a 7 NK in zicht voor Eilandschutters lJe bent op een eiland, hier waait het altijd' 1? 1! V. 0? Of 0? OM lJVAG1- mum ZDH houdt schade beperkt Merkartikelen blijvend in prijs omlaag! fi09 .TEXELSE COURANT" Jan Winnubst wint maandwedstrijd Sjoukje Dijkstra start sterk Kampioenen Heri Hodie In een handomdraai maakt u zelf een broodje shoarma!" yrmr? Goed gezien: Ons eigen PLUS-merk. U koopt er 1 èn_u krijgt er 1 gratis. «09 la <109 la «25 la 19 49 «15 la 86 69 99 DINSDAG 7 OKTOBER 2003 tor een van de 24 doelen moesten de handboogschutters plaatsnemen op een container en omlaag mikken. (Foto Jaroan van Hattum ZDH heeft zondag met flinke cijfers (4-0) van Dirkshorn verloren. Het was een kansloze maar ingecalcu leerde nederlaag, aangezien de koploper, die vorig jaar nog een klasse hoger uitkwam, alle voor gaande wedstrijden met groot ge mak had gewonnen (6-0, 6-0 en 7- 1)- Oat het in Dirkshorn een moeilijke middag voor de Hoornders zou wor den, stond bij voorbaat vast. Door de slechte toestand van het eigen veld speelden ze tot nog toe maar één wedstrijd. In Benningbroek werd het 2-2 tegen DESS, dat net als Dirkshorn vorig |aar nog in de zesde klasse speelde en bekend stond als een sterke ploeg. Dat leek een knappe prestatie, maar twee weken later leed DESS een verpletterende nederlaag tegen Dirkshorn. Inderdaad werd al gauw duidelijk dat de koploper de belangrijkste kam pioenskandidaat is. De ploeg, die veel fysiek sterke en snelle spelers telde, bleek goed ingespeeld. Met soepel en in een hoog tempo uitge voerd combinatiespel werd de tegen stander in de verdediging gedrukt. ZDH kon daar weinig tegenover stel len, al lukte het goed om Dirkshorn bij het doel weg te houden. De verdedi gers, onder wie de verrassende Mike de Bruijn, waren de spitsen meestal de baas De thuisploeg had dan ook een gelukje nodig om op voorsprong te komen. Keeper Christiaan Stolk bracht bij een vrije trap knap redding, maar de bal ging vervolgens niet over het doel, maar viel van de lat en bleef vlak voor de doellijn liggen. Terwijl Stolk haastig opkrabbelde, was één van de spitsen van Dirkshorn er als de kippen bij om het beslissende tikje te geven. In de slotfase kropen de Zwaluwen uit hun schulp en doken ze enkele ma len voor het doel van Dirkshorn op. Dat leidde tot een corner en enkele kleine kansjes, maar de keeper van de thuisploeg kwam geen moment in problemen. De rust leek voor ZDH in te gaan met een aanvaardbare 1-0 achterstand, maar in de laatste mi nuut werd het toch nog 2-0. Een voorzet vanaf rechts ging voor het doel langs en leek over de achterlijn te gaan, maar de meegekomen linkermiddenvelder slaagde er toch nog in de bal langs keeper Stolk te koppen. Ook in de tweede helft had ZDH wei nig in te brengen, maar kon Dirkshorn de gesloten verdediging van de Hoornders zelden verontrusten. Toch werd het al snel 3-0, toen slordig balverlies hardhandig werd afge straft. De vierde en laatste treffer ont stond uit een vrije trap vanaf de zij kant, die koppend werd verzilverd. Tenzij de weersomstandigheden als nog roet in het eten gooien, speelt ZDH zondag eindelijk de eerste thuis wedstrijd van het seizoen. Tegen stander is dan Knollendam, dat in de middenmoot staat. In de laatste golfwedstrijd die mee telde voor het jaarklassement won Jan Winnubst de maandbeker. In soms met stevige wind gepaard gaande hagelbuien wist hij een voor treffelijke score van 74 punten te be halen. Ook Reyn de Graaff wist zich met 76 punten in de top te nestelen. Goede derde was Arnold Wesselman (80). In de tweede klasse was Lia Kuip de sterkste, vóór Koos Jongebreur. Gert Rietveld, die ook de neary sloeg, werd verdienstelijk derde. In de derde klasse werd jeugdlid Kevin van Zuile- kom winnaar, vóór Menno Eelman. Sjoukje Dijkstra heeft in de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp een prima start gemaakt. Zij wist haar partij tegen Raymond Steenhuizen in acht beurten uit ma ken. Met diverse hoge series en een gemiddelde van twee liet zij haar titel- aspiratieszien. De verdere scores lie ten nog wat te wensen over. De hoogste serie van de avond waren voor Piet Zijm - met zeven caramboles - en voor de goed spe lende Joost Smit, die twee partijen wist te winnen. Uitslagen: