Toren 'revolutionair n z'n tijd ver vooruit' te ccountantskantoor B&B breidt uit familieberichten TEXELSE COURANT Wat ik zeggen wou... Badwater Robbenjager even zonder dak Zina Suzetta rJexelaartjes l VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2003 ing van de nieuwbouw van accountantskantoor B&B Van der Vis en Den Boer, gezien vanaf de Abbewaal. antoorgebouw dat belasting en Jan Beijert en accountant lakeiaar in 1989 aan de Ab- alin Den Burg bouwden, was vorm en uitstraling op z'n vooruitstrevend, 'Revolutio- nz'n tijd ver vooruit', noemt len Jeroen den Boer de uit- ng die het kantoor, inmiddels Van der Vis en Den Boer, bijna ariater ondergaat. Naast het ande gebouw komt een ron- itoortoren van vier verdiepin- wordt uitgevoerd met elglas. sinds de bouw van het eerste jr bij B&B veel gebeurd. Een jrijke verandering was de van register- en forensisch itant Maarten Jeroen den |je met fiscalist Astrid van der kantoor overnam. 'Bouwend fundamenten van het be- kantoor hebben we veel ir ons toe kunnen halen en nieuwe collega's bij geko men. Inclusief parttimers zijn we nu met 55 medewerkers.' Omdat er in het huidige gebouw lang niet voor iedereen voldoende plaats was, nam een aantal medewerkers enige tijd geleden al hun intrek in het voorma lige notariskantoor aan de Elemert en werd ook het oude kantoor van Staatsbosbeheer aan de Abbewaal erbij getrokken. 'We hebben hier twee verdiepingen met twee kantoortuinen en twee spreekkamers. Dat past niet meer in onze bedrijfsvoering. Ons werk is onder meer uitgebreid met meer en diepgaand advieswerk. Daarvoor zijn meer besprekingen nodig en dus meer spreekkamers.' Bij de keus voor de uitbreiding aan het bestaande kantoor speelde vooral mee dat de bouwmogelijk heden op Texel schaars zijn. Den Boer: 'Los daarvan: dit is gewoon een hele mooie, centrale plek. Voor ons als medewerkers, maar ook voor de klanten. Ook voor die van de over kant. We zijn blij dat we de grond hier naast van de gemeente konden ko pen, maar meer was er niet. Als je niet in de breedte kan bouwen, dan moet je de hoogte in. Vandaar de toren van vier verdiepingen.' De toren, een ont werp van architectenbureau Uriot, steekt anderhalve verdieping boven het bestaande gebouw uit. Den Boer: 'De gemeente heeft van het begin af aan meegewerkt, iedereen was erg enthousiast over het ontwerp en vindt het passen bij het bedrijf dat we heb ben. Een mooi markeringspunt bij de ingang van De Mars. Eigenlijk hadden we het op 1 januari van dit jaar in gebruik willen nemen, maar doordat wij het per se door Texelse bedrijven wilden laten bouwen, duurde het wat langer.' Als de nieuwbouw klaar is, krijgt B&B op de eerste verdieping de beschik king over vijf spreekkamers, die door het split-level een paar treden lager liggen. Doordat de toren voor de helft zal worden omgeven door een vijver, bieden de spreekkamers uitzicht over het water. In de drie bovenliggende verdiepingen komen drie teams van tien medewerkers. Waar particulieren en bedrijven die klant zijn bij B&B nu nog naar verschillende kantoren in Den Burg moeten, is het de bedoe ling dat de meeste klanten straks aan de Abbewaal kunnen worden opge vangen. De keus voor het wat afstan delijk aandoende gespiegelde glas houdt volgens Den Boer verband met de aard van het beroep. 'We doen vertrouwelijk werk, daarbij moet je niet op je vingers worden gekeken.' Een kantoor met een imposante uit straling wil volgens Den Boer aller minst zeggen dat B&B afstand neemt van de 'gewone' Texelaars. 'Integen deel. Ze zijn de basis van ons kantoor. We werken hier volgens de Texelse nuchterheid en we springen efficiënt met de kosten om. ledereen moet hier op z'n klompen of in z'n korte broek kunnen binnenlopen. Ook min der mobiele mensen, want de nieuw bouw wordt voorzien van een lift en is geheel rolstoelvriendelijk.' Veel aandacht is besteed aan de klimaatbeheersing in het gebouw. 