Texelstroom beëindigt Waddenrace voortijdig 'De wind hield zich fi/'ef aan de afspraak' JT DH viert thuiskomst met grote zege lerdos maatje te groot voor Texel '94 )osterend verliest fors van koploper .TEXELSE COURANT" Programma zaalvoetbal De Koog verrast met gelijkspel Nico Tessel wint op Wieringen Voetbaluitslagen Dragelijk verlies G-voetballers Voetbalprogramma Sterk herstel voor Vlaming en Geus Wetenkamp kampioen IJsclub Den Burg DINSDAG 4 NOVEMBER 2003 ep goed schip, een goede schip- j maar een slechte wind', kijkt ink van de Blaak terug op zijn 4|name aan de Waddenrace. De lelaar was één van de tien imanningsleden van de loods- itter Texelstroom, die dit week- i deelnam aan de zeilwedstrijd ^r het wad. Veel geluk hadden ze Windrichting en stroming pak- nadelig uit, waarna de tocht joreen opkomende storm voor- dig moest worden afgebroken. liaan boord een gemêleerd gezel nap stuurde schipper Peter Lock gerestaureerde schip vri|dag- irgen vroeg naar zee. Een agenheidsbemanmng van bi|na maal vrijwilligers die met elkaar de Jaging aangingen. Eerste doel was ■lingen, waar een vloot van twin- zeilschepen zich verzamelde om snel mogelijk over de Waddenzee zeilen. Vanuit de Friese haven- ats moesten al zeilend de eilanden iel, Vlieland en Terschelling en - irmalig eiland - Wieringen worden gedaan. De volgorde mochten de ers zelf bepalen. Juist in dat laat- lag voor Lock en zijn maten de Jaging 'Bij het bepalen van de ïs moet je rekening houden met iming, wind en tij Daar komt een ije zeemanschap voor kijken.' Temidden van snelle klippers en an dere schepen werd de wat tragere, maar wel zeer zeewaardige loods- botter vooraf met tot de favorieten gerekend. Andere handicap was dat de Texelaars voor het eerst meede den, waar op de andere schepen meest oude rotten aan het roer ston den. Het mocht de pret met drukken. Gezonde competitie, plezier en bele ving van het zeemansleven waren het motto aan boord van de Texelstroom, die eerder dit jaar tijdens Delfsail met veel respect werd onthaald Een ont roerend moment vond vrijdag plaats, toen een voormalig bemanningslid van de loodsbotter, in gezelschap van de weduwe van een collega, aan boord kwam. Lock: 'Ze konden ver tellen hoe vroeger met dit schip werd gevaren. Zo is er weer een stukje geschiedenis boven water gekomen.' Telefooncel Vrijdagavond werden de zeilers door Piet Paulusma bijgepraat over de weersverwachting: 's ochtends zuid westen wind kracht vier tot vijf, rui mend naar west en later op de dag ruimend naar het noordwesten. Een indrukwekkend schouwspel voltrok zich zaterdagmorgen, toen twintig zeilschepen, uiteenlopend van klip per tot tjalk, vanuit Harlingen het zee gat kozen. Allemaal charterschepen, Schipper Peter Lock, in gezelschap van bemanningsleden Klaas Troost, Cor Weststra, Ben Roos, Anton Terpstra, Gert Rietveld, Ed Eelman, Henk van de Blaak, Fred van Viegen, en Jannie Noorlander. De foto werd genomen bij het vertrek in Oudeschild. die een licentie hebben voor het va ren met passagiers. Waar de meeste schepen de keus maakten om naar Vlieland te varen, besloot de beman ning van de Texelstroom eerst Ter schelling aan te doen 'Een prachtige tocht langs de zeehondjes. Door de Vhestroom aan de wind naar het Schuitengat', noteerde opvarende Ed Eelman in het scheepsjournaal. Het zag er veelbelovend uit voor de Texelaars. Totdat de wind roet in het eten gooide. Lock: 'Die hield zich met aan de afspraken. De voorspelde noordwester bleef uit. zodat we tegen wind op moesten zeilen en we de stroming tegen kregen. We raakten een eind achter op schema en arri veerden pas rond 12.00 uur op Ter schelling.' Gebrek aan routine zorgde (Foto Jooo Rommotsl bij het aanlanden voor meer vertra ging. 