m Aan eind van de week wordt er gestofzuigd' 2 Kinderen volop actief bij bouwdorp Huizen teso Bouw casco verplaatst naar Roemen .TEXELSE COURANT' Golfen voor handicarts Blik vanger Schapenscheerders en -melkers strijden op Hoornder Donderdag Ondernemers boos over controles Succesvolle eerste strandduinloop Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon Kampioenschap jeu de boules Wat ik zeggen wou... Turkse tent DINSDAG 15 JULI 2003 Achter zwembad Molenkoog en in de volle zon begonnen 135 kinderen gisteren met de bouw van het tweede bouwdorp. (Foto J9TO1 van Hattum) Hoewel de brandende zon tot enige loomheid uitnodigde, begon nen 135 kinderen gisteren toch met de nodige voortvarendheid aan de bouw van het tweede bouwdorp op het veld achter zwembad Molenkoog. Showbizz is dit jaar het thema. Met gulle hand smeert begeleider Tobias van der Zee de rug in van Marijn Betsema. 'Dit is factor dertig, dus dan kun je er weer even tegen', zegt hij. Marijn wil ook nog wel wat op zijn buik, want daar begint het volgens hem al een beetje rood te worden door de zon. 'Ik sta bijna te verbranden joh tijdens het timmeren.' Aan de werkzaamheden op het ter rein valt niet direct te zien dat het in de volle zon tegen de dertig graden loopt. Een aantal kinderen doet het wel rustig aan, vrijwel alle jongetjes lopen rond in een blote bast, maar er wordt toch aardig doorgebouwd. Rondom de van tevoren neergezette palen verrees gisteren het tweede bouwdorp van het jaar. De eerste werd vorig week gebouwd. Toen was er het maximum aantal deelnemers van 140, deze week hebben 135 kin- deren in de leeftijd van 6 tot 12 jaar zich aangemeld. Twintig vrijwilligers begeleiden de jeugd. Laurens Altena van de stichting SIOE, ingehuurd door de Welzijnsstichting, heeft de eindcoordinatie in handen. Het groepje van begeleider Raymond Noorlander is aan het uitdokteren hoe ze het beste een pallet op de houten palen kunnen leggen. Met de onder kant naar beneden gaat net niet, omdat er een paar dwarsbalken in de weg zitten. Sebastiaan weet al wel te melden dat er bovenin een groot net komt en dat er ook aan een spandoek wordt gewerkt. 'Dit moet een kasteel worden', zegt Mariese Barhorst die er even bij is gaan zitten. 'Maar we zijn net pas begonnen hoor. We zijn eerst wezen zwemmen.' Piratenschip Bij de palen van het groepje van Stefan Witte verrijst een heus piraten- schip. De piratenvlag staat er al en met behulp van een paar kinderen is hij een boegspriet aan het maken. 'Een piratenschip kun je goed gebrui ken als decor in een film', vertelt hij. 'Dat is het voordeel van het thema showbizz. Je kunt er alle kanten mee op.' Met touw knoopt hij de stukken hout stevig aan elkaar. 'Welke vlag moet er op de boegspriet?' vraagt hij zijn groepie. 'De bloedvlag', zegt Wesley Daalder spontaan. 'Daarmee geef je aan dat je gaat enteren.' Twee begeleiders met gitaar lopen onder tussen van hut naar hut om te zingen over showbizz. Bij Noorlander is de pallet inmiddels op zijn kop neergelegd. Dat past wel, maar hij is er nog niet tevreden over. De stevigheid laat veel te wensen over. Het groepje van Tobias van der Zee weet al goed wat het bij hen gaat worden. Zij bouwen een horrorhouse. 'En ik heb thuis een masker uit de film Scream dat ik dan op kan doen', ver telt Michel Wieringa. Het bouwdorp begint elke dag met een toneelstuk dat iets met showbizz te maken heeft, vertelt Laurens Altena. Er wordt elke dag gezwom men, er staat een spellenparcours op het programma en op donderdag wordt de gebruikelijke oudermiddag gehouden. Voor kinderen die willen schilderen of knutselen is de creatent opgezet. 