'Nikadel moet weer Niepkedel worden jgdzri 'Met een typemachine kun je in verte kijken Texelse schrijvers lezen voor op school Minder deelnemers voor peuterspeelzalen w. .TEXELSE 2 COURANT" 85 Unk secretaris in Kapelle Wat ik zeggen wou... Jazz Epilepsiefonds Onderhoud aan wegen Ambassadeurs eerden 'eigen' gesneuvelden Countrydansen Onder invloed Oud-Texelse in Burgwal 37 Me(fische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 16 MEI 2003 Jan Wolkers was woensdag tijdens de Nationale Voorleesdag te gast bij groep acht van de Thijsseschool. Foto Jeroen van Hattum) 'Letten jullie een beetje goed op mijn beeld', vraagt Jan Wolkers aan één van de kinderen als hij de klas van meester Joop Smit bin nenloopt. De 77-jarige schrijver is één van de diverse Texelse schrij vers die woensdagochtend op de Thijsseschool in Den Burg mee doet aan de Nationale Voorlees dag. Het kunstwerk in de vijver komt niet meer aan de orde als Wolkers heeft plaatsgenomen achter het bureau van meester Joop Smit. Hij haalt een Verkade-album met plaatjes van Jac. P. Thijsse tevoorschijn en begint over dieren, insecten en de natuur. Even later leest hij voor uit eigen werk. De kinderen luisteren zwijgend toe en maken aantekeningen. De andere groepen worden op dat moment eveneens voorgelezen. De school heeft naast Wolkers ook Marian Witte, Eric Hercules, Jolet Leenhouts, Diet Verschoor, Harry de Graaf en Joyce Pool gestrikt om langs te komen. Hercules schreef voor de gelegenheid speciaal twee verhalen die hij aan groep drie voor leest. Een verhaal over een juffrouw en spekkies wordt 'geïllustreerd' met een grote zak snoepgoed. Natuur en dieren komen meermalen voor in de verhalen die Wolkers voor leest. Al lezend en vertellend brengt hij de kinderen en passant in contact met feiten waar ze waarschijnlijk nog nooit van hebben gehoord 'Weten jullie wat de Venus van Botticelli is', vraagt hij, als hij het verhaal Venus en het Spuugbeest/e heeft voorgelezen. De klas.blijft stil. Wolkers legt uit dat het een schilderij is van een naakte vrouw, van wie de lange haren om tactische redenen bepaalde plaatsen van het lichaam bedekken. 'Anders zou de Paus beledigd zijn geweest.' De Griekse wijsgeer Socrates die als straf de gifbeker moest drinken, pas seert eveneens de revu. Voorlezen uit Turks Fruit laat Wolkers achterwege. 'Anders zou de juf rode oortjes krij gen.' Zichzelf Als Wolkers meer over zichzelf gaat vertellen, beginnen de kinderen hem diverse vragen te stellen. Hoeveel boeken heeft hij geschreven, hoe oud is hij, wat moet je doen om schrijver te worden en komen er nog nieuwe afleveringen van het TV-programma waarin hij de natuur in het terrein ach ter zijn huis beschrijft? Wolkers raakt op zijn praatstoel. 'Als je schrijver wil worden, moet je veel over je eigen ervaringen schrijven. Je ontdekt ook als je schrijft. Je wordt je bewust van dingen uit je jeugd. Schrijf over je ei gen leven en je eigen persoonlijk heid.' De computer kan volgens Wol kers het beste maar uitblijven. Hij geeft de voorkeur aan een typema chine. 'En dan moet je machine- schrijven met tien vingers. Niet met twee vingers, dat klinkt als een mi trailleur. Als je machineschrijft, kun je later nog eens met pen aantekenin gen maken, kun je het nog eens drie of vier keer uittikken en als je met tien vingers werkt, kun je op papier lezen wat |e schrijft en ook lekker in de verte kijken Bij een computer is het alsof je naar een leeg aquarium zit te kij ken.' De tv-serie over zijn achtertuin wordt vanaf juni herhaald en de serie komt ook op dvd, weet hij te melden. Werkt hij ook nog een nieuw boek, wil een van de kinderen weten? 