'Een marktplein vol net kwaliteitsschapen' TX41 vangt bijzondere krab 10.000ste Luchtvaartmuseum oofdrol Cees Kikkert op Schapenfokdag j Nioz veel gedronken EEN BETER MILIEU Voetbalprogramma .TEXELSE COURANT Kees Kikkert met de kampioen bij de oudere rammen. Keurmeesters inspecteren de schapen VERVOLG VAN PAGINA 1 wl opereert al 125 jaar onafhan- 'en dat wil ik de komende 125 >ok laten gebeuren.' pstarten van de private funding Sens hem zeker geen manier om ederlandse Wetenschappelijke usatie (NWO), de grootste geld- ler van het NIOZ, te passeren. 1W0 en het NIOZ verschilden !,l|d van mening over de hoogte Ie jaarlijkse subsidie. De Leeuw erop dat het NIOZ NWO er in- els van heeft overtuigd dat er in ï'leden te weinig geld beschik- ■Sgesteld. 'Zowel structureel als enteel hebben we echter meer 9ekregen. Dit neemt niet weg Peaanonderzoek duur cinder 's. We hebben ons erbij neerge- je nooit voldoende zal krij gen voor het onderzoek, maar wat we nu doen is geen actie uit bittere nood zaak. Het is een alternatieve geldbron die je aanboort.' Het NWO is op de hoogte gesteld van het initiatief van het NIOZ. De organisatie heeft vol gens De Leeuw inmiddels belangstel ling getoond. Inkomsten uit giften, schenkingen en donaties heeft het instituut nog met beraamd. Op de begroting zijn de inkomsten voorlopig op nul gezet. 'Dit is langetermijnwerk. Over vijf jaar willen we de balans opmaken en mis schien dat we dan enigszins kunnen inschatten wat het ons jaarlijks ople vert.' Vanuit de baggerwereld zijn vorig |aar bij wijze van proef al enkele duizen den euro's geschonken aan het NIOZ. Het instituut besloot voor dat geld een apparaat te kopen waarmee onderzoek kan worden verricht in slibachtige bodems. 41-jarige automobilist uit kiveen moest vrijdag zijn rijbe- 'leveren, nadat hij rond 3.00 uur Dorpsstraat in De Koog betrapt °P het rijden onder invloed. De 'sst gaf een score van 665 ug/ :rnaal zo veel als toegestaan. De kreeg bovendien een proces- hl. Een achttal politiemensen hield in de nacht van zaterdag op zondag tussen 22.30 en 5.00 uur een controle op de Pontweg. Daarbij moesten 111 weg gebruikers in het pijpje blazen. Van hen had er slechts één iets te diep in het glaasje gekeken. Het ging om een 48-jarige vrouw uit Weesp, Zij blies 240 ug/l en kreeg een boete van €190,-. EcoMare heeft sinds een paar da gen een zeldzame krab in huis, die nauwelijks voorkomt in de Neder landse kustwateren. Het gaat om een zogeheten goneplax rhomboi- des die ongeveer honderd kilome ter ten noorden van Vlieland door de TX41 van de gebroeders De Vries boven water werd gehaald. Het diertje heeft verhoudingsgewijs zeer grote scharen, een breed recht hoekig schild en ogen op steeltjes. De krab werd gevangen in een slikachtige bodem op 38 meter diepte. De TX41 was aan het vissen op noordse kreeftjes. Volgens bio loog Arthur Oosterbaan komt de goneplax rhomboides vaker voor in het noordelijk deel van de Noordzee boven de Doggersbank, maar daar onder eigenlijk niet. Hij kan met ver klaren waarom de betreffende krab tot honderd kilometer boven Vlieland is gekomen. 'Hij zat er wel in het goede milieu. Die krabben leven in een slikachtige bodem. Ze graven zich deels in, zodat alleen de ogen boven het slik uitsteken. Als er wat interessants voorbij komt. komen die grote scharen uit het slik tevoorschijn om de prooi te pakken.' Volgens Oosterbaan is het een pure toevals treffer dat de krab is aangetroffen. 