Sp°rt Jeugd rijdt ook mee in autocross doet triatlon loornder drietal als geintje T E X E LS E'S COURANT Wat ik zeggen wou... Wat ik zeggen wou... Ergernissen Wampex te paard Dressuur BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Fietsvriendelijk Zomerprogramma Question Plaza et Thuisrondje Gospelkoor h in RK kerk Blaaskwintet in De Koog Collecte TEXELSE y couRANT Divo's in Klif 12 'ooms-katholieke Jeugd van 12 tot 18 jaar doet dit jaar voor het eerst ook mee aan de autocross die op zaterdag 20 juli en 10 augustus wordt gehouden op het crossterrein aan de Hoofdweg. De organiserende Motor- en Automobielclub (MAB) heeft daar voor de nieuwe Junior-klasse op gesteld. Dertig jongeren hebben zich aangemeld. De nieuwe klasse komt voort uit het bezoek dat leden van de MAB jaar lijks brengen aan Lelystad. Daar be staat een Junior-klasse al langer. Om er ook een op Texel in te kunnen voe ren. moesten minimaal achttien jon geren zich opgeven. Het werd bijna het dubbele. Volgens MAB-voorzitter Jan Nico van der Ploeg gaat het er in de Junior- klasse rustiger aan toe dan in de an dere klassen. 'Ze mogen elkaar niet raken en ook met van de baan du wen. Dit zijn wel deelnemers die nog geen rijbewijs hebben. De auto's mogen ook geen groter vermogen dan 1000 cc hebben Het ontbreken van rijbewijzen is geen bezwaar, om dat de wedstrijden op een afgesloten terrein plaatsvinden. De jongste deel nemer is Ricardo de Wit die in januari twaalf werd. Er doen ook enkele meisjes mee. In totaal doen 157 Texelaars, waaron der de jeugd, mee aan beide crossen. Naast de nieuwe klasse staan de ver trouwde Rodeo-, 4-cylinder- en For mule 1-klassen op het programma Overkantse rijders zijn er niet. De MAB wil de Texelse crossers op die manier net als vorig jaar de gelegen heid geven om meer te kunnen rijden op de nieuwe baan. De crossbaan is gebonden aan een beperkt gebruik. Rijders in de Rodeo-klasse kunnen tijdens de cross op 20 juli te maken krijgen met controle op een vermogensbank. De MAB wil op die manier voorkomen dat er auto's mee rijden, waarvan de motor teveel is verbouwd. Graaf: 'Er zijn mensen die de motor helemaal opkietelen, terwijl Braven »an lerer. Boiira vcnarwoorifcli)UKi4 vm Jc rcdKlic Ik las op de website van de Texelse Courant het verhaal over honden drollen. Dat is een probleem dat we ook in Canada kennen. Onze dochter woont In St. Cathannes (Ontario) en haar jongste dochter Sarah (8 jaar oud) speelde een poosje geleden buiten, toen er een dame met haar hondje voorbij liep Sarah, die dol is op honden, liep er meteen naar toe. Toen poepte het hondje bij de buren in het gras. De dame wilde verder lopen, maar Sarah zei 'Laat u dat nu zo liggen?' De dame kleurde een beetje en zei 'Ik heb geen plas tic zakje bij me.' 'O'zei Sarah, 'wacht u maar even, ik haal er wel een van huis.' Toen moest de dame de rom mel wel opruimen. Onze dochter, die alles door het raam had gadegesla gen, heeft die dame nooit meer voor bij zien komen. Zo ziet u maar: waar we ook wonen, we hebben overal last van honden- afval. Toch lopen er veel mensen met een plastic zakje, maar er zijn er ook veel die dat met doen. (Ik woonde vroeger op Texel, mijn vader en mijn broer zijn op Texel ge boren. In 1953 met mijn ouders naar Canada geëmigreerd.) G. Rhebergen-Ellen, Ontario. niet ledereen als diva behandeld wor den? Waarom roepen de bekende Nederlands om het hardst hoe ge woon ze zijn gebleven? Divo is een verrassend programma over kunst en kitsch, over ophemelen en de grond in trappen, over colle gialiteit en onuitgesproken groeps codes. over bekende Nederlanders en bijzondere mensen. Het pro gramma begint om 20.30 uur. de toe gang kost €9.50 Diner vooraf is mo gelijk. reserveren