Texel is cool teso Promotie nieuw drankje in Texelse horeca Gratis met ballon mee Top Nederlands cabaret op Nacht van Ezelgedachte Agenda B lik vanger Colofon Van der Vit twaalfde op I mountainbil Bekervoetb Hoogwater te Oudeschild TEXELSE 2 COURANT" Ringsteken Den Hoorn Groene routes weer open Koken in Zelfpluktuin Portiers Question sussen ruzie Bingo verzet GL bezorgd over schade ganzen Gaslek, explosiegevaar, ruigte in brand, aanhoudingen na mishande ling, kentekenplaten gestolen, dron ken man bedreigt portier. Kortom op Texel is het met alleen maar een vreedzame bedoening van schuife lende toeristen en dorsende boeren. Nee, ook op het eiland crossen de crossers, stiigen de stofwolken om je hoofd, moeten de deuren op slot wanneer je weggaat, de fietsen ver ankerd en de drank getemperd Texel is gewoon cool Texel heeft zijn eigen cowboys, zijn eigen ban dieten. Eigenlijk is het er ruig te noe men en die ruigheid trekt weer een nieuw soort toeristen aan. Texel be vindt zich gewoon in een vicieuze cirkel van wat het nu eigenlijk wel en niet wil. B en w maken een strand- ronde en staren naar de hoeveel heid korrels, het lijkt allemaal nog wel mee te vallen, zo smal wordt ons strand met, je moet gewoon naar de zee kijken en dan rolt het zeezand gewoon weer terug op het zandstrand Het is een kwestie van vertrouwen. Maar hoeveel vertrou wen hebben wij eigenlijk wanneer er voortdurend wordt gezegd dat het bij ons op dat eiland, voortdurend een paar graden koeler is en dus de dagjesmensen in groten getale naar het eiland komen en het voeren van de meeuwen op de boot eigenaar dige vormen aan gaat nemen. Ik zag rollen biscuit, gebakken eieren, jodenkoeken en stokbroden de lucht ingaan. Zelfs de meeuwen le ken verward. Ik zag hordes krij sende kinderen zelfs hun speelgoed naar de meeuwen smijten. En toen zag ik een man vertwijfeld achter over leunend achter de krijsende bende met een enigszins hoopvolle blik naar mij kijken. Hij zag er be schaafd uit. in beige linnen gekleed met een koloniale strohoed op het dikke grijzende haar, hij droeg bruine prachtige leren schoenen met veel gaatjes, het soort schoe nen waar ik een eigenaardig zwak voor heb. In een impulsief gebaar bood ik hem de koffie aan die eigen lijk voor een ander was bestemd. Hij glimlachte en wees naar de horizon. 'Gaat dit echt allemaal naar Texel?', vroeg hij toen. Zijn stem beviel mij zeer. ik ontdekte een engels accent, hetgeen toch zeldzaam te noemen is wanneer je onderweg bent naar Texel. Hij leek een weggelopen per sonage uit de roman 'Oceaan van een zee' van Alessandro Baricco, een schitterend boek dat mij al da gen in de ban heeft. 'Dit gaat alle maal naar Texel', zei ik verontschul digend, 'Texel is koel en cool'. Hij knikte minzaam, nipte van de koffie en zette zijn ietwat decadente zon nebril af waardoor twee zeeachtige grijsgroene ogen te voorschijn kwa men. 'Ik geloof dat ik me in het eiland heb vergist', fluisterde hij, 'maar een maal op een boot dan ben je gevan gen.' 'Ach', zei ik, 'misschien kan je straks nog doorvaren met het bootje van Sil, naar Vlieland'. 'En wat doet u hier eigenlijk, ik ken u toch?' zei hij. Ik had de neiging dat krachtig te bevestigen. 