zomercollectie 2 HALEN - f fatale*' m K. Officiële I berichten :r."!|{'»EFFEf dopend bufóet TX« /"Azië 35 SU®» debitel' 7. 3. TEXELSE couRANT rn VVJ*»«ïV*V a a Dames-/herenkleding Street-/footwear DE NIEUWSTE NOKIA'S SIEmEHS «oh ihieï mmeraj NU MET SPECIALE KORTING COMBI A.s. zaterdag en zondag Ccmtonese specialiteiten m Iff Keukencentrum Texel Geef om vrijheid HYGIËNE SERVICE Sterk in hygiënewerk Beloven wat je doet en doen wat je belooft. Linnenverhuur en wasserijdiensten, zoals het hoort. Tex-Lin Hygiëne Service - Schilderweg 25ld 1792 CJ Oudeschild, tel. 0222-314927, fax: 0222-315064 95 1jo .ee 98 "y\crt(5fX Ruimtelijke ordening Aangevraagde kapvergunningen Q3 Verkeersbesluiten Drank- en fipj Horecaverordening Aangevraagde evenementenvergunningen Er zijn regels. Uitgaan op Texel VRIJDAG 18 JULI 2003 vu m o 1111 O m m -p 4> 0 II) w 111 d* «kerhetd van d* juiste keuw 4ZXZO een eook »on vertrouwen Parkstraat 9 (bij Postkantoor) Den Burg 314924 [BliallBllBI[Bliai51l51151l51l511511511511S1151l51151151l51| eS\ndis ch/}( 4 Groeneplaats 12, Den Burg, tel. 313833 presenteren wij in de grote achterzaal Aanvang tussen 18.00 en 18.30 uur Graag vooraf reserveren, S 313833 €15,00 p.p. en €6,80 voor kinderen t> 25 Chinese en Indische specialiteiten/ gerechten en nagerechten Vanaf 25 personen lopend buffet gehele week mogelijk na reservering, prijs op aanvraag. Ook afhalen en a la carte. |fe||Bj|Bj|gl|gJiaHBJ[5j|B][BlE]|B]|glEilB]fBllBilBllB]Ell N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT teSO ONDERNEMING SCHOLIERENPASSEN Op het kantoor van Teso bootdienst, Pontweg 1 Den Hoorn, zijn voor hen die dagelijks voor school bezoek vanaf Texel naar de vaste wal reizen, scho- lierenpassen verkrijgbaar. Om hiervoor in aanmer king te komen, dient echter aan de volgende voor waarden te worden voldaan: - de te volgen opleiding is een officiële vervolgop leiding voor dagonderwijs aan de vaste wal, dan wel een basisschoolopleidmg waarvan het school type met op Texel aanwezig is; - de te volgen opleiding betreft geen (interne) be- drijfs- of beroepsopleiding; - het verplichte les- en/of stagebezoek is minimaal vier dagen per week, gedurende minstens zes aaneengesloten maanden; - voor stagebezoek wordt alleen een pas verstrekt als het lesbezoek ook aan de voorwaarden vol doet; - de scholier is niet ouder dan 26 jaar. Na invulling op het Tesokantoor van een zgn. school- verklaring zal een scholierenpas worden verstrekt. Hierbij wordt op het kantoor van Teso-bootdienst van de scholier een foto gemaakt. Een nieuwe pas kost €5,-; hergebruik van de oude scholierenpas of Tesochipkaart is kosteloos. Bij een eerste aanvraag is tevens een geldig legiti matiebewijs of een uittreksel uit het bevolkingsre gister vereist. Degenen die tijdens het schooljaar 18 jaar zijn of worden zijn een bijdrage verschuldigd. Het bedrag dat moet worden betaald is €11,50,- voor ieder kwartaal in het schooljaar waarvan men op de eer ste dag 18 jaar of ouder is. Dit i.v.m. de evenredige vergoeding die bij de Gemeente Texel kan worden aangevraagd. De pas geeft recht op gratis retourovertochten i.v.m. schoolbezoek, binnen de periode van het school jaar. Op zaterdagen en zondagen en tijdens de reguliere schoolvakanties mag de scholierenpas met worden gebruikt Voor de overige voorwaarden wordt verwezen naar het informatiebulletin. Zowel voor het invullen van schoolverklaringen en voor het maken van passen als voor informatie, is ons kantoor geopend van maandag t/m donderdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur Telefonisch zijn wij hiervoor bereikbaar op num mer: 369641 MINICRUISER 0226-355546 HOOGWOUD dealer van n mini Reparatie Onderhoud Financiering Verzekering Ja. stuur mij informatie over de Mmicru'ser DhrVMevr Adres: PC en Plaats Telefoonnummer brommobielen t 35 occasions met Bovag- garantie op voorraad v.a. €3750,- geen autorijbewijs geen wegenbelasting Westerboeketweg 22a 1718 MK Hoogwoud