HEMA ZEGEL m Cjroen TjmrtsJexeh 'tn het each Park weigert mits weg te halen Brand verwoest duingebied bij Den Hoorn aarten praat BZN bij over jutterij v.a* 29 augu ,tus a*s* TEXELSEWCOURANT Chef-kok dreigt met bijl en mes WgÊt-' wf texelse'Ücourant SUPER DE BOER Drenkeling Big Band ^ROC^ "v M Ongekend droog Dure Texelse ram Mogelijk ijsbaan op Groeneplaats iedereen leest 'tn! Reserveer uv/ advertentieruimte DINSDAG 26 AUGUSTUS 2003 chijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 (fW Jjwt- Jnrfi ia bd bfL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET IESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. .i/iinn won Pinanoran won hai tor Inoonn Innnnn non kn« ireniging van Eigenaren van Park Texel blijft weigeren emi-permanente gebouwen appeland in De Koog weg te Dit bleek maandag in kort g in de rechtbank in Alkmaar, Pe WE bezwaar aantekende het afgekondigde hand- gsbesluit. De gemeente eist bouwwerken verdwijnen. jat om een schaftkeet, een zee- men drie verplaatsbare units, meente wil dat ze verdwijnen, ze in strijd zijn met de bestem en de strook grond als singel- iling. Het genomen handha- jesluit veroordeelt de WE tot aangsom van 250 euro voor >g dat de units blijven staan. De ig.ng wil echter de tijd krijgen srinrichting van het park. Pas aide keet, waarin nu de recep- idergebracht, worden vervan- gdens de zitting deed de advo- ,an de vereniging P. Duijsens neer een beroep op het over- recht. Volgens hem stonden de iiers en de keet al op dezelfde roordat het ontwerp bestem- De Koog op 6 januari 1995 werd gelegd. Dit zou on- er blijken uit foto's en verkla- van en over de containers en Een van die verklaringen was wbedrijf Elko Vermeulen uit op 22 mei 2002, dat de BS in december 1992 waren Bescherming iaiden de containers als di- s door de aannemer van itrjn gebruikt, een functie die ijustus datzelfde jaar over- jebruik door de receptie en iiopslag van spullen. Op dit p er verklaring van voorma- raar Gran Dorado Resorts en ie Rekreatie. 'Nu sprake is «toestand die al bestond voor het ter inzage leggen van het bestem mingsplan, komt mijn cliënt een be roep op bescherming door het over gangsrecht van dat bestem mingsplan toe', aldus Duijsens. Bij toekenning van dit beroep kan de gemeente niet optreden tegen de aanwezigheid van de keet en de con tainers. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het echter hele maal niet zeker dat het gaat om de zelfde containers. 'De verklaringen zeggen slechts iets over de tijdstip pen waarop voor het eerst containers bij de ingang van het Stappeland zijn verschenen. Ze geven geen uitsluit sel over de precieze locatie daarvan.' Daarnaast zegt de gemeente vraag tekens te zetten bij de verklaring van Noordzee Recreatie. 'Deze verklaring is ondertekend door Frits Dijkstra, die in de bezwaarschriftprocedure als woordvoerder van de vereniging is opgetreden.' Vormfout Opvallend is daarnaast dat volgens Duijsens een vormfout in de bezwaarschriftenprocedure zit. 'De Bezwaarschriftencommissie bestond ten tijde van het horen en van het geven van advies uit gemeenteraads leden. Op grond van de wijziging van de Gemeentewet door de Wet dualisering gemeentebestuur mogen met ingang van 7 maart 2002 raads leden geen deel meer uitmaken van een commissie die door het college is aangesteld en andersom. In dit geval is gehoord op 24 april 2002 en geadviseerd op 28 mei 2002. Alleen al om die reden had de gemeente het advies ten grondslag mogen leggen aan het omstreden besluit.' De woordvoerder van de gemeente meldde overigens dat de commissie met geheel uit raadsleden bestaat: 'De voorzitter is geen raadslid, de overigen wel.' De uitspraak is over zes weken. Kklingboten De Zalm, de plein 5 en de Dorus Rijkers Helder zijn zaterdagavond eren voor een man die bij in het water lag. Ook twee van de Utrechtse badmees- ®Jen helikopter van de Konink- srine en de wippertruck van RM in De Koog werden inge- tf? ■<h G' ïkactie begon nadat de vrien- ide man alarm had geslagen. Igedronken en was daarna het water ingegaan. Door de vloed- stroom kwam de man ongeveer vier honderd meter verderop op eigen kracht weer aan land. Hij werd opge vangen door zijn vriendin en de poli tie. Volgens een woordvoerder van de KNRM moet de man ongeveer een uur in zee hebben gelegen. De heli kopter, die was gealarmeerd omdat het donker begon te worden, kon na aankomst meteen huiswaarts. De Beursplein, die als laatste reddings boot werd ingezet, kreeg kort na het uitvaren te horen dat de man weer op het land was. De uitruk werd daarop omgezet in een oefening. Medewerkers van Question Plaza