7 Texel Race nu over twee dagen m Oosterend revancheert zich met zege Voetbalprogramma 3ijzondere zwemmers in zonnetje gezet »unt voor Texel'94 na hectisch slot De Koog lijdt grote nederlaag G-team verplettert Koedijk .TEXELSE COURANT' !wemdiploma's Afsluiting zwemseizoen Voetbaluitslagen Van Rijsselberghe wint NK surfen Records voor Eschweiler Vliehors Els Postma wint beker Golfjournaal Afval in brand Programma zaalvoetbal DINSDAG 16 SEPTEMBER 2003 ibilarissen die maandagavond in het zonnetje werden gezet. Achteraan van links naar rechts: Nel Kooij, Truus Maas, Jet Boks, Riek tr-de Bloois, Gerda Veeger en Corrie Visser. Vooraan: Anne Deul en Liesbeth Kortenhoeven (Foto Jeroen van Hettum) ■mbad Molenkoog in Den Burg [(gisteravond bij het begin van de igste zwemvierdaagse acht bij- dere zwemmers in het zonnetje it. Drie van hen, Gerda Veeger, Visser-de Bloois en Corrie Vis- doen voor de dertigste keer mee. regen van zwembadmedewerk- Barbara Boon een bos bloemen een speciaal gegraveerd glas. Iré Keizer, de vierde jubilaris, •st verstek laten gaan omdat hij in ziekenhuis ligt. Hij wordt daar woensdag alsnog ge huldigd. Vijf andere zwemmers werden als 'voorbeeld voor anderen' geéerd. Het waren Jet Boks, Truus Maas, Nel Kooij, Liesbeth Kortenhoeven en Anne Deul. Boks stond symbool voor mensen die op oudere leeftijd nog elke dag een frisse duik in het water nemen, Maas voor alle vrijwilligers en Kooij voor mensen die met konden zwemmen of een angst overwonnen en weer gingen zwemmen. Liesbeth kreeg een onderscheiding omdat zij in één jaar tijd haar A-, B- en C-di- ploma haalde en Anne omdat zij re cent de zestigduizendste bezoeker van het zwembad was. Boon liet weten dat Molenkoog dit jaar moge lijk het recordaantal bezoekers ver breekt. Dat ligt rond de 64.000. Er doen ongeveer vierhonderd mensen mee aan de zwemvierdaagse. Die werd geopend door een aantal zwemmers die onderwater vlaggen van hoofdsponsor Start uitvouwden. sl'94 heeft zondag aan een hec- he slotfase tegen Duinrand S. punt overgehouden. In de laat- tien minuten veranderde een rsprong (0-1) plompverloren in achterstand (2-1), waarna in- >r Jelte van der Kooi ver in bles- itijd na een mooie solo van tin Koorn alsnog een gelijkspel lensleepte (2-2). ■genstander waarmee Texel'94 nzonovergoten veld in Schoorl ijd aanbond, was een oude be- i Vorig seizoen werd het in de awedstrijd een gelijkspel (2-2), Egevierde Duinrand S. op Texel Alle ingrediënten voor een rende wedstrijd leken dan ook landen. tree minuten over twee precies scheidsrechter Ruijs uit Sint ras het beginsignaal. Beide s begonnen voorzichtig, om af sten hoe de krachtsverhoudin- waren. In de vijfde minuut kreeg tuisclub de eerste hoekschop, erop mochten de Texelaars er nemen. Gaandeweg had 94 iets vaker de bal, maar de e gevaarlijke actie was afkom- an één van de spitsen van Duin- S. Zijn schot verdween naast het van Bart Heerschap, inks pogingen van de thuisploeg om de druk op te voeren, kwam Texel'94 tien minuten voor rust op voorsprong. Uit een vrije trap van Martin Koorn kreeg Maurice de Groot vlak voor de achterlijn de bal de pak ken. Hij liet een voorzet op maat los, die door spits Marcel Ris in een doel punt werd omgezet. Vlak erop leek de ploeg van trainer John Rep de voor sprong te vergroten, toen Barry de Vries een knappe dieptepass op Ton