f 3 apot maar voldaan na zeven uur zwemmen irachutespringen: van 3 tot 85 jaar F amilieberichten .TEXELSE COURANT' net niet op podium Dennis "Yexelaartjes Lieke Spanning bij modelracers DINSDAG 19 AUGUSTUS 2003 Wielrenners Jordy Vinke en Natascha van der Vis zijn vorige weekend tij dens het NK wielrennen voor ama- teurs-a, amateurs-b en vrije renners te Venlo kort na elkaar geëindigd. Op het geaccidenteerde parcours in een buitenwijk van het Noord- Limburgse Venlo, mocht Van der Vis het spits afbijten. Al om 9.30 uur ging de wedstrijd van de dames van start, een tijdstip dat was gekozen omdat de temperatuur door de laaghan gende bewolking (mist) laag bleef. De dames vertoonden weinig strijdlust, vele malen sleurde Van der Vis op kop van de groep, maar dit had het slechts als resultaat dat een paar dames moesten lossen In de eind sprint de berg op kwam Van der Vis net te kort om op het podium te ein digen, een ondankbare vierde plaats was haar deel, Vinke trof het minder goed. Zijn wed strijd (categorie 17 t/m 29 jaar) ging als laatste, om 15.30 uur van start. De temperatuur in Venlo was inmiddels flink opgelopen (35 graden), waar door de wedstrijd ontaarde in een uitputtingsslag. Vinke verkoos een vroege aanval. Met drie andere ren ners bouwde hij een voorsprong van 40 seconden op. Op het moment dat de achtervolgende groep naderde, verkoos Vinke bergopwaarts een paar keer flink door te trekken. Ge volg van deze actie was dat de voor sprong weer wat opliep en dat hij twee renners van de kopgroep had gelost. Daarop verkoos Vinke te wachten op de achtervolgers. Op het moment dat deze aansloten, reed een renner weg die later in de wed strijd met meer werd teruggehaald. Vinke sprintte uiteindelijk moe gestreden naar de zesde plaats in de eindrangschikking. Juist nu jij weer goed in het leven stond mag ie niet meer verder Geschokt en intens verdrietig door dit grote ver lies hebben wij onverwachts afscheid moeten nemen van Edwin van Oene Rotterdam, 27 februari 1966 t Den Helder, 14 augustus 2003 Tamara Oudendag Pa en Ma van Oene van Leeuwen Marc en Els van Oene- Jagtenberg Sam, Rosa Bernhard en Nancy van Oene-Schatz Dick en Ida Oudendag Raymond en Yadira Oudendag-Solano Melissa Muriël Oudendag Edwin ligt nu opgebaard in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren is er woensdag 20 augustus van 19.30-21.00 uur in het Uitvaart centrum en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 21 augustus om 12.00 uur in cre matorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3, Schagen. Uit ons aller naam: H. en M. van Oene van Leeuwen Vuurkruiserslaan 25 B-2920 Kalmthout (België) Tamara Oudendag De Zes 2-s 1791 EX Den Burg (Texel) Lieve Edwin Iedere dag zonder jou is er een te veel. Je hebt ervoor gevochten. Je hebt het mij laten zien Together we stand. Divided we fall. Ik hou van je. Je blijft voor altijd bij me. Ik mis je. Liefs Tam x We zijn verschrikkelijk verdrietig dat we veel te vroeg afscheid hebben moeten nemen van Edwin Dick Ida Raymond en Yadira Melissa Lieve Ed I have no words to say. Can't believe you went away. But in our memories you'll stay. Muriël Diep geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van onze collega Edwin van Oene Edwin heeft de afgelopen maand met veel enthousiasme en vakmanschap bij ons in de keu ken op de Golfbaan gewerkt. Onze gedachten gaan uit naar Tamara en de familie Wij wensen hen alle kracht toe om dit enorme verlies te verwerken. Directie, Raad van Commissarissen en Medewerkers Golfbaan De Texelse BV NV Exploitatie maatschappij De Krim. Ed Jongen, we zullen je missen. Bert en Sas Lieve Ed Jij en Tam hadden nog zoveel plannen voor de toekomst. Voor ons blijf je altijd de goeroe, we hebben je voor eeuwig in ons hart gesloten We zullen je missen. We wensen Tamara en de familie heel veel