Visroken in Oosterend nog een erezaak Kinderjury eert auteur Joyce Pool JT Oosterend boekt tweede zege Bestuurlijk nog niet volwassen .TEXELSE COURANT Wat ik '.eggen wou... gemeentepolitiek Defensie herziet bepalen overlast Taakstraf voor verkrachting in hoger beroep Relation Believe 'Visserij heeft effect op kokkel' Kort door de bocht Groen Zwart Waddengemeente presenteert zich Krab DINSDAG 23 SEPTEMBER 2003 _)rievoudig titelverdediger Pieter )rijver houdt zijn hand op het hete jokvat. 'Te warm voor het mooie, uilen we het deksel nog maar ven open zetten?', overlegt hij ,et broer Mark. Een vette walm Hjgt op uit het vat, waarin de slip- ies zo gaar als boter zijn gerookt, ezien er goed uit, het vel zit vol gende los, de graat ziet mooi leek en het vlees is mals. Alleen smaak. 'We hebben ze gevan- en op de oost, daardoor smaken j wat gronderig. Daar doe je niks is roken is een serieuze aangelegen- Eld waarmee niet valt te spotten., zo Ijkt zaterdag ti|dens een rondgang ngs de rivaliserende visrokers, die in de voet van de hervormde kerk Oosterend meedoen aan het ■xels kampioenschap. Waar nog el zo lang geleden het rookvat werd gedekt met een |utezak, hangt de snu in houten hok|es bovenop het si Af en toe gaat er een luikje open. m te zien of de vis al gaar is, of om ren stoom af te blazen als het te iet wordt. 'Dat is hoogbouw uit Den /g', wijst Richard van der Vis op het ouwsel van buurman Pieter Dros, ÜJebutant op het visrookkampioen- jiap. Richard van der Vis rookt sa- ïen met vader Pieter, die de thermo- leter scherp in de gaten houdt. '58 -aden Celcius, dan gaat het met ippies op z'n best. Eerst een kwar- ert|e langzaam op laten komen en in een kleine drie kwartier op Kfnjfstemperatuur. i Van der Vissen vormen in hun ninge witte schorten, een overblijf- tlvan het Visfestijn in Oudeschild, «opvallende verschijning. Want de moet niet alleen lekker smaken, ik de presentatie, die hygiëne en lts het praatje tellen mee voor de Winnaars Robert Schulze (links) en Theo Kikkert (rechts) met hun versgerookte slippies. achtkoppige |ury. 'Het is geen gezicht als iemand hier in dezelfde broek staat te roken waarin hi| de hele week op de kotter heeft gestaan', vertelt een jurylid. Toch vormt de vale spij kerbroek, in een enkel geval met open gulp, zaterdag nog hét rokers uniform. 'We stoken met eiken- en beuken hout. Vloerdelen en afval van De Bol der', lacht Van der Vis senior. Als de tijd erop zit, gaan de kleppen open en tillen vader en zoon de kist van het vat. Kritisch bekijkt Van der Vis senior de gerookte slippies. 'De kleur moet goed zijn. Het velletje moet er lekker aflopen, dat is ook belangrijk. En de smaak natuurlijk', duwt hij de verslag gever een stuk vis in de mond. Dat smaakt prima, maar de Van der Vis sen zijn nog niet helemaal tevreden. 'Deze zending maar niet naar de jury, we nemen de volgende wel.' Verderop stoken Robert Schulze en Theo Kikkert op vuren- en eikenhout. De thermometer staat op 80 graden Celcius, een stuk hoger dan bij de buren. 'Zo zijn wij dat nu een keer gewend. Smaken verschillen', vertelt Kikkert, die de uitvinding van de rook- kist op het vat claimt. 'Toen wij er een jaar of wat geleden mee begonnen, keken ze ons allemaal aan waar of wij wel met mee bezig waren. Moet je nu eens om je heen kijken. Allemaal kis- (Foto Goran) Tmmarmanj ten. Het werkt een stuk beter dan zo'n jutezak.' Verderop proeft roker John Drijver een slippie van Pieter en Mark Drijver, 'Ze zijn echt formidabel gerookt, al leen die grondsmaak, daar doe je niks aan.' Terwijl er acht vissen op een schaaltje voor de jury worden gelegd, ziet Pieter het somber in. 'Ik denk dat we dit jaar naast de titel grij pen.' In café De Kroonprins verorbert de jury het zoveelste maaltje. 