Jutters Flora houden 'eurodag' Spannend sprookje 6 dfiüün \&mm Agenda Excursies ftaf/i(uf(/iahm Zwemmers naar ereplaatsen .TEXELSE COURANT" Zaterdag 8 november Middag voor alleengaanden FNV Vrouwen De nacht van Martin Trap Zwarte markt in manege Hoogwater te Oudeschild Vrijdag 7 november Zaterdag 8 november Zondag 9 november Maandag 10 november Dinsdag 11 november teso BEN HENDRIKS 7Vint"1 KART1NG "ÜXEL T Party Night Martin Trap Spec n 2 tieetl a 1000 m kampeer- en ruitersportartikele Echtpaar Caspers oppermachtig Volleyballers spelen thuis Training Tevoko Raadsvergadering Frits Witte wint menwedstrijd Smit en Van Tunen winnen dr Springwedstrijd in Akenburg Basketbaliers in De Koninghal Publieksbali< 's middags rus CAFE DE ZWAAi VRIJDAG 7 NOVEMBER 2003 Staatsbosbeheer verzorgt geregeld rondleidingen door de Geul, de Muy en de Slufter. Opgave.en inlich tingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 begint een rondleiding door de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg (halverwege Den Burg en Oudeschild). Deelname. €6,-. De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt zondag 9 november voor de laatste keer dit jaar een middag voor 'alleengaanden'. Onder het genot van een kop koffie of thee, een hapje en een drankje kunnen bezoekers elkaar ontmoeten. Wellicht komen daar gezamenlijke activiteiten op zon- en feestdagen uit voort. De middag begint om 15 00 uur en wordt gehouden in dienstencentrum de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Deelname kost €3,50 Leden van de FNV Vrouwenbond komen dinsdag 18 november in de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg bijeen. Centraal staat de Wet Werk en Bijstand, die in januari verandert. Wat de gevolgen daarvan zijn, wordt verteld door Sietse van der Heide, werkzaam bij de dienst Sociale Zaken op het gemeentehuis. Wie vragen heeft, kan deze stellen. De avond begint om 20.00 uur. Ter afsluiting van het seizoen hou den de jutters van Schipbreuk- en Juttersmusem Flora zaterdag en zondag 'eurodag'. Belangstellenden kunnen tegen een entreeprijs van één euro van 10.00 tot 17.00 uur de gejutte spullen bekijken, evenals de oude trekkers, landbouwmachines en uiteenlopende curiosa. Flora ligt aan de Pontweg, halverwege Den Burg en De Koog. De belangstelling voor Flora is groot, vertelt Jan Uitgeest, één van de jutters die het museum draaien de houden Komend weekend hopen ze de 16.000ste bezoeker te Filmnieuws In Cinema Texel draait vanaf mor gen 'Drakenheuvel', een spannend en mysterieus sprookje voor kinderen. Het speelt zich af in een land hier ver vandaan en gaat over een verborgen schat, die door bijzondere krachten naar een geheime plaats is getoverd en wordt beschermd door vier poor ten: vuur, water, aarde en lucht. In 'The Matrix Revolutions', het derde en laatste deel van de Matrix-trilogie, weten de machines Zion binnen te dringen. De oorlog tussen de mensheid en de machines wordt in de rokende resten van de echte wereld uitge vochten. De film is geregisseerd door Andy en Larry Wachowski en kent sterren als Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie- Anne Moss. Eveneens geprolongeerd bij de Texelse bioscoop is 'Phileine zegt sorry', een romantische komedie van Nederlandse makelij van Robert Jan Westdijk, die op het Filmfestival onlangs vier Gouden Kalveren in de wacht sleepte. Het betreft een verfilming van het gelijknamige boek van Ronald Giphart, met Kim van Kooten, Michiel Huisman en Roland Fernhout als hoofdrolspelers. Phileine reist haar vriend Max achterna, die meedoet aan een internationaal Shakespeare- project Daar vermoedt ze dat hij meer is geïnteresseerd in zijn tegenspeelster Joanne dan in haar. Een film met een hartstoch telijke slotscène. In 'Bad Boys 2', die eveneens nog een week extra draait, worden detectives Mike Lowrey (Will Smith) en Marcus Burnett (Martin Lawrence) toegevoegd aan een technische eenheid die de handel in verdovende middelen onderzoekt. Ze stuiten op een complot waarbij een gevaarlijke onderwereldfiguur (Jordi Molla) is betrokken. Een vrouw zorgt ervoor dat de werkrelatie tussen de twee politiemannen in het gedrang komt. Alleen door werk en privé gescheiden te houden, kunnen ze de missie tot een goed einde brengen. Voor wie zich graag wil laten ver rassen door een film die officieel nog niet uit is, is er maandag een 'sneak preview'. kunnen verwelkomen. Het oude record, dat vorig jaar op 12.600 werd gesteld, is inmiddels allang gebroken. 