S Dijkstra-R. Steenhuizen 2-0, W Homan-P Zijm 0-2. J Smit-M. Former 2-0, B. Gerritsen- M Boon 2-0. R. Steenhuizen P. Zijm 2-0. W.Homan-M. Boon 2-0. J. Smit-P. Zijm 2-0. Hier was het Albert van der Beesen die de derde prijs opeiste. Piet Schuijl uit De Koog en Bob Hoogenraad werden gediskwalificeerd omdat zij hun scorekaart niet goed hadden in gevuld. Longest drives werden geslagen door Lia Kuip en Jaap Waverijn, tiogschietvereniging de Eiland- chutters mag in 2005 mogelijk het federlands kampioenschap veld- thieten voor boogschutters orga- Iseren. Volgend jaar krijgt de ver ging in ieder geval de rganisatie van de regionale kam- ioenschappen voor Noord-Ne- krland in handen. Dat heeft de ond de Eilandschutters laten we ll «handboogschutters hielden zon- g met succes een veldschiet- snooi op het terrein van de Joost urleinkazerne Bonds- feidsrechter Peter de Wilde en aschietbondscoach Reinier van «nik keken toe hoe het toernooi dep en gaven daarna hun goed- mng aan zowel het uitgezette par us als de wijze waarop de Eiland- Mters het toernooi hadden rganiseerd. De organisatie van de male kampioenschappen was ee een feit. De komst van het Is volgens Willem Vlas van de schutters nog afhankelijk van vergadering in het Limburgse ter en Keer ihet toernooi op de Mok deden 44 lboogschutters mee, onder wie Texelaars. Ze moesten drie lus lopen. waarbij telkens acht doe stonden opgesteld. Van twaalf elen was de afstand bekend, bij de fere twaalf moesten de schutters (inschatten hoever ze van het doel nden. De Eilandschutters hadden ■foernooi-op verzoek van bonds- ach Van Doornik opgezet. De club derhoudt contact met hem sinds een aantal leden les heeft gege- tEen paar maanden geleden be ierde Van Doornik Kees Zijm met vraag of de Eilandschutters het i eens zouden willen proberen. k 'Er is wat onvrede over de hui- je organisator van het NK, omdat wedstrijden nu al vijf keer op het- fde parcours zijn gehouden, arom zijn ze nu aan het zoeken ireen nieuw parcours Het was ir de Eilandschutters de eerste frdat zij een dergelijk toernooi op ten zetten. Er werden onder meer nodige afspraken met Defensie naakt. Schieten in de buitenlucht s geen probleem, dat is toege- an op de Mok. sen Zijm waren blij met de erken- 9 die zij kregen van de bond. 'Er och het nodige werk in gaan zit- Zijm toonde zich zondag- ilend aan het begin al optimis- tf. Volgens hem was de erkenning n al min of meer binnen, omdat de idsscheidsrechter het parcours Igoedgekeurd. Dat was dusdanig lezet dat de boogschutters niet 'erwacht in eikaars schootsveld den opduiken Ook konden ze zonder gevaar telkens naar het vol gende blazoen wandelen. Zijm: 'Het belangrijkste is dat je achter de doe len goede uitschietzones hebt en dat naast de doelen ook voldoende ruimte is volgens de veiligheids marges Dat kan hier goed op dit ter rein.' Bij het strand, waar eveneens doelen waren opgesteld, hadden drie veiligheidsmannen post gevat om te voorkomen dat argeloze wandelaars in schutsvelden terecht zouden ko men. Het defensieterrein leende zich ook goed voor variatie. De blazoenen werden zowel hoog als laag opge steld. Zo moesten de schutters on der meer tegen de duinen opschie ten en ook omlaag schieten vanaf een bunker en een container. Het parcours was mede uitgezet door veldschutter Gerard Koning, een pu pil van bondscoach Van Doornik en recent winnaar van het in handboog kringen bekende Vijflandentoernooi Wind Sommige schutters hadden moeite met de weersomstandigheden. 'Er staat wel erg veel wind', vond boog schutter Gerard Maas van - Sint Sebastian uit Den Haag. Hij werd meteen van repliek gediend door boogschutter Evert van Bockom Maas van de Eilandschutters, die in hetzelfde groepje zat. 'Je bent op een eiland, hier waait het altijd.' Maas: 'Maar dat geldt voor iedereen, dus dat maakt het ook wel spannend.' Het buiten schieten werd door de schutters geprefereerd boven het indoor schieten. 'Het is prettiger omdat je in de natuur bezig bent', aldus Rob Kwak van de Zaansche Handboogschutters uit Koog aan de Zaan. In tegenstelling tot de moderne bogen waar de anderen mee scho ten, deed hij mee met een traditionele houten boog (een longbo) zonder vi zier en andere voorzieningen. 