Nino concerteert in hotel Den Burg Nederlandstalige hits 'hot' op gezellig Hollands Festival teso Dwaalgast Fokzeil schilderen tijdens Horizontoer Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon Blik vanger Jeu de boulesclub werft leden COURANT' TEXELSE 7 Dertien bands op Strenderpop Gratis excursies in nationaal park Steltlopers Di 12 9.24 en Wo. 13 10.25 en Do. 14 11.10 en Vr 15 11.56 en Za. 16 12.20 en Zo. 17 0.10 en Ma. 18 0.24 en Di. 19 0.40 en Aan het strand der hoogwater om 6 24 uur en augustus volle Dinsdag 12 augustus Op de wielerbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een wedstrijd van Wielervereniging Texel. In de hervormde kerk van Ooster end begint om 20.15 uur een con cert van het mannenkwintet La Notte. De toegang is gratis, na af loop wordt een inzameling gehou den ter bestri|dmg van de ge maakte kosten. Om 21.00 uur begint op Landal Greenparks Sluftervallei bij De Cocksdorp een optreden van de Texelse band Make me Smile. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur een mega-schuimparty met Ivan van Oosterhout Toegang €6.-. In Cinema Texel draaien Termina tor 3 (aanvang 13.30 en 21.30 uur), Sinbad (14 00 uur), De Kameleon (16.00 uur), Bruce Almighty (16 15 en 19.15 uur), Charlie's Angels (19.00 uur) en Tombraider 2 (21.45 uur). Woensdag 13 augustus Om 12.00 en 14.00 uur begint in EcoMare de poppenkast voorstelling 'Jonas Jan en het ei', speciaal voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt vanaf 14.00 uur bingo gespeeld. Om 14.00 uur begint in EcoMare het kinderprogramma 'Zeehond binnenstebuiten', voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar Deelname kost €4,50, opgave vooraf bij EcoMare. tel. 317741. Bij paal 28 gaat om 19.30 uur een strandloop van start over diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur bij het paviljoen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive, ledereen is wel kom. Deelname kost €2,50. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur een Radio 538 drive-inshow met DJ Jens Timmermans. Toegang €6,-. In Cinema Texel draaien Termina tor 3 (aanvang 13.30 en 21.30 uur), Sinbad (14.00 uur), De Kameleon (16.00 uur), Bruce Almighty (16.15 en 19.15 uur), Charlie's Angels (19.00 uur) en Tombraider 2 (21.45 uur). Donderdag 14 augustus Om 12.00 en 14.00 uur begint in EcoMare de poppenkast voorstelling 'Jonas Jan en het ei', speciaal voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. In de straten van Den Hoorn wordt vanaf 19.00 uur een ringsteek wedstrijd gehouden om het Texels kampioenschap. Jeu de Boulesclub Den Burg houdt vanaf 19.30 een inloop avond op de banen bij zwembad Molenkoog aan de Slingerweg. 22.20 u. 23.11 u. 23.34 u. 23.57 u. - u. 12.45 u. 12.54 u. 13.30 u. is het ongeveer een uur eer- De zon komt 17 augustus op gaat onder om 21.00 uur; 12 maan Toegang en deelname zijn grj Cees Maas houdt vanaf 20.0o in de openbare bibliotheek aa-, Drijverstraat in Den Burg eenlc- over vlinders. De toegang is tis. In discotheek Question Pla^ Den Burg begint om 21.00 uur avond met DJ Marti|n Kolkman Radio 538. Toegang €6,-. In Cinema Texel draaien Sin; (aanvang 13.30 uur), Tombrau (14.00 en 19.00 uur), De Kamel (16.00 uur), Bruce Almighty (15 uur), Pirates of the Caribtj (18.30 en 21.30 uur) en Terirug 3 (21.45 uur) Vrijdag 15 augustus In discotheek Question Plaa Den Burg begint om 21.00 uur The Boxnight met Arlo van Slue SKI-J Mark. Toegang €6,- ln Cinema Texel draaien Sir) (aanvang 13.30 uur), Tombraiii (14.00 en 19.00 uur), De Kama (16.00 uur), Bruce Almighty (1[ uur), Pirates of the Caribti (18.30 en 21.30 uur) en Termira 3(21.45 uur). ie' Om de drukte het hoofd te biel zet TESO geregeld een extrab in en verzorgt dan in die pero ieder half uur een afvaart, zo vanuit Den Helder als vanafTe> Dat gebeurt donderdag enms dag van 9.35 