'Het is toeval dat hij is gevonden, dat hij is opgemerkt aan boord en dat hij is aangekomen bij EcoMare.' De vis sers hielden de bijzondere krab apart en brachten hem levend bij het cen trum voor Wadden en Noordzee. Krabbendeskundige Hans Adema schat dat het dier ongeveer twee jaar oud moet zijn. De krab wordt in af zondering gehouden. Als hij geen vreemde kuren vertoont, wordt hij mogelijk ondergebracht in het pu blieke deel van EcoMare. De TX41 haalde een bijzondere krab boven water, die sinds enkele dagen is ondergebracht bij EcoMare. (folo j^roen van Helium) Ramon en Francoise Kwakman en hun zoontje Jeffrey uit Zwolle wa ren donderdag de tienduizendste bezoekers van het Luchtvaart museum in Eierland. Het echtpaar kreeg van vrijwilligster Jannie Koger een gratis rondvlucht aan geboden met Reinair. Het was de eerste keer dat het echt paar het Luchtvaartmuseum be zocht. De familie Kwakman, die twee maal eerder vakantie vierde op het eiland, was op het vliegveld en be sloot eens binnen te stappen bij het museum Omdat het hun éénna- laatste dag was, werd de rondvlucht meteen uitgevoerd. Piet Standaart zat aan de stuurknuppel. René Hovestad, eigenaar van Reinair, was verhinderd. Francoise Kwakman en haar zoontje bleven aan de grond. Voor Ramon Kwakman was het dub bel feest. Hij vierde afgelopen don derdag ook nog zijn verjaardag Woensdag 3 september JVC B2-Texel'94 B2 (beker) 19.00 WGWC1-Texel'94C1 (beker) 19 00 Zaterdag 6 september Texel'94 A1 -Purmerend A1 13.30 JVC B2-Texel'94 B1 12.30 Texel'94 B2-Den Helder B2 13.30 Koedijk B4-Oosterend B1 16.00 JVC C2-Texel'94 C1 14.30 Callantsoog C1 -Texel'94 C2 13.00 Texel'94 C3-Callantsoog C2 11.45 Texel'94 D1 -WGW D2 11.45 Texel'94 D5-BKC D3 11.45 HCSC D1 -Texel'94 D2 10.00 Succes D2-Texel'94 D3 12.00 Succes D3-Texel'94 D4 12.00 Oosterend C1-Conzelo C1 12.30 Oosterend D1-Den Helder D2 9 30 G-voetbal Eendracht'82 2-Texel'94 12.30 Meisjesvoetbal Oosterend MB1 -Koedijk MB2 11.00 WZ MD4 - Texel'94 MD2 11.15 Zondag 7 september Texel'94-SRC 13.30 DESS-ZDH 14.00 Vesdo-Oosterend 14 00 Spartanen 2-Texel'94 2 11.45 Vios W. 4-Texel'94 3 12.45 Watervogels 4-Texei'94 4 10.00 Succes 6-Oosterend 2 11.00 Meisjesvoetbal RKEDO MA1-Texel'94 MA1 12.45 i fokker is pas echt goed als hij n achtereen in verschillende egorieën topkwaliteit levert. I voor niets zijn het op de else Schapenfokdag elk jaar er dezelfde fokkers die een ot deel van de prijzen pakken, van hen is Cees Kikkert uit De sten, die maandag bij de oudere pmen, de oudere ooien en de jarige ooien de kampioenen rde. De Bronzen Texelaar, de aeenteprijs voor de beste een- ge ram, ging naar Koos Tjep- na en mede-eigenaar Erwin de m uit Barneveld. kwaliteit is terug te voeren tot ke bloedlijnen bewijst schaap imer 4030-2981 van Cees ;ert, die winnaar werd bij de ere ooien. Het is de moeder van reservekampioen bij de jonge men en de zus van de kampioen Ie oudere rammen. Dezelfde ooi j vorig jaar ook al kampioen. Suc- vvas er ook voor andere fokkers. Cees Commandeur, die de :e eenjarige ooi met lam inzond, ampioensgroep oudere ooien en eservekampioen bij de oudere n, Nico van Heerwaarden was