'Wolkers: 'Ik ben met meerdere dingen bezig. Ik heb nu ook de opdracht een ontwerp van Rembrand te maken. Jullie we ten wie hij was? Hij heeft in 1642 de Nachtwacht geschilderd.' Rembrand lijkt de meeste wel bekend in de oren te klinken. Wat ze moeten doen om schrijver te worden, wordt eveneens in de oren geknoopt. De deelname aan het peuter- speelzaalwerk loopt terug. Moge lijk is dat het gevolg van de hogere tarieven, die worden veroorzaakt door de vermindering van de ge meentelijke bijdrage. Het college zal dat nader onderzoeken en zal alle betrokken ouders wijzen op de mogelijkheid om een bijdrage te vragen in de kosten van deelname aan het gesubsidieerde peuter- speelzaalwerk. In het komende najaar zullen de resultaten van het onderzoek worden bekeken en komt de hoogte van de gemeente lijke bijdrage opnieuw ter discus sie. Catalpa verhoogde de tarieven met 15 procent, hoewel de gemeentelijke bijdrage met 30 procent was vermin derd. Door bezuinigingen zou worden geprobeerd evengoed sluitend te draaien. Daarmee loopt men wel de kans op een tekort dat volgend jaar weer moet worden goedgemaakt door verdere verhoging van de tarie ven. Uit een overzicht van de vestigingsmanager van Catalpa blijkt dat de deelname aan het peuter- speelzaalwerk sinds januari is ge daald van 302 tot 269. Deze getallen hebben betrekking op het aantal in schrijvingen. niet op het aantal kinde ren. Veel kinderen komen twee dag delen per week. Het hoeft dus niet te betekenen dat het aantal kinderen is teruggelopen. Duur Het peuterspeelzaalwerk is op Texel een vrij dure aangelegenheid, omdat de politiek de keuze heeft gemaakt om in elk dorp een peuterspeelzaal te hebben. Het raadsbesluit om de ge meentelijke subsidie te verminderen werd genomen omdat het gemeen telijke aandeel in de kosten hoog was in vergelijking met gemeenten elders. Daar draagt de gemeente veelal met meer dan 40 procent bij en de ouders 60 procent, maar door de lagere kos ten is het bedrag van de betreffende gemeenten toch lager. De hoge kos ten van het peuterspeelzaalwerk op Texel worden naast de personeelsla sten ook veroorzaakt door de huisvestingskosten. Die zijn hoog omdat in elk door een specifieke voorziening is geschapen die soms maar voor enkele dagdelen per week gehuurd moet worden Opheffing van een of meer zalen zou een efficiënter gebruik van de resterende zalen be tekenen. Daar staat tegenover dat deelname zal teruglopen als men naar een ander dorp moet. Bezwaren Een twaalftal ouders heeft bezwaar gemaakt tegen de verminderde finan ciële steun van de gemeente. Zij worden gesteund door de vestigings manager van Catalpa. Die heeft de uitvoering in De Koog en Den Burg al met een ochtend en een middag be perkt en verwacht dat de daling van het aantal deelnemers nog zal door zetten, waardoor de uitvoering na de zomervakantie met nog twee dag delen verminderd zal worden. Hij voorziet ook dat de tarieven volgend jaar aanzienlijk zullen stijgen, niet al leen door de vermindering van de gemeentelijke bijdrage maar ook door personeelskosten en huisves ting. Geconstateerd wordt dat het beleid van de gemeente is gericht op zo groot mogelijke deelname aan het peuterspeelzaalwerk, maar dat de zelfde gemeente de deelname afremt door verminderde financiële steun en dus hogere tarieven. De dorpshuisbesturen voelen zich ook betrokken bij deze problematiek. Sluiting van speelzalen betekent voor hen vermindering van huur inkomsten, die zij op een of andere manier door de gemeente vergoed willen zien. Tegelijk met het besluit om de ge meentelijke bijdrage voor het werk terug te draaien heeft de gemeente raad €22.689,- per jaar gereserveerd voor het toekennen van een tege moetkoming aan ouders waarvoor de deelnamekosten bezwaarlijk worden. Ouders met een inkomen dat lager is dan twee keer het minimumloon ko men daarvoor in aanmerking. Zij kun nen het verschil tussen het oude en nieuwe tarief vergoed krijgen. Annemiek Unk, hoofd van de sec tor Grondgebied van de gemeente, wordt gemeentesecretaris in de Zeeuwse gemeente Kapelle. Ze gaat er in augustus aan de slag. Unk trad in november 2001 in dienst van de gemeente Texel. De afgelopen anderhalf jaar begeleidde zij de reor ganisatie van de sectoren Ruimte/ Wonen en Gemeentewerken tot de nieuwe sector Grondgebied. Unk had de afspraak met de gemeente dat zij maximaal drie jaar zou blijven. 'Ik had er een jaar voor uitgetrokken om een andere baan te vinden, maar dat is sneller gegaan dan ik had verwacht. Unk wilde graag gemeentesecretaris worden. 