LAATSTE KOOKDEMO 3 'erdiepen in historie voor opera ircuit modelracers >innen handbereik iaravan naar buiten BOTTE KWAUTEITSMESSEN? professionele slijper!!! a.s. woensdag 22 oktober zaterdag 25 oktober Geknipte/ F amilieberichten Makelaardij Texel Vastgoed b.v. Geknip^Cf OKTOBERMAAND ACTIEMAAND Laat ze slijpen bij onze Kom gezellig kijken en proeven en... profiteer van onze spetterende aanbiedingen! TEXELSE COURANT Sfiaju 'Devassy Cjreta (Plaatsman Hoera! Loïs Alinda exe es (aanbevolen door Zwilling messen) tussen 11.00-17.00 uur in onze showroom 11.00-15.30 uur door Annet van Ruitenburg Maricoweg 6 - Den Burg - 2? 0222-312447 ukunt onsn kleur zien op: v'< DINSDAG 21 OKTOBER 2003 In een vraaggesprek in het dagblad Trouw herinnert weerman Erwin Kroll aan de commotie die enkele jaren geleden ontstond rond het 'wolkje' boven Texel. ,on/sf Ed de Boer, kunstschilder Willem Brauckman, regisseur Jan Bouws, Jan de ter Joke Geldorp en tekstschrijver Pip Barnard in gesprek bij een maquette van de Groot van de stichting 'As you like it', burge- Zuidbatterij bij Den Hoorn in het Luchtvaart- (Folo Jeroen van Hattum) eucr de humor jv«?l vac m. U wee Incidenten uir een jong ve leden werken op zijn Lichspio iwi Twee j.iar geleden dreigde een vchaatsfabrikant mei een rechtszaak, wegens gederfde in komsten. Na Krolh uitspraak dat de dooi /ou inzetten, was de om zet gekelderd. De VVV's op de Waddeneilan den hadden in 2000 een soortge lijke kUchl. Ie vaak,naar hun mening, siund er op de kaart van Kroll precies boven Texel een wolkje. ..Hei scheelt honderden toeristen por dag als weernun- ncn tijdens depressies de eilan den op een hoop gooien niet de rost van hot noorden." Knoti weet dat de belde ac ties vooral door markering-techni sche motievett wanen ingegeven Toch neemt het niet weg dat de import van het weer toegenomen 'Ijkt. ..Er wordt v.wk gezegd dat bebmgstetti* er v- pir- twintig mensen die betrokken bij de toekomstige opera van ponist Ed de Boer en tekst ijver Pip Barnard hebben zich agmiddag verdiept in de ge- edenis van de Opstand der giërs. De schrijvers hadden hen een rondleiding over het id verzorgd. ie groep zaten regisseur Jan in column in Het Golfblad be- weerman Peter Timofeeff dat p Texel niet alleen lekker kan maar ook lekker kan eten. indien leest hij op de placemats al die schepen die in het verre den op de Texelse stranden zijn jeslagen, waarna de lading door enmalige bewoners werd gejut. Wat een boeven, die vroegere laars.' Bouws, die onder meer voor de Ne derlandse Opera werkte, en kunst schilder Willem Brauckman. Hij gaat de decors voor de opera maken. Onder de aanwezigen waren ook mensen die voor de financiën gaan zorgen en diverse Texelaars. Barnard en De Boer leidden de gas ten langs de Georgische begraaf plaats, het voormalige bunker complex bij Texla, de vuurtoren en de tentoonstelling over de opstand in het Luchtvaartmuseum. Ook werd een kijkje genomen in theater De Kieken dief op vakantiecentrum De Krim, waar drie van negen uitvoeringen zijn gepland. Barnard en De Boer willen hun opera over de opstand eind 2005 opvoeren. Dat jaar is het zestig jaar geleden dat de opstand uitbrak. De gemeente en de provincie hebben samen een garantstelling van €23.000,- op tafel gelegd, zodat de twee Texelaars kunnen beginnen met het schrijven en componeren. De to tale kosten zijn geschat op ar naast het golfen mag ik graag de omgeving een letje verkennen. Kort geleden was ik weer eens een kje op Texel. Ik ben gek op dat eiland en ook gek op links baan die ze daar hebben. Negen holes (in de l#omst wordt deze uitgebreid tot 18). dat wel, ar erg leuk. Bovendien een gezond gezellige sfeer, lar hou ik van. nggekoesterde wens van Mo- lacing Texel (MRTj voor een circuit lijkt in vervulling te Maandagavond bracht de scommissie Grondgebied een ief oordeel uit over een aan- van de club om naast de igbaan aan de Akenbuurt een circuit aan te leggen. if aa zc D, te ut P 1.0 ankelijk leek de politieke bereid- lol medewerking nog ver weg. wel een officiële club, hoe den- :e met maar vijftig leden zo'n Ie bekostigen, en waarom wel bkeerplaatsen?', vroeg Arthur ïrbaan (GL). Hij maakte de ver ing met EcoMare. 