'WST heeft geen roedbeleid gevoerd' Provincie koopt grond natuur aan Cjroen Twartsjexels het harL, CöptANT Smeren geblazen tijdens zonovergoten autocross Inderhandelingen over ULO muurvast GRATIS* ruit repareren? torbereiding Oosterend Present in laatste fase IVoonhuis op ilek verbrand recreatiehuis Paard schrikt, vrouw gewond Klant bedreigt Durper in eigen horecabedrijf KNMI wil geluidsoverlast Vliehors meten Diefstal geldkistje Aanhouding na mishandeling Jan Zwan overleden Badeendje Drankrijder Island Games Zalm trekt jacht vlot texelse'^courant SUPER DE BOER DINSDAG 22 JULI 2003 schijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 iderhandelingen tussen Wel- itichting Texel (WST) en de :ente over de aankoop van we ULO dreigen in een im- te raken. Beide partijen vol ui in hun standpunt en lijken iereid concessies te doen. In irief aan het college van b het bestuur van de stichting open week nogmaals weten akkoord te gaan met het gevoorstel. Wethouder Hin lop haar beurt voet bij stuk en |t de Welzijnsstichting dat die goed beleid heeft gevoerd. ,el ook daar nog geen overeen- ling over bestaat, lijkt de ippri|S van het gebouw aan het lerend onderhandelbaar. De isstichting vindt de geboden te weinig, maar is bereid (een arbitraire beslissing over neer te leggen. Belangrijk- ihllpunt vormt de overname it personeel. De Welzijns- wil dat de gemeente haar Imedewerkers in dienst neemt. len altijd gezegd dat de ver stoord is, maar eerst moet er cede afwikkeling komen voor meel', zegt WST-voorzitter Nooij. Wethouder Annie Hm, bief maandagmorgen onder teg, laat weten dat het col- istandpunt met zal wijzigen, lis de verantwoordelijkheid Ins. De gemeente wil met worden met problemen Itüzijnsstichting', aldus Hm. at de stichting zich afhan- tou moeten opstellen. 'We zakelijker met elkaar omgaan mde Welzijnsstichting teveel Semeente als subsidiegever.' Volgens de wethouder is de stichting zelf verantwoordelijk voor de ont stane problemen. 'De personeels kosten zijn daar naar verhouding erg hoog. Zij hadden zich moeten reali seren dat er financiële problemen zouden kunnen ontstaan door teveel personeel. Je zou kunnen stellen dat er geen goed beleid is gevoerd.Ver der heeft de gemeente volgens Hin al geruime tijd een personeelsstop en blijft die ook voorlopig nog van kracht. Impasse Toch is er volgens de wethouder vooralsnog geen sprake van een im passe. 'Dat is misschien een groot woord. Wat ons betreft zit het niet muurvast. Half augustus is het be stuur van de Welzijnsstichting weer terug van vakantie en dan praten we verder.' De Texelse Muziek- en Dans school dreigt het kind van de reke ning te worden. De stichting huurt accommodatie van de Welzijns stichting. Onlangs stelde de gemeen teraad een subsidie van €55.000,- beschikbaar voor aanpassingen aan het gebouw, zodat de muziekschool de komende vijf jaar weer vooruit kan. Daarbij werd de bijdrage echter wel verbonden aan de overdracht van het gebouw aan de gemeente. Dat lijkt dus nog ver weg. Vooruitlopend op de algehele aanpassing vroeg het bestuur van de muziek- en dans school het college om toestemming voor het leggen van een nieuwe dansvloer. 'Die vloer is al in 1991 af gekeurd en voldoet niet aan de ARBO-eisen. We vonden het met ver antwoord de docenten er weer een jaar op te laten dansen, omdat er een extra risico is op blessures', aldus «lier, eigenaar van een stuk aan de Muyweg in Zuid- f waar in juni een zomer brand vloog, mag van de ante een nieuwe woning op rceel bouwen. Het college en w heeft ermee ingestemd een nieuw bouwblok in het imingsplan wordt opgeno- (ning komt op de plek van het e zomerhuis. waardoor ver- 3 van dit recreatieve opstal |akelijk is. Vrijstelling is moge basis van de zogeheten (regeling, waarin de gemeente jntal bouwregelingen heeft ge- Het vakantiehuis komt op een afstand van 35 meter van het nieuwe bouwblok. Het is de bedoe ling dat eerst het recreatieve opstal wordt voltooid. Junier krijgt van de gemeente toestemming hier tijdelijk in te wonen, totdat het permanente woonhuis gereed is. Om de bestem ming van het betreffende perceel te wijzigen, gaat de gemeente een pro cedure voeren. Een 43-jarige vrouw uit Heerhu- gowaard is zaterdagavond gewond geraakt toen haar paard schrok van een zwerm vliegen. Het ongeval ge beurde op een boerenerf bij Den Hoorn. De vrouw raakte bekneld on der het paard, dat op haar enkel trapte. Ze is per ambulance overge bracht naar Den Helder. bestuurslid Nettie van de Brake. Daarop besloot het bestuur de aan leg van de vloer, die ongeveer €8500,- kost, uit eigen zak voor te financieren. 