'En dan het liefst in een kleine gemeente buiten de Rand stad.' Voordat ze naar Texel kwam, werkte ze bij de gemeente Amster dam. Het managementteam van de ge meente bespreekt volgende week op welke manier de functie van Unk wordt ingevuld. 'Het proces van de reorganisatie is afgerond, maar er moet nog wel voor worden gezorgd dat de nieuwe sector goed draait en dat alles soepel loopt.' De gemeente Kapelle ligt op Zuid-Beveland, be staat uit de dorpen Kapelle, Biezelinge, Schore en Wemeldinge en telt iets meer dan elfduizend inwo ners. xa te an Bancs vcruxiMxxdebjkbod v»n de rcdaciie Vorig jaar vond ik Mark Röpke, ex ploitant van beachcafé De Buren bij paal 17, bereid het Texelse jazzleven een nieuwe impuls te geven. Het Jazzfestival was immers vele jaren een groot succes. De try-out in sep tember was een redelijk succes, aan leiding om voor dit jaar 10 mei en 21 september vast te leggen. Afgelopen zaterdag hadden wij met de Free Time Old Dixie Jazzband uit Enkhuizen zes topartiesten in huis, die geweldige muziek en een goede show brachten Helaas hebben slechts weinigen hiervan genoten. Jammer voor hen die er niet waren, maar teleurstellend voor de gastheer, die zijn nek heeft uitgestoken. Laat ditzelfde niet weer gebeuren als op 21 september de New Dixie Dawn uit de Zaanstreek optreedt. De jazz liefhebbers willen het er toch met op aan laten komen dat zulke top artiesten aan huis komen? Dan moe ten we wachten tot we in de Gollards of het Verpleeghuis opgeborgen zit ten. Wij gaan er toch met z'n allen voor zorgen dat er zeker twee keer per jaar een goed jazzband oude stijl naar het eiland komt? Alewijn Ott (sr), Den Burg. Onder het motto 'Epilepsie: soms ben je er even niet bij' wordt volgende week gecollecteerd voor het Natio naal Epilepsie Fonds. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en bestrijding van epilepsie, voorlichtingsactiviteiten, het organi seren van begeleide vakanties voor mensen die lijden aan deze tijdelijke functiestoornis in de hersenen en voor individuele hulp. Het Epilepsiefonds is voor Texel nog op zoek naar coHectanten, met name voor het buitengebied. Geïnteres seerde vrijwilligers kunnen zich aan melden via de telefoonnummers 312852 en 312298. Aannemer Daalder Alkmaar BV be gint donderdag 22 mei met werk zaamheden aan de Sommeltjesweg. Op die dag worden slechte stukken asfalt verwijderd. Verkeer kan wel gebruik blijven maken van de weg. Volgens planning is de Som meltjesweg op woensdag 4 en don derdag 5 juni dicht voor het aanbren gen van een slijtlaag. Verkeer wordt die dagen omgeleid. Op de Schorrenweg zijn op dinsdag 27 mei, donderdag 5 juni en vrijdag 6 juni werkzaamheden gepland. Hier wordt eveneens een omleiding ingesteld. Op 27 mei en 6 juni wordt gewerkt aan het fietspad langs de Postweg. Van 21 mei tot 6 juni heeft ook op diverse andere wegen groot onder houd plaats. De gemeente stelt voor die plaatsen geen omleidingen in. Ambassadeur Petr Kubernat van Tsjechië en zijn collega van Slowakije brachten dinsdag een officieel bezoek aan Texel om eer te brengen aan twee Tsjechoslowaakse vliegers die op de geallieerde begraafplaats in Den Burg hun laatste rustplaats hebben gevonden. Ze legden bloe men op de twee graven en ook bij het Cross of Sacrifice en het alge mene monument 'De Goede Her der'. De ambassadeurs werden in het raadhuis ontvangen door een ge meentelijke delegatie, bestaande uit burgemeester Joke Geldorp. ambte naar Rom van Schaik en twee leden van het 4/5 mei comité. Langs de route van de jaarlijkse stille tocht op 4 mei liep men naar de begraafplaats. Na afloop werd de lunch gebruikt. De ambassadeurs bezoeken jaarlijks twee plaatsen in Nederland om om gekomen landgenoten te eren. Dit jaar waren Amsterdam en Texel aan de beurt. De twee Tsjechoslowaakse RAF-pilo- ten die in Den Burg begraven liggen, zijn luitenant Svatopluk Bachurek en sergeant Zdenek Kotera, die resp. 27 en 23 |aar waren toen zij in 1942 in de buurt van Texel de dood vonden. Bachurek kwam met terug van een escortevlucht die hij op 24 april met een Spitfire maakte van de Engelse basis Biggin Hill naar Vlissingen. Zijn lichaam spoelde op 19 juni 1942 bij paal 12 op Texel aan. Kotera, die op 27 april 1942 werd uitgestuurd