'Texel is bezig het kind met het badwater weg te gooien Nostalgie overheerst bij drang naar verandering 'Gastvriendelijkheid, negatieve ervaringen werken langer door Kans op aanvullend krediet voor VGE klein ïm. Krappe meerderheid tegen Dobbelstenen hindernis samengestelde menwedstrij TEXELSE 6 COURANT1 De Koog kansloos tegen WSW Hoge opbrengst Lionsveiling Voetbaluitslagen Vogelbeschermin DINSDAG 23 SEPTEMBER 2003 Het gaat niet goed met Texel. Als we op de huidige voet doorgaan, dan verandert ons eiland binnen afzienbare tijd in een druk, herrie- achtig oord waar zuipende jonge ren de dienst uitmaken en er door aangescherpte regelgeving nau welijks meer kan worden genoten van de prachtige natuur. Verder zullen er zoveel toeristen zijn dat de rust en ruimte waarmee ons ei land aan de weg timmert, spoedig ver te zoeken zullen zijn. Boven dien worden de toeristen die de hoge prijzen nog kunnen betalen geschoffeerd en is de vriendelijk heid ver te zoeken. Een doem scenario of de harde werkelijkheid die zich binnen enkele jaren aan dient? In elk geval is het een schrikbeeld van veel Texelaars en toeristen die reageerden op onze oproep 'Wat zou u willen verande ren aan Texel?' De bewuste oproep heeft nogal wat losgemaakt. Niet alleen Texelaars klommen in de pen, ook verschei dene toeristen, overwegend vaste Texelgangers, richtten zich bezorgd tot de redactie. Want het gaat niet goed met Texel. Althans volgens di verse ongeruste reacties. 'Wij denken dat Texel straks alleen nog toeganke lijk wordt voor mensen met een grote, dikke beurs', zo schrijven Fons en Marian van Kesteren uit Bunschoten. Het echtpaar behoort tot de 'gedu peerden' van Euroase Kustpark Texel, dat recent besloot geen sta caravans meer te plaatsen op het vernieuwde vakantiepark. 'Wij heb ben 23 jaar lang een stacaravan ge had en ontzettend van alles op Texel genoten. Totdat de projectontwikke laars om de hoek kwamen kijken en veel hebben veranderd. In feite zijn wij voor luxe chalets/villa's en bunga lows min of meer van het eiland ge schopt. Onmachtig tegen de rijke projectontwikkelaars die over onze ruggen nog rijker willen worden.' Zeer teleurgesteld zijn zij in de hou ding van het eilandbestuur. 'Hoe kan Texel ons zo in de steek laten", vraagt Fons van Kesteren zich af, 'wij dach ten dat Texel van alle Nederlanders was, maar de rijken hebben Texel opgekocht. Om van Texel te genieten heb je geen luxe villa met sauna no dig. Die kun je net zo goed aan de De brug die de Badweg met het strand van afgang', zo vindt zij. overkant bouwen. En dan lekker de hele dag binnen zitten om van je luxe villa te genieten. Wij zouden willen dat Texel met alle kampeerplaatsen van het eiland wegveegt.' De Bunscho tenaren hopen dat de resterende tweeduizend slaapplaatsen worden benut voor de uitbreiding of verbete ring van campings. Verder hoopt het tweetal dat er geen luxe vakantie villa's op het eiland meer bijkomen. Clandestiene bedden Ook de familie Oxener uit Rheden maakt zich zorgen. 'Al bijna 50 jaar komen wij nagenoeg elk jaar op Texel en vaak meerdere keren per Jaar. Sinds 1990 hebben wij een zomer huisje en komen wij er nog vaker. Wij hebben de ontwikkelingen dus met eigen ogen kunnen aanschouwen. Dankzij het toegenomen toerisme is er ontegenzeggelijk veel verbeterd, maar de laatste jaren maken wij ons toch zorgen.' De briefschrijvers, die De Koog verbindt, doet volgens de familie Oenstra erg denken aan Scheveningen. 'Een het dagtoensme volledig buiten be schouwing laten, veronderstellen dat de tellingen van het aantal toeris tische slaapplaatsen niet kloppen en dat het veel drukker is dan wordt gesteld. 