iezwaar tegen uitbreiding groepsverblijf ongegrond e Krim start groot natuurbouwproject KLM-topman start bouw Airport Hotel TIME OUT .TEXELSE COURANT Weiboren ZO EN HU GR 0!> DE PERS VERTELLEN, DR| WO EEN GOED EN VERHELDEREND GESPREK HEBBEN GEHRD. IS DRT c-» GOED BEGREPEN MENEER STPNDRRgT Een Standaart gesprek Adviesgroep Vijver Elemert wordt uitgebreid jongeren centrum college heeft het bezwaar dat Kuip uit De Koog heeft ge- akttegen de uitbreiding van het de Pelikaanweg staande epsverblijf van Harry de Graaf egrond verklaard. De Graaf >t wel zorgen voor voldoende leerruimte op zijn eigen terrein, al niet langer auto's in de berm de toegangsweg staan. De Graaf in maart van dit jaar unrang kreeg voor de verbou- kwam Kuip daartegen in het eer Hij bezit vlakbij het verblijf opslagschuur en een gedeelte de toegangsweg erheen. Van elfde weggedeelte maken De if en zijn gasten gebruik om bij groepsverblijf te komen krach een recht van overpad dat in aan 1995 werd gevestigd. Kuip hinder te ondervinden van de en van De Graaf. Die zouden zich jn terrein ophouden en met hun 's zelfs de toegangsdeuren van ihuur blokkeren. Kuip veronder- dat door de verbouwing van het lijfde capaciteit zal verdubbelen nwacht dat ook het gaande en inde verkeer twee keer zo inten- :al worden. Hij nam mr. C. de van het kantoor Leesberg Ad- ten uit Alkmaar in de arm, die bij ollege bezwaar maakte tegen de ende bouwvergunning en na- Kuip nog tal van andere pun- anvoerde om duidelijk te maken e gemeente de bouwvergunning lad mogen verlenen. Zo gaf hij dat de weg niet op de te ver- iten verkeersdrukte is berekend il het perceel onvoldoende be- ir is voor brandweer en ambu- Ook zou voor de vergrote isaccommodatie een milieu- inning nodig zijn. Toen het be- werd behandeld in de Be- schriftencommissie had De nog meer aanmerkingen. De edden van de elders op het ter- itaande zomerwoning zouden Ie maximum capaciteit van het sverblijf afgetrokken moeten sn en er zou niet voldaan zijn beis dat het terrein waarop een saccommodatie staat tenmin- n hectare groot moet zijn. Ook jde gemeente het verwijt dat de ming was gegeven zonder dat ikeken of auto's van de gasten verblijf wel op terrein van De f'zelf kunnen worden gepar- fhans staan auto's van gasten Serm van de naburige weg van itichting Natuurschoonfonds lal en 'Die berm is daarvoor met md en parkeren op deze grond strijdig met de wet'. Overtrokken hoorzitting van de bezwaar- lencommissie noemde Harry de Graaf de grieven van Kuip ongegrond of zwaar overdreven, in het verleden zijn er wel eens problemen geweest, maar al jaren wordt er voor de deur van Kuip met meer geparkeerd en geldt daar zelfs een parkeerverbod dat behoorlijk wordt nageleefd. Blok keren komt niet voor Van verdub beling van de 'hinder' kan volgens De Graaf al helemaal geen sprake zijn, want bij de verbouwing verandert er niets aan de huidige capaciteit van veertig bedden. Het gaat alleen om kwaliteitsverbetering in de vorm van een nieuwe slaapzaal, meer ruimte per bed en uitgebreider sanitair. Parkeren Op één punt stelde de bezwaar schriftencommissie en vervolgens ook het college Kuip in het gelijk. De bouwverordening schrijft voor dat bij het beoordelen van een bouw- aanvraag gekeken moet worden of er op eigen terrein genoeg parkeer ruimte is. Dat was met gebeurd. Het college besloot toen dit manco te repareren door De Graaf in de gele genheid te stellen alsnog een parkeerplan in te dienen. Dat is in middels gebeurd Wat betreft par keerplaatsen