boot gaat In Oudeschild hangt weer de geur van koek Teso: alleen informatie, nieuwe boot qaat door Cjrotn 'kwartsJexels 'm het harL, bruncj 3e Krim in overleg iver slaapplaatsen Aandeelhouders eind mei bijeen mantje Bakkerij Timmer deze week verhuisd TEXELSE^COURANT Schoenen SUPER DE BOER Meimaand Natuurmaand Magazine Onder de pomp Raddraaiers Hoogheemraadschap m Martin Warnaar Vrouw gewond p kartingbaan grootscheepse politiecontrole Problemen rond atletiekbaan uit de wereld 6edrijvig/ie/L/~j Knip met €700,- weg met huisvuil Kerkdienst Gollards niet meer openbaar •GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11773 DONDERDAG 24 APRIL 2003 srschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 yntt Imtru T'rrl' b* kan. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: www.bruna.nl altijd actueel ft jnkcibaklce ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. WIJZIGING 0PHAALR0UTES HUISVUIL zie pagina 14 (Advertentie) (Advertentie) Nu het toeristenseizoen weer aan breekt, houden veel horecaonder nemers hun hart vast voor overlast door Texelse jongeren. Volgens Jook Nauta, voorzitter van Horeca Texel, is er een kleine groep jongeren die zich misdraagt tijdens het uitgaan en met bravoure en machogedrag de sfeer verpest. Pagina 5 Als het eiland vertegenwoordigd wil blijven in Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier, dan moeten Texelaars massaal meedoen aan de schriftelijke verkiezingen. Pagina 11 Van een collega-bestuurslid kreeg hij kortgeleden een lege agenda. Sym bolisch voor het leven dat directeur Martin Warnaar van vakantiecentrum De Krim vanaf volgende week gaat leiden. Deze week neemt hij afscheid van het park. Pagina 13 lantiecentrum De Krim is in irleg met de gemeente over de ulling van de resterende vier- nderd slaapplaatsen op het ter- i. Ook wordt gewerkt aan plan- om de bungalows te ver ben en het centrumgebied te anderen. 'Over zeven jaar staat hopelijk weer een up to date k dat er weer twintig jaar tegen- kan.' Dat zegt Martin Warnaar zijn afscheid als directeur van Krim. vakantiecentrum beschikt mo- ïteel over bi|na vijfhonderd bun- iws en achthonderd staan- itsen voor kampeerders. De galows, die vanaf eind jaren tach- werden gebouwd, zijn volgens naar de komende jaren toe aan neuwingen. 'De eigenaren en rders willen in dit marktsegment :r ruimte en comfort.' De vereni- j van eigenaren onderzoekt op ke manier dat kan. 'Wethouder nan heeft ons de uitdaging gege- om te bekijken welke mogelijkhe- er zijn om de huisjes te verbou- We hebben daarvoor een ntect in de hand genomen.' lens het bestemmingsplan De van begin jaren tachtig heeft het itiecentrum de beschikking over nmaal5170 slaapplaatsen, waar- er ongeveer vierhonderd nog niet ingevuld. Er wordt over nage lt hoe dat het beste kan gebeu- Volgens Warnaar wordt gedacht de realisering van groeps- ilijven en accommodatie voor lepersoonshuishoudens. 'De Krim net ingesteld op groepen, twee- mnshuishouüens en minder den. Daar willen we het park com- 32-|arige toeriste uit Belgie is lagmiddag gewond geraakt bij ongeval op de kartingbaan aan Ikenbuurt. Het slachtoffer reed in Ischap van enkele anderen, toen et sein kreeg dat ze nog eén e mocht rijden. De vrouw dacht eal moest stoppen en remde vrij pt Een achter haar rijdende kar- in met tijdig stoppen. Het slacht- raakte gewond aan haar nek en voor onderzoek naar het zie- uis in Den Helder gebracht. Na irzoek mocht ze weer naar huis. olitie heeft woensdagmorgen op derde plaatsen verkeerscon- gehouden. Tussen 9.00 en I uur werd onder meer gecontro- op de Dorpsstraat in De Koog, de Sommeltjesweg in De Waal de Emmalaan in Den Burg. Een aantal automobilisten en ifietsbestuurders werd gecon- nd. Er werden in totaal vijfen- 3 bekeuringen uitgeschreven. 