Dubbelt gaf. Diens schot miste ech ter de juiste richting. In het begin van de tweede helft pro beerden de gastheren de bakens te verzetten. De lange passes bereikten de aanvallers echter met en de Texelse defensie had de zaken goed onder controle. Op het middenveld speelden de Texelaars vlot samen en het wachten leek dan ook op een tweede treffer. Uit een crosspass van de rechterkant van Arnejan Kruithof kwam Pieter List op links in balbezit. Hij haalde in één keer uit, maar de bal verdween in het zijnet van het doel. Vervolgens reageerde Maurice Groot alert op een dieptepass. Hij kwam alleen voor keeper Guus Ooyevaar, maar het lukte hem met om raak te schieten. Het tweede gedeelte van de tweede helft was erg rommelig. In deze fase kwam Joost van Heerwaarden in de ploeg voor Jacob Krijnen. Een spe- vembad Molenkoog deden vrij- 149 kinderen met goed gevolg nen voor de zwemdiploma's A, B Michael van der Werve brak uur voor het examen zijn pols, romdat hij bij het proefzwemmen stekend had gepresteerd, kreeg ichzijn (C)-diploma. Veel deelne- kwamen via het school- nmen, maar ook waren er deel- ers van het MRT-zwemmen. eslaagden zijn: ima A: Ablahad, Wasilios Athanasiou. ird Bakker, Sonny Bakker, Ruud ema, Benjamin de Boer, Hielke van telen. Hidde Brons, Gijs Dros, Thirza nga, Anouk Eldering, Paul Eveleens, >n Vlaming, Kevin Evers, Robin Robert de Haan, Yvette van der Chris Harting, Esmay Hin, Imke ■ntot. Naomi van Houten, Kyano nan, Daisy de Jong, Nikki Joseph, van Mil, Louisa Kremer, Femke de Jesper van Leeuwen, Tineke Lohse, Muller, Ica Nagtegaal, Patrijk oer, Bianca van Pel, Sandor Pool, Schuit, Serena Seifert, Celine Uriot, Bouthoorn, Job Vermuè, Merel Michiel Vlaming, Oskar de Vreugt, Walbeek, Jet van de Water, Sandra ie Water, Lotte de Wit, Daan Witte, Witte, Jakob Witte, Eline Zoetelief. >ma B: me Amsing, Miriam Bakker, Sjoerd er, Enk Betsema, Sharon Betsema, Biesboer, Guido Boogaard, Lars laard, Marten Boon, Iris Bosma, nivan Boven, Tony Brouwer, Suzan an, Daan Eelman, Teun Eelman, van Es, Renske Evers, Bridget Dimitri Froussis, Bart van der Mitchel Groszpietsch, Mike van Haas, Don Heerschap, Fleur van waarden, Nick Hennink, Tessa ma, Mara Huizinga, Sanne Jansen, fleur Jimmink, Kevin Joseph, Willem Jamiro Kiers, Miriam Koorn, Reno ef. Paul Landaal, Jordi van der Lin- Jesper List, Meivin van der Maden, gander Meer, Hessel Moerbeek, Enk al, Brittany Polman. Jeffrey ""ska, Desiree Prins, Rosa 'ema, Martijn Roeper, Kia Rijk, Shari '•"man, Mirte Spilker, Mandy van der D°hs van der Steeg, Noor van der Steeg, Renzo Steffens, Merel Tjepkema, Cornelis Tromp, Jordi Uriot, Robin Valk, Imme van der Velde. Etien de Vries, Michelle de Vries, Marleen Wiersma, Danielle Wiggers, Bart Wuis, Lyon Zwaan. Diploma C: Hidde Bakker, Sven Backer, Jesse Bak ker, Marleen Broekstra, Vos Dros, Laura van Holland, Danny Kamminga, Eveline Kikkert, Liesbeth Kortenhoeven, Jim Kossen, Nona Menkveld, Daniël van Pel, Bonita Pijnacker, Chayah Schreve, Tom Muller, Sjoerd Malschaert, Bram van Sikkeleras, Pim Smit, Danny Spoelstra, Lianne ter Steege, Tim Strik, Christiaan Terpstra, Amber van der Veen, Janine Venema, Josien de Visser, Nienke de Vis ser, Manouk de Vries. Michael van der Werve, Kirsten Wilner, Esmee Zoer, Marijn Schuijl. Zwembad Molenkoog sluit zondag het seizoen af met een familie estafette. Deelnemende