'En we hebben natuurlijk ook nog het grote opruimspel. Over een week zie je hier niet meer dat er een bouwdorp is geweest.' Altena ziet voor zijn stichting meer mogelijk heden weggelegd op het eiland. 'Dit is een mooie locatie om ook kampen te houden voor kinderen uit bepaalde doelgroepen of kinderen van de over kant We hebben hier ook een .eiding rondlopen met veel ervaring.' Pallet Noorlander heeft de strijd met zijn pallet gestaakt. Hij gaat wel iets an ders bedenken om een goede vloer aan te leggen. 'Dit is een moeilijk hoekje waar het lastig is om iets stevigs te maken.' Een paar meter verderop laat een van de kinderen uit zijn groepje een bakje spijkers op de grond vallen. 'Nou ja, aan het eind van de week wordt er toch gestof zuigd', zegt hij goedmoedig, terwijl de spijkers weer in het bakje worden gedaan. Een groepje dames weet de brandende zon op een handige ma nier te weerstaan. Zij hebben al snel een paar doeken opgehangen, zodat ze in de schaduw kunnen zitten. 'Het is hier een stuk koeler', zegt Marleen Wiersma. 'En buiten kun je lekker zonnen', zegt Souwie Lely met een big smile op haar gezicht en een fies zonnenbrandcreme in haar handen. Inschrijfgeld en de Amerikaanse ver koop van een dinerbon hebben zon dag op de Texelse golfbaan €580.- opgeleverd voorde Handicart Stich ting. Ook de Texelse golfbaan heeft inmiddels twee handicarts ter be schikking voor minder valide golfers. Bij deze wedstrijd wordt met minder stokken gespeeld dan normaal en met maar vier stokken tot zijn be schikking behaalde Jan Peetoom over achttien holes de meeste stabiefordpunten. Hij eindigde met 45 punten op de eerste plaats bij de heren. Joop Kohnhorst en Jaap Pameijer werden tweede en derde Het is weer zover. Vrienden en vrien den van vrienden willen opeens op Texel wonen. Het hoogste goed. Ze kijken mij peilend aan alsof ik op hun zoekende bewegingen en verlangen naar ruimte en verandering werkelijk alle antwoorden zou kunnen geven. Ik knik bereidwillig. Ik hou nu eenmaal van huizen, van huizen zoeken, van mensen en huizen combineren en van vrienden. Soms niet van vrienden van vnenden. Of word je stapelgek op zo'n eiland? Die vraag wordt noncha lant op de tafel gesmeten terwijl de prijzen in euro's en altijd nog in gul dens als het om huizen gaat, even eens met verve over de tafel gaan. De prijzen zijn hoog, de spelregels streng, Texel is niet echt uitnodigend voor vreemdelingen. Ik laat alle kritiek en lof over het eiland een beetje over mij heengaan. Ik ken de huizen zoekers die na de vakantie opeens toch weer zo graag een huisje in Frankrijk willen, of Portugal, of Ier land, nu ook Zuid-Afrika en die mij allemaal schitterende foto's tonen, romantische afbeeldingen van scheefgezakte waranda's met woe kerend groen, vergane luiken en schitterende stenen muurtjes waar ze dan in vakantiekledij met een smach tende blik zichzelf hebben vastge legd. 'Oh hadden wij maar zo'n plek.'. Maar naarmate het werkritme hen weer opslokt, zakt de belangstelling, worden de landen wel erg ver weg om altijd weer heen te gaan en is er met de tegenwoordige berovingen eigenlijk met aan te beginnen. Ze zuchten opgelucht en maken nieuwe vakantieplannen voor onbekende landen. Weinigen realiseren echt hun dromen, stel ik iedere keer vast. Dus de buitenlandse huisjes blijven be perkt. Maar Texel dan? Geduldig leg ik het verschil recreatie schuine streep permanente woning uit. Maar deze vrienden en de vrienden van de vrienden willen permanent. Aha Werk is er met op Texel, zwak ik het enthou siasme nog wat af. Er wordt vrolijk gelachen, want iedereen werkt digi taal, dus iedereen kan op een eiland wonen. Zo nu en dan even over wippen waar dan ook naar toe. Kwestie van geld dus, constateer ik nuchter. Precies en