'Zelfs dat er nog geen 75. Denkt de MRT leer dan 300.000 bezoekers per :e trekken?' Joop Groeskamp tag dat anders. 'Is er eindelijk lub die genoeg parkeerplaatsen is het weer niet goed.' Toch had iroeskamp twijfels. 'Omdat het nu een agrarische bestemming moet er een zware procedure worden gevoerd. Dan moeten wel zeker van zijn dat het door- lollege heeft besloten dat de irencaravan die nu in een ur aan de Hallerweg staat, buiten wordt verplaatst. De van mag echter niet door een liner worden vervangen, moet Ie achterzijde van de schuur n en ook in de kleur van de jjiur worden geschilderd, zodat be omgeving het minst stoort. buiten verplaatsen heeft te ma- met de verscherpte brand- teidsvoorschriften. Vroeger was 'even om caravans juist binnen "ben om schade aan het land je te voorkomen, maar tegen- lig wordt veiligheid van groter 9 geacht. «el worden caravans als ont- n9spunt van jongeren gedoogd "een aantal voorwaarden, zoals ni: 'etbod op uitbouwtjes (behalve :t een toilet betreft), sterke drank u9s. Verder moeten de jonge- i'ker en de politie een oogje in o:i| m houden. eem in het geval Hallerweg is €400.000,-. Dat geld wordt in eigen beheer verzameld. Burgemeester Joke Geldorp stond in een toespraak stil bij de emoties en gemengde gevoelens die de opstand nog steeds kan oproepen bij Texelaars. Het plan alleen al heeft in middels tot een paar ingezonden brieven in de Texelse Courant geleid. Geldorp zei de opera te steunen omdat die volgens haar de mogelijk heid biedt over de opstand te praten. 'Als mensen met elkaar praten, wordt er niet gevochten.' Ze hoopt dat op die manier ook wordt voorkomen dat verkeerde beeldvorming nieuwe haat kan oproepen. 'In Duitsland vertellen oma's tegenwoordig verhalen aan kleinkinderen die opnieuw aanzetten tot haat. We moeten voorkomen dat zoiets ook op Texel kan gebeuren.' gaat. De club moet dus met een goed plan komen.' Maar dat had hij nog niet gezien. Toch hadden de modelracers wel degelijk zo'n plan gemaakt, vertelde wethouder Nel Eelman (Grondgebied), in wie de clubleden een warm pleitbezorger hadden. 'Deze officieel geregis treerde vereniging heeft z'n zaakjes prima voor elkaar en is absoluut selfsupporting.' Dat laatst was een geruststelling voor meerdere politici die aangaven dat de vereniging met voor subsidie bij de gemeente hoefde aan te kloppen. Het circuit wordt aangelegd op een terrein van 7000 vierkante meter. Het plan laat ruimte voor onder meer een clubhuis, waarin - net zoals bij andere verenigingen - ook zwak alcoholische dranken mogen worden geschonken. De uitleg van wethouder Eelman nam bij de politici de meeste weerstand weg. Punt van discussie was de bomenhaag rond het terrein, die niet te hoog mag worden, omdat dit vol gens de commissie ten koste gaat van het landschap. De provincie moet de plannen nog goedkeuren. dat de bestaande caravan in zoda nige staat verkeert dat hij in elkaar zakt als hij wordt verplaatst. De jon geren wilden hem daarom vervangen door een container van 3x10 meter en deze op een onderstel van een oude caravan zetten, zodat hij toch op een caravan lijkt. Daar wil de ge meente echter niets van weten, om dat een container in wettelijke zin een gebouw is waarvoor bouwvergun ning nodig