ieduidend minder deelnemers 33ste wandelronde 'Bij vuurtoren nieuwe okken vanwege zand' rm Tropenrooster of niet? uigte in brand langs Hoornderweg RW Ook gat in kade zuiderhaven jjMJ, 00 viLT TEXELSE j7COURANT' Raad stelt 28 oktober de ■begroting vast Feestelijke dienst in Oosterend Vlaggenist cross maakt vergissing Zaalvoetbal van start Wat lk zeggen wou...| |Wa* ik zeggen wou...| Trainingen Tevoko Stenen (1) Stenen (2) Circus \Otiojr DINSDAG 12 AUGUSTUS 2003 café Pimpandoer in Den Helder deden 32 lopers mee. Ze kregen onderweg persoonlijke verzorging van andere bezoekers van fé. IFoto Jeroen van Haltum) op nu net zo lang door tot ik boot zie', zegt Barbara van ■ren. Hoewel ze er knap moe Poorlijk verhit uitziet, is ze ter le van de Kaap bij Oosterend «sloten de zestig kilometer wandeltocht van het Gouwe hoedan ook uitte lopen. De hereniging hield zaterdag 33ste keer haar Ronde ida Daalder, die sinds een paar ,p Texel woont, en vader John österen proberen Barbara zo- nogelijk op te peppen. Bij Daal- ■lhet allemaal nog en ook Van enziet het nog zitten. 'Ik dacht lolde vuurtoren te gaan, maar ik hem wel uitlopen.' Als avoldoende is uitgerust, trek- idne weer verder. es van Kuilenborg uit Tiel en Hermien Put uit Eerbeek vertonen nog geen spoor van vermoeidheid als ze ongeveer veertig kilometer achter de rug hebben. Een T-shirt dat herin nert aan een 200 kilometerloop in Duitsland verraadt dat Van Kuilen borg niet vöor de eerste keer een langeafstandstocht loopt. 'In juni heb ik de Mont Ventoux in Frankrijk be klommen en daarna hebben we een trektocht van vier weken gedaan.' Het is de vierde keer dat hij de wandelronde doet. 'De eerste keren waren in 1981 en 1982 toen het nog vijfenzestig kilometer was en een keer in 1993.' De vijf liter water die hij had meegenomen, heeft hij nog niet hoeven aanspreken. 'Het valt mee met de warmte en je kri|gt ook vol doende te eten en te drinken van de organisatie.' Texelaars Dineke Werkman en Monique Lubach en Karin Koops uit Hillegom lopen de tocht voor de eer ste keer Hun mannen zijn op pad als begeleider en vangen de vrouw op diverse punten langs de route op om van eten. drinken en de nodige steun te voorzien. 'Het gaat goed', zegt Werkman. 'Ik heb alleen een paar blaartjes en het was zwaar op het strand, omdat er veel zand was op gespoten. Dat liep lastig.' De dames hebben van tevoren geoefend met de avondvierdaagse en een tocht van veertig kilometer 'Maar het is te doen', zegt Lubach. 'We hebben lek ker weer.' De organisatie kan bij hen geen verkeerd doen. 'We worden goed verzorgd', zegt Koops. 'Zo goed dat je het eigenlijk ook wel zon der man kan redden.' Als de vrouwen zijn doorgelopen, zeggen de mannen dat ze nu even twee uur voor zichzelf hebben om koffie te drinken. Aanvankelijk zijn ze niet van plan de dames weer op te vangen bij de kantine van de windsurfclub aan Dijkmanshuizen waar thee wordt uitgedeeld. Niette min staan ze er even later toch op hen te wachten. Begeleidster Marie-José Koevoets deelt ondertussen snoep jes uit langs de dijk en maakt een praatje met wie stopt. 