Ichtpaar halve eeuw met vakantie op Texel 'We hebben pas nog )en nieuw pad ontdekt' familieberichten .TEXELSE J C0URANT' DINSDAG 23 SEPTEMBER 2003 Het was het begin van een jaarlijkse terugkerende traditie. De eerste ze ven jaar kwamen ze nog met de fiets, in 1960 ging voor het eerst de auto mee. Het echtpaar hield z'n vakanties in de loop der jaren bij diverse fami lies. Sinds twee jaar overnachten ze in een vakantiehuis op het erf van Dick van Heerwaarden aan de Slufterweg. Een huis met een wijds uitzicht over de Eierlandse polder. 'Op het eiland heb je altijd de ruimte. Heerlijk is dat', zegt Vermeulen, ter wijl hij samen met zijn vrouw ont spannen op de bank zit. Vooral voor Jan Vermeulen was het vaak een verademing weer op Texel te zijn. Als salesmanager van de voor malige Stoomvaartmaatschappij Ne derland (later opgegaan in Nedlloyd) reisde hij tot zijn pensionering jaren lang over de wereld om met zaken partners te overleggen en te onder handelen. 'Tussen Japan en Amerika heb ik bijna alles wel eens gezien. Ik was soms gemiddeld twee weken thuis en de derde week ging ik weer op pad. Als ik dan vakantie had, hoefde ik echt met meer zo nodig in het vliegtuig of een hotel te zitten.' 'Als we hier waren, vloog hij de eer ste dag altijd nog over het eiland', voegt Emmy Vermeulen eraan toe. 'Daarna kwam hij helemaal tot rust.' Vermeulen werkte 43 jaar bij de scheepvaartonderneming. Na zijn pensionering voelde hij geen be hoefte meer om voor vakanties nog in het vliegtuig te stappen 'We ma ken nu ook wel eens uitstapjes naar Zeeland, Drenthe of de Ardennen, maar Texel blijft onze hoofdvakantie Emmy Vermeulen koestert vanuit haar jeugd een bijzondere band met het eiland. 'Mijn familie heeft het aan Texel te danken dat we de oorlog zijn doorgekomen. Mijn vader was domi nee J ter Schegget. Hij was een vriend van Jan Buskes en heeft zelf ook gepredikt in de Maartenskerk in Oosterend. Tijdens de oorlog werd er daardoor eten van het eiland naar ons toegestuurd.' Buskes was voor de oorlog dominee in Oosterend. Hij kreeg landelijke bekendheid door de oprichting van het Hersteld Verband. Ter Schegget ging daar in eerste in stantie in mee. Later sloot hij zich aan bij de Hervormde Kerk. Beide Texel- gangers komen van oorsprong uit Noord-Holland. In 1970 verhuisden ze naar West-Brabant, waar ze eerst in Breda woonden en later naar het iets verderop gelegen Bavel verhuis den. 'Maar hier blijf je ook die Noord hollandse mentaliteit herkennen. De mensen zijn direct, vriendelijk en ze kijken even de kat uit de boom. Maar als het goed is, dan is het ook goed.' Nadat het echtpaar een paar jaar in De Zwaan had gelogeerd, betrokken ze een accommodatie bij de familie Kievit (de voormalige vogelwachter) in De Koog. Daarna werden vakantie huisjes bij Jan van Bennekom, Toon en Mary Witte en Henk en Trijn Kikkert aan de Muyweg betrokken. Met de weduwe van Henk Kikkert, Toon en Mary Witte zijn ze contact bli|ven houden. 'Als we hier zijn, gaan we altijd even bij de familie Witte en mevrouw Kikkert langs. En als zij toe vallig bij ons in de buurt zijn, zijn ze natuurlijk ook altijd van harte wel kom.' Het noorden van het eiland is hun favoriete plekje. Emmy Vermeulen: 'Daar komen we veel. Vooral sinds die strekdam er ligt, heb je er heerlijk de ruimte om te wandelen. Alle duin wandelingen van Staatsbosbeheer hebben we ondertussen ook wel ge maakt.' Hij: 'Nou, we hebben pas nog een nieuw pad ontdekt in de buurt van de vuurtoren.' Zij: 'Ik vind het al leen jammer dat