K00KDEM0 UT Keukencentrum Texel SVO met moeite langs De Koot teso Vriezer vullen! Vlees ~v~ randstal zaterdag 11 oktober 11.00 -16.00 uur Goederen aangekomen in Roemenië en Albanië Vlees- waren OKTOBERMAAND AKTIEMAAND MET (COMBIMAGNETRON INDUCTIf Kom gezellig kijken en proeven en... profiteer van onze spetterende aanbiedingen! 6 Texel Helpt' zamelt 110 kuub in Let op!!! TOPSLAGER MAAS SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... KLAVER .TEXELSE COURANT" Leuk schouwspel in eerste derby Nienke Daalder clubkampioen Programma zaalvoetbal a gesloten. 1/2 prijs 1/2 prijs AVkYx VERKOOP BIJ INSCHRIJVING Hoofdweg 122, De Cocksdorp 1e klas agrarisch bedrijf met 3 kavels grond KLAVER MAKELAARDIJ B.V. jij hebt kennis van zaken wij van mensen Maricoweg 6 - Den Burg a 0222-312447 DINSDAG 7 OKTOBER 2003 Je!.* It' irr FTP-VMS -i '"- 'Texel Helpt...' is inmiddels nieuwe goederen aan het inzamelen voor nieuwe hulptransporten. Volgens Smith wordt daarbij ook een onder scheid gemaakt in spullen voor Roe menië en Albanië. 'Het kan best zijn dat over een jaar de situatie weer geheel anders is. maar we willen niet het risico lopen dat spullen daar wor den verbrand.' Roemenië verbiedt op het moment de invoer van voedsel pakketten, schoenen, kinderkleding, knuffeldieren en speelgoed. Albanië stelt alleen een grens aan de invoer van voeding, vis, zuivel en koelkas ten. Volgende maand volgt mogelijk een nieuw transport naar Albanië. In de Albanese plaats HaniHoti werden de goederen van 'Texel Helpt.. overgeladen op kleine wagens omdat de plaatselijke wegen te slecht waren voor de vrachtwagen van 'Hoop voor Albanië'. De goederen die de stichting 'Texel Helpt...' afgelopen zomer heeft op gehaald zijn aangekomen in Alba nië en Roemenië. Dat heeft de stichting laten weten. Het was voor het eerst dat ingezamelde goede ren ook naar het straatarme Alba nië zijn gebracht. De stichting wilde niet alle spullen meer naar Roemenië vervoeren, om dat dat land zeer streng is geworden ten aanzien van de invoer van hulp goederen. Bevriende transporteurs en andere organisatie hadden Texel Helpt ervoor gewaarschuwd dat bij controleposten zelfs goederen in brand waren gestoken en dat hulp organisaties boetes hadden gekre gen Van de 110 kubieke meter ingeza melde goederen is ongeveer twintig kuub naar Roemenië gestuurd. Dat waren de goederen waarvan 'Texel Helpt.wist ze goed terecht zouden komen. Van de rest ging 85 kuub naar Albanië met de overkantse stichting 'Hoop voor Albanië' en ongeveer twee kuub werd door een stewardess van KLM met het vliegtuig meegeno men naar Zambia. In het Roemeense district Bistrita heeft 'Texel Helpt...' onder meer de goederen afgeleverd die basisschool De Bruinvis uit Oudeschild had opge haald. 'Maar ook veel kleding, brei werk en haakwerk is daar naar toe gebracht', vertelt voorzitter Melle Smith. Tweehonderd dekbedden van de Texelse Wol Onderneming vonden eveneens hun weg naar het Roem eense platteland. De goederen voor Albanië werden door transportbedrijf A Bakker uit Oudeschild naar IJsselstein gebracht, waar ze werden overgeladen in een vrachtwagen van 'Hoop voor Albanië'. Texel Helpt...' had bewust voor die stichting, die al jaren op het voormalige stalinistische land rijdt, gekozen. Ze wilde zo voor komen dat de Texelse goederen er gens op een Albanese zwarte markt zouden belanden. Volgens Smith is het allemaal zonder problemen verlopen en zijn de spul len op de juiste plaats terecht geko men 'De autoriteiten waren van te voren ingelicht en er waren ook Albanezen bij tijdens de rit.' Smith was zelf overigens niet mee naar Al banië. Van de hoofdstad Tirana wer den de goederen naar het 200 kilo meter noordelijker gelegen HaniHoti (twee kilometer van de grens met Montenegro) gereden. Vandaar wer den ze verspreid over drie verschil lende dorpjes in de bergen. 