'Ik woon op het eiland', zei ik met veel overtuiging. Het is hier maar twee maanden zo en tien maanden paradijselijk.' Hij vertelde dat zijn moeder ooit op het eiland geboren was, niet ver van de vuur toren. Zij was zeer belangrijk voor hem geweest. Ik wil die plek vin den', zei hij en het klonk alsof er een wereld vanaf een andere planeet naar mij toe afdaalde. Even staar den we samen naar de zee. En een minuut later vroeg ik of hij het boek Oceaan van een zee had gelezen 'Aha Baricco', zei hij en de grijsgroene ogen lichtten drie tinten op We hoorden nu gewoon bij elkaar. Hij heeft drie dagen bij ons gelogeerd en daarna heb ik hem afgeleverd bij de boot van Sil. Ook op Vlieland was er geschiedenis. Daarna kocht ik een nieuwe vulpen. Met deze man zou het schrijven worden. Mailen is uitgesloten. Dana Rover De Koog gratis de lucht in m luchtballon, een stunt v» kledingmerk Timberland. In Buurthuis Bethel in Eierland begint om 20.00 m klaverjasdrive. Deelname €1,50. Vanaf 20 00 uur wordt in heli huis aan de Groeneplaai commissievergadering Mn gehouden. In Cinema Texel draaien Pirj the Caribbean (18.30 en uur), Tombraider II (19 00 u Terminator 3 (21.45 uur). Vrijdag 22 augustus Bij Oudeschild begint om uur een tijdrit van Wielervereniging Texel. In discotheek Question PI; Den Burg begint om 21,00« The boxmght met Ciolm Bar DJ Peter V. Toegang €6,-. Onder leiding van de IVN-at Texel worden tussen 23.0 01.00 uur met behulp va lamp nachtvlinders gevange; zamelen bij het adres P elanderweg 5. In Cinema Texel draaien Det leon (14.30 uur). Knorretjes! uur), Pirates of the Can) (18.30 en 21.30 uur) en Tornt. II (19.00 uur). Veerdienst Teso onda halfuurdiensten op dor» (van 9.35 tot 16.05 uur), (van 6.35 tot 20.05 uur), zs (van 8.35 tot 15.05 uur),! (van 14.35 tot 20.05 uur) en dag (van 9.35 tot 16.05 uu zigers vanuit Den Helder i op vrijdag tussen 13.00 e uur rekening houden met uur wachttijd. Op Texel is geval tussen 10.00 en 13 Zaterdag wordt in Den Heli sen 10.00 en 12.00 uur eenl wachttijd verwacht. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecoura' Gerard Timmerman (hoofdredade Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14i Advertenties en abonnementen Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze adve<lenti»controcten en oantwJ toe zgn van toepassing de Regelen voor hei' wezen van do SUchting ROTA gevestigd zoals g&deponoord bij de Kamer van Kcoph» brieken to Amsterdam onder nummer 41ti exemplaar van de Regelen voor hel Advert wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 Per jaar 62,70 60,70 Bij verzending naar het buitenlanö portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperio Natascha van der Vis is dit' als twaalfde geëindigd tijde.' mountainbike dat in Zoete en rond het terrein van Sr werd gehouden. Op de voormalige vuilnisbelt zware omloop uitgezet. Opl belige ondergrond moesi korte venijnige hellingen wo dwongen. Na een slechte! Van der Vis zich tijdens de I ten durende wedstrijd opt naar een goede positie. 0 eindigde van der Vis als twa ruime achterstand van i Elsbeth Vink. Het was dedi dat Van der Vis deelnam aa' derlands kampioenschap a bike. Eerder eindigde ze als: en vijftiende. Haar prestat' nen dus een stijgende lijn. Texel'94 speelt zondag bekerwedstrijd tegen WN De wedstri|d begint om 11 Remon Koster klikt toe terwijl promotiedame Nicolette Been uitgaanders over Kiss Me Informeert. iFoio Menw OMM Dinsdag 19 augustus Kinderen kunnen op het strand bi| De Koog gratis de lucht in met een luchtballon, een stunt van het kledingmerk Timberland Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 19 00 uur een wedstrijd van de Wielervereniging Texel. Het ROC houdt van 19.00 tot 21.00 uur een open informatie- en inschrijfavond in het gebouw aan de Haffelderweg. In de rooms-katholieke kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van oud-Texelse Karin van Arkel (sopraan) en Wijnand van Klaveren (piano en orgel). In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 2100 uur een Big Party Night met Feest DJ Cor. Toegang €6,- In Cinema Texel draaien Tombraider 2 (aanvang 19.00 uur), Pirates of the Caribbean (20.00 uur) en Terminator 3 (21.45 uur). Woensdag 20 augustus Bij café-restaurant De Smulpot in de Binnenburg begint om 10.00 uur een rondleiding door Den Burg. Gids Gelein Jansen vertelt onderweg wetenswaardigheden over de historie van straten en huizen. Deelname kost €6,- (inclu sief koffie en appelgebak). Kinderen kunnen op het strand bij De Koog gratis de lucht in met een luchtballon, een stunt van het kledingmerk Timberland. Om 14.00 uur begint in EcoMare het kinderprogramma 'Zeehond binnenstebuiten', voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Deelnames kost €4,50, opgave vooraf bij EcoMare, tel. 317741. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.00 uur de finale van het ringsteekkampioenschap 2003. In het gemeentehuis aan de Groeneplaats begint om 20.00 uur de commissievergadering Welzijn. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive, ledereen is wel kom. Deelname kost €2,50. De rockband Spoiler geeft een concert in strandpaviljoen Paal 9. Aanvang 21.00 uur. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur een Radio 538 drive-inshow met DJ Jens Timmermans. Toegang €6,-. In Cinema Texel draaien Sinbad (aanvang 13.30 uur), Tombraider 2 (14.00 en 19.00 uur). De Kameleon (16.00 uur), Pirates of the Caribbean (20.00 uur) en Termina tor 3 (21.45 uur). Donderdag 21 augustus Kinderen kunnen op het strand bij Di. 19 0.40 en 13.30 u. Wo, 20 0.47 en 13.50 u. Do. 21 1.40 en 14.30 u. Vr. 22 2.37 en 15.24 u. Za. 23 4.20 en 16.37 u. Zo. 24 5.35 en 18.07 u. Ma. 25 7.07 en 19.40 u. Di. 26 8.15 en 20.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 24 augustus op om 6.36 uur en gaat onder om 20 45 uur; 20 augustus laatste kwartier De Nacht van de Ezelgedachte, het jaarlijkse evenement van de Multi functionele Ezelvereniging i.a, wordt dit jaar een benefiet optreden van de huidige top van het vaderlandse cabaret. Zo ko men naast het muzikale duo Acda De Munnik ook de klein kunstenaars die bekend zijn ge worden in televisieprogramma's als Kopspijkers en Studio Spaan. De organisatie rekent op grote be langstelling voor wat zij als een 'uniek optreden' beschouwt. De bezetting van de zevende Nacht van de Ezelgedachte kwam tot stand in de koffiekamer van televisiepro gramma Kopspijkers, waar voorzitter Theun de Winter door cabaretier Erik van Muiswinkel werd voorgesteld aan Thomas Acda, die in de show optrad Na een prettig gesprek over optre dens en liedteksten trok De Winter de stoute schoenen aan en vroeg de zanger met zijn partner De Munnik naar het eiland te komen voor een optreden 'Het leek hem hartstikke leuk. Toen hebben we de datum aan hen overgelaten. Ze komen tenslotte voor de Ezelgedachte en doen het voor niks.' Vice-voorzitter Henk Jan Klok benadrukt: 'De avond valt tus sen de vakantie en het theater seizoen. Het is echt uniek wat zij voor ons doen. Ze worden niet betaald. Normaal zijn zulke gasten met te krij gen.' Het optreden vindt plaats op vrijdag 29 augustus. Bedrijfsleider Heino Huizing van Question Plaza was be reid zijn geplande The Box Night te verplaatsen. Zeker toen bleek dat Thomas Acda en Erik van Muiswinkel vakgenoten hadden weten te stnkken voor de Nacht van de Ezelgedachte Diederik van Vleuten (duo-partner van Van Muiswinkel), Hans Sibbel (van Lebbis Jansen) en Niet Uit Het Raam (NUHR, met Joep van Deudekom, Peter Heerschop en Viggo Waas) bleken allen bereid op te treden voor het goede doel. De BBR- band verzorgt de aansluitende feest avond. Traditioneel wordt ook de Ezel van het Jaar bekendgemaakt, een ti tel die nu in het bezit is van Nico Drenth. Overigens werd nog tijdens de persconferentie van de Ezel- veremging besloten dat de presenta tie van de avond in handen is van oud-international John Rep, de hui dige trainer van vv Texel'94. Wat de cabaretiers gaan doen is nog onbekend. 