Nieuwe energietarieven. In4J 1; F amilieberichten j nv - iii indsurfclub krijgt kitesurfafdeling Texel Vastgoed b.v. /T\ RVT Ukunt onsw kleur zien op: "H oem! (jcslaagd .TEXELSE J COURANT fangdiensten Interland op oude Texelveld Jaarverslag van burgemeester oningaanbod ook in www.tcxclvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED BV Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 3130 25 en 0222 31 34 29 Fax: 0222 3139 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr P. Kuip Cm Tel. 31 20 31 dhr. J.P Coulinho Tel 31 46 65 dhr. M.R. Trip Tel. 31 92 42 Onze woninggids wordt u op aanvraag toegezonden DINSDAG 1 JULI 2003 Een kus, een hand, een woord, een kaart, een briéf, bloemstukken en advertenties na het overlijden van mijn lieve man PIET hebben mij enorm getroost en gesteund. Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen, ben ik u daar heel dankbaar voor Riet van der Vis-Bremer Oosterend - Texel, juni 2003 eeft een b»*oe»*tje ■Hij is geboren op 30 juni 2003. C\c.tr en <17rma de Wit-Kooy Stolpweg 19 7797 Ben -Hoorn Tel. 0222-319859 Voor bezoek graag even bellen. Hoera, ik heb een broertje Papa en mama noemen hem Mathijs Pieter Thijs is geboren op 29 juni 2003 om 2.10 uur. Tussen 12.30 en 15.00 uur slapen ze. Anouk. Iwen 3ruijn en Miranda van Leersum Poorzwin 1136 1736 K3 Julianadorp 0223-692022 Nuon en Continuon Netbeheer veranderen op i juli 2003 de aardgas-, warmte- en elektriciteitstarieven voor huishoudens en kleinere ondernemingen, de zogenaamde kleinverbruikers. De tariefwijzigingen worden gecontroleerd door de Dienst uitvoering en toezicht Energie. Hieronder leest u wat deze nieuwe tarieven betekenen voor uw energiekosten. Alle genoemde bedragen zijn inclusief BTW. Aardgas De inkoopkosten van aardgas zijn gestegen. Daardoor gaat ook de prijs voor de levering van aardgas omhoog. Bij een gemiddeld verbruik van 2.000 kubieke meter per jaar stijgen uw kosten met 2,70 per maand, ten opzichte van het afgelopen halfjaar. Warmte De prijzen voor de levering van warmte volgen de kosten van verwarming en warm watervoorziening met behulp van aardgas. Bij een gemiddeld verbruik van 35 GJ (inclusief warm tapwater) stijgen uw kosten met 2,01 per maand, vergeleken met de eerste helft van 2003. Elektriciteit De prijzen voor het netbeheer elektriciteit van Continuon Netbeheer gaan omhoog. Bij een gemiddeld huishoudelijk verbruik van 3.000 kWh gaat u 0,30 per maand meer betalen dan in de eerste helft van 2003. Nieuwe MEP-heffing De overheid voert op t juli de MEP-heffing (Milieukwaliteit Elektriciteits Productie) in. Met de opbrengst hiervan gaat zij de opwekking van duurzame energie in Nederland stimuleren. De MEP-heffing bedraagt 3A,- per jaar 2,83 per maand) per elektrici teitsaansluiting en wordt via het termijnbedrag geïnd door Continuon Netbeheer als regionale netbeheerder. Toch gaat u door de MEP-heffing niet méér betalen, want de teruggave van de Regulerende Energiebelasting (REB) wordt verhoogd. Nuon Groenstroom en Nuon Natuurstroom Tegelijk met de invoering van de MEP-heffing verhoogt de overheid de Regulerende Energiebelasting (REB) op groene energie. Nuon zal deze extra kosten geheel voor haar rekening nemen. Daardoor blijft u voor Nuon Groenstroom hetzelfde betalen als voor gewone stroom van Nuon. En heeft u Nuon Natuurstroom, dan blijft het prijsverschil met gewone stroom precies hetzelfde. Termijnbedragen Uw termijnbedrag wijzigt niet. Dit bedrag is een voorschot, waarin al rekening is gehouden met prijsschommelingen gedurende een langere periode. Meer