Medium Lia Schippers doorgeefluik gene zijd( 'Ik ben geen wonder, maar heb mijn gave kunnen ontwikkelen Spelen Sint Jan TEXELSE De Hof wordt groter 8 COURANT Weinig tegenstand Geen zonnepanelen voor Ronald Zijm op dienstwoningen G-judofeest in Ons Genoegen VERVOLG VAN PAGINA 1 Volgens Danny en Patrick, twee van de jonge kinderen, is de tuin een mooie speelplek. 'Er liggen van die mooie tegels om te skateboarden. Je kunt er goed fietsen en skateboar den. ie hebt er een bergje en ie kunt mooi van die trappen afrijden.' De twee horen bij een groepje van onge veer tien kinderen dat bijna dagelijks in de tuin speelde. Spelen met de lift en in het gebouw klimmen, deden ze naar eigen zeggen nauwelijks. 'We zijn wel een keer met de lift mee ge weest, omdat dat mocht van een pizzabezorger.' Ze hebben niet echt het idee dat ze overlast veroorzaak ten. 'Als je van de trappen springt. Het groepje longe kinderen is inmid dels uitgeweken naar de Gasthuis straat om te skaten. 'Je hebt hier in de buurt wel grasveldjes, maar daar kun je niet op skaten en we mogen nog met naar het skatepark.' De ouders zijn daar met zo gecharmeerd van. vanwege het verkeer in die straat. Ouders John Nieboer en Charlotte Spoelstra vinden het jam mer dat de kinderen met meer in de tuin mogen komen. Spoelstra: 'In het begin kregen ze nog snoepjes van de oma's en nu mogen ze er met meer komen. Dat is voor een kind moeilijk te bevatten.' Van Egmond: 'Je kunt moeilijk tegen het ene kind zeggen dat hij welkom is en tegen het ander niet. Daar moet je één lijn in trekken. We kunnen het niet tolereren.' Vol gens hem is het inmiddels al rustiger geworden. Met de politie heeft de SWT afgesproken dat zij zo snel mo- was gesproken. 'Laat ze ons con crete voorbeelden geven van de overlast, dan kunnen wij de kinderen daar op wijzen.' Er is overigens di verse malen over het onderwerp ge sproken. Van Egmond sprak zowel kinderen als sommige ouders erop aan en ook bewoners hebben kinde ren aangesproken op hun gedrag. Nieboer: 'De kinderen worden er nu weggejaagd en bang gemaakt. Dat werkt misschien bij de jonge kinde ren, maar de oudere keren toch wel terug.' Volgens jongerenwerkster Carla Schrama, die ook betrokken is bij het probleem, kunnen de ouders zich groeperen, zodat mogelijk een van de grasveldjes in de buurt van stenen kan worden voorzien. 'Dan kunnen we bezien of we de kinderen daar kunnen laten skaten.' Zij beaamt dat het vooral om jonge kinderen gaat die voor en soms na het eten nog even willen spelen. Dorpshuis De Hof in De Koog krijgt een uitbreiding aan de achterzijde. Daardoor wordt het in het bestem mingsplan aangegeven bebou- wingsvlak met vier meter over schreden, maar het college is bereid dat te regelen met een arti kel 19-procedure. Door het intensieve gebruik is in De Hof ruimtenood ontstaan. De berging en de zaalruimte zijn te klein. Er is be hoefte aan een grotere zaal. waarbij een deel ervan met een schei dingswand ook als vergaderruimte gebruikt kan worden. De geplande uitbouw aan de Strijbosstraat krijgt dezelfde uitvoering als het bestaande gebouw wat betreft hoogte, raam- verdeling en metselverband. Op een ondanks de droogte per fect geprepareerd crossterrein werd zondag de voorlaatse wed strijd voor het Texels kampioen schap motocross verreden. Ronald Zijm ondervond in de Super A-klasse zo weinig weerstand dat hij met een ruime voorsprong tweemaal als eerste eindigde. Bij de jeugd A raakten Hessel Moer beek en Yvana Visser meteen in de eerste bocht betrokken bij een val partij. Beiden hervatten de wedstrijd met een aanzienlijke achterstand, maar kwamen ijzersterk als tweede en derde terug. Brian Witte moest nog wat aan zijn nieuwe motor wen nen en werd knap vierde. Bij de jeugd B bewees Youri Slik een talent te zijn door beide manches met ruim een ronde voorsprong te winnen. Het gevecht om de tweede plaats ging tussen kemphanen