'In elke haven kregen we een codewoord, dat we dan via een tele fooncel moesten doorbellen naar de organisatie, waarna we mochten ver trekken. Maar waar anderen op de wal sprongen en meteen weer ver trokken, konden wij de telefooncel niet vinden.' Vanaf Terschelling nam de reis naar H heeft het weerzien met het ei- veld zondag met een klin- nde overwinning gevierd. Tegen- nder Twisk had geen schijn van ra tegen de dadendrang van de ornders, die al bij rust vier keer Iden gescoord. Na rust kwam er één treffer bij, waardoor de teg 5-0 werd. uitwedstrijden speelde ZDH ig pas voor het eerst op eigen dat door de zomerse droogte schade had opgelopen en er de vele dode plekken nog uitziet alsof een wonderlijke ui van bestrijdingsmiddelen is likt. De Hoornders, die een programma achter de rug had- in daaraan maar twee punten lelden, waren dan ook vastbe- de toeschouwers op een over ling te trakteren. Tegenstander k leende zich daar ook wel voor, de ploeg uit Noord-Holland stond maar één plaats hoger op de ranglijst en werd vorig seizoen twee maal verslagen. Een tegenvaller was dat ZDH met over een volledige se lectie kon beschikken. Jan-Willem Bakker en Sjoerd Oosterhof kampten nog met enkelblessures en namen voor noodgevallen plaats op de reservebank. Ivar van Elk was te geblesseerd om te spelen en Jacco Kager was op vakantie. Daar stond de rentree van Henk Knol en Peter Eelman tegenover. Routinier Knol was bijna een jaar uit de roulatie, Eelman speelde afgelopen zomer voor het laatst in de oefenwedstrijd tegen de Amerikaanse jeugdselectie. Ook de anderhalf jaar geleden ge stopte Bernard Ipenburg was opge roepen om de smalle selectie te ver sterken. ZDH ging flitsend van start. Een hoofdrol was weggelegd voor Michiel Dekker, die nog steeds sneller lijkt te worden en de ervaren maar trage verdediging van Twisk keer op keer zijn hielen liet zien. Na vijf minuten werd het 1 -0, toen Dekker een rush langs de linker zijlijn liet volgen door een afgemeten voorzet op collega- spits Mike de Bruijn, die voor zijn te genstander kwam en beheerst intikte. Terwijl de achterhoede zelden in pro blemen kwam, kreeg ZDH in het ver volg meerdere kansen de voorsprong uit te bouwen. Helaas voor de thuis ploeg miste vooral Michiel Dekker de koelbloedigheid om zijn fraaie acties met een doelpunt te bekronen. In de twintigste minuut stond hij wel aan de basis van het tweede doelpunt van De Bruijn, die in een soortgelijke si tuatie als bij het eerste doelpunt van dichtbij scoorde (2-0). Enkele minuten later scoorde De Bruijn uit een corner van Joop Rommets zijn derde treffer. Ditmaal had hij er de hulp van een tegenstan der voor nodig, want een speler van Twisk had De Bruijns schot kunnen keren, maar hij schrok van de mee gekomen verdediger Fedor van Elk en tikte de bal langs zijn eigen keeper (3-0). Op slag van rust werd het 4-0 en wéér scoorde Mike de Bruijn. Dat gebeurde na een mooi passje van Michiel Dekker en een lobje op de lat van Bernard Ipenburg. Toen de bal terugstuitte in het veld, was De Bruijn er als de kippen bij. De tweede helft was een stuk minder aantrekkelijk. ZDH was wel van zins er een monsteroverwinning van te maken en bleef ook hard werken, maar maakte bovendien de nodige foutjes. Daardoor kreeg Twisk enkele goede kansen tegen te scoren. Het werd echter steeds duidelijker dat de gasten te weinig kwaliteit in de gele deren hadden, terwijl keeper