fis» 'ledereen gebaat bij volle toko's' centraal op ZDH-sit Weerzien na vijftig jaar met tract Question Plaza populair ondanks derde disco www.texelwereldwijd.tt Hoornder voetballer Spetters in rondte bij bommetjes Valpartij TEXELSE g C0URANT Snelle tijden in koppeltijdrit Zwemdiploma's Een ongeluk zit in een klein hoekje en kan een vakantie lelijk bederven. Toen ouders uit Wagenmgen met hun twee kin deren van 3 en 5 jaar zaterdag middag over het njwielpad van de Pontweg naar De Koog fietsten, raakten ze elkaar nabij het kruis punt met de Pelikaanweg met de wie/en. Dat leidde tot een flinke valpartij. De moeder liep daarbij mogelijk nekletsel op en moest per ambulance naar het zieken huis worden gebracht samen met het 3-jarige kind, dat minder ern stige kwetsuren vertoonde. De foto toont de hulpverleners bezig met het gezin. (Foto Harry de Graaf) Frits Steensma, één van de deelnemers aan het Texels kampioenschap bommetje, was tevens de vijftigduizendste bezoeker van zwem bad Molenkoog. <Fo,° Jtmên von Ho"um> DINSDAG 12 AUGUSTUS 2003 v De geslaagden zijn: Diploma A: Renzo Steffens, Timo Westdorp, Bart Wuis Max van Zoolingen. Kia Rijk, Beau Biesboer, Kevin Joseph, Marten Boon. Louise Schagen, Anne-Fleur Jimmink, Jordi van der Linden, Mitchel Groszpietsch, Milou Kooiman. Bryan Deelman, Lyon Zwaan, Teun Eelman, Daan Eelman, Manta Schulte Diploma B: Claudia van Heerwaarden, Veron Eijkhout, Femke Hegeman, Robin Kalf. Aron de Wit, Rianne Bakker, Femmie Kamp, Ismee Kok, Wannes Lely, Max Hendriks. Stephanie Röpke, Thessa Ekker, Lisa Smit, Josephine van Schendel. Natasja Eelman, Liesbeth Korten- hoeven. S|oerd-Jan de Lugt, Joost Venmk, Rianne Boersen, Gijs van de Kamer, Alinda Wiermg, Matt Dijker, Bomta Pijnacker. Timo Polderman. Diploma C: Kathelijn Verschoor, Yvonne van der Werken. Erwin van Vliet. Quirijn Verschoor. Rick Konijn. Charu Gieles, Ramon Koopman, Elisabeth Waverijn. Waddeneilanden terugloopt en daar moet Texel aan ontsnappen. Hoe goedbedoeld de grap van de burge meester ook was; het is wel jammer dat ik nog steeds vragen krijg van jongeren: hoe dat nou zit met die drooglegging.' Na het hoogseizoen gaat Question Plaza nog enige tijd door met disco activiteiten. 'Als het uitgaansleven zich straks weer verplaatst van De Koog naar Den Burg blijven wij ge woon open. Van eind augustus tot oktober of november hebben wij ie der weekend een activiteit. We willen tranceparty's houden, de 538-shows blijven en er komt karaoke en het Nederlands kampioenschap spoel bak duiken.' De discotheek ontplooit momenteel ook enkele nieuwe acti viteiten. Zo zijn er The Foodbar, waar snacks kunnen worden gehaald, en The Basement. Dit Is de kelderbar van Question Plaza waar huis-DJ's hun platen draaien. Met deze con cepten is Huizing voorzichtig. Hi| 'ex perimenteert' hiermee alleen op vrij dag en zaterdag. Enige tijd geleden installeerde Question Plaza zeven nieuwe aircosystemen. Met het nieuwe afzuigsysteem wordt de dis cotheek beter op temperatuur ge houden. Leden van Wielervereniging Texel re den vrijdag bij Oudeschild een koppeltijdrit. Doordat er weinig wind stond, ontwikkelden de koppels hoge snelheden Van de acht die er bij de senioren meereden, haalden er vijf een gemiddelde dat boven de 40 ki lometer per uur lag. Winnaars werden Robbert Boersen en gastrijder T. Franken, die voor de rit over 24 kilo meter slechts 32.41 minuten nodig hadden Zij realiseerden daarmee een gemiddelde van 44,5 km/u. Jan Zijm en Gauke van Lingen legden op eer biedige afstand beslag op de tweede plaats (34.25. Niels Jimmink en Frans Hopman werden derde, Theo Boom en zoon Thomas vierde. Bij de jeugd reden twee koppels mee. Kees Win ter en Klaas Keuning voltooiden de 12 kilometer in 23.04 minuten. Mark Huisman en Klaas Uitgeest werden tweede in 24.55. Menig professionele club kan er ja loers op zijn; de website van sport vereniging ZDH uit Den Hoorn Hoewel het eerste elftal van de club slechts uitkomt in de klasse 7A van de KNVB, doet de internet pagina anders vermoeden. De site - opgezet en bijgehouden door speler Mike