bij groepsverblijven zijn geen exacte aantallen voorgeschre ven Het moet voldoende zijn. Een parkeerplaats voor elke gast is met reëel omdat het altijd gaat om groe pen die met gezamenlijk vervoer of per fiets komen. Het grootste deel van het jaar zijn twee of drie parkeer plaatsen voldoende, maar in het hoogseizoen als het verblijf gedu rende negen weken wordt gebruik door de Texels Reddingsbrigade, moet worden gerekend op acht tot dertien auto's. Daarvan staan er nu twee op een verharde parkeerstrook op eigen terrein; de rest wordt ver derop in de wegberm gestald waar volgens De Graaf niemand er last van heeft. Volgens het parkeerplan kun nen die auto's straks allemaal op ei gen terrein staan, want daar komen veertien parkeervakken. Die zullen deels bestraat worden, al is dat met voorgeschreven. Ontevreden Volgens Kuip is dat plan niet reëel en is er niet werkelijk plaats voor dat aantal auto's. Bovendien wil hij dat de parkeerplaatsen worden gemaakt aan de andere kant van de woning van de familie De Graaf zodat de au to's die erheen rijden niet op zijn weg komen. Hij handhaaft zijn bezwaren. De gemeente neemt er echter genoe gen met het parkeerplan, temeer daar De Graaf heeft verzekerd dat hij voor aanvullende ruimte zal zorgen als dat in de praktijk nodig blijkt te zijn. Het college heeft verder alle andere argumenten van Kuip van de hand gewezen. Omdat de capaciteit van de accommodatie niet wordt ver groot, is geen toename van hinder of parkeerdruk te verwachten en het bouwplan voldoet aan de voorschrif ten van bestemmingsplan, het bouw besluit en welstand. Dat het terrein van een groepsverblijf minstens een hectare moet zijn wordt 'onjuist' ge noemd en de capaciteit van het Seumerhuussie op hetzelfde terrein hoeft met in mindering te worden gebracht op de capaciteit van het groepsverblijf omdat dit recreatief opstal apart als zodanig is bestemd. Ook vindt het college dat het verblijf voldoende bereikbaar is voor hulp- verleningsvoertuigen. Tenslotte wordt voor het verblijf geen milieuver gunning nodig geacht, omdat het valt onder de werking van het besluit Horeca-, Sport- en Recreatie-inrich tingen milieubeheer. Kuip had gisteren nog met van de uitspraak kennis genomen en kon daarom niet zeggen of hij de beslis sing van het college zal aanvechten bij de Alkmaarse rechtbank. VERVOLG VAN PAGINA 1 van zonnepanelen, heeft de rechter met tot een ander oordeel gebracht Dat geldt ook voor het argument van Weiboren dat in diverse andere door hem met name genoemde gevallen wél strijdig gebruik is toegelaten, want die andere gevallen werden door de rechter juist niet vergelijkbaar gevonden. Ook het uitoefenen van dwang om de regel nageleefd te krijgen is volgens de rechter in dit geval geoorloofd. Voor het oprekken van de aan de dwangsom verbonden begunsti gingstermijn waarom Weiboren had gevraagd werd ook geen aanleiding gezien. 'Een termijn va acht maanden gerekend vanaf het besluit van 1 fe bruari 2002 is met onredelijk kort'. Zelfs wordt gesteld dat een begun stigingstermijn zo kort mogelijk moet zijn, uitsluitend bedoeld om de be trokkene de gelegenheid te geven om de overtreding uit eigen beweging ongedaan te maken. Andere gevallen De familie Weiboren heeft besloten om met in hoger be?