m m m n Opduin neemt afscheid van oudgedienden H «F www.tQxelwereldwijd.m w ft Wateroverlast Oudeschild kan worden uitgebannen Dorpshuizen opvang voor nicotineverslaafden... Surfen naar het Kerkplein Aéi .1.- A .TEXELSE g COURANT' Tevoko 2 nog steeds ongeslagen 3 I u) a Gepromoveerd Thomas Richter wint van Jaap Dros Gemeente nu eigenaar grond derde fase Mars \Yat ik zeggen wou... Historie Randstad Eilandcompetitie Dwangsom opgeheven ATB-toertocht op Wieringen Lezing over klimaat oceaanl Open podium ii Vliegende Koe Esther Bakker naar klasse L2 VRIJDAG 31 OKTOBER 2003 'Vroeger genoten-gasten meer van hun vakantie. Tegenwoordig heb ben ze minder geduld. De vakan ties zijn korter en ze willen zoveel mogelijk doen.' Als het op kennis over hotelgasten aankomt, is Piet Witte een ervaringsdeskundige. De restaurantkelner werkte, met uit zondering van een uitstapje, vanaf 1967 in Grand Hotel Opduin in De Koog. Donderdag nam hij af scheid, evenals van Polly den Oever-de Wit, die de administratie deed. Witte (59) is een begrip voor veel vaste bezoekers van Opduin, dat niet de minst kritische gasten binnen de deuren krijgt. Actief, beleefd, goed gemutst. -gekapt en -gekleed, loyaal, altijd op hem kunnen rekenen en goed voor de gasten zijn trefwoorden die op de Texelaar van toepassing zijn. Hotelbaas Cees den Ouden wist zelfs te vertellen dat er vaste gasten van Opduin zijn die geen andere kel ner aan hun tafel dulden dan Witte. Is Piet er vanavond? Zo ja, dan komen we eten, informeerde een vaste gast eens. Witte bewaart er goede herin neringen aan en benadrukt door de gasten altijd beleefd te zijn behan deld. 'Al waren de mensen vroeger wat vriendelijker dan tegenwoordig.' De kelner maakte in zijn loopbaan meerdere verbouwingen mee van het hotel op de Koger duinen. De west vleugel, de noordvleugel en andere kwaliteitsverbeteringen. Zelf vroeg de kelner zich wel eens hardop af waar al die veranderingen voor nodig wa ren. Niet alle werkzaamheden vond hij even leuk, bijvoorbeeld het werken achter de bar, dat incidenteel wel eens voorkwam. 'Degene die Piet dat moest vragen, had een dag van te voren al de rillingen. Want hij heeft er gewoon een bloedhekel aan.' Maar nooit was de kelner te beroerd om met de kerst aan de slag te gaan. Hij maakte dan - ook ter verpozing van de gasten - zelfs een dansje. Mede werkers herkenden hem tijdens de pauze achter zijn krant steevast aan Cees den Ouden van Grand Hotel Opduin overhandigt scheldend restaurantkelner Piet Witte zijn eigen werkjas. Links administratnce Polly den Oever-de Wit. die ook afscheid nam van het Koger hotel. (Foto Gwvnj Timmerman de kamillethee. Na het werk gunde hij zichzelf een wijntie Bij het inschen ken beging hij de voor insiders onver geeflijke fout om witte wijn in een glas voor rode wijn te schenken, gewoon omdat daar meer in past 'Liefst een kop er op', typeerde Den Ouden. Bewondering had Den Ouden voor de wijze waarop Witte werk en privé wist te schelden. 'Dat deed je heel goed.' Wat Witte ook bijzonder maakt, is dat hij zijn 12,5 jarig dienstverband twee keer heeft mogen vieren. De eerste keer, in 1979, waarna hij een halfjaar later ontslag nam en elders aan de slag ging Toen hij na verloop van tijd terugkeerde en tot deze week in dienst bleef bij Opduin, bereikte hij opnieuw de koperen mijlpaal. 