gewenst. Voor meer informatie tel. 319633. het toch wel standaard moet blijven. We kijken er niet op als het bijvoor beeld 40 pk meer is dan zou moeten, een klein beetje schommeling is niet erg, maar het moet niet zo zijn dat iemand telkens ver voorop ligt.' Van der Ploeg: 'Als ze willen opvoeren, moeten ze maar meedoen in de 4- cylinderklasse. Daar mag alles, zo lang de motor maar 4 cylinders heeft.' Rodeo-rijders die niet meer voldaan aan de standaard, kunnen worden gediskwalificeerd Rodeo-njders kun nen dit jaar voor het eerst meedoen aan een herkansingsrace. Iemand die te weinig punten heeft verzameld, doordat hij tijdens een manche is uit gevallen, kan in aanmerking komen voor de herkansing. De crossers krijgen voor de eerste keer te maken met stoplichten langs de baan die op rood springen. Op die manier moet het voor de deelnemers duidelijker zichtbaar worden wanneer de race wordt stilgelegd. Van der Ploeg: 'We hadden ze vorig jaar al lig gen. maar we wisten nog niet hoe we ze moesten ophangen.' De stoplich ten worden bediend vanuit de jury toren. De officials zijn voorzien van nieuwe mobilofoons met oordopjes, waardoor ze beter met elkaar in con tact staan. Het meenemen van banken en het bouwen van tenten en steigers rond het veld is niet toegestaan. Van der Ploeg: 'Na de eerste keer wordt een bank nog wel meegenomen, maar na de tweede cross laten ze hem staan en dan zitten wij ermee. De presen tatie is in handen van Marc van Sambeek en Martin Trap. Van Sam- beek doet de wedstrijdverslaggeving en Trap, die vorig jaar zijn comeback maakte, loopt over het veld om deel nemers te interviewen. De entree bedraagt €9,- voor een volwassene en €5,- voor kinderen. Voor Jan Nico van der Ploeg worden het de laatste races die hij meemaakt als voorzitter. Hij stopt ermee. De MAB is op zoek naar een opvolger. 'Een mooi meisje dat taart en cake bakt', was één van de cryptogram men die de deelnemers aan de eer ste Texelse Hippex kregen voorge schoteld. Het antwoord hierop was bakstuk, een onderdeel vpn het hoofdstel. Zeven groepen van elk ongeveer zes deelnemers deden af gelopen weekend mee aan de Hippex, een op de Wampex gelij kende trektocht De ongeveer zestig deelnemers kwamen te paard en met paard en wagen en waren afkomstig van rijveremging De Waddenruiters, ponyclub De Kleppertjes en men vereniging Tussen Wad en Duin. De deelnemers beantwoordden vragen die locaties aangaven en op iedere locatie moest een opdracht worden gedaan. Zo moest er bijvoorbeeld een ring worden gestoken of een parcours afgelegd met een ei op het hoofd. Ondanks dat er fanatiek om de eerste plaats werd gestreden, was het een gezellige rit die duurde van negen uur 's morgens tot half vijf 's middags. Toen 's avonds alle paar den waren verzorgd, werd de dag afgesloten met de prijsuitreiking. Winnaar werd groep 5, bestaande uit Jan Schaap, Tine Nooij, Amber Bloemendaal en Alma Strijker op de kar en Jan Hin, Tessa van Daalen, Leome van Schaik, Maaike Speek man, Noortje Duin en Dave Terpstra te paard. Zij wonnen het wissel schabrak (een dek voor onder het zadel) en een drinkbeker. Volgend jaar zullen ze zeker hun titel verdedi gen, beloofden ze Het weekend werd zondag afgesloten met een geza menlijke rit. Silve Schoorl behaalde met haar nieuwe pony Genesis vrijdag bij de dressuurwedstrijden op Nieuw Bornrif drie winstpunten in de L2- dressuur. Ook de andere ruiters pres teerden goed. Uitslagen: B-paarden. 1Gerard Roeper met Sandra. 156 punten, tweede proef- Gerard Roeper met Sandra 157. B-pony's: 1 Myrthe Ellen met Hun- ter, 166. tweede proef: 1 Ilse van der Star met Amourette. 155. L1-pony's: 1Noortje Duin met Democraat. 