Drukke tijden en nieuwe kansen Nieuwe gemeentewerf nadert voltooiing Roken op het werk Uitslag begrotingspuzzel moet u zijn? Bij welke balie Opening archief Dorpenronde Duurzame presentatie Wel parkeren, niet stallen Wintersluitingstijden Winkels op zondag Openingstijden en bereikbaarheii gemeentehuis Servicebalie Start hertaxaties onroerende zake Bedrijvendag in OSG Spreekuur Kvl Informatierubriek van de .TEXELSE JQ C0URANT1 email@texel.nl gemeente Texel www.texel.nl Meer nieuws? www.texel.nl VRIJDAG 31 OKTOBER 2003 Op werkdagen van 10.30 tot 12.30 uur kan iedereen in het gemeente archief terecht zonder afspraak. U moet zich wel even melden bij de receptie Wie tussen 9.00 en 10.30 uur of in spoedeisende gevallen wil langskomen, moet eerst bellen (tel. 36 22 10). De jaarlijkse 'dorpenronde' van B&W is gisteravond (30 oktober) van start gegaan in Den Hoorn. Het college hield in het dorpshuis De Waldhoorn een openbare vergade ring met de dorpscommissie. Op de agenda stonden o.a. verkeerszaken, helikopteroverlast en woningbouw. De vienng van lui lak is een onderwerp in alle dor pen. De overige data van de dorpenronde zijn: 4 november Oosterend: 24 november De Waal; 26 november Oudeschild; 27 no vember De Koog. Aanvang telkens 19.30 uur in het dorpshuis. Voor dorpscommissie Eierland is nog geen datum gepnkt. Weet li precies wat Stichting Duur zaam Texel zoal doet, en wat daaraan heeft? Kom dan naar de presentatie van de stichting tijdens de dorpenronde van de gemeente. De stichting zal vanaf 19.00 uur aanwezig zijn met een informaties tand. Vooraf en tijdens de pauze kunt u een wedstrijdformulier invul len met vragen over duurzame ont wikkelingen. Na afloop zal de bur gemeester een batterijoplader op zonne-energie (met oplaadbare batterijen) uitreiken aan degene met de meest inventieve oplossing (u hoeft dus met veel voorkennis te hebben om te kunnen winnen!). Op diverse onbetaalde parkeer- gelegenheden op ons eiland komt het steeds vaker voor dat er con tainers, aanhangwagentjes, keet wagens, caravans of een dergelijk ander voertuig voor langere tijd wordt geparkeerd (gestald). Buiten het feit dat het niet zo fraai is en onnodig de toch al schaarse par keerruimte inneemt, is het volgens de APV (Algemene Plaatselijke Ver ordening) ook verboden. De ge meente zal de eigenaar daarom verzoeken het voertuig te verwij deren. Als dit niet gebeurt, moe ten we helaas een proces-verbaal opmaken. In de gevallen waarbij de eigenaar niet te achterhalen is, gebruikt de gemeente sinds kort een gele sticker. Deze sticker wordt op het betreffende voertuig aangebracht met het verzoek deze binnen twee weken te verwijderen. Indien dit niet gebeurt zal het voertuig door de gemeente worden verwijderd en opgeslagen. Tot een jaar na wegsleepdatum kan het voertuig door de eigenaar worden opge haald tegen vergoeding van de gemaakte kosten. Na dat jaar wordt het voertuig afgevoerd en vernietigd. Per 1 november a.s. gelden weer de wintersluitingstijden voor de horeca. Horecabedrijven mogen dan in de nacht van vrijdag op za terdag en de nacht van zaterdag op zondag geopend blijven tot 04.00 uur. Na 02.00 uur mogen geen bezoekers meer worden toe gelaten en vanaf 03.00 uur moet de muziek zijn uitgeschakeld en de verlichting volledig branden. De winterregeling geldt t/m 31 maart 2004. Vanaf 1 november a.s. loopt de zogenaamde seizoenregeling voor winkels ten einde voor dit jaar. Op grond van de Winkeltijdenveror dening mogen winkels (alle de tailhandelszaken) dan niet meer geopend zijn op zondag. Alleen in dien door het college ontheffing of vrijstelling wordt verleend is het toegestaan op zondag een winkel te openen. Ontheffingen en vrijstel lingen worden doorgaans alleen verleend voor twee zondagen in december. Het college zal nog een besluit nemen over aanwijzing van deze 'koopzondagen' in december dit jaar. Vanaf 15 maart 2004 geldt de seizoenregeling weer. Winkels mogen dan weer geopend zijn op zondag tussen 09.00 uur en 17.00 uur. (Aan deze publicatie