'Ik heb hem zelf negen maal gelopen, maar ik kon deze keer helaas met.' Minder De tocht telde dit jaar 229 deelne mers, ruim honderd minder dan vo rig jaar. Volgens voorzitter Rennie de Porto van het Gouwe Boltje is dat mede te wijten aan de verwachting dat het een warme dag zou worden. Maar het komt ook omdat we met de vakantie zitten en omdat de vier daagse van Nijmegen al is geweest. Als die nog moest komen, werd Texel nog wel eens gebruikt om te trainen.' De vrees dat het warm zou worden, blijkt ongegrond. Heen hebben de lopers op het strand te maken met mist, waardoor het volgens diverse deelnemers aangenaam lopen is en terug langs de Waddendijk waait er een verkoelende wind. De lopers hebben meer last van de suppleties, waardoor ze hele stukken door rul zand moeten lopen. Lopen over hard zand langs de waterlijn is er met bij. Op de Hors hebben sommigen wat moeite om de juiste koers te houden. Bij Dijkmanshuizen kunneh de lopers de benen even rust gunnen en even tueel laten behandelen door vrijwilli gers van het Rode Kruis. 'Bij de vuur toren is het vaak blaren prikken, bij Utopia geestelijke ondersteuning ver lenen en hier bij Dijkmanshuizen mas seren', vertelt EHBO'ster Corrie Tim mer. Het Rode Kruis ziet vooral veel vermoeide mensen voorbij komen. De ambulance moet één keer uitruk ken voor een vrouw uit Oosterend die onwel werd bij de vuurtoren. Bob Monster uit Appingendam en Gerda Valk uit Utrecht genieten zit tend even van de thee die ze net heb ben gekregen. 'Het is mooi lopen hier', vertelt Monster. 'En je hebt die lekkere zoute lucht, omdat je de hele tijd langs zee loopt.' Voor Valk had de tocht overigens ook wel een stukje door de duinen mogen gaan. 'Maar het bevalt verder goed en het gaat goed. Bij de vuurtoren hebben we de sokken verwisseld omdat er veel zand in zat en daarna zijn we eigen lijk gewoon met een nieuwe tocht begonnen.' Een groep van 32 lopers uit Den Helder wordt begeleid door twee busjes en zes fietsers die heen en weer pendelen. De groep kent el kaar uit café de Pimpandoer in de marinestad. Voorbij Dijkmanshuizen staan de begeleiders klaar met koel boxen. 'Het gaat goed', zegt loper Peter Knol als hij even wat drinkt. 'Ik heb alleen brandende voeten.' De vraag of hij volgend jaar weer mee doet, wordt aanvankelijk met nee beantwoord. Even later herstelt hij zich. 'Ik zie het nog wel.' Bakker De eerste lopers zijn om half zeven in de ochtend gestart bij 't Horntje. Lo pers van de overkant starten om ze ven uur als de eerste boot is afgemeerd. Aanboord is een mschrijf- bureau ingericht. Om vijf voor half drie komt Jos Beers als Zwaagdijk als eerste binnen Harry Bakker uit Den Hoorn wordt tweede op vier minuten afstand van Beers In totaal vallen dertien mensen uit. Ook neemt een aantal deelnemers 's morgens nog het zekere voor het onzekere en be sluit met te starten. Bij de hoofdin gang van het NIOZ is het eindpunt, waar de wandelaars hun onderschei ding krijgen. De twee deelnemers van het eerste uur, oud-Texelaar Henk van de Berg uit Lisse en Cees Dieterich uit Lunteren, zijn ook weer van de partij. Zij hebben nog geen enkele ronde overgeslagen. 'Ze heb ben zelfs hun vakanties ervoor ver zet', vertelt De Porto Trix Roest neemt moe, maar voldaan haar on derscheiding in ontvangst 'Ik heb hem helemaal alleen gelopen en zon der blaren. Bij Ceres zat ik er even doorheen, maar daar heeft George Eelman op me ingepraat. En het weer was goed. Door de mist was het zelfs een beetje koud en daardoor lekker om te lopen.' Weer Is. min of meer bij toeval, een gat ontdekt in de kade van de haven van Oudeschild. (Foto Ben Konmg) Niet alleen de visserijkade van de Oudeschilder haven blijkt slecht. Af gelopen zaterdag moest havenmees ter Hans Boks een stuk afzetten langs de zuiderhaven - bij de korst, zoals vissers zeggen -. omdat er weer een gat in de kade was ontstaan. Dat werd ontdekt toen een kind er zat te spelen en een steentje wegspatte en in een gat terechtkwam De waterpo- litie, die toevallig ter plaatse was. ontdekte dat er een gat zat met een diepte van zo'n twee meter. Haven meester Boks werd gealarmeerd. Die besloot het gat zichtbaar te maken. door de stenen erboven met een breekijzer weg te halen. Volgens Boks is de plek waar het gat nu is ontstaan een veelgebruikte plek. 