erk ZDH wint opnieuw van Vesdo werd ze op de 50 meter vlinderslag TIME OUT Eerbetoon aan supervrijwilligers Texel'94 i/emmers schenken Molenkoog kunstwerken Zwemmers grossieren in prijzen Plezier voorop in zaaltoernooi jeugdhonken Annette Hin kampioen behendigheid met hond irliezend Texel'94 toch dichtbij periodetitel .TEXELSE COURANT Zestig van Texel jongeren centrum Programma zaalvoetbal Turner Sil Gaaff alsnog naar NK Eilandcompetitie volleybal oetbaluitslagen Voetbalprogramma DINSDAG 29 APRIL 2003 Zwemmers Wouter Dogger, Simo- ne de Wit, Jolanda van Strien en Sverre Eschweiler hebben zondag uitstekend gepresteerd bij sprint wedstrijden in Zaandam. Op vrij wel elk onderdeel waar ze aan meededen, snelden de Texelaars naar de prijzen. Alleen de 18-jarige Dogger miste eenmaal het erepodium. Op de 50 meter vlinderslag werd hij zevende. Zijn eindtijd, 30.36 seconden, was wel goed genoeg voor een persoon lijk record. Op de 50 meter rugslag werd hij eerste in 29.78 De 100 me ter wisselslag legde hij af in 1.09.94, een persoonlijke toptijd en goed voor de derde plaats. Ook op de 50 meter vrije slag werd hij derde, in een tijd van 26.22. De 14-jarige Jolanda van Strien pakte tweemaal de winst op de 50 meter schoolslag (40.70) en de 50 meter vlinderslag (35.62). Met die laatste tijd vestigde ze bovendien een persoon- - waarmee ze eveneens sneller was dan ooit tevoren - en de 50 meter vrije slag (31.70). De 17-jarige Simone de Wit legde beslag op de overwinning op de 50 meter schoolslag. Haar tijd, 42.22, (33.19), 50 meter rugslag (34.00), 50 meter vrije slag (29.65) en de 100 meter wisselslag (1.15.39), waarmee ze een persoonlijk record vestigde. Sverre Eschweiler (10) zwom de 50 meter vlinderslag in 40.00, waarmee werd hij derde werd De 100 wissels lag legde hij af in een tijd van 1.30.00 Dit nummer zwom hij voor het eerst. Op de 50 vrije slag werd hij tweede en was hij met 34.40 sneller dan ooit tevoren. In het verslag van de Zestig van Texel (zie krant donderdag 24 april jl.) is algeheel coördinator Albert Hoven wat ongelukkig geciteerd, waardoor de indruk kan zijn gewekt dat hij er voor pleit langzame deelnemers van deelname uit te sluiten. Hoven 'De uitspraak "Je kunt je afvragen of je wel verder wilt met zulke mensen" klinkt denigrerend en heb ik zo niet gezegd. Wél heb ik de vraag gesteld hoe je er als organisatie mee om moet gaan als het aanjal langzame lopers blijft stijgen. Als deelnemers niet aan de limiet kunnen voldoen, hebben ze de mogelijkheid te kiezen tussen de bezemwagen en op eigen nsico door gaan. Ik heb gezegd dat je niet ver wachten kan en mag dat vrijwilligers uren staan te wachten op één of twee deelnemers. Maar we zijn blij met iedereen die hier wil meedoen. Toppers en recreatieve lopers, samen maken ze het evenement.' en van uiteenlopende afmetin- eren het terrein van zwembad ïkoog. De kunstwerken zijn ge- door jeugdige bezoekers en werden zaterdag aangeboden bij de opening van het zwemseizoen. Veel aandacht trok een levensgroot beeld van basisschool De Fontein. Het aan tal bezoekers tijdens de eerste dag was redelijk, maar met overweldi gend. Wellicht dat het nog niet al te warme weer daar een rol in speelde. (foto March Haijnen) je tweede keer in één seizoen erin geslaagd Vesdo te ver- De Zwaluwen wonnen zon- eigen terrein met 2-1, de- uitslag die afgelopen najaar hagerbrug op het scorebord :a ler Wf>P ar! jld verwinning was zonder meer and. In de eerste helft was