Indrukwekkende prestaties in De Goed Fout Show Boeiende show ondanks ultra-korte voorbereiding Koningin E Agenda Gerrit Vlaming onttroont damkampioen Piet Bakelaar teso TEXELSE 2 COURANT' Blikvanger Hoogwater te Oudeschild Colofon BE oud Papier Damsimultaan Van der Meer over pesten Voorlichting overgewicht Ontmoeting vi 'alleengaande W/at ik zeggen wou... Wieldoppen mysterie DINSDAG 6 MEI 2003 De medewerkers van De Goed Fout Show hebben een indrukwek kende prestatie geleverd. Ondanks een repetitieperiode die niet langer dan een volle week en twee zater dagen duurde, slaagden ze er vrij dag en zaterdag in theater De Kiekendief in het publiek de hele - zo'n anderhalf uur durende - show lang uitstekend te vermaken. Lef, enthousiasme en een flinke dosis talent waren hun grootste wapens. Het leek gekkenwerk, in zo'n korte tijd zo'n grote productie instuderen. En dat met acteurs, dansers en zan gers tussen de 10 en 16 jaar. die in het beste geval recentelijk ervaring opdeden in de musical Wapperdam, maar in het slechtste geval alleen hun enthousiasme meebrachten. Hoe breng je die bij dat muziektheater méér is dan de tekst uit je hoofd le ren, een paar danspasjes maken en zonder al te veel valse noten een lied ten gehore brengen? Hoe zorg je er voor dat iedereen weet wat er van hem of haar wordt verwacht, terwijl ieders werk bovendien zo op elkaar wordt afgestemd dat een voorstelling ontstaat. Ook regisseur Adje Kloos en haar medewerkers, docenten van Muziek- en Dansschool Texel, wer den af en toe bevangen door twijfel. 'Woensdag nog hadden we er alle maal een hard hoofd in. We hebben iedereen ernstig toegesproken. Dat als ze er wat van wilden maken, er nog heel wat moest gebeuren. Dat hebben ze fantastisch opgepakt, want het leek wel of alles wat we er in de afgelopen tijd in hadden gestopt er daarna uitkwam', vertelde productieleider en dansdocente Klarina Combé zaterdag in de pauze. Ze kon op dat moment al tevreden zijn, want theater De Kiekendief zat zowel vrijdag als zaterdag bomvol publiek, dat zeer enthousiast rea geerde. Jerry Springer De Goed Fout Show gaat over een televisieshow die onmiskenbaar doet denken aan Amerikaanse voorbeel den rond presentatoren als Jerry Springer en Oprah Winfrey. Onder het mom van de wereld te willen verbe teren door heikele kwesties open en bloot met elkaar te bespreken, wor- Eva de Groot (als Pinky) zong een mooi lied over haar belevenissen mei broer Klem Duimpje. alleen maar alles voor willen doen om de kijkcijfers op te schroeven. van de club van Kleine Mensen. Maar een heel ander verhaal komt van zus Pinky, die vertelt dat KD vroeger al een vervelende opschepper was, helemaal niet zo geweldig als je mag verwachten van iemand die zijn broers uit de handen van de reus heeft gered. Andere gasten zijn on der meer de vader en moeder van KD, zijn oud-klasgenootje Carrie ('ik vond hem met zo aardig; hij stonk, schoot vogeltjes af en hij moest altijd de beste zijn, terwijl ik dat natuurlijk was') en psychiater mevrouw Zweutelaar, die er allerlei theorieën op nahoudt waarom KD is zoals hij ge worden is. Ook KD's grote tegenstre ver, de reus, komt aan het woord en hij vertelt een treurig verhaal, dat moet bewijzen dat reuzen het hele- Gekwelde reus Al die tegengestelde belangen wer den mooi uitgespeeld door de jonge tijd nog veel meer van haar rol dan de gemiddelde toeschouwer op voor hand had durven voorspellen. En dat is zeker ook een compliment voor regisseur Adje Kloos en haar mede werkers. laar), Adriaan de Boer (de reus), Lieke Dekker (Mini), Roos Dros (moeder van KD), Peter Eelman (vader van KD), Eva Groot (Pinky), Marc Keyser (KD), Liza Koster (floormanager), Maarten Kulk (Jack), Gian Battist De prestaties van de acteurs werden gekenmerkt door veel lel. enthousiasme en talent. (Foto's Joop Pommets) den gasten voor de camera tegen elkaar