teams be staan uit vier personen, waarvan er drie familie moeten zijn. Opgave is mogelijk bij de kassa van het zwem bad. De estafette begint om 15.00 uur, het zwembad is al vanaf 12.00 uur gratis toegankelijk. Om 15.30 uur begint het hondenzwemmen. waarna om 16.00 uur het zwembad voor en kele maanden de deuren sluit. De Koog is er in de eerste wed strijd van het seizoen niet in ge slaagd een goed resultaat te beha len. Het verjongde team van trainer Bep Vonk leed tegen het gedegra deerde Dirkshorn een gevoelige nederlaag: 7-1. De verwachtingen waren vooraf niet erg hoog gespannen. De Koog had vanwege de droogte geen enkele oefenwedstrijd kunnen spelen en kon met beschikken over Joris Ellen en Jip Frank, die al lange tijd gebles seerd zijn. Ook Sander Trap en Alex Sessink hadden zich afgemeld, terwijl een flink aantal andere spelers nog geen training had meegemaakt en logischerwijs een conditionele ach terstand had. Een nederlaag in Dirkshorn stond eigenlijk dan ook al bij voorbaat vast, alleen de grootte was nog een vraagteken. Dirkshorn liet van meet af aan zien goed voorbereid aan de strijd te zijn begonnen. De thuisploeg had deel genomen aan de bekerwedstrijden en was uitstekend ingespeeld. Al na vijf minuten keek De Koog tegen een 1-0 nederlaag aan, na een foutieve pass van verdediger Arjan van Bent- hum. Een tegenstander profiteerde gretig, ging alleen op keeper Van 't Noordende af en liet hem kansloos. Tien minuten later kwam Dirkshorn op 2-0 en opnieuw werd het doelpunt ingeleid door een slordige fout in de verdediging. Ondanks het veldover- wicht van de thuisploeg kon De Koog in het vervolg de schade beperkt houden. In de tweede helft verving Tony de Jonge de moegestreden Robin Rump. De Koog kreeg na een goede actie van spits Dennis Rebronja al snel een uitstekende kans op de aansluitingstreffer. Maar in plaats van zelf te scoren speelde Rebronja af op Maicel Blom, die keihard uithaalde, maar de bal op de paal zag spatten. Na een kwartier kreeg Dirkshorn een vrije trap, nadat Tony de Jonge een overtreding had begaan. Dirkshorn scoorde (3-0) en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Nadat Dirkshorn 4-0 had gemaakt, redde De Koog de eer, toen de hard werkende Peter Koorn raak schoot. Maar de moegestreden gasten kon den niet voorkomen dat Dirkshorn de draad daarna gewoon weer oppikte en de voorsprong geleidelijk uit bouwde. Zondag speelt De Koog in Wijdenes tegen het sterke WSW. Oosterend heeft zich zondag op ei gen veld knap gerevancheerd voor de 5-1 nederlaag van vorige week tegen Vesdo. De ploeg begon de. tweede wedstrijd van het seizoen sterk, hield dat hoge niveau vast en versloeg opponent Knollendam uiteindelijk met klare cijfers (6-2). Meest opvallende speler was spits Ad Guldemond, die driemaal scoorde. Met twee reservespelers van het tweede elftal op de bank (Marco Eelman en Rob Zegers) speelde Oosterend vanaf het begin sterk te gen Knollendam, dat vorig seizoen nog met 7-2 wist te winnen van Oos terend. Vergeleken met vorige week was er één verandering in het team aangebracht door trainer/coach Jitze Beintema. Hij posteerde de snelle Rutger Zoetelief als laatste man en verhuisde Jan Bloem naar de positie van rechtsback. De thuisploeg kwam al na vijf minuten op voorsprong. Alexander Witte passte naar Sil van Dijk, die met een handig