'Dat weten wij ook met. Wordt het zang of cabaret? Je moet die gasten gewoon hun gang maar laten gaan. We hebben er alle ver trouwen in. Ze zijn hartstikke popu lair, man.' Boudewijn de Groot zei ooit toe over vijf jaar terug te komen; die mogelijkheid houdt de Ezelvereniging ook open bij deze artiesten. 'Het is niet ondenkbaar. Wat als ze het ont zettend leuk vinden?' De opbrengsten van het benefiet optreden komen ten goede aan de Stichting Emma Kinderziekenhuis en Donkey's Sanctuary op Bonaire. Deze ezelopvang is eigendom van Manna Melis, die van haar eigen geld land kocht om dieren op te vangen. De twee instanties krijgen volgens De Winter in ieder geval €1000,- uit de kas van de Ezelvereniging. Ook kun nen bezoekers doneren aan de goede doelen. Leden van de Ezelvereniging hebben gratis toegang tot Question Plaza. Zij mogen éen introducé meenemen, die voor een kaartje €12,50 betaalt. Een beperkt aantal kaarten komt in de losse verkoop. Deze kosten €20,00 en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek, Music Store Texel en kapsalon Barbers in Den Burg en Primera Mets in De Koog De zaal is open vanaf 20.00 uur, de Nacht van de Ezel gedachte begint om 20.30 uur. Nu vrijwel alle vogels klaar zijn met broeden, heeft Staatsbosbeheer in het Nationaal Park Duinen van Texel extra wandelpaden geopend, de zo geheten 'groene routes' Deze wan delpaden zijn gemarkeerd met palen met een groene kop. Hiermee beoogt SBB een optimaal recreatief gebruik van de duinen te bereiken, met hand having van de natuurlijke rijkdom. Vanwege de aanwezigheid van jonge lepelaars in de kolonie van de Geul bij Den Hoorn blijft de route hierachter nog afgesloten. Dit pad gaat waar schijnlijk met ingang van 1 septem ber open. Buiten de broedtijd is de gevoeligheid voor verstoring minder In het kader van de 'Week van het platteland', die van 12 tot 21 septem ber wordt gehouden, bereiden koks van Catering Service Ruud Boom op zaterdag 13 september een diner in de Zelfpluktuin van de familie Boer- sen aan de Middellandseweg. De Week van het Platteland staat dit jaar in het teken van 'natuurlijk genieten' en na een rondleiding door de tuin - waar het publiek ziet hoe de ingre diënten van het diner groeien - kun nen de bezoekers over de schouders van de koks meekijken naar het be reiden van de (vegetarische) maaltijd. Deelname kost €27.-, kinderen tot 12 laar betalen €13,50. Reserveren is gewenst. Dat kan bij Catering Service Ruud boom. tel. 313791Het 'natuur lijk genieten' begint om 17.00 uur. groot. Daarom stelt Staatsbosbeheer in deze periode een aantal beheers- paden als wandelpad open, zodat bezoekers dan ook van deze delen van het terrein kunnen genieten. In verband met een sterfgeval op Diek in Den Hoorn werd de zesde ringsteekwedstrijd van het seizoen op de Naalrand verreden. De strijd tussen de zeventien deelnemers bleef tot het laatst toe spannend. Er waren maar liefst vier deelnemers met een tweespan voor de wagen. Chris Meijer, Frits Witte en Willem Goënga en ook Piet Bakker, die twee Belgische paarden voor de kar had. De combinatie Jan Schaap