sterkte met dit grote verlies. Je „gabbers" en vriendinnen Lieve Ed Nooit meer samen, maar toch altijd bij me. Rob Dank voor de troostende woorden dat even laten weten dat even laten voelen dat je niet vergeten bent Zo een groet doet op dat moment ontzaggelijk goed daar waar het van binnen nog huilen moet Het heeft ons goed gedaan zoveel hartverwarmende belangstelling en medeleven te hebben ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa MEBIUS MEINTE HUITEMA Voor uw bezoek, uw kaart of brief, uw handdruk, uw woord van troost, uw gebed, zeggen wij u hartelijk dank. Familie Huitema Augustus 2003 Jouw ontstaan Jouw bestaan staat niet zomaar op zichzelf Het is een groot wonder van de Schepper Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Stefan Bart Eveleens Leni Eveleens-Vlaming Simon, Mark en Paul 16 augustus 2003 Wierstraat 3 1794 BR Oosterend Tel. 0222-318813 Op de ijeboerderij ie er nu een klein jongetje bij! Hij ie geboren op 15 augustus 2003 om 09.02 uur en weegt 3360 gram Christiaan, Colinda en Mylène Rodenburg Hollandseweg 4 1795 LE De Cocksdorp a 0222 - 316066 e-mail: rotexel^planet.nl Colinda en Dennis verblijven tijdelijk in het Gemini- ziekenhuis. Als ze weer thuis zijn. rusten ze van 12.30 tot 15.00 uur. Gel u ids verster king... Stiehl Entertainment. 310 320. Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak, www.texel banket.nl, tel. 313791. Je moet niet kopen wat nu de trend is, je moet kopen wat je zelf leuk vindt (b.v bij Hans van der Klift) T.k gevrcrossfiets. Tel. 06-22949460 Welkom ki ndje op de wereld. Welkom kindje kom erkij. Want in ons gezinnetje is voor jou een plaatsje vrij. We zijn keel erg dankkaar en klij met de gekoorte van onze dockter en zusje. We noemen kaar Lieke is gekoren op 13 augustus 2003 om 19 30 uur. Zij weegt 3540 gram en is 51 cm lang. De trotse ouders en grote kroer en zus zijn: Robert, Astrid, Roel Femke Witte Verlorenkost 6 1794 BA Oosterend (Texel) Tel. 0222-318020 s. Oliver boys girls. Mantje mode. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon' Stiehl, 311 777. Met onmiddellijke ingang gevr. alg. medewerker hotel Tatenhove voor zo wel kmrs als bediening. Tel. 317274 (vragen naar Joost of Maria) Wij repareren alle merken tv, radio, video, dvd, cd. pu. satelliet., camera, scanner, etc (ook met door ons ge leverd) met 3 maanden garantie Service Center Texel, 311 777. Leren riemen? Mantje mode. De nieuwe wintergidsen zijn binnen Kom langs. World of TUI Reisbureau Texel. Iets te vieren? Koude en/ of warme buffetten van Texel Catering Service Ruud Boom, tel 313791. www.texelcatenng.nl Partyverhuur... (sta) ta fels. picknickbanken. stoelen verlichting.. Stiehl Entertainment, 310 320. was echt een loodzware strijd, ;an ik rustig zeggen.' Ondanks relatief korte voorbereiding oide Peter Haker (39) uit Den zaterdag de zwemmarathon (n Stavoren en Medemblik. ,ame aan de elitestrijd over 25 ieter is niet voor iedereen jelegd en de zwemmende sla- ,ilde graag voor zijn veertig en keer deelnemen. Vandaar Haker bij binnenkomst in •mblik werd verwelkomd door jrote schare familieleden en fbalteamgenoten. as een beetje rekenen. De één de laatste dagen wat vaker an dan de ander', geeft Lands- Uiteindelijk maakten hij en ja's Iwan Spilker en Martin en Brakel de dertigduizend lutesprongen gezamenlijk vol. nan en Spilker sprongen bei- 000 keer in hun leven en zijn ee recordhouders in Neder- 'an den Brakel maakte slechts naai de val naar beneden. Op td waren er bloemen en cham- voor de jubilarissen, die alle- )it op het eiland met de sport gonnen. 'achutesprong van de kleine andsman was een logische, Jien vader Herman en moeder Willerup beiden fanatiek sprm- oljn en ook zusje Demie haar oop al heeft gehad. 