opgezet. In de honderdste af levering van De Goed Fout Show komt Klein Duimpje aan het woord, heel modern KD genoemd Zoals eveneens gebruikelijk in dergelijke shows maken allerlei verrassende gasten hun opwachting om te vertel len wat ze van hem vinden, al dan niet in een lied, op passende muziek van Pinie Marinus. Zijn heldendaden wor den uitvoerig geprezen door Mini, lid maal niet zo gemakkelijk hebben en dat KD eigenlijk nog goed af is. Om helemaal in het sfeertje te blijven, bemoeit ook het publiek zich er op luidruchtige wijze mee, daartoe aan gespoord door presentatrice Bonnie Barrel en 'publieksopwarmer' Jack, Uiteindelijk krijgt het verhaal een op merkelijk slot. wanneer gasten en publiek gaan beseffen dat de makers van het programma helemaal met zulke nobele doelen hebben en er acteurs, al was dat natuurlijk voor een groot deel de verdienste van de schrijver, Aris Bremer. Dat neemt met weg dat het algehele niveau uitste kend was. Enkele acteurs sprongen daar bovenuit. De beste van allemaal was Adriaan de Boer. als de ge kwelde reus. Hij zong niet alleen fraai (een blues), maar had ook een prach tige mimiek, terwijl zijn hele spel erg 'natuurlijk' oogde. Ook Mare Keyser als Klem Duimpje mocht er zijnal had hij af en toe nog wel wat bozer en opstandiger mogen reageren op de verdachtmakingen. Maarten Kulk mocht het publiek 'opwarmen' en deed dat schitterend, op een zeer uitsloverige manier. Eva Groot was Pinky, die zich als kind veel had moe ten laten welgevallen door KD, maar die daardoor stevig van zich af had leren bijten. Joeren Bergman speelde de nuffige, betweterige mevrouw Zweutelaar, die voor alles een verkla ring heeft. Peter Eelman had als va der van KD niet zo'n grote rol, maar bracht een fantastische rap ten gehore. Een enorme rol had Liske Staats als presentatrice Bonme Barrel. Aan haar was goed te zien dat de voorberei ding erg kort is geweest. Ze had dui delijk al haar energie in het beheersen van de vele tekst moeten stoppen, waardoor er minder tijd'over was om 'echt' te acteren. Toch maakte ze al- Een laatste woord betreft de muziek, gecomponeerd door Pinie Marinus. Allerlei predikaten waren er op van toepassing: herkenbaar, lekker, vet, kitscherig, gelikt, hier en daar duide lijk geïnspireerd op werk van be roemdheden als The Who, Blondie en rock 'n' roll-legende Jerry Lee Lewis en precies passend bij zo'n Ameri kaanse televisieshow als De Goed Fout Show is. Pinie speelde de mu ziek zelf op band in, geassisteerd door enkele bevriende muzikanten, en deed dat op de professionele wijze die je mag verwachten van iemand met zijn status. De enige bedenking die je zou kunnen aanvoeren, is dat het leuker is om jonge Texelaars zelf in actie te zien op gitaar, piano, bas en piano. Maar het moge duidelijk zijn dat het met zo'n korte voorbereiding dan niet goed was gekomen, zelfs niet met alle lef, enthousiasme en talent die de jeugdige sterren mee brachten. Aan De Goed Fout Show werkten mee: Sarah Marijn Trap (voice-over), Joeren Bergman (mevrouw Zweute- Marci (bodyguard), Jesse Oudhof (Sponsje), Kaiya Wattimena (Dididi dancer), Marit Rijk (Carrie), Bonnie Barrel (Liske Slaats), Ariane Standaart (EHBO-zuster), Esmee de Wolf (Dididi dancer). Channa Tromp (Dididi dancer) en Marissa Zegel (Puck), Adje Kloos (regie), Aris Bremer (tekst), Pinie Marinus (muziek), Klarina Combé (productieleiding, dans- docent en kleding), Matthieu Vulto (docent zang en geluid). Roos Bak ker (dansdocent), Lenie Bremer (kle ding), Ruben van Daalen (decor), Erik Muiholland (licht), Carla Schrama (be geleiding Jeugdwerk), Maaike Deckers (algemene leiding). De show wordt nog twee keer opge voerd: zaterdag in theater Fluxus in Zaandam (aanvang 15.30 uur) en zondag in De Postbrug in Den Helder (aanvang 15.00 uur). Kaarten kunnen worden gereserveerd bij de muziek school (tel. 313493) en Klarina Combé (tel. 318617). Joop Rommets Er is veel aan de hand met konin ginnen en toekomstige koningen. Verregend maar geslaagd was de actie 'charmant gedrag' van de ko ninklijke familie, op die 30ste april Het zal zeker de populariteit ver hoogd hebben. De jurk van Maxima bleef biotex-achtig wit. Onze toe komstige koning kan echt klimmen in de touwen, zoals bleek. Dat geeft hoop. En Margriet blijft dapper aan de zijlijn totdat ze echt niet meer nodig is. De boze prinses uit het sprookje, ergens mokkend in een ander land, ten spijt Hoewel we toch allemaal venvachten, en ook een heel klein beetje hopen, dat straks de hel weer losbreekt. Waar schijnlijk gebeurt dat net als de po litiek met de rustgevende invloed van de krullenbol D66 weer een beetje tot bedaren komt. Want nieuws moet er zijn. Geef het volk brood en spelen en oorlog en we stuwen weer voort. En geef hen ook liederen en koren. De hoeveelheid optredens van koren met de Mattheüs en van vaderlandse liede ren en koren voor de Koninginnedag is bijna schrikbarend te noemen. En laten we eerlijk zijn, het is niet om aan te horen vaak, het is ook niet om aan te zien en wanneer het er niet zou zijn missen we iets waarvan we denken dat het wezenlijk is. Over volksdansen wil ik geen woord kwijt, het is al erg genoeg dat ook Texelaars zich daaraan bezon-digen en nog met overtuiging ook. Waarom zijn we toch zo'n kneute rig volk met vergane klederdrachten in dozen, die we elke keer weer aan trekken om Nederland aanzien te geven, terwijl we daardoor juist zo ongelooflijk in aanzien dalen. Maar waarom eigenlijk aanzien? Voor de buitenlanders worden we steeds duidelijker. Een regering hebben we gewoon niet meer, Ajax verliest, de Waddeneilanden wor den onbetaalbaar en de mensen lopen hier vaak met oranje wanstal tige hoofddeksels op, zwaaien met vlaggetjes en zingen op vreemde toon. Of het nu voetbal of een ko ningin betreft, het gedrag blijft het zelfde. Maar gelukkig gebeuren er ook an dere dingen. Bijvoorbeeld de waar dige functie van de zwerfstenen die op Texel geplaatst werden om de herinnering aan de geallieerde oorlogsvliegers die ooit op Texel neerstortten levendig te houden Een zeer goed initiatief, dat met grote zorgvuldigheid doorvertelt aan een jongere generatie. Onverwoest baar neergezet door de ondoor dringbare materie die steen nu een maal is. En dan de spectaculaire dropping van het nieuwe beeld van Wolkers om Thijsse te eren. Uitein delijk hebben we al die centen dan toch maar weer vergaard en houden we de eer aan kunst hoog. Of we er nou een bloem of een boom in zien of - zoals Wolkers zelf zegt - een doorgezaagd Gotisch raam, het is er, het staat er. En we zijn er trots op. Hopelijk is ook dit beeld onver woestbaar door de combinatie van glas en staal. En dat alles terwijl de lentebloemen om ons heen zijn en Thijsses liefde voor het landschap zo tastbaar de meimaand inluidt. Want laten we goed begrijpen dat Texel de koningin van de eilanden is en dat de Texelse Courant de ko ning der kranten is. De onderschei dingen vliegen de deur uit, want wie heeft zulk nieuws te verslaan als een gestrande Hunte bij paal 22? En wie kan zo goed verslaan als onze eigen woordentimmerman, G. Timmer man? Dat juryrapport loog er met om en zelfs mijn afschuwelijke betweterige broer liet weten verrast te zijn over de kwaliteit van die arti kelen en meldde daar ook nog bij dat hij zijn snierende opmerkingen voortaan wat zou inbinden. Dit op zich is een krantenbericht waard. Maar hij kreeg dan ook een lintje en ik heb al vaker gemerkt dat mensen die een lintje krijgen merkwaardig mild gestemd raken, alsof er een muntje valt dat maar nooit wou val len. Dus in barre tijden, hoe meer lintjes hoe beter. En dan ook nog de nagemaakte hapjes voor de konink lijke tong, de superhapjes van Ruud Boom. Dat is tenminste echt lekker. We hebben dus ook een koningin