SVO met tien man toch nog naast ZDH i Veteraan Jan Zijm wint Bos en Duinloo Spannende derby eindigt in gelijkspel Succes Texelse majorette in Stadskana; .TEXELSE COURANT' Nederlagen De Koog worden kleiner Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Texel sluit zich aan bij Veiligheidsregio Tegenvallende remise G-team Jaarvergadering SV Oosterend Voetbalprogramn DINSDAG 21 OKTOBER 2003 Jan Zijm heeft zondag met over macht de zeventiende editie van de Herfst Bos en Duinloop gewonnen. Hij kwam na 10 Engelse mijlen (ruim 16 kilometer) in 1.04.38 uur over de finish en was daarmee niet alleen de snelste bij de veteranen, maar liet ook de eerstbinnenko- mende bij de heren, Gauke van Lingen, ruim twee minuten achter zich. Gestimuleerd door de mooie weers omstandigheden kwamen achten veertig atleten zondag naar de Den nen om één of meer ronden te lopen. Onder hen een teleurstellend klein aantal jeugdige lopers. De wedstrij den over 5 en 10 Engelse mijlen ga ven daarentegen een mooie strijd te zien. Ingrid van Lubek was een klasse apart. De bekende triatlete voltooide de 5 mijlen in 32.46 minuten en liet daarmee tevens alle mannen achter zich. Bij de dames-veteranen won Corrie de Jager in een tijd van 37.03. Erik van der Velde was in 32.58 de In de tweede helft speelde Oosterend vol op de aanval en moest ZDH alle zeilen bilzetten. De voetbalderby tussen SVO en ZDH is na spannende strijd in een gelijkspel (1-1) geëindigd. Een ver rassende uitslag, want de Hoornders hebben al jaren weinig in te brengen tegen de Ooster- enders, die in de lopende compe titie na een nederlaag in de eerste ronde al vijf keer op rij hadden ge wonnen. De gastheren hadden het ditmaal erg moeilijk en speelden na een rode kaart voor middenvel der Rutger Zoetelief bovendien bijna een uur lang met een speler minder. Volgens het programma van de KNVB had de tweede derby van het seizoen (eerder won Oosterend met 3-0 van De Koog) eigenlijk in Den Hoorn moeten worden gespeeld. Maar het veld aan de Witteweg is nog steeds met hersteld van de zomerse droogte. Na inspectie van de Heide- mij en de eigen buitendienst besloot de gemeente vorige week de grasmat nog tot begin november rust te gun nen. De slechte plekken werden doorgezaaid. Bij ZDH werd het besluit met gemengde gevoelens ontvan gen. De club heeft alleen nog maar uitwedstrijden gespeeld en twijfelt bovendien aan het nut van de maat regel. Door de geringe neerslag en de lage temperaturen groeit het gras nog maar nauwelijks. En de sprietjes die wél opkomen, zullen bij de eerste wedstrijd, zelfs als die nóg een maand wordt uitgesteld, alsnog sneuvelen, is de verwachting in Den Hoorn. Voorzitter Jaap Lap had met enige jaloezie gekeken naar de ruim 150 toeschouwers die zondag het veld in Oosterend omzoomden: 'Die hadden we graag een kopje koffie en een lootje verkocht. Dit scheelt ons gewoon inkomsten, dat kan niet an ders. Ik weet ook wel dat we het be zoek van Oosterend nog tegoed heb ben, maar voor hetzelfde geld spelen Texel'94 en De Koog dan ook thuis en komen er veel minder mensen dan vandaag.' Spektakel De toeschouwers kregen een kwali tatief matige maar spannende wed strijd voorgeschoteld, met vooral na rust het nodige spektakel. De Oosterenders moesten in die fase rechtzetten wat er in de eerste helft was misgegaan. Want tot ieders ver rassing had ZDH aanvankelijk het beste van het spel. Vooral in het eer ste half uur had SVO weinig in te brengen tegen de fel spelende Hoornders. die de spitsen van de te genstander vrijwel geheel aan ban den legden. Een hoofdrol was weg gelegd voor voorstopper Fedor van Elk, die goaltjesdief Ad Guldemond geen centimeter ruimte gaf. 