resvol in verschillende catego- len leverde de reservekampioen Ie oudere ooien. Loek van Vliet onder meer present met de le groep eenjarige ooien. Toen itgenoemde inzenders een jaar of leieden voor het eerst hun gezicht l nzien op de keuringen, werden k Joor de 'gevestigde orde' wat tóch bekeken. Maar inmiddels is ipect en duiken hun namen Is vaker boven in de prijslijsten Collegialiteit onder de fokkers gisteren op het marktplein voel- Overleven als schapenfokker niet meer in je eentje. Compliment compliment aan de Texelse penfokkers', sprak Jan Zwager- 's morgens bij zijn afscheid als iter van vereniging 'Het Texelse instamboek in Noord-Hol- Hij doelde onder meer op de rvaarop de Texelaars voor de ilf de Schapenfokdag hadden iseerd. Daarbij moest wor- Idaan aan een waslijst aan re- i. Zwagerman. 'De 21-dagen- die nog steeds een m vormt, dranghekken, ont- ing en een rolmat van 30 meter ïfokkers speciaal uit Overijssel en laten overkomen. Als je dan denkt aan alle perikelen rond de scrapie en het al dan niet cou peren. en dan toch een marktplein vol met kwaliteitsschapen, petje af.' Lange weg De laatste voorbereidingen begon nen al rond vijf uur 's morgens, toen de dieren werden gevoerd, uit het land gehaald en naar de Groenplaats gebracht. Bijvoorbeeld door René Mantjevan Dijkmanshuizen. 'Fokkerij is bij ons van vader op zoon gaan. Ik ben van de derde generatie en ermee opgegroeid. Zelf heb ik met een uit gesproken visie op het fokken. Ik ga gewoon met de mode mee. Dat klinkt misschien wat onverschillig, maar ik heb me aan het nieuwe fokdoel te houden. Betere ontwikkelde, dus rui mere schapen, met behoud van het rastype. Dat is best moeilijk en we hebben nog een lange weg te gaan. We zitten nog in de aanloopjaren, maar met grotere rammen proberen we toch de luxe uitstraling te behou den Hier op de Fokveedag kun je duidelijk zien dat er een tweedeling is: in dat hokje daar staan schapen van het ouderwetse soort, wat kleiner en luxer. En die twee ramlammeren hier zijn ruimer ontwikkeld, maar wel met behoud van rastype. Het is erg moei lijk, want als fokker word je snel ver leid om je wat meer op luxe en uitstra ling te richten.' Herkomst Volgens keurmeester Mart Nijssen uit Panningen in Limburg doen de Texelaars het goed. 'Het is dit jaar gewoon best. Texelse fokkers gaan met hun tijd mee. Een paar jaar gele den zag ik op de Texelse Fokveedag hooguit een stuk of vijf dieren die aan het nieuwe fokdoel voldeden. Nu staan er een hele bos van die beste schapen.' De keurmeesters bekijkt met zijn collega elk schaap van kop tot kont. 'Ik kijk hoe bespiering is en of het dier lang getrokken is', waar mee hij de vorm van het lichaam tus sen de schouders en het kruis be doelt. 'Verder beoordeel ik de breedte en de diepte van de romp. Want veel inhoud betekent dat er veel ruimte is voor de organen, wat goed is voor de gezondheid. De kop moet uitstraling hebben.' Waar buitenstaanders nau welijks verschillen zien, zijn die voor Nijssen overduidelijk. 