152; tweede proef: 1Noortje Duin met Democraat 153. L2-pony's 1. Silve Schoorl met Genesis. 167; tweede proef: 1. Silve Schoorl met Genesis. 172.2 Paulien van der Star. 156 M1 -pony's: 1 Joneke Meijer met Baileys. 161: tweede proef: 1. Jorieke Meijer met Baileys. 156 M-paarden-1 Hansje van der Kooi met Lobke. 160; 2 Nancy Wetsteen, 157, tweede proef- 1 Hansje van der Kooi met Lobke. 154. (jrocn ^warL-Jëxtls in het harL, Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Jacolien v.d. Meer Petra van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Joost Bakker T. Siersma Sacha van der Velden Marian Krotje Danny Plaatsman Maikel v.d. Gracht Nanda Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Tim Klaassen D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit J.P. Buijsman Tony Sprenkeling Kees Winter Eveline Veeger T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A, Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E Den Burg F. De Zes. Bg. Houtstr., Houtwg Witte Kruisln Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3). Spinbaan De Mars v a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet. Korfbaeck. Duykerdam, Middelton Oudeschild. Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt. J. Ayeweg. Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45. Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel. Waterw., Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland. Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland. Postw. 132 - 213, Oorsprongw.. Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw Kadijksw.. Hallerweg, Ongeren. Meiertebos. (Waalen)burgerdijk. Veenselangweg, Oostkaap. Zevenhuizen Hogeberg. Reijer Keijserstr.. Hallerweg 51/55. Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82 Gerritslanderdijkje, Grensweg. Pontweg 98-110 Califormëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw. v a. 516 Kogerweg De Kaai. Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 40 30 32 20 60 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 66 31 73 06 31 65 80 31 89 30 31 36 95 31 46 80 32 03 99 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 65 86 31 83 07 31 88 37 31 43 75 31 98 20 31 57 37 31 22 29 31 21 17 31 53 65 31 89 15 32 04 40 31 16 53 Bncvco k/cn Bunco verantwowdclijkbctd v»o Ue rcdoclic Met mijn pas opgerichte organisatie bureau dat dagtrips organiseert voor groepen die Texel per touringcar wil len verkennen, krijg ik ook te maken met mensen die een stukje Texel per fiets willen zien. In verband daarmee informeerde ik onlangs bij twee fiets- verhuurders. Ik maakte mij bekend (men heeft me absoluut met herkend als inwoner van Texel) en stelde een paar simpele vragen. Ik vroeg wat het huren van een fiets of tandem per dagdeel en per hele dag kost, of er ook groepskorting werd gegeven, of er gereserveerd moet worden en of ik de totale huursom kwijt zou zijn als het noodweer en derhalve geen fiets weer zou zijn. Bij het eerst bedrijf kreeg ik een zeer jeugdig persoon aan de lijn, die met mijn vragen geen raad wist. De man op de achtergrond moest het kind regelmatig aanvullen of verbeteren. Op mijn vraag wat het huren van een fiets kost, bleek dat in groepsverband €1,- goedkoper te zijn, een tandem daarentegen was in groepsverband €1,- duurder. Toen ik opmerkte dat dit wel heel vreemd was, antwoordde het kind dat het bij hen nu eenmaal zo was Het bleef allemaal erg vaag en onduidelijk. Ook over reserveren en restitutie kreeg ik geen duidelijk antwoord. Waarschijnlijk kon het kind er niet veel aan deen, maar de werk gever heeft hier zijn verantwoordelijk heid ook niet genomen. Het kwam allemaal erg onprofessioneel, slordig én hortend en stotend over. Ik heb hartelijk bedankt voor de informatie en