ZDH tuk sterker, al had middenmoter na een aarzeling in de verde- van de Hoornders al binnen minuten op voorsprong kunnen n Toen ook de aanvaller van de niet alert genoeg reageerde, «dediger Jan Willem Bakker een sliding redding brengen, was het alles ZDH wat de klok Met de harde wind in de rug in de Zwaluwen fanatiek op naardoelpunten. Dat gebeurde ielendmet verrassend soepele mjtesvia het middenveld en passes vanuit de achterhoede ng de aanvallers. Voor veel ge- rorgden de voorzetten vanaf de it van Ronald Biesboeren Niels ir. Na ongeveer een kwartier het 1 -0, toen Mike de Bruijn zijn ia-spits Niels Dekker met een :en voorzet in stelling bracht en sr het hoofd koel hield, wetenschap dat na rust een tegenwind wachtte, was ZDH :omaar tevreden. De aanvals golven bleven op het doel van Vesdo afrollen. Maar helaas voor de Hoornders bleek het benutten van kansen niet zo gemakkelijk. Vooral Michiel Dekker was enkele malen dichtbij een doelpunt. Eenmaal vol leerde hij over de uitlopende keeper heen, maar ging de bal over de lat. Een andere keer miste een kopbal richting. Na een half uur werd het toch 2-0. Aan de basis stond verde diger Peter Eelman, die zijn tegen stander volledig de baas was en zich daarom geregeld ook met de aanval kon bemoeien. Hij plaatste de bal aan de rechterkant op Niels Dekker, die op volle snelheid langs zijn bewaker glipte en een loepzuivere voorzet op zijn broer Michiel gaf. Diens kopbal was ditmaal wel raak. Tegen de harde wind in konden de Hoornders na rust minder hun stem pel op de wedstrijd drukken. Maar omdat ook Vesdo aanvankelijk geen vuist kon maken, groeide het vertrou wen bij ZDH. De thuisploeg kreeg verscheidene aardige mogelijkheden om de voorsprong naar een veilige marge van drie doelpunten uit te bou wen, maar de aanvallers waren steeds niet koelbloedig genoeg. Twintig minuten voor tijd scoorde Vesdo tegen. De treffer was omstre den, want keeper Chris Stolk werd in een onoverzichtelijke scrimmage voor zijn doel zwaar gehinderd, ter wijl de bal als in een scrum in het rugby met veel fysieke kracht door de gasten over de doellijn werd gewerkt. Ook het in vervolg waren de beste kansen voor ZDH. Oog in oog met de keeper leek Michiel Dekker zijn tweede treffer van de middag te sco ren, maar hij schoot wel gericht maar niet hard genoeg in. Mike de Bruijn brak door de verdediging heen en werd vlak buiten het strafschop gebied bruut tegen de grond ge schopt. Volgens de regels had de scheidsrechter een rode kaart moe ten trekken, maar hij volstond met een gele. In de laatste tien minuten perste Vesdo er nog een slotoffensief uit. Bij ZDH liepen de zenuwen hoog op en werd de bal voortdurend op goed geluk naar voren geschoten, maar door de harde wind brachten die verre trappen steeds maar voor even opluchting. Nadat de bal al een keer op de paal was beland, leek Vesdo in de laatste minuut onverdiend op ge lijke hoogte te komen. De bal werd uit een vrije trap doorgetikt en door éen van de spitsen in de hoek van het doel geschoten. Grensrechter Wilco Bakker vlagde echter zeer resoluut voor buitenspel, een advies dat door de scheidsrechter werd overgeno men. BUREAU JEUGDZORG 1 NOORD-HOILAND-NOORD Voor de vijfde keer hield het Jon gerenwerk van de Welzijnsstich- ting zaterdag in sporthal Ons Ge noegen een zaalvoetbaltcernooi voor jeugdhonken. Acht teams speelden in totaal zestien wedstrij den, waarbij niet het winnen maar het plezier voorop stond. De bood schap werd door de deelnemers goed opgepakt. 