is. Er moet dan worden voldaan aan de regels van het be stemmingsplan, wat in dit geval wei nig zekere perspectieven biedt. Het college denkt dat op Texel best afge dankte caravans te koop zijn en vindt dat de jongelui daar achteraan moe ten gaan. De gemeente wil in de kos ten bijdragen met geld uit de pot voor openbare orde en veiligheid. Het is twijfelachtig of de caravan tot in lengte van jaren als ontmoetings punt nodig zal blijven. De groep van de Hallerweg bestaat uit 'oudere jon geren' van 18 tot 27 jaar. Een aantal van hen staat op trouwen en nieuwe aanwas is er nauwelijks. Zij heeft aan velen veel gegeven Onze lieve Han is overleden Han Groen-Prakken Psychoanalytica Texel, 25 november 1927 Amstelveen: Amstelveen: Amsterdam: Amsterdam Maastricht Amsterdam: Amsterdam: Noorddammerlaan 53 1187 AA Amstelveen Amsterdam, 18 oktober 2003 Sjirk Groen Arjen. Annelie, Dorus, Klaas, Josefien Marijke Sjoerd en Ada Ties Prakken Wendela, Leon Ulli d'Oliveira Han is overgebracht naar uitvaartcentrum „Osdorp" van de Coöperatie PC aan de Ook- meerweg 273 te Amsterdam, alwaar geen be zoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden don derdag 23 oktober om 10.45 uur in crematorium „Velsen", Duin en Kruidbergerweg 2-4 te Drie huis. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van het crematorium. Er zal tevens een condoleanceregister worden geopend op de website van het Han Groen-Prak- ken Instituut: www.hgp-piee.org. U kunt uw condoleances mailen naar Neven.Duic@fsb.hr Degenen die geen kaart hebben ontvangen, kun nen deze advertentie als zodanig beschouwen. en gaan trouwen oy dinsdag 28 oktober 2003 om 13.30 uur in cfe 'Doopsgezinde kerk te Oosterencf, waarna de kerkelijke inzegening om 14.30 uur zaC plaatsvinden in de 'Maartenskerk ft' Oosterencf. 11 kunt ons feliciteren van 19.30 rot 21.00 uur in „'De 'Bijenkorf" te Oosterend. Ons adres is: Mufderstraat 20, 1794 AB Oosterend, tel. 0222-118231. Owen heeft een zusje! Loïs is geboren op 18 oktober 2003 om 02.01 uur en weegt 4 100 gram Romein en Marina Dros-van Tatenhove hogereind 59 1 793 AE De Waal Voor bezoek graag even bellen. 0222-314760. Geboren op 17 oktober 2003: Max Benjamin zoon van Mariska en Jeroen Eysten-Witte Aelberts Bergstraat 38 2023 CP Haarlem Geboren op 18 oktober 2003: Tristan zoon van Arjen en Frouwke van der Slikke Spionkopstraat 2 2021 TK Haarlem Wij zijn dankbaar en gelukkig met de geboorte van onze zoon Adriaan Pieter Texel, 17 oktober 2003. Marlies Uithoven en Hans Smallenbroek Burgwal 25 1791 AH Den Burg INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. Tk Cresent motorboot, 60 pk Yamaha bb.-motor, schrijf dieptemeter, ed €3500.- Tel. 314488 Voor wimpers verven Schoonheidssalon Els van der Slikke, Noord wester 50, tel 314287, ma. t/m vr., ook 's avonds. Mooie warme herfst kleuren. Astrid Haar Ate lier, tel 310914 Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak, www.texel banket.nl, tel. 313791 Erkende opl. tot voet- reflextherapeut(e) op Texel. Aanv. jan. '04 Inl. tel. 319708. www.voetreflexo- logie.com Te huur per 1 nov. tot 1 mei: comf. 6-p. bungalow, €500,- p.m. Tel. 06- 12526225. Te koop: Suzuki Swift, bj 1987, apk tot 10-2004. Kijk op www tysen.nl Verjaardag: ouderwets lekker' Ambachtelijk gebak en taarten Texel Banket Service Ruud Boom, tel 313791. Ook voor compleet ver zorgde barbecues Texel Catering Service Ruud Boom, tel. 313791, www.texelcatering.nl Thai Chi. Elke donderdag van 20.00 tot 21.00 uur in de kleine zaal van Ons Genoegen. Een goeie kapper is een kopzorg minder' Qnipp Kapsalon, Waalderstr. 