'Aan elk schaap kan ik zien bij welke fokker het van daan komt.' Lijp Probleem waar fokkers tegenaan lo pen is dat het nieuwe fokdoel met helemaal aansluit bij wat de markt vraagt. Van Heerwaarden: 'Veel hobbyisten willen een wat luxer lam hebben. Ook ik heb de schapen voor de aardigheid. Ik wil graag mooie die ren in de schuur hebben staan. Bij mij komen mensen die rastypische die ren wil hebben. Die grote onsoortige beesten willen ze nietVoorbeeld van die categorie kopers is Kees Pauw uit de Beemster, sinds kort eigenaar van een ramlam van het ouderwetse, dus luxe type uit de stal van Van Heer waarden 'Ik ben er helemaal lijp van. Tegenwoordig hebben ze wel de mond vol over die ruimere, ontwik kelde schapen, maar de uitstraling haalt het niet bij deze', wijst hij op een ramlam dat hij afgelopen dinsdag kocht bij Van Heerwaarden. 'Is het geen prachtdier? En zo heb ik er nog eentje', neemt hij de verslaggever naar een ander hokje. 'Ook dinsdag gekocht Ik heb er in totaal vier aan geschaft. Bij Tjepkema, Van Heer waarden en bij Gerrit Bakker. Ik ben afgelopen dinsdag al naar ze toege gaan. Als ik vandaag zou willen ko pen, dan was ik te laat geweest.' Realiteit is inderdaad dat de dieren die op de Fokveedag staan óf al ver kocht zijn óf de fokker/eigenaar houdt ze zelf. Maar de afgelopen dagen is er veel handel gedreven. Bedriiven werden overspoeld door hoog is. Maar hi| geeft de moed met op. 'Hier komen we later op de dag op terug', beent hij weg. Mantje: 'Je kunt met meer onder de scrapiere- sistentie uit. ledereen vraagt het en als fokker wil je het zelf ook.' Van Heerwaarden: 'Aan de ene kant is dat jammer, want daardoor gaat er heel veel goed materiaal verloren Uitslagen: Rubriek 1. Oudere rammen: 1A. Fokker C. Kikkert, Den Burg, eigenaar C. Kikkert, Den Burg en B. Kouters, Eist; 1B Fokker/eigenaar C.A Commandeur, Den Hoorn; 1C. Fokker/ei genaar CA Commandeur, Den Hoorn; 1D. Fokker P J Groot en Zn Beemster, eigenaar K. Tjepkema en J Kolk, Texel. 1E Fokker/ei genaar D Kikkert. Den Hoorn; 1F Fokker J Engel, Mijdrecht, eigenaar combinatie Bakker- Zoetelief. De Waal Rubriek 2. Tweejarige rammen: 1A Fokker C. Kikkert, Den Burg. eigenaar K Tjepkema en J Kolk, Texel, 1B Fokker C Kikkert, Den Burg, eigenaar K. Tjepkema. De Waal; 1C Fokker fa J. Worp en Zn Beets, eigenaar J. Eelman, Oosterend; 1D Fokker/eigenaar J. Eelman, Oosterend. 1E Fokker/eigenaar vof Veeg er, Den Hoorn; 1F. Fokker fa. Zwagerman. Hens broek. eigenaar H.J C Barhorst, Oosterend; IG. Fokker A. en P. Klaver. Zandwerven, eige naar combinatie Bakker-Zoetelief, De Waal. Rubriek 3. Eenjarige rammen: 1A Fokker E de Haan. Barneveld. eigenaar E. de Haan, Barneveld en K Tjepkema. De Waal; 1B Fok ker MJ van Boekei. Duiven, eigenaar M J van Boekei. Duiven en C. Kikkert. Den Burg, 1C Fokker/eigenaar D Kikkert, Den Hoorn; 1D. Fokker/eigenaar L.A.M van Vliet, Den Burg, 1E, Fokker/eigenaar D Kikkert, Den Hoorn, 1F. Fokker Joh Semmekrot, Markelo. eigenaar PG Kooiman. Den Burg; 1G. Fokker B. Kouters. Eist, eigenaar vof Veeger, Den Hoorn; IH. Fokker P Verberne, Oosterend, eigenaar R. Bakker, Den Hoorn; 11. Fokker/eigenaar J. Kolk. Oudeschild; 1K Fokker/eigenaar H J C Bar horst, Oosterend. Rubriek 4. Eenjarige rammen: 1A. Fokker/ eigenaar K. Tjepkema, De Waal, 1B Fokker N B.M van Heerwaarden. Den Burg, eigenaar Een jeugdige liefhebber ontfermt zich over de schapen. er Corry HeQne met de zojuist aan Koos Tjepkema overhandigde Bronzen Texelaar, voor de beste eenjarige ram. Rechts Jan Zwagerman, scheidend voorzitter van els Schapenstamboek in Noord-Holland. overkantse liefhebbers. Van Heer waarden ontving er zo'n 150, waar onder een groep Franstalige Belgen. 