Yorgo Helleman en John Schot. Uiteindelijk pakte de meer ervaren Helleman de tweede plaats. Ook nieuweling Michel Betse- ma weerde zich kranig. In de brommerklasse was het met 21 deelnemers dringen geblazen, maar omdat de baan tussentijds was ge vlakt haalden de brommers enorme snelheden. Dagwinnaar werd Roy Hin, gevolgd door Ferry van der Vis en Maarten Eelman. In de 50cc-65cc-klasse zag Giel Otten het vele trainen van afgelopen tijd beloond met twee manche-over winningen. Martijn Eelman, die in de eerste manche nog tweede werd, brak bij een valpartij bij de start van de tweede manche zijn gaskabel. Hier wist Demse Betsema van te pro fiteren, hij werd tweede in het dag klassement. In de 80cc-klasse leek lange tijd Ricky Drijver er met de hoogste plaats vandoor te gaan, maar een schuivertje in de laatste ronde deed Op het dak van de door Jacob Hoogerheide bewoonde gemeente lijke dienstwoning aan de Reijer Keijserstraat komen géén elektrische zonnepanelen, aldus hebben b en w besloten. Door de ambtelijke afdeling hem terugvallen naar de vierde plaats. Stefan Rab, ook een nieuwko mer, liet zien de snelheid er goed in te hebben. Uitzondering bi) de 125cc C-klasse was Matthijs de Lugt, die zulke hoge snelheden uit zijn 80cc machine wist te halen dat hij zich uitstekend wist te weren tussen de motoren met veel meer vermogen. Hij maakt volgend seizoen de overstap naar een 125cc- machine. In de tweede manche van deze klasse was het lange tijd Joost Broekman die het veld aanvoerde, maar hij kon uiteindelijk niet genoeg verzet bieden aan het overkantse geweld. Aan de 125cc C-klasse doen vier Texelse crossers mee. In de 125cc B-klasse verscheen slechts één Texelaar aan de start Met een tweede en een derde plaats werd Pascal Veenstra derde in het dag klassement. Het gevecht om de tweede plaats in de Super A-klasse ging tussen Leon van Waesberge. Arjan van Maldegem en Egbert van der Werf. De laatste bleek aan een tweede plaats in de eerste manche en een derde plaats in de tweede manche genoeg te hebben voor de tweede plaats in het dagklassement. Uitslagen: Jeugd A. 1Hessel Moerbeek; 2. Maikel van der Gracht; 3, Yvana Visser Jeugd B 1 Youn Slik, 2 Yorgo Helleman, 3. John Schot Brommer cross 1Roy Hin; 2 Ferry van der Vis, 3. Maar ten Eelman 50cc-65cc: 1 Giel Otten; 2 Denise Betsema; 3 Teun Looiiesteijn. 80cc: 1. Luke Veen. 2. Dennis van der Kraats 125cc C: 1 Co Hoogschagen; 2 Donny Bur ger; 3 Mark Jansen. 125cc B 1 Jeffrey Vliek; 2. Rick van Muyen; 3 Pascal Veenstra. Super A: 1 Ronald Zijm, 2. Egbert v/d Werf; 3 Arjan van Maldegem. Liefhebbers: 1Niels Koorn; 2 Henri van Maldegem; 3 Marco Pannekoek. die zich bezig houdt met duurzame energie was voorgesteld de woning van panelen te voorzien om het ge bouw een duurzame uitstraling te geven. Het huis valt nu een beetje in het niet bij de fraaie nieuwbouw van Gemeentewerken. In deze nieuw bouw worden allerlei technieken op het gebied van energiebesparing en duurzaam bouwen toegepast en geldt in dat opzicht als voorbeeld project. Onder andere wordt 80 vier kante meter zonnepaneel toegepast, maar de bezoekers van het complex zien daar mets van omdat de pane len om technische redenen niet op het dak van het hoofdgebouw maar op de zoutloods worden aange bracht. Het zou mogelijk zijn om 24 vierkante meter paneel op de dienst woning te maken en niet meer dan 56 vierkante meter op de zoutloods. Ook het aanbrengen van 80 vierkante meter plus 24 meter op de woning is als mogelijkheid bekeken. Het col lege heeft de panelen op de dienst woning echter afgewezen, onder an dere om financiële redenen. In sporthal Ons Genoegen in Burg wordt zaterdag het Texels judofeest gehouden. De Nations commissie van de Judobond Nj land was vorig jaar bijzonde spreken over dit feest en ook dij kunnen bezoekers zien met hos genoegen de judoka's hun spon drijven. Dit jaar zijn judoka's te uit