Cabaret-café wil Texelaars bij de les houden 2 Drijver neemt kapsalon over .TEXELSE COURANT' Radio Texel TVO vergadert Redrijvig heid Banenmarkt Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten HDIillfe oud Papier Colofon Joyce Pool geeft lezing Huwelijksduik Surfwedstrijden Meer bewegen voor ouderen Bus rijdt tijdelijk langs Oosterend Zwemtraining triatlonclub Stijldansen voor senioren Wampex Breakdance Sportief wandelen VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2003 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Bur 0900-4636549. Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17.00 u vragen over ontwikkeling, vo* opvoeding en verzorging van kinderen. - Uitleenmagazijn/servicei* Schoonoordsingel 44, Den Bu? 314887 Geopend elke we»! tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8.30-17.00 uur 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kr hulp op Texel en na polikliri bevalling: Parenta Zorg, tel. i 540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thut en voor opname in verpleeo verzorgingshuis: Stichting Rlö Wieringen. Opvragen via tel.f 671552. Opname geschiedt o; vies van huisarts of specialist Apotheek: Weverstraat 95, Burg, tel. 312112. Maandagt/n dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 1 13.00 en 15.00-17.00 u„ z0 11.00-12.00 en 1600-17.00u ten die tijden alleen voor spc sende gevallen ring, klusjesdienst, huishoud dienst, versteldienst. Spreekui 9.00 tot 10.00 u. en van 14.0 16.00 u., De Buureton, Beatn 43. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor melding» schepen en zwemmers in noo 316270. Chemicaliën op het stranr de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Crisiso; huiselijk geweld, tel. 08-71901 Jongeren Informatie Punt vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, set liteit, verslavingen en vrije Openingstijden dinsdag en vw dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'O Ulo, Wilhelminalaan 1Den Bw 315582. Bureau Jeugdzorg: vooi aan jongeren bij problemen* opvoedingsondersteuning j ders. Spreekuur elke donder: d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan' Burg. Voor aanmelding, infcn en advies: 0900 2223330, eü? tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor laars in financiële nood. Sps weg 10, 1793 EH De Waal. terend: 10.00 u. en 18.00 u. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEEI Kogerstraat, Den Burg-10.0 C. Duinkerken-Visser, extra voor Doopsgezinde Vredesg BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.1 S. Walraven uit Genk. ROOMS-KATHOLIEKE KERI Den Burg: zon. 10.45 u. dame woord-communieviering paro nen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: 0 bare lezing, 10.30 u.: Juistee juiste jaloezie: Wachttorens! 11.20 u.: Wij zullen eeuw Jehovah's naam wandelen! Verhalen halen het leven op Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (meu 19.00 u. Shopping met Bart en P (entertainment) 21.00 u. Dance 4 the weekend 22 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een bcc 17.00 u Pietelepote (kinderprogra Vandaag: Annemiek van der Wer* over pleegkinderen en Rink de Vne nieuwe veerboot 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. De grote pauze 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 9 30 u. Kerkdienst vanuit hervotn Den Hoorn 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poè 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Goud van Nnud (Nededa1 15.00 u Frans gaat het doen (mü 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Bu" 10 45 u Rooms-katholieke kerkD Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een bo? (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling v: zondag) 21 00 u Reggae on the move (m: 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00u. Radio Texel actueel (niw 19 00u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogra (herhaling van zaterdagl 18 00u. Onder de toren (geest^ programma, met vanal verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verh# 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnï Jamen de Brui|n bespf®0 lokale nieuws). Vandaag: De eerste aflevenng1 nieuwe seizoen. Over de Texel Ac over het kampioenschap Kolo^ Catan, over de gemeenteraad meentebegroting Uitzending van* van 26 september aansluitend' Radio Noordholland van deze jaarlijkse uitputtingslag Hanneke Drijver (26) wordt de nieuwe eigenaar van Regina's Kapsalon aan de Peperstraat in Oosterend. Zij neemt de zaak over van Regina Lui ken (33). Veel veranderingen levert dat niet op voor de klanten. Beide dames werken samen al bijna elf jaar in de zaak. 