met smaak. Laat die republiek dan toch maar weer zitten. Dana Rover Eindelijk is het Gerrit Vlaming ge lukt om Piet Bakelaar van de kroon te stoten. In de laatste partij van het seizoen bij Damclub Oosterend had competitieleider Frans Bos beide opponenten nog een keer tegen elkaar ingedeeld. Vlaming had genoeg aan remise, terwijl Bakelaar moest winnen om het verloren terrein terug te veroveren. Vlaming speelde, zoals het hele seizoen, stabiel en sterk. Er was voor Bakelaar geen doorkomen aan, zodat de partij in remise ein digde en Vlaming zijn eerste kam pioenschap veroverde. Met 46 punten uit 20 partijen boekte Gerrit Vlaming een score van 76,7 procent, ruim drie procent meer dan zijn concurrent. Jos de Wolf eindigde als goede derde met ruim 66 procent. De eerste drie hadden een grote voorsprong op de achtervolgers, van wie Frans Kuiper dankzij een sterke eindsprint beslag legde op de vierde plaats. Wim Timmer speelde veel goede partijen, maar liet in de laatste fase nog wel eens een steekje vallen. Frans Bos was in de combinaties erg gevaarlijk, maar positioneel kwam hij nogal eens in moeilijkheden. Ricardo Dinsdag 6 mei Op de wielerbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een wedstrijd van de Wielervereniging Texel. In De Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) wordt een open klaver- jasdrive gehouden. Het inschrijf geld, €3,50 per koppel, is bestemd voor goede doelen. Inschrijven, liefst met maat, tussen 19.30 en 20.00 uur in de zaal. In Cinema Texel draaien X-men II (aanvang 20.00 uur) en The Hours (20.30 uur). Woensdag 7 mei In de bibliotheek in Den Burg wordt om 15.00 uur het boek 'Vlinderen over Texel' van Cees Maas en Sytske Dijksen gepresen teerd. Cees Maas verzorgt een dialezing over vlinders in de openbare bib liotheek in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Jungle Book II (aanvang 13.30 en 15.45 uur), De kleine ijsbeer (14.00 uur), X-men II (20.00 uur) en The Hours (20.30 uur). Donderdag 8 mei Op uitnodiging van de ouderraad spreekt deskundige Bob van der Meer in de aula van de OSG De Hogeberg over 'pesten op school'. De lezing begint om 20.00 uur, na de pauze worden vragen beant woord. In Cinema Texel draaien X-men II (aanvang 18.30 en 21.30 uur) en Johnny English (19.00 en 21.30 uur). Vrijdag 9 mei In Cinema Texel draaien Jungle Book II (aanvang 15.00 uur), t kleine ijsbeer (15.15 uur), X-n» (18.30 en 21.30 uur) en Joti, English (19.00 en 21.30 uur). TESO zet in verband met de verwachten drukte geregeld i extra boot in en verzorgt dan in periode ieder half uur een afva zowel vanuit Den Helder als v; Texel. Dat gebeurt vrijdag, s dag en maandag van 9.35 16.05 uur en zondag van 14.35 20.05 uur. Automobilisten mos er vrijdag evenwel rekening n houden dat ze een half uur m ten wachten. Dat is op Texel: geval tussen 10.00 en 12.00 uu in Den Helder tussen 12.00 16.00 uur. Maandag 12 mei zijn afvaarten van 10.05 uur vanuitl Helder en 13.35 vanaf Texel uitsi tend bestemd voor het vervoer; gevaarlijke stoffen. Nadere iir matie kan worden verkregen tel. 0222-369600 of e-n info@teso.nl. De veerdienst hi ook een eigen webs www.teso.nl. Di. 6 11.50 en 23.50 u. Wo. 7 12.04 en - u. Do. 8 0.10 en 12.44 u. Vr. 9 1.00 en 13.44 u. Za. 10 2.04 en 14.56 u. Zo. 11 3.20 en 16.20 u. Ma. 12 5.24 en 17.44 u. Di. 13 6.45 en 19.01 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 11 mei op om 5.51 uur en gaat onder om 21.20 uur: 9 mei eerste kwartier Uttgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Ba; I Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactle@texelsecouranti Gerard Timmerman (hoofdredacteul Joop Rommets Jeroen van Hattum HarTy de Graaf Louise van der Sluis Bulten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 8i| Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op aJ onze «jvertenüecontrocten en aan brede