de Bruijn - geeft wer kelijk alle ins and outs van de Hoornder voetbalclub. De web pagina is uitgevoerd in de club kleuren wit en blauw en is over zichtelijk ingedeeld. Via het menu aan de linkerzijde van de pagina kan de bezoeker verder surfen naar bijvoorbeeld de teams, de club, links of statistieken. Onder het kopje home is nieuws te vin den over de verrichtingen van het eerste elftal en de ontwikkelingen binnen de club. Er is 'eigen' nieuws, dat wordt aangevuld met berichten over ZDH uit de Texelse Courant. Aardig zijn de stak ken. Daarin worden per speler aantal assists, het aantal doe) ten en zelfs het aantal sp minuten per wedstrijd bijget den. Bijzonderheden over spelers zijn overigens ook tet vinden in de spelerspaspot die op de site staan. Ook hetv lopige programma voor hel zoen 2003/2004 staat al op pagina vermeld Tot slot kir bezoekers hun stem uitbreng de poll. Deze keer staat de» centraal op welke plaats hel ste elftal van ZDH dit seizoen digt De verwachtingen zijn tt alsnog met hoog gespannen meeste stemmers (75 pro; denken dat de club niet ve komt dan de middenmoot., adres van de website: svzdh.nl. Cor Dros bij de Fermall type Super FC die hij vijftig jaar geleden verkocht aan de vader van Klaas en Jan Uitgeest. Vijftig jaar geleden was het de eer ste tractor die hij verkocht als ver koper van landbouwwerktuigen. Afgelopen zaterdag had Cor Dros (84) een nieuw weerzien met de Farmall type Super FC die hij des tijds had verkocht aan Piet Uit geest. Ditmaal zaten Jan en Klaas Uitgeest, 15 en 17 jaar oud toen hun vader het voertuig aanschafte, erop. De twee hadden Dros uitgenodigd om te ko men kijken, omdat ze met de tractor, tegenwoordig onderdeel van de col lectie van Schipbreuk- en Jutters- museum Flora en een zelfbinder, voor de gelegenheid aan het werk waren op het land van de gebroeders Zegers in Eierland. De gebroeders Uitgeest waren met diverse andere vrijwilligers op au thentieke wijze graan aan het oog sten voor het Pinksterevenement van de Oude Motoren en Trekker Vereni ging en de Hoornder Landbouwdag die in 2004 worden gehouden. 'Wij hebben deze tractor nooit ingeruild', vertelt Jan Uitgeest. 'Hij is de dans altijd ontsprongen Het was de eer ste, dus dan raak je er toch aan ge hecht. We hebben hem altijd gebruikt om bloembollen te planter rooien' De tractor kostte een hal» geleden ƒ6975,- (inclusief P maaibalk). 'Dat was een ere drag. Winterjassen van hond den voor op de tractor kc< destijds niet meer vanaf, gewoon niet meer.' Dros, d jaar geleden zelfstandig ven met het bedrijf van zijn vade zijn broer Ben de overstap I maakt naar auto's (garage Eierland), bekeek de Farmal nodige interesse. In zwembad Molenkoog in Den Burg zijn vrijdag 50 kinderen geslaagd voor de verschillende zwemdiploma's. Daarnaast deden voor het zwem diploma A een Duitse en voor het di ploma B een Amsterdamse toerist mee. Aankomst van het discovervoer op de Croeneplaats. FH G* SPORTVERENIGING ZWALUWEN DEN HOORN 10485 remrTjiipvp a <u contractueel vastgelegd door Ques tion Plaza, zodat een eventuele over name door andere horecabedrijven voorlopig niet aan de orde is. Een groot gedeelte van het publiek wordt overal op Texel opgehaald met een bus. 'We mogen daar geen geld voor vragen, het is gewoon dienstver lening. Deze zomer halen we de jon geren niet zo zeer van camping Kogerstrand, maar meer óm het dorp De Koog weg. De |ongeren die in appartementen zitten, dus. Ik weet niet hoe dat komt, wij zoeken daar zelf ook een verklaring voor. Mis schien hebben die jongeren in appar tementen een ruimer budget en kun nen ze dus wat luxer op vakantie. De zes euro entree die wij vragen, is dan makkelijker op te brengen Ook van campings Loodsmansduin en De Krim halen wij bijna elke dag veel jon geren op.' Huizing erkent dat er deze zomer echte concurrentie bestaat tussen de discotheken. 