'We willen voor de mensen die hier werken zo'n groot mogelijk comfort creëren. We maken daarom gebruik van het systeem van aardwarmte, waarbij het gebouw wordt gekoeld en verwarmd via grondwater.' Den Boer en bouwprojectleider Benno Bakker benadrukken dat de medewerkers bij de inrichting van het gebouw een grote vinger in de pap hebben. Het is de bedoeling dat de bouw komend (Bron orcMecienbureou Unot) voorjaar wordt afgerond. De werk zaamheden gaan gedurende de bouw gewoon door. Het oude notariskantoor wordt waar schijnlijk met afgestoten. 'Bespreken hoe je vermogen kan overhevelen naar kinderen is iets heel persoon lijks. Dat moet je in een absoluut rust gevende omgeving kunnen overleg gen. Daarvoor is het oude nota riskantoor, tegenover de vijver en het kunstwerk van Wolkers, bij uitstek geschikt. Het kantoor van Staatsbos beheer wordt waarschijnlijk ook aan gehouden. Onder andere wegens de parkeergelegenheid en de gunstige ligging ten opzichte van het hoofdge bouw.' Boc.cn no Iczcrx Boiun »crenta.**ilcli|Uitid .an de radacur Met enige verbazing las ik het artikel 'Texel met met het badwater weg gooien' van Louise van der Sluis in de krant van 23 september. Ik begrijp dat de journaliste zich opwerpt als 'ombudsvrouw' en den volke oproept zijn gevoelens of ervaringen ten aan zien van ons eiland aan haar toe te vertrouwen. De reacties die zij ver woordt zijn voorspelbaar en komen soms ook in deze rubriek voor. Ze zijn grotendeels subjectief en geven geen beeld van de realiteit. Ik heb het genoegen om al meer dan dertig jaar op Texel te wonen en te werken, ben van mening enig zicht te hebben op de ontwikkeling van het eiland in die periode, en te kunnen oordelen over de kwaliteit van 'Toe ristisch Texel' Het is een vaststaand feit dat door de seizoenverbreding het aantal overnachtingen over deze dertig jaar belangrijk is gestegen en de kwaliteit van de accommodaties enorm is vooruitgegaan. Dat sommi gen hier moeite mee hebben is denk baar, maar dat dit negatief voor Texel zou zijn vind ik klinkklare onzin. De dienstverlening is van een uitste kend niveau, de prijzen van goederen en diensten in winkels en horeca zijn over het algemeen vergelijkbaar of lager dan in andere vakantieplaatsen. Ik kom veel in contact met toeristen, ook langdurige vaste bezoekers, en kan alleen maar een grote mate van tevredenheid bij hen bespeuren. De stelling dat Texel verloedert tot een eiland met 'zuipende jongeren' raakt kant noch wal en beledigt het grootste deel van de Texelse jonge ren en jeugdige Texel-bezoekers. Ik weet zeker dat er in de zeventiger en tachtiger jaren veel meer werd gezo pen en de overlast groter was: hoog uit wat korter. Een wat meer kritische benadering en een evenwichtiger oordeel zou met misstaan. Joop Groen, Den Burg. Naschrift redactie: Louise van der Sluis werpt zich niet op als ombudsvrouw, maar probeert met het artikel de discussie over het onderwerp los te maken. Gezien deze ingezonden brief is dat gelukt. Uit het artikel blijkt dat mensen die hebben gereageerd dit vooral doen uit bezorgdheid, omdat Texel hen zeer na aan het hart ligt. Als er posi tieve reacties over Texel waren bin nengekomen, zouden die beslist in het artikel zijn meegenomen. Het seizoen is nauwelijks ten einde of het gebouw van camping De Rob benjager bij de vuurtoren wordt al ontmanteld. Reden hiervoor is een in grijpende verbouwing. De van asbest gemaakt dakplaten zijn gesaneerd en worden vervangen door nieuwe, met een motief van dakpannen. Het ge bouw krijgt niet alleen van buiten een nieuwe uitstraling, dankzij een uitbrei ding ontstaat ook meer ruimte voor het restaurant en andere voorzienin gen. De familie Groen maakt gebruik van de mogelijkheid om maximaal tien procent uit te breiden. De ingang die tot dusver aan de zijkant zat, komt aan de voorzijde van het gebouw. De uitbreiding wordt gecombineerd met een ingrijpende opwaardering van het gebouw, waarin onder meer een groepsverblijf