overstapje de bal liet lopen, waarmee hij spits Ad Guldemond in stelling bracht. Deze kapte een verdediger uit en schoot met links in de korte hoek' 1-0. Knollendam, dat een zeer degelijk team heeft, liet het hoofd niet hangen en speelde de bal lekker rond. Vaak heeft Oosterend hier problemen mee, maar met veel inzet werd de bal nu toch geregeld onderschept. Toch kwam Knollendam langszij. Een cor ner werd strak genomen, waarna een inkomende middenvelder de bal snoeihard langs de goed keepende Marco Drijver kopte. Nog geen vijf minuten later was het raak aan de andere kant. Sil van Dijk gaf een prima pass op Rinze Douma, die niet aarzelde en knap raak schoot: 2-1. Knollendam verzaakte niet en kreeg tien minuten voor rust een opgelegde kans om voor de tweede keer langszij te komen. De spits, in duel met Jan Bloem, ging in het strafschopgebied naar de grond en de scheidsrechter zag hier kwade opzet van Bloem in. Tot opluchting van de Oosterenders werd de penalty hard naast geschoten. Even later ver grootte de thuisploeg de voorsprong toen de hardwerkende Bob Witte op Ad Guldemond passte en de spits hard raak schoot: 3-1 Coach Beintema gebruikte de rust om zijn spelers er op te wijzen dat de wedstrijd nog absoluut met was ge- speeld en dat ze het hoofd niet moch ten verliezen. Zijn woorden misten hun effect niet, want Oosterend bleef geconcentreerd en goed spelen. In de zevende minuut maakte Gulde mond zijn derde treffer door de bal uit een voorzet op maat snoeihard in te koppen. Nog wilde Knollendam zich niet bij een nederlaag neerleggen. De ploeg bracht een extra spits in en zette al les op alles. De eerste de beste aan val leidde direct tot de tweede treffer (4-2). Maar doordat de gasten steeds meer risico namen, kreeg Oosterend de ruimte voor een tegenstoot. Dat leidde halverwege de tweede helft tot een vijfde treffer. Schutter was Alexander Witte, die uit een mooie combinatie op het middenveld de bal in zijn voeten kreeg en knap in de linkerhoek schoot. Nog geen vijf mi nuten later deed Witte hetzelfde kunstje, maar dan vanaf vijfentwintig meter (6-2). In de laatste minuten speelde Oosterend de wedstijd pro fessioneel uit, waardoor de eerste drie punten konden worden opge streken. Zondag speelt Oosterend een uit wedstrijd tegen Twisk. Ier van Duinrand S. raakte gebles seerd aan een rib en moest voor on derzoek naar Medisch Centrum Alkmaar worden gebracht. Tien mi nuten voor tijd redde Bart Heerschap zijn team, toen hij een laag ingescho ten vrije trap op meesterlijke wijze uit zijn doel ranselde. Zeven minuten la ter moest de Texelse keeper toch zwichten. Na wat duw- en trekwerk in het strafschopgebied kende de scheidsrechter Duinrand S. een penalty toe en spits Pasquinel Kolk liet zich dit buitenkansje met ontgaan. Het werd nog erger toen dezelfde speler even later van dichtbij voor de tweede keer kon scoren (2-1). Trainer Rep reageerde door bij het sluiten van de markt Jelte van der Kooi te laten invallen voor Arnejan Kruithof. Het bleek een juiste beslis sing. Reeds ver in blessuretijd pikte Martin Koorn de bal op. Hij ondernam een rush langs de linkerzijlijn, ont week een felie tackle en gaf vanaf de achterlijn een afgemeten voorzet richting de tweede paai, waar Van der Kooi klaar stond om de bal in het doel te koppen (2-2). Nóg was het niet af, want er volgden