I toe zijn ven toepassing do Regelen voor hete Rj wezen van de Stichting ROTA. gevestigd teiKj zoal» gedeponeerd bf| de Kamer van Koopti/' 31 brieken te Amsterdam onder nummer exemplaar van de Regelen voor het Advéd^B wordt op uw verzoek koetetoos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half Jaar 32,20 30,70 tauB Per jaar 62,70 60,70 («u» Bij verzending naar het buitenland 2j portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken va afloop van de abonnementspenode Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1Bern- hardlaan, Beatrixlaan. Blom is een belofte voor de toe komst. Gezien zijn leeftijd boekte hij in ieder geval aardige successen. Wim Vlaming speelde slechts drie partijen, die hij allemaal won. Dat was onvoldoende om in de ranglijst te worden opgenomen. Eindstand (resp. aantal partijen, punten, percentage) 1.Gerrit Vlaming, 20/46/76.7; 2.Piet Bakelaar. 24/53/73,6; 3.Jos de Wolf. 23/46/66.7; 4.Frans Kuiper. 20/32/53,3; 5.Harry van de Wetering. 22/32/48,5.6.Wim Timmer, 27/37/45.7; 7 Cees Vmke. 20/24/40,0. 8.Frans Bos, 27/30/37,0. 9 Gerrit Blom. 24/23/31.9; lO.Ricardo Blom, 24/19/26.4.11.H Galjaard, 24/3/4.2. Gerrit Vlaming, de kersverse kam pioen van Damclub Oosterend. speelt dinsdag simultaan tegen ieder een die het tegen hem durft op te nemen. Het evenement wordt gehou den in dorpshuis De Bijenkorf en be gint om 19.30 uur. Informatie kan worden ingewonnen bij Piet Bakelaar, tel. 313843. Deelname is gratis. Deskundige Bob van der Meer spreekt op uitnodiging van de ouder raad donderdag in de aula van de OSG over 'pesten op school'. De avond is voor iedereen toegankelijk, met alleen voor ouders van leerlingen. Gehoopt wordt op een interactieve avond, vragen kunnen tevoren wor den gesteld via M. Barnard, War moesstraat 4,1791 CR Den Burg. tel. 315034 (na 18.00 uur). Ook gaat Van der Meer na de pauze in op vragen uit het publiek. De lezing begint om 20.00 uur. In samenwerking met de Texelse apotheek houdt de Stichting Welzijn Ouderen Texel twee voorlichting smiddagen over overgewicht. Aan deze middagen wordt meegewerkt door deskundige Hetty van Dijk, apo theker Jan Klok diëtiste Martine Dogger, bewegingsdeskundige Betsy Verhoeve en docent koken José Huisman. Laatstgenoemde zal sa men met de deelnemers lekkere en gezonde hapjes bereiden. De voor lichting wordt gegeven op woensdag 14 en donderdag 15 mei In De Buure- ton aan de Beatrixlaan. Deelname kost €5,-, inclusief koffie en hapjes. Aanmelden kan tot zaterdag 10 mei bij SWOT, tel. 312696. In de Buureton aan de Bea' wordt zondag een ontmoetinj dag gehouden voor 'mobiele' wonende vijftigplussers. Dei liggende gedachte is del mensen die (weer) alleen zijn zieke of gehandicapte partne ben er moeite mee hebben alls stukje te wandelen, te fietsen,; het strand te gaan. Voor dez; sen houdt De Buureton één: in de maand open huis, was een vrijblijvend kan binnenloj* een kopje koffie en een prat eerste ontmoetingsmiddag zondag van 15.00 tot 18.001 De Cocksdorp - In de nacht van vrij dag 2 op zaterdag 3 mei zijn er in het Landal Greenparks Sluftervallei vakantiepark in De Cocksdorp tien tallen wieldoppen gestolen. Bij de receptie regende het klachten van gestolen wieldoppen. De receptie nam direct contact op met de politie, maar die is in het weekend gesloten. We konden pas 5 mei aangifte doen. Gelukkig was dit niet nodg Twan den Haan uit Numansö zich aan het vervelen, toenzj zei: 'Ga dan die wieldoppen! Na een lange speurtocht in' kwam Twan met de wieldop? naar de Sluftervallei. Toen zj en zijn vader over het park pen om de wieldoppen terug gen naar de eigenaars. A doppen zijn teruggevondene! I Van de daders ontbreekt elk Robin Rielc I Bare Noot van de redactie: de Slv I wilde geen commentaar gé I v/jeLdopp«* %aol{ J-je jnoefcj2 mm-x die Odio V/jeldc

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2