'Ik weet met wat meer oplevert Twee cad- eau's voor 12,5 jaar of eentje bij 25', grapte Den Ouden. Aan geschenken geen gebrek, bij zijn met enig cere monieel omgeven afscheid afgelopen donderdag in Opduin. Voor het eerst hoeft hij niet te werken met de kerst, maar mag hij aanschuiven en zich laten bedienen door zijn opvolger. Steun en toeverlaat Minstens zoveel lovende woorden waren er voor Polly den Oever-de Wit, die in haar loopbaan van 13,5 jaar op het administratieve vlak een steun en toeverlaat was voor Harry Wuis en zijn opvolger Den Ouden. Als het op computergebruik aankwam, ver trouwde met name Wuis volledig op haar. Tot haar wanhoop presteerde hij het om tot twee keer toe de harde schijf volledig te wissen. Deson danks, en vooral dankzij haar tome loze inzet en toewijding, slaagde ze er in de administratie van het prestigieuze hotel op orde te houden en bezweek ze niet voor de toene mende werkdruk. Ook maakte ze de overname mee van het hotel door Den Ouden, wat administratief de nodige consequenties had. 'Zonder jullie was het niks geworden', besloot Den Ouden De gemeente overweegt een reeks technische maatregelen om te voorkomen dat zich in Oudeschild opnieuw de wateroverlast voor doet zoals op 8 september, toen tijdens een extreem zware bui de straten blank kwamen te staan. Het komt neer op betere scheiding van regenwater en afvalwater en verruiming van de afvoermogelijk- heden. De kosten belopen €250.000,-. Alvorens een besluit te nemen, zal wethouder Heijne over leggen met de dorpscommissie. Dat laatste heeft te maken met het feit dat het succes van de maatregelen mede afhankelijk is van de medewer king van de bewoners. Als die ervoor zorgen dat het van hun daken afkom stige hemelwater apart wordt afge voerd, wordt het hoofdriool aanzien lijk minder belast. Op 8 september viel in Oudeschild 52 millimeter water in anderhalf uur. Dat is extreem, want zoiets komt statis tisch minder dan eens per tien jaar voor en het was meer dan het dub bele dan waarop het riool is bere kend. De mogelijkheden om daar verandering in te brengen zijn uitvoe rig onderzocht door de gemeentelijke afdeling Infra en Bouw. Daarbij werd vastgesteld dat het rioolstelsel op zichzelf in goede technische staat is en dat ook de onderhoudssituatie goed was. Het was uitsluitend een kwestie van capaciteit. Scheiding Een van de meest effectvolle maat regelen om de situatie te verbeteren is de aanleg van een aparte leiding voor de afvoer van hemelwater over een lengte van 750 meter die recht streeks uitmondt op de poldersloot. Het regenwater dat op straat valt, komt daarin grotendeels terecht en ook drainages kunnen hierop worden aangesloten Het grootste deel van de verharde oppervlakte bestaat ech ter uit daken van huizen die nu nog op het gewone riool afwateren. Om voldoende verbetering te krijgen is het nodig dat hierin verandering komt. Het gemeentebestuur hoopt daarom dat de bewoners bereid zijn hun regenwaterafvoeren aan te slui ten op de door de gemeente aan te leggen aparte leiding, die tot aan de erfgrens komt. Er vanuit gaande dat dit slaagt, moet ook worden gezorgd dat de sloot waarin het regenwater uiteindelijk terechtkomt genoeg afvoercapaciteit heeft en niet te vol staat. Inzake maat regelen (zoals het vaker maaien van riet) zal worden overlegd met het hoogheemraadschap, dat verant woordelijk is. Als gevolg van de aanscherping van de Tabakswet mag straks niet meer worden gerookt in dorpshui zen, tenzij daar speciale voorzie ningen worden getroffen. De be heerders vrezen dat de rokers nu hun heil elders zullen zoeken, zo dat het bezoek en de daaraan ver bonden omzet sterk zullen terug lopen. De beheerders van De Hof in De Koog, De Wielewaal in De Waal en De Bijenkorf in Oosterend protesteerden op ludieke wijze te gen dit gevolg van het anti-rook- beleid. Ze vroegen het college ver gunning om hun dorpshuizen te mogen veranderen in een opvang voor nicotineverslaafden in groepsverband. De aanvragers krijgen binnenkort een brief waarin staat dat ze aan het ver keerde adres zijn. 