Leeuwarden, Hoogeveen, Flevopolder, Amstelveen en Den der. Leerlingen van basisschool perhonk zijn eregast bij het toen Vorig jaar besloten zij het toernc ondersteunen en de prijzen bes? baar te stellen. Op verzoek va organisatie zullen deze leerlinge prijzen zelf uitreiken. Het toernooi begint om 10.45 ui prijsuitreiking wordt rond 15.0( verwacht. De lunchpauze, t« 12.30 en 13.30 uur, wordt opg; terd door een optreden va- Texelse band 'Small Buzz'. VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2003 In de tuin achter de huurwoningen is de noo jes door fietsen en skateboarden. hoor je tiktiktik, maar verder niks.' Het springen met skateboarden op de houten bankjes is volgens hen bij de jongere kinderen met aan de orde, omdat de bankjes daarvoor te hoog zijn. Dat, en het klimmen tegen het gebouw, wordt meer gedaan door de oudere kinderen. je schade ontstaan aan planten en de bank- gelijk in actie komt als er opnieuw spullen kapot worden gemaakt. De politie neemt dan ook contact op met de ouders Voorbeelden Nieboer en Spoelstra hadden liever gezien dat er meer met de ouders Hoewel de belangstelling voor het paranormale lijkt toe te nemen, heeft deze wereld nog steeds veel mystiek. Zelden wordt openlijk ge sproken over contacten met gene zijde. Terwijl de één het bovenna tuurlijke lacherig afdoet als flauwe kul, is het voor de ander een bui tengewoon serieuze aangelegen heid. Niettemin is er veel scepsis, want het aantal charlatans is groot in deze beroepstak. Hoe zit dat ei genlijk met medium Lia Schippers? Gaat het hier om een serieus me dium of hebben we te maken met ordinaire geldklopperij? De krant bezocht undercover een meeting van Schippers en ging op zoek naar de waarheid. Vrijdagavond 20.00 uur. De Schou tenzaal van hotel De Lindeboom biedt het perfecte decor voor de avond van medium Lia Schippers. Terwijl zachte, rustgevende muziek op de achtergrond klinkt, druppelen de belangstellende binnen. In het schemerlicht zoeken zij een plaatsje in de zaal die wordt gevuld door de aangename zoete geur van wierook. Op een tafel waarop een groot Boeddhabeeld prjjkt, kunnen de be zoekers een foto of voorwerp van een dierbare neerleggen als zij willen dat het medium hen een boodschap doorgeeft. Links de foto's en voor werpen van overleden personen, rechts die van de levenden. Alle voor werpen krijgen een nummer, dat zelfde nummer krijgt de persoon uit gereikt die het voorwerp heeft neergelegd. Later op de avond wordt het doel hiervan duidelijk. Dan is het zover De sessie begint. Opvallend genoeg zijn het hoofdza kelijk vrouwen die de stoelen in de zaal bezetten. Slechts een enkele man woont de meeting bij. Na een inleiding van de Texelse Geeske Spoelstra, die de avonden van Schip pers op Texel coördineert, betreedt het medium de zaal. Niks geen lange gewaden. Geen overvloed aan kettin gen en geen lange nagels of myste rieus opgemaakt ogen. Nee, Lia Schippers is een gewone vrouw. Het buurvrouw-van-hiernaast-type. Trance Schippers kondigt aan dat zij een stukje muziek zal draaien om te ont spannen, zodat zij zich kan afsluiten van de dagelijkse beslommeringen en zich volledig kan openstellen voor hetgeen gaat komen. De bezoekers sluiten de ogen of staren in het niets als de muziek start. Kort vertelt het medium vervolgens hoe de avond in z'n werk gaat. 