of ik maar wil zoeken. Dus zoek ik. En speur naar boerderijen die geen boerderij meer hoeven te zijn, naar wijde horizonnen en mooie schuren die voor onbe kende doeleinden zouden mogen dienen. Ik ontdek een boerderij waar altijd een lampje brandt en ik schiet daardoor in een vreemde ontroering. Ik woon samen met iemand die altijd een lampje wil laten branden, een mooie uitnodigende en geruststel lende houding. Ik ontdek plekken die je gewoon voorbijrijdt omdat de sin gels zo dicht en hoog zijn dat er ei genlijk geen boerderij lijkt te staan. En almaar zie ik familieverhalen zich af spelen achter luiken, achter gordij nen. achter plantenhagen. Waarom willen deze mensen allemaal weg en waar gaan ze in vredesnaam naar toe? Ik zie schitterende namen op huizen staan die veel te peinzen ge ven. Ik zie daadkrachtige nieuwko mers de boel veranderen, maar mo gelijk ook herstellen of eerbiedigen. Waarom wordt het me zo vreemd te moede deze keer om huizen te zoe ken op het eiland? Het lijkt wel alsof al mijn vrienden bezig zijn te ver kassen, hun oude bestaan te door breken en een poging doen opnieuw te beginnen.Waarom die volksverhui zingen met vreemde wendingen? Waarom bestendigen ze niet gewoon op de plek waar ze zoveel hebben gedaan, waar elk hoekje mij ver trouwd is en hun geschiedenis hangt. Waarom verruilen we eikaars ge schiedenissen? 'Denk je dat er een tunnel komt naar Den Helder?', vraagt iemand opgewekt. 'In Zeeland is het tenslotte ook gebeurd, had jij ook nooit gedacht'. Tegen die per soon zeg ik met klem dat alle huizen veel en veel te duur zijn, dat ze alle maal in elkaar zakken van ouderdom en dat je inderdaad gek wordt op een eiland, niet soms, maar gewoon vaak. Zo selecteer ik in mijn rol van pre-makelaar en ik verbaas me dat mensen gewoon aannemen wat je zegt. Voor de rest zoek ik dapper door. Er staat wel heel veel, heel lang te koop Wat doen de Texelse make laars eigenlijk? Zijn die gezamenlijk aan het dichten geslagen? Dana Rover Wie wordt Texels kampioenschap schapenscheren en -melken? Die vraag staat donderdagavond cen traal in Den Hoorn, waar deze oer- Texelse wedstrijden op het pleintje bij de supermarkt prominent on derdeel zijn van de Hoornder Don derdag. De strijd begint om 19.00 uur. Onder toeziend ook juryleden schapenscheerder Piet Bakker van De Waddel en Sieme Ran van 's Hertogenbosch, die in hun leven on telbare schapen van hun wollen jas hebben ontdaan, nemen vijf scheerders het tegen elkaar op. Hun prestaties worden beoordeeld op de kwaliteit van het scheerwerk, de be handeling van de schapen en of die er ai dan niet ongeschonden vanaf komen. Want een dier met schaaf- plekken in het land is, los van het li chamelijke ongemak, geen goed vi sitekaartje in het land. Deelnemers zijn Tjirk Brans, Barend Albers, Her man Barhorst, Erik J. Eveleens en Harry Bakker. Nog onzeker is de komst van Willem Kieft. Even verderop gaat het erom in zo kort mogelijk tijd de melk uit de uiers van een koppel schapen te krijgen. Niet met de machine, maar met het edele handwerk. 'Het komt vooral aan op behendigheid en het masse ren van de uier', vertelt organisator Leen Bouthoorn. 'Het klinkt gek, maar net als een lammetje met de kop tegen de uier van de moeder stoot, moet je bij het melken imiteren. Vorig jaar deed er een fries mee die zat zo'n beetje met de uier te gooien. Het zag er raar uit, maar die man won wel. De melk ging eruit tot de laatste druppel.' Donderdag is het schapen- melken een Texelse aangelegenheid. Deelnemers zijn Jan Willem Bakker, Sieme Plaatsman, Sjef Beers, Mar griet de Graaf, Wim Jan Bakker, Carlo Veeger, Giel Sanders, Agaat Bout hoorn en Mar van Maldegem. Laatst genoemde dame is deelnemer van het eerste uur, dus al een jaar of twin tig van de partij. Hem Tjepkema en Dirk Kikkert beoordelen hun presta ties. 