weten? Meer over onze tarieven in uw regio vindt u vanaf 1 juli op www.nuon.nl. U kunt ook een tarievenfolder aanvragen bij het Nuon Customer Care Center, telefoon 0900 08 08 0,10 per minuut). Deze folder is half juli beschikbaar. Wilt u meer weten over de tarieven en het verzorgingsgebied van Continuon Netbeheer, kijk dan op www.continuon.nl ewerker van het kitesurfmerk Wipika helpt een belangstellende bij het in toom houden van een vlieger urfclub Texel heeft een [(afdeling opgericht. De ver denkt hiermee in een be te voorzien, omdat het aan- jefenaars van de populaire 21 iport - een combinatie van >n<1 en en surfen - ook op Texel mt. Kersvers kitesurfbe- 'e|lid Joris Lamens: 'De andere porters zullen aan ons moe- men.' week konden belangstellen- iedoen aan een instructie kite- bij Dijkmanshuizen, verzorgd "u iedewerkers van het gerenom- kitesurfmerk Wipika. De in- was georganiseerd door de irfclub. in samenwerking met kerij Texel Na uitleg over de (sport kregen belangstellen- mogelijkheid om onder bege- de vliegers uit te proberen. met vier lijnen werd grd en de kites vaak enkele ;emeters groot waren, bleek ütouden van de vliegers voor ■deal een behoorlijke opgave. Lamens heeft een groot deel «uwe kitesurfers geen les of Segehad. 'Beginners hebben ■leger en een bord gekocht s ronder één van de drie ksystemen. Daardoor ge hoon ongelukken. Mede kibben we ook bij de tob een lijst met regels op- Zo kunnen kitesurfers «iwat wel en met mag. Ook ®dig voor de mensen van de die hier komen om te Sn. Dat zijn er aardig wat, fewind is hier altijd goed.' üurfafdeling is van de grond omdat het aantal Iers op Texel, net als in de rest hervormde kerk in De lorp begint zondag 6 juli een I serie zangdiensten weer. Er Jsekelijks gezongen van 19.30 "D uur. De laatste zangdienst ihouden op zondag 3 augus- van Nederland, snel groeit. Momen teel schat Lamens het aantal Texelse beoefenaars op twintig. 'We hebben met het bestuur van de windsurfclub en een aantal Texelse kitesurfers de koppen bij elkaar gestoken en de af deling opgericht. Cees Daalder en ik zijn bestuursleden voor het kitesurfen geworden.' In eerste instantie wilde de gemeente de sport op Texel verbieden, maar de windsurfclub wil dat er enkele gedoogzones worden ingesteld. 'Wij vonden gewoon dat er regels moes ten worden gemaakt. Het kiten ge beurt met op land en valt dus onder het bmnenvaartreglement van de politie, net zoals windsurfers. De ge meente stapte naar ons met de vraag hoe wij dat wilden oplossen. Toen hebben wij een aantal locaties vast gesteld.' De drie voornaamste plekken zijn bij Dijkmanshuizen, het strandje bij Ceres nabij Oudeschild en op het strand bij paal 33. Daarnaast wil de windsurfclub ook graag het onbe waakte strandgebied bij paal 15 en 17 als kitesurfzone aanmerken. Een gemeentewoordvoerster erkent dat de plannen er zijn, maar wil in ver band met de besluitvorming geen inhoudelijke mededelingen doen. Lamens hoopt op wederzijds begrip tussen de vliegeraars en de andere watergebruikers. 'Ze zullen aan ons moeten wennen. Kitesurfen gaat na tuurlijk vrij hard en we nemen best veel ruimte in beslag. Daarbij is het van belang dat wij ons niet asociaal opstellen. De meesten weten geluk kig wel hoe ze zich moeten gedragen en hebben goede veiligheids systemen aan hun vlieger Die kitesurfers weten hoe gevaarlijk on wetendheid kan zijn.' Op het oude veld van SV Texel aan de Haffelderweg werd dinsdag een toernooi gespeeld tussen leerlingen van de Jozefschool en leerlingen van de Centrumschool uit het Belgische Kuurne. De organisatie