'We gin gen de wedstrijd te makkelijk in'be kende routinier Jan Bloem na afloop. 'Onbewust was het gevoel toch: ZDH komt op bezoek, dat redden we wel. Bij Oosterend werd de geschorste Bob Witte node gemist. De nimmer versagende middenvelder is normaal een belangrijke schakel tussen ver dediging en aanval, die zelf boven dien geregeld een doelpuntje mee pikt. Zijn jongere broer Pim, die hem verving, werkte hard, maar kon niet zijn stempel op de wedstrijd drukken. Maar ondanks het lichte overwicht van ZDH kwam de treffer een beetje uit de lucht vallen. Verdediger Chris de Vries gleed halverwege de eerste helft weg, waardoor hij de bal par does in de voeten van Ivar van Elk schoof. De snelle aanvaller om speelde keeper Marco Drijver en tikte beheerst in: 0-1 Verre trap Het was het teken voor Oosterend om de aanval te zoeken. Dat lukte maar ten dele De ploeg had meer balbezit, maar richtte daar weinig mee uit. Te vaak werd gekozen voor de verre trap vanuit de eigen verde diging. waarvan bij ZDH niemand in paniek raakte Slechts eenmaal kre gen de Gortbuken een mooie kans om te scoren, toen Sil van Dijk tegen stander Jan-Willem Bakker te snel af was en de bal bekeken teruglegde op de vanaf het middenveld opsto rmende Ger Vlaming. De routinier schoot echter te gehaast, waardoor keeper Christiaan Stolk niet in actie hoefde te komen. Tien minuten voor rust kreeg Ooster end een nieuwe tegenslag te verwer ken. Rutger Zoetelief werd onregle mentair gestuit door Ronald Biesboer, een overtreding waarvoor de scheidsrechter een vrije trap toe kende Maar Zoetelief, die eerder wegens onbesuisd spel al een gele kaart had gekregen, was zó boos op zijn tegenstander, dat hij zich liet gaan en hem een harde trap gaf, waarna hij ook nog de schijn wekte hem een kopstoot te willen geven. De scheids rechter twijfelde geen moment en stuurde de Oosterender met een rode kaart van het veld Eerder was ZDH- aanvoerder Michiel Dekker bestraft met een gele kaart, toen hij de bal na een fluitsignaal van de scheidsrech ter toch nog richting het doel van Oosterend schoot. Aanval Na de thee kwam SVO sterk terug. De ploeg speelde vol op de aanval, alsof niet ZDH maar Oosterend een speler meer op het veld had. De Zwa luwen deinsden terug en geïmpo neerd door de stootkracht van de gastheren verdween elke vorm van beleid al snel uit hun spel. Erwin Kleinveld, die verdedigend een puike wedstrijd speelde, riep de hoon van het publiek over zich af door de bal vaker dan zijn eigen bedoeling zal zijn geweest over de zijlijn te knallen. Oosterend kreeg een paar mooie kansen, maar ondanks het panieke rige gedrag van de tegenstander wilde het scoren maar niet lukken. Sil van Dijk was tweemaal dichtbij een De nederlagen worden steeds klei ner, maar het eerste elftal van SV De Koog wacht nog steeds op de eerste punten. Zondag leed het jeugdige team van trainer Bep Vonk het kleinst mogelijke verlies in de uitwedstrijd tegen Jisp: 2-1. Het zit de Kogers met erg mee. Bui ten de vier langdurig geblesseerden die ze al geruime moesten missen, ontbraken zondag ook Gerard Witte en Peter Koorn. De selectie werd aangevuld met Bob Bleyerveld en Stefan Tunderman, van wie wordt gehoopt dat hij het keepersprobleem kan oplossen. De Koog werd in de eerste minuten al wakker geschud, toen een hoge voorzet vanaf de linkervleugel van dichtbij werd ingekopt: 1-0. In het vervolg waren beide teams aan el kaar gewaagd. De eerste goede scoringskans voor De Koog ontstond na twintig minuten voor Sher Atroshy, die niet koelbloedig genoeg was. Enkele minuten later kon dezelfde Atroshy opnieuw alleen op de keeper afgaan. Ditmaal