'Jongens die in de competitie op het randje spelen en bij wie je op je tellen moet passen, speelden hier voor de lol en maakte je op een heel andere ma nier mee', constateerde Frank de Grave, die samen met Ruud Meedendorp als scheidsrechter optrad. Het Jongerenwerk had bij de inschrij ving duidelijk gemaakt dat je geen ervaren voetballer hoefde te zijn om mee te kunnen doen Dit resulteerde in teams van gemengde samenstel ling, met jongens en meisjes van uit eenlopend niveau, en leeftijden varië rend van 12 tot 24 jaar. Trouwe deelnemers waren Time Out, caravan Jamaica en het Skatepark, dat zelfs met drie teams aantrad. Voor het eerst deden er ploegen mee van ca ravan Cerveza i.o. en Solid Friends van Youth for Christ. Caravan Jamaica won voor derde maal achtereen de wisselbeker, door in een spannende finale Cerveza met 5-3 te verslaan. Jamaica had een sterk team. met spelers die in de A- junioren of zelfs al het eerste elftal van Texel'94 spelen, maar ook met de veel scorende mascotte Kossen. Ze lieten superieur en vooral vriendelijke voetbal zien. Alleen tegen Cerveza en Skatepark 3 moeten ze een paar doelpunten incasseren. Het uitzon derlijk sterk samenspelende Cerveza, dat bestond uit C-jumoren van half de leeftijd, de lengte en het gewicht van Jamaica, behaalde in de finale dan ook een morele overwinning. Solid Friends en het Skatepark lieten goed en gedreven voetbal, zien. De spelers van Solid Friends waren zó enthousiast dat ze toezegden vol gend jaar in ieder geval met twee teams te komen. De meiden van Time Out nieuwe stijl hadden in meerder heid totaal geen voetbalervarinq, maar leerden gaandeweg het toer nooi. 'Je moest als scheidsrechter soms de regels uitleggen in plaats van ze te handhaven', merkte Frank de Grave verbaasd op. Maar dankzij de inspanning van coach Mart Hoven werd er steeds beter gespeeld, ge hinderd en afgestopt. Doordat Jeroen Backer, speler van Cerveza en tevens bezoeker van Time Out. dubbele wedstrijden ging spelen om de mei den te versterken, werden ook in de finale nog doelpunten gescoord. Voor llja de Leeuw van het Skatepark had de wedstrijd een minder geslaagd verloop. Zij ging halverwege door haar enkel en moest ter controle naar het Gemini Ziekenhuis op en neer. De wedstrijdbal werd ter beschikking gesteld door Sportshop Texel. Mede werkers van de kantine van de sport hal maakten het wedstrijdschema. Uitslagen finales Poule 4: Time Out-Solid Friends 4-1 poule 3: Skatepark 1 -Skatepark 2 4- 3; poule 2: Jamaica 1 -Skatepark 3 9- 1poule 1Cerveza-Jamaica 2 3-5. Annette Hin werd zondag overall kampioen bij de Texelse kampioen schappen behendigheid van Hon denclub Texel. Met golden retriever Bobby behaalde zij in de klasse grote honden, met een schofthoogte vanaf veertig centimeter, de overwinning. Haar puntentotaal was tevens goed voor de eindoverwinning. Onder grote publieke belangstelling deden dertien honden met hun baasje mee aan de wedstrijden, die werden ge houden op het terrein van de honden club bij zwembad Molenkoog. De deelnemers moesten een drietal par koersen afleggen. De jury, bestaande uit trainer Ruud van Holland en inter nationaal wedstrijdloper Ferry Ver hoef, hadden een vast parcours uit gezet met 26 hindernissen, die de honden zo goed mogelijk moesten nemen in een zo snel mogelijke tijd. Bij het tweede parcours, het zogehe ten gambling, moesten de deelne mers zoveel mogelijk punten verga ren door een aantal hindernissen zo snel mogelijk te nemen. Bij het onder deel jumping moesten zo hoog mo gelijke sprongen worden gemaakt binnen een bepaalde tijd. De golden retriever van Hm, die ook twee jaar geleden kampioen werd, boekte de beste resultaten, In de categorie kleine honden, met een schofthoogte tot veertig centimeter, ging de eerste prijs naar Marleen de Bruijn met de shelty Flyer. Uitslagen Grote honden. I.Annette Hin met Bobby; 2 Willem Sangers met Briska; 3. Ua van Heer waarden met Mica. Kleine honden. 