commentaar van trainer John was na afloop kort en krach- én wedstrijd om gauw te ver- i. Er is niet gevoetbald van- lag.' Ook de toeschouwers ten het met hem eens zijn. I'94 kwam op eigen terrein te- Berdos uit Bergen nog wel op isprong, maar had daarna niets r in te brengen en verloor met waardoor de ploeg zakt naar «eede plaats van onderen in de le klasse A. Jl'94 miste zondag vijf vaste piten. Martin Koorn, Joost van waarden, Arne-Jan Kruithof, Jrten Broekman en Jacob Krijnen len om uiteenlopende redenen icht gedaan. Dat was goed te :en. In de beginfase konden de tieren het nog wel bijbenen, maar mate de tijd vorderde, werd het waarschijnlijker dat de winst en op het eiland zouden blijven, harde zuidwester, die gepaard Jmet stevige buien, maakte het feelers moeilijk, maar de gasten i zich sneller en gemakkelijker iet natuurgeweld te kunnen aan- fen, alhoewel het windvoordeel ook niet altijd positief op hun spel werkte. De Texelse verdediging, met de te ruggekeerde Nico Schot als laatste man, had de zaakjes aanvankelijk aardig onder controle. Via de linker buitenkant kreeg Texel'94 in de beginfase zelfs een mogelijkheid het strafschopgebied van de gasten bin nen te dringen, maar scheidsrechter Reeker verzuimde de voordeelregel toe te passen en floot voor een eer der door de tegenstander begane overtreding, zodat deze kans om zeep werd gebracht. Marcel Ris, te rug van een blessure, had in een eer dere situatie al eens naast geschoten. Ook de ploeg uit Bergen kon uit een tweetal toegekende hoekschoppen geen voordeel bewerkstelligen. Na een klem kwartiertje kon keeper Bart Heerschap een stuiterend afstands schot ternauwernood onderschep pen. En in de achttiende minuut ont snapte Texel aan een achterstand toen de bal uit een diagonaal schot vanaf de rechterkant via de binnen kant van de paal in handen van Heer schap belandde. Tamelijk verrassend opende Texel'94 enkele minuten later de score. Pim Siebinga werd binnen het strafschop gebied gevloerd, waarna Marcel Ris de toegekende penalty hard en zui ver benutte (1-0). Lang duurde deze weelde niet, want vervolgens kreeg Berdos een viertal corners op rij te nemen. Bij de laatste leek de aanval te worden afgeslagen, maar lukte het spits Michael Dekker toch te scoren (1-1). Daarna drukte Berdos steeds duide lijker een stempel op de wedstrijd en tien minuten voor rust zorgde spits Frank Stokman, na goed voorberei dend werk van een van zijn mede spelers, koppend voor de tweede treffer voor de gasten. In de slotfase van de eerste helft ontstonden meer dere hachelijke momenten voor het doel van de Texelaars, maar de zaak werd met kunst en vliegwerk steeds net geklaard. Slordig Met de wind in de rug speelden de gastheren na de rust erg slordig, waardoor geregeld balverlies werd geleden. De enige wapenfeiten wa ren een vrije trap die net naast werd geschoten en een fraai opgezette aanval over de rechterkant, waarbij de afronding slecht was. Ook de gas ten misten enkele kansen, maar in de 63ste minuut deelde Frank Stokman een mokerslag uit aan de thuisclub door het derde doelpunt voor zijn team te scoren (1-3). In het vervolg probeerde Texel'94 nog te redden wat er te redden viel, maar het was allemaal te simpel en te door zichtig van opzet. Ook de wissel spelers, die halverwege de tweede helft allemaal werden ingezet, kon den hun ploeg met op sleeptouw ne men. In de laatste vijf minuten kreeg Berdos drie grote kansen. De eerste keer verdween de bal nog naast het doel van keeper Heerschap, maar vervolgens was hij tweemaal binnen een minuut kansloos