'De Tabakswet is ingesteld door de Rijksoverheid en alleen die kan uitzonderingen waar om u vraagt in behandeling nemen. Daar dit een afwijking van de wet zou betekenen, lijkt de kans hierop ge- Efjcktn beet4. £evsortoi ttfis üdp r, i»ec©w Vernauwen VVMW FV Atf" j.£j 'IXi imkjrrf JSsui'l i LI Q t] |c*»«kpu*« i. kliAi b-'.CfwdeMl £-6*1 welkom op het Kerkplein Texel Maak kennis rnct bet kerkelijke leven op waddeneiland Texel! KÜk op £én van du kcrl.cn op deze pjcinx S v "W-wjcdengnüeeWe H-.jn! r.<ii'tlenonaJ :Oosttread. De CotJtJtiorp. Ottdeicbdd 'cKfi-r.'cxii'.; Kelk var. HlMfi r r-tt 21adeitin4t Hrr.- JmozU Geo<eiti«e f Waal. Koo« Der. Hoorn Dtr. ftja Vnjr Baptnea óor vjh Texel P.oons Kaïhoteke Ptroctae j r van Texel Totnünpulofiui op Te-al R«jd van Kerken op T«t In onze hedendaagse maatschap pij. waarin internet niet meer is weg te denken, hebben ook de Texelse kerken de weg naar het web gevonden. De Raad van Ker ken op Texel heeft het initiatief genomen voor een gezamenlijke website, met het doel de Texelse kerken vindbaar te maken op inter net. Dat gebeurt in een oecumeni sche setting, waarin in principe ie dere Texelse kerk de mogelijkheid wordt geboden een eigen website te presenteren die direct wordt gehokt. Hoewel een aantal Texelse kerkelijke gemeenten wordt ge noemd, zijn ze niet allemaal op het Kerkplein terug te vinden. Het aan tal gemeentes met een eigen site is nog kleiner. De doopsgezinde gemeente van Texel, de Neder lands hervormde gemeente in Den Burg en de gereformeerde kerk van Den Burg hebben een eigen internetpagina. Die van de NH- kerk is summier en bevat korte in formatie over onder meer de kerk diensten en de predikant. De doopsgezinden hebben er meer werk van gemaakt. Hoewel de lay out van de site weinig flitsend is. is de inhoud informatief. Atheïsten kunnen er lezen wat de doopsge zinde kerk inhoudt en hoe deze godsdienst is ontstaan, terwijl de gemeenteleden er de data van kerkdiensten terugvinden en hun kerkblad digitaal kunnen lezen. De fotopagina geeft een beeld van de bijeenkomsten die binnen de doopgezinde gemeente zijn ge houden. De gereformeerde kerk van Den Burg heeft een heel moderne website, vermoedelijk gemaakt door een gemeentelid van de computergeneratie. De internet site is vormgegeven in frisse kleu ren en biedt een overzichtelijk keuzemenu. De pagina met links geeft bezoekers een uitgebreid overzicht van diverse religieuze sites. Er is een aparte rubriek voor de (kerk)jeugd, waarin verslag wordt gedaan van activiteiten van de kerk-jeugdclub Sommige on derdelen zijn actueel, maar een aantal verslagen is gedateerd en biedt oud nieuws. In het gasten boek kan worden gereageerd op onderdelen van de site. Het adres van het Kerkplein: www kerkplein texel.nl/. ring, tenzij u met andere dorpshuizen in Nederland een geduchte lobby richting Tweede Kamer kan organise ren'. Het college voegt daar nog plagend aan toe: 'U giet uw aanvraag