Vlisschien wel een beetje hebberig overgekomen' Tien ton hulpgoederen in Roemenië bezorgd ponsors Durper huizenstunt royaal tv* B en w negeren advies bezwarencommissie 'We gaan voor kwaliteit' 'Heerlijk om met zoiets bezig te zijn' PB Een bodemloze put .TEXELSE ^couRANT EIGENL'JK FEITEL'JK DOEN WE (DIT TOCH HL DHRENr GELD m HET WRTER GOOIEN NRRR W!3 WORDEN STRRK6 NPRM GEN0EnD\ VlRftR DE ZRL ANONIEM GELDGEVEND!' Geslaagd ichten onderwijs ou gebundeld Kinderyoga Teso Bedrijvig/je/rf VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2003 mige dat in de woonkamer van en Els de Lussanet uit De isdorp nog bij het oude is ge- is de kachel. Voor de rest nieuw of anders. Het is het taat van het woonprogramma illand staat een huis', met pre- itor Martijn Krabbé, dat vorige werd opgenomen. Daarvoor ook de slaapkamer van hun Wally en Annemiek van Beek dig overhoop. Tot beider te- mheid. varen hectische dagen, vooral de Van Beeken, die twee dagen ^broken in de weer zijn geweest woonkamer van hun buren, met zich hadden opgegeven voor irogramma van RTL4, waarin eikaars woning opknappen, ite Patty van der Horst ontwierp ■uwe inrichting van de woonka- van de De Lussanets, waarna uren het zeventien man sterke mochten meehelpen. 'Patty ;ht een Pietje Precies. Ze had lelemaal in haar hoofd, alles precies zoals zij wilde. We en ons de blaren op de vingers nlderd'. wijst Wally op de hou- loer. die twee keer in de beits gezet.' De donkere vloer con- irt heftig met de hagelwitte jelen in de woonkamer en de wand. Die kamer lijkt een stuk doordat de vloer achter de gla- jui als vlonder doorloopt in de Ook de eucalyptusboompjes in mer keren buiten terug, evenals ten met planten. Van Beek toont kindermeubel, met daarnaast astje. 'Gemaakt van een kast, ie in tweeën hebben gezaagd.' de voortuin: 'We hebben de m er uit getrokken en er een aangelegd.' Een witte tafel in jner aan de voorzijde gaat op te gezicht aan de andere kant van het raam buiten verder. 'Speciaal voor schoonmoeder.' Chris de Lussanet: 'We hadden geen idee hoe het zou worden. We mochten zelfs met deze kant op kijken. Maar het is geworden zoals we hoopten. Prach tig.' Lovend laat hij zich uit over zijn baas Gerrit Wessels van Schilders bedrijf firma Graaf, dat niet alleen de verf, maar ook tuinmeubels en een tuinhek beschikbaar stelde. Van Beek: 'Daardoor had Patty veel meer mogelijkheden en is het een stuk mooier geworden. Gerrit was zelfs zó enthousiast, dat hij ook andere hui- fraai bed met spijlen, met daarop een vier seizoenendekbed. Aan de muur foto's van schapen en allerlei spreu ken die betrekking hebben op de Texelse grazers. Verder allerlei andere schapenattributen, zoals apparaatjes die bij aanraking beginnen te mekke ren. De slaapkamer ruikt zelfs naar schapen. Dankzij sponsoring van Wessels kon ook het balkon fraai worden ingericht. Annemiek: 'Toen we hier voor het eerst binnen liepen, wist ik gewoon niet waar ik moest kijken. Er was zóveel te zien.' Dank zij de sponsoring is het aanzienlijk RMTOON GOES©OM-03- 2.003 Eert oprtameploeg van RTL4 filmt hoe Chris en Els de Lussanet bij het betreden van hun vernieuwde woonkamer van de ene in de andere verbazing vallen. <f0io r,aart Hoeks*™» zen voor het programma wil steunen.' In de woning verderop onderging de slaapkamer een metamorfose. Ook in huize Van Beek is de invloed van de sponsor (De Texelse Wolonderne ming) duidelijk zichtbaar. 'Alles draait hier om schapen. Een idee van de styliste.' Op het felgroene tapijt een meer geworden dan de €2.200,- die Endemol er standaard voor beschik baar stelt. 