'Daar rijden regelmatig touringcars vlak langs om zo dicht mogelijk bij de waterkant te kunnen staan. Het is goed afgekomen.' Inmiddels zijn er al zes gaten gevallen in de haven kade. Rijkswaterstaat, verantwoorde lijk voor het onderhoud en de veilig heid in de haven, liet al eerder weten dat er budget beschikbaar zal komen voor reparaties. Vul de gemeentebegroting ■iSSehandelen en vaststellen lx»; 28 oktober, tijdens een rg die 's middags begint en ijf savonds wordt voortgezet, ifcrpbegroting verkeert in de bse van voorbereiding en ^september aan de raadsle- 'indere geabonneerden toe- tol. Tot de besluiten die in het inde begrotingsbehandeling genomen, behoort de aan- jvan de plaatselijke belastin- :giesverstrekkers en VW zijn benieuwd naar de toeristen- rg. Door het late tijdstip van ngsvaststelling komt het tarief te laat om nog in veel 'k genoemd te kunnen wor- moet op worden gerekend huidige tarief van €0,68 per persoon per nacht minstens trend matig wordt verhoogd en dan op ruim €0,70 komt. De stijging kan ook ho ger uitvallen, als de raad besluit op deze manier financiële tegenvallers en/of nieuwe uitgaven te financieren. In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondagavond een feestelijke dienst gehouden. Voorganger is Rinus Kuiper, organist JurTuinema. In de dienst staat het thema 'Jezus gaande over het meer centraal', in de liederen, de gebeden en de overden king wordt gesproken over 'Loof de Heer!' Er worden uitsluitend liederen uit de bundel van Joh. de Heer ge zongen. De dienst begint om 19.00 uur. Door een vergissing van de vlaggenist liepen de kinderen zondag in de Strandduincross bij De Koog 800 meter in plaats van de gebruike lijke 1200 meter. De tijden waren er naar. Dean Salwegeter uit Dordrecht won wederom bij de jongens, in een tijd van 3.00 minuten. Hij werd ge volgd door Breyten Kouwenberg uit Venlo en Mathijs Witte uit Den Burg. Bij de meisjes ging de overwinning naar Ireen Kouwenberg uit Venlo (3.31). Lianne Hut uit Hoenderloo was tien seconden langzamer. Sophie Witte uit Den Burg legde beslag op de derde plaats. De loop over 4 kilometer werd ge wonnen door Maurice Mülder uit Bonn. Hij wist deze cross in 15.06 af te leggen. Floor Kouwenberg uit Venlo was in 16.41 de snelste dame. Deze snelle tijden hadden ongetwij- •andweer heeft zaterdag- Idrie hopen ruigte geblust op (iland aan de Hoornderweg. inden zijn volgens de brand- wmoedelijk aangestoken. «dvveer werd in de loop van de algealarmeerd, nadat iemand weid dat hij op de Hoornder- «isterke brandlucht had gero- brandweerwagen die een «rondje maakte kon echter «den, mede doordat ér een rost boven het land hing. La- avond werd de brandweer gealarmeerd. Aanvankelijk de melding dat er brand zou boerderij de Atlas, waarop de reer met groot materieel uit rukte. In tweede instantie werd dui delijk dat de brand zich verderop op een weiland voordeed. De eigenaar van het land leidde de brandweer en de politie in het donker over het land naar de brandende ruigte. Er moest ondermeer opgepast worden voor een leegstaande kolk en een vrij brede sloot. De brandweer bestreed het vuur met water en trok het riet en stro zoveel mogelijk uit elkaar. 'Je moet bij de bron kunnen komen om het uit te krijgen', aldus officier van dienst Theo Kuip. 