'Ik heb nu een kindje, dus ik vind tweeënhalve dag per week De sectie detailhandel van het Texels Verbond van Ondernemers houdt maandag 29 september haar alge mene ledenvergadering in Hotel Den Burg. Na het officiële gedeelte spreekt Mariëlle Eringa van Warber Human Resources over 'personeel vinden en houden'. Omdat de orga nisatie van mening is dat spreekster ook voor de andere secties interes sant is, is het programmagedeelte na de pauze toegankeli|k voor alle leden van TVO. De vergadering begint om 20.00 uur. het gedeelte na de pauze om ongeveer 21.15 uur. lang genoeg om hier te werken', zegt Luiken. Drijver gaat de naam van de zaak veranderen in De Kapper. Ze wil voortaan één keer in de twee weken ook op vrijdagavond geopend zijn en één keer in de maand een speciale woensdagmiddag voor kinderen houden. In januari volgt een aantal interne verbouwingen. Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in Den Helder houdt zaterdag een banenmarkt voor onder meer in woners van Texel. Van 10.00 tot 15.00 uur worden diverse banen aangebo den in het CWI-gebouw aan de Spui straat 10. Volgens het CWI is de banenmarkt dé plaats voor mensen die op zoek zijn naar (ander) werk. De banenmarkt wordt met bij het CWI op het raadhuis in Den Burg gehouden, omdat dat op zaterdag gesloten is. Artsen: Voor spoedeisende medi sche hulp in het weekend, op zon en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bellen naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het on gevallennummer vermeld. 313086; 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruy- terstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsin gel 44, Den Burg, tel. 321461. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072-, 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme- Zondag 28 september 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. mw. C. Vlaming van Marken. De Koog: 11.00 u. ds. J.R.A. Vlasblom, Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 9.30 u ds. J.R.A. Vlasblom, Heilig Avondmaal SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. mw. C. Vlaming van Marken. Oudeschild: 10.00 u. ds. C. der Nederlanden en ds. PC. Barnard, startzondag. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. J.H. Overbeeke uit Heinkeszand. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt ver zocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Ge lieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten 2. Weststraat, Hollewal, Lijn baan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molendwarsstraat. Donderdagavond rijdt de papierwagen door de volgende straten: 2. Koger straat, Boogerd, Willem van Beieren- straat, Jonkerstraat, De Zes, Schoon oordsingel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onzo advertentlecontracten en aanbiedingen daar toe n|n van tooposs-ng de Regelen voor hol Advertentie wezen van de Stichting ROTA, gevestigd to Amstordam zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel on Fa boeken to Amsterdam onder nummer 41198699 Eon oxemptaar van do Regolon voor hel Adverlontiowozon wordt op uw verzoek kostoloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30.70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Een boodschap hoeven ze uit te dragen en ze hebben niet de illusie de Texelse samenleving te kunnen verbeteren. Wél om als 'luizen in de pels' de leden ervan bij de les te houden. Maar het is zeker niet hun enige drijfveer. 