'Het enige is dat we door die actie misschien een beetje heb berig zijn overgekomen.' Het hele proces werd op de camera vastge legd. De uitzending is op dinsdag 7 oktober. Na tien maanden stage bij het Aca demisch Centrum voor Kinder- en Jeugdpsychiatrie is de Texelse Marike Janssen afgestudeerd aan de Rijks Universiteit Groningen. Haar hoofdrichting was klinische psycho logie, haar nevenrichtingen waren sociale psychologie en ontwikke lingspsychologie. tantoor van de Notarissen- iiatie in Den Helder werd de 'Kopgroep' opgericht, lenwerkingsverband voor orking en uitbreiding van «ijsvoorzieningen in de Kop kord-Holland. Hiertoe zetten jaiwoordigers van vijf onder stellingen, waaronder Henk es namens OSG De Hoge- tiun handtekening. De andere emers in de federatie zijn Iringherlant, GSg Schagen, en ROC Kop van Noord-Hol- is 1998 wordt door de directies de vijf onderwijsinstellingen landelijks overleg gehouden, egon als gesprekken met een eel karakter is uitgegroeid tot iverleg waarin steeds meer iiele zaken en toekomstige telingen aan de orde kwamen, ilteerde in de oprichting van bchting, waarmee een juridi- jrondslag aan de samenwer- ordt gegeven. 'We hebben een itie gevormd, van een fusie is sprake. De deelnemende on- «nstellingen blijven volledig som en behouden hun eigen eit. Het is ons antwoord op de :haalvergrotingsoperaties die je moment in het onderwijs ziet', aldus Aad de Wit van het ROC Kop van Noord-Holland. 'Door de vorm die wij hebben gekozen, bundel je de krachten terwijl de kleinschalige organisatievorm die de afzonderlijke scholen hanteren, blijft bestaan.' De samenwerking tussen de vijf scholen vindt plaats op verschillende gebieden. Veel aandacht gaat hierbij uit naar een optimale doorstroom van VMBO naar MBO. Volgens rector Henk de Vries van De Hogeberg gaat het daarbij niet alleen om inhoudelijke aansluiting, maar ook om pedagogi sche en didactische afstemming zo dat leerlingen na het VMBO niet zo maar in een andere wereld te rechtkomen.' Ook worden andere zaken, zoals de de overdracht van leerlinggegevens ter hand genomen. De nieuwe federatie levert ook voor delen voor het personeel op. Zo kun nen kleine vacatures op de afzonder lijke scholen gebundeld worden, zodat het aantal uren interessant wordt om te solliciteren. Gediplomeerd docente Monique Dubois is inmiddels begonnen met nieuwe cursussen yoga voor beginners en gevorderden. In de loop van het seizoen begint zij ook met een cursus voor kinderen. De lessen zijn gericht op persoonlijke aandacht voor ontspanning en bewustwording, en het in balans brengen van lichaam en geest. Voor meer informatie: tel. 321489. Dat het college van b en w niet al tijd het advies van de commissie Bezwaarschriften opvolgt, blijkt uit de kwestie rond de uitbreiding van het Hanenhuus op golfbaan De Texelse. Het college had hiervoor tot twee keer toe een bouwstop opgelegd. Het advies van de com missie om die bouwstop ongedaan te maken, hebben b en w niet op gevolgd. Eigenaar Golfbaan Texel Onroerend Goed BV, een dochter van Exploi tatiemaatschappij De Krim, beschikte weliswaar niet over een bouwvergun ning, maar wilde eerder dit jaar de bouw met langer uitstellen. Ook om dat uit een gesprek met ambtenaren een 'positief gevoel' was overgehou den. Toen de gemeente desondanks een bouwstop oplegde, belde toen malig directeur Martin Warnaar met burgemeester Geldorp, waarna de golfbaan een fax ontving dat de bouwstop was opgeheven. Een merkwaardige actie, want de fax was ondertekend door een ambtenaar, die daartoe niet bevoegd was en er lag geen collegebesluit aan ten grondslag. Desondanks mocht de golfbaan er volgens de bezwaren commissie op vertrouwen dat de in houd van de fax gesteund werd door b en w en moest de ontvanger uit gaan van de juistheid ervan en vindt de commissie het 'niet onbegnjpelijk' dat golfbaan eruit opmaakte dat bou wen weer mocht. Groot was de ver bazing bij De Knm toen de gemeente later opnieuw een bouwstop op legde. op straffe van een dwangsom. Een merkwaardige gang van zaken, en voor de bezwarencommissie re den b en w te adviseren de tweede bouwstop ongedaan te maken. Ook al omdat die bouwstop weinig zin meer had. Het gebouw was op en kele details na klaar en inmiddels heeft de gemeente de bouw achteraf gelegaliseerd. Toch blijft het college bij de bouwstop, omdat in de fax volgens b en w duidelijk was aange geven dat bouwen zonder vergun ning een strafbaar feit is. Omdat zon der vergunning was gebouwd, moet De Krim een dwangsom betalen. Het transport vlak voor vertrek. De laatste dozen worden ingeladen. (Foto