'Het is eigenlijk gewoon een kwestie van verzuipen.' Vanwege de droogte had de brand een risico kunnen zijn voor de omge ving. Na middernacht kon de brand weer terugkeren naar de kazerne. De eigenaar heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van brandstichting. Volgens hem hebben waarschijnlijk kinderen de ruigte aangestoken. Vrijdagmiddag rukte de brandweer ook met groot materieel uit, nadat een toerist had gemeld dat hij vanaf de Krimweg rook boven de Slufter had gezien. De brandweer ging op pad met twee wagens van De Cocksdorp en Den Burg. Een ploeg die met een derde wagen net voor een loos alarm bij verzorgingshuis De Gollards was. ging eveneens meteen richting de Krimweg. Bij nader inzien, bleek dat de melder zeedamp had aangezien voor rook. Van brand was geen sprake. feld te maken met de goede gesteld heid van het strand en de prettige temperaturen. Dick van der Weide uit Den Helder won de wedstrijd over 8 kilometer in 32.07. Het aantal deelne mers was met dertig niet al te groot. Uitslagen 800 meter - Jongens: I.Dean Salwegter (Dordrecht), 3 00, 2. Breyten Kouwenberg (Venlo), 3 06; 3.Mathijs Witte (Den Burg), 3.08, 4 Elvis Salwegter (Dordrecht), 3.22; 5André Schwarz (Straelen), 3.30 Meisjes 1 .Ireen Kou wenberg (Venlo), 3.31; 2 Lianne Hut (Hoenderloo), 3.413 Sophie Witte (Den Burg), 4 03; 4 Eline Kouwenberg (Venlo). 4 17. 4 kilometer - 1 Maurice Mülder (Bonn), 15.06; 2.Aarnout Salwegter (Dordrecht), 15.34; 3.Uli Hendkerr (Coesteld), 16 07; 4 Floor Kouwen berg (Venlo), 16.415 David Lorenz (Duitsland), 17 12; 6 Valerie Mülder (Bonn), 17.49; 7 Suzanne v.d Weide (Den Helder), 18.02; 8 Hanny v.d. Weide (Den Helder), 18.41; 9. Pieter Dogger (Den Burg), 19.04 8 kilometer - I.Dick v.d. Weide (Den Helder). 32 07. 2.Tom Walz (Rhoot). 32.43, 3 Jaap v.d. Sijs (Zeist), 32 45; 4 Nico Vergouw (Zaandam), 32.59; 5. Frank Ricke (Purmerend). 36.48. 6 Wouter Dogger (Den Burg), 37.53; 7 Ko Kwakman (Enschede), 39.07, 8 Cees Witte (Oosterend). 39 36; 9 Pieter Jan Kooger (De Waal), 39.42; 10.Siegfried Szardien (Duitsland), 41 39; 11 Jan Dogger (Den Burg), 42.33; 12.Loek Bekker (Breda). 44.11. Deze week gaat de 28ste editie van de Texelse zaalvoetbalcompetitie van start. Ruim vijfhonderd spelers ko men tot half mei geregeld in actie. Voor deze vroege start is gekozen in verband met een flink aantal dagen dat in december uitvalt in verband met Sinterklaas, Ouwe Sunderklaas en Kerstmis. Ook moet het zaal voetbal plaatsmaken voor een verga dering van Teso, een evenement van de sportraad en Texelpop. Om de competitie niet al te veel te laten uit lopen, wordt ook gespeeld op zon dag 21 en 28 december en 4 januari. Het aantal teams is ten opzichte van de afgelopen seizoenen gelijk geble ven. De jeugd is met zeventien teams opnieuw goed vertegenwoordigd en is verdeeld over drie klassen: O, D en E. Traditiegetrouw begint het seizoen met bekerwedstrijden. Vrijdag 15 augustus staat bovendien de wed strijd om de supercup tussen kam pioen J'elleboog en bekerfinalist Texel'94 1 op het programma. Beide teams komen bovendien voor Texel uit in de strijd om de Noordhollandse beker. Texel'94 1 speelt hierin op vrij dag 29 augustus thuis tegen Den Helder, terwijl J'elleboog het op 5 september in Den Helder opneemt tegen Zeemacht. De Texelse basisscholen hebben de eerste schooldag achter de rug. Eén week voordat OSG De Hogeberg weer met de lessen start, zitten de basisscholieren alweer in de school banken. Met of zonder tropenrooster, want die keuze was aan de school leiding zelf. 'We hebben er wel con tact over gehad, maar uiteindelijk mochten de scholen het zelf bepa len', vertelt schoolleider E. Engbreng- hof van de Jac. R Thijsseschool in Den Burg. 