aarzelde hij te lang. waardoor de keeper redding kon brengen. Aan de andere kant was Jisp dichtbij een treffer, maar keerde verdediger Dennis Vonk de bal op de doellijn. Na een half uur spelen moesten de bezoekers met tien man verder, toen Dennis Rebronia een rode kaart kreeg na een stevige ingreep. Bij De Koog werd gehoopt dat de scheidsrechter zou volstaan met een gele kaart, maar hij toonde zich onverbiddelijk. De Koog raakte enigszins aangesla gen door het voorval en Jisp profi teerde door naar hartelust aan te val len. Het was in deze fase vooral te danken aan de sterk keepende Stefan Tunderman, die menig inzet van Jisp onschadelijk maakte, dat de schade beperkt bleef. Toch werd het 2-0 voor Jisp. Nadat een inzet eerst nog op de kruising was beland, kon één van de gastheren vlak voor rust scoren uit een kopbal. In de tweede helft kwam De Koog al snel terug tot 2-1 Een hoekschop van Marcel Boone werd uitstekend ingekopt door Sher Atroshy. Daarna nam Jisp het initiatief weer over en behoedde keeper Tunderman zijn ploeg voor een grotere achterstand. De Koog kon hier slechts enkele kleine kansen tegenover stellen. Andreas Schraag en de hard wer kende Arjan van Benthum slaagden er echter niet in doel te treffen. In de slotfase was De Koog nog eenmaal dicht bij de gelijkmaker, maar de vrije trap van Dennis Vonk suisde rake lings langs de kruising. Zaterdag 18 oktober Texel'94 A1-HCSCA1 3-2 Texel'94 B1-WGWB1 0-5 Texel'94 B2-Den Helder B2 2-2 De Koog B1 -JVC B2 5-2 Texel'94 C1-HCSCC1 0-2 Oosterend C1 -Conzelo C1 1 -9 Texel'94 D1-JVC D2 9-1 JVC D3-Texel'94 D2 3-4 Oosterend D1 -Den Helder D2 5-5 Den Helder E7-De Koog E1 afgelast Meisjesvoetbal Oosterend MB1-Limmen MB2 1-5 G-voetbal Eendracht'82 2-Texel'94 2-2 Texelse pupillencompetitie SVC F1-Arsenal 0-11 SVO F1-De Koog F1 16-1 Real Madrid-Barcelona 2-3 SVO F2-ZDH F1 4-2 Texel'94 E1-SVC E1 1-4 Texel'94 E4-Texel'94 E5 8-3 Texel'94 E2-De Koog E1 15-2 Zondag 19 oktober Texel'94-Wherevogels (beker) bezoekers teruggetrokken Oosterend-ZDH 1-1 Jisp-De Koog 2-1 DFS Alkmaar 6-Texel'94 3 2-3 Texel'94 4-Wiron 3 13-1 Oosterend 2-BKC 5 3-5 Woensdag 22 oktober 18.00 De Krim D1-De Koog D1 Krim 18.45 De Krim C1-De Krim C2 Krim 19.30 Texel 6-Texel 7 Van Putten 20.20 Klif 3-SVO 4 Kuipers 21.10 NIOZ-De Krim 3 Kuipers Zaaldienst: Mantje. Donderdag 23 oktober 18.15 De Krim E1-De Koog E1 Krim 19.00 De Koog 1-Krim 6 Hoogendijk 19.50 Texel 5-Klif 4 Hoogendijk 20.40 RAB 1-Jelleboog 4 Douma 21.30 SVO 2-Klif 2 Van Putten Zaaldienst: Texel. 19.05 Mant|e 2-ZDH Kuipers 19.55 Casino 1 -Klif 1 Molanus 20.45 SVO 1-De Krim 2 Sangers 21.35 J'boog 1-J'boog 2 Van Beek 22.25 Texel 2-J'boog 3 Hoogendijk Zaaldienst: Oosterend. snelste bij de heren. Wouter Dogger liet in deze categorie de tweede tijd klokken (34.09). Dirk Vinke won bij de veteranen in 33.36. Vijf vrouwen waagden zich aan de langste afstand. De snelste was Margot van der Ven, die net als haar concurrentes uitkwam in de catego rie veteranen. Met haar tijd, 1.12.03, hoefde ze maar vier mannen voor rang te geven. De jongste jeugd liep 1 mijl. De 10- jarige Lysanne Vermeulen won na een spannende strijd bij de meisjes in 8.48. Ze werd op de voet gevolgd door de 8-jarige Marit Zijm, die slechts twee seconden langer nodig had. De 7-jarige Axel Garritsen was de enige jongen die meedeed Hij finishte in 10.51. De oudere jeugd moest de dubbele afstand lopen. Er deden slechts twee jongens mee Eldm Honingh (13.34) was duidelijk te snel voor Robert Witte (14.54). Uitslagen 1 Engelse mijl - Meisjes 1 .Lysanne Vermeulen. 8.48; 2.Marit Zijm, 8 50 Jongens ij Garritsen, 10.51 2 Engelse mijlen - Jongens. 