'In de Texelse Courant van 21 augustus 1992 kwamen wij een telling tegen van de recreatieve slaapplaatsen Deze kwam uit op 42.227. Latere overzichten hebben wij helaas gemist, maar af en toe le zen wij wel dat de gestelde grens van 47.000 slaapplaatsen nog niet is be reikt. Eerlijk gezegd geloven wij daar geen cent van.' Volgens Oxener rijst de drukte de laatste jaren de pan uit. Hij heeft daar echter een verklaring voor. 'Wij denken dat er zeer veel clandestiene bedden zijn. Of er wordt met goed geteld De Texelgangers worden naar eigen zeggen zelfs in de rustigste tijd van het jaar met drukte geconfronteerd. 'Het aantal parkeer plaatsen bij de Slufter is nauwelijks nog voldoende, de niebwe brede Sluftertrap is geen overbodige luxe en bij het fietsen op de fietspaden langs de kust moet je goed op je tel len passen en komt het genieten van de omgeving in het geding.' Het echt paar verhuurt het eigen vakantie huisje met meer en constateert dat steeds meer bezitters van tweede woningen die alleen nog zelf gebrui- Het paar vreest voor de toekomst van Texel. 'Het lijkt ons dat Texel bezig is het kind met het badwater weg te gooien en dat het met lang meer zal duren voordat Texel de naam krijgt een mooi eiland te zijn, maar jammer dat het er zo druk is. Het kan zijn dat de moderne toerist vertier en drukte wil, en geen rust en mooie natuur. Ja, dan heeft Texel gelijk en bliiven wij een roepende in de woestijn.' Sodemieter Dat de verhalen van deze toeristen niet op zichzelf staan, blijkt ook uit de reactie van een Texelaar. De man, die al bijna dertig jaar op een camping werkt, wil anoniem bliiven omdat zijn werkgever hem verboden heeft met de pers te praten. Hij hoort regelma tig van toeristen dat zij vinden dat het er op Texel niet beter op wordt. Dat de prijzen hoog zijn en dat de klant vriendelijkheid soms ver te zoeken is. 'Gasten klagen over strandpaviljoens waar het eten met goed is. Personeel dat niet beleefd is en over een biertje dat twee euro kost. Dat is ook hart stikke duur. Uit hun reactie maak ik op dat het nog wel eens ontbreekt aan service, terwijl juist dat enorm wordt gewaardeerd. Wij brengen de gasten naar hun plaats, helpen ze bij het neerzetten van hun caravan en zorgen dat ze stroom hebben. De mensen zijn er erg dankbaar voor.' Diverse gasten klagen niet bij de zaak waar zij slecht worden bediend. Meestal uiten zij hun grieven bij an deren, zoals die behulpzame mede werker van de camping, of bij mede toeristen die dat biertje ook veel te duur vinden of ook slecht zijn gehol pen. 'Als ik zulke verhalen hoor, dan zou ik die mensen in de horeca per soonlijk op hun sodemieter willen geven. Als Texel moet veranderen dan zou ik zeggen: meer service, gast- en prijsvriendelijkheid, want van de Beach Inn, het paviljoen bij paal 21. 'Bij paal 21 ligt een gigan tisch parkeerterrein, waar zeker 300 auto's op kunnen. De weg naar het strand is goed begaanbaar, ook voor gehandicapten. Maar dan het strand. Er liggen twee betonplaten en daarna niks meer. Het is zeer slecht begaan baar, zeker voor mensen die niet goed kunnen lopen, zoals ik. Waarom doet de gemeente daar niks aan?' vraagt Duin zich af. Vorig jaar lagen er volgens de toeriste, die met een caravan op een camping in De Koog verblijft, wel betonplaten. 'Dit jaar ligt er van dat levensgevaarlijke gras, dat zo scherp is dat het snijdt in je voe ten.' Volgens Duin heeft zij, mede namens een groot aantal andere kampeerders, in de derde week van juni een brief hierover naar de ge meente gestuurd. 'Ik heb nooit meer iets gehoord. Tussendoor heb ik nog een keer gebeld. Toen zeiden ze dat ik maar naar paal 20 moest gaan, of naar paal 28, omdat daar wel beton platen liggen. Dat is toch geen ant woord?' Volgens Duin, die al 34 jaar naar Texel komt, waren de eigenaren van paal 21 bereid om hulp te bieden. 