'Zelf spreek ik geen woord Frans, gelukkig was er eentje bij die mijn verhaal kon vertalen.' Op het land werd ook handel gedaan. 'We note ren dat gelijk, want anders gaat het mis. Tegenwoordig komt er namelijk per dier zo vijftig euro bij aan kosten. Het maakt een heel verschil wie die kosten betaalt.' Over die bijkomende kosten, onder andere voor het stam boek is de laatste tijd veel te doen. 'Het loopt de spuigaten uit', verzocht Cees Commandeur. Ook hij ving ver halen op over overkantse fokkers die zelf een stamboek willen oprichten. Met een fokdoel waarbij de nadruk ligt op het uiterlijk van het schaap (rastype) en niet de grootte en waar bij door inzet van vrijwilligers de kos ten omlaag moeten. Scrapie Toch werd er ook gistermorgen han del gedreven. Giel Sanders van de Hogeberg heeft zijn oog laten vallen op een ramlam van Van Heer waarden. Een beste ram, met als enige nadeel dat het genotype met dubbele ARR is. Hierdoor is het dier met resistent tegen scrapie, terwijl er wettelijke maatregelen op stapel staan om niet-resistente rammen niet meer voor de houderij in te zetten Maar Sanders heeft een eigen visie en ziet toch mogelijkheden. Op het terras van De Lindeboom vraagt Van Heerwaarden €175, wat Sanders te PG. Kooiman, Den Burg en J Scholtens, Nieuwe Niedorp, 1C. Fokker/eigenaar D. Kikkert. Den Hoorn 1D FokkerJ.F Hokkeling. Enkhuizen, eigenaar J Kolk. Oudeschild. 1E Fokker/eigenaar N BM. van Heerwaarden, Den Burg; 1F Fokker/eigenaar C Kikkert, Den Burg; 1G. Fokker/eigenaar D. Kikkert. Den Hoorn; 1H Fokker/eigenaar vof Veeger, Den Hoorn; 11 Fokker/eigenaar H.J C Barhorst, Oosterend. Rubriek 5. Eenjarige rammen: 1A. Fokker L A.M. van Vliet, Den Burg, eigenaar LA.M van Vliet. Den Burg en C Kikkert, Den Burg. 1B. Fokker/eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn, 1C. Fokker/eigenaar C Kikkert. Den Burg, 1D. Fok ker/eigenaar J. Eelman. Oosterend, 1E Fokker/ eigenaar CA Commandeur, Den Hoorn; 1F. Fokker/eigenaar combinatie Bakker-Zoetelief, De Waal, 1G. Fokker/eigenaar H J C Barhorst, Oosterend, Rubriek 6. Eenjarige rammen: 1A. Fokker/ eigenaar C Kikkert Den Burg; 1B. Fokker fa Zwagerman, Hensbroek, eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn, 1C. Fokker/eigenaar C A. Com mandeur, Den Hoorn; 1D. Fokker J. Kolk. Oudeschild, eigenaar J Kolk, Oudeschild en K. Tjepkema De Waal, 1E Fokker C. Kikkert, Den Burg, eigenaar vof Veeger, Den Hoorn, 1F. Fokke/eigenaar combinatie Bakker-Zoetelief. De Waal, 1G Fokker/eigenaar PG. Kooiman, Den Burg; 1H. Fokker/eigenaar H.J.C. Barhorst, Oosterend Rubriek 7. Tweetallen ramlammeren: 1A In zending van C A. Commandeur, Den Hoorn; 1B Inzending van C.A Commandeur, Den Hoorn, 1C Inzending van G. Bakker, Ooster end; inzending van C.A Commandeur, Den Hoorn; 1D Inzending van E. de Haan, De Koog Rubnek 8. Tweetallen ramlammeren: 1A. In zending van C Kikkert. Den Burg, 1B Inzen ding van C Kikkert, Den Burg; 1C Inzending van N B.M. van Heerwaarden, Den Burg; 1D Inzending vanG Bakker, Oosterend; 1E. Inzen ding van N B M van Heerwaarden. Den Burg, 1 F. Inzending van G Bakker, Oosterend. 