1.Marleen de Bruijn met Flyer; 2 Marga Stotijn-Johr met Lucky; 3 Dirk de Reus met Melby. l'94 heeft zondag op eigen ter- liet voor een stuntje kunnen sn tegen Alcmaria Victrix, dat week al de titel veroverde, asten wonnen in een weinig tnde wedstrijd met 1-2. De ploeg had wel een puntje ver- I, maar mocht van geluk spre- lat de nederlaag de kansen op lerde periodetitel niet ver- de. adstrijd op het winderige sport - -uid begon bijna tien minuten te Routinier John List stopt na dit en en na de vele jaren die deze msche middenvelder in het eer- Hal speelde, werd op passende afscheid genomen. Ook werd staan bij de carrière van keeper Heerschap, die zijn 350ste wed- voor de Texelse hoofdmacht de. uisploeg moest het stellen zon- lico Schot (hij ontbrak wegens taamheden), Barry de Vries Iblessure) en Pieter List, die niet s, maar wel op de reservebank inam. Joost van Heerwaarden de daarom voorstopper, Ton Dubbelt werd als linksback gepos teerd en Marcel Spoelstra stond in de spits. Hoewel de gasten technisch duidelijk beter waren, wist Texel'94 met de wind in de rug in de eerste helft het initiatief te nemen. Niels Dubbelt was een ware plaaggeest voor de Alkmaarse defensie, maar zijn schoten troffen geen doel. Ook vond hij enkele malen de gerouti neerde doelman Carlo du Pont op zijn pad. Alcmaria moest alle zeilen bijzet ten om de Texelaars van scoren af te houden. Dat ging geregeld ten koste van een vrije trap, toegekend door de uitstekende invaller-scheidsrechter Piet Borst. Na een klein half uur wist Martin Koorn uit een van die kansrijke situaties de score te openen. Hij kogelde de bal keihard in de linker bovenhoek (1 -0). Na de blamage tegen SRC van vorige week ging iedereen er in het begin van de tweede helft eens goed voor zitten. Hoewel Texel'94 ditmaal wel geconcentreerd bleef verdedigen, ging het toch al snel weer mis. Een vlotte combinatie bracht voorstopper Alex Leijgraaff vrij voor Bart Heer schap en van dichtbij tekende hij 1 -1 aan. Alcmaria Victrix had de cham pagne na het behalen van de titel kennelijk goed verwerkt, want de ploeg ging op zoek naar de winnende treffer. Daarbij gingen de Alkmaarders soms wel eens wat al te fanatiek te werk. In een harde fase incasseerde doelpuntenmaker Leijgraaff de enige gele kaart van de wedstrijd. Bij de thuisclub verving Pieter List Ton Dub belt en kwam Jacob Krijnen in de ploeg voor Marcel Spoelstra. In het laatste kwartier probeerden de Texelaars toch de volle buit op het eiland te houden, maar de ver scherpte dekking van Niels Dubbelt haalde de angel uit de aanvallen. In de slotfase bracht een snelle coun ter de Alkmaarse linksbuiten Paul Lobbes in stelling, die met een sub tiele voetbeweging 1-2 scoorde. Een teleurstellende nederlaag, al heeft Texel'94 door de nederlaag van Flamingo's nog steeds kans de derde periodetitel binnen te halen. Maar dan moet zondag wel de zeer lastige uitwedstrijd bij Alkmaarsche Boys worden gewonnen. ua