'We lopen dus een risico. Als de verkoop van d'Ouwe ULO niet doorgaat, dan hebben wij een pro bleem, want dan hebben wij die vloer zelf betaald en het geld hebben we niet. We kunnen dan geen aanspraak maken op subsidie.' De brief van de Welzijnsstichting viel ongeveer samen met de bekend making dat de muziekschool toch alvast de dansvloer gaat vervangen. Nooij: 'Dat is puur toeval. Wij hadden op 16 juli een bestuursvergadering gepland en naar aanleiding daarvan is die brief verstuurd. Dat heeft niks met vertraging, rancune of druk zet ten te maken. Dat is onzin. Wij heb ben begrip voor de handelingen van de muziekschool. Dat is hun compe tentie. Ik ga met op twee plekken te gelijk zitten.' Volgens de voorzitter is de verstandhouding met de muziek school 'zakelijk'. Van de Brake heeft er nog steeds alle vertrouwen in dat de overname door gaat. 'Anders waren we niet aan de vloer begonnen. We hebben dat ook in overleg met de gemeente gedaan, maar het is natuurlijk nooit prettig om in zo'n situatie In zo'n gebouw te zit ten', reageert zij op de vraag hoe de onderlinge verstandhouding tussen beide stichtingen is. 'Je bent huurder met alle voor- en nadelen. In het aller ergste geval kunnen we de vloer er weer uitbreken, want hij is mobiel gelegd.' De politie heeft vorige week een 48-jarige man uit Geleen in de kraag gegrepen die een horeca ondernemer uit De Cocksdorp had bedreigd. De man misdroeg zich in het Durper horecabedrijf. Toen de eigenaar aan gaf dat hij daarmee moest ophouden, werd de man boos en bedreigde de eigenaar met het toebrengen van let sel en zei dat hij diens bedrijf in brand zou steken. Vervolgens stapte de man in de auto en maakte zich uit de voeten. Ondanks een zoektocht bleef hij onvindbaar. Totdat vrijdag bij de politie een tip binnenkwam dat de man zich op de Texelse boot zou bevinden. Politieagenten namen poolshoogte en namen hem mee voor verhoor. Dat gebeurde in Den Helder, waar hij na een waarschuwing zijn vrijheid herkreeg. De eerste autocross, afgelopen zon dag in Eierland, kende een onstuimig begin. Zodra de ronkende bolides van start gingen, veranderde de Eierlandse crossarena in een stofbak waarin renners, wedstrijdleiding en publiek geen hand meer voor ogen zagen. Een sproeiwagen bracht uit komst, maar wegens een defect duurde het geruime tijd alvorens de race kon worden hervat. In het ver dere verloop van de cross bleef het stof achterwege, liepen de snelheden hoog op en deed de zon z'n uiterste best. Om niet te verbranden liet me- Het Koninklijk Nederlands Mete orologisch Instituut (KNMI) wil de komende vijf jaar op Texel de geluidsoverlast van tanks en vlieg tuigen op de Vliehors meten. Hier voor vraagt het instituut €6.500,- aan steun van de gemeente. Het KNMI stelt dat het onderzoek ook in het belang van het eiland wordt uitgevoerd. Vooral in het noorden van Texel heeft men vaak hinder van de militaire oe feningen op Vlieland. De sectie Seismologie van het KNMI heeft bij b en w een verzoek ingediend tot het plaatsen van een proefopstelling met microbarografen. Met deze appara tuur wil het instituut van 2004 tot 2008 laagfrequentie geluidsmetingen uitvoeren. In samenwerking met Staatsbosbeheer en Rijkswaterstaat is al een geschikte locatie gevonden in de polder Wassenaar. Het KNMI wil de gemeente objectieve en wetenschappelijke gegevens ver schaffen, zodat deze meer inzicht krijgt in de problematiek van overlast van de oefeningen op de Vliehors. Doordat het onderzoek een alge meen belang dient, wil het meteorologisch instituut een bijdrage van de gemeente in de kosten. Het gaat hier om een eenmalige bijdrage van €1.500,- en een structurele bij drage van €1.000,- per jaar. B en w hebben nog geen besluit genomen De politie heeft de dader aangehou den van de diefstal van een geld kistje, dat werd gestolen van de eige naar van een Texelse camping. De politie kwam de jongen op het spoor, waarna hij twee nachten in verze kerde bewaring is gesteld. Meer bij zonderheden over deze zaak kon de politievoorlichter gisteren niet mee delen. Een 30-jarige man uit het Noord- Brabantse Willemstad is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehou den, even nadat hij een 21-jarige in woner van Frieschepalen had mis handeld. De dader en het slachtoffer hadden woorden met elkaar gekre gen in het toilet van een horecabedrijf aan de Dorpsstraat Hierbij was het slachtoffer vermoedelijk met een glas in het gezicht geslagen. Hij raakte gewond aan een oog en moest zich onder behandeling laten stellen van een arts De dader had de zaak ver laten, maar kon aan de hand van getuigenverklaringen worden aange houden. Huiden, handel en Texel. Drie tref woorden die van toepassing zijn op de zondag overleden Jan Zwan. Pagina 2 Even leek het erop dat een van de badeendjes die al meer dan tien jaar op de oceanen ronddobberen Texel had bereikt. Jutter Cor Ellen was er rotsvast van overtuigd dat hij langs de oostkust van Texel een van de 29.000 badeendjes had gevonden die destijds tijdens een storm te wa ter vielen en sindsdien door ocea nografen over de hele wereld worden gevolgd. Pagina 5 nig toeschouwer zich met insmeren met zonnebrandcrème. Foto GtrartJ Timmarman) Een 42-jarige automobilist uit Duits land moest in de nacht van zondag op maandag zijn rijbewijs inleveren, nadat bij een alcoholcontrole in de Dorpsstraat in De Koog was geble ken dat hij bijna driemaal zoveel had gedronken als toegestaan. (Advertentie) 'Ik dacht gelijk: hier móet Texel ook aan meedoen.' Connie Joling van Sportservice' Texel bezocht uit nieuwsgierigheid de Island Games 2003 op Guernsey, één van de Kanaaleilanden voor de kust van Groot-Brittanmé. Pagina 6 De Texelse reddingboot De Zalm en de Christine uit Den Helder voeren vrijdagmiddag uit nadat een jacht met acht opvarenden op het Malzwin om hulp vroeg. Het vaartuig was nabij boei M12 vastgelopen. Het jacht werd vlotgetrokken en naar Oude- schild gesleept. l/rrrt QurL jntth is hd tjn_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) Zie pagina 8 Advertenties voor de vakantiekrant van 1 augustus kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 23 juli 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. (Advertentie) aantal gevallen dreigden de bewuste percelen verloren te gaan voor natuurontwikkeling omdat verkopers niet langer wilden wachten. Daarop besloot de provincie Noord-Holland 25 miljoen euro uit te trekken om tot 2007 gronden aan te kunnen kopen. De provincie houdt de gronden tijde lijk in eigendom, totdat het Rijk weer voldoende geld besteedt aan grond aankopen voor natuur in de provin cie LNV heeft toegezegd provincies die grondaankopen voorfinancieren met voorrang terug te betalen Vol gens Jaap van Groenigen van Staats bosbeheer Texel, dat de provincie attent maakte op het Texelse urgentiegebied, was er sprake van een 'nu-of-nooitsituatie' 'De gebroe ders Van Exel wilden nu verkopen en anders niet meer. Dus moest er snel worden gehandeld.' Wat er met het stuk grond gaat gebeuren, kon een woordvoerder van de provincie maandag nog met zeggen. werd in Oosterend ndg 9-werkt aan de laatste voorbe- Jfi voor Oosterend Present. editie, die tot en met zater- ,J" en in het teken staat van '«ileum, gaat woensdag offici ate fen eel van start. De afgelopen dagen werden de toegangspoorten ge plaatst en werd de laatste hand ge legd aan de versiering van de straten. Her en der haastten inwoners zich om nog snel even het tuintje aan te har ken en het gras te maaien, zodat het dorp zich op z'n 'paasbest' kan pre senteren. Al ver voor Oosterend trekt opvallende kunst in een weiland langs de Oosterenderweg de aan dacht van passanten Eigenlijk is de aankoop van grond voor natuur een rijksaangelegenheid. Eind vorig jaar stagneerden de grondaankopen wegens een koop stop van het ministerie van LNV. dat besloot tot 1 januari 2004 geen gron den meer aan te kopen. Dat leidde tot grote onzekerheid bij aspirant-verko pers en natuurbeheerders. In een De provincie Noord-Holland koopt deze maand grond aan van de ge broeders Van Exel voor de ontwik keling van nieuwe natuur. Het gaat om een perceel van circa vijftien hectare, gelegen tussen het bedrijf van Van Exel aan de Postweg en de duinen nabij Korverskooi. Het ter rein valt binnen de begrenzing van het gebiedsplan. In totaal inves teert de provincie ruim vier miljoen euro voor de aankoop van 130 hec tare op dertien locaties in heel Noord-Holland. Het gaat om zoge noemde urgentiegebieden.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1