jgdzrg. fimms» Bruid opent Albert Heijn rWWmi% Familieberichten 1-f.v-- m 'Graafwerk Vossehol aantasting van reliëf' Geknipjo .TEXELSE w v-'.' vf J* COURANT Aanmelden Anjercollecte Nominatie voor Ice Blast Europe Wat ik zeggen wou. Stolp Minder parkeren in Herenstraat 'ontweg-Redoute fordt stopkruising Beeldjes maken "V - - ■yvy1; Verenigingen kunnen in de week van 11 tot en met 17 mei weer collecte ren voor het Anjerfonds. Ze kunnen zich daarvoor tot maandag 5 mei aanmelden bij de Welzijnsstichting die de Anjercollecte op het eiland organiseert Voor verenigingen is de collecte een manier om de kas te spekken. Eenderde van het opge haalde bedrag gaat naar de vereni ging zelf. De Anjercollecte is een ini tiatief van de Anjerfondsen en het Prins Bernhard Fonds. Het geld is VRIJDAG 18 APRIL 2003 Ice Blast, het op Texel gevestigde bedrijf dat werkt met een remigings- methode die gebruik maakt van van leidingwater gemaakt scherfijs, is door de jury van de komende in Rot- terdam te houden beurs voor bestemd voor culturele instellingen en natuurbehoud. Jaarlijks krijgen zo'n .drieduizend projecten een bij drage van het fonds. Aanmelden voor de collecte is mogelijk via tel. 315582 of e-mail welzijnsstichting@hot- mail.com. ■aafwerkzaamheden bij het Vossehol zijn stilgelegd omdat de grond als 'archeologisch waardevol' te boek staat. (Foto Gerard Timmerman) annemer Werner Dros heeft raafwerkzaamheden bij het ossenhol aan de Waalderweg loeten onderbreken omdat de emeente de vergunning op on- liste gronden had verleend. Een eel van het af te graven gebied, >r hoogte van de aardappel- ewaarplaats, staat namelijk te oek als 'archeologisch waarde- D|', waardoor de ondergrond on- emoeid moet worden gelaten. jen de gemeente de vergissing inde aten had, is het werk in overleg met de aannemer stilgelegd. Die was het te doen om het zand onder de bouw- voor, dat voor bestratings- en andere werkzaamheden wordt gebruikt. Ei genaar Robert Keijser heeft er belang bij, want doordat de bouwvoor daalt, is het land minder droogtegevoelig. Doordat het graafwerk al geruime tijd aan de gang was, is een grote berg zand ontstaan, waarvan zo nu en dan grond wordt afgevoerd. De gemeente heeft inmiddels een nieuwe vergun ning afgegeven, maar dan alleen voor het gebied waaraan geen archeolo gische waarde wordt toegekend Volgens Arthur Oosterbaan (Groen- Links) had de vergunning nooit ver leend mogen worden. 'Een onaan vaardbare aantasting van het reliëf van het Texelse landschap.' Wethou der Eelman (Grondzaken) belooft in de toekomst zorgvuldiger om te springen met het uitgeven van aanlegvergunningen. Jan Koolhof (CDA) grijpt de kwestie aan om te pleiten voor meer duidelijkheid over wat wel en niet is toegestaan, met name in de jonge polders. it college wil in overleg met aan- |onenden en dorpscommissie iets ien tegen de overmatige irkeerdrukte in de Herenstraat in in Hoorn. Zowel 's zomers als 's [inters staat aan de ene kant van straat waar parkeren is toege- aan een lange rij wagens, waar- or nauwelijks twee meter rij- lan overblijft. De dorpscom- issie is bang dat brandweer en mbulance er straks niet meer ings kunnen, vooral als bredere mbulanceauto's in gebruik wor- en genomen. Ook de mensen van wVn/sophaaldienst klagen over fe nauwe doorgang. komt een stopbord op de krui- ig Redoute-Pontweg, zodat ver- er dat van de Redoute komt iet stoppen alvorens de Pont- g te mogen oprijden. Bovendien het college de provincie advi- en de kruising te reconstrueren, ardoor deze overzichtelijker rdt. i en ander is het gevolg van een :ht die bij de provincie is inge- id door de weduwe van Wim van iphorst, die op 6 november vorig om het leven kwam toen hij ge- imd kruispunt voorbijfietste en ir een van de Redoute komende mobilist werd aangereden, itstgenoemde had de fietser voor- moeten geven, maar had hem gezien De door anderen ge- nde klacht kwam erop neer dat 'kruispunt onvoldoende overzich- is. Aan weerszijden van de Pont- bevindt zich een verplicht pad r fietsers en bromfietsers. Bij de loute wordt de binnendijk ge- st, waardoor de rijbanen hellend De hellingen van de hoofdrijbaan (an het fietspad zijn echter ver- illend, waardoor de aanloop van ietspad naar