tot 16.05 uur.vric van 6 35 tot 20.05 uur, zate-; van 8.35 tot 15.05 uur enzo-d van 14.35 tot 20.05. Desonda moeten automobilisten reken houden met wachttijden. Vfrj kunnen die op Texel tussen9IC 14.00 uur oplopen tot eenu;: in Den Helder tussen 13.0C i 18.00 uur tot een half uur. Z moet op Texel tussen 10.H'J 12.00 uur naar verwachtirci half uur worden gewacht. andere dagen worden in p geen wachttijden verwaC;| maandag zijn de afvaartertf uur vanuit Den Helder eilf vanaf Texel uitsluitend voor het vervoer van gevail stoffen. Nadere informatie J worden verkregen via tel. C 369600 of e-mail info@teso.ril i veerdienst heeft ook een website: www.teso.nl Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den&. Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecouranW Gerard Timmerman (hoofdredacteur Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 3) Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al coze advertentieonbacien en .lartxdh? too zijn van toepassing de Regelen voor bef wezen van de Stichting ROTA. gevestigd t» zoals gedeponeerd bij do Kamer van Kooptere» briekon Ie Amsterdam onder nummer exemplaar van de Regelen voor hef Ai.-cte? wordt op uw verzoek kosteloos toegezondan Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30 70 («fin Per jaar 62,70 60.70 Bij verzending naar het buitenland?' portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vï afloop van de abonnementsperiode Het Is niet alleen maar parade, kle derdracht, uitverkoop, rommeltjes- markt, feest, ijs, patat, vis en fruit Op Texel kom je in de eerste plaats voor de natuur Althans, dat hopen de meeste eilandbewoners en eilandbezoekers. En dat is er in vele variaties te vinden. Waar staat het rogge zo glansrijk te wuiven, waar zijn de hortensia's zo overdadig in de tuinen en waar is de fietstocht zo mooi, om vanuit Het Noorden, langs het wad, langs het Skillepaadje, naar Den Hoorn en dan weer hele maal langs de duinen terug te ke ren? Met als tussenstop de vuurto ren, om daar de Noordzee en de Waddenzee elkaar te zien omhel zen. En dan gebeurt het dat in die zomerzotheid van het te veel er ook dwaalgasten zijn op het eiland, zo als bijvoorbeeld de koningmnepage die aan De Zes in Den Burg gevan gen werd. Zijn verschijnen is vreemd en komt door de zuidoostelijke stro mingen en het warme weer, zo mel den Cees Maas en Sytske Dijksen. Het speuren is nu naar meer van die dwaalgasten. Het 'Vol van vlinders' blijkt een geslaagd project en is door deze uitbundige zomer ook let terlijk vol van vlinders! Altijd heb ik een zwak gehad voor de gehak kelde aurelia. Vroeger moest ik daarvoor speuren en nu vliegen ze gewoon op het eigen eiland en zie ik in hen sprookjes terug van voor bije tijden, toen ik urenlang in het vrije veld naast een fotograaf de vlinders volgde en hen voorzag van kleine verhaaltjes. Texel blijft bijzon der. Maar de grootste liefde is toch wel altijd weer de Slufter. Daar waar de Noordzee twee keer per dag het land in- en uitstroomt, groeit een wonderlijke wereld vol schoonheid en is de lichtval met te evenaren. Het uur van de invallende schemering is bij uitstek een tijdstip waarop de Slufter iets geeft van een visionair gebied waar dingen gebeuren die je niet kunt verklaren en waar - net als op de schilderijen van Turner - het waar gebeurde en het gewenste el kaar de hand reiken en de verbeel ding op hol slaat. Wanneer ergens de goden vrij spel hebben, dan is het toch wel bij de Slufter. De eeu wen vermengen zich, de stuifdijken bleven breken en de Slufter bleef toegankelijk voor de Noordzee. En zo zien we wat zout en zoet elkaar geven. Al die pollen Engels gras, al dat lamsoor In die schitterend vale tinten lila, betoveren in die scheme ring en dat gemengd met de geur van munt. Geel wuiven de bloemen van het zilverschool en ergens heel klein is daar de dwergbloem, zo maar weggelopen uit een vergeten sprookje. 