1G Inzending van D Kikkert. Den Hoorn. Rubnek 9. Tweetallen ramlammeren: 1A. In zending van K Tjepkema, De Waal, 1B. Inzen ding van N B.M. van Heerwaarden, Den Burg; 1C. Inzending van J, Kolk. Oudeschild. 1D. In zending van fa. J Mantje en Zn Oudeschild; 1E. Inzending van NBM. van Heerwaarden, Den Burg, 1F. Inzending van fa. J Mantje en Zn Oudeschild; 1G. Inzending van K. Tjepkema, De Waal, 1H Inzending van PG. Kooiman, Den Burg. Rubriek 10. Tweetallemn ramlammeren: 1A Inzending van K Tjepkema, De Waal; 1B In zending van L A M. van Vliet. Den Burg; 1C. Inzending van L.A.M. van Vliet, Den Burg, 1D Inzending van LAM. van Vliet, Den Burg; 1E Inzending van K. Tjepkema, De Waal; 1 F. Inzen ding van K Tjepkema, De Waal, Rubriek 11Drietallen ramlammeren: 1A. In zending van C.A. Commandeur, Den Hoorn. 1B Inzending van CA. Commandeur. Den Hoorn, 1C Inzending van J. Eelman, Ooster end. 1D. Inzending van K. Tjepkema, De Waal; 2A. Inzending van J. Eelman, Oosterend Rubriek 12. Drietallen ramlammeren: 1A. In zending van C. Kikkert, Den Burg. 1B Inzen ding van C A. Commandeur, Den Hoorn; 1C Inzending van C. Kikkert. Den Burg, 1D. Inzen ding van D Kikkert. Den Hoorn; 1E Inzending van D Kikkert, Den Hoorn, 1F. Inzending van J Eelman, Oosterend Rubriek 13. Drietallen ramlammeren: 1A. In zending van D. Kikkert. Den Hoorn; 1B. Inzen ding van fa J Mantje en Zn Oudeschild; 1C. Inzending van J. Kolk, Oudeschild; 1D. Inzen ding van PG Kooiman, Den Burg, 1 E. Inzen ding van PG Kooiman, Den Burg Rubriek 14. Drietallen ramlammeren: 1A. In zending van K. Tjepkema, De Waal; 1B. Inzen ding van K Tjepkema. De Waal; 1C. Inzending van fa J Mantje en Zn.. Oudeschild; 1D. Inzen ding van K. Tjepkema, De Waal; 2A. Inzending van fa. J Mantje en Zn,, Oudeschild Rubriek 15. Schaap en twee ramlammeren: 1A Eigenaar D Kikkert. Den Hoorn, 1B Eige naar G. Bakker. Oosterend; 1C Eigenaar C A Commandeur, Den Hoorn; 1D. Eigenaar PG. Kooiman. Den Hoorn. 1E Eigenaar D Kikkert, Den Hoorn, 1F Eigenaar J. Eelman, Oosterend. Rubriek 16. Schaap en twee ramlammeren: 1A. Eigenaar C. Kikkert, Den Burg, 1B Eigenaar K. Tjepkema, De Waal. 1C. Eigenaar K. Tjepkema. De Waal. 1D Eigenaar C Kikkert, Den Burg Rubriek 17. Schaap en ooi- en ramlam: 1A. Eigenaar N.B.M. van Heerwaarden, Den Burg. 1B Eigenaar K Tjepkema, De Waal, 1C. Eige naar G Bakker. Oosterend; 1D. Eigenaar C.A. DINSDAG 2 SEPTEMBER 2003 Commandeur. Den Hoorn, 1E. Eigenaar K Tjepkema. De Waal; 1 F. Eigenaar J Kolk, Oude schild. 1G. Eigenaar J. Kolk. Oudeschild. Rubriek 18. Schaap met ooi- en ramlam: 1A. Eigenaar C. Kikkert. Den Burg; 1B. Eigenaar PG Kooiman, Den Burg; 1C. Eigenaar K. Tjepkema. De Waal, 1D Eigenaar J Eelman. Oosterend; 1E. Eigenaar J Eelman. Oosterend; 1F. Eigenaar PG Kooiman, Den Burg. Rubriek 19 Schaap met ooi- en ramlam: 1A Eigenaar N.B M van Heerwaarden, Den Burg, 1B. Eigenaar PG. Kooiman, Den Burg; 1C Ei genaar J. Eelman, Oosterend; ID. Eigenaar combinatie Bakker-Zoetelief. De Waal, 1E. Ei genaar G Bakker, Oosterend. Rubriek 20. Schaap en twee ooilammeren: IA. Eigenaar K Tjepkema. De Waal; 1B. Eige naar J. Eelman, Oosterend; 1C. Eigenaar NBM van Heerwaarden, Den Burg; 1D Eige naar N.B M van Heerwaarden, Den Burg; 1E. Eigenaar PG. Kooiman. Den Burg. Rubriek 21. Schaap en drie lammeren: 1A. Eigenaar N B.M. van Heerwaarden, Den Burg, IB. Eigenaar PG. Kooiman, Den Burg Rubriek 22. Eenjarige ooi met lam 1A. Eige naar CA Commandeur, Den Hoorn. 