de Redoute lager ligt de weg. Verder ligt het fietspad jr.: al dicht tegen de Pontweg. Mede us 'door is het uitzicht voor het op ontweg afslaande verkeer niet maal. Toch staat de kruising niet gevaarlijk te boek. Het uitzicht n8 if de Redoute op de Pontweg is oende en de nadermgssnelheid oi Ie Redoute is gering, omdat bo en bebouwing aan de zuidzijde wijds uitzicht afschermen. De leentelijke Overleggroep Ver- 'szaken die het college adviseert verkeersmaatregelen, heeft gesteld dat er, afgezien van het ongeluk van november, de af- pen vijf jaar met meer dan vier ijdingen zijn geweest, waarvan its één met lichamelijk letsel als s» ilg. In het verkeersveiligheidsplan Texel heeft de kruising dan ook 1 prioriteit. Evengoed gaf de leggroep het college de ge- go nde maatregelen in overweging fe situatie te optimaliseren, stopbord komt er direct, de an- verbeteringen hangen af van de 'ncie die de Pontweg in eigen en beheer heeft. Bij de beoogde mstructie zou het fietspad iets len worden verlegd waardoor er I <fe Pontweg beter zicht op Tevens zou de as van de ete moeten worden verlegd, 'oor de assen van Redoute en p'eg meer haaks op elkaar staan. Een soortgelijk probleem doet zich voor aan de Naalrand nabij de school. Ook hier staat eén kant van de straat vaak vol auto's. Overstekende kinde ren hebben daardoor slecht zicht en worden temidden van de auto's ook zelf met gezien. De Overleggroep Verkeerszaken meent dat veel auto's die in de Heren- straat staan afkomstig zijn van om wonenden. Die hebben vaak een tuin die bereikbaar is vanaf het Lage Ach terom, zodat ze hun wagen op eigen terrein zouden kunnen zetten. Ook zou een parkeergelegenheid ge maakt kunnen worden in de berm van het Lage Achterom en in de berm van de Naalrand. Daarmee zou ook de parkeerdrukle. op.Klif en Naalrand kunnen worden tegengegaan. Door de Flerenstraat als woonerf aan te merken, zou daar alleen nog gepar keerd kunnen worden in speciale vakken. Het college wil voor het maken van nieuwe parkeerplekken en voor het plaatsen van bloembakken bij de school - waardoor daar niet meer kan worden geparkeerd - totaal €5.000,- uittrekken. v BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD Al geruime tijd volg ik de huizenmarkt op Texel, omdat mijn vrouw van het eiland komt en we op zoek zijn naar een mooie tweede woning. Dit week end waren we ook weer even op het eiland om naar een bungalow in De Koog te kijken, maar het is moeilijk iets moois te vinden, veel is hetzelfde. Op de boot lazen we in de Texelse Courant dat de eigenaar van het pand op de Hogeberg het wachten op een verguning voor een stolp boerderij moe is. Het is jammer dat het zover heeft moeten komen, be grijpen doe ik het echter wel, als je al lang in de wachtkamer zit met plan nen. Vanaf de boot kun je de Hogeberg met het rode dak als zien en we zijn er even langs gereden. Om het beter te kunnen zien zijn we tussen de tuin- wallen door dichterbij gaan kijken - gelijk van de lammetjes genoten - en we waren onder de indruk van de plek met het geweldige uitzicht, maar niet van de bebouwing. Wat een treurnis. Het is jammer dat we wellicht te laat zijn, maar als we de kans zouden krij gen is dit de juiste plaats om een authentieke boerderijwoning te bou wen. Het is me overigens met duide lijk wat het probleem is. De gemeente Texel mag zich gelukkig prijzen met eigenaars die een mooie stolp willen bouwen, zoals die prachtige boerderij vlak bij de veerhaven. Als makelaar en projectontwikkelaar weet ik alles van stroperige besluitvorming en tijd en geld verslindende procedures. Het is vaak moeilijk medewerking te krij gen, waarbij het vaak ook een kwes tie is van gunnen. Ambtenaren moe ten de steeds toenemende hoeveelheid regels toepassen (die ze overigens zelf verzinnen) waarbij het uiteindelijke doel nog wel eens wordt vergeten en jaren wachttijd intussen heel gewoon wordt gevonden De oplossing lijkt mij in dit geval heel simpel, tenminste voor een verstan dig gemeentebestuur. Neem gewoon zelf het initiatief om uw ambtenaren te helpen de regels op de juiste wijze te interpreteren en zo de laatste hin dernissen weg te nemen zodat u deze week die vergunning nog kunt versturen. Voor het te laat