Waddenhaven hijst Blauwe Vlag in top Bouwtechniek OSG gaat mogelijk dicht L Cjroen ^warLr Jexels 'tri het harL> COJptANT vm&Li zooz orgen overname Teso teken de kop weer op GESLOTEN I idernemers steunen veerdienst SWOT haalt erhalenvertellers naar Texel fnder de pomp Mooie opbrengst Hoornder markt Natuurtijdschrift zoekt schrijvers Afdeling trekt te weinig leerlingen Ons bedrijf is donderdag 29 en vrijdag 30 mei Hond bijt kippen dood Accommodaties sport duurder f/moou Kom naar de extra TESO-vergadering TEXELS E^COU RANT SUPER DE BOER Gebr. Stoop Waarland m 50 jaar voetbal Ergernissen a Midden in de polder ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11782 WOENSDAG 28 MEI 2003 schijnt dinsdag en vrijdag rgdheid over de toekomst van •xelse veerdienst is voor Teso lelangrijke aanleiding om kort de extra aandeelhouders- jdering in deze krant toch een :hting te geven op de aan- van de nieuwe veerboot. In jitgebreid interview gaan de tie en president-commissaris i Dros in op de ingezonden en van Van der Slikke en de hem geuite kritiek op het be- ran Teso. we van zgn geschrokken is dat jer Slikke met een advocaat is aanzetten en de toon die deze aanslaat. Wie betaalt dat alle- En wat ons nog meer zorgen is dat erop de lijst van aandeel- Iers die hun handtekening heb- jezet bedrijven staan die in het den hebben geprobeerd Teso n hun muren te krijgen', doelt op openbaar vervoersonder- ngConnexxion (voorheen NZH), iet vier aandelen (op naam van texxion Openbaar Vervoer, NZH il BV, Naco Ferries BV en Naco irij BV) op de lijst staat. Directeur Wortel: 'Wat is het belang van OpBl september vindt op Texel een bijzonder evenement plaats. Onder het motto Verhalen in de treden tien verhalenvertellers huiskamers in De Waal en in luureton in Den Burg. Het is nitiatief van de Stichting Wei- Ouderen Texel (SWOT) die il dat het een jaarlijkse ge- tenis wordt. |>tale kosten van het evenement n geraamd op €2.150,- Die in grotendeels gedekt uit kaart- iop en bijdragen van de stichting in Texel (€200,-), de dorps- tmssie van De Waal (€200,-) en T zelf (€200,-). B en w hebben |ten de zaak sluitend te maken een bijdrage van maximaal dviescommissie voor kunst en urbeleid is enthousiast over het ct en had het college daarom iviseerd het geld te verstrekken, w zijn daarop dus ingegaan, irmet de nadrukkelijke aanteke- dat het voor één keer is. Men |)t zich af of het organiseren van lergelijk evenement hoort tot de van de op de belangen van en gerichte SWOT. Snijders van de SWOT laat des- lagd weten dat het niet de be- ig is dat zijn stichting zich ook Igende jaren met de organisa- in het evenement zal bezig hou- |Het ligt meer in de rede dat bij leeld de dorpscommissie van laai dat zal doen. lag 27 september zal 's mid- in elk van de tien huiskamers in 'aal één verhalenverteller zijn te met iets uit eigen repertoire. De mg is zodanig dat het publiek in tegenheid is tenminste in drie lamers te komen luisteren, 's Is komen alle tien vertellers De Buureton om verhalen te len die zij speciaal voor deze lenheid hebben gemaakt met als a De Eilandgeest. De vertellers - n gratis op. De kosten heb al- betrekking op reis en verblijf. (Tl |f is de Connexxion tussen IMos van der Slikke en Wortel? Connexxion dat die nieuwe boot er niet komt? We kunnen dat met plaat sen in de discussie die Van der Slikke heeft aangezwengeld. En waarom wordt het allemaal zo fel gespeeld? Zijn ze van plan om in de hectiek van de vergadering rare dingen te gaan doen? Daar zijn we echt bezorgd over.' Maar volgens Coen Vleddering, di recteur communicatie van Connex xion, zitten er geen kwade bedoelin gen achter de handtekeningen. 