'Oh, wie beschermt mij?', kreunt ze zachtjes. Er is niemand in de Slufter, het uur van negenen is inmiddels al lang voorbij en ik loop hier al langer dan twee uur mi| te dompelen in zoveel schoonheid. De wulpen roepen hun verhalen toe. het klinkt angstig en verontrustend, ergens tiereliert een veldleeuwerik in alle heftigheid. En dan is daar een werkelijk visioen. Het voltrekt zich vlak naast een dood schaap, dat als een onhan dige bol wol met gestrekte poten zeer verlaten lijkt. Maar het schaap herleeft, staat op en kijkt mij trouw hartig aan, terwijl het een zacht bla tend geluid laat horen. Ik kijk naar de lucht, waar het violet en goud samengaan. En dan, op een vlie gend tapijt, gaan mijn geliefde do den voorbij. Ze zwaaien vrolijk, slin geren met hun benen over de rand en ik zie het okergeel van mijn moe ders schoenen en het wapperende jasje van mijn verloren geliefde Ik zie dat mijn vader viool speelt, zijn strijkstok steekt hoog tegen de lucht af Het schaap blaat harder nu. Ik zie de zon en de maan tegelijk in een dans in de lucht verstrengeld en ik zwaai met twee armen naar dat ta pijt vol mensen die mij lief waren. 'Neem mij mee', roep ik. En nog eens: 'Neem mij mee.' Maar ze zei len vrolijk voorbij en werpen mij kus handen toe. Verbijsterd kijk ik naar het schaap. Het blaten is opgehouden. Het schaap is gewoon dood en ligt er wederom verlaten bij. Ver weg krij sen de meeuwen uit, wat ik eigen lijk zou willen doen. De lucht verliest zijn goud en nevelt in grijs lila, de blauwe distels lijken blauwer. Ik blijf nog even dralen en loop dan lang zaam de weg terug. Ik zal de schapenboer bellen, zeg ik tegen het schaap Dana Rover Door de ingebruikname van de nieuwe banen op het terrein van zwembad Molenkoog. kan de leden stop van Jeu de Boulesclub Den Burg worden opgeheven. Gezien de grote belangstelling op de inloopavond die begin juni werd gehouden, verwacht de club een grote toeloop van nieuwe leden. Voor mogelijk geïnteresseer den bestaat donderdag opnieuw de kans kennis te maken met het jeu de boules. Na een korte uitleg van de basisregels kan iedere belangstel lende een partij spelen met een erva ren speler. De inloopavond begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. De Georgische pianiste Nino Khutsishvili geeft zondagmiddag een concert in hotel Den Burg aan de Emmalaan. Ze brengt werken van Schumann, Ravel en Poulenc. De uitvoering begint om 14.00 uur en duurt anderhalf uur, inclusief een pauze van ongeveer een half uur. De toegang is gratis, maar na afloop wordt een collecte gehou den. Van Schumann wordt Carnaval from Vienna vertolkt, van Ravel Sonatina en van Poulenc Sonata for flute and piano. Bij laatstgenoemd werk zal de fluitpartij worden uitgevoerd door een Texelse fluitiste. De talentvolle Nino Khutsishvili kwam in 1991 voor het eerst op Texel, waar ze twee jaar woonde en studeerde en van daaruit het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam bezocht. Na dien was ze nog vier keer in Neder land, waarbij ze telkens ook Texel bezocht. Daar werd ze vooral bekend door de koffieconcerten die ze gaf in hotel De Lindeboom Omdat de concertvleugel die daar was gestatio neerd naar hotel Den Burg is overge bracht, wordt het concert van zondag a.s. daar gegeven. De nu 34-jarige Nino, die in het door economische malaise geteisterde Georgie een moeizaam bestaan leidt als piano lerares, beschouwt Nederland als haar tweede vaderland. Ze heeft er veel vrienden opgedaan. 