van Meerwaarden en naar natcoat retriever Mica eindigden op de derde plaats bij de grote honden. (Foto March Hetjrren) Donderdag 1 mei 18.00 Texel C1 -Texel C2 Franchimon 18.45 RAB 1-De Krim 3 Van Beek 19.35 Mantje 3-NIOZ Franchimon 20.25 De Koog 1 -Klif 2 Van Putten 21.15 Texel 4-SVO 4 Kuipers Mantje heeft zaaldienst. Vrijdag 2 mei 18.15 SVO 3-Texel 3 Bakker 19.05 SV0 2-Klif1 Van Beek 19.55 Texel 2-Mantje 2 Hoogendijk 20.45 Mantje 1-J'boog 1 (bekerfinale) Sangers 21.35 J'boog 2-SVO 1 Kuipers 22.25 Klif 3-ZDH 1 Molanus SVO heeft zaaldienst. Sil Gaaff heeft zich zaterdag bij play-offwedstrijden in Zwijndrecht als twaalfde turner geplaatst voor de Nederlandse kampioenschap pen, die op 17 mei in Borne worden gehouden. Hij is de tweede Texelaar die dit recht heeft verwor ven. Eerder ging Marlon Marei hem voor, door bij de eerste plaatsings wedstrijd op Texel als derde te ein digen. De wedstrijd ontspon zich als een ware thriller. Gaaff, die zich op Texel met voor de NK wist te plaatsen, moest vierde worden wilde hij alsnog in Borne mogen meedoen. De score op het eerste toestel, brug, (8,00) bracht hem in een riante positie. Maar die ging op het tweede toestel, rek, (6,85) alweer verloren. Daarna was het vechten voor de punten. Voor zijn oefening op vloer kreeg hij een 8,45 van de jury, voltige werd beloond met 9,45 en ringen leverde hem 8,00 pun ten op. Na vijf toestellen stond Gaaff zesde, met een kleine achterstand op de nummer vier. Twee directe concur renten moesten toen nog hun oefe ning doen op de brug, waar het moei lijk is om hoog te scoren, terwijl één directe concurrent het tegen Gaaff op het onderdeel sprong moest opne men. De jonge Texelaar behaalde 9,20 punten en dat bleek uiteindelijk ruim voldoende om beslag te leggen op de vierde plaats. rdag 26 april A1-Texel'94 A1 3-1 '94 A2-W'meer A2 gasten met opgekomen '94 B1-DTS B1 0-2 'ik B4-0e Koog B1 2-2 '94 C1-HSV Sport C1 1-5 'C2-Texel'94 C2 1-1 94 C3-Winkel C2 12-0 Helder D1 -Texel'94 D1 5-0 D2-Den Helder D2 6-1 '94 D3-JVC D3 5-8 vogels D2-Texel'94 D4 1-3 es D3-Texel'94 D5 1 -2 erend D1-Winkel D1 3-2 edorp D2-Oosterend D2 3-7 n 01-De Koog D1 1-3 Tend M1-SVA M3 3-2 'se Pupillencompetitie ■lai-Real Madrid 5-2 elona-Juventus 2-1 [r-De Koog F1 0-8 9,1 E3-ZDH D1 0-9 EH-Texel'94 E2 2-2 Zaterdag 3 mei Texel'94 A2-Oudesluis A1 13.30 JVC B1-Texel'94 B1 14.30 De Koog B1-Geel Zwart B1 14.00 Texel'94 C1-JVC C1 13.30 Texel'94 C2-Winkel C1 11.45 HCSC C2-Texel'94 C3 13.15 Conzelo C1 -Oosterend C1 14.00 Texel'94 D1 -DTS D1 11.45 Texel'94 E4-SVC E1 Texel'94 E5-SVO E1 3-3 2-2 Zondag 27 april Texel'94-Alcmaria Victrix 1-2 ZDH-Vesdo 2-1 Zuidermeer-De Koog gasten niet opgekomen Texel'94 2-Spirit'30 2 4-0 Castncum 4-Texel'94 3 2-2 N. Niedorp 4-Texel'94 4 0-4 Den Helder 6-Oosterend 2 3-4 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 2-3 Hollandia T. D1-Texel'94 D2 9.15 Con Zelo D1 -Texel'94 D3 10.30 Texel'94 D4-SRC D3 11.45 Schagen D1-Oosterend D1 12.30 Oosterend D2-Hollandia T. D2 11.45 De Koog D1-SRC D2 12.00 Always F. M3-Oosterend M1 11.00 Texelse pupillencompetitie Juventus-SVC F1 9.30 De Koog F1-Liverpool 9.30 SVO F2-Arsenal 9.30 Real Madrid-Barcelona 9.30 texel'94 E4-Texel'94 E5 10.30 Zondag 4 mei Alkmaarsche Boys-Texel'94 14.00 Oosterend-Strandvogels 14.00 De Koog-Twisk 14.00 Foresters 3-Texel'94 2 14.00 Texel'94 3-SRC 3 12.00 Oosterend 2-Callantsoog 4 12.00 Always F. M1 -Texel'94 M1 11.00 Recreatievoetbal De Waal-Oosterend 10.30 Texelse Boys-De Koog 10.30 Dinsdag 29 april Veld A 19.15 Sportsh. 