'Wij zijn geen grootaandeelhouder en hebben geen overnameplannen. Maar als een groep aandeelhouders wil dat er een extra aandeelhouders vergadering komt. dan moet daar over gesproken kunnen worden. Want het gaat wel over de aanschaf van een duur schip. Is dat wel nodig? Zijn er geen goedkopere alternatie ven? Op dat soort vragen willen we, net zoals andere aandeelhouders, wel een antwoord hebben. Plannen om Teso over te nemen hebben we helemaal niet. Dat heeft ook geen zin. Vroeger kocht je een vervoersbedrijf en had ie de concessie erbij, maar tegenwoordig moet je op die conces sie inschrijven. Als er in de toekomst een openbare aanbesteding komt over het Marsdiep, dan zullen wij daar belangstellend naar kijken. Net zoals we naar andere aanbestedingen kij ken. Van de vijf aanbestedingen vo rig jaar hebben we er drie gewonnen en twee verloren.' Van der Slikke zegt in een reactie: 'Die advocaat heeft twee velletjes papier voor mij geschreven, dat kost de hele wereld met. Met Connexxion heb ik niets te maken Net als al die ande ren hebben ze gewoon die briefjes bij me ingeleverd. Ik ben een echte Teso-fan die opkomt voor mensen die het zat zijn altijd maar extra voor dat kaartje te moeten betalen omdat Teso zo nodig wéér een grotere boot moet.' Maar Teso neemt liever het zekere voor het onzeker. Wortel: 'We moeten er alles aan doen om Teso voor Texel te behouden. Daarvoor hebben we onze aandeelhouders nodig. We wil len dat er maandag zoveel mogeli|k naar de vergadering komen, zodat er zoveel mogelijk stemkracht aanwezig is. Om te zorgen dat Teso Texels blijft.' Dros en Wortel verwijten Van der Slikke en diens advocaat misbruik te maken van de aandeelhouders die hun handtekeningen hebben gezet. Lees verder pagina 7 Ondanks de vele regen noemt de or ganisatie de rommelmarkt die zater dag in Den Hoorn werd gehouden 'geweldig geslaagd'. De netto-op brengst, €4400,-, komt ten goede aan de restauratie van het Hoornder kerkje. Volgens woordvoerder Ferry Zwanenburg werden opmerkelijk veel meubels verkocht aan jonge mensen. Voor de volgende markt, die op 28 juni wordt gehouden, zijn 'nieuwe' spullen zeer welkom. Dat geldt ook voor naaimachines en klokken, die door vrijwilligers vakkundig worden gerepareerd. Alles kan worden neer gezet in de achterste loods op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg. Een geïllustreerd tijdschrift met Texelse artikelen over planten, insecten, zeeorganismen, zoogdie ren, paddestoelen, geologische en andere zaken over natuur en land schap op het eiland. Met dat doel vragen de initiatiefnemers Texelaars die over genoemde onderwerpen willen schrijven zich te melden. In het nog op te richten blad willen ze ook plaats inruimen voor recensies van uitgaven en tentoonstellingen, actu aliteiten en dergelijke. Het blad zou vier keer per jaar kunnen verschijnen, in zwart-wit worden gedrukt en een jaarabonnement zou ongeveer €10.- gaan kosten. Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met Dlck Schermer, e-mail dick.schermer® tiscali.nl of telefoon 322625. Bij meer dan honderd aanmeldingen gaat het zeker door, bij minder dan vijftig ze ker niet, zo laten de initiatiefnemers weten. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv. Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 (Advenentie) Wethouder Annie Hin en voorzitter Jook Nauta van de stichting Wad denhaven Texel (voorheen de stichting Passantenhaven) hebben vrijdagmiddag de Blauwe Vlag ge hesen bij het havenkantoor van de jachthaven in Oudeschild. De ANWB heeft de internationale on derscheiding voor het eerst toege kend aan de jachthaven. Het geeft aan dat het er schoon en veilig is en dat er de nodige aandacht aan het milieu wordt geschonken. Het hijsen van de vlag viel samen met een symposium van de stichting Recreatietoervaart Nederland en de 'opening' van een nieuw afvalwater station dat in de jachthaven komt te liggen. Het hebben van dat station was de laatste voorwaarde waar de Waddenhaven aan moest voldoen om de Blauwe Vlag te krijgen. Echt in gebruik nemen van het afvalwaterstation was er vri|dag nog met bij, omdat het ponton waarop de installatie komt te staan nog niet klaar is. De opening had daarom niet plaats op het water, maar in het haven kantoor waar een van de installaties van het afvalwaterstation was neer gezet. Kersvers gedeputeerde Patrick Poelmann (D66, water) van de provincie Noord-Holland verrichtte de opening. Volgens Nauta heeft de fabrikant van het ponton nog niet alle milieu technische vergunningen binnen, waardoor er nog even moet worden gewacht. 