Goënga en Visser winnen ringsteekkampioenschap 'Zet beelden in Notaristuin F amilieberichten 50 50 TEXELSE J C0URANT' Thomas Boom snel in sprint Gedeputeerde maakt kennis met Texelse cultuur Tessa Hopman met pony Romeo naar NH kampioenschap Wat ik zeggen wou.. Kaderdag voor jonge sporters Garage krijgt toch zadeldak Bommenwerpers (5) Keltische klanken in Worsteltent Riolering Oosterend Marian Smit exposeert Wij zijn getrouwd Marko Koom Nicolette Schaper Sarah 1 jaar J^exelaartjes VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2003 Onder grote publieke belangstel ling beslisten Willem Goënga en Merit Visser woensdagavond de strijd om het Texels ringsteek- kampioenschap in hun voordeel. Dewedstrijd op de Groeneplaats in Den Burg is de traditionele afsluiter iinde serie zomerse wedstrijden in Texelse dorpen. De ringsteek- tommissie kijkt terug op een 'ge- weldig seizoen.' üjaarwang van de laatste wedstrijd («amen nog vier koppels in aanmer- kng voor de eindoverwinning. Goënga en Visser hadden de beste pperen, met vier punten voorsprong tyfe combinaties Henk en Tineke Spj, Cor de Lugt en Marja Roeper siEnrin Brokken en Claudia Keijzer. Matste duo verscheen echter niet ade start in Den Burg. De Lugt en Roeper haalden alle ringen binnen, want ook hun gaststeekster wist drie nngengoed te steken. Het echtpaar Spigt miste één ring voor het kam pioenschap en Goënga en Visser tells twee, mogelijk door zenuwen. Door dit kleine verlies won de com- binatie toch het Texels kampioen- p, gevolgd door De Lugt/Roeper en Spigt/Spigt. Bestrijd om de dagprijs was even- eenszeer spannend. Uiteindelijk gre- De Lugt en Roeper de zege op ieGroeneplaats, gevolgd door Chris «Margriet Meijer. Om de derde prijs mesteen barrage worden gereden. Omdat de puntentelling in beide omlopen gelijk was, zou bij drie goed gestoken ringen de tijd doorslagge vend zijn. Lisanne de Leeuw en Petra Noppert wisten alle ringen twee se conden sneller te steken dan Henk en take Spigt en veroverden zo het brons. Het publiek wist de Groeneplaats te vinden op de zonnige zomeravond en steunde de combinaties hartstochte lijk. Vooral toen familie en bekenden tijdens de toeristenronde mochten plaatsnemen op de rijtuigen om eens een poging te wagen, lieten de sup porters zich horen. Toeschouwers konden bij de dames in klederdracht bij de jurytafel aangeven welke aan spanning hun favoriet was. Uiteinde lijk won Frans Bakker met zijn vier span de publieksprijs van de familie Agter. Tweede werd Carlo Witte; derde en vierde werden respectieve lijk Fdts Witte en Rianne Broekman. Hilariteit ontstond toen een onoplettende kijker zijn kleine Jack Russell uit het oog verloor en het dier achter de paarden aanging. Ook grappig was het moment waarop pony Favorita van de familie Wester- laken besloot pardoes te stoppen voor de tweede ring, omdat zij daar een keer geschrokken was. De voer- bon van Cavo Latuco was dan ook voor de eigenzinnige Favorita. CDA-gedeputeerde Rinske Kruis- »ga wordt volgende week vrijdag •Pde hoogte gebracht van tal van ictuele vraagstukken op het ge- M van cultuur en volksgezond- uid op Texel. Dat gebeurt tijdens werkbezoek dat om 14.00 uur W start gaat. to aankomst op 't Horntje gaat de Provinciale delegatie met het voltal- college naar De Schans voor een rondleiding. Daarbij wordt ook ge sproken over de functie van het Maritiem en Juttersmuseum en de buisvesting van de maquette van de Ie van Texel'. Om 15. 