'Er valt een lichtbun deltje op het voorwerp of de foto waarmee ik moet beginnen, van daar uit gaan we verder', zo vertelt zij de zaal. De circa veertig aanwezigen kij ken gespannen toe en hopen dat het licht op hun voorwerp zal schijnen. De uit Zaandijk afkomstige Schippers pakt een armband van tafel, van de kant van de levende personen. Ze noemt het nummer en geeft vervol gens een uitvoerige beschrijving van de problemen die deze persoon doormaakt. De innerlijke strijd die deze voert en het dilemma over de keuzes die gemaakt moeten worden. Zonder al te veel persoonlijke details prijs te geven, schetst ze een beeld van de situatie waarin degene van wie de armband is zich wel móet her kennen. Dan vraagt ze van wie het nummer is. Een jonge vrouw op de eerste rij laat een zacht 'van mij' ho ren. Schippers vraagt de vrouw of zij zich in het beeld herkent. Dat is het een glazen vaasje met een smal voetje, met fresia's erin. Herken je dit?' De vrouw naast mij, die voor de eerste keer een sessie van Schippers bezoekt, knikt in tranen. Zij schrikt van de bevestigingen die Schippers haar geeft. Dit kan een buitenstaan der niet meten, zie je de bezoekster denken. Het wordt nog erger. 'Je bezocht, altijd met een foto van haar vader. Een andere vrouw, die een voorwerp van haarzelf heeft meege nomen, hoopt dat Schippers haar kan helpen bij moeilijke keuzes waar ze voor staat. Lang niet iedereen krijgt een boodschap, daarvoor is de tijd te kort. Toch verlaten de bezoe kers tevreden de zaal. Een man komt Schippers, dochter in een gezin met vier kinderen, zocht op haar zes tiende jaar hulp om met haar 'anders zijn' om te gaan. 'Ik ben naar een helderziende gegaan, die mij leerde ermee om te gaan. Bang ben ik nooit geweest. Ik voelde me eigenlijk wel veilig in m'n eigen wereldje.' Toen zij achttien was, brak een lange periode geval. Vervolgens gaat ze dieper op het leven van de vrouw in, die af en toe instemmend knikt of ja zegt. Op haar vraag of de bezoekster nog een vraag heeft, antwoordt de vrouw dat ze graag wil weten hoe het met haar vader is, 'Oh, wacht even. Dan moet ik even wachten tot hij naar me toe komt. Soms gebeurt dat spontaan en soms duurt het even Even blijft het stil. Dan beschrijft Schippers tot in detail een man, waarvan het beeld zeer goed overeenkomt met de wer kelijkheid, zo bevestigt de jonge vrouw. Niet alleen de uiterlijke be schrijving die zij geeft, blijkt te klop pen, ook de karakterschets is con form de waarheid De verslaggever is verbluft. Dit zijn met de vage om schrijvingen en standaardzinnetjes die werden verwacht. Dit gaat ver der... Zeepjes Dan pakt zij een foto van een overle den vrouw. Nog voor zij iets over deze persoon heeft kunnen zeggen, wordt zij 'onderbroken' door een fanfare orkest. Van gene zijde welteverstaan. 'Wacht even hoor, want er gaat een hele fanfare door mijn hoofd. Dat betekent iets. Ik moet eerst van die herrie af voordat ik met deze foto verder kan. Heeft er iemand in de hoek daar (zij wi|st naar een groepje op de achterste rij aan de rechter kant) iets te vieren? Een trouwdag of een verjaardag of zo?' Het blijft stil. Net als Schippers verder wil gaan met de foto, vraagt een jonge vrouw op de achterste rij haar aandacht. 'Lia, het is vandaag de trouwdag van mijn vader en zijn verjaardag. Zou dat iets kunnen betekenen?' Dan krijgt Schippers meer berichten binnen van de andere kant. De bewuste man, die overleden is, hield van muziek en wordt door het medium omschreven. Hij blijkt een boodschap voor zijn dochter te hebben. Dan keert ze te rug tot de foto. 'Een lieve vrouw. Die altijd voor anderen klaar stond en erg hield van gezelligheid in huis. Ze had ook iets met tafelkleedjes. Als ze de tafel dekte, vouwde ze het kleed dub bel. En ze verzamelde van alles. Ze had dozen vol patronen. Zoveel dat je dacht: waf moet je daarmee. Klopt dit beeld?', vraagt ze aan de eigena res van de foto. Die reageert instem mend, waarna Schippers vervolgt 'Je hebt veel zeepjes gevonden hé, toen je haar kast leeghaalde. En ik zie brandt veel kaarsjes. Soms wel tien tallen. Je moeder geeft je een kaarsje en laat weten dat je de goede beslis sing hebt genomen. Je bent weer op de goede weg.' Het grootste deel van de tijd zit Schippers met haar ogen dicht. Voortdurend is zij in gesprek met de na afloop naar Schippers toe en drukt een ring in haar handen. 'Hou even vast en kijk eens of je wat voelt', smeekt hij haar bijna. 