je tegenwoordig nog maar zo weinig konijnen ziet. Vroeger wemelde het ervan in de duinen Met In 1953 verbleven Jan en Emmy Vermeulen voor het eerst op Texel. Toen nog in hotel Zwaan bij Jan ('Jurk') Demison. plezier wordt teruggekeken op de Rondes om Texel en de Schapenfok- dagen waar ze bij waren. Emmy Vermeuler 'Ik weet nog dat de Groeneplaats vroeger na afloop altijd werd schoongespoten met een oude brandweerwagen.' Het echtpaar pakt nog steeds regelmatig de fiets om het eiland te verkennen. Kinderen en kleinkinderen hebben Texel inmiddels ook ontdekt. 'We hebben een zoon en een dochter die van jongs af aan met ons zijn mee geweest Die ko men hier nu ook zelf met hun kinde ren om vakantie te vieren.' Tot een bezoek aan de andere Waddeneilanden Is het nooit geko men. Vermeulen: 'Dat is verder varen en ze zijn kleiner dan Texel. Je hebt daar veel minder, terwijl je hier volop mogelijkheden hebt om wat te onder nemen. Ook als het slecht weer is.' Toon en Mary Witte, op bezoek bij het echtpaar, opperen de mogelijkheid om toch eens een dagtocht naar Vlieland te maken. Foto's komen tevoorschijn. Foto's van Teso-schip Dokter Wagemaker, foto's met Jan Demison achter de tap in De Zwaan en foto's waarop een landelijke Dorpsstraat in De Koog te zien is. 'Toen wij hier voor het eerst kwamen, had je alleen nog de kerk en een paar huizen in de Dorpsstraat. De komst van de nieuwe veerhaven bij 't Horntje was ook een verbetering. Je hoefde daardoor minder ver te varen en niet meer te reserveren voor de auto.' De twee maakten in de ja ren zestig de komst van het raadhuis op de Groeneplaats mee. Hun me ning daarover verschilt met veel met die van menig Texelaar. 'Dat gebouw hoort daar met. Het ontsiert het plein. Ze hadden het destijds beter aan de rand van Den Burg kunnen bouwen. Het is ook zonde van die huisjes die daar eêrst stonden.' Volgens de vaste Texelgangers moet er op het eiland voor worden gewaakt dat er niet teveel inbreuk wordt ge maakt op de ruimte. 'Houd in de ga ten dat er niet teveel nieuwe wonin gen rond de dorpen worden gebouwd. Je hebt hier nog zo mooi de ruimte, probeer dat te behouden. Er zijn ook wel voldoende vakantie parken op Texel.' Lovend zijn ze over het fietspadennetwerk dat in de loop der jaren is aangelegd. 'Dat is goed geregeld. Ga zo door.' Een punt ach ter de vakanties op Texel zetten, is voor het echtpaar nog niet aan de orde. Vermeulen: 'We hebben dit huisje voor volgend jaar alweer voor drie weken geboekt. Op naar de vol gende vijftig jaar.' Jeroen van Hattum Alle namen staan in Gods handen gegrift lirdriet moeten wij afscheid nemen van onze toon, broer, zwager en oom Willem Jan Cornelis Eelman - John - 1-12-1968 t 18-09-2003 Wij moeten zijn keus respecteren. Oosterend: Kees Eelman Margriet Eelman-Biersteker Hoorn: Margretha Ronday-Eelman Fred Ronday Mike, Valérte, Marscha Oosterend: Marco Eelman Paulien Stol nis overgebracht naar afscheidshuis de Vlin- Hollewal 42 te Den Burg. gelegenheid tot condoleren op maandag 22 lember van 19.30 tot 20.30 uur in de Maar- "tkerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. s erdenkingsdienst vindt plaats op dinsdag 23 ftember om 14.00 uur eveneens in de Maar- ikerk, waarna we John begeleiden naar zijn rustplaats op het kerkhof. ifloop kunt u ons ontmoeten in ,,'t Kerkelijk urn", Peperstraat 9. Irespondentie-adres: C.A. Eelman, Islraat 6, 1794 AV Oosterend. iets liefs jou verlaat, rog altijd de liefde. Lieve John si je missen. Margret ti|n geschokt door het plotseling overlijden