moest het opnemen tegen de combinatie Willem Goënga. Alma Strijker miste de eerste ring en kwam daardoor met Jan Schaap op een tweede plaats. De eerste prijs ging naar Willem Goënga en Marlt Visser. Voor de derde plaats kwamen de combinaties Erwin Brokken en Frits Witte in aan merking. Claudia Keyzer, steekster van Erwin Brokken, miste een ring, waardoor de derde plaats werd inge nomen door Frits Witte en steekster Eva Witte, die geen enkele ring miste. De gaststeekster stak alle ringen, maar kwam haar prijs niet ophalen. De beloning van het meedoen was voldoende. De volgende wedstrijd is de finale in Den Burg. Deze wordt gehouden op woensdag 20 augustus, aanvang 19.00 uur. Het opstelterrein is bij ga rage Kaczor. Niet agenten maar portiers van dis cotheek Question Plaza susten afge lopen week een vechtpartij op de Groeneplaats. Dat laat een zegsman van de disco weten in reactie op een bericht van de politie. Die meldde dat agenten een nachtelijk opstootje tus sen longeren in de kiem smoorden. De politie zou echter pas zijn gearri veerd toen de rust weer was terug gekeerd. De aangekondigde bingoavond in het Eierlandsche Huis wordt niet op zon dag 31maar op zaterdag 30 augus tus gehouden. 'Gezocht: leuke en spontane promotiedames voor het verkopen van ons product. Zeer goede ver diensten mogelijk. Leeftijd vanaf 18 jaar.' Opvallend in deze krant was vorige week de advertentie voor Kiss Me. Bij nader onderzoek blijkt dit een nieuw alcoholisch drankje te zijn, waarvan de 19-ja- rige Rémon Koster uit 't Horntje de belangen op Texel behartigt. Koster dankt de functie als area ma nager v oor Kiss Me aan een school project 'Voor mijn opleiding Small Business in Alkmaar moest ik met mijn projectgroep een nieuw product in de markt zetten en daarvoor een ondernemingsplan schrijven. Wij be dachten een ijsje met alcohol. Toen we op zoek waren naar concurrentie kwamen we terecht bij Evolution Enterprise uit Hilvarenbeek. Die ma ken sinds 1998 Freaky ice. Dat is een vloeistof in een gesealde verpakking die |e acht uur in de vriezer legt zo dat het ijs wordt. Inmiddels wordt het verkocht in 38 landen en is het een hype in clubs in de Verenigde Staten.' Na een gesprek met eigénaar Hank Sweep raakte de inmiddels tweede jaars student enthousiast en vroeg of hij het product met op Texel kon promoten 'Hij vertelde dat ze net waren begonnen met de reclame voor Kiss Me. Hiervoor wilden ze in drieëntwintig steden area managers aanstellen, die het drankje vertegen woordigen en alles voor het merk re gelen. Texel hadden ze net in hun plan opgenomen, dus ik kon hun ver tegenwoordiger worden Kiss Me blijkt een frisse, zoete drank die wordt verkocht in plastic buisjes en bevat 14,5 procent alcohol. De drie verkrijg bare soorten (passion cocktail, tequila lime en cream dreamworden door promotiedames in bedrijfskleding verkocht. Na een bezoek aan Tilburg, waar hij de promotiestructuur ter plaatse ob serveerde, kon Koster zelf aan de slag. 'Ik heb promotiedames gere geld en horecabedrijven benaderd om daar Kiss Me te verkopen. Iedere schakel in het verkoopproces krijgt een percentage van de opbrengst. Bedrijven die het drankje op Texel wil len verkopen, krijgen ook waarschijn lijk contact met mij.' Koster, die bij de werkzaamheden hulp krijgt van zijn zus Trisha, heeft inmiddels twee weekenden gepromoot. Kiss Me wordt in drie eta blissementen in De Koog verkocht en inmiddels is het ijsje in twee horecagelegenheden verkrijgbaar. Meerdere Texelse dames reageerden op de oproep voor promotie medewerkers. De promotie van het drankje zal dit seizoen alleen nog plaatsvinden tijdens het Sea Street Festival in De Koog. 