1 Eldin Hor® 13.34; 2.Robert Witte, 14 54. 5 Engelse mijlen - Dames. 1 Ingrid vanly 32.46, 2 Hanneke Lemstra, 42 03. Dames teranen. 1 Corrie de Jager, 37.03, 2 M» Koenders, 39.39, 3 Lily Heijnen, 4| 4.Annelies Graaf, 42.00, 5.lvonne Gien 43.31,6.Monique Lubach, 47.14 Heren:i van der Velde, 32 58. 2 Wouter Dogger, j| 3.Arco Garritsen. 39 25; 4,John Daalder,3? Heren-veteranen. 1 Dirk Vinke, 33.36, i Kingma. 35 16. 3.Norbert Dankers, 3! 4.Cees Witte. 37 13; 5.Rinus Kooger 3; 6.Jan Hoekstra, 37 48, 7.Jan Dogger, 3j 8 Jos Teisman, 39.48 9 Jaap van Va 41.36; 10.Martin Lubach 41.53,11 Han$( man 43.31, 12 Ruud Meedendorp, 49.21 10 Engelse mijlen: 1 Gauke van lin 1 06.412.Roy Gorres 1 06.513.Ronaldva Wetering 1.10 35. 4.Niels van Arkel, 1 ij 5. Peter Witte, 1.15.05, 6.Enrico Hulst) 1.20.22; 7.Peter van der Struis, 1.22.24, Hj veteranen. 1.JanZi|m, 1.04.38; 2. Herman? ger. 1 06 43, 3.Peter Fagel, 1.08 43. 4.A Bonnet. 1 11.29; 5.Bert Dautzenberg, 1.1< 6.Cees Goslinga, 1.20.48; 7 Rob Teisr 1.23.02; 8 Piet Bakelaar. gestopt Dames-, raneri. 1 Margot van derVen. 1.12.03; 2,La Bakker 1.22 58; 3.Rose Goslinga. 1.24.40, 4.Erna Kuip, 1.24.42, 5.An|a van ten. 1 36 24. Vrijdag 24 oktober 18.15 Texel 3-Texel 4 Bakker (Foto Gerard Timmerman) doelpunt, maar mikte even zovaak naast. Ad Guldemond ontsnapte eenmaal aan de aandacht van zijn bewaker en raakte toen de lat. De gelijkmaker, die een kwartier voor tijd viel, was desondanks dikverdiend. Schutter was de lange Eddy de Vries, die bij een corner hard op doel kopte en toen eerst Kleinveld op de lijn red ding zag brengen. De bal sprong te rug voor de voeten van De Vries, die vervolgens onbedaarlijk hard uit haalde: 1-1. Slachtrijp In de laatste twintig minuten leek ZDH rijp voor de slacht. De spelers vochten echter voor wat ze waard waren en aarzelden daarbij met zonodig een overtreding te maken. In de sfeer die de derby's op Texel ei gen zijn, vroegen de volop meele vende toeschouwers regelmatig luid om zware straffen, maar de scheids rechter hield zijn kaarten verder op zak. Grote kansen ontstonden niet meer, ook al omdat de Oosterenders inmiddels hun beste krachten had den gegeven. Bijna had ZDH nog met de overwinning aan de haal gegaan, toen Mike de Bruijn in de slotfase na een knappe actie vanaf de rand van het strafschopgebied de ruimte kreeg op doel te schieten. Maar ook hij was te moe om hard uit te halen, waar door keeper Drijver simpel redding kon brengen. Door het gelijkspel en de nederlaag van Vesdo tegen koploper Dirkshorn rukt SVO op naar de tweede plaats. De achterstand op de nummer eén bedraagt inmiddels echter al vijf pun ten. Willen de Oosterenders in de race om het kampioenschap blijven, dan dient volgende week, wanneer Dirkshorn op bezoek komt, te worden gewonnen. ZDH heeft na vier zware wedstrijden pas twee punten verza meld. maar heeft nog een reeks ont moetingen met mindere tegenstan ders tegoed. Drie regionale samenwerkingsver banden op het gebied van brand weer, rampenbestrijding en andere hulpverlening gaan met ingang van 2004 fuseren. Het Gewest Kop van Noord-Holland (waaronder Texel valt) zal opgaan in de nieuwe Veiligheidsregio Noord-Holland Noord, dat het grootste deel van de provincie beslaat. Verwacht wordt dat de veiligheid van en de hulpver lening aan de burgers in de vijftig betrokken gemeenten daardoor beter is gewaarborgd. Elke deelnemende gemeente wordt in het bestuur van de organisatie ver tegenwoordigd door een raadslid B en w van Texel staan positief tegen over de samenvoeging, maar willen wel dat rekening wordt gehouden met de ellandpositie. In geval van een omvangrijke brand of grote ramp is Texel niet