'De toleran tie, gastvrijheid en humor die de men sen hier aan de dag leggen, geven mij steeds een warm gevoel. Ik voel me een beetje een Hollandse.' Zoals vaker is Khutsishvili In Neder land op uitnodiging van de Vereniging voor Huismuziek, die zich bezighoudt met het verder opvoeren van het ni veau van gevorderde amateur-musici die in kleine ensembles spelen Ge durende een week gaf zij in het Noord-Brabantse Westelbeers aan diverse groepen pianoles. DINSDAG 12 AUGUSTUS 2003 I L, V U 1 V In 1 Nino Khutsishvili voelt zich thuis op Texel. Dertien bands zijn zaterdag in de muzieknis aan de Oranjestraat ac tief op Strenderpop. Samen verzor gen ze veertien optredens. Ewout Adriaans en Hannes van Angeren van Jug Bros, die om 12.45 uur het festival openen, zijn gevraagd als vervangers van de afgehaakte band Sonar en betreden twee keer het podium. Een gevarieerd gezelschap doet aan het festival mee. van zeer ervaren tot recent geformeerde bands. Hun re pertoire loopt wat minder uiteen. Rock. blues en aan de punk gerela teerde muziek voeren de boventoon Wellicht dat de groepen Duck Tape en Blut de toeschouwers op een ver rassing kunnen trakteren Duck Tape - bestaand uit zanger Freek Nieuwsgierig wat het nationaal park nu eigenlijk inhoudt? Gezellig op ex cursie met een groep Texelaars? Meer weten over de natuur op eigen eiland? Als vervolg op eerdere, suc cesvolle, excursiedagen verzorgt het nationaal park Duinen van Texel zon dag 31 augustus een gratis dag programma voor bewoners van Texel. Deelnemers maken een bus tocht van noord naar zuid, afgewis seld met korte excursies, wandelin gen en een picknick. Verschillende gebieden binnen het nationaal park worden bezocht, zoals de Slufter, camping de Robbenjager, natuur ontwikkelingsgebied Ploegelanden/ Bleekerij, de zuidelijke duinen en de Mokbaai. Het programma begint om 10.00 uur bij de vuurtoren en eindigt om 15.30 uur. Deelnemers kunnen op eigen gelegenheid naar de vuurtoren gaan of in de dorpen worden afge haald en teruggebracht door de bus. Opgave bij EcoMare, tel. 317741. Er is plaats voor maximaal vijftig perso nen. Verpaalen, gitarist Ard Commandeur, gitarist Ronald Moree, bassist Jonas den Brok en drumster Tamara Bar- horst - belooft (punkrock en alter native. Drummer Biem Vlaming is de enige Texelaar in Blut, een groep die verder bestaat uit zanger Calixte Govaarts, leadgitarist Maurice van Wijk, bassist Nico Wiersma en gitarist Martin Wachters. Zelf noemen ze het door hen beoefende genre progres sieve pop en Nederlandstalig rock. Alle groepen krijgen 25 minuten de tijd hun kwaliteiten te etaleren. Na een pauze van tien minuten begint het volgende optreden Het festival wordt om 20.20 uur afgesloten door Caviar - met Hidde Nieuwland (sax/ keyboard/zang), Boite Witte (zang/ keyboard), Pim Frank (drums), Thijs Bol (gitaar/zang) en Jip Frank (zang/ bas) -, dat een mengeling van pop en rock speelt. Jan Bloem jr. praat de optredens aan elkaar, de organisatie is in handen van de Stichting Oost- erender Pop. De toegang is gratis. Programma 12.45 Jug Bros (eigen werk) 13.20 Listeria (rock/eigen werk) 13.55 Duck Tape (punkrock/ alternative) 14.30 Whatever (2-dimensional rock) 15.05 Jug Bros (eigen werk) 15.40 Dorstig Werk (blues) 16.15 Van Hard Plastic (akoestisch eigen werk) 16.50 Blut (progressieve pop/ Nederlandstalig) 17.25 Higherside (hardcore) 18.00 Waalderband (rock) 18.35 Flux (pretpunk) 19.10 Lömp (rock) 19.45 MNS (akoestische rock/eigen werk) 20.20 Cafiar (pop/rook) Vogelwerkgroep Texel houdt zater dag een excursie naar de Mokbaai, waar speciaal wordt uitgekeken naar steltlopers. Sommige soorten zijn al weer terug uit het hoge noorden. De excursie begint om 10 00 uur bij de parkeerplaats aan het Molwerk. Opvallende aanspanningen deden donderdag in een tropisch heet De Cocksdorp mee aan de vijfde wed strijd om het Texels kampioen schap ringsteken, Gastdeelnemer was Kees de Boer uit Ooster blokker, die meereed in een Victoriarijtuig, met de Fries Wietske voor de wagen en steek- ster Miriam von Holte erop. Nieuw waren de jeugdige Rianne Broek man en Noortje Duin, die de pony Spooky