3 daarvan hadden betrekking op "et dragen van een autogordel, bestuurders gingen op de bon it zij zich niet hielden aan de stane maximum-snelheid. Twee fietsers werden bekeurd omdat en gele plaat op hun brommer len. Ook werden twee automo- en beboet omdat zij telefoneer- in de auto, zonder gebruik te in van een handsfree-set. Aan lontroles namen tien politie- ien deel. 'i De Waal ligt een dak op de 'ierblis. 'at is om het hout droog te 'den pleet mee maken. We moeten rekening houden met de verande rende samenstelling van de bevol king. Mensen zijn langer kinderloos, kinderen gaan eerder de deur uit en zestigers van nu zijn andere zestigers dan vroeger. Er komen de komende jaren een miljoen tweepersoons huishoudens bij en wij hebben hier nog bungalows voor overwegend zes personen.' Met de bouw van groeps- verblijven wil De Krim inspelen op de tweepersoonshuishoudens. Ze wil er ook mee inspelen op de trend dat mensen vaker in groepen cocooning met elkaar op vakantie gaan. 'Texel is daar eigenlijk nog met op inge steld Het in 1985 geopende centrumgebied met de centrale voor zieningen is volgens Warnaar even eens toe aan een aanpassing. 'Het is over enkele jaren toe aan een face lift. Het moet meer gethematiseerd en meer Texels worden.' De Krim heeft de laatste jaren te kam pen met teruglopende winsten. Het aantal Duitse toeristen is afgenomen door de recessie in Duitsland en er is een overaanbod op de markt van vakantiebungalows. 'Er is alleen maar bijgebouwd, terwijl de vraag de afge lopen dne, vier jaar is afgenomen. Het is knokken om huisjes vol te krijgen. En daar moet je zenuwachtig van worden.' Volgens Warnaar moeten De Krim (en Texel) zichzelf goed blij ven verkopen om in de markt te blij ven. Ook moet volgens hem goed nagedacht blijven worden over de wegen die worden ingeslagen om toeristen te blijven binden. 'De weg van de minste weerstand is dat je hier morgen een grote discotheek neer zet. Dan draai je weer vol, maar je gewenste gasten raak je kwijt.' De uitbreiding van de golfbaan is volgens hem wel de goede weg om gasten binnen te halen. 'Als je zag hoe druk het was tijdens Pasen. Allemaal men sen die met die onhandige karretjes achterin de auto naar Texel komen. En het is een sport die je tot je hon derdste kan spelen.' Momenteel loopt er een milieueffectrapportage naar de uitbreiding. Warnaar ver wacht dat tegen de winter kan wor den begonnen met de uitbreiding. 'Dan kan de 18-holesbaan in 2005 worden geopend. We hebben hem keihard nodig.' Volgens Warnaar zou een sauna met wellness (allerhande sauna-activiteiten in de vertroetel- sfeer) van overkants formaat ook niet misstaan op het park. In opdracht van de gemeente zal het bedrijf Intercodam uit Amster dam binnenkort beginnen met de aanleg van de veelbesproken kunststof atletiekbaan in Den Burg. De baan wordt beheerd en gebruikt door Atletiekvereniging Texel, die ook gaat over de verhuur aan andere gebruikers. Het college wil nog wel weten hoe dat mede gebruik wordt geregeld, omdat men niet wil dat bepaalde gebrui kers exclusieve rechten krijgen. Voor de rest lijkt niets de aanleg van de baan meer in de weg te staan. De atletiekvereniging heeft inmiddels €132.647 aan de gemeente overge maakt als bijdrage in de realisering. Daarnaast vraagt de vereniging een lening van €50.000,- van de ge meente en krijgt de vereniging nog een subsidie van NOC/NSF van €18.151,-. Laatstgenoemd bedrag wordt pas uitgekeerd als de baan klaar is en door NOC/NSF is goedge keurd. Inclusief de lening zal de atletiekvereniging dus in totaal €200.798,- van de gemeente ontvan gen. Intercodam was één van de drie be