'We doen dit toch vooral omdat we het nog steeds leuk vinden.' Vanavond beginnen Pip Barnard en Janien de Bruijn voor het vijfde achtereenvolgende seizoen aan een nieuwe reeks af leveringen van het Cabaret-café, waarin ze als vanouds het lokale nieuws kritisch doornemen, liedjes zingen, columns voordragen, een filmpje vertonen, het feuilleton voorlezen en met gasten praten. In de begintijd schreven ze elke maand een nieuwe voorstelling, twaalf per jaar. Om de werkdruk wat weg te nemen, hebben ze dat aantal inmiddels verminderd tot vijf per jaar - eens in de twee maanden en 's zo mers helemaal niet. Maar in de tus senliggende maanden maken ze wél een aflevering voor Radio Texel, ter wijl er voor december bovendien een speciaal Kerstprogramma met ge dichten en hoorspelen voor dit me dium op het programma staat Bij gevolg hebben ze méér programma's geschreven dan menig cabaretier in zijn hele leven zal doen Ze beseffen dat best en scheppen er zelfs graag een beetje over op. Maar ze kunnen moeilijk anders, vinden ze. 'Het kost elke maand erg veel tijd. We begin nen de vnjdag te voren en zijn er ver volgens bijna een volle week mee bezig. Na een tijdje begonnen we daar toch wel de druk van te voelen en zijn we 's zomers gestopt. Het was toch al een beetje een raar idee, om als het buiten veertig graden was een programmate spelen', vertellen Bar nard en De Bruijn, terwijl ze elkaar voortdurend aanvullen. 'Maar het bleef nog steeds behoorlijk zwaar. We hebben ook gewoon ons werk (Bar nard is redactieassistent bij de Texel se Courant, De Bruijn werkt bij thea ter Klif 12). Daarom gaan we nu dan terug naar één maal per twee maan den. Met die programma's voor al leen de radio ertussendoor, hoeven we ons nog steeds met te vervelen. Maar je kunt ook met te weinig doen, want dan raak je je routine kwijt.' Ze schrijven de programma's groten deels samen, in het café van De Lindeboom, met een kop koffie of thee op tafel. Ze laten zich daarbij inspireren door de krant van de afge lopen maand. 'We zetten alle koppen onder elkaar. Daarna gaan we ver banden leggen. Het valt dan ook veel meer op wat er al een tijdje speelt. De meeste grappen ontstaan door er over te praten. Daarna bekijken we in welk onderdeel van het programma iets het beste past. We putten vooral uit de nieuwste kranten. Onderwer pen van een paar weken oud zijn vaak al achterhaald Of het publiek weet niet meer waar het over gaat.' Om niet teveel te hoeven uitleggen, moet een onderwerp waar ze over spreken algemeen bekend zijn, vin den ze zelf. Er is één uitzondering. 'De personages in het feuilleton zijn gebaseerd op mensen uit het ge meentehuis. Als je die niet kent, mis je sommige details. Maar het geheel valt goed te begrijpen. Bovendien, als je het met weet, mis je het ook met.' Na vier jaar hebben ze de vorm wel gevonden. De kritische blik op de actuele gebeurtenissen, de liedjes en de columns zijn al net zo oud als het Cabaret-café zelf. de gesprekken met gasten hebben de meeste verande ringen ondergaan. 'In het begin zet ten we tegenstanders tegenover el kaar, probeerden we discussie uit te lokken. Soms lukte dat wel aardig, maar vaker kwam er weinig van te recht. Zelfs met wethouder Daan Schilling en Jan van Andel van de Woningstichting stelde het weinig voor. In de krant hadden ze een ste vig conflict uitgevochten, maar toen ze bij ons kwamen, hadden ze het inmiddels bijgelegd. Nu proberen we gewoon leuke gesprekken te voeren met mensen die in de actualiteit staan en die hopelijk iets leuks te vertellen hebben. Voor komend seizoen heb ben we besloten éen gespreksronde te laten vervallen. Om tijdwinst te boeken, want soms liep het pro gramma wel erg uit. Of je was na één ronde al uitgepraat met iemand en dan moest je nóg een keer. Nu ont vangen we iedere keer twee gasten en met elk wordt ongeveer een kwar tier gepraat.' Schoutenhuys Alle voorstellingen vinden op vrijdag plaats in Het Schoutenhuys De don derdag erop zijn ze in iets verkorte vorm te horen op Radio Texel, waarna om woorden verlegen zitten, hebben ze niet zomaar een verklaring voor hun drijfveren de hand. Barnard pro beert: 'We hebben met zozeer een boodschap. We zijn wel kritisch, maar gaan met het podium op om de kri tiek. Wél om de mensen bij de les te houden De burgemeester heeft ons den gezegd om waardering te krij gen.' Bezoekers Ze hebben een vaste kern van bezoe kers. Voor de rest hangt de opkomst grotendeels af van de aanhang die hun gasten meenemen. Al met al Het filmpje is één van de meest gewaardeerde onderwerpen van het Cabaret-café. Gisterochtend werden opnamen gemaakt op de TeSO-haven. (Foto Joop Rommets) ze twee weken later worden her haald. De programma's die speciaal voor de radio worden geschreven, bevatten geen gesprekken met gas ten. 