op een knappe actie van spits Remco de Haan (1-4 en 1 -5). Marcel Ris kon het leed nog iets verzachten door in de laatste minuut zijn tweede treffer te scoren (2-5). Zondag speelt Texel'94 in Tuitjenhorn tegen Hollandia T Christiaan Stolk een paar maal knap redde Aan de andere kant bleef Michiel Dekker de verdediging tot wanhoop drijven, maar lag de doel man van Twisk steeds lastig in de weg. In de slotfase werd het toch nog 5-0. Vrije verdediger Erwin Kleinveld knalde uit een vrije trap vanaf vijfen twintig meter op doel. De keeper tikte de bal weg, waarna invaller Sjoerd Oosterhof deze opnieuw voor het doel bracht. Wederom bracht de doelman redding, maar op de inzet van de meegekomen middenvelder Joop Rommets was hij uiteindelijk kansloos. Zondag speelt ZDH een uitwedstrijd tegen Zuidermeer, dat bovenin de middenmoot staat. Woensdag 5 november 18.00 De Krim D3-De Krim D2 Krim 18.45 Krim C1 -De Koog C1 Molanus 19.30 Klif C1-Klif C2 Klif 20.20 Texel 7-Texel 5 Kuipers 21.10 Texel 4-Mantje 4 Kuipers Zaaldienst: NIOZ. Donderdag 6 november 18.15 J'boog E1-De Krim E1 J'boog 19.00 Texel 6-Texel 8 v. Putten 19.50 De Krim 4-Krim 5 v. Putten 20.40 J'boog 4-Klif 2 Hoogendijk 21.30 J'boog 3-De Krim 3 Hoogendijk Zaaldienst; Texel. Vrijdag 7 november 18.15 Texel 2-SVO 2 Douma 19.05 De Krim 2-Mantje 3 Molanus 19.55 Klif 1-Texel 1 Sangers 20.45 De Krim 1-SVO 1 Kuipers 21.35 Mantje 1 -Mantje 2 Bakker 22.25 Texel 3-NIOZ 1 v Beek Zaaldienst; Klif. lerend heeft het zondag op ei- veld niet kunnen bolwerken :n Dirkshorn. De thuisploeg de koploper lange tijd goed «istand bieden en scoorde zelf Waal, maar moest in de laat- ien minuten drie tegentreffers laan, waardoor de eindstand «erd. De gasten, die nog geen verloren, lijken door dit resul- en het gelijkspel van concur- Vesdo tegen De Koog nu al 1 op weg naar het kampioen- ip. 'erend, dat Jan-Jaap Hin en Witte moest missen, begon niet 'dig Het sterk spelende .éom had het betere van het Bmaar de thuisploeg liet zich niet veld slaan. Pas in de 22ste feil kwamen de gasten er goed uit fdaf de rand van het strafschop- pd kon een middenvelder onge- rd hard inschieten. Doordat het [erg nat was, kreeg de bal veel held. Keeper Marco Daalder kon raers er nog tegen krijgen, maar "as met genoeg en de bal be landde in het doel (0-1). Nog geen vijf minuten later gebeurde precies het zelfde en stond Oosterend plotsklaps op een 0-2 achterstand. SVO liet het er niet bij zitten en ging op zoek naar een tegentreffer. Die viel al spoedig. Rinze Douma werd op de rechterflank aan het werk gezet en zette de bal hoog voor op spits Ad Guldemond, die vrij kon inkoppen (1 - 2). Het doelpunt gaf de Oosterenders weer moed en zelfvertrouwen en dat resulteerde korte tijd later in de gelijk maker. Guldemond kreeg de bal aan gespeeld, aarzelde niet en schoot hard in. De keeper leek redding te brengen, maar hij liet de bal nogal knullig door de benen gaan (2-2). Beide ploegen dachten hiermee de rust in te gaan, maar de spits van Dirkshorn kreeg nog eenmaal de bal en schoot wederom vanaf de rand van het strafschopgebied hard op doel. Ook ditmaal kreeg keeper Daal der de vingers erachter, maar voor de derde maal was het niet genoeg (2- 3). In de laatste minuut mocht Ooster end nog een corner nemen. De bal belandde bij Ger Vlaming, die op een prachtige manier ineens op doel schoot. De keeper stond echter in de baan van het schot, waardoor de bal in diens handen belandde. Na de rust speelde Oosterend tegen de harde wind en regen in. Toch speelde de ploeg met slecht en lange tijd waren de gasten