in een vreemd vat. Naar onze mening wor den opvangcentra voor drugs- en alcoholverslaafden juist opgezet om die mensen van hun verslaving af te helpen en niet om'hun verslaving fe kunnen uitoefenen'. Serieuzer: 'Wij raden u aan geen energie te steken in het proberen een uitzonderingspositie te bereiken, maar na te gaan hoe een dorpshuis rookvrij zou kunnen functioneren en eventueel op welke wijze een aparte voorziening voor de rokers binnen het dorpshuis gemaakt zou kunnen wor den'. Het tweede damesteam van vol leybalvereniging Tevoko blijft het uitstekend doen. Maandag won het in Den Helder met 2-3 van WSOV 2, waardoor de Texelaars nog steeds ongeslagen zijn en volop meedoen in de strijd om het kampioenschap. Met Onnoline van Helden en Mleke van der Bent als vaste spelverdelers, Carla de Wit en Vivian Kareis als hoofdblok en Joannie Schaapman en Kitty Bakker als hoofdaanvalsters startte Tevoko voortvarend tegen WSOV 2, dat een jonge en sterk aan vallend team heeft. Tevoko viel goed aan en verdedigde knap, waardoor winst in de eerste set spoedig een feit was. In de tweede set startten Désire van Faassen en Mary Koorn in de basis. De spelers van WSOV raakten wat meer in hun spel en kregen ook vat op de smashes van Tevoko. Toch wist de Texelse ploeg ook deze set naar zich toe te trekken (18-25). De derde set gaf een heel ander beeld te zien. Er waren communicatiestoornissen bij Tevoko en wat in de eerste set al lemaal lukte, ging nu mis. WSOV pro fiteerde en won (25-22). In de vierde set verliep alles zo mogelijk nog slechter bij de Texelse vrouwen. Maar liefst zes opslagen eindigden in het net en ook aanvallend klopte het met meer. Coach Rita Dogger probeerde het tij te keren met time-outs, maar deze mochten met baten (25-20). De vijfde set moest daardoor de be slissing brengen. Hierin gingen de ploegen gelijk op. Bij het wisselen van speelveld was de stand 8-6 in het voordeel van Tevoko, dat erin slaagde deze kleine voorsprong vast te hou den en zelfs uit te bouwen. Mede dankzij de lastige opslagen van Carla de Wit werd het 10-15. Aan de Universiteit Twente promo veerde op 23 oktober oud-Texelaar Sjoerd Postma (30) Zijn proefschrift handelt over het lassen van metalen met behulp van lasers. Postma werkt in Enschede aan een procédé om met lasers oude boeken en manu scripten te restaureren. Bewoners van de derde fase van De Mars die een aanvraag hebben ingediend om hun erf te vergroten met een stukje openbaar groen, worden binnenkort door de ge meente benaderd. Dit nadat ont wikkelaar MO Project het open baar groen en de infrastructuur heeft overgedragen aan de ge meente. De overdracht liet langer op zich wachten dan gepland, omdat het college vond dat de ontwikkelaar op een aantal punten zijn verplichtingen niet was nagekomen. Het betrof on der meer een stukje riolering. Nadat die alsnog in orde was gebracht, kon de grond worden overgedragen. Het betekent dat de gemeente nu de zorg heeft over het onderhoud en beheer van wegen en sloten, voor zover die niet onder het beheer van de bewo ners vallen. Op verzoek van bewo ners zijn op bepaalde plekken in wijk speeltoestellen aangebracht. Dat be woners die een verzoek hebben inge diend voor aankoop van grond niet eerder zijn benaderd, heeft volgens een woordvoerder van de gemeente te maken met de afwikkeling van pro cedure. Er moet onder meer worden gekeken of er kavels of leidingen in het terrein liggen en de