voor een dresseerkar had den gespannen. Roze was de hoofdkleur van deze aanspanning. De pony droeg zelfs vier been banden van die kleur. Een felle strijd werd voor de ogen van veel toeschouwers geleverd om een leren halster, door Kees de Boer Rij tuigen BV beschikbaar gesteld voor de combinatie die in één ronde drie ringen raak stak in de snelste tijd. Henk en Tineke Spigt maakten vanaf de eerste ronde kans op deze prijs met 20.62 seconden. Ze werden ech ter in de vijfde ronde verslagen door Frits en Eva Witte, die een tijd van 20.28 lieten klokken. Toch had het echtpaar Spigt reden om tevreden te zijn, want de dagprijs werd wel hun deel. Voor de tweede prijs werd een barrage gereden. Deze werd gewon nen door Erwin Brokken en Claudia Keyzer. Willem Goënga en Marlt Vis ser legden beslag op de derde prijs. Een extra prijs, een zak voer, ging naar Martien en Nel Witte, die in de vierde ronde maar liefst zes secon den sneller waren dan in de derde rondo. De volgende wedstnjd wordt donder dag gehouden in Den Hoorn en be gint om 19.00 uur. De deelnemers verzamelen zich op de Kleiweg. In het centrum van Den Burg werd door Cees en Cees. Dit muzikale duo 'PapVlieland, Harlingen, Terschelling maandag de vijftiende Horizontoer wist veel mensen bij hun optreden te en Ameland, gehouden, 's Middags werd het pu- betekken op het zonovergoten plein. bliek op de Groeneplaats vermaakt Vooral de afsluitende cover van Na een carrière van bijna 25 jaar zijn The Amazing Stroopwafels het nog niet verleerd. De band, die in 'De Slock' optrad, was de terechte publiekslieveling. (Foto Louise van der Sluis) Het Hollands Festival bracht zater dagavond honderden mensen op de been in Den Burg. Velen trot seerden de warmte in de hete ca fés om optredens bij te wonen van bekende en minder bekende ar tiesten als Armand, The Cactus Cowboys, Edwin Roelvink en The Amazing Stroopwafels. Meelallen met hits uit lang vervlogen tijden leek het credo, even terug naar de jaren tachtig toen de Nederpop ongekend populair was. Hoewel de deelnemende cafés en zalen met overvol waren, was er een gezellige drukte. Het overwegend wat oudere publiek vermaakte zich kostelijk. Overbekende hits werden grif mee gezongen en de toeschouwers waren niet te beroerd om de handen zwaaiend door de lucht te bewegen ten einde de feestvreugde te verho gen. Trekker was ongetwijfeld The Amazing Stroopwafels. De band. die volgend jaar zijn 25-jarig )ubileum viert, maakte zijn reputatie als publieksband beslist waar en zette café In den Grooten Slock volledig op z'n kop. De bezoekers waren laaiend enthousiast over het optreden van de driemanformatie, die oude hits en nieuwe nummers ten gehore bracht. De pauzes tussen de sets werden niet alleen door de muzikanten, maar ook door de toehoorders gretig be nut om in de buitenlucht af te koelen. Voorafgaand aan het avondpro gramma waren er overdag in het cen trum van Den Burg diverse activitei ten. Op de Groeneplaats was een pannenkoekenrace en op verschil lende buitenlocaties werd het publiek met live-optredens alvast opge warmd voor de avond. Heino Huizing van discotheek Question Plaza, die samen met William Pijnacker van café De Zwaan het festival organi seerde, is zeer tevreden. 'Het was lekker vol en de mensen hadden het naar hun zin Ook Huizing viel het op dat het publiek zaterdagavond door gaans wat ouder was dan gemiddeld op een zaterdag. 'Dat vinden we prima. Dat is ook een beetje de op zet.' Volgend jaar willen de organisa toren het dagprogramma verder uit breiden. 'We zoeken nog naar de juiste formule. Misschien is er een combinatie met de Horizontoer mo gelijk. Dat gaan we bekijken.' Hoewel het een low budget festival blijft, is het wel de bedoeling om volgend jaar grote namen naar het eiland te krij gen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2