kunn*,, rechten worden onnj, Lichtmast kapot? Straatput verstopt? Belangrijk dat zoiets snel won verholpen in dit natte en donkere jaargetijde Bel daarom de servies balie, tel. 36 21 11. Voor al uw meldingen en klachten kunt u telefc nisch terecht op werkdagen van 08.30 tot 16.30 uur. Tip: noteert, 6-cijferige nummer van de defecte lantaarnpaal. De gemeente Texel heeft een start gemaakt met de taxaties in het kader van de Wet Waarde ring Onroerende Zaken. Deze wet verplicht de gemeente alle onroerende zaken te waarderen naar de waardepeildatum 1 ja nuari 2003, Dit dient te gebeu ren vóór 1 januari 2005. Vanaf die datum zullen alle eigenaren en gebruikers bij beschikking op de hoogte worden gesteld van de nieuw vastgestelde waarde. Deze waarde staat dan vast voor een periode van vier jaar, tenzij er fysieke wijzigingen of andere waardebepalende factoren van invloed zijn op de vastgestelde waarde. Om een zorgvuldige waardering te bewerkstelligen heeft de gemeente de keuze laten vallen op taxatie bureau Tog Nederland BV. Dit lan delijk opererende taxatiebureau heeft veel ervaring met WOZ-taxa ties. De komende maanden: de taxateurs van Tog Nede- het straatbeeld van Texel 2 zijn. Hun werkzaamheden 1 van het fotograferen van onrcj goed, hèt inmeten van c tot het uitvoeren van ind.w taxaties door middel (inpandige) opnamen. Het is noodzakelijk taxateurs zoveel mogelijk info tie verkrijgen. Hierbij word; beroep gedaan op de medi king van de eigenaar of geb van het onroerend goed taxateurs kunnen zich gevraagd legitimeren, waard zeker weet dat de werkzaam! in opdracht van de gemeente plaatsvinden. Indien u rele informatie heeft over uw onroi goed wordt u verzocht dit a taxateurs mee te delen. Nadere informatie: afdeling E tingen Vastgoed, telefoon 36 21 29. Rond de nieuwe tabakswet en het rookverbod op werkplaatsen is de laatste tijd de nodige onduidelijkheid ontstaan. Vooral de afspraken die de minister heeft gemaakt met de sport instellingen en het uitstel van het rookverbod voor de horeca zijn niet geheel duidelijk. Hoewel de gemeente niet verantwoordelijk heid is voor de naleving van het rookverbod, volgt hier enige uit leg. Op dit moment vallen de particu liere sportinstellingen en de buitensportaccommodaties nog niet onder de Tabakswet. Voor de kantines van de binnensport accommodaties heeft het NOC' NSF (de overkoepelende belan genvertegenwoordiger van sport instellingen) afspraken gemaakt met het Ministerie van VWS. Sport instellingen mogen via 'zelf regulering' de wet uitvoeren. Het rookverbod blijft wel gelden, maar de clubs hebben nu de tijd gekre gen om via een eigen plan d: tines rookvrij te maken. Mot! ken en sporten gaan niet sa Met ingang van 1 januan wordt de Tabakswet uitgebre het recht van de werknemerc rookvrije werkplek. Dit houd! op alle plekken waar mense ken niet gerookt mag worden de rokende werknemers ka een aparte rookruimte ing worden, zolang zij geen ff/ veroorzaken voor anderen. Ook de werknemers binm horeca hebben recht op een vrije werkplek. Het zijn in di' niet de werknemers, maard ten die rookoverlast veroofi Omdat het afkondigen va rookverbod in de horeca, ge: aard van de gelegenheid, ker is dan op andere werkpü is de horeca met de minist uitstel tot 2005 overeengek! Nadere informatie: mevro Baggerman, telefoon (0222j 64. Donderdag 13 november houden het Texelse bedrijfsleven en OSG De Hogeberg, net als twee jaar ge leden. een bedrijvendag. Leerlingen van groep 8 van de basisscholen en alle leerlingen van de OSG kun nen deze dag kennismaken met de arbeidsmogelijkheden op het ei land. De scholieren kunnen zo ont dekken welke opleidingen nodig zijn voor een leuke baan op Texel. Op de bedrijvendag is de gemeente vertegenwoordigd met een specta culaire stand. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn de leerlingen aan de beurt; van 15.00 tot 19.00 uur zijn ook andere belangstellenden welkom. Sinds 1 september kunt u de Kamer van Koopha ook terecht in het geme* huis. De kamer houdt een twee weken spreekuur, data zijn: 18 november, I en 30 december 2003; 1 27 januari, 24 februari. 