'We voelden ons overvallen door de burgemeester', zegt Cees Ver beek van boetiek De Oorzaak in Den Burg. En dus ging hij met en kele andere ondernemers uit de Weverstraat om tafel met burge meester Geldorp, om hun beklag te doen over de recente controles op uitstallingen. 'We moesten rigoreus met de handel achter de goot. Het kwam ons eerlijk gezegd allemaal koud op ons dak. ledereen heeft al rekken gekocht, voor de zomer', aldus Verbeek, die met Weverstraatcollega's van Stan Stacy, Van der Vis, Treffers, Bloemis terij Groenewoud, Jaman en Music Store Texel naar de gemeente toog. Voornaamste klacht was dat de brief over de nieuwe regelingen niet op tijd bij de leden van de ondernemers vereniging was aangekomen. Burge meester Geldorp stelde daar tegen over dat alle lokale media destijds melding maakten van de nieuwe re gelingen. Verbeek: 'Ja, je hoort wei eens iets in de wandelgangen, dus je weet dat het eraan zit te komen. Maar officieel hebben wij niks gehoord.' Struikelblok in de nieuwe regeling is dat de weg van goot tot goot moet vrijblijven. 'Wij willen dat de uitstallin gen niet tót maar tot en mét de goot mogen komen. De burgemeester heeft dit in overweging genomen, dus nu wachten we af', aldus Verbeek. Voorzitter van de Weverstraat ondernemers Marten Zegel wil wel dat de gemeente met een definitief beleid komt. 'Het had wat met wat minder lawaai gemogen, maar de burgemeester had een goed punt. We moeten niet naar een gedoog beleid, het is wel tijd voor regels.' De controles op uitstallingen hebben inmiddels ook in De Koog plaatsge vonden. met 43 en 40 punten. Bij de dames won Tineke Brouwer met 48 punten, voor Margriet Peetoom (45) en Els Postma (41). Peetoom en Brouwer vertegenwoordigen de Texelse club in de landelijke finale. Longest drives werden geslagen door Els Postma en Ed Eelman, de neary was voor Dick Büthker. Blijkens de toegenomen deelname was het een goede beslissing de strandduinloop bij De Koog te verzet ten naar de zondagochtend. Maar ook het mooie weer en de goede strandconditie zullen debet zijn ge weest aan de grote opkomst. In to taal deden zondag 57 atleten mee, waarvan negentien kinderen onder de dertien jaar, een record. Zij liepen heen en weer 1200 meter over het strand. Bij de jongens won het Dean Salwegter uit Dordrecht in 4.41 minu ten, op de voet gevolgd door Thomas de Weern uit Hoofddorp. Bij de meis jes won Louise Taatgen in 5.02. Het tweede meisje, Sofie Meijer deed er 53 seconden langer over, derde werd Sarah Brons. De ronde van vier kilometer werd door sommige atleten als zwaar er varen. Toch was de nummer één, de 21-jarige Luuk Nissen uit Tilburg al in 14.00 minuten binnen Hij werd ge volgd door Paul Mudde (14.12) en Niels Ros (14.23) beiden uit Lekker- kerk. Eerste dame was Hanneke Ver heul uit Assen in 19.49 min. Bij de 8 km. was Lutz Lohse opper machtig. Hij finishte in 28.22, zelfs nog voor de laatste drie deelnemers aan de vier kilometer. Henny van der Enden uit Barendrecht werd eerste dame in 40.11 min. Uitslagen: 1200 meter jongens: 1 Dean Salwegter 4.41, 2 Thomas de Weern 4.53, 3 Sierd Feenstra 5.09; 4 Robert Witte 5.17; 5. Robert Terpstra 5.25, 6 Koen Schmtfink 5.27; 7 Job Bennen 5 28; 9. Elvis Salwegter 5 46; 10. Raymond 6.17,11. Tim Bennen 6 37.12. Timo Schmtfink 7.18; 13. Hidde Brons 7.29; 14 Jelle Burgman 7.34; 15. Joris v/d Broek 7.51 Meisjes: 1 Louise Taatgen 5.02; 2. Sofie Meijer 5.55; 3 Sarah Brons 6.48, 4 Ellenoor Meuleman 6.48. 