en voorzieningen voor de campinggasten zijn onderge bracht. (Foto GemrO Timmerman) De Heer is mi/n herder, mij zal niets ontbreken. Psalm 23 ieling is door God thuisgehaald mijn lieve Jonze lieve vader en opa Hendrik Oosterhof 1 12-1924 t 24-9-2003 De Waal: J. Oosterhof-van der Kooi De Waal: Willem Iphen a/d Rijn: Jan en Mineke Dana Stefan en Barbara Den Burg: Dirk en Nicolette Mireille en Edwin Robbin I, 24 september 2003 iwlanderweg 94, 3 EV De Waal. sr is thuis opgebaard, alwaar geen bezoek. gelegenheid tot condoleren op vrijdag 26 ember van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaart- Irum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg en Ie begrafenisplechtigheid in „De Poort" aan wnert. iitvaartdienst zal worden gehouden op zater- 27 september om 13.30 uur in de Gerefor- rde Kerk te Den Burg, aansluitend zal de rafenis plaatsvinden op de Algemene Be- i'plaats aan de Kogerstraat. Geloven is uit handen geven onze angsten, zorgen, al ons leed geheel dit moeitevolle leven aan Hem die alles ziet en weet. "loeten onverwachts afscheid nemen van zorgzame en arbeidzame broer, zwager en Hendrik wensen Jo, kinderen en kleinkinderen de W om dit verdriet te dragen. Fedde en Koos Harm t en Marie Kees en Geer Mientje en Gerrit Neven en nichten Member 2003 Plotseling hebben wij afscheid moeten nemen van onze Buurman Oosterhof Zijn aanwezigheid op de buurt zullen we missen. Wij wensen buurvrouw en de verdere familie veel kracht en sterkte toe. Mw. De Vries Mw. Van Santen-v.d. Werf Jan en Netty Driehuis Jeroen, Marieke Arjan en Petra Eelman Ger en Cindy Sangers Youra, Nimay, Kyane Kees en Trinet Hin Miranda, Cor, Johnny Met droefheid heb ik afscheid moeten nemen van mi|n goede vriend Hendrik Kees Vlaming Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent, als /e mensen ziet, maar ze niet echt meer herkent. als je toch blijft strijden om bij ons te leven, dan hopen wij dat je nu de rust is gegeven. Na een heel gelukkig huwelijk van 70 jaar is toch nog onverwacht overleden mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en over grootmoeder Dieuwertje Pool-de Ridder <r 19-8-1913 1 23-9-2003 C. Pool Kinderen Klein- en achterkleinkinderen Noordwester 18, Den Burg. Vrijdag 26 september is er van 19.00 tot 19.30 uur gelegenheid tot condoleren in Afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg. De crematieplechtigheid wordt gehouden op zaterdag 27 september om 11.00 uur in Crema torium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 09.35 uur. Correspondentie-adres: mevr. N. Koopman-Pool, Beatrixlaan 128, 1791 GG Den Burg. Moeder hield van bloemen. Zij die geen persoonlijk bericht hebben ontvan gen, kunnen deze advertentie als zodanig be schouwen. Frans van Hintum De woorden „hay pa" kan ik nooit meer zeggen, maar bedankt voor alle vriendschap. Thea Ons trouwe koorlid Agna Oskam is met meer. We zullen je missen. Seniorenkoor Melodei Hetzij wii dan leven, hetzij wi/ sterven, wi/ zi/n des Heren. Rom. 14, vs 8 Gerrit a Dieu. Hans Agter IN MEMORIAM De tiende kleine Tijssen is geboren, wat een rijkdom. Twee van deze tien hebben met hun grootvader BEN kunnen spelen. De anderen moeten het van overlevering hebben Het leven gaat door... gelukkig. In liefdevolle herinnering 26 september 2000 26 september 2003 GERRIT STOLK Geen dag uit onze gedachten. Arieta Willem, Karin, Claudia, Menno Uw medeleven en belangstelling na het overlijden van mijn man, papa, onze zoon, kleinzoon, broer en oom BEREND HARM VAN DER HEIDE was voor ons hartverwarmend en daarvoor zeggen wij u langs deze weg onze dank. Uit aller naam: Amerins Alserda Volendam, 26 september 2003 Wij willen u hierbij bedanken voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van PIET EVERS Het was hartverwarmend. De bezoeken aan huis, de telefoontjes, de ontelbare kaarten, de persoonlijke brieven, waarin Piet liefdevol wordt herinnerd, de bloemen, het