'Het zou beter zijn als er meer jongeren naar Texel komen Alle toko's moeten vol, daar is iedereen bij gebaat. Nu zijn de uitgaanders de ene keer bij mij, de andere keer bij hun. Niet alle zaken zijn gevuld. Deze zo mer is het een echte strijd om de jon geren. Wij maken reclame op The Box en we draaien commercials op Radio 538 Ook hebben we een vlieg tuig met luchtreclame op het vlieg veld staan. Daarnaast timmeren we nog aan de weg bij de jeugd die al op Texel is, door flyers uit te delen. Bij het overleg met horecaondernemers uit Den Burg hebben we ook echt geke ken hoe we de jongeren naar het dorp krijgen. Als je het groter bekijkt, vra gen we ons af hoe we ze naar Texel kunnen halen.' Wat collega's Paul van Dijk en Hans de Ridder eerder in deze krant aan gaven over jongerenbezoek aan het eiland, ervaart ook Huizing. 'Het is spijtig dat we minder jeugd op Texel kunnen krijgen. De jongeren zijn de toekomst. Die komen nü voor het stappen, straks als ze een vaste part ner hebben en daarna met de kinde ren naar het eiland. Het is een wissel werking. De tendens is dat de belangstelling van de jeugd voor Huizing denkt de oorzaak van de populariteit te weten. 'Het is toch een stukje naamsbekendheid dat we in de loop der jaren hebben opge bouwd, denk ik. De sfeer is goed en we hebben een sterk programma. Het is het totaalpakket dat de jonge ren aanspreekt. In Question is iedere avond iets te doen. Noem maar iets en wij hebben het. Question heeft voor ieder wat wils.' Deze zomer or ganiseert de discotheek verschil lende avonden met televisiezender The Box en radiozenders 3FM en 538. Diskjockeys van deze stations mixen en praten de platen aan elkaar en vermaken het publiek met bijvoor beeld danswedstrijdjes waarbij T- shirts te winnen zijn. Deze evenemen ten zijn voor meerdere laren pubnek m Question Plaza vermaakt zich met DJ Checker en zijn zingende assistent Bombl. (Fold's Michiel Dekker) De een deed het met een salto, de andere gewoon met de knieën opge trokken en derde probeerde het met de buik plat op het water. En allemaal met één doel: het water zo hoog mogelijk laten opspatten. Voor de vijfde keer werd zaterdag in zwembad Molenkoog het Texels kampioenschap 'bommetje' gehou den. Een zo hoog mogelijke water kolom laten ontstaan, was overigens niet het belangrijkste De jury keek ook naar de originaliteit van de sprong. In totaal deden 58 kinderen en volwassenen mee aan het kam pioenschap. Bij de kinderen tot elf jaar ging de eerste prijs naar Mark de With. Tweede werd Eveline Dorrestijn, derde Ton Bouthoorn. Kathelijn Ver schoor kreeg de troostprijs. Bij de groep van 12 jaar en ouder werd Kees Verschoor eerste. Hij sprong gekleed en met klompen aan te water. Bernd Josef pakte de tweede plaats, Sjors Maas de derde. Jan Frans Haveman, één van de favorieten, werd onder scheiden met de troostprijs. De deel nemers sprongen allemaal één keer. Vóór het kampioenschap werd Frits Steensma uitgeroepen als de vijftig duizendste bezoeker. Frits, bewoner van de Texelse Rede, is een trouw bezoeker van het zwembad. Hij kreeg een taart van het zwembad personeel. Op de Groeneplaats in Den Burg arriveert op maandagavond kwart over tien de stampvolle bus van discotheek Question Plaza. Be drijfsleider Heino Huizing kijkt goedkeurend toe als het voertuig leegstroomt richting de Flügel Après Ski Party van vanavond. Ondanks de komst van de hero pende discotheek De Toekomst in De Koog draait Question Plaza on verminderd goed. Net als vorig jaar weet de discotheek vakantiegan gers uit de badplaats naar Den Burg te trekken. 'We hebben net wat minder bezoe kers dan vorig jaar, maar dat kan ook niet anders', vertelt Huizing. 'Afgelo pen zomer hadden we als discotheek alleen de Metro als concurrent. Nu is de Nieuwe Toekomst erbij gekomen. Die hebben een soortgelijke opzet als de Question. De markt is deze zomer breder geworden. Vorig jaar waren wij de enige met een programma. Men viel daar blijkbaar voor. In dat seg ment is de Toekomst daarbij geko men. Zij organiseren ook speciale dingen in de disco.' Eenmaal binnen blijkt dat de formule van Question Plaza werkt. Op deze maandagavond is het zo druk, dat ook het boven gedeelte van de discotheek wordt opengesteld.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 8