4 km: heren: 1. Luuk Nissen 14.00; 2 Paul Mudde 14.12, 3 Niels Ros 14.23, 4 Aarnout Salwegter 16.29; 5. Peter Witte 18 06; 6. Arie Ros 18.22; 7 Hans Olschewski 18.46.8 Martin Bresser 19 07; 9. Jan Dogger 19.10,10. Robin Schoo 20.33.11 Mark Schoo 20.57; 12 Stefan Schmödeke 29.10,13 Bert Tent 29.21 Dames: 1Hanneke Verheul 19 49; 2. Martina Olschewski 20 58; 3. Sietske de Weers 21.37. 4. Marlies v/d Berg 21.48, 5 Lucie Burgman 22.42. 6. Hilde Tent 29 21 8 km: heren: 1Lutz Lohse 28.22; 2. Arie van Houwelmgen 33.33; 3 Sander van Beek 33.55; 4 Bas Pieterse 34.10; 5 Adriaan Bennen 34 43; 6. Dick Zeedijk 35 46; 7. Thomas Richter 35.48; 8 Jacob Vosmeer 37.01; 9 Martien Baars 38.02; 10. Leo Bonekamp 38.17; 11. Wouter Dogger 39 19; 12. Theo Fredriks 39.24, 13. Henny v/d Enden 40.11, 14 Auguste Caverenne 40.13, 15. Mike Alders 40.15, 16 Jetse v/d Kamp 41 19. 17 Gerard Radstaat 41.40,18. Thomas Wegner 43.50; 19 Gijswim de Haas 52.34. Dinsdag 15 juli Op de wielerbaan In Den Burg begint om 19.00 uur een wedstrijd van de Wielervereniging Texel. In de Hervormde kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van organist Bert Koele- wijn De toegang is gratis, na af loop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de gemaakte kosten. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 2100 uur een Summer Club Night met DJ Mark van Dale. Toegang €6,-. In Cinema Texel draaien Bruce Almighty (aanvang 13.30,19 00 en 21.30 uur), De Kameleon (14.00 en 16.15 uur) en 2 fast 2 furious (19.15 uur) en Charley's Angels (16.00 en 21.45 uur). Woensdag 16 juli Op de Nikadel in De Koog strijkt de kermis neer. Deze is tot en met zondag dagelijks geopend van 13.00 tot 23.00 uur. Op de eerste dag, vandaag, barst om 23.00 uur een groot vuurwerk los Om 14.00 uur begint in EcoMare het kinderprogramma 'Zeehond binnenstebuiten', voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Deelname kost €4,50. opgave vooraf bij EcoMare, tel. 317741. Bij paal 28 gaat om 19.30 uur een strandloop van start over diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur bij het paviljoen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive, ledereen is wel kom. Deelname kost €2,50. Om 19.15 uur geeft het echtpaar Soetendaal uit Barneveld een duo-concert met orgel en dwars fluit in de Hervormde kerk van Den Burg. Zwembad Molenkoog houdt een tropische avond. Het bad is tot 21.00 uur geopend, er is live mu ziek en er kan een tropische maal tijd worden genuttigd (vooraf op geven). In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur een Radio 538 drive-inshow met Martijn Kolkman. Toegang €6.-. In Cinema Texel draaien Bruce Almighty (aanvang 13.30,19.00 en 21.30 uur). De Kameleon (14.00 en 16.15 uur) en 2 fast 2 furious Di. 15 10.46 en 23.26 u Wo. 16 11.26 en 23.45 u. Do. 17 11.54 en - u. Vr. 18 0.30 en 12.40 u, Za. 19 0.40 en 13.15 u. Zo. 20 1.00 en 13.50 u. Ma. 21 1.17 en 14.14 u. Di. 22 1.47 en 14.54u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 20 juli op om 5.41 uur en gaat onder om 21.47 uur; 21 juli laatste kwartier (19.15 uur) en Charley's (16.00 en 21.45 uur). Donderdag 17 juli In Den Hoorn beginnen om uur de Texelse kampioen! pen schapen scheren en si melken. Om 19.15 uur geeft het ecl Soetendaal uit Barneveld ei concert met orgel en dwarst, de hervormde kerk van Ooste In discotheek Question Pia; Den Burg begint om 21 00uu Radio 538-show Toegang fj In Cinema Texel draaien G Almighty (aanvang 16.00,19] 21.30 uur), Sinbad; Held vnj zeeen (14.00 uur) De Kam$ (13.30 en 16.15 uur) en 2' furious (19.15 uur) en Chai Angels (21.45 uur). Vrijdag 18 juli In discotheek Question Pij Den Burg begint om 21.00 uv The Box Night. Toegang €6, In Cinema Texel draaien Almighty (aanvang 16.00,19,( 21.30 uur), Sinbad: Held vnj zeeën (14.00 uur) De Kami (13.30 en 16.15 uur) en 2( furious (19.15 uur) en Cha Angels (21.45 uur). Veerdienst Teso onderhout derdag halfuurdiensten va» tot 16 05 en vrijdag van 62 20.05 uur. Reizigers uit DenH moeten vrijdag tussen 11,00i uur rekenen op een half uura uur wachttijd. Op Texel ven Teso die dag tussen 9.00 en uur een uur wachttijd. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN De Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecouat Gerard Timmerman (hoofdredtö/i Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67« Advertenties en abonnementen Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze odvertentieconirocten en aanb>«iv toe zijn van toepassing de Regelen voor het M wezen van do Stichting ROTA gevestigd ts Ir zoals gedeponeerd bij de Kamer van KoopMrö bnefcen te Amsterdam onder nummer 4liM exemplaar van de Regelen voor het Aditrt» wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32.20 30.70 Per jaar 62,70 €60,70uut Bij verzending naar het buitenland portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken» afloop van de abonnementsperiode Op de banen van de Oosterender jeu de boulesclub aan Het Hof werden zaterdag de Texelse kampioenschap pen gespeeld. Tien teams uit Den Burg en Oosterend speelden vier competitieronden. Het duo Nel Smidt en Gerrit Spanhaak werd verrassend eerste met 110 punten, gevolgd door Nico en Diny Vos en Wecky Sijtsma en Henny Koning, beide met 98 pun ten. Vierde werd het duo Thea Witte en Harm Gort (85). Bntrtn vin lezen BoiteB vtr»nc»oofdelijkheKl vtn de redeciie Vijfendertig jaar hebben wij op de Turkse Tent gestaan, de laatste zesentwintig jaar met een stacaravan. Mede door de gemeente Texel werd ons per 1 januari 2003 de wacht aan gezegd: wij moesten plaats maken voor 'het grote geld'. Chalets en zo. Wat ons in de procedure van het op ruimen het meest heeft gestoord, was het 'stelen' van onze spullen. Sierstenen, trapjes, gasstel, planten en ga zo maar door. Bedankt Texel. Maar bedenk: gestolen goed gedijt met. Het is waar wat ik een toerist een paar jaar geleden hoorde zeggen: 'De Texelaar wil het liefst dat je je knip op de steiger legt en dan weer ver dwijnt.' Gelukkig zijn wij in 'het land van Bar- tje' zéér gastvrij ontvangen. J. Olfers Kuijpers, Amsterdam. De bouw van het casco van de nieuwe boot van Teso is verplaatst naar het Roemeense Galatz. Dat heeft Damen Shipyards Gorinchem, de bouwer van de nieuwe veerboot, besloten. Aan vankelijk was het de bedoeling dat het casco in Oekraïne zou worden gebouwd. 'De bouw paste in Galatz beter in de orderportefeuille dan in Oekraïne', zegt projectleider Rint de Vries van Teso. 'Op die manier kan de boot beter op tijd worden geleverd.' Teso kwam met Damen Shipyards Gorinchem overeen dat de nieuwe boot uiterlijk 1 juni 2005 moet wordt geleverd. De verplaatsing komt vol gens De Vries niet voort uit kosten overwegingen. Het kostenplaatje blijft 36,3 miljoen euro. De werf in Galatz. die al sinds 1893 bestaat, kwam enkele jaren geleden in handen van Damen. De Vries: 'Ze hebben veel ervaring met de werf en er werken ook mensen van Damen.' Naar verwachting wordt de kiel in november of december var gelegd. Het casco wordt plan afgebouwd bij de Sein in Vlissingen Om daar te moet de nieuwe boot via de Zee. de Bosporus, de Middi Zee, Gibraltar en de Noordi Vlissingen worden gevaren ligt ongeveer 150 kilometer waarts aan de Donau, waan casco straks naar de Zwarte, worden gevaren. Een art impression van de nieuwe boot die vanaf juni 2005 als opvolger van de Molengat tussen Texel en Den Helder gaal ''«a, 130,4 meter lang en 22,7 meter breed. (Atbooküng Damon sn#r'9|

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2