'Heer lijk. Het nadeel is alleen dat we te kri tisch worden.' De vis die niet voor de jury is, wordt op straat verkocht. De opbrengst gaat naar het op te rich ten gedenkteken voor de Strender vissersvrouwen. (isterend heeft zondag in Twisk j simpel van de gelijknamige isploeg gewonnen. Binnen drie luten stonden de mannen van iner Jitze Beintema al op een 0- ïoorsprong. Ze hadden vervol- aan een monsterscore kun- bouwen, maar bleven door lig spel steken op 1-4. |stwee reservespelers (Rob Zegers iRichard Brouwer) die normaal i het tweede elftal uitkomen, Oosterend zondag naar Twisk, i de afgelopen twee duels nog lp punten wist te pakken. Al in de fcnfase werd duidelijk dat de gast- pi niet alleen op papier een zeer ffige selectie hebben. Na één mi rt stond het 0-1Alexander Witte JaJde vanaf twintig meter uit en zag ft bal op de onderkant van de lat Jatten. Rinze Douma liep in en torde beheerst. Nog geen twee nuten later was het opnieuw raak. flutter was wederom Douma, die orliep op een mooie pass van Ger ïming en alle ruimte kreeg om de lin de verre hoek te schieten. VERVOLG VAN PAGINA 1 indaart al langer rondliep met zijn |iek. Ze wisten niet dat hij ermee ir buiten zou treden. Standaart, die teravond onbereikbaar was, ope- de op eigen initiatief. Zijn fractie- oten wisten overigens ook niet hij zijn grieven kenbaar zou ma- Geldorp ndeel van de kritiek richt zich op rgemeester Joke Geldorp. Haar »dt verweten dat ze een te nadruk- lijke rol speelt binnen het college. Igens Arthur Oosterbaan (Groen iks) is het echter te eenvoudig om en haar de zwarte piet toe te spe- Volgens hem zit er structureel wat sbij het college, waardoor ook de ithouders zich achter de oren zou- n moeten krabben. GroenLinks en PvdA verwoordden dat ook al bij tijdelijke benoeming van Daan [hilling als wethouder in juni. iterbaan liet toen weten dat er te linig collegialiteit was onder de Ihouders, waardoor veel op het l|evan Geldorp kwam 'Daardoor !st zij teveel wethouder spelen en "itiek beladen uitspraken doen. Bij- rbeeld bij de OSG, terwijl de bur gmeester juist meer een neutrale fi- lur behoort te zijn. Zij moet soms wel als spits als vliegende keep treden. Dat houdt geen mens vol.' I wijst erop dat de wethouders in de inge collegeperiode, toen Groen *s in het college zat, veel meer lderling opvingen. raad hoort zich volgens Ooster- an de huidige stand van zaken ook Ie trekken. Het college krijgt vol 's hem te weinig tegengas. 'De d moet in het openbaar zo nu en "zijn tanden laten zien. Dan dwing *spect af. Het college heeft uit te eren wat wij zeggen. De raad is en kletsclub.' Burgemeester Gel- rp wilde met ingaan op de kwes- Zij heeft momenteel vakantie, ens Visman (D66) was niet bereik- voor een reactie. De snelle voorsprong zorgde voor hilariteit bij Oosterend, want op dat moment waren er zeven spelers die de bal nog met hadden aangeraakt. De gasten hadden op dat moment moeten doorstoten, maar er werd te makkelijk en erg slordig gespeeld. Aan de spelers van Twisk was die lankmoedigheid evenwel niet be steed, want bij hen bleef alles mis gaan wat er mis kon gaan. Vijf minu ten voor rust werd het 0-3, toen Sil van Dijk een pass van Bob Witte be kroonde met een stiftje dat over de keeper in de verre hoek belandde. Na rust kwam Rob Zegers in de ploeg voor Rinze Douma. In het eerste kwartier was Oosterend oppermach tig en werd Twisk helemaal zoek ge speeld, maar de kansen die daar uit voortkwamen werden niet benut. Na vijfentwintig minuten redde Twisk de eer toen Oosterend knullig uit verdedigde (1-3). Vijf minuten later moest Oosterend met tien spelers verder. Bob Witte kreeg de rode kaart, toen hij uit frustratie zijn tegen stander een trap gaf die al een paar keer bij hem op de enkels was gaan staan. Witte schrok, bood zijn excu ses nog aan, maar de scheidsrech ter toonde zich onvermurwbaar. Met Richard Brouwer als invaller voor de geblesseerde Jan-Jaap Hin trok ken de Oosterenders zich in het laat ste kwartier terug in de verdediging en kreeg Twisk de kans zich aanval lend te onderscheiden. Maar de thuisploeg bakte er helemaal niks van en na een tegenstoot kon Alexander Witte met opnieuw een prachtige stift de vierde treffer scoren. Zondag speelt de ploeg van Jitze Beintema, die twee keer won en één keer