'Die boden aan om betonplaten die al bij een ander strandslag klaar la gen zelf neer te leggen bij paal 21 Maar zij hebben ook niks meer ge hoord en nu hoeft het met meer, want het seizoen is alweer om.' Om nog even bij het strand te blijven: ook daar kan nog wel wat worden veranderd. Zeker bij paal 12, zo vindt Texelaar Marlon Bruin. Hij hekelt het badmeesterbeleid. 'Niet meer van die vadsige studentjes die tot drie uur in de kroeg blijven hangen en vervolgen hun roes liggen uit te slapen voor het badmeesterhuisje. Af en toe eens driftig op hun fluitje blazend, heftig gebarend en vervolgens snel terug lopend naar hun plekje in de zon.' Waar de badmeesters zich vooral ken. 'De exploitanten van De Krim klagen er ook al over. Het lijkt logisch dat het aantal overnachtingen op Texel daardoor zou dalen. Wij hebben daarvan echter niks gemerkt. Van daar onze veronderstelling dat bo vengenoemde tellingen met kloppen.' negatieve ervaringen werken langer door.' Overigens zijn niet alle ervaringen met strandpaviljoens negatief. Els Duin uit Haarlem is juist zeer te spre ken over de inzet van de eigenaren mee bezighouden op het strand is volgens Bruin stoer doen met boot jes vol jonge meiden op de golven. 'Geef ze een opvallende kleur broek of shirt in plaats van die donker blauwe broeken. Laat het studenten van sportieve opleidingen doen, in De kans lijkt klein dat de Vereni ging Eierlandsche Gemeenschap (VGE), eigenaar van het Eierland sche Huis in De Cocksdorp, alsnog extra geld krijgt van de gemeente. Een krappe meerderheid van GroenLinks, CDA en WD vindt dat de gemeente voldoende over de brug is gekomen en geen aanvul lend krediet hoeft te verstrekken. Texels Belang, D66 en de PvdA vin den dat het college en de VGE toch nog eens met elkaar moeten pra ten. De VGE en het college liggen al ge ruime tijd met elkaar in de clinch over de afrekening van de renovatie van het Eierlandsche Huis. Ze zijn het oneens over de wijze waarop een gat van bijna €40.000,- moet worden op gevangen. Dat gat ontstond doordat de renovatie ongeveer een half jaar later dan gepland was begonnen. De VGE moest wachten totdat de nieuw bouw van het naastgelegen Durper- honk klaar was. Tot die tijd moesten de kinderen les blijven volgen in het Eierlandsche Huis. Door de vertra ging overschreed de VGE het budget van €417.000,-. omdat de BTW in middels was gestegen van 17,5 naar 19 procent, materialen duurder wa ren geworden en uurlonen waren gestegen. De VGE legde de verant woordelijkheid neer bij de gemeente, omdat die verantwoordelijk was voor de bouw van het Durperhonk. Een werkgroep waarin de gemeente, de VGE en de dorpscommissie zaten, stelde als oplossing voor om groot onderhoud aan het dak uit te stellen. Dat leverde een besparing op van €68.000,-, waarmee het gat kon wor den gedekt. Het restant mocht apart worden gezet, om later alsnog het werk aan het dak uit te kunnen voe ren. Het college beloofde een nieuwe investeringssubsidie (maximaal 25 procent van de totale investering) als de VGE alsnog aan het dak zou be ginnen. De eigenaar van het dorps huis kon zich echter niet vinden in de oplossing, omdat zij dan zelfstandig nog een hoop geld zou moeten ver garen. Zij vindt dat de gemeente een aanvullend krediet moet verlenen om alsnog alle geplande werkzaamhe den te kunnen uitvoeren. Vorig jaar stapte de VGE naar de bestuursrechter in Alkmaar, nadat burgemeester en wethouders een advies van de beroeps- en bezwaar schriftencommissie over de kwestie naast zich hadden neergelegd. Het college staat op het standpunt dat het voldoende tegemoet is gekomen aan de VGE. De uitspraak van de rechter luidde dat met het college maar de gemeenteraad zich moet uit spreken over een aanvullend krediet. Ti|dens de donderdag gehouden commissievergadering Middelen moesten de partijen zich uitspreken