indrukwekkende, grootschalige bezoek aan de crematie en de persoonlijke gesprekken. Het heeft ons veel goeci gedaan. Wat op ons de meeste indruk heeft gemaakt was echter uw aller betoon van respect en gevoel van genegenheid voor de mens Piet Evers. Wij weten nu dat wij niet alleen het gevoel van leegte ervaren, maar dat vele anderen dat gemis ook voelen. Tijdens de crematie is Piet geciteerd met de woor den „we gaan ervoor!" Hij zou niets liever willen dan dat wij dit gedachtengoed voortzetten en iedere uit daging in het leven aan zullen gaan. Uiteraard zullen we doorgaan. En hij zal voor altijd een belangrijke plaats in ons hart en gedachten houden. Wij zullen graag de fijne herinneringen aan Piet met u blijven delen. Nogmaals, wij bedanken u voor de warme belangstel ling, in welke vorm dan ook geboden. Hanny Arno en Marion, Kimberley, Kevin Nico en Fenneke, Romay, Danique Den Hoorn, september 2003 27 september 2003 Willi en Tonny 40 jaar getrouwd!! Gefeliciteerd met jullie Robijnen huwelijk, Monique Dial, Rik Tamara h win Jollen Urendn Pascal SfWe er Tjjt fcüoex eex lrroej4je. Wc hoelvich Lcv» A4 .IdoS oucUrc fejjh». eh Q OJUJL - S44ÜO Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Zina is thuis geboren om 00.35 uur op woensdag 24 september 2003 Licsbcth, Jos, Jet en Rein Rijkers Bernhardlaan 56 1791 XG Den Burg Q 0222 - 310298 't Benne d'r twie! Geboren: 21-09-2003 Daan Otte en Teun Sieme Victorine Dros en Menno van Willigenburg Scheldestraat 89 11 1078 GJ Amsterdam mennovicco@planet.nl Compleet gelukkig zijn wij met Dimphy Joëlle Geboren op 15 september 2003 Dochter van Maaike Lensink en Victor Tijssen Zusje van Jada en Sophie Langewoldlaan 50 2727 DD Groningen Heel gelukkig zijn we met de geboorte van onze dochter 23 september 2003, 16.41 uur Anouk Klute en Michael Kortenhoeven Maaikeduinweg 18 1796 MN De Koog Tel. 0222 - 327312 INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,65 tot en met 3 regels. Per regel meer €1,55 (incl btw). Puch, loopt goed. toch voor sleutelaar! €125,-.. tel. 06 48751965 Biol. geteeld fruit in de kraam. Hallerweg 26, Alle appels €1,- p. kg. Ook op zondag kunt u uw bestelde hapjes, salades, gebak en taarten ophalen bij Texel Catering Service Ruud Boom. tel. 313791, www texelcatering nl Laat je niet kennen en kom slenderen voor het Reumafonds, 3 oktober! Party tenten in alle ma ten, Stiehl, 310 320. T.k.a Mercury buiten boordmotor, 35 pk, compl met afstandsb., etc., etc., vr.pr €500,-. Tel. 06- 12526225. Wij raken nooit op haar uit gekeken, u bent dus ook welkom zonder af te spre ken! Qnipp Kapsalon, Waalderstr 15, tel. 312227 Bekijk De Slufter, maar dan anders Schilderijen van Greetje Feenstra zijn tot 31 okt. te zien bij Gale rie Posthuys Texel van di. t/m zo van 13.30 - 18 00 uur. Brink 16. De Koog, tel. 317500 of op afspraak. 2e hands winterkleding- verkoop in „Witte Burcht" zat. 4 okt. van 9 00 tot 16.00 uur. Inbreng 3 okt. van 18 30 tot 20 30 uur. Geprijsd inleveren; prij zen vastzetten dmv. label/ veiligheidsspeld of vast naaien Kosten €0,25 per kledingstuk bij verkoop €0,25 idem. Afrekenen 4 okt. van 17.30 - 18.00 uur. Inl. tel. 314753/314762. Welke leuke, vlotte vrouw wil ons in de boerderij winkel komen helpen. Soms op zaterdag en in de herfstvak St. Donatus, tel 06-20067105. Eastpak rugzakken in di verse mooie kleuren. Mantje Sport. Partyverhuur..(sta)tafels. pickmckbanken.stoelen., verlichting Stiehl, 310 320. Schuurverkoop as. vrijdagmiddag en zaterdag va 1.00uur, Hoogerheide, Achterom Cadeau-idee: planten bakjes voor binnen en bui ten Tuincentrum v/d Werve. Laxmi, 2e hands kleding. Ma morgenmarkt Den Burg Nieuw-nieuw- nieuw. Wollen shawls in prachtige kleuren, hand gemaakt. €39,- p/st. Kom slenderen voor het Reumafonds op 3 oktober. BodyCare Texel, 315206. Het wordt straks weer wat kouder, dus tijd voor lek kere warme sloffen bij Mantje Schoenen!

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3