'Het was de eerste keer dat er buitenlandse hulp kwam in dat gebied. Er was zelfs een cameraploeg van de Albanese televisie bij om er verslag van te doen.' In HaniHoti moesten de hulp goederen worden overgeladen op vijf kleinere wagens. 'De vrachtwagen kon er met over de lokale wegen rij den. Daar waren ze te slecht voor.' Alle spullen zaten verpakt in dozen die volgens planning bij de mensen werden afgeleverd. De dorpshoofden hadden lijsten met namen van de mensen die voor een pakket in aan merking kwamen. Volgens Smith waren de dorpsbewoners erg blij met de giften. 'De inzet van de vrijwilligers en de gulle gaven zijn geweldig ge weest.' Nienke Daalder werd tijdens de vo rige week gehouden onderlinge wedstrijden van Gymnastiekvere niging Texel voor de derde maal clubkampioen. Kim van Egmond sleepte de eerste prijs onder de recreatiesporters in de wacht, Lisanne Wit kreeg de aanmoe digingsprijs voor opvallend jong talent. Onder grote publieke be langstelling werkten vrijwel alle leden van GVT in de Beatrixzaal een wedstrijdprogramma af. De lessen hadden al enkele weken in het teken van de voorbereiding gestaan. De recreatiegymmers lieten hun kun nen zien op de onderdelen sprong, rekstok, lange mat en trampoline. Van elke leefti|dsgroep stroomden de nummers één en twee door naar de finale op zaterdagochtend. De oefe ningen voor de leeftijdsgroepen zijn nauw omschreven in een speciaal beoordelingssysteem Hierdoor kan de prestatie van png talent goed worden vergeleken met die van een gevorderde sporter. Kim van Egmond werd eerste met heel hoge cijfers voor rekstok, trampoline en lange mat. Zij won daarmee de Heer schapsbeker. Tweede werd Viane Bremer die vooral uitblonk op rekstok en lange mat. Meryem Mets haalde haar hoogste punten op rekstok en trampoline en verdiende een derde plaats. De aanmoedigingsprijs voor veelbelovend jong talent ging naar Lisanne Wit. die naar het oordeel van trainer en juryleden op alle onderde len liet zien dat zij een veelbelovende turnster is. Met opvallend veel moeite is Oosterend er zondag in geslaagd de eerste Texelse voetbalderby op haar naam te schrijven. Tegenstan der De Koog, dat alleen nog maar grote nederlagen had geleden, le verde op eigen terrein veel weer werk en was tijdens een groot deel van de tweede helft zelfs beter, maar moest zich na negentig mi nuten toch neerleggen bij een ruime nederlaag: 0-3. Op een maar nauwelijks bespeelbaar veld, dat zwaar te lijden heeft gehad onder de zomerse droogte, ontstond vanaf het begin een aardig schouw spel. Aanvankelijk waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd. De Koog was na een vlotte aanval in de vijfde minuut dichtbij de openingstreffer, maar Dennis Rebronja schoot uit een voorzet van Maicel Blom net naast het doel. Ook Oosterend zette enkele aanvallen op, maar erg kansrijk wa ren die vooralsnog niet. In de loop van de eerste helft kreeg SVO een klein veldoverwicht De bal ging vlot van voet naar voet en De Koog moest zich steeds meer beper ken tot verdedigen. Maar de gasten hadden de hulp van de verdediging van de tegenstander nodig om in de 25ste minuut op voorsprong te ko men. Sil van Dijk pikte de bal op en kwam oog in oog te staan met de jonge keeper Steven van Beek. Hij besloot met voor eigen succes te gaan, maar de bal over te spelen op Ad Guldemond De spits rondde keu rig af: 0-1 Ook in het vervolg hield Oosterend het beste van het spel en tien minu ten later was het opnieuw raak. De