00 uur J*dt de zeemanskerk in Oudeschild «zocht en per fiets gaat het via het paadje naar de begraafplaats "n de Georgiërs. Op de begraaf plaats geven Pip Barnard en Ed de een toelichting op hun plannen •oor een opera over de opstand van «Georgiërs. tot gezelschap bezoekt vervolgens voormalige jeugdherberg Eyer- '9h, de plek waar de gezamenlijke vlpverleningspost moet komen. ™9emeester Geldorp en wethouder ln vertellen over dit centrum, dat te landelijk unicum belooft te wor tel. Jltet raadhuis wordt over deze on- taerpen nagepraat en komen ook bibliotheekwerk, het onderhoud scbapenboeten en de gemeen ste archieven aan de orde. bezoek van de gedeputeerde telt afgesloten met een diner in tourant Osprey. Voor de paardensport op Texel was het zaterdag een belangrijke dag. Ruiters konden in Lisse een start bewijs verdienen voor het Neder lands Kampioenschap dat in sep tember in Ermelo wordt gehouden. Alleen Tessa Hopman van Pony centrum Nieuw Bornrif slaagde hier met haar pony Romeo in. Zij werd in het springen in de klasse M/C Noordhollands Kampioen. Dat de parcoursen die de spring ruiters af moesten leggen niet een voudig waren bleek uit het feit dat bijna geen enkele deelnemer foutloos rond kwam en sommige ruiters door meerdere weigeringen tussentijds het parcours moesten verlaten. Ook Tessa wist niet al het hout boven te houden, maar beperkte de schade tot vier strafpunten. Voldoende voor het kampioenschap. Van ponyclub De Kleppertjes kwam Kim van der Vliet met Nikita wél over de finish maar zij liep in de parcoursen te veel strafpunten op om voor een prijs of startbewijs in aanmerking te komen. In de dressuur moesten de deelne mers onder toeziend oog van de jury twee proeven rijden. Bij de dressuur ruiters was van de Texelse deelne mers Silve Schoorl met haar pony Genesis G de positieve uitschieter. Ondanks een lichte blessure van Silve zette zij in de klasse L2 een nette eerste proef neer, met tweemaal 157 punten. In de tweede proef ver beterde deze combinatie zich nog, wat resulteerde in 172 en 175 punten en een derde plaats in het eind klassement. Daarmee zijn zij eerste reserve voor afvaardiging naar het Nederlands Kampioenschap. Bij de paarden was Gerard Roeper met Sandra de hoogst geklasseerde Waddenruiter en de enige die met een prijs naar huis kwam. In de klasse B behaalde hij een vijfde prijs met twee winstpunten. Annemarie van der Linde startte in de Z1 in de eer ste proef goed, een vierde plaats, maar in de tweede proef kon zijn dit niet vasthouden, zodat zij zakte naar een zevende plaats. Winstpunten werden gereden door Silve Schoorl L2 (3), Jorieke Meijer M1 (1), Gerard Roeper (B) 2, Annemarie vd Linde (Z1) 1Tessa Blom (B) 2, Esther Bak ker (L11 en Marjon van der Feen (L1 1. De Notaristuin aan het Achterom in Den Burg zou een mooie plaats zijn om kunstwerken te exposeren. Die suggestie heeft wethouder Annie Hin (Cultuur) geopperd. Burge meester en wethouders willen de tuin laten opknappen. De afdeling Groen van de buiten dienst van de sector Grondgebied gaat op verzoek van het college on derzoeken op welke manier de tuin het beste kan worden aangepakt. Volgens Hin zouden beelden daarna goed passen in de tuin.'Je kunt bij voorbeeld met een kunstenaar af spreken dat hij er een jaar lang kunst werken exposeert. Maar het is een idee. Het moet allemaal nog worden uitgewerkt.' 