verloor, een thuiswedstrijd tegen Jisp. Defensie is bereid de wijze waarop zij geluidsoverlast meet te herzien. Dat schrijft het ministerie in een brief aan Tweede-Kamerlid Krista van Velzen (SP). Zij had Kamer vragen gesteld, nadat de Raad van State de milieuvergunningen van de Schietrange en het Cavalerie- schietkamp had vernietigd. Volgens het rechtscollege in Den Haag was Defensie voorbij gegaan aan de daadwerkelijke belasting van een schietoefening. Het ministerie had de geluidsbelasting in de milieu vergunningen alleen berekend op de gemiddelde hoeveelheid per jaar De gevolgen van de windrichtingen en de atmosfeer tijdens een oefening waren buiten beschouwing gelaten. 'De Raad van State', schrijft het mi nisterie in antwoord op Van Velzen, 'is van oordeel dat ook de dagelijkse geluidsbelasting, voorzover deze uit stijgt boven het jaargemiddelde, be paald en beoordeeld dient te worden. Het beleidsstandpunt zal als gevolg van deze uitspraak worden aange past.' Op welke manier dat gebeurt, wordt niet vermeld in de brief. Het ministerie schrijft wel dat er nog geen milieunormen zijn waaraan de dage lijkse geluidsbelasting kan worden getoetst. Over de sluiting van het Cavalerieschietkamp wordt niet ge rept in de brief. Die ging op de post, voordat de sluiting bekend werd ge maakt. Een 27-jarige inwoner van Den Hel der is donderdag voor verkrach ting van een 14-jarig meisje door het Amsterdams gerechtshof in hoger beroep veroordeeld tot 240 uur taakstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Op 4 januari 2001 zou hij zich op vakantiepark De Krim, waar het meisje op vakantie was, aan haar hebben vergrepen. De veroordeelde heeft altijd ontkend. Tegen hem was twaalf maanden ge vangenisstraf geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. Volgens het in middels 17-jarige slachtoffer, dat op haar verzoek buiten aanwezigheid van de verdachte haar verhaal deed, was de man een bekende van de vriendin met wie ze destijds in een café zat te praten. Naderhand was hij een stukje meegelopen naar hun ca ravans, waarbij ze als eerste bij die van de vriendin arriveerden. Met zijn tweeën liepen ze verder naar de ca ravan van het slachtoffer, maar de man vertelde dat hij haar iets wilde laten zien. Ze liepen naar een afge sloten deel van het park, waar hij haar verkrachtte. De verdachte verklaarde zich het meisje amper te kunnen herinneren. Hij was die namiddag volgens eigen zeggen inderdaad een stukje met de meisjes meegelopen, maar had het slachtoffer bij haar caravan achterge laten, waarna hij was doorgelopen naar de vlakbij staande portocabm van zijn moeder. Diezelfde avond nog had hij het eiland verlaten. Pas maan den later was hij voor verhoor opge roepen. Er heilig van overtuigd dat hij nooit veroordeeld zou kunnen worden, was hij zonder advocaat naar de zitting van de Alkmaarse rechtbank gegaan. Daar werd hij veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Bij het hof liet hij zich dit keer wél door een advocaat vergezellen. In aanwezigheid van minister Maria van der Hoeven van Onder wijs ontving Joyce Pool zaterdag uit handen van de burgemeester van Alphen aan den Rijn de Archeonprijs voor haar boek S/sa. De prijs was haar door een kinder jury toegekend voor het beste his torische kinderboek van het jaar 2002-2003. De prijs van de volwas sen jury, de Bontekoeprijs, ging naar de inmiddels hoogbejaarde Thea Beekman, die met boeken als Kruistocht in spijkerbroek en de trilogie over de Honderdjarige Oor log aan de basis van het genre stond. De prijs kwam als een enorme verras sing voor de in Den Burg wonende Pool, die als genomineerde wel in de zaal van het Archeon in Alphen aan den Rijn zat, maar nergens op had gerekend. 