nog enkele span nende minuten, maar in de stand kwam geen verandering meer. Zondag speelt Texel'94 in Warmen- huizen tegen VIOS. Ondanks de afwezigheid van maar liefst zes spelers, had het G-team van Texel'94 zaterdag geen enkele moeite met Koedijk. Op eigen veld troffen de Texelaars zes keer doel, terwijl de tegenstander niet een maal raak schoot. Door een groot aantal afzeggingen was de wedstrijd van vorige week noodgedwongen uitgesteld. Ditmaal zag het er opnieuw niet gunstig uit Keeper Chris Zijm en Theo Franchi- mon waren geblesseerd. Jan Frans Haverman en Anton Staal hadden andere verplichtingen en Chiel Drees- sens en Kasper Groen zijn (tijdelijk) gestopt. Coach Martijn Verbeeke trok om die reden zijn voetbalkleren aan. Hij werd op de bank vervangen door Chris Zijm. Toch was het vanaf het begin duidelijk dat Texel'94 weinig had te duchten van Koedijk. Jimmy Ponniah en Robert Eelman kregen verschillende kansen, maar waren steeds net niet accuraat genoeg. Vijf minuten voor de rust werd het dan toch 1-0. De keeper kon eerst nog ingrijpen na een solo van Ponniah, maar was kansloos op de rebound van Raymond Molanus. Even later raakte Ponniah met een schot de lat. Na rust ging Texel'94 vrolijk verder, Ponniah kegelde de bal in de kruising (2-0) en was er even later als de kip pen bij om mooi voorbereidend werk van Peter Breuer met een doelpunt te bekronen (3-0). Martijn Verbeeke was verantwoordelijk voor 4-0, waarna Raymond Molanus voor 5-0 zorgde. Robert Eelman maakte het halfdozijn vol door de bal over de keeper in het doel te stiften. Meer doelpunten vie len er, ondanks mooie kansen, niet. Zaterdag speelt het G-team thuis te gen koploper CIW uit Amersfoort. Zaterdag 13 september HCSCA1-Texel'94 A1 5-3 Texel'94 B1-WGWB2 4-3 Oosterend B1-Texel'94 B2 3-5 Helder B2-De Koog B1 1-3 Texel'94 C1-Wiron C1 8-1 Texel'94 C2-Den Helder C2 2-4 SVAP74C1-Texel'94 C3 12-1 BKC D1-Texel'94 D1 0-7 Texel'94 D2-Wiron D1 4-1 Texel'94 D3-BKC D2 0-3 Texel'94 D4-Geelzwart D2 3-2 DWOW D2-Texel'94 D5 1 -9 W'waard D1-Oosterend D1 4-2 Meisjesvoetbal Jong Holl. MB1 -O'end MB1 16-0 G-voetbal Texel'94-Koedijk 6-0 Zonder in actie te komen is de 14- jarige surfer Dorian van Rijssel berghe afgelopen weekend Neder lands kampioen geworden in de Formula Jeugd. Wegens een ge brek aan wind moesten alle manches in Makkum worden afge last, zodat de tussenstand met nog één wedstrijd te varen automatisch de eindstand werd. De jongste van de broers Van Rijsselberghe rekende in twee wed strijdseries af met veertien concur renten. Een knappe prestatie, omdat hij tot de jongste deelnemers be hoorde en moest afrekenen met con currenten van wie de oudsten bijna 18 jaar oud waren. Ook de 19-jarige Adriaan van Rijs selberghe bleef langs de kant en dat kostte hem de titel in de Formula Espoir, voor surfers tot 21 jaar. In de tussenstand stond hij aanvankelijk eerste, maar een paar weken geleden liet hij de voorlaatste wedstrijd lopen om in Italië mee te doen aan de we reldkampioenschappen. Dat was niet zo'n probleem, omdat zijn voor sprong groot genoeg was om een wedstrijd te kunnen missen Maar opvallend genoeg besloot de natio nale bond hem te straffen voor zijn afwezigheid. Hij kreeg zoveel straf- punten, dat hij naar de derde plaats duikelde. Afgelopen weekend had hij in Makkum wellicht de koppositie kunnen heroveren, maar