om naar Bachurek te zoeken, raakte ook vermist en spoelde op 27 juni aan bij De Koog De graven van de twee (rij 6, graf 122 en rij 5, graf 115) vallen op omdat de gedenksteen van een an der type is. Bram van Dijk uit Ooster end, die zich bezig houdt met het ver zamelen van feitenmateriaal over geallieerden die op en bij Texel om het leven zijn gekomen, heeft over de twee Tsjechoslowaken slechts sum miere gegevens omdat het niet is gelukt om met nabestaanden contact te krijgen. De ambassadeurs hebben hulp toegezegd bij nieuwe pogingen. De Nikadel in De Koog moet weer Niepkedel worden. Dat schrijft amateur-historicus Gelein Jansen in een brief aan de gemeenteraad. Jansen hoopt dat op die manier een verdere verbastering van de naam van de weg wordt voorko men. Volgens Jansen is Nikadel een fou tieve en betekenisloze afleiding van de namen die vroeger gehanteerd werden 'In een raadsbesluit van 25 januari 1972 is de naam Nikadel vast gelegd, maar het woord W/ka slaat nergens op.' Het gebied heette in 1600 de Ipkedel, rond 1700 Hypkedel en rond 1800 Niepkedel. Jansen: 'In het Middelnederlands woordenboek van Verdam staat voor de namen drie keer dezelfde verklaring: doornbes.' Volgens hem is het goed mogelijk dat rond het land vroeger duindoorns hebben gestaan. De naam del werd gehanteerd, omdat het om een lager gelegen stuk land achter de duinen ging. Jansen vermoedt dat de naam Niekedel ontstond, nadat de p uit de uitspraak verdween. 'Bij het raadsbe sluit is het de boeken ingegaan met de a. maar dat heeft een ambtenaar er toen waarschijnlijk van gemaakt.' Raadslid Arthur Oosterbaan (Groen- Links) zei tijdens de raadsvergadering het niet nodig te vinden om de naam te veranderen. De andere partijen lie ten zich nog niet uit over het verzoek. De Eastender Honey Bee Hoppers verzorgen zaterdag 17 mei in dorps huis De Bijenkorf in Oosterend een country line dance-avond voor alle Texelse linedancers. Medewerking wordt verleend door Peter van der Vis, Annie Duinker en Sieme Rijk, samen het trio PAS, bij wie ook verzoeknummers kunnen worden in gediend. Het dansfeest begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Een 48-jarige automobilist uit De Cocksdorp is in de nacht van.maan- dag op dinsdag op de Muyweg be trapt op het rijden onder invloed. Hij blies 380 ug/l, ruim boven de toege stane hoeveelheid van 220. De man kreeg een proces-verbaal. In Burgwal 37 zijn tot en met 20 juni schilderijen en tekeningen te zien van oud-Texelse Angelina Stiehl uit Puttershoek. Stiehl begon zo'n acht jaar geleden met schilderen en is drif tig op zoek naar een eigen stijl. Daar bij onderzoekt zij de mogelijkheden die de verschillende stijlen te bieden hebben, met alleen in de schilder kunst, maar ook in de fotografie, het bewerken van foto's en het maken van sieraden. De tentoonstelling in Burgwal 37 is dan ook een bonte ver zameling van stijlen en onderwerpen. Vorig jaar begon Stiehl onder de naam 'Angelina Stiehl Art Productions' een bedrijf dat via inter net schilderijen en foto's aanbiedt. De werken kunnen uit de collectie wor den besteld, maar worden ook in opdracht gemaakt. Daarbij valt te denken aan het naschilderen van fo to's van familieleden of huisdieren, maar ook aan stillevens en land schappen. De webwinkel is te vinden op www.angelinastiehl.nl. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: "Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 32l< - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Bk 0900-4636549. Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17 00u vragen over ontwikkeling, vc< opvoeding en verzorging van kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepi Schoonoordsingel 44, Den Bu 314887. Geopend elke we tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8.30-17.00 u. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe k hulp op Texel en na polikft bevalling Parenta Zorg, tel. 