onmiddellijk bereikbaar voor hulp van elders. Er wordt vanuit gegaan dat men hier de eerste ander half uur op eigen kracht is aangewe zen. Dat wordt alleen verantwoord gevonden als de nieuwe organisatie ervoor zorgt dat op het eiland zelf extra materieel en middelen beschik baar zijn. De daarvoor uit te trekken gelden zouden kunnen helpen bij het financieel rond krijgen van de gecom bineerde hulpverlenmgspost op het huidige Eyercoogh-terrein. Burgemeester Joke Geldorp, die 'vei ligheid' in haar portefeuille heeft, zal de fusieplannen en de consequenties voor Texel toelichten in de vergade ring van de commissie Middelen op 23 oktober. De kosten van de nieuwe regionale organisatie zullen na aftrek van rijkssubsidies en doeluitkeringen over de vijftig gemeenten worden omgeslagen. Dat lijkt geen probleem want zoals het er nu naar uitziet zul len deze kosten €5,53 per inwoner bedragen, praktisch hetzelfde bedrag dat men nu kwijt is aan het gewest Kop van Noord-Holland. Na een matige eerste en een goede tweede helft kwamen de G-voet- ballers van Texel'94 zaterdag in Amsterdam-Geuzenveld een ge lijkspel (2-2) overeen met Een dracht 2. Het resultaat viel enigs zins tegen, want de gastheren stonden met slechts twee punten stijf onderaan. Op het programma stond een inhaal wedstrijd. die wegens een gebrek aan spelers eerder was uitgesteld. Ook zaterdag konden de Texelaars met over een volledige selectie be schikken. Paul Bakker, Chris Zijm, Peter Breuer en Peter Tuitman deden om uiteenlopende redenen afbericht. waardoor er negen spelers overble ven. genoeg voor een team en één wisselspeler. Het nogal verdedigend ingestelde Texel'94 kwam al snel op achter stand. Keeper Frans Bos kreeg de bal niet klemvast, waardoor eén van de tegenstander van dichtbij kon scoren: 1-0 Daarna kregen de bezoekers enkele aardige kansen, maar Theo Franchimon schoot steeds te hoog, terwijl Martijn Verbeeke van dichtbij de paal raakte. Halverwege de eerste helft vergrootte Eendracht de voor sprong, toen de bal via verdediger Raymond Molanus zomaar in het Texelse doel ging. In de tweede helft namen de Texelaars meer risico. Verdediger Martijn Verbeeke versterkte de aan val en dat leverde binnen vijf minuten succes op. Na mooi samenspel van Jan Frans Haveman en Theo Fran chimon kreeg Jimmy Ponniah de kans de bal in het doel te werken (2- 1). Daarna was het alles Texel'94 dat de klok sloeg. Raymond Molanus kopte van grote afstand op doel, maar de keeper kon redding brengen. De sluitpost van Eendracht was wel kansloos toen Martijn Verbeeke uit een voorzet van Theo Franchimon raak schoot Franchimon raakte kort daarop de lat en Jos Bakker knalde de bal net naast. Texel'94 claimde na een handsbal een strafschop, maar de scheidsrechter wilde van niets weten. Ondertussen moesten de Texelaars beducht blijven voor een counter, maar tot hun geluk misten de gastheren de zuiverheid. Vlak voor het eind kreeg Eendracht 2 een laat ste grote kans de wedstrijd te beslis sen. Via Martijn Verbeeke ging de bal echter rakelings over het doel, waar door de stand 2-2 bleef. Texel'94 heeft nu vier punten verza meld uit vier wedstrijden. Zaterdag gaat de ploeg op bezoek bij Koedijk, dat één plaats lager staat. De leden van SV Oosterend komen vrijdag in de eigen kantine aan de Vliestraat bijeen voor de jaarvergade ring. Naast de gebruikelijke onder werpen zal er ruim aandacht zijn voor de geplande nieuwbouw van de kan tine. Ook zijn er bestuursverkie zingen. Gerard Kruithof, Lia Dumker en Richard Daalder zijn aftredend en herkiesbaar. Het bestuur draagt Erik Blom voor om de gelederen te ver sterken. De vergadering begint om 20.00 