3 De Notaristuin moet mogelijk een plaats worden om kunstwerken te exposeren (Foto Jeroen van Hattum) Bncven van lezer* i verantwoordelijkheid van de redactie Ook in een zeer omvangrijke groep heeft wielrenner Thomas Boom zich de snelste sprinter van de b-poule getoond. Dinsdag won hij met royale voorsprong de sprint van zijn concur renten. Gastrenner Theo Wennekes werd tweede, voorzitter Frans Hop man derde. Niels Jimmink, Gauke van Lingen en Jordy Vinke wisten in de slotfase van de wedstrijd van de a-poule weg te rijden bij de rest van de renners. In de eindsprint toonde Vinke zich de snel ste voor Jimmink en Van Lingen. Theo Boom won de sprint van de achtervolgers en werd vierde. Klaas Keuning won wederom bij de jeugd. Keuning verbleef tijdens de vakantie voor lange tijd op Texel. Nu zijn vakantie voorbij is, was dit voor lopig zijn laatste wedstrijd. Wellicht is hij volgende zomer weer van de par tij. Keuning klopte in de eindsprint Mark Huisman, Ferry van der Vis en Ilse Pastoor. Mike Brouwer en Denise Betsema eindigden op achterstand. Uitslagen: A-poule: 1. Jordy Vinke, 2. Niels Jimmink, 3. Gauke van Lingen, 4. Theo Boom, 5. Robbert Boersen. B-poule: 1. Thomas Boom. 2. Theo Wennekes. 3. Frans Hopman, 4. Jacco Vinke. 5. Gerko Aberson. Jeugd: 1Klaas Keuning, 2. Mark Huisman3. Ferry van der Vis, 4. Ilse Pas toor, 5. Mike Brouwer, 6. Denise Betsema. Sportservice Texel verzorgt zaterdag 30 augustus een zogenoemde jeugd- kaderdag, waarop jeugdige sporters kennismaken met uiteenlopende or ganisatorische en bestuurlijke aspec ten binnen een vereniging. Op een speelse en praktische manier pro beert docent Michel Jonker van Blooming uit Bergen zijn pupillen in zicht te geven in onder meer het opstarten van een jeugdraad en het organiseren van activiteiten. Met de opgedane kennis kunnen de kinderen als actief kaderlid aan de slag in de eigen vereniging. De jeugdkaderdag, die wordt gehouden in de kantine van sporthal Ons Genoegen, bestaat uit drie dagdelen. De eerste begint om 9.00 uur, de laatste eindigt om 19.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij Connie Joling van Sportservice Texel, bij wie ook opgave mogelijk is. Ze is bereikbaar via tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@quicknet.nl. Het college gaat ermee akkoord dat de garage die de familie Wessels van Boogerd 3 in Den Burg wil bouwen, een zadeldak krijgt met een helling van 30 graden. De welstands commissie had echter een schuin hellend plat dak geadviseerd, een zogenaamd lessenaarsdak. Dat laatste is echter strijdig met het bestemmingsplan dat een helling van 30-60 gradenvoorschrift óf een ge heel plat dak. Om die reden trekken b en w zich niets van het welstands advies aan, mede omdat Wessels van plan is om in de toekomst samen met de buren het woonhuis ook van een kap van dertig graden te voorzien, wat een harmonisch geheel oplevert. Met verbazing heb ik in de TC van 8 augustus 2003 de brief van de heer Knobbe gelezen, over de gedenkste nen. Hij stelt diverse vragen in sa menhang met de gedenkplaten van de omgekomen leden van de Britse Bomber Commands. Tijdens het le zen vroeg ik mij af hoe arrogant en betweterig je moet zijn om zoiets te schrijven. In het kader van het boek 'Der Brand' van Jörg Friedrich en het hierop volgend debat in