over het verstrekken van een aanvul lend krediet van €40.000,-. Het col lege adviseerde om geen extra geld uit te trekken. Het stelt hoogstens voor een maand vertraging verant woordelijk te zijn. Door betrokken te zijn in de bouwcommissie heeft de gemeente volgens het college daarna voldoende inspanningen geleverd om verdere vertragingen te voorko men. Volgens het college is de ge meente met het beloven van een nieuwe investeringssubsidie ook in voldoende mate tegemoet gekomen aan het vinden van een gemeen schappelijke oplossing Het wijst erop dat de renovatie van het Eierlandsche Huis plaatsvond onder verantwoordelijkheid van de VGE. Steunen Coalitiegenoten WD en CDA en op positiepartij GroenLinks (samen goed voor 8 van de 15 zetels in de raad) steunden tijdens de commissieverga dering het advies van het college. 'Er zijn toezeggingen gedaan in het ver leden', zei Peter Bakker (GroenLinks). 'De volle schuld kan met bij de ge meente worden neergelegd, dus het gaat ons een stap te ver om dan nu ook bij de gemeente aan te komen.' Arjen Boerhorst (WD) en Gerard Wei|ers (CDA) merkten beiden op dat het een ingewikkelde kwestie is ge worden. Volgens Weijers is de toege zegde investeringssubsidie vol doende. Vertegenwoordigers van de andere drie partijen vonden dat het VGE en het college toch nog eens om tafel zouden moeten gaan. Een ambte naar van de sector Welzijn liet weten dat het college en de VGE de fase van bemiddeling allang zijn gepasseerd. 'Nadat het nieuwe college was aan getreden, heeft de VGE nog een nieuw gesprek aangevraagd. Daarbij is het voorstel op tafel gekomen om arbitrage op de zaak toe te passen. De gemeente heeft de VGE toen ge vraagd af te zien van de gang naar de rechter, maar dat wilde zij met.' Het Ook in de tweede (uit)wedstrijd van het seizoen is gebleken dat De Koog het dit seizoen niet gemak kelijk zal krijgen. Het team komt conditioneel nog tekort en moet na Joris Ellen en Jip Frank nu ook de geblesseerde Tjarko Stolk voor lange tijd missen. Omdat twee an dere spelers zondag tegen WSW zonder afbericht verstek lieten gaan, moesten trainer Bep Vonk en veteraan Jan van Beek opdraven om een elftal op de been te kunnen brengen. Ze konden niet verhinde ren dat De Koog kansloos verloor (6-1). Ondanks de malaise begon De Koog in Wijdenes goed tegen WSW, dat over een complete selectie kon be schikken. De gasten hadden zelfs het beste van het spel en spitsen Sher Atroshy en Dennis Rebronja vormden een plaag voor de defensie van de thuisploeg. Het ontbrak met name Rebronia echter aan geluk in de af ronding. Na twintig minuten kwam WSW onverwachts op voorsprong. Een van de gastheren liet een schit terende actie zien en trof uit een vrij wel onmogelijke hoek verrassend het doel (1-0). Kort hierop werd het 2-0. Volgens grensrechter Joris Ellen ging er buitenspel aan deze treffer vooraf, maar de scheidsrechter negeerde diens vlagsignaal. Ellen was daar zó boos over, dat hij weigerde nog lan ger te vlaggen, waarna Aad Eelman zijn oude functie op zich nam. Tien minuten later ontstond een hef tige woordenwisseling in het veld. Opnieuw was er volgens de spelers en de grensrechter van De Koog sprake van een buitenspeldoelpunt en ook dit keer zag de scheidsrech ter geen reden met zijn grensrechter te overleggen (3-0). Uit een goede combinatie kwam WSW even later eenvoudig op 4-0, maar De Koog bleef proberen er iets van te maken. Nadat Rebronja al een keer de lat had geraakt, verschalkte de sneller Atros hy op slag van rust de keeper met een prachtige inzet (4-1). WSW overheerste de tweede helft volledig, kreeg ook diverse kansen, maar was erg slordig in de afwerking. Omat ook keeper Stefan van 't Noordende in een betere vorm stak dan in de voorgaande wedstrijd bleef de gevreesde