'Ik hoorde plotseling mijn naam noemen. Ik vind het een onge looflijke eer. En dat voor mijn tweede boek! Ook mensen als Thea Beek man, Simone van der Vlugt en Lydia Rood, die al heel veel boeken hebben geschreven, waren genomineerd. Het leuke vind ik dat de prijs is toegekend door kinderen, de groep voor wie ik het geschreven heb. Thea Beekman, die de prijs van de volwassenen kreeg, kreeg van de kinderen de derde prijs S/sa, dat eind vorig jaar uitkwam, speelt in het Suriname van het begin van de achttiende eeuw. Hoofdper soon is een rijke plantersdochter, die wanneer een Frans leger moordend en plunderend rondtrekt dankzij de hulp van een slaaf aan de dood ont snapt. Ze gaat met hem mee naar een dorp van weggelopen slaven, dat diep in het oerwoud verscholen ligt, en krijgt daardoor een heel andere kijk op de verhoudingen tussen blank en zwart. Het boek kreeg veel aan dacht, ook in Suriname, waar een krant zelfs eiste dat er een vervolg komt. 'Ze vonden dat ik het de lezers met kan aandoen op deze manier te eindigen en ze geen duidelijkheid te geven over hoe het met dat meisje afloopt. Later was er ook nog een groep kinderen op een symposium in Antwerpen die vond dat ik het hier niet bij kan laten.' Ze had de moge lijkheid al opengelaten, maar heeft nu daadwerkelijk besloten een tweede boek over de blanke plantersdochter te schrijven. 'Ik ben er alleen nog niet uit hoe dat moet.' S/sa wordt nu ook vertaald in het Frans. 'Dat is ook al zo'n eer. Want Fransen vinden het eigenlijk alleen belangwekkend als het door een Fransman geschreven is. Boeken van Simone van der Vlugt zijn in wel tien talen vertaald, maar niet in het Frans. Bovendien ontdekte ik tijdens onze vakantie in Frankrijk dat admiraal Cassard, die in mijn boek als slechte rik wordt beschreven, er nog steeds een held is. Dat ze het toch willen vertalen, zegt wel wat.' De Archeonprijs die Pool ontving, bestaat uit een replica van een veer- tiende-eeuws reliekkistje waarvan het origineel zich in de Sint Servaeskerk in Maastricht bevindt. In het kistje zit een 'Middeleeuwse' schrijfset, be staand uit een inktpotje, zandstrooier en ganzenveer Tot twee maal toe lazen wij in de Texelse Courant dat de Samen op Weg Waddengemeente (SoW) be trokken zou zijn bij de organisatie van het Relation Believefeest, dat in het weekend van 13 en 14 september in Den Burg plaatsvond. Wij willen hier duidelijk uitspreken dat dat niet het geval is. Wel was een aantal leden van de SoW actief in de organisatie. Door het artikel van 16 september j.l. zijn wi| gesterkt in onze keuze niet aan de organisatie deel te nemen. Wij hebben vooral moeite met de manier waarop zeer jonge kinderen bena derd worden om in één ogenblik een keuze te maken voor het christelijk geloof. Er zit een angstaanjagend en dwingend element in (getuige ook de ingezonden brief van M Rutten in deze krant van 19 september j.l.) Wij hebben daar grote moeite mee, want wij geloven dat het geloof in God te allen tijde bevrijdend behoort te zijn. Het artikel van 16 september sluit af met een opmerking over hoe in de Samen op Weg Waddengemeente sinds het samengaan van de gerefor meerden met de hervormden met de bijbel wordt omgegaan. Sommige verhalen moest je niet zo letterlijk nemen. Maar als je zo begint, waar is dan het end?' Wij houden vast dat het een ieder vrij staat om de bijbel op zijn of haar manier te lezen. Daar naast heeft juist het zoeken naar hoe wij de bijbel kunnen en moeten lezen ons geloof verdiept en verrijkt op een manier die anders ons inziens met mogelijk was geweest. Caroline der Nederlanden, Fred van Helden, Petra Barnard (enthousiaste leden van de SoW) Mechanische kokkelvisserij zorgt voor een verandering van de sa menstelling van de bodem, waar door kokkels waarschijnlijk minder snel groeien. Dat is één van de conclusies uit het onderzoek dat gehouden is naar de gevolgen van schelpdiervisserij (EVA-II). Een deel van de conclusies is voor tijdig naar buiten gekomen, doordat het RIVM de voorlopige resultaten had opgenomen in haar jaarlijkse evaluatie van het natuurbeleid van de overheid. Volgens die resultaten ont staan er mosselbanken op plaatsen waar niet mag worden gevist. De ver hoogde sterfte van duizenden eidereenden de afgelopen jaren is terug te voeren op verhongering. Het EVA-II onderzoek