'Het gaat hartstikke goed, ondanks de warme zomer. In juli hadden we veertig procent méér mensen dan vorig jaar En op de twee motregendagen die we van de zomer hadden, liepen er hier 250 en 300 mensen binnen De eurodag wordt mede op verzoek van (Texelse) ondernemers gehouden, die zelf in de zomermaanden weinig tijd voor een bezoek hebben. Ze krijgen een enorme collectie te zien. De gejutte spullen liggen er opgeslagen in twee grote schuren. De oudste wer den meer dan zestig jaar geleden op het strand gevonden Belangstelling verdient ook de ten toonstelling over de geschiedenis van het loods- en reddingwezen. Deze bestaat uit zo'n 150 foto's, als mede de nodige attributen, waaronder de rubberboot van de Activ, een schip met Zweedse jonge lui dat met man en muis verging en waarvan de reddingsloep aanspoel de op Texel. Een ander belangrijk deel van het museum bestaat uit oude trekkers en landbouwwerktui gen, die staan opgesteld op zo'n 500 vierkante meter. Bijzonder zijn ook de honderden naamborden. Maar het meest tot de verbeelding spreken misschien wel de jutters zelf, die de bezoekers ongetwijfeld zullen trakteren op de nodige span nende verhalen over hun belevenis- Martin Trap draait zaterdag 8 november platen in discotheek Question Plaza, ter gelegenheid van Manege Akenburg biedt zaterdag 8 november onderdak aan een enor me zwarte markt, die er jaarlijks wordt gehouden. Er staan ruim veertig kramen, terwijl er boven dien een reservelijst is met stand houders voor wie er door de grote drukte geen plaats te vinden was. De markt duurt van 12.00 tot circa 17.00 uur. De entree bedraagt €0,50. Bezoekers krijgen voor dat bedrag tevens een lootje, waarmee ze aan het eind van de dag kans maken op een mooie prijs. Speciale aandacht vraagt de organisatie voor ponyclub De Kleppertjes, die zelfgebakken oliebollen aan de man brengt ter versterking van de clubkas. Kraamhouders zijn vanaf 10.00 uur welkom om hun stand op te tuigen een festijn dat 'de nacht van Martin Trap' is genoemd. Het WD-raadslid, die als tiener al als disc-jockey actief was in het uitgaanscircuit, begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. Zondag 9 november wordt van 15.00 tot 18.00 uur een 'After Party' gehouden in Question Plaza. Vanavond (vrijdag) is er vanaf 22.00 uur 'The Party Mix'. Ook bij deze evenementen hebben bezoekers gratis toegang. Vr. 7 7.14 en 19.45 u. Za 8 7.54 en 20.30 u Zo. 9 8.24 en 20.54 u. Ma. 10 8 50 en 21.05 u. Di. 11 9.26 en 21.35 u. Wo. 12 9.35 en 22.05 u Do. 13 10.07 en 22.37 u. Vr 14 10 34 en 22.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 9 november op om 7.47 en gaat onder om 16 57 uur 9 november volle maan. In de hervormde kerk van Den Burg wordt vanaf 10.00 uur een bazaar gehouden. Om 20.00 uur begint een bingo in het naastgelegen De Schakel. De Vogelwerkgroep houdt een bonte avond met lezingen en dia's in het gebouw van het Rode Kruis aan de Jonkerstraat in Den Burg Aanvang 20.00 uur. Dr. Fred Jansen geeft in sterren wacht De Jager (EcoMare) een lezing met de titel 'Astronomische effecten op het klimaat van de oce aan' Toegang €2,50. Aanvang 20.00 uur, In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22 00 uur 'The Party Mix'. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 18.30 en 21.30 uur), Phileine zegt sorry (19.00 uur) en Bad Boys 2 (aanvang 21.45 uur). Schipbreuk- en Juttersmuseum Flora (Pontweg, halverwege Den Burg en De Koog) houdt vandaag en mor gen 'eurodag'. Belangstellenden mogen voor de prijs van één euro naar binnen. Op het crossterrein aan de Hoofd weg in Eierland wordt van 12.00 tot 17.00 uur een motortrial van de MAB-dub gereden. In manege Akenburg aan de Aken- buurt is van 12.00 tot 17.00 uur een zwarte markt. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur het Texelfestival van de gezamenlijke fanfarekorpsen KTF, Excelsior en DEK. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 20.00 uur de slotavond van Oosterend Present. DJ Martin Trap draait vanaf 22.00 uur platen in discotheek Question Plaza in Den Burg. Toegang gratis. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 15.00, 18.30 en 21.30 uur), Drakenheuvel (15.15 uur), Phileine zegt sorry (19.00 uur) en Bad Boys 2 (aanvang 21.45 uur). Schipbreuk- en Juttersmuseum Flora (Pontweg, halverwege Den Burg en De Koog) houdt ook vandaag 'euro dag'. Belangstellenden mogen voor de prijs van één euro naar binnen. In manege Akenburg aan de Aken- buurt beginnen om 11.30 uur springwedstrijden voor pony's en paarden. Iedere zondags van 12.00 tot 13.00 uur en iedere woensdag van 11.00 tot 12.00 uur en is er op golfbaan De Texelse introductieles voor ieder een die kennis wil maken met de golfsport. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt vandaag en volgende week het Eenakterfestival gehouden. Met deelname van Texelse toneelvereni gingen Aanvang 14.00 uur Voorleesdub 'De Zwoegende Boezems' verzorgt een middag in restaurant De Texelse Luwte (War moesstraat 2, Den Burg). Met mede werking van Theun de Winter, Driek van Wissen, Jeroen Zijlstra en Carel Helder. De toegang bedraagt €10,- Aanvang 15.00 uur In discotheek Question Plaza in Den Burg wordt van 15.00 tot 18.00 uur een 'After Party' gehouden. De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt voor de laatste keer dit jaar een middag voor 'alleengaan den'. Locatie is de (nieuwe) Buure ton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Aanvang 15.00 uur De 'Dancers for Christ' treden op in gebouw Eben Haezer van de baptis tengemeente aan de Julianastraat in Den Burg. Evangelist Dick Wol- bers houdt een overdenking. Aanvang 18.50 uur. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 15.00, 18.30 en 21.30 uur), Drakenheuvel (15.15 uur), Phileine zegt sorry (19.00 uur) en Bad Boys 2 (aanvang 21.45 uur). In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse raads vergadering. In Tusse de Banke aan de Groene- plaats in Den Burg begint om 20.00 uur een bibliotheekavond van de Historische Vereniging. In het Kerkelijk Centrum aan de Peperstraat in Oosterend begint om 20.00 uur een gespreksavond over liturgie. Met medewerking van dominee Petra Barnard, pastor Ed Moltzer en dominee S. de Vries. Deelname kost €8,-. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 20.00 uur) en Phileine zegt sorry (20.30 uur). TESO zet maandag van 9.35 tot 16.05 uur een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een af vaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.05 uur vanuit Den Helder en 13.35 vanaf Texel zijn op die dag uitslui tend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. MET DE ZEESTER-TX35 VANII DE HAVEN VAN OUDESCHIl Winterprogramma 2 uurtjes garnalenvissen en. naar de zeehonden Zaterdag 8 november 12.30 u Zondag en woensdag. 12.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 8 ZATERDAG 8 NOVEMBï vanaf 22.00 uur - live Engels- en Nederlandstalige mus Ojoerdeeij/eethuis. Met vernieuwde menukaart' Geopend: woensdag t/m zaterd va. 16 00 uur. Zondag v.a. 12.00 Maandag en dinsdag gesloten - «iiVCR. -^aSSiy.J# Rozcndijk 17, Q 312156 □EN BURG AKENBUURT 11 TEL. 31391 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar; Circuitbaan (v.a. 12 jr.) Kantine terras Midgetgolf speeltuin vanaf 22 uur vri] entree Kampeercent Splnbaan 14 Den Burg Tel 0222 Fenny en Rob Caspers hebben met overmacht de vijfde ronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Zij wisten als enige koppel de barrière van 7000 punten te slechten. Gerda en Freek Veeger behouden de leiding in het algemeen klassement. Fenny en Rob Caspers zijn al jaren een vaste waarde in de top drie. Dit seizoen behaalde het echtpaar nog geen al te hoge scores, hoewel er ook niet slecht werd gescoord. Dankzij deze regelmaat draait het ervaren duo 'gewoon' weer mee in