afstraffing uit. De Koog moest het vooral hebben van de counter, terwijl ook de sterk spelende Arjan van Benthum meer naar voren werd gedirigeerd. De beste kans was voor Dennis Rebronja, die een prach tige boogbal op de lat zag belanden. Uit de vele mogelijkheden die WSW kreeg, wist de ploeg uiteindelijk nog tweemaal te scoren. Bij De Koog werd Marcel Boone een kwartier voor tijd van het veld gezonden, nadat hij voor de tweede maal de gele kaart had gekregen. Zijn tweede kreeg hij wegens commentaar op de leiding, nadat hij de scheidsrechter erop had gewezen dat een vrije trap met op de juiste plaats werd genomen en de bal bovendien niet stil lag. Zondag speelt De Koog zijn derde uitwedstrijd en gaat dan op bezoek bij Zuidermeer. Voorzitter Hendricus Kooi van de Lionsclub maakte vrijdagavond na afloop van de Lionsveiling bekend maken dat Frits Langeveld de 'be kende Texelaar' was die had toe gezegd de opbrengst van de vei ling te zullen verdubbelen. Volgens de eerste schattingen gaat dat Langeveld €14.700,- kosten, waar mee de totale opbrengst van de veiling op €29.400,- komt. Over enkele maanden zal bekend wor den gemaakt aan welke goede doelen dit bedrag zal worden be steed. De opbrengst van de veiling was beduidend hoger dan vorig jaar, toen €27.348,- werd opge bracht. Gemiddeld werd per kavel €71,- betaald, vorig jaar bleef het gemiddelde steken op €59,-. Meer dan negentig procent van de aan geboden goederen werd verkocht. Klapstuk van de veiling waren twee aandelen van Teso, waarvoor veiling meesters Benno Bakker en Willem van Tatenhove de biedingen maar amper konden bijbenen. Het eerste aandeel ging donderdag voor €1875,- van de hand, het tweede vrij- leder geval jongeren die het sen nemen. Dit is volgens mij een erj nis van veel Texelaars', zo <j» Bruin. Hij voegt er aan toe dathj leen uit ervaring spreekt bij paal' De brief van de familie Oenstras een bruggetje naar De Koog.' komen al 26 jaar op Texel Nip vaak meer als vroeger, maar één( per jaar toch nog wel. Vroeger!», men we drie keer per jaar. Wij hetj een goede tijd meegemaakt, r, ook een stukje afgang. De eerst; gang was de loopbrug naar strand van De Koog. Het leek g op Scheveningen', zo schrijft ds milie in een uitvoerig epistel. 0 toeristen constateren dat de om nemers in de badplaats elkaar vg 'bevechten', in plaats van de kop bij elkaar te steken om De Koo doen herleven. 'En dat is niet ai een grote discotheek neerzette» de zuip- en drugsjeugd binne halen, want dat heeft al voor ga vandalisme, verloedering en or gezorgd. En dan nog maar n< spreken over de lange periodert Dorpsstraat overhoop heeft geleg De Oenstra's, zelf ook onderneii stellen voor om meer nieuwe ds te creëren en oude succesnum te herhalen. 'Het Back to the Six weekend, dat was pas sfeer. Voc afgezaagde braderie op dinsdag best wat anders verzonnen km worden. Op het vasteland vio veel thema-avonden georganisj Dat zou misschien wat kunnen Voor elk wat wils. Texel moet n> naam Zuipeiland krijgen. Ou mensen willen ook aan hun trö komen, net als gezinnen.' Volgs Oenstra's heeft Texel lang ged dat zij het van de jeugd moest ben. 'Maar toch niet van diei jeugd, die 's nachts een spoor herrie en vernieling achterlaat na jeugdcamping. Het is niet dei jeugd die de toekomst bepaat Texelgangers hopen op meer trole en een lik-op-stukbeled hoop dat op Texel de ogen open voor de problemen, als het nog te laat is. Dat de roep om verandering n leen de toeristische sector treft uit de overige reacties. Oo parkeerbeleid vraagt volgens t Texelaars om verandering, daarover in een volgend artikr dit onderwerp. Overigens zijn ties nog steeds welkom: telefo via 362620 (vragen naar LouiSi der Sluis), schriftelijk of via e naar redactie@texelsecourant.i Tekst en foto Louise van