óep"tè gaan te gen de uitspraak en wil verder geen commentaar geven. In het raadhuis is de uitspraak erva ren als steun bij het terugdringen van het strijdig gebruik van panden met een recreatieve bestemming. Dat ef fect had ook het rechterlijk oordeel in de kwestie Buren die erop neerkwam dat de permanente bewoners van VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2003 RHTOOM G06Ï. 0 lb - OS - 2.00-5 een vakantiepark een ander hoofd- \w permanent wordt bewoond staat buiten kijf. Velen vragen zich nu af of het college ook daartegen stappen gaat ondernemen. Bij navraag blijkt dat in elk geval voorbereidingen wor den getroffen. Men is nog bezig met het inventariseren van de betreffende huizen en wil alle gevallen apart be kijken. Als wordt opgetreden hoeft dat met te betekenen dat de bewo ners het huis helemaal niet meer mogen gebruiken. Ze kunnen er een groot deel van de tijd 'vakantie' in houden, als hun hoofdverblijf maar ergens anders is Een speciale adviesgroep gaat de overheid adviseren over nieuwe maatregelen voor de Waddenzee. De ministerraad heeft daarvoor inge- sfemd met de oprichting van de Adviesgroep Waddenzeebeleid, die in januari 2004 haar bevindingen uit brengt aan het kabinet. De advies groep bekijkt vraagstukken op het gebied van natuur, gaswinning en vis serij. Ze bestaat uit W. Meijer (presi dent-commissaris van de NS), oud Eerste-Kamerlid P. Lodders en oud- onderwijsmmister L. Hermans. een grootschalig natuur- en rproject doet vakantiecen- De Krim de titel Maatschap- Ondernemer 2003 eer aan. van het initiatief is het verho- lan de natuurwaarden binnen ark. Het omvat de aanleg van jraafwespenoever, het verg- van een sloot tot een water met natuurvriendelijk oevers aanleg van een duinrel die gevoed door kwelwater uit luinmeertje. 'aafwespenoever komt aan de restkant van het bungalowpark, ïn stukje terrein dat voorheen begraasd, maar dat al een tijd neer wordt gebruikt. Toen het inog werd kort gehouden, kri- het er van de graafwespen. ze verdwenen toen het werd 'oekerd. Door de slootoever ren lengte van 80 meter van de leiing te ontdoen en steiler te n, ontstaat voor graafwespen een aantrekkelijke omgeving en (erwachting dat deze zeldzame it-agressieve insecten spoedig terugkeren. Ander project is het wen van de sloot aan de noord en het bungalowpark. Door de s sloot meanderend (kronke- le maken en de oevers flauwer, Oe Krim twee vliegen in één Er ontstaat meer waterbergend ogen binnen het park én een «vriendelijke omgeving. Door- en deel van het fietspad van de «nte langs het park óók langs n te leggen kreek loopt, kunnen inten ervan gemeten. De kwel- 'ordt gevoed met water uit de *ving Duinrel en meest rigoureuze project bet uitgraven en vergroten van loor zoet water gevoed duin- l|e in het park. Aansluitend een sloot vergraven tot een el van circa 500 meter, die mid- °ver het kampeerterrein loopt. °°r moet een deel van de 'singel wijken. Door middel van Setjes, stuwen en een padden- "ordt de natuurlijke aantrekke- f en het waterbergend vermo- "iti[',::rs mis» L;, Rob de Granje, Anita de Granje en Jan Raadschelders (vlnr.) worden de nieuwe eigenaren van het nieuwe restaurant op het vliegveld. cheque van vijfduizend euro van de drie betrokken partijen. Medewerkers van het bedrijf Kieftenburg uit moet wijken voor de aanleg van een duinrel. gen vergroot. Omdat het water van nature uit de bodem opborrelt, kan van een echte duinrel worden ge sproken. 'Dit wordt de Tureluur van De Krim', vertelt beheerder André van der Vliet. De kreek sluit aan op een stukje duingebied op het kampeerter rein. 