dacht- er zijn nog meer fiets- verhuurders. Bij een tweede bedrijf kreeg ik een bijdehante tante aan de telefoon, die heel onverschillig zei dat er geen groepskorting werd gegeven, dat er gereserveerd moet worden en van tevoren betaald. Ik zei dat ik dat wel kon begrijpen. Maar toen ik vroeg of ik misschien iets van de hdursom te rug kon krijgen als het onverhoopt noodweer mocht zijn, kreeg ik op minderwaardige, snauwerige toon te horen dat zoiets beslist met kon, want Discotheek Question Plaza in Den Burg begint zaterdag met dagelijkse shows van bekende DJ's als Ben Liebrand, Edwin Evers, Rick van Velthuyzen en Undo Duvall. Daar naast worden regelmatig shows ge geven door BNN Costa, The Box Television en Noordzee FM. Ook ke ren dit seizoen de Flügel-, Jutter-, schuim en tranceparty's terug. De kelder van de discotheek is de afge lopen maanden verbouwd tot 'The Basement', waar elke avond vanaf 23.00 uur house en dance wordt ge mixt door het DJ-team van Spexjam en Peter-Paul. Vanaf zaterdag 12 juli is ook de 'Chill Out and Foodbar' geopend, waar loungemuziek wordt gedraaid en waar cocktails worden geschonken. Alle evenementen be ginnen om 21.00 uur, de entree be draagt €6,-. Toegangskaarten zij gel dig voor alle drie de zalen. Er rijdt dagelijks een gratis discobus vanuit De Koog en vanaf vakantiecentrum De Krim iife p( wstzeilvereniging in De Cocks hy i vaart zondag het traditionele te: rondje rond het eiland. De naranzeilers verzamelen zich |3£ 11,00 uur bij paal 33 voor de brie- iefi Een uurtje later is de start. Naar 30 achting komen de catamarans ,|n 15.00 uur bij paal 9 aan voor een eer 1- iaf i o is als geintje begonnen en het ,g steeds een geintje.' Tijdens arlijkse kwarttriatlon van Texel, norgen wordt gehouden, zullen enkele trio's aan de start ver- jnen. Eén ervan wordt gevormd Marjan Hogerheijde (42), lard Koopman (33) en Joop jskamp (55) uit Den Hoorn. De iepikkers doen vooral mee het recreatieve aspect. achtertuin van Marjan Hoger- blijkt dat het interview - dat één voor de triatlon wordt gehou- tevens de eerste teambijeen- il is. Het nieuwe trio doet per il mee. 'Na een training voor het trekken (een evenement tijdens ran de Hoornder Donderdagen, zaten Richard en ik vorig jaar bij 9 De vorige triatlon was toen net est. Het leek ons leuk om in een estafettevorm mee te doen. hoorden we van iemand uit de nisatie dat dat al mogelijk was. fietser en een loper hadden we voor het zwemmen dachten we Marjan', vertelt Groeskamp. ddels zijn de drie sporters serieus ,ining. Hogerheijde zwemt iedere I iiiagochtend bij de triatlonvereni- en gaat soms ook op maandag- pd. 'De laatste tijd zwem ik ook in Ik moest wel wennen aan de en, het is een heel verschil met zwembad.Koopman is vorig jaar iet najaar begonnen op de rtainbike. Tegenwoordig traint hij of drie keer per week. Eén van trainingen is op dinsdag bij de ti «(vereniging. 'Ik fiets ook elke naar mijn werk (hij is stuurman bij O.red.) Het is maar acht kilome- maar ie bouwt toch een soort tfalnime op.' Groeskamp probeert e keer per week te lopen 'Dan uk net waar ik zin in heb. Ik heb aantal routes die varieren van 4,5 voorns-katholieke kerk van Den I treden woensdag 9 juli The (Gospel Singers uit New York 3 brig jaar werd het optreden van oor een groot succes. De zes too es brengen evergreens als m nby the riverside, O, happy day at fe's got the whole world in his xi l Het koor bestaat uit de beste dl |ers van de WWRL Community asi al, een samenwerkingsverband W' Fargas gespeeld, maar ook Russi sche volksmuziek en eigentijdse va riaties op 'In Holland staat een huis'. Het kwintet werd in 1997 opgericht, maar heeft enkele wisselingen door gemaakt. Alleen de klarinettiste en de hoormste zijn nog van het eerste uur. Samen met dichter Roel Mellema uit Hoorn werd onlangs een programma gemaakt rond 'Woorden en muziek', waarbij Mellema zijn teksten op de muziek afstemde. Het concert in De Koog begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Wel wordt een bijdrage gevraagd in de bestrijding van de kosten. Den Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel. Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg Burgwal P v Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38 Gravenstraat. Groeneplaats, Hoger- straat, Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39. Molenstraat. Moten- dwarsstraat, Parkstraat. Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang, Warmoes- straat. Weststraat, Weverstraat, Pater Wltteplein Zwaanstraat Den Burg At: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester. Schoorwal. Vaargeul, Gollslag. Vloedlijn, Zeebries Dumreep. Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat. Marelstraat Starkenburgh. Thijsselaan. Waalderstraat 45-86, Wilhelmma- laan 37-. oneven 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even; W van Beierenstraat. Boogerd. Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76-, even, Uinbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even. Julianastraat, Burdetstraat. Mr Kraaistr. Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even Tjakkerstr.. LieuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg. Schoonoordsingel, Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haftelderweg, Keesomlaan 1-7, Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27. kerk van De t blaaskwintet 'Blaasvaak' Helder dinsdag het vierde avondconcert van de Raad aomerwerk. Blaasvaak be- 'it Loes Bakker (fluit en pic- Kaas Hanegraaf (hobo), 'h Laan (klarinet), Geesje 3 (hoorn) en Simon de Boer I- Het repertoire van het ensem- r afwisselend, van klassiek ern en van Hollands tot Hon- Zo wordt een kwintet van De collecte van de Maag Lever Darm Stichting op Texel heeft €2894,40 opgeleverd, ongeveer tweehonderd euro meer dan vorig jaar. In De Koog, Den Hoorn, Oost en Eierland werd niet gecollecteerd, omdat de stich ting daar geen collectanten had kun nen vinden Mensen die dat alsnog willen doen, kunnen zich aanmelden bij Lilian Koorn, tel. 312245. VRIJDAG 4 JULI 2003 eeds een geintje vinden Marjan Hogerheijde, Richard Koopman en Joop Groeskamp, die (Foto Mrchiel Dekker) 'Het is als geintje begonnen en het is nog s morgen als trio aan de triatlon meedoen tot 15 kilometer. Vlak van tevoren beslis ik vaak welke ik ga lopen.' Hoge verwachtingen hebben de drie Hoornders niet. Hogerheijde 'Ik ver wacht echt een giga-chaos bij de start. Al die zwemmers schijnen over elkaar heen te willen. Sommigen lo pen gewoon te knokken. Misschien kom ik er wel met twee blauwe ogen uit. Ik hoop dat ik de kilometer in on geveer zestien minuten zwem.' Daarna is het de beurt aan Koopman, die vanaf Dijkmanshuizen op de fiets via de vuurtoren naar Oudeschild moet. 'Voor die veertig kilometer houd ik als streven een uur. Ik heb vroeger veel gefietst, maar toen ik ging varen heb ik twaalf jaar stilge staan. Anderhalf jaar geleden ben ik weer begonnen.' Groeskamp heeft veertig jaar hardloopervaring en denkt tussen de 45 en 48 minuten nodig te hebben voor zijn tien kilome ter in en rond Oudeschild 'Dat is een beetje afhankelijk van het weer. Het moet niet te hard waaien en met te warm zijn. Misschien ga ik komende week het parcours alvast een keertje lopen om te wennen.' Team 'De Stienepikkers' heeft zelfs sponsors weten te regelen. Fietsen makerij Vermeulen en metselbedrijf VooRuyt stellen respectievelijk mate riaal en shirts ter beschikking. 