1B Eige naar K Tjepkema. De Waal; 1C. Eigenaar com binatie Bakker-Zoetelief. De Waal, 1D Eigenaar combinatie Bakker-Zoetelief, De Waal Rubriek 23. Eenjarige ooi met ram: IA. Eige naar C Kikkert. Den Burg; 1B Eigenaar C.A Commandeur, Den Hoorn. 1C Eigenaar LA.M van Vliet, Den Burg, 1D Eigenaar combinatie Bakker-Zoetelief. De Waal; 1 E. Eigenaar com binatie Bakker-Zoetelief, De Waal Rubriek 24. Eenjarige ooi met twee lamme ren: 1A Eigenaar combinatie Bakker-Zoetelief, De Waal. Rubriek 25. Drietallen ooilammeren: 1A In zending van L.AM van Vliet. Den Burg, 1B Inzending van L.AM. van Vliet, Den Burg; 1D. Inzending van fa. J Mantje en Zn., Oudeschild Rubriek 26. Viertallen ooilammeren: 1A. In zending van C. Kikkert, Den Burg, 1B. Inzen ding van C Kikkert. Den Burg; 1C. Inzending van J Eelman, Oosterend; 1D Inzending van combinatie Bakker-Zoetelief. De Waal. Rubriek 27. Viertallen ooilammeren: 1A. In zending van C. Kikkert. Den Burg; 1B. Inzen ding van K. Tjepkema. De Waal, 1C. Inzending van PG. Kooiman. Den Burg, 1D Inzending van D Kikkert. Den Hoorn, 1E. Inzending van fa J. Mantje en Zn.. Oudeschild. Rubriek 28. Drietallen eenjarige ooien: 1A Inzending van LAM. van Vliet. Den Burg. 1B Inzending van N B.M. van Heerwaarden, Den Burg; 1C. Inzending van J Kolk, Oudeschild. Rubriek 29. Viertallen eenjarige ooien: 1A Inzending van P.G. Kooiman, Den Burg: 1B Inzending van K. Tjepkema. De Waal; 1C. In zending van fa. J. Mantje en Zn.. Oudeschild; 1D Inzending van vof Veeger. Den Hoorn; 1E. Inzending van J. Kolk, Oudeschild. Rubriek 30. Drietallen oudere ooien: 1A. In zending van L.A.M. van Vliet, Den Burg. 1B Inzending van R Bakker. Den Hoorn Rubriek 31 Viertallen ouderen ooien: 1A Inzending van C.A. Commandeur. Den Hoorn; 1B. Inzending van C. Kikkert. Den Burg: 1C Inzending van combinatie Bakker-Zoetelief, De Waal. Kampioen oudere rammen: fokker C. Kikkert. Den Burg. eigenaar C. Kikkert. Den Burg en B. Kouters. Eist; reservekampioen oudere ram men fokker C. Kikkert, Den Burg, eigenaar K. Tiepkema en J Kolk, Texel; kampioen eenja rige rammen: fokker E. de Haan. Barneveld. eigenaar E de Haan, Barneveld en K. Tjepkema. De Waal; reserverkampioen eenja rige rammen, fokker/eigenaar C Kikkert, Den Burg Beste schaap met lammeren: eigenaar N.B.M. van Heerwaarden, Den Burg. beste eenjange ooi met lammeren, eigenaar CA Commandeur. Den Hoorn; beste drietal ramlammeren: inzen ding van C. Kikkert, Den Burg. Kampioensgroep oudere ooien, inzending van CA Commandeur, Den Hoorn; reservekam- pioensgroep oudere ooien inzending van C. Kikkert. Den Burg, kampioensgroep eenjarige ooien inzending van L.A.M van Vliet. Den Burg; reservekampioensgroep eenjarge ooien: inzending van PG Kooiman, Den Burg; kampioensgroep ooilammeren inzending van C. Kikkert. Den Burg; reservekampioensgroep ooilammeren: inzending van LAM. van Vliet. Den Burg, kampioen ouderen ooien: eigenaar C Kikkert. Den Burg. reservekampioen oudere ooien, eigenaar CA. Commandeur, Den Hoorn; kampioen eenjarige ooien: eigenaar C. Kikkert. Dén Burg; reservekampioen eenjarige ooien eigenaar N.B M. van Heerwaarden, Den Burg; beste tweetal ramlammeren: inzending van C Kikkert. Den Burg.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7