drijven die voor de aanleg offerte hadden uitgebracht. Hetzelfde bedrijf zal binnenkort een werkplannmg overleggen die door alle betrokkenen wordt besproken, waarna het con tract met de hoofdaannemer wordt ondertekend Het college heeft besloten om voor de begeleiding van het werk een bouwcommissie in te stellen, waarin vertegenwoordigers zitten van ge meente, atletiekvereniging en Intercodam. Namens de gemeente zijn Gert Pansier en Piet Bolier hier voor aangewezen. Medewerkster Alie Schouten bij het rek met dennenkoekende eerste die in de nieuwe oven van Timmer's Bakkerij zijn gebakken. Het zijn hectische tijden voor de medewerkers van Timmer's Bak kerij. Een week of dertien nadat de voormalige bakkerij van Dros en 't Gouwe Boltje in Oudeschild werd overgenomen, is het geheel ver nieuwde bedrijf deze week in ge bruik genomen. Hieraan vooraf ging een periode van plannen ma ken, slopen, renoveren, installeren en verhuizen. Terwijl ondertussen het bakken van brood, koek en banket gewoon is doorgegaan. Nu het seizoen is aangebroken, ziet het er niet naar uit dat de rust snel terugkeert. Als de verslaggever zich dinsdag in Oudeschild meldt, ziet een mede werkster hem voor iemand anders aan. 'U bent zeker de man die de oven komt afstellen?' Het misver stand is tekenend voor de drukte en de vele werklieden die er over de vloer komen. Volgens de planning moet de bakkerij in Oudeschild deze week draaiklaarzijn. Dat gaat lukken. Dinsdag kwamen de eerste koeken uit de oven, woensdag verhuisde de banketbakkerij en morgen (vrijdag) wordt het eerste brood in Oudeschild gebakken. De schilder, installateurs en andere werklieden bepalen deze week het beeld in het bedrijf, dat dinsdag al aardig op een bakkerij be gint te lijken. Zakken met meel, deeg- en andere machines en de geur van koek, die bevestigt dat de oven het inmiddels doet. Toekomst Kees Timmer toont zijn nieuwe kan toor, maar voegt er gelijk aan toe er vanuit te gaan dat hij er niet al te lang meer gebruik van hoeft te maken. Hij loopt tegen de zestig en wil zich zo langzamerhand gaan terugtrekken uit het bedrijf. Eigenlijk zou dat gebeu ren als de bestaande bakkerij achter de winkel aan de Hogerstraat ingrij pend was verbouwd en uitgebreid, wat een jaar geleden nog de bedoe ling was. De nieuwe ovens waren zelfs al besteld. Maar het afstoten van de bakkerij in Oudeschild door Pater was reden voor Timmer's Bakkerij nog eens goed over de toekomst na te denken 'Onze omzet heeft zich in korte tijd zó sterk ontwikkeld, dat we hier in Den Burg zelfs na de verbou wing met optimaal zouden kunnen werken. Toen deed zich de kans voor om in Oudeschild verder te gaan.' Het imposante familiebedrijf steekt Bij een Duits gezin in vakantie centrum De Krim ontstond afgelo pen weekend grote paniek toen een portemonnee met zeven honderd euro spoorloos verdwe nen bleek te zijn. Na enig zoeken in huis bedacht een van de bewo ners plotseling dat hij de knip van tafel had gepakt en die met wat ander afval in een vuilniszak had gedaan. Die zak was gestort in de zogeheten perscontainer op het terrein van De Krim. Daarin wordt het afval in elkaar geperst, zodat er meer zakken in een bak passen. Onmiddellijk werd con tact gezocht met de parkleiding. Die besloot de vuilcontainer dinsdag, iets eerder dan gebruikelijk, door containerbedrijf Tatenhove bij vuil- overslagstation De Hamster te laten storten. Vervolgens werd het Duitse gezin in de gelegenheid gesteld de vierduizend kilo huisvuil van het vakantiepark door te spitten, op zoek naar de vermiste portefeuille. 