'We weten nog niet precies hoe we dat gaan aanpakken. Waarschijn- li|k schrijven we voor elke keer een hoorspel. En we proberen het met langer dan een uur te laten duren. Voordeel van een radioprogramma maken boven een live-voorstelling is dat je nog eens iets kunt veranderen als je met tevreden bent. En we hoe ven geen filmpje op te nemen. Het geeft allemaal wat minder stress.' Hoewel ze het dus wat rustiger aan doen, hebben ze ook bij het ingaan van het vijfde seizoen nog weinig aan motivatie verloren. Hoewel ze zelden wel eens de nar van de samenleving genoemd Daar zit wel wat in. Als je de structuur van onze samenleving bekijkt, met een gemeentebestuur, de media, dan horen wij daar ook wel in, vind ik.' De Bruijn: 'Maar te toet sen is het niet. Iets verandert niet omdat wij het er over hebben. Je krijgt soms wel uit onverwachte hoek reacties. We hadden het eens over loslopende honden die achter scha pen aanzaten en hadden toen zoiets gezegd als dat mensen hun hond toch maar aan de lijn moesten doen. Ik werd daar toen over gebeld door Piet Bakker, een schapenboer. Hij vond het prima dat we dat gezegd hadden. Terwijl wij het echt met had- trekken de voorstellingen gemiddeld veertig toeschouwers. 'Dat zouden er best wat meer mogen zijn', vinden ze zelf. Toch hebben ze met te klagen over belangstelling. 'De gevolgen van ons werk zijn ook leuk. We worden geregeld gevraagd om openingen op te luisteren. We hebben zelfs drie keer het Raaksplein mogen openen. Ze wilden ons ook de vierde keer hebben, maar toen konden we niet. Cabaret-café begint vanavond om 20.15 uur De entree is gratis: een vrijwillige bijdrage ter bestrijding van de kosten wordt echter zeer op prijs gesteld. Actuele informatie over het programma is te vinden op website www.cabaretcafe.nl. Op uitnodiging van de bibliotheek en de samenwerkende boekhandelaars geeft kinderboekenschrijfster Joyce Pool woensdag 1 oktober een lezing in de bibliotheek in Den Burg. Zij schreef twee boeken. 'Vals beschul digd' verscheen in 2000 en gaat over de moord op Willem van Oranje. De slavernij in Suriname staat centraal in 'Sisa', dat vorig jaar uitkwam en af gelopen weekend door een kinder jury werd uitgeroepen tot het beste historische jeugdboek van de periode 2002-2003. De in Delft geboren Pool volgde een opleiding aan de pedago gische academie en studeerde ver volgens onderwijskunde in Leiden. Sinds tien jaar woont ze op Texel. Ze geeft les op OSG de Hogeberg. Pool zegt ervan overtuigd te zijn 'er in de geschiedenis een enorme schat aan spannende, avontuurlijke en ontroe rende verhalen verborgen ligt. Die schat hoeft alleen maar opgegraven te worden'. Haar lezing begint om 19.00 uur. De toegang bedraagt €1 ,- Met een frisse duik in het Noord zeewater bezegelden Lisette Di|kers en Fred Jonk woensdag hun huwe lijk. Dijkers, dochter van de Texelse Alice Bakker, en Fred Jonk uit Stom- petoren gaven hun bruidsgasten het goede voorbeeld door bij paal 28 al vast een voorproefje op de nieuwjaarsduik te nemen. Om na af loop weer op temperatuur te komen, stond voor het drijfnatte gezelschap een glas Juttertje klaar. (Foto Jeroen van Hattum) Als gevolg van werkzaamheden aan de riolering in Oosterend is het een tijdje niet meer mogelijk om met de autobus door het dorp te rijden. De bus van Connexxion volgt daarom van woensdag 1 oktober tot circa 15 november een route langs het dorp. Er komt een opstappunt bij garage Westend, waar een bushokje wordt geplaatst, en langs de Koningsweg, ter hoogte van bungalowpark De Toes Het