'Maar volgend jaar wil ik van Koninginnedag tot eind augustus promoten. Misschien kan ik ook verkopen bij de Ronde om Texel of het Bluesweekend.' De promotie is ook een goede leer ervaring voor Koster. 'Het is dan wel professioneel werk, maar voor mijn studie kan Ik de kennis goed gebrui ken. Hoe lang dit doorloopt en wat de verdere ontwikkelingen zijn, merk ik wel. Ik heb geen idee waar het schip strandt. Het is een uitdaging om Kiss Me hier goed op te zetten.' DINSDAG 19 AUGUSTUS 2003 Voorde zoveelste keer verheft de heteluchtballon zich van het sportveld van De Krim met een mand vol enthousiaste kinderen. (Foto Harry ae Graai). In vakantiecentrum De Krim kon je de afgelopen dagen een tochtje maken met een echte heteluchtballon.Voor niks! Het door het kinderkledingmerk Timberland gesponsorde team van Frédéric Ragot uit Frankrijk stelde honderden kinderen, maar ook vol wassenen in de gelegenheid om in de mand te stappen en de wereld in vogelvlucht te bekijken. De bal lon bleef daarbij veilig met een ka bel met de aarde verbonden en steeg niet hoger dan enkele tien tallen meters. Evengoed was het een belevenis waarvoor velen zich verdrongen. Om veiligheidsredenen werd alleen gevaren bij windstilte, een op Texel zeldzame weerssituatie die zich ge lukkig toch enkele keren voordeed. Zoals gistermiddag, toen tientallen vluchtjes konden worden gemaakt. Het team van Ragot reist met de heteluchtballon door tal van Euro pese landen. Overal waar belangstel ling wordt verwacht wordt stand plaats ingenomen. Dat moet dan wel worden geregeld met de plaatselijke autoriteiten, want met overal zijn ballonvaarders welkom, al was het maar om de ongewenste landingen die zij kunnen uitvoeren in agrarisch en natuurgebied. Volgens Frédéric Ragot deed de gemeente Texel moeilijk, totdat men zag dat het team de touwtjes van de ballon letterlijk in handen houdt zodat de activiteit geen gevolgen kon hebben voor de terrei nen buiten De Krim. Bewijs Wie een tochtje had gemaakt kreeg een 'vluchtbewijs' met de vermelding dat de houder had blijk gegeven van opmerkelijke koelbloedigheid. Zoals meer ondernemingen is ook Timberland begaan met het milieu als dat helpt bij de afzet van producten. Op de achterkant van het vlucht bewijs staan tien milieutips zoals: doe het licht uit als je een kamer verlaat. En: Plant bomen en bloemen in je omgeving. Er is ook een ansicht kaartje dat de Timberland Kinder- collectie voor de komende herfst en winter aanprijst. Op Texel is geen Timberland-winkel, dus wordt verwe zen naar twee bedrijven in Rotter dam. Wie de moeite neemt om daar heen te gaan, kan rekenen op een presentje, zoals een zelf in elkaar te zetten vliegtuigje -'Fabriqué en Chine'. Groenünks maakt zich zorgen over de schade die grauwe ganzen toe brengen aan agrarische gewassen. 'Een mogelijke oorzaak zou het ver anderende natuurbeheer zijn, waar door er veel plas-dras-land met korte vegetatie ontstaat, een ideaal broedterrem voor grauwe ganzen', schrijft fractievoorzitter Arthur Oosterbaan. 'Als het waar is dat boe ren onevenredig veel schade lijden ten gevolge van het beheer in natuur terreinen, vindt GL dat met redelijk.' De partij vraagt het college het pro bleem aan te kaarten in de Gebieds- commissie Texel. GL wil weten in hoeverre sprake is van ongewenste groei van het aantal grauwe ganzen, waaruit de schade bestaat en welke maatregelen worden genomen om schade te voorkomen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2