aanliggende eigenaren moeten een verklaring van geen-bezwaar invullen. Verder moet de verkoop passen in het door de gemeente gevoerde beleid ten aan zien van de verkoop van openbaar groen. Met stomheid geslagen las ik het ar tikel 'Verdiepen in historie voor opera' in de Texelse Courant van 21 novem ber. Ik schrok vooral van de uitspraak van burgemeester Joke Geldorp: 'In Duitsland vertellen oma's tegenwoor dig verhalen aan kleinkinderen die opnieuw aanzetten tot haat. We moe ten voorkomen dat zoiets ook op Texel gebeuren kan.' Waar heeft zij deze kennis (wetenschap) opge daan? Waarschijnlijk in bepaalde kringen, maar zijn deze niet ook in Nederland en op Texel? Enige tijd geleden stond in de Texelse Courant een artikel over een ouder Duits echtpaar - al vele jaren trouwe gasten op het eiland - dat eerst moest betalen voor het eten op tafel kwam. Het commentaar van de uitbater was dat deze mensen tot een bepaalde categorie Duitsers behoor den. Mijn conclusie: op Texel is deze manier van omgaan met buiten landse toeristen al gaande. Voorko men hoeft dus met meer. Waar ik mij nu zo druk over maak? Welnu, ik ben Nederlandse van ge boorte en tot op heden in het bezit van de Nederlandse nationaliteit. Leef, woon en werk al bijna veertig jaar met mijn Duitse man en twee volwassen kinderen in Duitsland en heb nog mets vernomen over dat wat de burgermoeder liet doorscheme ren. En ik heb de indruk dat zij wel vaker buiten haar boekje gaat. Bijna twintig jaar geleden kochten mijn man en ik een bungalow op Texel. Vlakbij een prachtig dorp waar wij als gelijkwaardig worden be schouwd en waar we ons geen zor gen hoeven te maken over een ge stoorde nachtrust (uitgezonderd met Luilak). We lezen dan ook verbaasd de berichten in de krant over rustverstoorders, en dat niet alleen in het toeristenseizoen. Ook de Texelaars weten zich niet altijd te gedragen Maar dat is grotendeels toch in De Koog. Wij zijn erg geluk kig met onze bungalow en voelen ons Oosterenders. Wi| zijn vele malen per jaar voor langere tijd op Texel, even als vele van onze buren (ook eigenaar van bungalows). En nu ik toch aan het schrijven ben, wil ik even reageren op de uitlatingen van Harry Wuis betreffende de toeristenbelasting. Wij zijn geen toe risten, maar eigenaren van een - wel iswaar tweede - woning. Wij betalen wel alle belastingen, of dat nu OZB of woonforensenbelasting is. Dus voor ons geen toeristenbelasting. J.G. Dezer-Robers, Essen (D). Thomas Richter, getipt als titel kandidaat bij schaakclub En Pas sant, is hard bezig die voorspelling waar te maken. In de zevende ronde speelde hij erg sterk tegen kampioen Jaap Dros, die geen goed verweer had tegen deze da dendrang en voor het eerst dit sei zoen verloor. Richter deed het voortreffelijk tegen Dros, die zes partijen op rij had ge wonnen. Hij toonde geen overdreven respect voor de reputatie van zijn te genstander en ging vol in de aanval. Richter kreeg een ijzersterk loper- paar, dat uiteindelijk het verschil be paalde en hem een vol punt ople verde. Jaap Dros verliest zelden en is al sinds 1986 onafgebroken kam pioen. De winst van Richter vormt mogelijk de opmaat naar een schaak- seizoen waarin het eindelijk weer eens spannend wordt. Dick van Barneveld zette druk op de koningsstelling van Taeke van Lingen. Van Lingen verdedigde zich sterk en lange tijd lag een punten- deling in het verschiet. Van Barneveld zag echter kans de dames af te rui len en