werd uitge voerd door wetenschappers van Alterra op Texel, het Rijksinstituut voor Kust en Zee en het Nederlands Instituut voor Visserijonderzoek. Het ging in 1998 van start. Minister Cees Veerman van Landbouw wil het ge bruiken als basis voor een nieuw schelpdiervisserijbeleid. De officiële uitkomsten worden later gepresen teerd. Het ministerie is er niet geluk kig mee dat een deel van de resulta ten al op straat liggen. De stichting Wilde Kokkels, die streeft naar beëindiging van de kokkelvisserij in de Waddenzee, zegt met verbaasd te zijn, omdat de resultaten overeenko men met conclusies uit eerdere publicaties. De Waddenvereniging heeft inmiddels bij minister Veerman geëist maatregelen te nemen tegen de kokkelvisserij. Volgens de Producentenorganisatie Kokkelvis serij is een oude versie van het rap port uitgelekt. 'De daadwerkelijke resultaten en aanbevelingen zullen genuanceerder zijn en fors afwijken van wat nu bekend is geworden.' Volgens de organisatie is de Wadden vereniging stennis aan het schoppen. Dat niet elk voertuig uit de voeten kan op de kruising Nieuwlanderweg- Georgiëweg, bleek dinsdag toen het transport van een puinbreker vast liep. Pas na langdurig manoeurvreren en het verwijderen van het nodige straatmeubilair kon het gevaarte de tocht vervolgen. (Fotoocmoooonaj-pi Redactioneel commentaar Met een ongeremde publiciteitsaanval op burgemeester Geldorp en de rest van het college heeft raadslid Piet Standaart zijn toch al moeizame verhouding met Texels eerste burger verder onder spanning gezet. He lemaal alleen in zijn kritiek op b en w staat Standaart niet, maar de felle toon waarop hij maandag naar buiten trad wordt door geen andere frac tie in de mond genomen, zelfs niet doorzijn eigen partij. Dat laatste geeft te denken. Al een tijd bestaat er binnen de raad ongenoegen over de wijze waarop dit college te werk gaat. De solistische besluitvorming van b en w rond de C2000-mast in Oudeschild en het extra strandje voor kitesurfers bij Dijkmanshuizen heeft weerstand gewekt. Desondanks stemden ook partijen die kort daarvoor schande over b en w spraken niet in met een motie van GroenLinks die deze aanpak afkeurde. Des te verrassender is het dat Standaart nu in de media wel zijn gal spuwt over b en w Feit is dat onze burgemeester de laatste tijd haar stempel op de lokale samenleving heeft gedrukt. Niet alleen door haar soms uitgesproken manier van optreden, maar ook omdat de overige bestuurders haar daarvoor zelf de ruimte verschaffen Daar waar een afwezig collegelid normaal gesproken door een collega wordt vervangen, nam Geldorp als een vliegende keep een tijd lang meerdere taken waar. Het is publiek geheim dat deze burgemeester ook als het college wél compleet is een meer dan gebruikelijke invloed heeft binnen b en w. Aan een echte spar ringpartner lijkt het deze ijzeren dame te ontbreken. Duidelijk is dat bur gemeester Geldorp te weinig tegengas krijgt. Het gevolg is frustratie onder raadsleden, die het gevoel hebben dat het college met het door hen gewenste beleid volgt. Maar diezelfde raad mag het zich aantrek ken dat het nauwelijks initiatief toont en bij het ontwikkelen van beleid graag op het college leunt. Probleem waar deze raad ook mee worstelt is een informatieachterstand. Waar het college vrijwel fulltime met besturen bezig is en direct kan be schikken over informatie en advies van ambtenaren, bestaat de raad uit vnjetijdsbestuurders, die in meerderheid ook het nadeel hebben dat ze over weinig ervaring beschikken Verder moet gezegd worden dat dit college niet uitblinkt in het voldoen aan de informatieplicht aan de raad, wat irritatie in de hand werkt. Dat er iets structureels mis is met het huidige bestuur, is evident. De aan varing over de C2000-mast maakte dat duidelijk Waar raadsleden ho ren te besturen op hoofdlijnen, en zich dus niet in gedetailleerde ambte lijke informatie hoeven te verdiepen, bleek ineens dat deze lijnen zodanig waren getrokken dat b en w de mast ergens konden plaatsen waar de