ook de weergoden toonden weinig erbar men. Zaterdag nemen de broers deel aan de Texel Race. Adriaan van Rijssel berghe doet van 29 september tot 5 oktober in Duitsland mee aan de we reldkampioenschappen, ditmaal voor senioren. De tienjarige Sverre Eschweiler deed afgelopen zondag in Zuidoost Beem- ster mee aan de kringestafette- wedstijden. Eschweiler, die uitkomt voor Zwemvereniging Hoorn, zwom estafettes in de 50 meter wisselslag, de 50 m schoolslag en de 50 m vrije slag. Op alle drie afstanden zwom hij een persoonlijk record. Bij de esta fette wisselslag nam hij de vlinders lag voor zijn rekening. Hij zwom de vijftig meter in 37,53 seconden. Het Cavalerie Schietkamp op Vlie land houdt in de week van maandag 22 tot en met vrijdag 26 september extra schietoefeningen op de Vlie hors. Er wordt geoefend met zoge noemde TOW-wapens. Met maar liefst 44 stablefordpunten heeft Els Postma zaterdag op de Texelse golfbaan de strijd om de golf- journaalbeker gewonnen. Deze wed strijd. genoemd naar het bekende golfblad, werd op alle Nederlandse banen gespeeld. Op Texel deden 23 deelnemers mee. Met weinig wind en een beetje zon waren de omstandig heden optimaal en ook de regen buien van afgelopen week hadden de golfbaan goed gedaan. Tweede werd Margreet de Graaff met 37 punten, derde Volkert Wieczorek, ook met 37 punten. Met deze uitslag hebben de drie prijswinnaars hun handicap verbeterd. Texelse pupillencompetitie Texel'94 E2-Texel'94 E3 3-3 Texel'94 E1-Texel'94 E4 5-2 SVC E1-Texel'94 MD2 5-0 SVO E1-Texel'94 E5 2-3 Liverpool-ZDH F1 17-2 Barcelona-De Koog F1 11-1 SVCF1-SVOF1 0-7 Real Madrid-SVO F2 16-1 Zondag 14 september Duinrand S-Texel'94 2-2 Oosterend-Knollendam 6-2 ZDH-Schellinkhout afgelast Dirkshorn-De Koog 7-1 Texel'94 2-Grasshoppers 2 0-2 Texel'94 3-DTS 4 1-3 Texel'94 4-Wiron 3 bezoekers niet opgekomen Meisjesvoetbal Texel'94 MA1-Berdos MA1 4-5 De brandweer is gistermorgen in ac tie gekomen nadat een hoop tuinafval op een erf aan de Vuurtorenweg door broei vlam had gevat. De spuitgasten hadden het vuurtje snel geblust. Zaterdag 20 september Texel'94 A1 -Bergen A1 13.30 BKC B1-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-Con Zelo B1 13.30 De Koog B1 -Oosterend B1 13.45 Den Helder C1 -Texel'94 C1 12.00 BKC C1-Texel'94 C2 12.45 Oosterend C1-Den Helder C2 13.45 Texel'94 D1 -DWOW D1 11.45 Texel'94 D2-De Koog D1 13.30 Oosterend D1 -Texel'94 D3 11.45 ZAP D3-Texel'94 D4 13.00 Texel'94 D5-Den Helder D4 11.45 ZAP E1-De Koog E1 10.45 G-voetbal Texel'94 G1-CJWG1 11.45 Meisjesvoetbal LSW MB2-Oosterend MB1 13.00 Texelse pupillencompetitie ZDH F1-Barcelona 9.30 SVO F1-Real Madrid 9.30 SVO F2-Liverpool 9.30 De Koog F1-Arsenal 9.30 Texel'94 E3-Texel'94 E1 10.30 Texel'94 MD2-De Koog E1 10.30 Texel'94 E5-SVC E1 10.30 Texel'94 E4-SVO E1 10.30 Zondag 21 september VIOS W.-Texel'94 14.30 De Koog-WSW 14.00 Twisk-Oosterend 14.30 DTS 2-Texel'94 2 11.00 Texel'94 3-Succes 4 12.00 Texel'94 4-JVC 4 12.00 Geel Zwart'30-Oosterend 2 12.00 Meisjesvoetbal Victoria O. MA1 -Texel'94 MA1 11.