onze neef John wensen Kees en Margriet en hun kinderen 'kracht toe om dit verlies te dragen. Klaas - Marrie Wim - Gea Jan - Marieke Hans - Odette Eef - let Jolanda - Meby Leendert - Connie Wim - Mary Willem Klaas - Janny Diana - Walter Corina - Erik Wilco - Brygith Erica - Daneal John Na een onrustige periode, en een moeilijke beslissing, nemen wij afscheid van jou als een gewaardeerd bedrijfsleider en collega van Autocentrum Eelman. Adri en Wilma Rentenaar Helaas hebben wij veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze collega John Eelman Wij wensen de familie veel sterkte toe. Martin Ben Dennis Marcel Sandra Edwin Ben John Vroeger kwam je vaak te laat, maar nu ging je veel te vroeg. Bedankt voor je vriendschap. We zullen je nooit vergeten. Pieter-Jan en Poulin Henk en Belinda Familie Eelman, heel veel sterkte met het verlies van John Het is onbegrijpelijk. De Vliestraat Onbegrijpelijk... John We zullen je missen! ZW Klif 4: Bert Lia Hans Marian Paul Petra Jeroen Fred Komal Paul Ina Piet Marjan Wout Marjorie Gerrit Wilma Edu Marion Aad Nelie Wij wensen Marco en zijn familie heel veel sterkte toe de komende tijden Namens S.V.O. 2: Dirk-Jan, Sjoerd, Frank, Rob, Jacob, Arjan, Dennis, Stefan, Chris, Pieter-Jan, Twan, Michel, Sander en Richard Met droefheid hebben wij kennis genomen van het plotselinge overlijden van John Eelman Hij heeft vele jaren bij onze vereniging gevoetbald. Wij wensen zijn familie de moed en de kracht om dit verlies te dragen Bestuur en leden SV Oosterend Wij zijn geschokt door het plotselinge overlijden van onze mede-voetballer John Eelman Wij wensen zijn familie veel sterkte bij dit zware verlies. Recreanten-elftal SV Oosterend: Gideon Boogaard Cor Bremer Hans Broess Marco Daalder Richard Daalder Mare Drijver Marco Dri|ver Arco Eelman Piet Graaf Erik Kalverboer Piet Koning Lieuwe Koorn Arnold Langeveld Robert Schulze Bep Vonk Ewald Witte Wij wensen de ouders en alle naasten van John alle sterkte en steun toe! De buren van de Abbewaal „l'am on the outside l'am looking in I can't see through you..." John Wij wensen Marco en familie veel sterkte toe. Liefs, je Lowlandsmaatjes Paag en Suus, Jeroentje, Arie HB, Boker, Daan en Elles, Esther Na een moedige, heftige strijd hebben wij toch nog plotseling afscheid moeten nemen van onze vader, schoonvader en opa Frans van Hintum A 5 november 1922 t 22 september 2003 Heel verdrietig, maar het is goed zo. Harm en Gré Karin en Freek Jeremy, Ramon en Cynthia Will Martine Texel, 22 september 2003 Brink 7 1796 AH De Koog. Frans is opgebaard in Uitvaartcentrum Texel. Bernhardlaan 147 te Den Burg. Een korte overdenking zal worden gehouden op vrijdag 26 september om 14.00 uur in het uitvaart centrum. Aansluitend zullen wij Frans naar zijn laatste rustplaats begeleiden. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in het uitvaartcentrum. Vader hield van bloemen. Lieve Opa Nooit meer jouw grappen. Nooit meer samen praten. Ik zal je missen. Martine Diep geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van onze schoonzoon, zwager en oom Henk van den Heerik echtgenoot van Christa Weijdt A 12-06-1948 t 22-09-2003 G.C. Weijdt-Eelman Anja en Gert Pansier Esther Mirjam en Jeroen Yaltah en Steven Bart Weijdt Margje en Sjoerd Johan Anne Correspondentie-adres: C. v.d. Heerik-Weijdt, Fonteinkruid 33, 1441 XJ Purmerend. Nu grote leegte en intens verdriet, de keerzijden van een rijke jeugd en een innige band. Op 19 september is gestorven onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Agna