raad dat zelf niet had gewild Het werkt in de hand dat raadsleden zich toch weer overal mee gaan bemoeien. Ze voelen zich gestimuleerd lang dradige en oppervlakkige discussies aan te gaan. Met als resultaat dat de zo vastberaden gestelde deadline van 10.30 uur op geen stukken na wordt gehaald en er de volgende avond weer vrolijk wordt verder ge keuveld. Het is geen raadsel waarom de gemiddelde Texelaar geen hoge pet op heeft van het lokale bestuur. Met een presentatie van de ver schillende groepen en commissies in het zeemanskerkje in Oude schild begint de Samen op Weg Waddengemeente Texel zaterdag 27 september aan het nieuwe sei zoen. De zusterkring van Oude schild houdt een verkoping, het orgel wordt bespeeld en de Maartencantorij treedt op. De vrouwenverenigingen presenteren zich en de diaconie toont een video van het Texels diaconaal project, de bouw van een tehuis voor Aids- kinderen in Oeganda. De presenta tie duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Aanleiding voor deze kerkpresentatie was de komst van de nieuwe predi kant, Petra Barnard. Het idee was om haar kennis te laten maken met alle groepen die in de gemeente aan het werk zijn. Dit groeide uit tot deze pre sentatie waarbij de hele gemeente betrokken is. Dat de presentatie in Oudeschild plaatsvindt, heeft te maken met de onthulling van een scheepje in een fles. Enige tijd geleden plaatste Jaap J. Bakker een stukje in dorpskrant Tusse Oost en West waarin hij ver- De goneplax rhomboides die de TX41 van de gebroeders De Vries vorige maand op ongeveer hon derd kilometer boven Vlieland opviste, blijkt toch iets minder bijzonder dan aangenomen. Een visser uit Lemmer haalde on langs zeven soortgelijke krabben boven water in hetzelfde gebied De diertjes, die zeer grote scha ren hebben, leven in het noorde lijk deel van de Noordzee. Des kundigen vermoeden dat de goneplax rhomboides met een opmars naar het zuiden moet zijn begonnen. De TX41 heeft overi gens ook nog een tweede exem plaar gevangen. telde in een andere kerk een scheepje in een fles te hebben zien hangen. Gezien het rijke zeemansverleden van Oudeschild leek het hem dat een dergelijk scheepje niet in het Zeemanskerkje mocht ontbreken. De oproep werd zelfs met Ouwe Sunderklaas gespeeld en een groep mensen, waarin naast Jaap Bakker onder meer Geeske Rouwenhorst, Martha Witte en Klaas de Vries, ging aan het werk. De onthulling van het scheepje in de fles vindt plaats om 16.00 uur, voorafgegaan door het Ouwe Sunderklaasspel. Daarna wordt de presentatie afgesloten met een optreden van het Visserskoor. De jeugd begint het seizoen zaterdag met een eigen programma. Dè groe pen 3 tot en met 5 van de basisschool vertrekken om 13.45 uur vanaf de Bijenkorf in Oosterend naar de Hoge- berg, waar spelletjes worden ge speeld. Na afloop worden pannen koeken gegeten. De groepen 6 tot en met 8 vertrekken om 14.15 uur vanaf de Bijenkorf in Oosterend voor een fietspuzzeltocht naar Oudeschild. Brugklassers en jeugd tot en met 15 jaar vertrekken om 21.00 uur vanaf het Jeugdgebouw in Oosterend voor een dropping in het bos. Deelname aan het jeugdprogramma staat open voor iedereen, maar van tevoren aan melden is noodzakelijk. Dat kan bij Astrid van der Vis in Oudeschild, tel. 315408, of bij Marianne Duinker in Oosterend, tel. 318973 Zondag wordt een dienst gehouden in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Deze begint om 10.00 uur Na afloop wordt koffie gedronken, waarna een puzzeltocht en een gezamenlijke maaltijd het weekend besluiten. Thema van de dienst en van het hele seizoen is 'Kerk met smoel' Dit om dat na het samengaan van de kerken in een SoW-gemeente aan de ver dere aankleding en invulling moet worden gedacht. Wat voor kerk is de SoW-gemeente en voor wie? Wil de kerk een grijze muis zijn, of wil hij een gezicht tonen? Het woord smoel geeft enige brutaliteit aan het thema, wat de kerk volgens de organisatie best kan gebruiken. DIJK 8 V MMtëBWWB

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5