'Ik kijk gewoon over de punt van de pijl heen en dan schiet ik. Ik heb wel net als de anderen een boog met allerlei voor zieningen gehad, maar dat werkte niet. Liep ik alleen maar te vloeken en te schelden Met zo'n traditionele boog gaat het prima. Ik wil met an ders meer.' De houten boog kon wel rekenen op olijke opmerkingen van zijn collegaschutters. Zijn broer Peter waarschuwde hem voor wormen in zijn boog en Maas riep tussen neus en lippen door dat Kwak ook een bosjesvrouw had. De Eilandschutters kregen tijdens het toernooi ondersteuning van Schiet sportvereniging Texel. Zijm: 'We heb ben de afspraak dat we elkaar helpen bij toernooien, zodat de mensen van de organiserende vereniging zich op hun toernooi kunnen richten Dat werkt prima.' de banen van tennisvereniging i Hodie in De Cocksdorp heb- i afgelopen weekend Kevin Ab- Fenna Boon en Remco Boon hand weten te leggen op de ipioenstitels voor de jeugd, ide wedstrijden namen veertig teren van zes tot zestien jaar i, verdeeld in de drie catego ry lagere school B (tot groep 7), Jre school A, en voortgezet on wijs. B-jeugd speelde vrijdagmiddag 'tennis op een klein veld. Deze Iers deden dit jaar voor het eerst de wedstrijden mee, maarspeel- 1 al lange wedstrijden met veel ''s. Jan van der Veen werd vierde, 6 van der Veen derde en Norbert )n tweede. Kevin Abma stak hier kop en schouder bovenuit en 1 bijna al zijn wedstrijden met 6-0 i*1. A-jeugd had in de vier vooraf gaande weken al een hele competi tie. Bij de plaatsingswedstrijden werd Suzan van der Beek vierde en Juul van der Steeg derde. In een zeer spannende finale wist na Fenna Boon na een tie-break de hand te leggen op de beker, terwijl de goed spelende Joost Brouwer tweede werd. Ook de oudere jeugd speelde de voorrondes in poules, waarbij het publiek enkele fraaie wedstrijden kreeg voorgeschoteld. In het afslui tende weekend kwamen veel spelers van ongeveer hetzelfde niveau tegen over elkaar te staan, wat spannende wedstrijden opleverde. Met name de strijd om de derde plaats, tussen Inge van den Bent, Martijn van der Linde en Pieter Hooijschuur, was span nend. Uiteindelijk eindigden zij alle drie gelijk en werd Pieter Hooijschuur derde met één game voordeel. De finale ging voor de derde achtereenvolgende keer tussen de broers Remco en Edwin Boon Voor het eerst dit jaar wist Remco Boon beslag te leggen op de titel club kampioen. Zijn broer werd tweede. BESTSELLER! BESTSELLER! GEbARANuE NERG GOE GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER Douwe Egberts Senseo Regular, cafeïnevrij, mild, dark of mocca gourmet Zak 18 stuks 130 gram PLUS Huiswijn Chileense Cabernet Sauvignon of Chardonnay. Australische wijn, red of white Literfles Nancy Sommers, medewerkster vlees, PLUS Verbeeten in Overloon GEGARANDE NERG GOED Broccoli 500 gram PLUS originele Italiaanse pasta Keuze uit; Farfalle, fusilli, penne rigate, tagliatelle, spaghetti of fusilli tricolore PLUS Frisse fruitdrank Diverse smaken, oa; witte druif/citroen of appel/perzik light Zak 500 gram 0.89 Literpak 0.65 2° zak GRATIS PLUS Paté Ardenner, peper of walnoten PLUS Mandarijnen Pakje 140 gram 1.25 Net 1 kilo 1.98 2' pakje GRATIS T net GRATIS Ariel Zak 1350 gram Was 6.29 wordt: Wa Calvé Fles 500 ml. Was 1.15 wordt: Cahré Tafetsauzen Diverse smaken Fles 250 ml. Was 1.15 wordt: Coca-Cola Fles 150 cl Was 1.29 wordt: Coca-Cola Light Fles 150 cl Was 1.19 wordt: Honig Mix voor macaroni/ spaghetti Pakje 54 gram Ofc Was 0.89 wordt: DeMakup Wattenschijfjes Pak 70 stuks Was 1.29 wordt: Liga Milkbreak melk Pak 175 gram Was 1.52 wordt: Fanta Exotic Fles 150 cl. Was 1.19 wordt: Olvarit 6 maanden maaltijd Diverse smaken Potje 150 gram Was 0.96 wordt: Honig Macaroni elleboog Pak 500 gram Was 0.73 wordt: Olvarit 8 maanden fruit Diverse smaken Potje 200 gram Was 1.09 wordt. PLUS Hooyschuur Kikkertstraat 11-13, 1795 AA De Cocksdorp Tel. 0222 - 316426, Fax. 0222 - 316753 www.plussupermarkt.nl Openingstijden: maandag 8.30-18.00 dinsdag 8.30-18.00 woensdag 8.30-18.00 donderdag 8.30-18.00 vrijdag 8.30-20.00 zaterdag 8.30-18.00 41/03 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers Geldig van donderdag 9 t/m zaterdag 11 oktober 2003 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7