'Het spijt me, nu niet meer. Ik ben uit de trance en de sessie is afgelopen. Volgende keer maar weer.' Waarop de man toch te vreden naar de uitgang loopt. Nog van ellende aan. 'Ik vond mijn moe der dood op bed. Die had zelfmoord gepleegd. Toen was ik de gave hele maal kwijt. Mijn hele gevoel trou wens. Ik voelde niets meer en wilde zelf eigenlijk ook niet meer in deze wereld blijven.' Zij kroop uit het dal toen zij haar latere echtgenoot leerde Medium Lia Schippers: 'Soms begrijp ik het andere kant. 'Ik ben ervan overtuigd dat alles klopt wat ze me doorgeven. Het is alleen aan mij hoe ik het ver taal. Dat is misschien wel eens an ders dat het is bedoeld, maar ik sta hier alleen als doorgeefluik. Soms begrijp ik het zelf niet eens', aldus de Zaandijkse, die de indruk wekt een nuchter mens te zijn. Gedurende de verdere avond komen nog zo'n tien mensen aan bod. In de pauze is ie dereen druk bezig zijn indrukken te verwerken. 'Zie je wel dat het fijn is om hier te zijn', houdt een bezoekster een kennis voor. 'Ik zei het toch. Het is gewoon een heerlijk avondje uit, ook als je niet aan de beurt komt. Je kunt gewoon hartstikke blij zijn als een ander een boodschap krijgt.' Zij heeft inmiddels al zo'n twintig sessies zelf niet eens. Ik ben maar een doorgeefluik. steeds onder de indruk loopt de ver slaggever naar Schippers toe en maakt zich bekend. 'Een interview voor de krant? Dat vind ik hartstikke leuk.' Een afspraak voor zondag is gemaakt. Enigszins 'ontnuchterd' na de indruk wekkende bijeenkomst van vrijdag komen tientallen vragen op en keert de argwaan terug. Zoals Schippers het zelf ook al zei: ieder mens wil overtuigd worden en zoekt naar be vestiging. Tijd dus om het medium eens stevig aan de tand te voelen. 'Ik heb altijd al het gevoel gehad dat ik geen gewoon kind was. Ik was ook heel eenzaam. Al heel jong zag ik aura's, maar als kind dacht ik dat dat normaal was, dat iedereen dat had.' kennen. Wat volgde was echter een ongelukkig huwelijk met veel verdriet en ellende Met de twee kinderen die uit die relatie voortkwamen, vluchtte Schippers na elf jaar naar een Blijf van mijn Lijf-huis met niets anders dan de kinderen en twee zakken kle ding. 'Ik had werkelijk mets meer. Al leen mijn eigenwaarde. Die had hij me niet kunnen afnemen.' In die tijd maakt haar paranormale gave, naar eigen zeggen, een sterke ontwikke ling door. 'Het klinkt misschien gek, maar ik denk dat ik al die ellende heb moeten meemaken om de mensen nu beter te kunnen helpen. Ik begrijp wat ze doormaken. Zelfmoord, kan ker, incest, mishandeling, ik heb het allemaal meegemaakt. Dat heeft een doel gehad.' Hoewel haar echtgenoot er niets in zag, bleef Schippers bijeenkomsten van een paranormale vereniging be zoeken. Enige tijd nadat haar broer overleed, besloot zij om de hobby fase achter zich te laten en professio neel als medium aan de slag te gaan. 'Dat gaat niet zomaar, hoor. Daar ging een lange voorbereiding aan vooraf. Je moet zoveel leren. Ik heb veel hulp gehad van Gerrit Kat, een para- normaalbegaafde waar ik door een speling van het lot terechtkwam. Hij beschreef mijn moeder precies zoals ik haar herkende. Toen dacht ik: het is zo, er is meer dan dit leven. Begeleiders Via een spirituele club begon Schip pers met het verzorgen van avonden waarop het handauratekenen cen traal staat. Later werkte zij ook met foto's van overledenen, iets wat zij nog steeds als haar specialiteit ziet. 'Ik heb gevraagd aan mijn begelei ders of ze het goed vonden dat ik mijn brood verdien met dit werk. Ik kreeg een bevestigend antwoord.' Volgens het medium heeft ieder mens een vaste begeleider aan gene zijde. 'Je hoeft die persoon met altijd ge kend te hebben. Bij mij zijn het mijn ouders, dat heb ik gezien toen er een aurafoto van mij werd gemaakt. Daarop werd zowel mijn vader als mijn moeder duidelijk zichtbaar.' La ter komen er meer begeleiders bij, afhankelijk van de levensfase waarin iemand verkeert. Als zij een foto of voorwerp pakt van iemand die over is, zoals Schippers de overledenen beschrijft, komt die bewuste persoon in het licht. 