'Wij werken volgens het normale rooster en het lijkt erop dat we goed hebben gegokt. Het is te doen hier, de warmte trekt naar de zolder. Maar iedere school heeft te maken met andere omstandigheden Ik kan me voorstellen dat het in een gebouw met een plat dak behoorlijk warm is.' Door de zonnige weersomstandighe den besloten verschillende andere basisscholen op Texel wel met een tropenrooster te werken. Leerkracht Peter Kries van de Thijsseschool kon in ieder geval gewoon met zijn groep aan de slag. Naast rekenen en taal was er ook tijd voor een lied, inclu sief bijbehorende gebaren (Foto Mtchiel Dekker) Woensdag 13 augustus 18.00 De Krim 6-Texel 8Hoogendijk 18.45 De Krim 5-Texel 7 Hoogendijk 19.30 SVO 3-Texel 5 Van Putten 20.20 SVO 2-Texel 4 Kuipers 21.10 J'boog 4-NIOZ Kuipers Zaaldienst De Krim. Donderdag 14 augustus j-i-i- 18.15 De Krim FP-.l'hnnn F1 Krim 'eer bestreed zaterdagavond brand in drie hopen ruigte op een weiland aan de Hoornderweg, halverwege Den Burg en Den 19.00 SVO 4-Texel 6 Molanus (Foto Jemen van Hatwm) 19.50 Mantje 4~De Koog 1 Molanus Ik wil graag een korte reactie geven op de ingezonden brief van de heer Knobbe in de Texelse Courant van vrijdag 8 augustus. Wat betreft het aantal omgekomen burgers bij het bombardement van Hamburg: in plaats van dat aantal te vergelijken met het aantal inwoners van Texel, zou het van meer inzicht getuigen die te vergelijken met het aantal doden in kamp Dachau (of Auschwitz, Sobibor, Mauthausen, Treblinka, enz.) Jonas Pronk, De Koog. 20.40 De Krim 3-Texel 2 Van Putten 2130 RAB-Klif 2 Van Putten Zaaldienst Mantje. Vrijdag 15 augustus 18.15 J'boog 3-Texel 3 Douma 19.05 De Krim 1 -Mantje 3 Boon 19.55 SVO 1-Klif 1 Sangers 20.45 J'boog 1-Texel 1 (Supercup) Hoogendijk 21.35 Mantje 1 -Jelleboog 2 Van Beek 22.25 Casino 1-De Krim 2 Bakker Zaaldienst RAB Ik ben het met de heer Knobbe eens dat het verschrikkelijk is dat in een oorlog duizenden onschuldigen om komen en dat we dat niet moeten vergeten. Wat we ook niet moeten vergeten is dat vele onschuldigen hun leven hebben verloren bij het bedwin gen van een land dat twee keer bin nen veertig jaar onschuldige buurlan den veroverde, steden platgooide. burgers fusilleerde en een heel volk trachtte uit te moorden. Ik kan me voorstellen dat de heer Knobbe daar met graag aan herinnerd wil worden. Inge Kuiper, De Koog. Door een onnauwkeurigheid bij de opmaak is de recensie over de circusvoorstelling niet in de juiste volgorde in de krant (van vrijdag j.l.) terechtgekomen. Een correcte versie staat op de website www.texelsecourant.nl Volleybalvereniging Tevoko hervat maandag 18 augustus de trainingen. Deze worden gehouden in de Burge meester de Koninghal en op maan dag en woensdag verzorgd door Connie Joling Voor de trainingen op donderdag is nog geen vaste trainer gevonden. Wie op deze dag van 18.15 tot 21.00 uur training wil en kan geven, kan contact opnemen met Ernst-Jan de Graaf, tel. 310565 of 06- 51533259. Voor deze uren wordt 'een redelijke beloning' gegeven, aldus het Tevoko-bestuur. Het schema ziet er als volgt uit: Maandag, 16.45-17.45 uur: mini's; 17.45-18.45 uur: jeugd B; 20.45- 22.15 uur: dames 1. Woensdag, 18.30-19 45 uur: dames 4 recreanten heren/Koboko; 19.45- 21.00 uur: dames 2 en 3; 21.00-22.15 uur: heren 1 recreanten hoog. Donderdag. 18.15-19.00 uur: mini's; 19.00-19.45 uur: jeugd; 19.45-21.00 uur: dames-recreanten; 21.00-22.15 uur: dames 1 selectie uit dames 2 3. Wie eens een kijkje wil nemen of mee wil trainen, is altijd welkom.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7