'Het wordt gemaakt door een gecertificeerd bedrijf dat moet voldoen aan de technische voorwaar den.' De Waddenhaven wilde de ingebruikname van het station, het hijsen van de Blauwe Vlag en het symposium combineren, omdat de stichting Recreatietoervaart Neder land €13.000,- subsidie verstrekte aan de Waddenhaven voor de bouw van het afvalwaterstation. De totale kosten daarvan bedragen €80.000,- De gedeputeerde kwam en/oor naar Texel, omdat het nieuwe college van Gedeputeerde Staten in haar beleids programma veel waarde toekent aan schoon buitenwater. Wanneer het afvalwaterstation daad werkelijk in gebruik is genomen, kun nen watersporters er voortaan hun rioolwater en bilgewater (oliehoudend water uit de kiel) kwijt. Op het ponton kunnen ze straks ook diesel en ben zine tanken. Nu kunnen water sporters nog alleen diesel krijgen in de haven. Nauta verwacht dat het station waarschijnlijk over een maand in gebruik wordt genomen. De ANWB heeft dit jaar twaalf stran den en zesendertig jachthavens in Nederland beloond met een Blauwe Vlag. Texel is daarbij goed bedeeld, omdat de stranden bij paal 21 en paal 28 ook een vlag krijgen. Gisteravond hees wethouder Hm (strandbeheer) de vlag ook officieel bij paal 21El ders langs de Noordhollandse kust heeft alleen Huisduinen de Blauwe Vlag gekregen. De rest van de Noord- Hollandse stranden krijgt hem met, omdat de ANWB het water er door onder meer rioollozingen van te slechte kwaliteit vond. Volgens wethouder Hin kan dat ei genlijk niet meer binnen deze tijd. Ze loofde tijdens het uitreiken van de vlag bij de jachthaven de inspannin gen van toenmalig wethouder Gerbrand Poster om riolering naar de strandslagen aan te leggen. Ze prees ook de stichting Waddenhaven voor de geleverde inspanningen. 'Laten we hopen dat het volgend jaar één grote vlag voor heel Texel wordt.' Het aanvragen van de vlaggen kostte €500,- per stuk. Dat werden betaald door de gemeente. Vooral Duitse toe risten hechten veel belang aan een Blauwe Vlag. Gedeputeerde Poelmann zei dat de provincie ernaar streeft dat de vlag volgend jaar weer langs de gehele Noordhollandse kust wappert. Vorig De OSG heeft besloten de afdeling Bouwtechniek te sluiten. Er zijn te weinig leerlingen, waardoor de school jaarlijks verlies lijdt op de afdeling. Of het tot een daadwer kelijke sluiting komt, is nog onze ker. Het schoolbestuur - burge meester en wethouders - wil eerst bekijken of er alternatieven zijn. De afdeling kent al een paar jaar een gestage daling van het aantal leerlin gen. In het schooljaar 1997/1998 telde Bouwtechniek achttien leerlin gen en dit schooljaar nog elf, waar van zeven in de vierde klas en vier in de derde klas. Voor het komend schooljaar hebben zich slechts vier leerlingen aangemeld, waardoor het totaal aantal waarschijnlijk zakt naar acht. Het lage aantal heeft invloed op de bijdrage die de OSG krijgt van het Rijk. 'De ideale situatie zou zijn datje twee klassen van elk vierentwintig leerlingen hebt', aldus rector Henk de Vries. 'Nu hebben we er in de ene klas twintig te weinig en in de andere ze ventien Dat betekent dat je er op jaarbasis €50.000,- tot €75.000,- op moet toeleggen Dat is echt water naar de zee dragen.' De OSG wil de afdeling in fasen slui ten, zodat de leerlingen die nu in de derde klas zitten volgend |aar toch eindexamen kunnen doen. De vier leerlingen die zich hadden aange meld, moeten wat anders kiezen. Komend schooljaar wordt geen nieuwe derde klas meer gestart. 'Maar dat zeg ik op dit moment', be nadrukt De Vries. Een werkgroep gaat bekijken welke alternatieven er zijn om de afdeling toch overeind te houden. De Nederlandse Vereniging voor On dernemers in de Bouw (NVOB) en de medezeggenschapsraad zijn met blij met het besluit Ook de schoolleiding zelf heeft het er volgens De Vries moeilijk mee. 