Harry de Graaf) VERVOLG VAN PAGINA 1 sg, woensdag en donderdag ervoer met één procent ge iten opzichte van het vervoer fraditioneel drukke vrijdag tot Imaandag. Teso verwacht dat reidingseffect de komende ja- stand zal blijven, maar geeft en dat de groei van de ver spreiding lijkt af te nemen. Wor- rft aan dat het dalurentarief in komst definitief wordt voortge- Ziekenvervoer eal konden 24 afvaarten (0,2 it) niet worden uitgevoerd, zakelijk als gevolg van de zeer storm op 27 oktober (20 af- n), laag water (2) en storing (2). *r (1,7 procent) vertrok de boot irtraging, gemiddeld van 8 mi- Vorig jaar waren dat er 147, 'n gemiddelde vertraging van inuten. Spoedeisend zieken- i' was in 55 procent de oor- kis oorzaak voor het stijgend vertragingen noemt Teso een interne registratie. Buiten de Ere overtochten, werden 75 teizen gehouden, 15 minder *1 laar ervoor. Ondanks deze 'verwachten betrokken partijen oedeisend ziekenvervoer in de nst verder zal toenemen. Een Wer zal het voorlopig niet over- Na overleg met alle partijen is vastgesteld dat de kwaliteit van het huidige ziekenvervoer 'onbesproken' is. Teso onderzoekt hoe de organisa tie zodanig kan worden aangepast, dat de werkdruk voor het personeel acceptabel blijft. Korting 65+ De omzet van Teso bleef met €16,8 miljoen het afgelopen boekjaar nage noeg gelijk en vertoonde daarmee voor het eerst sinds jaren geen groei. De kostprijs van de omzet steeg naar €11,7 miljoen (vorig jaar 10,1 miljoen). De stijging is vrijwel geheel terug te voeren tot de extra onderhoudskos ten van de schepen (€1.4 miljoen). De brutowinst van de onderneming handhaafde zich op €5,3 miljoen, na aftrek van belasting resteert een positief resultaat van €3,5 miljoen. Geïnvesteerd werd in automatise ringsprojecten en kwalitatieve verbe teringen, onder andere aan de Schulpengat. Het gunstige resultaat en de gezonde vermogenspositie maakten het volgens Wortel mogelijk voor Teso om de reeds lange traditie om de prijsinflatie met door te bere kenen in de tarieven voort te zetten. Het besluit van het ministerie van VenW om in december te stoppen met het subsidiéren van de korting voor 65-plussers was reden voor Teso deze kosten voor eigen rekening te nemen. De algemene aandeelhoudersverga dering van Teso wordt op vrijdag avond 26 september gehouden in de Burgemeester de Koninghal in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Als alles goed is gegaan is deze week een enorme vrachtauto met hulpgoederen aangekomen in Pasi in het noordoosten van Roemenië. De spullen zijn het afgelopen half jaar onder de Texelaars vergaard door Ria van der Vis en andere vrijwilligers en bestemd voor mensen die in voor ons onvoorstelbare ar moede leven. gaf, wisten veel mensen er al gauw van en kwamen ze met geld en goe deren over de brug. In de aan de Maricoweg staande onderhouds werkplaats van haar man Arie vorm den de spullen al gauw een indruk wekkende berg van meer dan tien ton, die de afgelopen week voor het grootste deel kon worden wegge werkt. De veertien meter lange laad bak van de vrachtwagen die donder dag het eiland verliet was méér dan vol. In de voorafgaande weken is Van der Vis, geholpen door onder anderen Renske Rienstra, druk doende ge weest met het selecteren zo nodig wassen en repareren van de spullen. 'We willen niet dat er rotzooi bij zit. Alles is heel, schoon en bruikbaar'. Inzake vraag en aanbod was er met de vrouwen van Stichting Ancora in tensieve correspondentie per e-mail over materiele wensen van bejaar denhuizen, ziekenhuizen en indivi duele mensen. Aan veel is behoefte, maar met aan alles. Naar meubels is bijvoorbeeld geen vraag en die wer den dan ook niet ingezameld. Dank zij bijdragen, sponsoring en Dat de dekens, bedden, rolstoelen, rollators, kleren, schoolbenodigd- heden en talloze andere zaken goed terecht zullen komen, staat vast. Want de distributie ter plekke wordt verzorgd door de uit Nederland af komstige Inge José Smelik en Sylvia Hermsen van de Stichting Ancora Zij hebben hun leven in dienst van de medemens gesteld en houden zich in Roemenië vooral be zig houden met zorg voor gehandi capten. Door hun contacten en plaat selijke bekendheid zijn ze ook op de hoogte van allerlei andere vormen van schrijnende nood. Zij pakken de zaken zo planmatig aan, dat op Texel 'op bestelling' kon worden ingeza meld en geselecteerd. Van bijna elk artikel stond de bestemming al bij de verzending vast. Ria van der Vis, die het bij de Moldavische grens gelegen gebied in Roemenië inmiddels drie keer heeft bezocht, is telkens met meer enthousiasme teruggekomen. 