'Dat wordt in het hoogseizoen een week of zes gebruikt, maar de meeste tijd van het jaar is het verla ten, zodat er een fraai stukje natuur ontstaat.' Waardering Het plan is ontwikkeld door stagiaires van de bosbouwhogeschool Laren- stijn en de Texelse Maartje Duin, die een studie aquatisch hydrologie volgde en inmiddels werkzaam is bij het hoogheemraadschap. In samen werking met bureau Procencus maakte ze een plan, waarbij van de zoete kwel die van nature op het ter rein van De Krim aanwezig is gebruik kan worden gemaakt. Genoemde projecten maken deel uit van een plan om de natuur op het ruim hon derd hectare grote vakantiepark op te Friesland rooien op het terrein van vakantiepark De Krim een deel van de boomsingel, die (Foto Gorord Timmorman) het gebied met name voor vogels een stuk aantrekkelijker.' waarderen. Werd bij de aanleg van het vakantiepark bijna dertig jaar ge leden vooral gekeken naar de func tionaliteit van de toeristische voorzie ningen, anno 2003 is er meer aandacht voor de natuurwaarden. 'Mede door het Masterplan Water zijn we ons veel bewuster geworden van het oppervlaktewater Deze projecten gaan een bijdrage leveren aan het behouden van zoetwater. Ook den ken we dat onze gasten een stukje extra natuur in hun nabijheid zullen waarderen. Op de camping heerst buiten het hoogseizoen zo'n negen maanden rust, wat gunstig is voor de natuur.' Door middel van aangepaste beplanting, probeert De Krim ook de natuur een duwtje in de rug te geven. 'Een groot deel van het kampeerter rein wordt maar drie maanden per jaar gebruikt, de rest van het jaar is het rustig. Door hier en daar wat bo men te planten, diversiteit in de be planting aan te brengen en de singels wat minder strak te snoeien, wordt Kosten Het graafwerk wordt uitgevoerd door aannemer Nico Roeper, met als onderaannemer De Vries en Van de Wiel. 'We zijn blij dat Nico als laag ste heeft ingeschreven, want hij doet hier ook het onderhoudt van de watergangen.' Met de uitvoering van het project is circa €100.000,- ge moeid. De Krim verwacht hiervoor subsidie te krijgen van het provinciaal subsidiefonds SGB (Gebiedsgericht Beleid) en Landschap-Noord-Hol- land De overige gelden zijn afkom stig van bijdragen van de Vereniging van Eigenaren Villapark Residentie, Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en het vakantie centrum zelf. Een deel van het prijzengeld dat De Krim van de pro vincie ontving bij de toekenning Maatschappelijk Ondernemer 2003 wordt eveneens in het project gesto ken. KLM-topman Peter Hartman startte woensdag met het heien van een betonpaal de bouw van het nieuwe hotel bij het vliegveld. (Foto's Jeroen van HatTum) 'Je hebt hier een strand in de buurt, een restaurant bij de hand en mijn heer De Bruijn zorgt dat er een fiets voor je klaar staat als je hier komt.' Bernard Kubbe, één van de gega digden voor een suite, ziet het wel zitten met het nieuwe Airport Ho tel Texel dat bij het vliegveld wordt gebouwd. De bouw van het nieuwe hotel is woensdag officieel begonnen. KLM- topman Peter Hartman, plaatsver vanger van president-directeur Leo van Wijk, gaf het startschot door een betonpaal in de grond te heien. Het was aanvankelijk de bedoeling dat hij de eerste paal zou slaan, maar aan nemingsbedrijf K. Dekker BV uit Krabbendam, eigenaar van het pro ject, was al begonnen met de werk zaamheden. Op de plaats van het pas gesloopte vliegveldrestaurant worden tien zeer luxe hotelsuites ge bouwd met parkeerplaatsen voor vliegtuigen voor de deur Ook komt er een nieuw restaurant. De suites, die worden voorzien van onder meer whirlpools en douche/stoomcabines, kosten tussen de €198.000,- en €319.000,-. Volgens Kubbe is het Texelse vlieg veld een prachtige locatie om een hotelsuite te hebben. Hij bezit een vliegtuig waarmee hij regelmatig vliegt. 