uur. Zaterdag 25 oktober W'meer B1 -Texel'94 B1 1< Texel'94 B2-LSW B2 11 Oosterend B1 -VIOS W B2 1! De Koog B1 -BKC B2 1! Hollandia T. C1 -Texel'94 C1 1i Succes C1 -Texel'94 C2 11 Texel'94 C3-W'waard C1 1' Winkel C1 -Oosterend C1 1i Geel Zwart D1-Texel'94 D1 11 Texel'94 D2-W'meer D1 11 Texel'94 D3-Kreileroord D1 1' HCSC D2-Texel'94 D4 11 Texel'94 D5-JVC D6 V Oosterend D1 -BKC D2 1' De Koog E1 -SRC E4 1' G-voetbal Koedijk-Texel'94 1 Meisjesvoetbal Berdos MB2-Oosterend MB1 1 Texelse pupillencompetitie ZDH F1 -SVO F1 De Koog F1-SVC F1 Arsenal-Real Madrid Barcelona-Liverpool Texel'94 E5-Texel'94 E3 Texel'94 MD2-Texel'94 E2 De Koog E1-Texel'94 E1 SVC E1-SVO E1 Zondag 26 oktober Schagen-Texel'94 1 De Koog-Schellinkhout 1 WSW-ZDH Berdos 2-Texel'94 2 Texel'94 3-N. Niedorp 3 1 Texel'94 4-SRC 3 1 Kreileroord 2-Oosterend 2 1 Meisjesvoetbal Always F. MA1-Texel'94 MA1 1 Recreatievoetbal De Waal-Oosterend Texelse Boys-De Koog Mooie overgangen, fraaie combi naties, veel variatie en andere complimenten vielen Sandra Hof- fenkamp ten deel tijdens de vorige week gehouden najaarswedstrij den voor majorettes in Stads kanaal. De 16-jarige Texelse, die lid is van het Koninklijk Texels Fan farekorps (KTF), eindigde als eer ste in haar categorie. Een hele prestatie, want ze was één van de 146 deelnemers aan het kam pioenschap, waar majorettes uit het land hun beste beentje voorzetten. Om voor de ogen van de kritische jury zo goed mogelijk voor de dag te ko men, had ze zelf haar show in elkaar gezet. Die mocht niet korter duren dan 2.25 minuten en met langer dan 2.45 minuten. De Texelse majorette maakte haar bewegingen op muziek van de Lion King en ABBA. 'Lekker langzame muziek, het mocht niet te wild zijn.' Dat het meedoen aan een majorettewedstrijd meer is dan een paar zwaaien met de baton en ritmi sche lichaamsbewegingen, blijkt uit haar relaas 'De oploop, dat is de manier waarop je opkomt, moet goed zijn.' Ze verhaalt over de stand van het linkerbeen, het brengen van de groet en de manier waarop de baton moet worden vastgehouden. Op een geluidstape is te horen hoe de jury haar tijdens de show complimenteert met haar verzorgde optreden en hier en daar opbouwende kritiek uit. Er werd onder meer gelet op de presen tatie, choreografie, dans, synchroni satie, timing en variatie. Voor elk on derdeel kreeg ze een cijfer. Dat haar show in de smaak viel, blijkt uit de waardering. Het laagste cijfer was een 7,9. Het succes is de uit Huizen (Gronin gen) afkomstige majorette, die een half jaar geleden met haar ouders naar Texel verhuisde, niet komen aanwaaien. Al bijna vanaf het mo ment dat ze kon lopen is ze majorette en haar ouders namen haar al vroeg mee naar concoursen. Inmiddels is ze op een leeftijd dat ze haar kennis ook overdraagt aan jonge kinderen. Bij KTF heeft ze als leidster en assis tente van tamboer-maitre Erna .-V Majorette Sandra Hoffenkamp werd eerste tijdens de najaarswedstrijden in Stadsk (Foto Gerard Tiff Bousma twee jeugdgroepen onder haar hoede. Twee keer per week geeft ze les aan kinderen van vijf tot acht jaar en kinderen van acht tot dertien jaar. Ze bedenkt ook arrange menten voor shows, zoals de winter- uitvoering. 'Meer Texels fanfares had den interesse in haar. Ik ben blij dat ze voor KTF heeft gekozen. Een be tere assistent kan ik me met wensen', vertelt Bousma, wier opvolgini een kwestie van tijd lijkt. Binne begint haar hulp aan een opleidn tamboer-maitre en mag ze di parades op straat leiden. De k ren waarderen hun jonge leids hoge mate. 'Van mij had Sant Stadskanaal wel duizend mogen hebben', glundert Kalverboer.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6