positioneel voordeel te krijgen. Na vier uur ploeteren kon hij het voor deel omzetten in winst. Jaap de Wijk kon tegen Rinus Vittali zijn stukken zo posteren dat hij heer en meester over het centrum was. Vervolgens verhoogde hij de druk op de open c-lijn en bracht zo de zwarte dame in het nauw. Vittali zag in dat de strijd hopeloos werd en gaf op. Ook in de partij tussen Piet Bakelaar en M MH Mi Dirk Rijneker speelde de open c-lijn een belangrijke rol. Hier was het Bakelaar die de druk verhoogde, het geen hem uiteindelijk de kwaliteit (een toren tegen een licht stuk) en een punt opleverde. Na zeven speelronden voert Jaap Dros nog de ranglijst aan, maar hij wordt op de voet gevolgd door de nummers twee en drie, Dick van Bar- veld en Thomas Richter. Piet Bake laar en Dirk Rijneker staan op de vierde en vijfde plaats. De oplossing van de schaakpuzzel van twee weken geleden was niet al te moeilijk: 1 Le4+, Kh8; 2.Lf6+ mat. De nieuwe opgave is een stuk lasti ger. Vanuit de diagramstelling zet wit de tegenstander mat in drie zetten. Hoe? De oplossing kan bij de redac tie van de Texelse Courant worden ingeleverd: Warmoesstraat 45, Den Burg. Of pere-mail: redactie@texelse courant.nl. Aan het eind van het jaar wordt onder de goede inzendingen een schaakklok verloot. In de eerste klasse voor heren in de Randstad Eilandcompetitie voor volleyballers is de competitie ten einde. De teams spelen vanaf dins dag 4 november play-offwedstrijden, om te kunnen bepalen wie er promo veert of degradeert. De voorlopige eindstand is: 1 .Sportshop Texel 2,17 punten; 2.Cooky's Kapsalon 16; 3.Maarco Bouw, 14, 4 NIOZ 1, 11; 5.Paal 28/De Krim, 10; 6.Kobeko, 8; 7.In den Grooten Slock, 4; 8.Texelse Autocentrale, 4 Programma 4 november Veld A, dames en heren 18.30 Oostra-Westerlaken Salon M. 19.15 Salon M.-Zeilmakerij Westerl 20 00 Kobeko-Slock Autocentrale 20.45 Paal 28-Autocentrale Kobeko 21.30 Sportshop 2-Nioz 1 Cocky 22 15 Cocky-Maarco Bouw Nioz 1 Veld B, heren en dames 18.30 Smash Kooger-Rival B&B 19.15 B&B-Otto's Smash Kooger 20.00 Balcken-Tatenhove 1 Otto's 20.45 CVI-Tevoko (j) Balcken 21.30 Agrifirm-Ecoteam Tevoko (j) 22.15 OSG-TESO Agrifirm Veld C, gemengd 18.30 L&R-Albert Heijn Rabobank 19.15 Rabobank-De Wit L&R 20.00 Beverdam-NIOZ 2 De Wit 20.45 Bocksberg-Swier NIOZ 2 21.30 Rab-Wessels Bocksberg 22.15 Smash'68-NBC Rab Wedstrijdleiding: De Rival en Gertha. Uitslagen 28 oktober Agrifirm-Super de Boer 0-3; OSG-Taten- hove 1 0-3; Twaalf Balcken-CVI 1-2; Ecoteam-Tevoko jeugd 0-3; Albert Heijn- Slagerij Beverdam 2-1De Wit Installatie- techniek-NIOZ 2 0-3; Westerlaken-Otto's Tweewielershop 3-0; De Rival-Smash'68 0-3; NBC Eelman Partners-Zeilmakerij Texel 3-0; B&B van der Vis en Den Boer- NBC Eelman Partners 2 3-0; Swier Groente Fruit-Wessels Ontwerpt! 2-1; Smash'68 Piet Kooger-Salon Martine/De Oorzaak 1-2; Haarstudio-Sportshop Texel 1 3-0; Eierlandsche Huis-Klif 12 0-3; Jozefschool-Durper Drup 1-2, Natuur- winkel-Timmer's Bakkerij 0-3; De Krim- Slagerij lepe de Boer 1 -2. Niet langer dreigt een dwangsg voor de familie Welboren weg. het permanent bewonen van Po weg 15. Het college heeft op, zoek van de familie de 'last ont dwangsom' opgeheven, gebr, makend van de mogelijkheid die Algemene Wet bestuursrecht de toe biedt. Volgens de wet is opheffing moge als de dwangsombeschikking s jaar van kracht is geweest zonden de dwangsom is verbeurd, met; dere woorden: als de overtreder ir stens een jaar