'Er is lang over gespro ken. In het verleden is het ook al aan de orde geweest en er moest nu een beslissing worden genomen. Iemand moest de knoop doorhakken. Maar ik kan me wel voorstellen dat het emo tionele reacties oproept. Het is voor mij de moeilijkste beslissing geweest die ik hier tot nu toe heb meege maakt.' De NVOB heeft een afspraak gemaakt met de OSG om het besluit nader te bespreken. Sluiting heeft geen personele gevol gen. De leraar die les geeft bij Bouw technieken kan na het schooljaar 2003/2004 vervroegd met pensioen. Het heeft ook geen gevolgen voor de 2,5 extra fte's (banen) die de OSG in jaar kregen acht badplaatsen in Noord-Holland hem nog uitgereikt Poelman benadrukte het belang van water en daarmee samenhangend de watersport in de provincie. 'We heb ben de meeste aanlegplaatsen van alle provincies. We streven ernaar om toeristen die naar Amsterdam komen Lees verder pagina 5 (Advertentie) 2001 kreeg van toenmalig staatsse cretaris Karin Adelmund om het les pakket zo breed mogelijk te houden. Dat heeft De Vries geverifiéerd bij één van de topambtenaren van het minis terie van Onderwiis. De extra fte's werden voor tien jaar toegekend. Een onbekende hond heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee kippen doodgebeten. De dieren za ten in een ren in een tuin aan de War moesstraat in Den Burg. De hond ging met zachtzinnig te werk. Hij for ceerde het gaas, vrat de kippen aan en walste ook enkele planten plat De gedupeerden hopen dat de eigenaar van de hond contact met hen op wil nemen om de schade te regelen (tel. 313804). Ingaand het seizoen 2003-2004 wor den de tarieven die de gemeente in rekening brengt voor het gebruik van sportzalen en sportvelden met 3,29 procent opgetrokken. Dat betekent een verhoging met het prijsindexcijfer en is dus een inflatiecorrectie. Met het bedrag dat de gemeente aan de verenigingen in rekening brengt worden de werkelijke kosten slechts voor 30 procent gedekt. De rest wordt gedragen door de gemeente. Naast zalen en velden vallen ook zwempark Molenkoog. de wielerbaan en de motorcrossbaan in Eierland onder de regeling. Spinbaan 6, Den Burg (Advertentie) op maandag 2 juni in sporthal Ons Genoegen Zie advertentie elders in deze krant CfTKM ^morLfJitrri i W 4jiL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE er an it Schellinger an id rome Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) pr- 'y Advertenties kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 4 juni 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111 Vreselijk vond Jans Bakker-Kalf het om naar Texel, een eiland, te verhui zen. Midden in de polder, ver weg van haar vertrouwde wereldje. Maar alles went en ze leerde een leuke jongen uit De Cocksdorp kennen. Gemt Bak ker, met wie ze na zes jaar verkenng trouwde. Pagina 12 Een oproep aan Texelaars om hun kleine ergernissen kenbaar te maken aan de krant. Wat kun je dan ver wachten? Ach, zo werden wij ge waarschuwd. Texelaars klimmen niet zo snel in de pen. Die klagen wel. maar met in de krant en zeker niet met hun naam erbij. Welnu, niets bleek minder waar. Een groot aantal e-mail- tjes, briefjes en ingesproken bood schappen met ergernissen, voorzien van de naam van de afzender, kwam in de afgelopen weken bij de redac tie binnen. Wat kunnen we klagen met z'n allen! Pagina 9 Een voetbalcarrière van vijftig jaar. Niet veel mensen houden het zó lang vol. Wel Toon van Nuland (57) uit Oudeschild. Op z'n zevende schopte de geboren Brabander voor het eerst tegen de bal, om via SV Texel en SV Oosterend z'n loopbaan af te ronden bij het recreantenteam van Texelse Boys Pagina 13 Wethouder Annie Hin, Jook Nauta en havenmeester Nick Smit hesen vrijdagmiddag de Blauwe Vlag in top bij het havenkantoor. Het is de eerste keer dat de Waddenhaven de Inter nationale onderscheiding heeft gekregen. <Fo,° J*roefl ran

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1