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 De Waal-Texelse Boys 10.30 Woensdag 17 september 1800 Klif C2-KlifC1 Maas 18.45 Krim C1-Texel CIFranchimon 19.30 Klif dames-FC Pellor 2 Klif 20.20 Texel 4-J'boog 3 Hoogendijk (aanvangstijd gewijzigd) Zaaldienst: Oosterend. Donderdag 18 september 18.15 De Krim D2-Texel D1 Krim 19.00 SVO 4-De Knm 4 v. Putten 19.50 Texel 5-De Koog 1 v. Putten 20.40 RAB 1-De Krim 3 Kuipers 21.30 SVO 2-Mantje 4 Kuipers Zaaldienst: De Koog. Vrijdag 19 september 17.30 De Knm E2-De Krim E1 Krim 18.15 Mantje 3-SVO 1 Molanus 19.05 De Krim 2-J'boog 1 v. Beek 19.55 De Krim 1-J'boog 2 Boon 20.45 Mantje 1-Casino 1 Sangers 21.35 Mantje 2-Texel 1 Kuipers 22.25 Texel 2-Klif 2 Bakker Zaaldienst: Texel. Loting tweede ronde beker De Krim 2-Mantje 4 Jelleboog 1-Casino 1 De Krim 3-Mantje 2 Klif 1 -Texel 2 De Krim 6-RAB 1 Klif 4-ZDH 1 Oosterend 2-Mantje 3 De Texel Race, de jaarlijkse ronde om het eiland voor windsurfers, beslaat dit jaar voor de eerste keer twee dagen. Naast de eigenlijke race, die op zaterdag wordt geva ren, vindt zondag het NK wave/ freestyle windsurfen plaats en worden er wedstrijden kitesurfen gehouden. Dit alles als de weers omstandigheden het toelaten. Voor de Texel Race is minimaal windkracht 3 nodig, voor de wed strijden op zondag nog hardere wind.'Radio Texel maakt zaterdag na het nieuws van 9.00 uur bekend of de wedstrijd al dan niet door gaat. Als alles volgens plan verloopt, vindt zaterdag om 12.00 uur bij paal 9 de start plaats van de veertiende Texel Race, de zwaarste windsurfrace van Europa. De deelnemers krijgen te maken met het woeste water in de Vliestroom en met de ondiepten op de Waddenzee. En altijd is er kans op veranderingen in windkracht en stro ming, waardoor er soms van materi aal gewisseld moet worden. De race werd vorig jaar gewonnen door Ramses Landman uit Marssum, gevolgd door Dennis Littel uit Ba- rendrecht en Adri Keet uit Oostzaan. Het record staat sinds 1994 op naam van Ron Ruiter uit Heerhugowaard en bedraagt 1 uur 53 minuten. In ver band met de zwaarte van de race en de daaraan gekoppelde veiligheids maatregelen, is deelname aan de Texel Race met voor iedereen wegge legd, maar voorbehouden aan de vijf tig beste windsurfers van Nederland. Deelnemende Texelaars zijn dit jaar Ron Broersma, Gert-Jan de Wit, Klaas-Jan van de Vis, Evert Monsma, Bart Goemans en Adriaan en Dorian van Rijsselberghe. Adriaan van Rijs selberghe eindigde vorig jaar bij de beste tien en is nu opnieuw kandidaat voor een hoge eindklassering. De veertienjarige Dorian is waarschijnlijk de jongste deelnemer ooit Bart Goemans woont sinds enige tijd in Den Hoorn en is naar verluidt een uit stekend surfer, voldoende reden om zijn inschrijving te accepteren De dreiging dat enkele landelijke top pers niet mee zouden doen omdat ze door hun sponsors verplicht werden mee te doen aan de Europese kam pioenschappen, werd met bewaar heid, aangezien deze wedstrijden niet doorgaan. De Texel Race kent daar door weer een zeer sterk deel nemersveld. De Texel Race is voor toeschouwers goed te volgen. Onder andere bij de vuurtoren en bij de haven van Oude- schild varen de deelnemers vlak langs de kust. Radio Texel is de hele dag vanaf 10.00 uur in de lucht met een rechtstreeks verslag. Op het strand bij paal 9 vinden allerlei acti viteiten plaats om het wachten op de racers te bekorten. Voor deelnemers en organisatie is 's avonds feest op vakantiecentrum De Krim. Meer infor matie is te vinden op www.texel race.nl Het strand bij paal 9 Is zondag de hele dag het toneel van freestyle- en kitesurfwedstrijden.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7