'Hij loopt tuurlijk al zijn hele leven rond vliegveld en ziet elke dag vlieg en para's. We hebben hem De 3-jarige Matt Landsman genoot van de tandemsprong met vader en moeder. (Foto Hans van Marrewjk) nooit gepusht, alleen eens gevraagd of hij het leuk vond. De laatste week was hij met te houden, hij wilde dol graag', vertelt Landsman. Willerup hield het af, maar besefte dat het te vergeefs was. Achteraf is het paar verbaasd over de reactie van hun zoon. 'Hij vond het helemaal te gek. Hij was heel cool. In het vliegtuig zag je wel aan Matt dat er iets ging ge beuren wat hij niet elke dag mee maakte, maar de vrije val en ook het zweven vond hij prachtig. Hij zag andere para's onder zich en herkenningspunten zoals de vuurto ren. Matt wilde eigenlijk meteen een tweede keer Dat moeten we maar een beetje afremmen. Papa heeft niet iedere dag tijd en hij moet leren dat het ook geld kost. We wachten tot de tijd er rijp voor is.' De tandemsprong van Hendrikje de Jong was ook geen alledaagse. Landsman kon zich met heugen eer- 9e Hendrikje de Jong was zeer opgetogen over haar parachutesprong. Op de kartingbaan aan de Akenbuurt streden de Texelse modelracers voor de zesde keer deze zomer voor de punten. Om even na half negen ging het licht op groen en gingen de elf deelnemers aan de eerste manche van de electroklasse van start. Het toegestroomde publiek genoot van het racewerk van snelle jongens als Ruben Verkaart en Bart Schreurs. Hoewel Verkaart favoriet was, moest hij Schreurs voor laten gaan en ge noegen nemen met een tweede plaats. Floor van Marion reed onver stoorbaar naar een knappe derde plaats. Ook in de tweede manche werd volop strijd geleverd door Schreurs en Verkaart. Helaas moest Schreurs na vier van de vijf minuten racetijd opgeven met mechanische problemen. Verkaart wist hierdoor een voorsprong van vier ronden op te bouwen wat genoeg was voor de overwinning. Schreurs zakte terug naar een vierde piaats, achter Van Marion en Roy Barhorst. In verband met het invallen van de duisternis zat een derde manche er met in. In de eerste manche van de brandstofklasse reden de gebroeders Dennis en Patrick Bakker voorop. Ronald Kramer profiteerde van een pitstop van Dennis Bakker en kwam op de tweede plaats. Bakker wist zich staande te houden op de derde plaats, vóór Elmar Huysman. In de tweede manche liet Bakker zien hoe snel z'n auto was. Met rondetijden van 10,190 seconde zat hij dicht bij het baanrecord. Het hele veld werd geklopt met maar liefst zes rondjes achterstand. Arie Koopman behaalde de tweede plaats. Kramer reed twee seconden achter Koopman en moest met de derde plaats genoegen ne men. De avondoverwinning ging naar Dennis Bakker. De door 3,5 cc motoren aangedreven stockcars vlogen bijna over de baan. Gerrit van Strien was oppermachtig en wist in beide manches de overwin ning op zijn naam te zetten. Jos Smit werd tweede. is de grootste en zwaarste marathon in Nederland. Lan dstanden heb je hier met', ver aker 'Het is uniek als je mee loen, want in verband met vaar- is er plaats voor maar tweeen- j solodeelnemers. Ik werd pas ,eken voor de start gebeld dat ingeloot. Hartstikke blij natuur- i gaat zwemmen tussen alle- toppers in een internationaal iet Amerikanen en Argentijnen, ooit gezegd dat ik die wedstrijd nyn veertigste wilde doen en ig nu gebeuren Een geweldige |ing it selecteren van deelnemers Ie organisatie van de zwem- hon op het IJsselmeer naar de van een zwemmer denkt te zijn uitgekozen op zijn ig. 