en de gastheren behoorlijk aan elkaar gewaagd. Een klein kwartier voor het einde kreeg Ad Guldemond een uitstekende kans op de gelijkmaker. Hij ging alleen op het doel af, maar de keeper kon redding brengen. Een paar minuten later viel de beslis sing. Vanaf de linkerkant zette Dirkshorn een fraaie aanval op en met een beetje hulp van de verdediging kwam de bal voor de voeten van de spits, die knap raak schoot. Bij de thuisploeg ging vervolgens van alles mis. waardoor Dirkshorn ook nog een vijfde en zesde treffer cadeau kreeg. De zesde viel uit een penalty. Door dit resultaat dreigt Oosterend weg te vallen uit de kop van de rang lijst. Zondag gaat de ploeg naar Wi|denes, voor een wedstrijd tegen concurrent WSW De Koog verraste zondag vriend en vijand met een gelijkspel tegen het als tweede geklasseerde Vesdo. In Schagerbrug kwam de thuisploeg pas vijf minuten voor tijd op gelijke hoogte (1-1). Voor de gasten was het het eerste punt na zeven neder lagen op rij. De nederlagen werden steeds kleiner en het wachten was dan ook op de eerste punten. Maar dat de ploeg van trainer Bep Vonk juist in een uit wedstrijd tegen het sterke Vesdo overeind bleef, was een onverwacht resultaat en een mooie opsteker voor de komende wedstrijden. In de eerste helft was Vesdo wel dui delijk de betere ploeg, maar de ver dediging van De Koog gaf weinig kansen weg. Dennis Vonk was dicht bij de openingstreffer, maar de keeper van Vesdo tikte de bal uit zijn harde schot knap uit de kruising. Enkele minuten voor de rust kwam De Koog enigszins tegen de verhou dingen in op 0-1 Een hard schot van Marcel Boone werd gepareerd door de keeper van Vesdo, maar belandde bij Dennis Rebronia, die beheerst in schoot. In de tweede helft kwam Jip Frank, die vanaf begin september geblesseerd was geweest, in het veld voor Tony de Jonge. Ook hij kon met voorkomen dat Vesdo het initiatief had en hield en De Koog toch enigs zins onder druk kwam. Keeper Stefan Tunderman stak echter wederom in een uitstekende vorm, zodat het er lange tijd naar uitzag dat De Koog de eerste overwinning zou te behalen. Vijf minuten voor tijd kwam Vesdo echter toch nog op gelijke hoogte In eerste instantie bracht Tunderman nog redding, maar hij stompte de bal voor de voeten van een tegenstander, die toen gemakkelijk in kon schieten: 1 -1In de slotfase was De Koog nog dichtbij de overwinning, maar de vrije trap van Dennis Vonk ging rakelings over. Volgende week speelt De Koog thuis tegen Knollendam. Sportvisser Nico Tessel wist zaterdag op Wieringen de Snertwedstrijd te winnen. Hij haalde vier vissen boven water, met een gezamenlijke lengte van 117 centimeter, een voorsprong van twintig centimeter op nummer twee. Rein Kuyper viel met 1 vis van 28 centimeter buiten de prijzen. Er deden 150 vissers mee. De volgende wedstrijd van Sportvis club Texel is de bootwedstrijd op zondag. De Rival vertrekt om 10.00 uur uit de haven van Oudeschild. Vlieland zes uur in beslag, zodat even na 18.00 uur in de haven van het buureiland kon worden afgemeerd. Met de verwachting dat de noorden wind alsnog zou opsteken, voer de Texelstroom buiten om, dus via de Noordzee naar Texel. 'Rond midder nacht voeren we boven Eierland, toen we een storm waarschuwing kregen. Op de motor zijn we toen naar Oude schild gevaren, waar we om zes uur 's morgens aankwamen. Gezien de vermoeidheid en de voorspelde storm van kracht negen hebben we toen maar besloten niet meer naar buiten te gaan. Jammer, maar veilig heid komt eerst. Het was een hele leerzame ervaring en we zullen vol gend jaar beslist, en ditmaal beter voorbereid, weer aan de start ver schijnen. 