treffer was prachtig. Jan Bloem liet bij een vrije trap vanaf rechts een verras sende stiftbal richting Bob Witte van zijn schoen vertrekken. Witte aar zelde met, haalde in één keer uit en zag de bal op fraaie wijze in de krui sing belanden- 0-2 Ongebroken Ongebroken en met de wil om er nog wat moois van te maken kwam De Koog na de rust uit de kleedkamer De thuisploeg probeerde Oosterend in verlegenheid te brengen door meer druk uit te oefenen en kreeg zo doende inderdaad enkele kansjes. Deze leverden echter geen doelpun ten op en dat gold evenmin voor de kleine mogelijkheden die de spitsen van Oosterend creëerden. Na tien minuten leek het dan toch 1 - 2 te worden. Uit een mooie aanval over rechts en een afgemeten voor zet van Sher Atroshy belandde de bal bij spits Dennis Rebronja, die prachtige wijze raak kopte scheidsrechter had echter buiten; geconstateerd en keurde de tretfe In deze periode kozen beide te voor de aanval. Tot vreugde vat toeschouwers, die zich prima maakten. Het duurde tot een kwa voor tijd voor het derde doelpunt: Via Bob Witte kwam Pim Win kansrijke positie en hij knalde de ineens in de kruising (0-3). Devi strijd leek beslist, maar nog g minuut later kreeg De Koog de k de spanning toch weer terug teb gen. Dennis Rebronja werd in strafschopgebied gevloerd, wa< de scheidsrechter de thuisploeg penalty toekende. Het slachtt besloot vanaf elf meter zelf zijngi te beproeven, maar hij faalde. Rangl Ook in de slotfase hoefde het put zich niet te vervelen, maar er v« geen doelpunten meer, waardoo eindstand 0-3 werd. Ondanks goede spel blijft De Koog laatsk de ranglijst met nul punten uit wedstrijden. Oosterend doet het stuk beter en zit met twaalf punte: vijf wedstrijden de koplopers dich de hielen. De volgende eilanddj staat voor zondag 19 oktober op programma. Dan treffen ZDH Oosterend elkaar in Den Hoorn. De strijd tussen de GVT'ers die extra trainen voor deelname aan de wed strijdsport was al op woensdag ge streden. Zij turnden de officiële wedstrijdonderdelen. Voor meisjes en vrouwen zijn dat sprong, vloer, balk en brug, voor jongens en mannen sprong, vloer, ringen, brug, voltige en rekstok. In de gemengde groep jong talent won Marlies Roos. Goede tweede was Celine Feenstra. Marlon Marei behaalde met een kleine voor sprong op Sil Gaaff de eerste prijs bij de turners onder de twaalf |aar. On der de oudere jongens won Ricardo de Wit dankzij hoge punten op de zware onderdelen voltige en ringen. De allerhoogste beoordelingen vielen echter onder de vrouwelijke wed strijdturnsters. Nienke Daalder haal de de eerste plaats en scoorde op maar liefst drie onderdelen meer dan negen punten. Barbara Damstra werd tweede. Dat zij Imme Ruanjs voor bleef, was vooral te danken aan een heel mooie brugoefening. Uitslagen: Meisjes groep 3: 1. Isabelle Schermer. 2 Bloeme Spilker 3 Fleur van Heerwaarden Meisjes groep 4 1 Miriam Bakker. 2 Lisanne Wit/Mirte Spilker. 3. Willeke Kikkert Meisjes groep 5 1 Anita van Opstal, 2. Elske Zegeren; 3. Tessa Cofmo. Meisjes groep 6:1Nimh Oud hof; 2 Lieke van Heerwaarde, 3 Ana Lugtmeijer Meisjes groep 7 1 Meryem Mets; 2 Lisanne Amsing 3. Corina Kamst Meisjes groep 8 1 Emma Veeger; 2. Sophie Wartenbergh; 3. Esmée de Wolf. Meiden voort gezet onderwijs I 1 Kim van Egmond; 2. Mant Arkenbout. 3. Wendy Vlaming Meiden voort gezet onderwijs III 1. Viane Bremer; 2. Marianne Damstra; 2 Marloes Maas Jongens groep 3-4-1 Hessel Moerbeek: 2. Mathijs Duin. 3 Folkert Oosterhuis. Jongens groep 5-6: 1 Joeri Bosma; 2 Max Hendnks; 3. Sergio Scher mer Jongens groep 7:1. Jeroen Bakker; 2 Krijn Kooger; 3. Joost Graaf Jongens groep 8 1 Bas Bakker; 2 Rick Guldemond. 