'We hebben dat afval apart op de vloer gestort zodat ze goed konden zoe ken', aldus chef overslag Rein Kuijper De zoektocht bleef echter zonder resultaat. Na zes uur zoeken in de stinkende afvalberg werd beslo ten het zoeken op te geven. Eind mei of begin juni zal een extra aandeelhouders vergadering van Teso worden gehouden, waarbij de aan schaf van de nieuwe veerboot gespreksonderwerp is. Het minimumaantal aandeelhouders dat volgens de statuten nodig is om opdracht te geven voor zo'n vergadering is ruimschoots gehaald. Initiatiefnemer Jan Aris van der Slikke uit Den Burg overhandigde dinsdagmiddag aan directeur Rob Wortel een lijst van 268 aandeelhouders die samen f 6.805,- van het geplaatste kapitaal vertegenwoordigen, ter wijl f 5.000,- al voldoende zou zijn geweest. Jan Aris van der Slikke (links) overhandigt de door hem ontvangen coupons aan directeur Rob Wortel. IFolo Harry da Graat Hoe de agenda van deze vergade ring eruit zal zien was gisteren nog onderwerp van discussie tussen de advocaten van beide partijen. Van der Slikke wil dat de aandeel houders de directie verbieden de boot aan te schaffen, maar volgens Teso is dat statutair-wettelijk on mogelijk, omdat de bevoegdheid om deze investering te doen aan bestuur en directie is gedelegeerd. Wel is men bereid om de noodzaak van de aanschaf van de nieuwe boot uitvoerig toe te lichten en vra gen te beantwoorden. Wortel: 'We zijn zelfs blij met deze gelegenheid, In de gewone aandeelhoudersvergaderingen van de afgelopen jaren hebben we ons best gedaan om het beleid ten aan zien van de nieuwbouw toe te lichten, maar blijkbaar is dat voor veel men sen met duidelijk of overtuigend ge weest. We willen het daarom graag nog eens doen en dan in het bijzon der ingaan op de ideeën en voorstel len van Van der Slikke'. Het is de tweede keer in de geschie denis van de bootonderneming dat op verzoek van aandeelhouders een extra vergadering wordt belegd. De eerste keer was in 1922, toen verho ging van het dividend van 5 naar 10 procent aan de orde werd gesteld. De verhoging werd van de hand gewe zen, vooral door het optreden van Lees verder pagina 8 behoorlijk af tegen de bescheiden bakkenj die Jan Timmer, de vader van Kees en Margriet Timmer, in 1947 begon op het adres Hogerstraat 5. Het was de tijd dat op Texel nog vele bakkerijen actief waren en de oude Timmer wist er zelfs nog van dat er alleen al in Den Burg 22 bakkerijen waren, al was het merendeel daarvan van zeer minimale omvang. Bij de familie Timmer volgden uitbreidingen en verhuizingen elkaar op, tot een jaar of tien geleden het hele bedrijf aan de Hogerstraat werd gereorgani seerd. Kees Timmer: 'Toen dachten we dat we er waren. Mijn vader heeft wel eens gezegd: "Ik bouw een bak kerij voor mijn leven." Maar dat hoor je mij dus niet zeggen.' De vieringen van de katholieke kerk in verzorgingshuis De Gollards zijn met meer openbaar. De wekelijkse dienst op zaterdag wordt steeds va ker bijgewoond door toeristen en Texelaars. Dat komt vooral doordat er nauwelijks nog diensten plaatsvinden op zaterdagavond in de RK-kerk in de Molenstraat. De ruimte in De Gollards is echter beperkt. Vanwege de veiligheid heeft de brandweer het aantal bezoekers per ruimte gelimiteerd. In de stilteruimte, waar de wekelijkse kerkvieringen zijn, mo gen slechts veertig personen tegelijk aanwezig zijn. 'Dat is eigenlijk al de hele bewonersgroep. Meer plaats hebben we dus niet', aldus een woordvoerster van het verzorgings huis. Hotels De bakkerij groeide mee in de vaart der volkeren, met als bijkomende ontwikkeling dat andere bakkers het voor gezien hielden, waardoor de klantenkring bij Timmer verder toe nam. Met vorig jaar als klap op de vuurpijl de sluiting van de bakkerij 't Gouden Boltje, die veel hotels 's Lees verder pagina 8

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1