derde in- en uitstappunt is bij de kruising Oosterweg-Konings- weg. Bij Dijkmanshuizen worden zondag surfwedstrijden gehouden. Deelne mers kunnen zich vanaf 10.00 uur in schrijven bij het clubhuis aan de dijk. De wedstrijden starten rond 10.30 uur, omdat om 11.00 hoogwater wordt verwacht. In de tijden en plaatsen van de les- Meer Bewegen voor Ouderen van de Stichting Welzijn Ouderen Texel is enige verandering gekomen. Met ingang van direct wordt volgens een nieuw rooster gewerkt. Daar naast begint de SWOT vanaf maan dag 6 oktober met lessen gymnas tiek, bedoeld voor ouderen en mensen met een bewegingsbeper king. Er wordt gewerkt met touwtjes, ballen en stokken en in elke les wordt gebruik gemaakt van muziek. De oefenstof wordt aangepast aan de mogelijkheden van de deelnemers. De lessen worden gehouden in de Buureton aan de Beatrixlaan, op maandagochtend van 10.45 tot 11.30 uur. Deelname kost €55,- per sei zoen. Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 312696. Voor informatie over de aard van de lessen kan contact wor den opgenomen met Betsie Ver hoeven, tel. 317767 (na 20.00 uur). Het gewijzigde rooster van de lessen MbvO luidt als volgt: maandag: 9.00-10.30 uur dansvariëteiten in St Jan in Den Burg; 13.45-14.30 uur gymnastiek 55+ in 't Skiltje in Oude schild. woensdag: 9.30-10.15 uur gymnastiek 55+ in dorpshuis De Hof in De Koog; 10.30-12.00 uur dansvariëteiten in St. Jan in Den Burg; 13.45-14.30 uur gymnastiek 55+ in de Beatrixzaal in Den Burg. Nu het zwemseizoen in de openlucht ten einde is, gaat de triatlonafdeling van Wielervereniging Texel weer over dekt trainen. Evenals voorgaande ja ren gebeurt dat op de zondag ochtend in zwemparadijs Calluna. De triatleten trainen onder leiding van Roelie Zandee en Dirk Albert Blom met ingang van 28 september iedere zondag van 9.00 tot 10.00 uur. Beginner of gevorderd, iedereen die zijn of haar zwemconditie of -tech niek wil verbeteren is welkom. Niet- leden mogen de eerste keren gratis meedoen. Na afloop is er koffie en koek. Onder leiding van Jan en Annie Nooij gaat donderdag 2 oktober een cursus stijldansen voor senioren van start, georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. De cursus is bedoeld voor beginners. Op het les programma staan de quickstep, En gelse en Weense wals, tango en latin- dansen. De cursus wordt gegeven in de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en duurt een kwartaal. Deelname kost €30,- per paar. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 313635 en 312696 of op de eerste les. Wie aan de 24ste editie van de Wampex wil meedoen, moet zondag 5 oktober om 15.00 uur de website (www.wampextexel.nl) nauwlettend in de gaten houden. Hoe en waar de inschrijving plaatsvindt, wordt daar en dan bekend gemaakt Van die site kan ook een inschrijfformulier worden gedownload dat bij de aanmelding ingevuld moet worden meegenomen. Een team bestaat zoals te doen ge bruikelijk uit vier personen. Het in schrijfgeld bedraagt €80,- per team. De Wampex wordt gehouden op vrij dag 24 en zaterdag 25 oktober. Rik Niks, een gespecialiseerd dans- docent uit Den Helder, geeft zaterdag 4 oktober een workshop breakdance, bedoeld voor jongens en meisjes van twaalf jaar en ouder. Breakdance is een vorm van streetdance, waarbij in het bijzonder gebruik wordt gemaakt van kracht en lenigheid. De workshop duurt van 13.30 tot 15.30 uur, deel name kost €10.-. In verband met het beperkte aantal deelnemers is tijdig aanmelden raadzaam. Dat kan bij de organiserende Muziek- en Dans school, tel. 313493. Vanaf de hoek Ploegelanderweg- Dunnmgsweg in de Dennen vertrekt met ingang van 8 oktober elke woensdag om 15.00 uur de wandel groep 'Sportief wandelen' van Sport service Texel. Bij sportief wandelen komen uithoudingsvermogen, tech niek, lichaamshouding en lenigheid aan bod, zonder dat er sprake van competitie is. Deelname kost €25,- voor tien lessen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Sportservices Texel, tel. 322815 of Betsie Verhoeven, tel. 317767 (na 20.00 uur).

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2