'Ik werk voor een architecten bureau in Engeland. Met je vliegtuig kom je daar vaak sneller bij je klan ten dan met het openbaar vervoer. Dan ben je soms een dag aan het reizen.' De suite wordt niet alleen voor het verpozen verkocht. 'Het is natuurlijk ook een belegging.' Van de tien suites moeten er drie nog worden verkocht. Onder de kopers, die bijna allemaal een vliegtuig heb ben, zijn geen Texelaars. 'De dichtst bijzijnde komt uit Callantsoog', zegt Marcel Coltof van Inproject Leisure Projects uit Callantsoog lachend. De initiatiefnemer van het project, een fervent vliegliefhebber en bezoeker van het vliegveld, heeft zelf ook een suite genomen. De bouw van de sui tes en het restaurant moet volgens planning in mei 2004 worden afge rond. De eigenaren kunnen de ver huur daarna in handen geven van de receptie bij het restaurant. De ver koop van de suites blijft in handen van Inproject Leisure Projects. Het Tesselhuus kreeg na de start een Restaurant Rob en Anita de Granje (30 en 34) en Jan Raadschelders (16) uit Halfweg worden de nieuwe exploitanten van het restaurant. Zij hebben de exploi tatie en het restaurantgedeelte ge kocht van K. Dekker BV. Rob en Anita de Granje runnen sinds acht jaar een cafetaria en een cateringbedrijf in Halfweg. Daarvoor hadden ze al een paar jaar een cafetaria in Zwanen burg. 'We waren al een tijdje op zoek naar een nieuwe uitdaging', vertelt De Granje, die bij het slaan van de eer ste paal aanwezig was. 'De sleur be gon er een beetje in te komen en we wilden graag iets groters Toen we hier kwamen kijken, hadden we met een het gevoel dat dit is wat we zoch ten.' De drie nemen het restaurant per 1 januari over van horecamake- laar HVAB uit Krabbendam, die dit jaar de exploitatie voor zijn rekening neemt. De Granje: 'We gaan de eer ste paar maanden aan de slag in de keet die nu staat opgesteld en onder tussen werken we aan de inrichting van het restaurant.' Dat wordt met een oppervlakte van in totaal 500 vierkante meter een stuk groter dan het vorige restaurant. Binnen komen 210 stoelen, waarvan 60 in een serre. Op het buitenterras, dat 250 vier kante meter groot wordt, komen 150 zitplaatsen. De nieuwe eigenaren nemen ook het beheer en de verhuur van de hotelsuites voor hun rekening. De kennismaking met Texel is de drie goed bevallen. De Granje: 'Ik moest laatst een makelaar hebben, maar ik draaide per ongeluk het verkeerde nummer. De vrouw die ik aan de lijn kreeg, bood meteen aan om even het goede nummer op te zoeken. In de Randstad zou je zijn uitgescholden.' De Vries en Van de Wiel krijgt van de gemeente opdracht voor het graven van een waterpartij in het laag gelegen gedeelte van het park bij de vijver aan de Elemert. Deze waterpartij wordt in verbinding gebracht met de bestaande vijver. Reden is dat op het betreffende terreingedeelte water op het gras blijft staan. De drainage die hier is aange bracht werkt niet goed omdat de bovengrond dichtslaat. Door hier een waterpartij te maken krijgt de grote vijver een extra 'lob', die zai worden uitgevoerd met flauw glooiende natuurvriendelijke oevers, net als bij de hoek Elemert-Emmalaan. De kos ten (€1.100,-) zijn geen probleem, omdat er nog ruimte zit in het bud get dat voor de totale herinrichting van park en vijver beschikbaar was.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5