de top vijf. Deze week behaalden ze in vier ge lijkmatige ronden een score van niet minder dan 7429 punten, hun beste score tot nog toe. Het leverde een plaatsie winst op in het klassement, waarin ze nu derde staan. Ook Willem Koomen en Bart Weijdt zijn goed bezig. Vooral de laatste twee weken loopt het prima. Deze week speelden zij 6928 punten bij elkaar, goed voor de tweede plaats. Winst in het algemeen klassement leverde die score met op. Zij blijven zesde. Arend Dijker en Piet Moree veroverden de derde plaats. Ook zij zijn met een regelmatig seizoen be zig, al zijn de toppen wat minder hoog en de dalen wat dieper dan van de rondewinnaars. Dijker en Moree be haalden 6835 punten. Daarmee ver stevigden ze hun plaats in de top tien, waarin ze nu achtste staan. De leiders in het klassement, Gerda en Freek Veeger, tekenden met 6767 punten voor de vierde plaats. Daar mee deden ze goede zaken voor het algemeen klassement, vooral omdat de twee belangrijkste concurrenten een zware avond hadden. Ze behou den de leiding in het klassement. Frans Stark en Bas Tromp behaalden met 6733 punten de vijfde plaats. Ook zij schoten er voor het klasse ment met veel mee op. Ze blijven vijfde. Het gemiddelde was met 6266 pun ten aan de magere kant. Dat kwam vooral doordat de marsen deze avond wel erg duur waren. Er werden er slechts 21 gespeeld. In het alge meen klassement behouden de Veegers de leiding, voor duo's Erik Boogaard en Rob Stapersma en Rob en Fenny Caspers. Gerard en Theo Witte bezetten nu de vierde plaats Vijf teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag 8 november een thuiswedstrijd, in sporthal Ons Genoegen in Den Burg, Hoogtepunt is ongetwijfeld de wedstrijd tussen het eerste damesteam en Zaanstad 2, die om 15.00 uur begint. De Texelse vrouwen zijn in de race voor het kampioenschap en promotie naar de derde divisie, maar de tegenstan der zal ongetwijfeld hevig verzet wil len plegen. Ook de andere vrouwen teams van Tevoko lijken goed op dreef. Het tweede speelt tegen Los'82 (aanvang 13.30 uur), het derde tegen Los'82 2 (15.00 uur). Het heropgerichte eerste herenteam speelt tegen Dinto 5 en begint om 13.30 uur. Het B-jeugdteam treedt om 15.00 uur in het strijdperk tegen De Boemel. In verband met de bedrijven- presentatie in de Burgemeester De Koninghal worden de trainingen van volleybalvereniging Tevoko van woensdag 12 en donderdag 13 no vember in de sportzaal van OSG de Hogeberg gehouden. De gemeenteraad komt dinsdag in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis in Den Burg. De verga dering begint om 19.30 uur en wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Vaststelling besluitenlijst van 14 oktober 5. Beslissing bezwaarschrift voorbereidingsbesluit 6. Natuur- en landschaps- beleidsplan 7. Verzoek aanleg modelracecircuit Model Racing Texel 8. Subsidieverordeningen 9. Investeringssubsidies 10. Evaluatie gesubsidieerd peuter- speelzaalwerk 11Najaarsnota 2003 12. Financiële- en controleveror deningen art. 212, 213 en 213a Gemeentewet 13. Vergaderschema raads- en commissievergaderingen 14. Post onvoorziene uitgaven, investeringsplan 15. Ingekomen stukken 16. Rondvraag 17. Sluiting Frits Witte heeft zondag de eerste wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal gewonnen. De menner be haalde met zijn span Friezen een klinkende overwinning in proef 2 en zette de concurrentie in ma nege Akenburg daarmee direct op achterstand. In verband met het grote aantal deel nemers - er deden maar liefst 22 aan spanningen mee - stonden er zondag alleen dressuurwedstrijden op het programma Er hadden zich twee nieuwe combinaties aangemeld, maar deze moesten door omstandig heden verstek laten gaan. Er waren vijf nieuwe paarden. Piet Beers en Gerard de Ridder reden de dressuur voor het eerst met een tandemspan, waarbij twee paarden voor elkaar lo pen. Net als in voorgaande jaren kon worden gekozen uit een lichte en een zware proef. Frits Bakker was opper machtig in proef 2. Hij verzamelde slechts 48 strafpunten. Frans Bakker werd tweede met 57 strafpunten, ge volgd door Robert Frido Boom (61) en Cor de Lugt (63). In proef 1 was het een stuk spannender. Greet van der Spruyt en Henk Spigt liepen bei den tegen 56 strafpunten aan. Wendy van Elk en Alma Stendert kregen er 57. De volgende wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal wordt verreden op zondag 30 november Dan staan vaardigheidsproeven op het pro gramma, waarbij de bekende kegel tjes moeten worden omzeild. De tweede klaverjasdrive voor het goede doel in De Witte Burcht trok dinsdag veel belangstellenden. De 20 vrouwen en 24 mannen vormden sa men 22 koppels. Zij scoorden een ge middelde dat met 6176 punten aan de lage kant was. Slechts één kop pel haalde meer dan 7000 punten. Dat waren, evenals bij de vorige drive, Thijs Smit en Jan van Tunen, die 7845 punten bij elkaar kaartten. Twee kop pels haalden minder dan 5000 pun ten. De poedelprijs was voor een score van 4880 punten. De volt drive wordt gehouden op dms december. Uitslagen 1 .Thijs Smit en Jan van Tunen. 7845: Witte en Janme Wonder 6774. 3.Job' en Cor Bakker. 6689; 4 Bertus Witte- Wiering, 6588; 5.Janme van Heerwas Nel Koomen. 6566; 6 Nel van der Veene de Groot, 6531; 7.Chris Schraag er- Caspers. 6357; 8 Lia van Leersum en R der Gracht. 6380; 9.lna van Tunen Bakker. 6137; 10.Miep Witte en Ma 6057 Texelse zwemmers hebben zon dag uitstekend gepresteerd bij wedstrijden in Den Helder. Het be trof het eerste deel van een drie kamp, waarin ZWV Nereus uit Zaandam, Noordkop-Zeemacht uit Den Helder en ZV Hoorn tegen el kaar uitkomen. De Texelaars zijn allemaal lid van de vereniging uit Hoorn. Meest succesvol was de 17-jarige Simone de Wit. Zij zwom op de 200 meter rugcrawl in een tijd van 2.42.78 minuten naar de overwinning. Op de 100 meter wisselslag eindigde ze in 1.15.79 als tweede. Een zege boekte ze ook met de estafetteploeg van Hoorn op de 4 x 50 meter vrije slag. De 18-jarige Wouter Dogger won de 200 meter rugcrawl in een persoon lijk record van 2.26.49 minuten. Een derde plaats was voor hem wegge legd op de 50 meter vlinderslag. Hij tikte aan na 30.44 seconden. Sverre Eschweiler (10) repte zich in een nieuwe persoonlijke toptijd van 1.16.57 naar de overwinning bij de minioren. Ook de 100 meter wissels lag werd een prooi voor hem, we derom met een persoonlijk record (1.25.20). De estafetteploeg mixmioren waarvan Eschweiler lid was. werd derde op het nummer 4 x 50 meter vrije slag. De 11 -jarige Debbie Bakker zwom een persoonlijk record op de 100 meter vrije slag. De tijd, 1.28.58, was goed voor de 25ste plaats bij de (vol wassen) dames. Op de 100 meter wisselslag tikte zij in 1.40.94 als zes tiende aan. Leden van rijveremging De Wadden- ruiters en ponyclub De Kleppertjes houden zondag een officiële spring wedstrijd in manege Akenburg. De eerste die in de bak verschijnt is de allerkleinste pony in klasse B. Klasse M is de hoogste klasse van de pony combinaties waarin wordt ges! de paarden rijden de deelnen de klassen B tot en met ZZ In hoogste klasse voor amateurs ten hindernissen van 1,35 met' den overwonnen. De wedstrijd om 11.30 uur en duurt tot or* 16.00 uur. Aansluitend kunnen die nog niet aan officiële weds deelnemen een oefenparcours Het herenteam van basketbalver eniging De Mareis speelt zijn thuis wedstrijden voor het eerst ook echt thuis, in plaats van in Den Helder. Thuishaven is de Burgemeester de Koninghal in Den Burg, door de 'zeer geschikte houten vloer' volgens de basketballers 'een uitstekende loca tie'. De Texelaars hebben dit seizoen nog geen wedstrijd kunnen winnen, maar willen daar zondag graag ver andering in brengen, wanneer HBO 2 uit Heerhugowaard om 16.30 uur op bezoek komt. Het publiek kan de wedstrijd bekijken vanaf het podium. Blijkbaar weet nog niet iedere de centrale publieksbalie HelI plein in het raadhuis elke wi met alleen 's morgens (vanaf 9! maar ook 's middags tot 16.01 geopend. Het valt op dat het 's morgens druk is, vooral op' dag. zodat er soms gewacN worden, 's Middags daarentt het rustig tot stil. Het college dat de aanloop zich voor ee naar de middag zal verleggen

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6