was in han den van de Ezelvereniging Texel, die nauwe banden onderhoudt met Kuurne. Één van de groeps leerkrachten van de Belgische school is Koning Ezel van de Kuurnse Orde van de Ezel. Om zes uur betraden twee meisjes teams het veld voor een wedstrijd van twee keer vijftien minuten. Na een gelijkwaardige strijd was het toch de Jozefschool die scoorde en met de overwinning van het veld liep. De tweede wedstrijd werd gespeeld tus sen mix-teams. De Belgen hadden hier de overhand en wonnen met 2- 4. De uitslag van de krachtmeting moest dus uit de derde en laatste (Foiomcmchum wedstrijd komen. Het kampioen steam van de Jozefschool speelde tegen de A-spelers uit Kuurne. voor de gelegenheid gehuld in het tenue van de Rode Duivels. Het spelniveau lag aan beide kanten hoog, maar dat van de Jozefschool bleek net iets hoger dan dat van de tegenstander, getuige de uitslag van 3-1Na afloop volgde de verbroedering, waarbij de taalbarrière snel werd doorbroken. Burgemeester Joke Geldorp heeft donderdagavond aan Rixt van der Knaap, Hanny van der Vis, Gerrit Moens, Cees Maas en Cor Dros de eerste exemplaren van het burger jaarverslag overhandigd. De Texelaars zijn trouwe bezoekers van raads- en commissievergaderingen. Van der Vis nam het verslag in ont vangst namens Radio Texel, dat de vergaderingen live uitzendt op de ra dio. In het burgerjaarverslag doet Geldorp verslag van haar werkzaam heden in 2002. Het is de eerste keer dat een dergelijk verslag is gemaakt. (Foto Jeroen van Haltum) ONROERENDE GOEDEKKN TAXAIIES HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TE KOOP m OUDESCHILD De Ruyterstraat 99 Aan de voet van de waddendijk gelegen, een nagenoeg geheel herbouwd (I99I) vrijstaand woonhuis met tuin en schuurtje op totaal I93 m2 onder- en bijgelegen eigen grond. INDELING: hal/entree met trapopgang, ruime woonkamer (laminaarvloer), woonkeuken voor zien van inbouwapparatuur, binnenhal met toilet en extra trapopgang naar de verdieping, bijkeuken en hobby/kantoorruimte met vlizotrap naar de royale zolder. yvan Maldegem uit Den Burg eaan het Horizon College voor hiding directiesecretaresse/ l9mentassistent met als spe- ,le,oerisme. Zij begint binnen- e,deHBO-opleiding Personeel Alkmaar. loon uit Den Burg is aan de fin Utrecht geslaagd voor de beschermings- en afwer- ïchmeken. Zij behaalde hierin ssterdiploma en gaat werken [at's Schildersbedrijf. Jexelaar Jeroen van Beek (24) |de HTS in Haarlem geslaagd TOenieur in de luchtvaart- flogie. Vanuit de keuken tevens een portaal met bergkast en deur naar de zonnige tuin met zij- en achterontsluiting. Verdieping drie prima slaapkamers, apart toilet, een badkamer met ligbad, douche en wastafel. Vlizotrap naar de bergvliering. Achter de woning een heerlijk beschut terras en een veranda aan het water, tevens bereik baar via een achterom De oplevering van deze netjes onderhouden woning zal in overleg geschieden. Auwjeslutw bij: Aanvaarding in overleg. Voorzien van een aardgasgestookte cv-instal- latie TE KOOP in DEN BURG Duykerdam 31 In een gezellige rustige woonwijk "De Mars" gelegen geschakelde middenwoning met aan bouw, tuin en veranda aan het water op totaal 154 m2 onder- en bijgelegen eigen grond INDELING: hal/entree, zonnige woonkamer, halfopen keuken, ruime bijkeuken met deur naar tuin/terras, binnenhal met toilet en trapopgang Op de verdieping een overloop, drie slaap kamers, badkamer met douche, wastafel en 2e toilet, vaste trap naar de zolderverdieping met mogelijkheid voor vierde slaapkamer.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3