'Het is altijd zo dat ze naar mij toekomen. Ik kan ze alleen zien als ze in het licht staan.' Dat gebeurt als iemand wil komen en beseft dat hij of zij geen aards leven meer leidt. 'Soms doet iemand de deur dicht en dan moet ik ook niet verder gaan. Dan is die persoon er nog niet aan toe Meestal krijg ik dan via een an dere overledene wel een boodschap of een uitleg door namens die per soon.' Volgens het medium gebeurt het ook dat een persoon van gene zijde deels in haar komt.'Soms kan ik ruiken of proeven waar die persoon mee bezig was toen hij overleed, want meestal krijg ik dat eerst te zien. Pas daarna krijg ik een beeld van hoe hij in zijn leven is geweest.' Zesde zintuig 'Of ik een zesde zintuig heb? Een zevende! Nee. ik heb voelsprieten zeg ik altijd maar. Het is met te ver klaren hoe ik het doe. Soms zie ik heel veel gebeuren, maar geef ik maar een fractie door. Je moet kijken naar wat iemand in de zaal aan kan Het moet zeker niet zo zijn, dat iemand met nog meer verdriet weggaat.' Volgens Schippers wil zo'n tachtig procent van de bezoekers weten hoe een overleden dierbare terecht is geko men en bij wie diegene nu is. 'Dat kan ik vaak goed en herkenbaar aange ven. Dat is heel belangrijk voor men sen. Ze willen toch bevestiging.' Daarmee komt het gesprek op een heikel punt. In hoeverre heeft Schip pers werkelijk een 'lijntje' met een andere wereld? Of is zij slechts ie- i mand met bijzondere recepto' buitengewoon goed is in het gen van signalen en die de kui staat voorwerpen en foto's te Hoewel zij begrijpt dat er scep is tegenover paranormale bi heid, wijst zij die kritiek van dl 'Ik geef dingen door, die ik ni ten kan. Veel mensen zie ik vo eerst en ze maken zich pas b nadat ik al het een en ander h teld. Bovendien heb ik het gn deel van de tijd mijn ogen dicht ze wel aan, maar ik ben in Vaak zie ik de mensen eigenlj eens.' In het verleden werd Schi vaker met sceptici geconfrort 'Ik kreeg op een paranormale eens Jack Spijkerman tegenovj Die is behoorlijk kritisch en wil! eigenlijk een beetje in de zeik totdat ik een paar gigantische punten in zijn privé-leven te had. Toen moesten de camera': en de microfoons uit.' Bi Een ander punt van kritiek is h brek aan feiten tijdens een Harde feiten worden niet ges zodat het 'bewijs' ontbreekt, zijn niet belangrijk. Hier leven» de klok, maar daarboven is verseel. Bovendien hoef ik rr met te overtuigen. Het zal me wezen of je me wel of niet g Daar gaat het mij niet om. Ik sn mensen bevestiging willen en gen ze ook. Maar op een manier. Het mooiste bewijs is in mijn beschrijving iemand h nen die ze in leven hebben ge Naar eigen zeggen zit het Zaar medium, dat inmiddels al zo'n jaar bijna maandelijks op Texel er nooit naast. 'Niet als ik a werk ben. Dat is me nog noo< komen. Wel in mijn privé-lever dan handel je met je verstanf ben te goed van vertrouwen loop je het nog wel eens op.' Hoewel zij haar brood moet nen met de paranormale si wordt Schippers er niet rijk va geld is met belangrijk. Soms privé-sessie zo ingrijpend en dat ik daar geen geld voor hf gen. Dat past gewoon met. komt toch wel goed. Als ik gee heb, dan gebeurt er wel wee waardoor ik er toch doorheen Volgens Schippers speelt geld belangrijke rol in haar beroeps 'Er zitten teveel slechten tusse draait teveel om geld. Eigenlijk een soort keurmerk moete' maar dat bestaat helaas niei heeft zij er een hekel aan om te lopen met haar gave. 'Ik be wonder. Ik heb alleen de moge gehad om mijn gave tè ontplo: te gebruiken op een eerlijke manier. Ik zou heel veel geld k verdienen als ik er anders teg zou staan, maar dat doe ik m gaat mij erom de mensen teli Tekst en foto Louise van d

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 8