in Den Burg verhinderden dit week end dat een 42-jarige op Texel werkzame chef-kok uit Sneek een Texelaar met een hakbijl (botten- splijter) en een uitbeenmes te lijf zou gaan. De politie heeft de man een nacht ingesloten. Vrijdagavond kregen de twee het in de disco met elkaar aan de stok, waarna ze er beiden uit werden ge zet. Toen ze elkaar in de Kantoor straat opnieuw opzochten, vielen over en weer rake klappen. De 42- jarige man trok een mes en hield dat met het lemmet tegen zijn borst en riep: 'Duw maar'. Een omstander pakte vervolgens het mes bij het handvat, waarna de Texelaar het bij het lemmet pakte en weigerde los te laten. De portier greep de man bij de keel, waarop zijn greep verslapte en hij het mes losliet. Terwijl de politie werd gebeld, ging het duwen en trek ken tussen de twee verder en haalde de kok ineens een zogeheten botten- splijter tevoorschijn en zwaaide er mee. Toen hij deze achter zijn broek riem stak, pakte de bedrijfsleider van Question hem bij zijn handen, waarna de porter een jas over zijn gezicht trok. waarop het wapen kon worden afgepakt Opnieuw werd de politie gebeld, die kort daarop ter plaatse was. Naar verluidt zou de man we gens andere incidenten 102 dagen worden vastgezet, maar een woord voerder van de politie vertelde giste ren dat hij na verhoor zaterdag alweer Met gastmuzikanten Erik Blom, Jan Doedens en Bert van Bommel in de gelederen speelt Big Band Texel (BBT) woensdag in strandpaviljoen Paal 9. Blok is trompettist en pianist bij de Alkmaarse Big Band en heeft al vaker met de BBT samengespeeld. Trompettist Van Bommel is vooral bekend van Het Groot Niet Te Vermij den Dans- en Show Orkest, en heeft in die hoedanigheid ook al eerder op het eiland gespeeld. Tijdens het con cert in Paal 9 zal Van Bommel zich ook vocaal uiten. Het optreden begint om 18.30 uur, de toegang is gratis. Kop van Noord-Holland Bel 0223 - 611 200 EN VRAAG Kom voor informatie vanavond tussen OE NIEUWE CURSUSGIDS VAN 18.30 - 20.00 uur langs! Bedrijfsopleidingen aan bi^het ROC! Haffelderweg 40A, Den Burg 4 'Volgens oudere boeren op het eiland was het in 1976 nog iets droger.' Toch kampt Texel met een flink waterte kort, constateert Jacques Hin van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Globaal is over het eiland bijna een halve meter water verdwenen. Pagina 6 Terwijl een hele beste ram hier hoog uit een paar duizend euro's opbrengt, verwisselde een ram van het Texelse schapenras in Schotland vonge week voor het veelvoudige van eigenaar. Pagina 5 was vrijgelaten De Texelaar heeft een deurverbod gekregen voor alle zaken in de Zwaanstraat. Doordat er nauwelijks wind stond greep het vuur niet al te snel om zich heen in het duingebied bij Den Hoorn. (Foto Jeroen van tuttum) Brand heeft in de nacht van zondag op maandag ongeveer 2,5 hectare duingebied net buiten Den Hoorn langs de Witteweg verwoest. De brandweer is de hele nacht bezig geweest om het vuur te bestrijden. Langs de Monnikenweg in de Den nen, de Ruijslaan en de Boodtlaan in De Koog woedden afgelopen weekeinde eveneens buiten- branden. De politie sluit brand stichting niet uit. Ongeveer veertig brandweerlieden gingen zondagavond en -nacht het vuur in het duingebied naast Kees Dekkershok te lijf. De brandweer werd om half twaalf 's avonds gealar meerd. Tegen half zes in de ochtend gingen de wagens terug naar de ka zerne. Voor de bestrijding van het vuur werd gebruik gemaakt van alle blusvoertuigen. Teso liet een extra boot varen om een tankautospuit uit Den Helder naar het eiland te vervoe ren. Die wagen en zes Helderse brandweerlieden bleven de hele nacht standby in de kazerne in Den Burg. De brandweerlieden bestreden het vuur aanvankelijk met vuurzwepen. Het duurde ongeveer driekwartier, voordat ze gebruik kon maken van water uit een brandkraan bij de oude ingang van camping Loodsmans- dulh. De brandweer had volgens of ficier van dienst Richard Rijk moeite de kraan te vinden, omdat er begroei ing omheen zat Woordvoerder Erik van der Spek van Staatsbosbeheer, eigenaar van het duingebied, liet weten aandacht te zullen schenken aan het voorval. Tegelijk met het zoe ken naar de brandkraan, onderzocht de brandweer of er water uit de Mok- sloot kon worden gepompt. Volgens Rijk bood dat echter weinig uitkomst vanwege de droogte. 