'Een tocht vol inspanning en inspanning', vond opvarende Klaas Troost. Anton Terpstra, die voor het eerst meezeilde, noteerde veel scheepsjargon te hebben geleerd. 'Een aparte ervaring om met tien mensen dicht op elkaar te leven en te werken. Zaterdag 1 november Volendam A2-Texel'94 A1 4-1 Texel'94 B1-Koedijk B3 1-4 SRC B2-Oosterend B1 4-1 LSW B2-De Koog B1 3-2 Texel'94 C1 -Koedijk C2 2-0 Texel'94 C2-WGW C2 1-4 HCSC C2-Texel'94 C3 16-0 Oosterend C1 -Callantsoog C1 1-1 ZAP C3-De Koog C1 2-3 WGW D2-Texel'94 D1 0-5 Texel'94 D2-HCSC D1 0-5 Texel'94 D3-Succes D2 5-0 Texel'94 D4-Succes D3 10-0 BKC D3-Texel'94 D5 0-14 Den Helder D2-Oosterend D1 1-3 De Koog E1 -Den Helder E7 afgelast Meisjesvoetbal Oosterend MB1-W'meer MB1 2-2 G-voetbal CJW-Texel'94 4-2 Texelse pupillencompetitie SVCF1-ZDHF1 3-1 SVO F1-SVO F2 11-1 Liverpool-Arsenal 3-1 Real Madrid-De Koog F1 6-1 Texel'94 E3-Texel'94 E4 3-3 Texel'94 E2-Texel'94 E5 1-2 SVO E1-De Koog E1 4-1 Texel'94 E1-Texel'94 MD2 3-1 Zondag 2 november Texel'94-Berdos 2-5 Oosterend-Dirkshorn 2-6 ZDH-Twisk 5-0 Vesdo-De Koog 1-1 Texel'94 2-Zeevogels 2 bezoekers niet opgekomen Con Zelo 3-Texel'94 3 4-5 Succes 5-Texel'94 4 4-11 Oosterend 2-DWOW 3 2-5 Meisjesvoetbal Texel'94 MA1-Limmen MA1 0-3 Recreatievoetbal De Koog-De Waal 0-3 Oosterend-Texelse Boys 3-1 Het G-team van Texel'94 heeft za terdag een dragelijk verlies gele den. In Amersfoort werd het tegen de Christelijke Jongemannen Voetbal Vereniging (CJW) 4-2 voor de thuisploeg, dat met een straat lengte voorsprong aan kop gaat. Texel'94 moest flink wat spelers mis sen in Amersfoort, waar de wedstrijd wegens de lange reisduur van de Texelaars om 12.00 uur begon in plaats van om 10.00 uur. Theo Franchimon. Raymond Molanus en Peter Tuitman waren verhinderd, ter wijl de 46-jarige Frans Bos gezien zijn leeftijd heeft besloten geen uit wedstrijden meer te spelen. Begelei der Klaas van den Berg bepaalde dat wie de wasbeurt heeft ook de aan voerder is, zodat de band dit keer om de arm van Jan Frans Haveman ging. Het was de aanvoerder van CJW die het eerst van zich deed spreken. Al na een paar minuten knalde hij de bal hard in de linkerhoek, waardoor het 1-0 stond. Vlak erna wilde Martijn Verbeeke opruiming houden in het eigen strafschopgebied, maar de bal verdween via een tegenstander in het doel van Chris Zijm. Paul Bakker was na goed voorbereidend werk van Jimmy Ponniah dichtbij een tegentreffer, maar hij schoot naast. Na een korte rust mocht de lange verdediger van CJW ongehinderd opstomen richting het doel van Texel'94 Doelman Zijm was kansloos op zijn schot (3-0). De Texelaars ga ven nog met op en uit een vlotte com binatie van Paul Bakker en Jimmy Ponniah schoot de laatste hard en laag in de rechterhoek. Echt span nend werd het echter niet. want een foutje van keeper Zijm leidde de 4-1 in. Zijm revancheerde zich in de slot fase door de bal door middel van een prachtige uittrap bij Jimmy Ponniah te bezorgen, die de ver uitgekomen keeper verschalkte. Zaterdag speelt Texel'94 op eigen terrein tegen Voorland uit Amster dam, dat op de derde plaats staat. Zaterdag 8 november Texel'94 A1 -SVAP'74 A1 13.30 Duinrand S B1-Texel'94 B1 14.00 Texel'94 B2-Koedijk B4 13.30 Oosterend B1-BKC B2 13.45 HCSC C1-Texel'94 C1 11.00 Con Zelo C1-Texel'94 C2 14.00 Texel'94 C3-Den Helder C3 11.45 BKC C1 -Oosterend C1 12.45 De Koog C1 -Oudesluis C1 13 30 Texel'94 D1 -BKC D1 11.45 BKC D2-Texel'94 D3 12.45 Geel Zwart D2-Texel'94 D4 10.00 Texel'94 D5-DWOW D2 11.45 Oosterend D1 -W'waard D1 11.45 Wiron E2-De Koog E1 11.45 G-voetbal Texel'94-Voorland 13.30 Texelse pupillencompetitie ZDH F1-Real Madrid 9.30 De Koog F1-Liverpool 9.30 SVO F2-SVC F1 9.30 Arsenal-Barcelona 9 30 Texel'94 E4-Texel'94 E2 10.30 Texel'94 E5-TexeV94 E1 10.30 De Koog E1 -SVC E1 10.30 Texel'94 MD2-SVO E1 10.30 Zondag 9 november Hollandia T.