Maricoweg 6 - Den Burg - Q 0222 31 24 47 Schapenbehandelbedrijf Bauke de Vries Schapen scheren - Klauw/verzorging Stal uitmesten met een Bobcat Tel. 0511-477701 - Mob. 06-22352114 Door geheel het land www.amnesty.nl giro 454000 fTTTÏ Vrijdag, zaterdag en maandag rT c\- 5 Oud per kilo Boerencamembert 100 gram Rooibosthee 80 sakkies van 4.55 Pepitamix 200 gram Studentenhaver 200 gram Sambalpinda's 250 gram samen H. v/d Vis, Weverstraat 74 Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openings tijden van het gemeentehuis aanwezig bij de balie Grondgebied. Nadere informatie: telefoonnummer (0222) 36 22 76. Aangevraagde lichte bouwvergunningen U. Schulzer voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 273 te De Cocksdorp (ontvangen 9 juli 2003); Stichting Gemeenschapscentrum Ooster end voor het plaatsen van een ramp a/d Bijenkorfweg te Oosterend (ontvangen 14 juli 2003), J. Hemelrijk voor het plaatsen v.e. serre a/d Trompstraat 70 te Oudeschild (ontvangen 15 juli 2003); L.U. Tijssen voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend a/h Verlaet 2 te Den Burg (ontvangen 15 juli 2002). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen J.IJ. Witte/J.M W. Drijver voor het gedeeltelijk vergro ten v.e. woning a/d Waalderstraat 49 te Den Burg (ont vangen 9 juli 2003); Hotel Texel voor het geheel op richten v.e. entree overkapping (luifel) a/d Groene plaats 14 te Den Burg (ontvangen 10 juli 2003); N.J. Slot voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. landbouwloods voor opslag a/d Hoofdweg 106 te De Cocksdorp (ontvangen 10 juli 2003); J.F. Halsema voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. hotel en woning a/d Boodtlaan 40 te De Koog (ontvangen 10 juli 2003), Fam. Ravenstein-Lups voor het geheel op richten v.e. recreatiewoning a/d Nieuwlanderweg 84- 88 te De Waal (ontvangen 11 juli 2003); H.J. Aubertijn voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend a/h Mienterglop 21 te De Koog (ontvangen 14 juli 2002); A.P. Kikkert voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. paardenstal a/h Meijertebos 16 te Den Burg (ontvan gen 14 juli 2003). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen worden gepubliceerd Verleende reguliere bouwvergunningen M. Hoogenbosch voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds bouwvergunning is ver leend a/d Westerweg 24 te Den Burg (verzonden 15 juli 2003). Aannemersbedrijf K. Dekker B.V. voor het tijdelijk plaatsen v.e. restaurant/kiosk tot 1 juli 2004 a d Postweg 124 te De Cocksdorp (verzonden 15 juli 2003). Verleende sloopvergunning De Muy Vastgoed voor het slopen v.e. recreatiewoning a/d Zanddijk 134 te De Cocksdorp (Verzonden 15 juli 2003). Verleende vrijstelling 19.1 WRO Burgemeester en wethouders hebben een vrijstelling ex artikel 19 lid 1 van de WRO verleend voor de aan leg van een parkeerterrein aan de Nesweg/Achtertune te Oosterend. Het parkeerterrein wordt aangelegd om het bestaande tekort aan parkeercapaciteit op te heffen. Tevens wordt het terrein ingericht met enkele voorzieningen zoals fietsenrekken en bankjes. Het parkeerterrein wordt aangelegd op gronden met een agrarische bestemming in het Bestemmingsplan Buitengebied. Verleende aanlegvergunning Burgemeester en wethouders hebben o.g.v. art 44 WRO het bestemmingsplan Buitengebied Texel een aanlegvergunning verleend aan T-mobile Netherlands BV voor het leggen van 2 beton platen met een totale oppervlakte van 8 m2 aan het Molwerk te Den Hoorn, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie G, nummer 559. De aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is verzonden. De vergunning is verzonden op 17 juli 2003. Ingevolge de Algemene wef bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzon den een bezwaarschrift by Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevat ten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondge bied van het gemeentehuis Voornemen tot