'Het is heerlijk om met zoiets bezig te zijn'. De inzamelwoede van Van der Vis werkte aanstekelijk. Hoewel ze aan haar activiteiten nauwelijks publiciteit persoonlijke inzet van vrijwilligers waren de onvermijdelijke kosten van het transport geen probleem. Teso vervoerde de combinatie gratis, een sympathisant die zijn naam niet in de krant wil hebben betaalde de €250,- inklaringskosten en Gulf Oil stelde de brandstof beschikbaar. Chauffeur Hans Schade verzorgt het transport belangeloos met zijn truck Trans Miranda, afgewisseld door Robert Kikkert, wiens werkgever de firma A.Bakker de huur van de trailer be taalde. Beiden hopen dit weekend weer op Texel terug te zijn. Het is niet waarschijnlijk dat het bij dit transport zal blijven. In de werkplaats van Van der Vis ligt nog een 'akelige' hoop spullen waar ook wat mee moet gebeuren. Overigens is het niet de bedoeling de goederen in deze ruimte te blijven opsparen, want dat zou de bedrijfsvoering te veel belem meren. Ria is dus op zoek naar een andere opslagruimte. Wie haar actie financieel wil steunen, kan gebruik maken van bankrekening 3625,21.905 ten name van Ria van der Vis met vermelding 'Hulp Oost-Europa'. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Piet Huisman en Edwin Schotanus uit Den Burg zijn in Oudeschild een nieuw cateringbedrijf begonnen. De twee hebben La Crevette van Rein Steenhuizen overgenomen. Ze gaan aan de slag onder de nieuwe naam H S Cateraars. Voor zowel Huisman als Schotanus is het runnen van een cateringbedrijf een terugkeer in de horeca. Huisman runde jarenlang een hotel op Ter schelling, Schotanus werkte eerder in de verhuur bij appartementencom plex Juliana en groeide op in de horeca, doordat zijn ouders een res taurant hadden. Schotanus en Huis man kennen elkaar van Mantje aan de Hogerstraat in Den Burg. Huisman is bedrijfsleider van de sport, Schot anus van de schoenen 'Het klikte tussen ons. Vandaar dat we nu sa men deze stap willen wagen.' Huisman nam ongeveer twee maan den geleden het initiatief, nadat Steenhuizen zijn bedrijf te koop had gezet. Daarna betrok hij Schotanus erbij om de plannen vorm te geven. Afgelopen week verrichtten de man nen de laatste werkzaamheden om aan de slag te kunnen gaan. 'We heb ben de eerste opdracht al binnen, terwijl we nog helemaal geen rucht baarheid hadden gegeven aan onze plannen', vertelt Schotanus trots. H en S Cateraars is gevestigd in het pand van Klaas Veenbaas aan de Stoompoort 7, op dezelfde plek waar voorheen La Crevette zat. Huisman en Schotanus hebben de beschik king over onder meer een zespits kookkachel, een combisteamer, een chiller en vrieskisten. Hun werkruimte bestaat uit een opslag met koeling en een ruimte met keuken en snijtafels. Huisman gaat zich toeleggen op de warme maaltijden, Schotanus op de koude gerechten. Ze willen hun klan ten een zo breed mogelijk assorti ment bieden. 'We willen aan de weg timmeren en we gaan voor kwaliteit.' Volgens Schotanus is er ruimte op Texel voor een nieuw cateringbedrijf naast de al bestaande catering bedrijven. Op de bovenverdieping willen de twee eventueel de gelegenheid creë ren om mensen zelfbereide maaltij den te iaten nuttigen. Dat was ook bij Steenhuizen mogelijk. 'Maar dat is met onze eerste prioriteit. We zijn hartstikke enthousiast en we zitten boordevol plannen, maar we willen eerst het cateringgedeelte goed op zetten.' Edwin Schotanus en Piet Huisman in de keuken van hun nieuwe cateringbedrijf H S Cateraars in Oudeschild, (Foto jaroon van Hsrium)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5