Duitsland over de bommenoorlog, dat is door drenkt van jammer en zelfmedelijden, menen sommigen voor moraal- apostel te moeten spelen. In de ei gengereide gedachtewereld van de heer Knobbe is de overtuiging ont staan dat wij Duitsers ook alleen maar slachtoffers en eigenlijk alleen maar vrouwen en kinderen waren. Oorzaak en gevolg worden op z'n kop gezet. Je zou haast kunnen denken: niet Duitsland heeft op 10 mei 1940 Ne derland bezet, maar andersom. Het komt niet bij hem op dat juist de vlie geniers van de Bomber Commands in de tijd van diepe vertwijfeling het enige lichtpuntje voor het door Duits land bezette Nederland waren. Ze vochten bij gevaar voor eigen leven, voor de bevrijding van Europa en van de nazi's. De op en rond Texel omge komen vliegeniers betaalden de hoogste prijs in het gevecht voor de vrijheid van ons allemaal. Ze zijn ver dronken, geëxecuteerd, verbrand en tot de kleinste stukjes verscheurd, en maar al te vaak zijn graf- en gedenk platen het laatste verwijs naar hun bestaan. Ze stierven voor ons en als we dat vergeten, dan bespotten wij hun offer. Ze zijn de bevrijders, ook al gaat dit het voorstellingsvermogen van de heer Knobbe te boven. Absoluut onverdraaglijk wordt de brief van de heer Knobbe bij de pas sage waarin hij voorschrijft vergiffe nis te schenken. Ongelooflijke arro gantie lees je uit deze regels. Wij hebben, naast veel andere dingen, meer dan honderdduizend Nederlan ders met het joodse geloof naar de gaskamers gedeporteerd, vele dui zenden Nederlanders voor slavenar beid naar de Duitse fabrieken ge stuurd en tijdens de hongerwinter '44/'45 meer dan 20.000 ellendig la ten verhongeren. Hoe blind en onwe tend moet je zijn om hiervoor vergif fenis te vragen, met de belachelijke verwijzing naar het bombarderen van Duitse steden. Dit is abominabel. Helemaal driest wordt het als de heer Knobbe denkt wijze raadgevingen te moeten geven. Hij is zeker totaal ver geten dat hij gast en niet heer is in een land, dat onder ons Duitsers zwaar geleden heeft. Zijn geraaskaal is on verdraaglijk. Andreas Wachtel, Oer-Erkenschwick (Did). Met deze vijfde ingezonden brief over dit onderwerp sluit de redactie de discussie over dit onderwerp af. In de Worsteltent aan de Smitsweg nabij De Koog treedt zondag de swing- en folkband Unicorn op. Deze formatie biedt een gevarieerd programma van traditionele en ei gentijdse muziek. Het accent ligt op Keltische muziek, maar doordat variatie voorop komt bij Unicorn, speelt de groep ook melodieën uit andere landen. De formatie uit Hoorn bestaat uit Monique Bosse (zang/percussie), Martien Tijburg (accordeon), Karin Bakker (viool/zang) en John Kuiper (gitaar/zang). De groep is van mening dat muziek geen grenzen kent. Volks muziek heeft volgens de formatie tal loze gezichten en waaiert uit over de hele wereld. Vandaar dat Unicorn vele stijlen speelt en net zo makke lijk zaterdagavond een feest bouwt, als zondagochtend in de kerk op treedt. De aanleg van nieuwe riolering in de Kotterstraat, Peperstraat, Mulderstraat en een deel van de Bijenkorfweg in Oosterend is ge gund aan Aannemingsmaat schappij de Vries van de Wiel Texel te Oudeschild. Dit bedrijf was met €172.800,- de laagste inschrij ver bij de openbare aanbesteding, waaraan verder werd deelgeno men door Reef Infra te Emmen (€173/500,-), Koninklijke Wegen bouw Stevin te Heerhugowaard (€192.000,-), Daalder Alkmaar te Schoorldam (€194.000,-), Aanne mingsmij Seignette (€204.000,-) en Koop Tjuchem te Nieuw-Vennep (€221.000,-). Het oude riool verkeert in zeer slechte staat. Bovendien loopt het hemelwa ter en het huishoudelijke afvalwater door dezelfde buis, waardoor bij zware regenval water op straat komt te staan. Bovendien komt op die manier veel schoon regenwater in de rioolzuiveringsinstallatie terecht. Het nieuwe systeem is gescheiden: met een apart riool wordt het regenwater dat via de straatkolken wordt opge vangen, rechtstreeks naar het open water afgevoerd. De bedoeling is het werk op 1 september te beginnen. De op Texel werkzame Marian Smit exposeert vanaf vandaag tot en met 1 oktober in de hal van het Provinciehuis in Lelystad. De ten toonstelling is ingericht met kun stenaar Jan Buys uit Amsterdam. Waar collega Buys zijn grafiek/aqua rellen exposeert, toont Smit haar pa pieren sculpturen. De kunstenares nam in 1994 voor het eerst deel aan een tentoonstelling met ruimtelijk werk. Na de Papiermanifestatie en de Papierbiënnale in Rijswijk, won Smit in 1999 een eerste prijs tijdens de Papiertriënnale in Charmey, waarna zij in 2002 een solo-expositie mocht inrichten in de Zwitserse plaats. De werken van Smit en Buys zijn ie dere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Het Provinciehuis ligt aan de achterzijde van het NS- en busstation. Volgens de wethouder zou de Notaristuin gezien kunnen worden als een soort buitenafdeling van ge meentelijke expositieruimte Tusse de Banke. De Notaristuin, die openbaar toegankelijk is, is eigendom van de gemeente. Burgemeester en wethou ders besloten de Notaristuin op te knappen, nadat zij recent een ver zoek hadden gekregen om de tuin te verkopen. Dat werd afgewezen. In haar verkiezingsprogramma had de WD, de partij van Hin, ook al voor gesteld de Notaristuin op te knappen en er eventueel beelden neer te zet ten. De tuin biedt momenteel een wat desolate aanblik. Bedankt voor uw belangstelling na het overlijden van onze vader en opa WIM LE NOBLE Uw medeleven, in welke vorm dan ook, is ons tot grote steun geweest. De kinderen klein- en achterkleinkinderen Texel, augustus 2003 Bczdankf! B<-< Jankf! B^-ci/inkt! Wij willen iedereen hartelijk bedanken die op wat voor manier dan ook aanwezig is geweest en heeft gezorgd dat 11 juli voor ons een geweldige dag is geworden. Nico en Karin van Tatenhove-Oostra Cinvya, Maaike Kampen, 15 augustus 2003 Oude Straat 106, 8261 CV Kampen Deze stoere visser wordt zondag Deze deugniet ziet vandaag. Dit kleintje is ook groot geworden. Jan van harte gefeliciteerd! is prachtig. Cor en Jenny Vis. rfT INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,65 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,55 (incl btw). F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag. Open dag Texel Sun Open dag. Op 23 augustus van 14.00 tot 18.00 u., Schorrenweg 11, Ooster end. Van een hol walletje naar een oud dijkje. Wij zijn ver huisd van Hollewal 5,1791 GH Den Burg naar het Oude Dijkje 40, 1796 ML, De Kooq Harry Anneke Smit. De nieuwe winterprogram- ma's zijn binnen. Kom langs World of TUI Reis bureau Texel. Laatste ronde! Hele zomercollectie nu halve prijs. Studio. Jonge mode voor een maatje meer. Waalderstraat4. Den Burg. Bingo zo. 24, di. 26 en zat 30 aug., aanvang 19.30 uur Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. Vermist sinds zaterdag 16 aug. onze lieve grijze poes. Lisa is vrij dik, heeft een platte snuit en oranje ogen. Als u weet waar ze is, bel ons dan even. Tel. 313914 of breng haar naar Vloedlijn 48 Laatste zomershirts nu extra scherp geprijsd. De Kust, Weverstr. 