9 maart en 6 april 2004 Tijd pen: 10.00,11 00 en12.(X U moet hiervoor wel afspraak maken via tel t 519 5750 (adviseur Arkes). De gemeenteraad heeft deze week een historisch besluit genomen: er komt een nieuw gemeentehuis. Alleen de locatie is nog met be kend. Wordt het de ijsbaan of het oude voetbalveld aan de Emmalaan? Wij zullen in de ko mende tijd uw mening peilen. De begrotingsvergadering leverde deze week nóg een heugelijk re sultaat op. De raad ging akkoord met alle voorgestelde kanjer projecten. Uitvoering van deze omvangrijke werken zal zeker een stimulans voor de Texelse econo mie betekenen. Nummer 1 op de lijst staat de verbouw van open bare scholengemeenschap De Hogeberg. Ook is besloten om meer invulling te geven aan de eigen rol van de raad. Om hieraan meer bekend heid te geven, zult u voortaan een 'raadsrubriek' op deze pagina Eilandberichten aantreffen. Voor de raadsfracties een mooie kans om u nauwer bij het gemeentebeleid te betrekken. Betrokkenheid, die gisteravond overigens al te zien was bij de start van onze dorpen ronde in Den Hoorn, een 'kern met pit'. Dan nu een korte vooruitblik. Als de blaadjes van de bomen vallen, breken voor het gemeentebestuur traditioneel drukke tijden aan. De maand november zit boordevol vergaderingen en andere afspra ken. Zo hebben we deze week de begrotingsvergadering gehad en zijn we op 6 en 7 november gast heer van het nationale Wadden- overleg. Verder maken we weer de jaarlijkse ronde langs de dorps commissies en zijn we present op de jaarvergadering van diverse or ganisaties Hoog bezoek is er op 22 november, wanneer Sint Nicolaas zijn stoomboot zal afmeren in de haven van Oude schild. November staat ook in het teken van het afscheid van onze ge meentesecretaris -en mijn rechter hand- Piet Zoon. Na een groot deel van zijn carriere aan Texel te heb ben gewijd, maakt hij nu de sprong naar het burgemeesterschap in Hattem Een geweldige kroon op zijn werk. Voor Piet is het schitte- Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur Voor al onze diensten kunt u terecht bij de publieksbalies op het 'Raaksplein' Tel. algemeen: (0222) 36 21 Servicebalie: (0222) 36 111 rend dat hij zijn ambities nu kan waarmaken. Voor ons is het ener zijds jammer, want zijn vertrek be tekent dat voor het bestuur en de gemeentelijke organisatie van Texel enorm veel kennis en erva ring verloren gaat. Anderzijds biedt zijn vertrek nieuwe kansen. Binnen het college hebben we inmiddels oriënterend over zijn opvolging gesproken. U zult er weldra wel meer over horen. De burgemeester, Joke Geldorp-Pantekoek. ter. Op deze computer bij de in gang kunt u zelf eenvoudig be palen bij welke balie u moet zijn. U krijgt een bonnetje waar dit precies opstaat. Door het gebruik van deze com puter. kunnen wij de kwaliteit van onze service beter bewaken. U trekt dus geen bonnetje omdat er lange wachttijden zijn, maar om juist sneller geholpen te worden. De computer is heel overzichtelijk ingericht, maar mocht u toch pro blemen hebben met het gebruik, dan zijn onze medewerkers u graag van dienst. De centrale publieksbalie bestaat uit de volgende clusters: Sociale Zaken (voor o.a. bij stand/uitkeringen, gehandicap ten, arbeidsintegratie) Grondgebied (voor o.a. bou wen/wonen, vergunningen/ont heffingen. milieu, horeca) Burgerzaken Welzijn (voor o.a. burgerzaken, belastingen, cultuur/onderwijs/sport) Wethouder Heijne heeft dinsdag 28 oktober de trekking verricht van de puzzel uit het boekje "Be groting in één oogopslag". Bijna 200 inzenders hadden het goede antwoord -Veiligheid- ingele verd. De winnaar van de puzzel, mevrouw Mariëtte Roeper-Bouw uit de Waal, was blij verrast toen zij hoorde dat ze gewonnen had. Ze had zelf niet meegedaan met de puzzel en is nu erg benieuwd wie er namens haar de puzzel heeft ingevuld. Hier de volledige uitslag: Boottocht met gemeentebestuur op de Texelstroom - Mariëtte Roe per-Bouw; dinerbon van €100,- naar keuze - A. van der Gracht, sjoelbak van de Bolder - Lisa Beerling; oude kaart van Texel - Layla Kuip; Persoonlijk jaar abonnement zwembad Molenkoog - Esther Duvekot, A.W. Wmter- Kieviet, Monica van der Vis-Smidt, Wies van Beek, Paul Bakker; Boek "Welkom op Texel 100 jaar gastvrij eiland" - Eric van Boven, Jeanet Simons, A. de Ridder-Bakker; Bioscoopbon - Theo Bakker, C. Groen, F.L. van Tongelen, Reina Tuitman, K X. Wolters, E. Alder- lieste, Frank van Lare, C. v/d Kerk hof. Nog een maand en dan is-ie klaar: de nieuwe werf van ge meentewerken. De 'gele briga de' verhuist eind november van Oudeschild terug naar de ver trouwde locatie aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Met de nieuwbouw kan men daar weer minstens 30 jaar vooruit. Het volledig in eigen beheer ont worpen hoofdgebouw en bijbe horende werkplaatsen zijn duur zaam, onderhoudsarm en ener giezuinig. De nieuwe werf straalt hiermee de kwaliteit uit, waar gemeentewerken voor staat. Vrijdag 19 december is de offi ciële opening. Achter de representatieve voorge vel gaat een strak en doelmatig ingericht hoofdgebouw schuil. ,,lk durf zelfs te stellen: sober en doel matig", stelt projectleider en ont werper Maarten Smit van de ge meente Texel. Samen met collega Willem van Duin, die de bouw be geleidde, geeft hij een rondleiding door de nieuwbouw die nu zijn vol tooiing nadert. ,,Eén van de eisen was dat gemeentewerken er moet staén. Momenteel maakt de orga nisatie een enorme kwaliteitsslag. Dit gebouw is daar een product van." Het duurzame karakter blijkt onder meer uit de volgende aspecten: 80 m2 zonnepaneel, warmtepomp voor gebruik van aardwarmte, ex tra isolatie van de verblijfsruimten en een warmte-terugwin systeem. Dit zorgt ervoor dat afgezogen lucht niet naar buiten gaat maar opnieuw wordt gebruikt voor ver warming (winter) of verkoeling (zo mer). Voor het duurzame ontwerp is veel subsidie ontvangen van de provin cie en rijksoverheid. De Texelse werf heeft nu zelfs een voorbeeld functie voor nieuwbouw. Maarten Smit ,,Op het gebied van duur zaam en energiezuinig hoort Texel bij de kopgroep in Nederland." De afgelopen anderhalf jaar zat gemeentewerken tijdelijk in het bedrijfspand van Tatenhove BV bij Oudeschild. De voormalige elek triciteitscentrale was een prima al ternatief, maar nu kijken de 35 me dewerkers reikhalzend uit naar hun nieuwe werkplek Van de oude werf zijn slechts twee gebouwen blijven staan de zoutloods en de oude TEM-schuur (monteurswerk plaats en strandbeheer), die ech ter inpandig flink is verbouwd. Nieuw zijn de werkplaatsen van o.a. de plantsoenendienst, kanton- niers, reinigingsdienst, schilders, timmerlieden en diverse garage boxen. In het hoofdgebouw bevin den zich de ontvangstbalie, kan toren en het magazijn. Op de bo venverdieping is een royale kantine voor koffie- en lunchpauzes. Het ontwerp is mede tot stand ge bracht door de medewerkers van de buitendienst. Zij waren verte genwoordigd in de interne project groep en konden zo hun wensen inbrengen. Ook zijn tal van ARBO- eisen inzake veiligheid en hygiëne doorgevoerd. Dat is terug te zien Een opvallend voorbeeld is de 'oogdouche'. Hier mee kunnen medewerkers hun ogen uitspoelen als ze onverhoopt met chemicaliën in aanraking zijn gekomen. Overigens bevinden alle gif- en vluchtige stoffen zich voor taan in een aparte ruimte bij het KCA-depot (opslag klein chemisch afval). Andere praktische nieuwtjes zijn o.a. een droogruimte, om- kleedruimten met eigen kleed- kasten en douches, een invaliden toilet, vorstvrije garageboxen met 'perrons' voor extra opslag en een afspuitplaats voor de voertuigen (nog in aanbouw). Voor het publiek wordt in het voorjaar van 2004 een open dag gehouden. U bent dan van harte welkom! Niet alleen is het gemeentehuis nu ook 's middags geopend, ook worden bezoekers tegenwoor dig geholpen bij het zoeken naar de juiste balie door een compu- Fax: (0222) 36 22 87 E-mail: email@texel.nl Eiland (advertentie) berichten

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 10