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voorthu en voor opname in verplee verzorgingshuis: Stichting Ric Wieringen Opvragen viatel.j 671552. Opname geschiedtj vies van huisarts of specialig Apotheek: Weverstraat 95 Burg; tel. 312112. Maandagti' dag 8 00-18.30 u.; zaterdag: 13.00 en 15.00-17.00 u.; 11.00-12.00 en 16.00-17 OOi ten die tijden alleen voor sp: sende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dageli|ks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg, tel. 312527, Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www brijder.nl. "Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoix dienst, versteldienst. Spreeku 9.00 tot 10.00 u. en van 14,1 16.00 u., De Buureton, Mole) 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingg schepen en zwemmers in nw 316270, Chemicaliën op het straJ de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Crisiso huiselijk geweld, tel. 08-719(1 Jongeren Informatie Pum vragen en advies over wond ken, studie, recht, relaties,» liteit, verslavingen en vrij] Openingstijden dinsdag en J dag van 15.00 tot 17.00 uur; dl Ulo, Wilhelminalaan 1DenfiJ 315582. Bureau Jeugdzorg: voorh jongeren bij problemen er opvoedingsondersteuning oi/ders. Spreekuur elke don in d'Ouwe Ulo, Wilhelmina Den Burg. Voor aanmelding matie en advies: 0900 22233 dag tussen 10.30 tot 12.30 Kerken en minima: voor Ti in financiële nood. Spangei 1793 EH De Waal. Zondag 18 mei 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker. De Koog: 9.30 u. ds. J.R.A. Vlasblom, viering Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.R.A. Vlasblom, viering Heilig Avondmaal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds PC. Barnard, bevestiging ambtsdragers. De Cocksdorp: 19.00 u. ds. F. van Helden, Waddendienst. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.D. van Zessen, afscheid en intrede van ambtsdragers. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos- ter-end 10.00 u. en 18.00u. ds. T.M van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10| J. Kikkert, extra collecte C Fonds. BAPTISTENGEMEENTEl Julianastraat, Den Burg: if Dick Wolbers uit Franekerl ROOMS-KATHOLIEKE K Den Burg: zon. 10.15 i commune, de Dominootjes JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg bare lezing, 10.30 u.: De a dag - Een tijd van angst hoop? Wachttorenstudie, Leg 'alle zachtaardigheid jeo mensen' aan de dag. Wie goed gelovig is, gelooft met alles. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strand- kaap, Schilpbanck, Vroonlant. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 09 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl Op al onze advortontiecontracton en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor hot Advertentie- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd tx| do Kamer van Koophandel en Fo- brleken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advertentiowozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (ne 19.00 u. Shopping met Bart enr (entertainment) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een 17.00 u Pietelepote (kmderprog 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doof kerk Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en p; 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u Goud van Noud (Ned* 15.00 u Frans gaat het doen (n 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen interviews) 18 00u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Maandag: 18 00 u. Symphonica (klassiek! 19 00u. Wegdromen met een (herhaling van zaterdag 20.00 u. Raadscommissie Recfl uitzending van de co"*: Grondgebied vanuit ri* gemeentehuis, aansluitend" Radio No Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nfl 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderpro (herhaling van zaterd? 18.00 u. Onder de toren programma, met van* verzoekplaten) 19 45u. Gelezen (Texelse) verf' 20 00 u Raadscommissie. R# uitzending van de Welzijn vanuit het ge1 aansluitend: Radio Nc Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek] 19.00 u. Even bijpraten met in het nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland 20 00 u Raadscommissie. Rf uitzending van de col Middelen vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio BUREAU JEUGDZORG NOOROHOlLANONOOe J,-

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2