14, Den Burg. De yogalessen in De Aleph, Weverstr. 54, door Arien en Mirjam v. Erkelens beginnen weer op 26 aug. Lessen op di. t/m vr. Info en opg.: 319449. Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak, www.texel banket.nl, tel. 313791 Ik ben Bertje, een Jack Russel, black/tan reutje, geb. 28-6-03. Zoek nog een lieve baas. Tel. 310002. Mexico. Brazilië, Domini caanse Republiek. Super voordelige vroegboek- tarieven in het nieuwe Carribean winterprogram- ma van Holland Interna tional. Informeer bij uw World of TUI Reisbureau Texel. Wij repareren alle merken tv, radio, video, dvd, cd, pu, satelliet, camera, scanner, etc. (ook niet door ons ge leverd) met 3 maanden garantie. Service Center Texel, 311 777. Open dag Texel Sun Open dag. Op 23 augustus van 14.00 tot 18.00 u., Schorrenweg 11, Ooster end. Van een hol walletje naar een oud dijkje. Wij zijn ver huisd van Hollewal 5,1791 GH Den Burg naar het Oude Dijkje 40, 1796 ML, De Koog. Harry Anneke Smit. De nieuwe winterprogram- ma's zijn binnen. Kom langs World of TUI Reis bureau Texel. Laatste ronde! Hele zomercollectie nu halve prijs. Studio. Jonge mode voor een maatje meer. Waalderstraat 4. Den Burg. Bingo zo 24, di 26 en zat. 30 aug., aanvang 19.30 uur Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. Laatste zomershirts nu extra scherp geprijsd. De Kust, Weverstr. 14, Den Burg. De yogalessen in De Aleph, Weverstr. 54, door Arien en Mirjam v. Erkelens beginnen weer op 26 aug Lessen op di. t/m vr. Info en opg.: 319449 Bolchrysanten, bolchry- santen en nog eens bolchrysanten bij Tuin centrum V.d. Werve. Met wie mogen 2 scholie- res (Bergen) tegen vergoe ding meerijden op de maandag e/o donderdag ochtenden van Texel boot 7 uur naar Alkmaar of Ber gen? Graag reacties naar tel.nr. 319820. Party... tenten... Stiehl Entertainment, 310 320. Verjaardag: laat je verras sen met luxe borrelhapjes van Texel Catering Ser vice Ruud Boom, tel. 313791, www.texelcate ring.nl Heeft uw tv het begeven? Bel ons dan even! Stiehl, 311 777. Onbekend maakt onbe mind, maar zo langzamer hand weet iedereen toch wel dat je voor een mooi glas bij Hans van der Klift moet zijn. Van een hol walletje naar een oud dijkje Wij zijn ver huisd van Hollewal 5,1791 GH Den Burg naar het Oude Dijkje 40, 1796 ML, De Koog Harry Anneke Smit. De nieuwe winterprogram- ma's zijn binnen. Kom langs World of TUI Reis bureau Texel. Laatste ronde! Hele zomercollectie nu halve prijs. Studio. Jonge mode voor een maatje meer. Waalderstraat 4. Den Burg. Bingo zo 24, di. 26 en zat. 30 aug.. aanvang 19.30 uur Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. Laatste zomershirts nu extra scherp geprijsd De Kust, Weverstr. 14, Den Burg. Laxmi. Geinig voor wei nig. Veel kinderkleding, tweedehands. €4,- p/st. en 3 st. voor €10,-. T.k Volvo 240 station, Ipg, '93, blauw met. Vr.pr. €3850,-, Kees Keyser, tel 318301, na 19.00 uur: 317911 Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl, 311 777 winnende combinatie Willem Goënga en Marit Visser in actie.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9