-Texel'94 14.00 De Koog-Knollendam 14.00 WSW-Oosterend 14.00 Zuidermeer-ZDH 14.00 Den Helder 3-Texel'94 2 13.00 Texel'94 3-Hollandia T. 4 12.00 Texel'94 4-DWOW 2 12.00 Den Helder 5-Oosterend 2 10.00 Meisjesvoetbal Limmen MA1-Texel'94 MA1 12.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 John Vlaming en Erik Jan Geus toonden een sterk herstel na een matige start in de competitie van klaverjasclub Den Burg. Door de vierde ronde te winnen, stormen zij de top tien van het algemeen klassement binnen, dat nog steeds wordt aangevoerd door Gerda en Freek Veeger. Voor Vlaming en Geus had deze com petitie een stroeve start. Na drie ron den bezetten zij slechts een dertiende plaats in het algemeen klassement, beneden het niveau van dit sterk spe lende koppel. In de vierde ronde be haalden zij 7780 punten, vooral dank zij een ijzersterk tweede spel. waarin een topscore van ruim 2500 werd gehaald. Dankzij dit resultaat stijgen zij naar een negende plaats in het klassement. Erik Boogaard en Rob Stapersma spelen de hele competi tie al sterk. Zij speelden voor de tweede achtereenvolgende keer bo ven de 7000 punten (7691) en zetten daarmee hun opmars in het klasse ment voort. Zij stijgen van de derde naar de tweede plaats. Theo en Gerard Witte behaalden met 6974 punten een derde plaats. Wil en Peter van Heerwaarden tekenden voor de vierde plaats met 6798 punten, goed voor twee plaatsen winst in het alge meen klassement. Zij bezetten nu de twaalfde plaats. De leiders in het klassement wisten met enige moeite hun eerste plaats vast te houden door in deze speelronde met 6784 punten vijfde te worden. Zij leiden nog steeds, met een kleine voorsprong op Rob Stapersma en Erik Boogard. Theo en Gerard Witte maken de top drie vol. Gemiddeld werd deze avond 6247 punten gespeeld, bepaald geen hoge score. Er werden 29 marsen ge speeld. Door met haar paard Rosko alle drie onderlinge wedstrijden van manege Kikkert uit De Koog te winnen, wist Caroline Wetenkamp beslag te leg gen op het kampioenschap. Zij kwam uit in de categorie half-gevorderden. De laatste wedstrijd van het seizoen werd zondag verreden. Er deden 35 ruiters in drie verschillende catego rieën mee. gejureerd door lm Blank voort uit Ruurlo Zowel de groep beginners als de groep gevorderden was opgedeeld in twee categorieën; beginners zonder wedstnjdervaring en half-gevorderden. Uitslagen: Beginners 1 1 Marloes van Rongen op Elfi; 2. Merel van Rongen op Dusty; 3. Nikki Spoelstra op Elfi. Beginners 2.1 Tessa Cofino op Elfi: 2 Madeion Vonk op Elfi; 3. Elise Vonk op Tuc. Half-gevorderden. 1Caroline Wetenkamp op Rosko; 2. Susan Cofino op Alwin, 3. Suzanne de Vries op Rosko. Gevorderden 1. Joyce Groenewegen op Emandia; 2 Virginia Witte op Mano; 3 Amy Groenewegen op Tuc. Bij boekhandel Het Open Boek aan de Binnenburg te Den Burg kunnen gedurende de maand november ledenkaarten voor IJsclub Den Burg worden afgehaald. De kaarten kosten €5,- voor volwassenen en €2,50 voor kinderen tot en met 15 jaar. Wie tij dens een vorstperiode lid wil worden betaalt €10,- (kinderen €5,-). Eenma lige toegang tot de baan kost €1,50, respectievelijk €0,50. Kinderen tot en met zes jaar hebben gratis toegang.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5