3. Thomas Gremmen. Turnen jong talent" 1Marlies Roos; 2. Celine Veenstra; 3 Hanna Gaaff/Lotte Duvekot Turnen dames A/B 1 Nienke Daal der; 2 Barbara Damstra. 3. Imme Ruarus. Tur nen jongens (verplichte oefeningen)-1Marlon Marei; 2. Sil Gaaff; 3 Mike Bosma. Turnen he ren (keuzestof). 1 Ricardo de Wit; 2. Alwin Bak ker; 3 Marlon Petta. Woensdag 8 oktober 18.00 De Krim D1-De Krim D2 18.45 Koog C1-Krim C1 Franchit 19.30 Texel 7-Klif 2 Kuip 20.20 J'boog 4-Nioz 1 Kuip 21.10 RAB 1-Texel 4 Dou Zaaldienst: De Krim. Donderdag 9 oktober 18.15 J'boog E1-De Krim E2 J't>; 19.00 De Krim 6-Krim 4 Hoogerj 19.50 SVO 4-Klif 4 Hoogert 20.40 SVO 2-J'boog 3 Van 8 21.30 Mantje 4-Klif 2 Sar,j Zaaldienst: Texel. Vrijdag 10 oktober 18.15 De Krim 1-Krim 2 Hooge-i 19.05 J'boog 1-Mantje 3 19.55 J'boog 2-Mantje 2 Mte 20.45 Klif 1-Mantje 1 Sap 21.35 Texel 2-Texel 3 Vara 22.25 Texel 1-ZDH 1 Kt Zaaldienst: Jelleboog. N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT ONDERNEMING gevestigd te Texel Dividend In de op 26 september 2003 gehouden al gemene vergadering van aandeelhouders Is het dividend voor aandelen A over het boekjaar 2002/2003 vastgesteld op 6%. Met ingang van 10 oktober 2003 wordt het dividend op dividendbewijs no. 48 betaal baar gesteld onder aftrek van 25% divi dendbelasting bij de ING Bank te Amster dam. Tevens kunnen de dividendbewijzen num mer 44 t/m 47 nog worden verzilverd. De directie De herfstvakantie komt eraan van 13 tot 21 oktober zijn wij Aanbieding alleen woensdag, donderdag en vrijdag a.s. geldig!!! 2e 500 gram van dezelfde soort 2' 100 gram van dzelfde soort Wij kunnen al uw vlees, vleeswaren en worst vacuüm verpakken, dan kunt u het rustig een paar dagen in de koelkast bewaren A A A A A A A A A A A A A Peperstraat 5 Oosterend 52 318 505 www.oosterendtexel.nl J JA, stuur mij meer informatie i over het werk van i SOS-Kinderdorpen en hoe i ik HuisVriend kan worden Bij oorlogen en (natuur)rampen betalen de kinderen de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS-Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als HuisVriend voor 5,- per maand? Stuur de bon in voor meer informatie, bel (020) 408 01 90 of kijk op www.soskinderdorpen.nl N.a.v. deze advertentie in: Naam: .MD V Adres: Postcode/plaats: Telefoon: SOS-Kinderdorpen GIRO 2280 AMSTERDAM Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM DÉ AGRARISCHE MAKELAARS Compleet agrarisch bedrijf met sfeervol woonhuis 400 m3, loods met kantine 300 m2, loods 315 m2 en erfverharding. De grond: huiskavel (incl. erf) 41.70.67 ha, kavel aan Oorsprongweg 20.74.50 ha en kavel aan Postweg 28.16.65 ha met agr. bouwblok (B). Alle kavels zijn recent gedraineerd, geëgaliseerd en prima verkaveld. Het betreft vruchtbare homogene zandgrond, geschikt voor akkerbouw en bloembollenteelt. U kunt inschrijven op meerdere gedeelten van het object: opstallen met huiskavel en losse kavels van diverse grootten. Bezichtiging mogelijk na het maken van een afspraak. Voor nadere informatie kunt u de inschrijvingsbrochure opvragen bij: Vijverweg 2, 1733 AS Nieuwe Niedorp Tel. 0226-414008 www.klavermakelaardij.nl hoogst persoonlijk callcenter Alice Reinders 06 2224 34 67 Middenweg 113 Den Helder callcenteragent m/v Voor Cendris in Den Helder zijn wwijoj zoek naar commerciële callcenteragents die de verantwoorde lijkheid dragen voor de telefonische dienstverlening in het callcenter Je wordt op verschillende projecten getramd en ingezet. Heb je een goede telefoonstem, ben je beschikbaar voor minimaal 12 uur per week en wil je flexibel werken, reageer dan snel! kijk voor meer banen op www.randstad.nl 4

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6