'Vroeger heb ik veel ge inen, maar zeven jaar terug ben itopt. Nu heb ik kinderen die men dus leek het me toch wel euk. Dan ga je een doel in het men zoeken. Het is goed voor «jitie en je wordt steeds beter, ïoor korte baanzwemmen ben nlijk te oud. Na je dertigste kom meer mee. Op de lange baan st meer oudere deelnemers, ben ik dus begonnen met het men in buitenwater. Ik heb wel er Den Helder - Texel gezwom- maar andere ervaring in open met geregistreerd.' Ijaarom kwam de uitverkiezing seen verrassing. Sinds dat lil trainde Haker 'als een gek.' (ometer in Anna Paulowna, vijf ir in Hoorn, zes kilometer van naar Oudeschild, veertien van het NIOZ naar de teet. Verder heb ik zwem- in Moienkoog en heb ik Peter Haker met zijn fans, na afloop van de zwemmarathon (Foto's Dick Blom) een paar keer meegedaan aan nacht marathons, waarbij je om de tweeën half uur een half uur zwemt. Hier op Texel kun je lekker trainen in het buitenwater. Je duikt gewoon de plomp in en je gaat.' Zaterdagochtend vertrok Haker van uit Stavoren met collega-bestuurslid Marco Witte van Zwem- en Poloclub TX71 aan zijn zijde. 'Je mag je coach meenemen op het bootje dat de or ganisatie met je meestuurt. Hij zorgde ervoor dat ik genoeg te eten kreeg via een bidon aan een lijn. Je kan moei lijk een boterhammetje eten als je zwemt, dus alles is vloeibaar Yog hurt, bouillon, sportdrank, dat soort dingen Marco heeft me er doorheen geholpen toen het moest, ledereen krijgt de man met de hamer. Dan is je coach wel degelijk belangrijk, want hij sleurt je erdoor. Uiteindelijk is het de zwemmer die het doet, maar je vormt toch een team.' Van tevoren was Haker niet helemaal gerust op de goede afloop. 'Ik zag het positief tegemoet, mijn techniek en conditie waren in orde. Ik had alleen nog nooit tussen de zeven en acht uur in het water gelegen. Als ik kramp kreeg, was het gelijk afgelopen. Dat heb je niet in de hand, net zoals gol ven. Als er toevallig veel golfslag stond, had dat veel energie gekost.' Uiteindelijk bleek de IJsselmeertocht mentaal zwaar. 'Ik had geen richt punt, dat was heel moeilijk. Je ziet alleen maar water om je heen en je ziet absoluut niet waar je heen zwemt. Maar het water was warm, ongeveer tweeëntwintig graden. Ik heb er precies zeven uur over ge zwommen. Toen ik binnenkwam was ik helemaal versleten. Kapot maar voldaan.' Omdat Haker één van de laatste binnenkomers was, ontving hij de Last but not Leasf-wisselbeker. De organisatie wil met deze prijs de aan dacht vestigen op zwemmers die de tocht volbrengen terwijl zij niet de trainingsuren van een topzwemmer hebben. 'Die beker moet ik dus vol- Peter Haker kwam na exact zeven uur aan in Medemblik. gend jaar zien kwijt te raken Ik weet nu wel eerder of ik kan meedoen, dus ik ga langer in voorbereiding. Ik wil er best een hoop voor doen, maar ik kan er niet alles voor laten. In verhouding tot de echte toppers heb ik volgens mij een aardige prestatie neergezet. De tijd die zij trainen, zit ik op het werk. Maar ik ben hartstikke blij dat ik het heb gedaan en ga er zeker nog een keer voor. Het gevoel dat je hebt als je die haven binnenkomt is onbe schrijfelijk. Toen ik mijn hele familie en mijn volleybalteam zag, gingen de ril lingen door mijn lijf.' der een vrouw van die leeftijd aan een parachute te hebben gezien 'Hoe ik het vond, daar zijn geen woorden voor', vertelde De Jong, die de sprong als verjaardagscadeau kreeg van haar vier kinderen. 'Geweldig. Dit wilde ik al heel lang. Eerder zat ik al in een luchtballon, maar dit was het helemaal. Het betekent heel veel voor mij, dit beleef je met elke dag. Ik zou het zo overdoen, want het was hart stikke veilig. Ik ben geen moment bang geweest. Volgens mij waren de kinderen zenuwachtiger dan ik.' Op het verlanglijstje van De Jong staan nu nog de reis naar een ver, warm land en een keertje diepzeeduiken. ihet zo opnieuw doen. Dat is bluf, hoor, ik meen het.' De je Hendrikje de Jong uit was zondag op Texel om ïoor die leeftijd unieke 'utesprong te maken. Het mtrum had sowieso een rabel weekend. Eerder en drie ervaren instructeurs w gezamenlijke dertig- idste tocht naar beneden, m Landsman sprong vervol- ook nog met zijn 3-jarige datt uit een vliegtuig.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3