medewerking (art. 11 WRO) Burgemeester en wethouders willen medewerking verlenen aan het opnemen van een woonbestemming op het perceel Muyweg 25 te De Cocksdorp. Op de plankaart en in de voorschriften behorende bij het be stemmingsplan Zuid-Eierland is hiervoor een moge lijkheid opgenomen op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor het perceel Muyweg 25 is een uitwerkingsplan gemaakt. Dit plan ligt in het kader van de inspraak, artikel 6a van de WRO, vanaf 21 juli 2003 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de balie van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Even tuele reacties kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan Burgemeester en Wet houders kenbaar worden gemaakt, Postbus 200,1790 AE in Den Burg. Aangevraagde monumentenvergunning O.g.v. artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een aanvraag om monumentenvergunning ingediend door: Hotel Texel bv voor het plaatsen v.e. aanbouw a/d Groeneplaats 14 te Den Burg De aanvraag om monumentenvergunning ligt vanaf 21 juli 2003 ge durende 14 dagen ter inzage bij de balie Grondgebied in het gemeen tehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belang hebbenden schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg Burgemeester en wethouders zijn voornemens een kapvergunning te verlenen aan: R. Kuijper, Bernhardlaan 89 in Den Burg voor het kappen van een conifeer in de achtertuin van voor noemd perceel wegens afsterven. Burgemeester en Wethouders voor het kappen van een rode sierkers in het plantsoen voor de bejaar denwoningen in de De Houtmanstraat in Oudeschild wegens overlast. de heer R. Seegers, Bmnenburg 10 voor het kap pen van een veldiep in een steeg naast het pand Binnenburg 10 in Den Burg wegens overlast. De aanvragen om kapvergunning en een ontwerp van de beschikkingen op deze aanvragen, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belangheb benden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schrif telijk aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Burgemeester en Wethouders en de raad hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid de volgende verkeersbesluiten genomen: Het verplichte fietspad langs beide zijden van het Schilderend in Den Burg op te heffen en een fiets strook op de weg aan te geven; De borden bebouwde kom met de daarbij beho rende maximumsnelheid van 30 km te verplaatsen in de Langeveldstraat in De Cocksdorp de kom- grens wordt gesteld op 53 meter ten oosten van de as van de Vuurtorenweg; De borden bebouwde kom met de daarbij beho rende maximumsnelheid van 30 km te verplaatsen in de Stolpweg in Den Hoorn de komgrens wordt gesteld op 135 meter ten zuiden van de kruising met de Naalrand; De borden bebouwde kom met de daarbij beho rende maximumsnelheid van 30 km te verplaatsen in de Kamperfoelieweg in De Koog de komgrens wordt gesteld ten oosten van de uitrit van bunga lowpark Kamperfoelie; Burgemeester en Wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten, voor een beperkte tijd, genomen vanwege de veiligheid van de bezoekers en deelne mers t.b.v. de kermis in De Koog, filmopnamen voor de film Team Spirit II en de autocross in Eierland: In De Koog een parkeerverbod in te stellen voor de parkeerplaats aan de Nikadel en wel het westelijke gedeelte waar normaliter tegen betaling mag wor den geparkeerd is van 14 juli 2003 9.00 uur tot 22 juli 2003 13.00 uur; In polder Eierland de Oorsprongweg, tussen Hoofd weg en Stuifweg, tijdelijk af te sluiten voor alle ver keer, uitgezonderd autobussen van Connexxion op donderdag 31 juli 2003 van 13.00 tot 17.00 uur; In De Waal het Hogereind een parkeerverbod in te stellen, voor het gedeelte voor de huisnummers 37 tot 45 op donderdag 31 juli 2003; In De Waal in het Hogeremd tijdelijk af te sluiten voor alle doorgaande verkeer, op donderdag 31 juli 2003 van 18.00 tot 20.00 uur; In De Cocksdorp op de Vuurtorenweg een parkeer verbod in te