is. Voor de huidige eigenaar: bouw nu gewoon die stolp op het mooiste plekje van het eiland. Zo'n mooie plek en met dat uitzicht vind je echt ner gens in Nederland en wellicht krijg je spijt als een ander daar straks zit te genieten. En nu iktoch aan het woord ben: het is me opgevallen dat er hier en daar bouwwerken verrijzen die met in het landschap thuishoren. Zo als die blikken schuur vlak bij het kerkje van Den Hoorn en allerlei mo derne woonhuizen midden in het landschap. Zelfs in het Hogeberg- gebied achter die fabrieksgebouwen en die netgedekte namaaklandhuizen op een kluitje vlakbij De Koog. Welke ambtenaar heeft deze plannen goed gekeurd? Toch wellicht iets om beter op te letten, gemeenteraadsleden. En als u nu toch beter gaat opletten, sloop dan gelijk dat afschuwelijke met verf besmeurde gebouwtje, de voormalige benzinepomp bij de veer haven. Dat kan toch echt met bij de entree van uw eiland. T.H. Emmelot, Amsterdam. Industrial Maintenance genomineerd voor de Industrial Maintenance Award 2003. Van de 25 inzendingen zijn er door de jury vijf genomineerd De uiteindelijke winnaar zal op 6 mei bekend worden gemaakt door jury voorzitter Benders. De prijs is be doeld voor de beste inzending van het 'demoplein'. Hier geven exposanten demonstraties van noviteiten en ontwikkelingen. Voorde demonstratie van Ice Blast kunnen bezoekers zelf testmateriaal meene men om te laten reinigen. De medewerkers van zwembad Molenkoog dagen kinderen uit een zelfgemaakt beeldje mee te nemen naar de opening, op zaterdag 26 april om 12.00 uur. Met als thema 'voor- BEELD-ig' worden alle kunstwerkjes tentoongesteld De deelnemers mo gen alle materiaal gebruiken die ze willen en een beeld tekenen mag ook. Abonnementen en leskaarten zijn woensdag 23, donderdag 24 en vrij dag 25 april tussen 15.00 en 18.00 In Pionier, het tweemaandelijks or gaan van de Oude Trekker en Moto ren Vereniging, schrijft Simon Stark uit De Cocksdorp over de verzame ling ('het museum') trekkers en sta tionaire motoren van Dirk Bakker, te genover Flora aan de Pontweg. Hier is Dirk al z'n spulletjes netjes aan het opknappen zodat het ais het klaar is ook een plekje in Dirk's museum kan krijgen. Jawel we lezen het goed. Dirk heeft ook een museum, en wel van oude gereedschapper. en ambachten, en nog veel meer. Het is wel een prrvé - museum, daarom weten een hele boel mensen hier ook niks van, maar qua omvang is het een heus museum. uur in de voorverkoop verkrijgbaar aan de kassa van Molenkoog. Hier kunnen ook kinderen (vanaf 5 jaar) worden aangemeld voor zwemles sen. Het eerste 'ja, ik wil' was niet be stemd voor haar aanstaande echtge noot, maar voor haar chef. Gehuld in haar bruidsjapon opende medewerk ster Christien Pels vrijdagochtend om 8 00 uur officieel de vernieuwde Albert Heijn in Den Burg. Bedrijfslei der Jan Burgman had haar gevraagd, omdat zij die dag daadwerkelijk trouwde met Ruud Overweg. Bijko mende bijzonderheid is dat haar va der, Dirk Pels, eveneens bij Albert Heijn werkt, als management assistent van Burgman. Direct na de opening stonden de eerste mensen op de stoep pm boodschappen te doen. letje van der Werf was de eer ste die als klant de vernieuwde zaak betrad. (Foto Jeroen ven Hettum) Zijn leven was werken en geven. Jouw humor zullen wij nooit vergeten. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft gedaan en betekend is na een liefde volle verzorging in het Verpleeghuis Texel over leden mijn lieve man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Jacob Schraag op de leeftijd van S8 jaar. Den Burg: Th. Schraag-de Porto Anna Paulowna: C.J. Schraag S. Schraag-Hofstra Den Helder: C.E. Hoogenbosch-Schraag W.P. Hoogenbosch De Cocksdorp: J.J. Schraag A. Schraag-Broekman Eemnes: A.H. Schraag Den Burg: T.L. Schraag A. Sohraag-Segerink Den Burg: E.J. Vis-Schraag t Hoogkarspel: M. Vis A. Vis-van Kampen Den Burg: J.M. Keijzer-Schraag G.C.M. Keijzer Klein- en achterkleinkinderen 17 april 20Ö3 Noordwester 28, 1791 HD Den Burg Maandag 21 april is er van 15.00 tot 18.00 uur gelegenheid tot condoleren in Afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg, De uitvaartmis vindt plaats op dinsdag 22 april om 13.30 uur in de parochiekerk van de H. Martinus, De Ruyterstraat 129 te Oudeschild, waarna we vader begeleiden naar de Begraaf plaats Oudeschild aan de Zuidhaffel. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid om met de familie samen te zijn in de „Witte Burcht", Molenstraat 19 te Den Burg. Als leven lijden wordt, is de dood een verlossing Met verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zwager en oom Jaap Schraag A. Guit-de Porto J. Terpstra-de Porto J.C. de Porto E.C. Nooijen-de Porto L, Nooijen Neven en nichten De Texelse imkers gedenken in dankbaarheid Mevr. Blom-Brücher Van september 1945 tot aprii 1978 onze gedre ven secretaris-penningmeester. Het bestuur V B B.N. afd. Texel Het allerliefste wat mij is overkomen is er niet meer. Tiny De liefste vrouw en moeder, de allerfijnste oma, is na een paar moeilijke jaren toch nog overwacht van ons heengegaan. Texel, 1 -3-1941 Texel, 16-4-2003 Wim Lakeman Robert en Sjoerdtje Manss/a Willem Guus Lara Evelien en Léon Mery Lou Demi Boodtlaan 28 1796 BG De Koog Tiny is overgebracht naar Afscheidshuis de Vlin der, Hollewal 42 te Den Burg Daar is vrijdag 18 april van 18.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren, We nemen zaterdag 19 april om 12.00 uur af scheid van Tiny in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 10,30 uur. Na afloop van het afscheid kunt u ons ontmoe ten in de koffiekamer van het crematorium. Mijn lieve moeder, mijn vriendin, is er niet meer Wat moet ik zonder jou Liefs Evelien Mijn allerliefste is er niet meer. Oma Tiny Ik hou heel veel van jou en zal |e nooit vergeten. Ik heb fijne herinneringen aan jou. Liefs, Mery Lou Dag. lieve Oma Marissja Willem Guus Lara Lopen langs het strand met je voeten in het zand luisterend naar de zee voeren de golven je mee Met groot verdriet geven wij kennis van het over lijden van onze zus Tiny Lakeman-de Ridder Lieve Tiny, bedankt voor wie je was. Huib - Mientje Martien - Riet Andnes - Agaath Trudy - Hans Lieve schoonmama 37; jaar kennis aan jou is veel te kort. Helaas, meer tijd is ons met gegund. Lieve moeders, eindelijk rust geniet ervan! Liefs Léon Tiny Beetje bij beetje moest ik je verlaten en kon ik uiteindelijk met meer met je praten Die blik, die stilte, dat deed zo'n zeer, mijn zus van vroeger was je niet meer. Ik zag heel goed je stille verdriet, maar helpen kon ik je niet en toch zal ik je groeten, je elke dag vele malen ontmoeten. Je handen, je lippen, je lach... Jij bent bij me iedere dag. Tot weerziens, lieverd. Trudy Weinig nemen en veel geven Altijd hartelijk en warm Als de mensheid zoals jij was Was de wereld met arm Helaas hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve Tante Tiny Wij wensen Ome Wim, Robert en Sjoerdtje, Evelien en Léon en de kleinkinderen veel sterkte toe. Bea en Jan Nico Lisanne en Marit Annette Lieve tante Tiny voor ons onvergetelijk maar voor altijd een ster aan de hemel Arie - Marian Erwin - Denise - Chris Meiert - Silvia Martine - Lilian - Sharon Arie - Anja Danny - Robin Bas - Dominique Celeste Bert - Jessica Daphne - Cindy - Felien Rudi - Isabella Linda - Jacco Bea - Jan Nico Lisanne - Marit Annette Lisette - Bert Marvin - Rosemarijn Sebastiaan - Mahshid Violet Boven de sterren zal het licht voor u schijnen Bedroefd zijn wij om het overlijden van Tiny Lakeman-de Ridder lieve moeder en oma van onze kinderen. Voor ons blijven de liefdevolle herinneringen. Friesland: Holwerd: Sybren en Gnet Boomsma Sneek: Joke en Rob Dokkum: Margreet en Remco en kinderen April 2003. We hadden nooit verwacht dat er zoveel mensen om ons heen zouden staan na het overlijden van onze moeder en oma GRIETJE CATHARINA BAKKER Het is moeilijk uit te drukken wat dat voor ons heeft betekend. In één woord hartverwarmend. Nico en Guur t Gerard en Margriet Hans en Cora Atty en Dirk Texel, april 2003 Door een brief, een kaart, een handdruk, soms zon der woorden of alleen maar aanwezig zijn. Het waren allemaal uitingen van mensen die ons wil den bemoedigen en troosten in ons grote verdriet na het overlijden van TRIJNIE VAN DASSELAAR-TIMMER Wij zijn u daar zeer dankbaar voor. Henk van Dasselaar en Patricia Brandhoff Den Helder, april 2003

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3