der dagavond voor €2275,-. Ook ai Texelaria werden uitstekend kocht. Schilderijen van Toon de en van Blok van der Velde vera den voor mooie prijzen van eig en ook boeken over Texel ware pulair. Munten, antiek, fietsen er ters houtwerk gingen eveneeit van de hand. De Lionsveiling 2004 wordt ge den op donderdag 16 en vrijdi september. Zaterdag 20 september Texel'94 A1 -Bergen A1 4-0 BKC B1-Texel'94 B1 3-7 Texel'94 B2-Con Zelo B1 5-5 De Koog B1-Oosterend B1 afgelast Den Helder C1 -Texel'94 C1 1-8 BKC C1-Texel'94 C2 2-2 Texel'94 C3-De Koog C1 1-13 Oosterend C1-Den Helder C2 5-2 Texel'94 D1-DWOW D1 2-1 Texel'94 D2-De Koog D1 afgelast Oosterend D1-Texel'94 D3 0-1 ZAP D3-Texel'94 D4 2-2 Texel'94 D5-Den Helder D4 5-1 ZAP E1-De Koog E1 0-12 G-voetbal Texel'94 G1 -CJW G1 Meisjesvoetbal 1-5 LSW MB2-Oosterend MB1 14-1 Texelse pupillencompetitie ZDH F1 -Barcelona 0-4 SVO F1-Real Madrid 2-3 SVO F2-Liverpool 1-11 De Koog F1 -Arsenal 1-8 Texel'94 E3-Texel'94 E1 5-2 Texel'94 E5-SVC E1 2-2 Texel'94 E4-SVO E1 5-1 Zondag 21 september VIOS W.-Texel'94 1-0 De Koog-WSW 6-1 Twisk-Oosterend 1 -4 DTS 2-Texel'94 2 0-1 Texel'94 3-Succes 4 2-0 Texel'94 4-JVC 4 4-4 Meisjesvoetbal Victoria O. MA1-Texel'94 MA1 4-1 Kijken naar de vogels - in onze natuur wordt nog leuker met het boekje 'Vogels Kijken' Vol tekeningen en wetenswaardig heden Bel 030-6937777. dan krijgt u het gratis thuisgestuurd k NEDF.RL ANP college zag daarna af van arbitrage, omdat de VGE volgens hen anders op twee paarden zou wedden Voor zitter Sikke ten Brug van de dorps- commissie (en tijdelijk voorzitter van de VGE tijdens de bouw) reageerde teleurgesteld op de vergadering Hij wilde zich inhoudelijk nog niet uitla ten over de zaak. 'We moeten eerst intern overleggen.' De politiek neemt tijdens de raadsvergadering van 14 oktober een definitief besluit over het aanvullend krediet. Tachtig aanspanningen met pony's en paarden binden komend week end de strijd aan tijdens de samen gestelde menwedstrijd van Men vereniging Tussen Wad en Duin. Zaterdag om 8.30 uur begint bij manege Akenburg het dressuur- en vaardigheidsonderdeel. Zondag wacht het zware werk. De mara thon gaat om 8.00 uur van start. Om 17.30 uur is de prijsuitreiking in de manege. Uit Friesland, Limburg, Brabant en andere windstreken komen menners dezer dagen naar het eiland om zich voor te bereiden op de menwedstrijd, die zich afspeelt op het zuidwestelijk deel van het eiland. Ze rijden met een enkelspan voor de wagen, een twee span, een tandem en er komen een stuk of tien vierspannen. Na de dres suur volgt zaterdag de vaardigheids test, waarbij het zaak is in zo kort mogelijke tijd het parcours af te leg gen en het de kunst is zo min moge lijk pillonnetjes te raken. Vooral meer gevorderde koetsiers, die de hindernissen zo snel mogelijk willen passeren, kunnen tijdens de marathon voor een spectaculair kijk spel zorgen. Her en der verspreid staan zes hindernissen. De eerste, bij het Lagewegje bij Den Hoorn, berei ken de combinaties na een tocht door de Dennen, waar ze een aantal tests moeten afleggen. De tweede hindernis staat bij hoeve Emma bij Den Hoorn, andere aan de Hem- merkooi, op Driehuizen en bij Im- metjeshoeve. De laatste staat bij de manege. Ze bestaan uit creatieve opstellingen, gemaakt van grote dob belstenen, pakken stro, grote haspels of ander materiaal. Tussen de hinder nissen moeten delen van het marathontraject stapvoets of in draf worden afgelegd. Moeite om aan deelnemers te komen hoeft de organisatie met te doen. Er is zelfs een wachtlijst. Van dei combinaties komen er een s negen van Texel. Aan het ever werken zo'n 85 vrijwilligers ir* riërend van starters, tijdn hindernisrechters en EHBO'! koeriers. (Foto Gor&ii v

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6