stellen, voor beide zijden van de weg, van Stengweg tot de zijweg naar de vuurtoren, op vrijdag 1 augustus 2003; In polder Eierland een parkeerverbod in te stellen langs beide zijden van de Hoofdweg, tussen Muyweg en Slufterweg op 20 juli en 10 augustus 2003; In polder Eierland de Hoofdweg, tussen Muyweg en Slufterweg, af te sluiten voor alle verkeer uitgezon derd bestemmingsverkeer, op 20 juli en 10 augus tus 2003 van 11.00 tot 13.00 uur en 17.00 tot 19.00 uur; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den tegen deze besluit bij Burgemeester en Wethouders een be zwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit be sluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient ten mfefc te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekenrg een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaa* de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is he! e spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot'? treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de preside; van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar IV de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag a griffierechten geheven In de vergadering van 8 juli 2003 heeft de gemeente raad de nieuwe Drank- en Horecaverordening vanite gemeente Texel vastgesteld. Deze verordening geef een nadere uitwerking van enkele onderwerpen uit de Drank- en Horecawet. De verordening treedt in werking op de eerste dag na een termijn van zes weken na de datum van deze publicatie. Nadere informatie bij de balie Grondgebied op hel gemeentehuis, tel. (0222) 36 21 30. Deze verordening kan ook onderwerp zijn van een referendum Dar- voor dient eerst een inleidend verzoek te worden gedaan Mmimad 1 van de Texelse kiesgerechtigden dient dan binnen drie weken na deze publicatie een inleidend verzoek in te dienen op het gemeen tehuis Als het inleidend verzoek wordt toegelaten dient een defrt- tief verzoek te worden ingediend, ondersteund door ten minste KA van de kiesgerechtigden. De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd; MAB club Texel voor het houden van de motor crosswedstrijd om de 'Gerrit Zijm Bokaal' op zon dag 2 november 2003 op het crossterrein aan d« Hoofdweg 35 te De Cocksdorp. Welzijnsstichting Texel voor een optreden van h Regio Jeugdorkest West Brabant op de Groene plaats in Den Burg op 13 september 2003. Stichting Texelrace voor het houden van de surf wedstrijd Texel Race' op 20 september 2003 waar bij het strandslag nabij paal 9 wordt gebruikt als start- en fimshplaats en voor plaatsing van een tent St. Centrum voor kunsteducatie Den Helder voo' het plaatsen van een tent t.b.v. theatervoorstelling 'Het Mensenmuseum' op het terrein van Zwembad Molenkoog aan de Slingerweg 40 in De Koog inds periode van 6 t/m 10 oktober 2003. De Texelse Reede voor het houden van een marW en een besloten feest op de ijsbaan aan de Emma laan in Den Burg op 30 augustus 2003. Brunotti Boards voor het houden van kitesurfwed strijden en -demonstraties op het strand nabij pa* 17 op 29 t/m 31 augustus 2003 (tevens verzoek off ontheffing t.b.v. kitesurfen). Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de balie Grondgeb» op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee vit ken na publicatie een schriftelijke zienswi/ze indienen bij de burg meester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg Tarieven voor onvolwassen gedrag zomerseizoen 2003: overlast/baldadigheid: €40 openbare dronkenschap: €23 urineren op of langs de weg:€46 illegaal kamperen: €86 drankgebruik op straat: €40 Uitgaan op Texel Is gezellig, dat moet zo blijven! Uitgaan op Texel is plezierig en veilig. Dat moet zo blijven. Daarom: geen agressie geen wapens geen drugs geen ongewenste intimiteiten geen racisme en discriminatie geen hinderlijk gedrag geen overlast voor anderen Je bent binnen niet welkom als je je buiten misdraagt!

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6