'Dat is dus de afweging die je moet maken. Want als ik meer tijd nodig heb, is de naam van de sponsor langer te zien', zegt Groeskamp met een grijns. Al wordt er serieus gesport, de deel name blijft voor de lol. Hogerheijde: 'Als trio is het gewoon leuk om mee te doen. Samen kun je het aan, je bent allemaal goed in je specialisatie, leder redt het op zijn onderdeel en dan zien we het wel. Richard moet gewoon een beetje doorfietsen en dan houden we het binnen de twee uur. We gaan er gewoon voor en als het leuk is doen we volgend jaar weer mee.' De naar verwachting 115 individuele deelnemers en 15 trio's beginnen om 13.00 uur aan het eerste onderdeel, het zwemmen. Het startschot op het surfstrandje bij Dijkmanshuizen ge lost door burgemeester Joke Gel dorp De snelste triatleet wordt rond 14.45 uur verwacht aan de finishlijn, die is getrokken bij dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Michiel Dekker van ongeveer zeventig New Yorkse gemeenten. De muzikaal leidster, Phyliss McKoy Joubert, stelt voor elke toernee de stemmen en het pro gramma samen, om een goede har monie tussen de solisten en het ge boden repertoire te krijgen. Het duurt dan ook meestal niet lang voor het publiek wordt meegesleept in de emotionele liederen. Het concert be gint om 20.00 uur, de toegang be draagt €15,-; kinderen, scholieren en studenten betalen €12,50. Kaarten verkrijgbaar bij Nauta Boek, tel 312495 en bij de WV, tel. 314741. er waren kosten gemaakt en of ik soms het beleid van hun zaak wilde bepalen. Ik zei dat ik alleen maar in formatie wilde hebben en verder niets Terwijl ik bedacht wat ik ver keerd had gezegd en waar deze reac tie vandaan kwam, werd er nog even gezegd: 'Weet u wat u moet doen, u moet lekker ergens anders fietsen gaan huren.' Ik heb weer vriendelijk bedankt en gedag gezegd. Toen ben Ik gaan nadenken. Stel. je wilt in Zuid-Limburg een hotelletje huren, je vraagt wat toeristische infor matie en je wordt zo behandeld. Dan denk je al snel: heel Limburg ziet mij nooit en te nimmer. Wat is dat een verschrikkelijk .volk. Nu ben ik een geboren Texelaar, die hier ook woont, dus ik weet dat het ook anders kan. Maar iemand van buiten Texel be denkt zich toch wel tien keer voor hij naar het eiland komt als je inlichting wilt hebben en zo wordt behandeld. Je mag van harte hopen dat andere informatieverstrekkers, serviceverle ners en de vele anderen die het van de toeristen moeten hebben op een beter manier weten om te gaan met (toekomstige) gasten. Anders gaan we met z'n allen als toeristisch eiland heus een keer naar de Filistijnen. Met dank aan de degenen die het zo lek ker hebben verprutst. Ik heb de aanvrager van de groep (van 85 personen) geadviseerd geen fietsen te huren, want met de touring car krijg je toch ook een heel goede indruk van Texel en je kunt vanuit de bus, met hier en daar een stukje te voet, toch ook veel van de natuur zien en volop genieten. Onnozele, blèrende schapen horen op het eiland thuis, maar dit soort domme ganzen en grove norse bok ken die zo met de toerist denken om te gaan, kunnen maar beter hun kop houden en gaan grazen. Net als de schapen, dan doen ze nog iets nut tigs. Douwe Medema, Texel Travel, Den Burg. In theaterrestaurant Klif 12 in Den Hoorn spelen donderdag 10 juli Rob Janze en Bas van Ruijve hun pro gramma Divo. Zij vragen zich daarin af waarom er zo weinig mannelijke diva's - de zogeheten divo's - be staan. Waarom wordt er wel gespro ken over La Bloemen, maar niet van Le Brood? Wat volgt is een muzikale zoektocht naar de eisen waaraan een divo moet voldoen. Of zijn de eisen die gesteld worden te hoog? Wil in tijden van oprukkend individualisme

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7