'Er kwam ei genlijk alleen maar modder uit.' Nadat de watervoorziening in orde was, werd de duinbrand ruim water met water bestreden. Mede doordat er weinig wind stond, kon de brand weer de brand beperkt houden. Voor huizen in de omgeving en camping Loodsmansduin bestond geen direct gevaar. Medewerkers van Staatsbos beheer waren aanwezig om de brandweer bij te staan. Er moest on der meer stroom worden verwijderd van een afrastering die midden in de brand stond. Gisteren waren mede werkers van Staatsbosbeheer ook de hele dag ter plaatse om te controle ren of het vuur, dat in de humuslaag nog nasmeulde, met opnieuw op laaide. De brandweer is van vrijdagavond tot gistermiddag vijf keer op pad ge weest voor branden in de natuur. Vrijdagavond woedde aan het eind van de avond een brandje in de strui ken langs de Ruijslaan in De Koog. Dat werd in de kiem gesmoord door voorbijgangers. De brandweer bluste na. Zaterdagavond moest de brand weer op pad voor een bermbrand in de Dennen langs de Monnikenweg. De schade bleef beperkt, door alert ingrijpen van omwonende Marc van Rijsselberghe. Er ging ongeveer tien vierkante meter verloren. Na het blus sen kon de brandweer meteen door naar camping Om de Noord aan de Boodtlaan in De Koog. Daar was riet uit een sloot in brand geraakt. Omwo nenden verrichtten de eerste blus werkzaamheden. De duinbrand van zondagavond ontstond vermoedelijk tussen kwart over elf en half twaalf. Om kwart elf was een medewerker van Staatsbosbeheer nog bij het duin geweest en om half twaalf werd de brandweer gealarmeerd. De kurk droge begroeiing stond toen al in lichtelaaie Maandagmiddag moest de brandweer er nog een keer uit voor een brandje in de Dennen bij de kruising van de Heidevlakweg met het Westerslag. Een toerist die een brandlucht had geroken, had een beginnend vuur gevonden. De man had het zelf uitgemaakt en voor de zekerheid de brandweer gewaar schuwd. Dat vuurtje was ontstaan door een weggegooide sigaret. De andere zijn volgens een politie- woorder nog in onderzoek. Brand stichting wordt niet uitgesloten. Men sen die tips hebben, kunnen die melden bij de politie op telefoonnum mer 0900-8844. Volgens brandweer commandant Dick Jongeneel is er nog niet direct een verband aan te wijzen tussen de branden. Meer over de duinbrand en de andere brandjes elders in deze krant. Op de Groeneplaats in Den Burg komt begin volgend jaar mogelijk tij delijk een kunstijsbaan te liggen. Rabobank Texel heeft daarvoor een verzoek ingediend bij burgemeester en wethouders. De ijsbaan moet één van de festiviteiten worden waarmee de Rabobank in 2004 haar honderd jarig bestaan op het eiland wil vieren. De bank wil de baan tussen 10 fe bruari en 12 maart in gebruik hebben. 'We willen er wat leuks van maken', laat een woordvoerster van de bank desgevraagd weten. Burgemeester en wethouders zijn van plan om tijde lijke vrijstelling te verlenen op basis van artikel 17 van de Wet Ruimtelijke Ordening. (Advertentie) Smit, Jan Keizer en andere van de Volendamse formatie mgen gisteren aan de lippen Ier Maarten Boon. 'Het is voor si dat wij met een jutter spre- tachtig om te horen wat ie- bezielt om in het holst van de bet strand langs te gaan. En or waardevolle spullen hij er al- widt. Aan elk voorwerp zit een kijkt de Volendammer «ger rond in de bonte verza- in het juttershol aan de De Volendammers kwamen niet toevallig op bezoek, maar waren op Texel voor opnamen van het tv-programma BZN Ontmoet, dat in het najaar door de Tros zal wor den uitgezonden. Daarin maken de muzikanten allerlei uitstapjes in Ne derland, zoals naar de mijnen in Lim burg, Slot Loevestein bij Poederojjen en Texel dus. Ze maakten een ritje met de Juttersexpres van Boon en speelden op het strand bij paal 17 het lied 'De troubadour'. 'Het is een eer betoon aan onze gitarist Dirk van der Horst, die door ziekte de groep heeft era draait geeft Maarten Boon BZN uitleg over"het juttersvak. Cjrocn "ZwarL-Jexels in het harL, Spinbaan 6, Den Burg, telefoon 36 26 00, fax 3141 11 (Advertentie) moeten verlaten.' Bij Keizer gingen de herinneringen ook terug naar eer dere optredens op het eiland. 'Ik weet nog dat we speelden in 't Skiltje in Oudeschild en in Sarasani. Ik vond het altijd een belevenis om naar het eiland te gaan. En ik vlieg met Jan Tuip, die een Cessna heeft, regelma tig naar Texel. We huren hier dan een fiets en gaan lekker het eiland over.' Carola Smit moest tot haar schaamte bekennen dat het de eerste keer was dat ze Texel aandeed. (Foto Gerard Timmerman) Vanaf 29 augustus a.s. verschijnt in de TC vrijdags de pagina S(. actief". Deze pagina bevat o.a. de agenda, weekenddiensten, artikelen en foto's over uitgaan, actief zijn, natuur en cultuur. Er is voor een beperkt aantal bedrijven ruimte om op deze pagina te adverteren. Informeer en/of reserveer daarom snel bij de advertentieafdeling van de

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1