niet meer in de Ion gegaan De wetgever heeft dat bepaald omdat de dreiging vam dwangsom anders tot in het orj dige boven het hoofd van de overt der blijft hangen. De Welborens hebben het vees sproken huis niet meer perman bewoond, al werden zij er door gemeentelijke controleurs wel ei aangetroffen. Ze hebben hun hoo verblijf elders. Zou na de opheffi van de lastgeving blijken dat de fa lie toch weer permanent in het h gaat wonen, dan wordt opmeuwi dwangsombeschikking uitgevj digd. De gemeente zal de conti daarom 'op allerlei tijden' blijven voeren. De bossen op Wieringen vom zondag 2 november het parcours een ATB-veldtoertocht, georg seerd door vijf samenwerkendeti fietsclubs uit Noord-Holland, waai der die van Texel. Deelnen kunnen kiezen uit dne routes: van 25 en 35 kilometer. De kortste to is bedoeld voor kinderen. Statie tussen 9.30 en 10.00 uur mog vanuit de sporthal in Den Oever. 5 name kost €1,- voor kinderen €2,50 voor volwassenen met TFK. Anderen betalen €3,-. Een. helm wordt aangeraden. 'Astronomische effecten op In maat van de oceaan' is de tiS een lezing die dr. Fred Jansen v 7 november verzorgt in sterren* De Jager bij EcoMare. Hij stelt vu als: waarom leven we nu t; warme tijd?, waarom waren erïj den' en wanneer komt de volge ijstijd? Jansen concludeert dal bodem van de oceaan iets ve over de veranderingen in het kliri die worden gestuurd door de zon lezing begint om 20.00 uur. De; gang bedraagt €2,50. De Vliegende Koe houdt zaterd november open podium, lederes wil zingen, acteren, rappen, grap maken of het publiek op een am manier vermaken, is vrij om hel dium in het eetcafé in de Kant straat in Den Burg te betreden.: teren hadden aankomende ste als Damque, Bert, Robin, Mo, Mi Doeke, Bart, Jord, Poeh, Kamili Esperanza zich al opgegeven open podium begint om 22.00 Esther Bakker en haar paard Ne behaalden zondag tijdens dressuurwedstrijd in manege AJ burg twee winstpunten in de kl L1Bakker mag nu starten in de gere klasse L2. Tessa van Da behaalde met Socrates drie vv punten, ook zij promoveert bas klasse L2. In de B-klasse beha Feiko van der Laan drie winstpu met Pretty Primaire. Twee winst; ten en twee eerste prijzen ware voor Bea Dekker, Silve Schoff Marilyn Brouwer. Uitslagen: L1 -pony's: 1 Desiree Witte met Paraad Myrthe Ellen met Hunter 160; winst pud Marieke Wuis 157; winstpunt voor NoortH 158. tweede proef: 1 Myrthe Ellen met I 168, 2. Desiree Witte met Paraad 165, punt voor Noortje Duin 160; winstpurt Priscilla Noorlander 158; winstpunt voorf Broekman 157. L2-paarden: 1 Bea DekJu Revanche 156, tweede proef 1. T met Revanche 156 B-paarden 1 Fek Laan met Pretty Primaire 169, tweede p Feiko v/d Laan met Pretty Primaire 167 Z2-paarden: 1 Annemarie v/d Linde me> Silvano Texel 176; tweede proef. 1 Atv* v/d Linde met Pnde Silvano Texel 182 lJ M2-paarden. 1 Hansie v/d Kooi met' 157. 2. Marian v/d Geest met Prom* tweede proef: 1 Sifra v/d Vis met Nadea' 154; 2 Hansje v/d Kooi met Lobke 15> en M2-pony's: 1 Silve Schoorl met Gen 156; tweede proet: 1 Silve Schoorl met' sis G 164 L1 -paarden: 1 Tessa van Da* Socrates 160, 2. Esther Bakker met 156; tweede proef 1. Tessa van C Socrates 169; 2 Esther Bakker met" 168; winstpunt voor Joke Dros 156 8-P 1 Marilyn Brouwer met Happy 164,' Winter met Ronald 162; tweede Marilyn Brouwer met Happy 160. 2 Lij» ter met Ronald 158; winstpunt voor Frö» man 156.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 8