15, tel. 312227, ook zonder af spraak! Muziek- en dansfestival Iers op Texel. Nog enkele plaatsen vrij. Bel 313493 of kijk op www.zomerschool .nl Oktobermaand actie- maand. Profiteer o.a van 30-50% korting op inbouw- apparatuur en 20% korting op Zwilling messen(blok- ken) en andere accessoi res! Keukencentrum Texel, Maricoweg 6, Den Burg, tel 312447 Actie! In onze showroom brede grenen geoliede vloerdelen zeer laag ge prijsd. Meubelmakerij Casper de Graaf. Ook voor handgemaakte schoenen van Greve moet u bij Mantje Schoenen zijn. DVD - (recorders) - ver koop/reparatie, Stiehl, 311 777. Wij repareren alle merken tv, radio, video, dvd, cd. pu, satelliet, camera, scanner, etc. (ook niet door ons ge leverd) met 3 maanden garantie - Service Center Texel, 311 777. Te koop sportieve da mesfiets, klein model, merk Specialized Globe O.a. 7 versnellingen, zeer licht (aluminium). In meuw- staat. Vraagprijs €300,- Tel 319265. Muziek- en dansfestival Iers op Texel. Nog enkele plaatsen vrij. Bel 313493 of kijk op www zomerschool.nl T.k Peugeot 309, bj 87, €575.- Tel 317344 Te koop: zwart leren fau teuil, z g.a.n.; zwarte vitri nekast met verl2 één pers. seniorenledikanten, 90x200, kippenverzame- ling, 100 stuks. Tel. 314134 Mooie collectie heren schoenen van het merk Jaquar. Kom ze eens pas sen bij Mantje Schoenen. Gratis af te halen kleding kast, wit, 60x60x170. Tel. 310012. In onze showroom nu de nieuwe collectie massief planken vloeren. Meubelmakerij Casper de Graaf. Laatste kookdemo met Siemens combi, zaterdag 25 oktober 11.00 - 15.30 uur!!! Kom gezellig proeven en profiteer van onze spet terende aanbiedingen!!! Keukencentrum Texel, Maricoweg 6, Den Burg, tel. 312447. Strandpaviljoen De Zee ster (Paal 17) is tot en met zaterdag 1 november alle dagen geopend. Planken vloeren, ook pnma zelf te leggen, goede leg- instructie verkrijgbaar. Meubelmakerij Casper de Graaf. Satellietinstallaties - ver koop/reparatie - Service Center Texel, 311 777 Karate. Elke vrijdag van 18.30 tot 20.30 uur in de kleine zaal van Ons Ge noegen. ur Keukencentrum Texel ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES HYPOTHEKEN ASSURANTIËN Onze woninggids wordt u op aanvraag toegezonden Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEl VASTGOED B.V Kogentraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 en 0222 31 34 29 Fax: 0222 3I 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr P. Kuip Cm. Tel 31 20 31 dhr P CoiitinhoTil.il 46 6S dhr M R. Trap Td.il 92 42 Aniiiicslorcti bij: VASTGOED ADVISEUR TE KOOP in DEN HOORN Herenstraat 67 Keung opgeknapt en gemoderniseerd jaren dertig huis met dakterras en ondergelegen garage op circa 100 m2 eigen grond. INDELING hal/entree met trapopgang. woon kamer met schuifpui naar royaal dakterras, inloopkast/keldertje, keuken met mbouw- apparatuur, toilet. Eerste verdieping: twee slaapkamers, toilet, badkamer met douche, ligbad en wastafel Tweede verdieping: grote slaapkamer en berg- vliennkje. Voorzien van moderne elektra, HR cv-ketel en isolatieglas wordt dit pnma onderhouden woonhuis u aangeboden. Aanvaarding in overleg. TE KOOP nabij DE COCKSDORP Hoofdweg 32 Hidden in polder Eierland vindt u deze lande lijk gelegen zomerwoning met atelier-/ verblijfsruimte en een onder architectuur aan gelegde tuin met boomsingels. Perceelsgrootte: 2 330 m2 eigen grond. INDELING: het atelier: verblijfsruimte met keukenblok, zitgelegenheid, douche, toilet, schuurtje/berging De zomerwoning (aan de achterzijde gelegen) heeft een hal/entree, twee slaapkamers, bad kamer, woonkamer/keuken met schuifpui naar terras en tuin. Het object is van alle gemakken en comfort voorzien (isolatieglas, cv-installaties). Een zeer fraaie tuin met vijver en terrasjes. Aanvaarding kan op korte termijn geschieden

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3