1-Jozefsch. 20.00 NIOZ-Maarco Bouw 20.45 Kobeko-Paal 28 21.30 Slock-Balcken 22.15 Cocky's-Sportshop 2 Veld B 18.30 AH-Beverdam 19.15 Krim-Westerlaken 20.00 Super-Autocentrale 20.45 Ecotiem-Tatenhove 1 21.30 TESO-CVI 22.15 OSG-Agrifirm Veld C 18.30 Lindeboom-Rab 19.15 Lmdeb.-Tatenh. 2 20.00 Bocksberg-Rabob. 20.45 Zandbank-Rab 21.30 Timmer-Haarstudio 22.15 Klif 12-Eierl. Huis Wedstrijdleiding Kees en Maarco B. Paal 28 Balcken Cocky's Slock Westerlaken Autocentr Ecotiem TESO OSG CVI Ernst Bocksberg Tatenhove Rabobank Klif 12 Haarstudio Ernst. Uitslagen 22 april De Rival-Bruintje Beer 0-3; Timmer's Bakkerij- Klif 121-2; Paal 28/De Krim-Cocky's Kapsalon 0-3; Sportshop Texel 2-Maarco Bouw 3-0; Twaalf Balcken-NIOZ 0-3; In den Grooten Slock-Kobeko 2-1. NBC Eelman Partners- Smash'68 0-3; Bruintje Beer-Smash '68 Piet Kooger 3-0. Texelse Autocentrale-Tatenhove 1 2-1; CVI-Super de Boer 1-2, Agrifirm-Ecotiem 2-1, OSG-TESO 2-1; Slagerij lepe de Boer- Durper Drup 2-1Jozefschool-Natuurwinkel 3- 0; Westerlaken-Sportshop Texel 1 0-3; Albert Heijn-Langeveld de Rooy 1-2; Swier Groente Fruit-Slagenj Beverdam 0-3; De Wit Installatietechniek-NIOZ 2-1. Jannie Groen en Marjan van der Vis, al vele jaren vrijwilliger bij W Texel'94, zijn benoemd tot lid van verdienste van de vereniging. Be stuurslid Hank Witte mag zich voortaan erelid noemen. Het eer betoon aan de supervrijwilligers vond gisteravond plaats, tijdens de voorjaarsvergadering van de voet balclub. Jannie Groen en Marjan van der Vis zijn sinds jaar en dag beeldbepalend en nadrukkelijk aanwezig bij de club. Op zondag en tijdens toernooien doen ze zo'n beetje alles dat met de kantine te maken heeft, zoals inkoop, koken en kasbeheer. Ook als andere verenigingen gebruik maakten van de kantine of spelershome stonden de dames klaar. Ze coördineerden tij dens toernooien het vrijwilligerswerk en waren dan van 's morgens zeven uur tot diep in de nacht in touw. Voor zitter Werner van der Meer: 'Jannie haar kookkunsten zijn onovertroffen, bijvoorbeeld de eigengemaakte Jannie Groen-tensoep, broodjes ge zond en de geweldige maaltijden tij dens toernooien. Met Marjan hebben we de inkoop onder één dak kunnen brengen, waar we nu de vnJchten van plukken. Daarnaast is zij één van de leidinggevenden, en beschikt ze over papieren voor sociale hygiëne. Zon der jullie tomeloze inzet was de club niet zo gezellig, goed georganiseerd en financieel gezond.' Hank Witte behoort tot de laatste bij de fusievereniging betrokken expo nenten van Texelse Boys, de club waarvoor hij vijfentwintig jaar in het bestuur zat. Inmiddels zit hij alweer zes jaar in het bestuur van Texel'94. Vanaf 1978 organiseerde hij de zeer succesvolle Pinkstertoernooien. Ver der was hij lid van de bouw commissie van het huidige complex, is hij actief clubscheidsrechter en is hij bij de organisatie van toernooien gesprekspartner met de gemeente. En misschien wel bovenal is hij trouw supporter van het eerste van Texel'94. Van der Meer roemde Wittes bijdrage aan het fusieproces en zijn inspanningen bij de totstand koming van de nieuwbouw en andere activiteiten. Het kersverse erelid deed, alvast vooruitlopend op de bouw van een overdekte tribune, een beroep op leden zich vrijwillig te blijven inzetten. Leden van verdienste Jannie Groen en Marjan van der Vis en erelid Hank Witte. (Foto Gaovd Timmorman)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7