van der Sterre weduwe van Gijs Oskam 3 september 1932 19 september 2003 Hannie en Frits, Ciske, Werner, Merijn Sibo en Marjo, Gijs, Marieke Edwin en Gitta, Nina, Jasper Walter en Ina, Marinka. Brigit Mamma is bij Hannie en Frits thuis op Molen straat 78, waar u dinsdag 23 september van 16.00 - 18.00 uur en van 20.00 - 21.30 uur af scheid van haar kunt nemen. Op woensdag 24 september is er om 14.00 uur een korte bijeenkomst in de Doopsgezinde kerk. Kogerstraat 18 te Den Burg, waarna we haar zul len begraven op de begraafplaats van Oude- schild. Vanaf 13.30 uur is er in de kerk gelegenheid tot condoleren. Correspondentie-adres Molenstraat 78, 1791 DM Den Burg Afscheid nemen is het meedragen van herinneringen. Verdrietig zijn wij bij het overlijden van Agna Oskam Sinds de oprichting intens betrokken bij ons TEXELS VROUWENKOOR. Lieve Agna dat wij vele jaren op zondag met zijn vieren bij elkaar waren, daar is nu plotseling een einde aan gekomen. We zijn intens verdrietig, maar bedanken je voor je fijne vriendschap en in gedachte blijf je altijd bij ons. Gré, Sonja en Jans Op 19 september 2003 is overleden ons bestuurslid mevrouw Agna Oskam-van der Sterre Zij heeft vanaf de oprichting een actieve bijdrage geleverd aan het functioneren van de vereniging. Wij zullen haar inbreng missen en wensen haar nabestaanden sterkte bij het verwerken van het verlies. WE Jan Dirksoord H.E. Lobato, voorzitter H.W. Dijkgraaf, secretaris/administrateur De stem van onze oud-voorzitster Agna Oskam zal niet meer gehoord worden. We zullen haar betrokkenheid en enthousiaste inbreng blijvend gaan missen. FNV Vrouwenbond, afd. Texel ENIGE EN ALGEMENE kENNISGEVING Met droefheid geven wij u kennis dat plotseling is overleden onze broer, zwager en oom Gerrit Smit 28-10-1941 t 21-9-2003 Den Burg: Kick Peter en Wil Vlagtwedde: Alie en Harm Den Burg: Jan en Tiny Oudeschild: Nelie en Piet Jan Neven en nichten Gerrit is overgebracht naar afscheidshuis De Vlin der, Hollewal 42 te Den Burg- Donderdag 25 september wordt om 14.00 uur de afscheidsmis gehouden in de parochiekerk van de H. Johannes de Dooper, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna wij Gerrit begeleiden naar zijn laatste rustplaats in het familiegraf op de R.K. be graafplaats aan de Keesomlaan. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Witte Burcht, Molenstraat 19. Correspondentie-adres. J.A. Smit, Boogerd 15, 1791 GW Den Burg Wij moeten afscheid nemen van onze voorman en onze collega Gerrit Smit Hij was en is ons dierbaar. Bijna 25 jaar zorgde hij, op zijn eigen manier, voor zijn werk, zijn klanten en zijn collega's. de bolder Nooit meer om een ander Getrouwd Hans Oosterhof en Maya Penning Oosterend, 20-9-2003 (Foto Jeroen van Hattum) )5 ^lEmmy Vermeulen pakken nog steeds regelmatig de flets om het eiland te verkennen. mede vanwege de opgedane con tacten en omdat ze blijven genie ten van de omgeving. Dit jaar zijn ze voor het vijftigste jaar met va kantie op het eiland. Voormalig hotel De Zwaan in Den Burg was in 1953 hun eerste verblijf plaats op Texel. Het hotel werd des tijds gerund door Jan Demison. Veer tien dagen lang bleven ze, de fietsen meegenomen om het eiland te ver kennen. 's Avonds dronken ze regel matig nog wat aan de bar. 30 izijn pensionering was Texel to Jan Vermeulen (75) en zijn Emmy Vermeulen-ter (70) uit het Brabants jj|cl dé plaats om helemaal tot komen. Na zijn pensione- bleef het echtpaar komen,

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3