I Dames Tevoko lijden teleurstellende nederlaag pakt zege op HBC in slotfase Fexel'94 boekt remise in Tuitjenhorn m TEXELSE /couRANT Mareis actief op eerdere fronten Zaalvoetballers Klif terug op kop Voetbalprogramma De Koog verliest van Knollendam ZDH speelt gelijk in Zuidermeer Van der Vis met pech toch naar ereplaats Visvogels stevig op koppositie Nico Tessel viskampioen Kareteka's naar NK in Den Haag nnend moment tijdens de basketbalwedstrijd De Marels-HBC DINSDAG 11 NOVEMBER 2003 (Foto Harry de Graaf) it herenteam van basketbal- ireniging de Mareis heeft zondag de Burgemeester de Koninghal i spectaculaire wijze de eerste «winning van dit seizoen ge lekt. In de laatste seconden be ste de ploeg de wedstrijd, die ndigde in 34-33. Mareis speelde tegen HBC uit terhugowaard in de eerste helft een ntrekkelijke wedstrijd. Door met nman-to-man-verdediging te spe- lag het veld open en kon onder ding van point-guard Eric Heijenk ar hartelust worden gecombineerd, oral de rentree van power-forward ui Inpijn gaf de Texelaars hoop op n eerste overwinning. Gedurende gehele wedstrijd gingen de num- irtwee (HBC) en hekkensluiter uit competitie (de Mareis) gelijk op. itéén punt achteren nog acht se conden te spelen legde Eric Venneker aan voor ogenschijnlijk het laatste schot van de wedstrijd, dat afstuitte op de voorkant van de ring Tot op luchting van het talrijke publiek pakte de scherp spelende Nico Kikkert de rebound. Met slechts zes seconden op de klok ging Kikkert omhoog om de overwinning binnen te dunken. De tegenstander zag zich genoodzaakt de Texelse center foutief te stoppen en maakte een harde overtreding. De oplettende arbitrage zag dit en gaf de Mareis twee vrije worpen. Onmiddel lijk besloten de Texelaars tot twee time-outs. Reden hiervoor was de matige vrije worp van Kikkert in de eerste drie wedstrijden van het sei zoen. En tevens om bij een gelijkspel een eventuele verlenging te bespre ken In een muisstille zaal hield Kikkert zijn zenuwen in bedwang en wierp beide vrije worpen er feilloos in. HBC kwam nog tot een schot, maar de goed spelende verdediging van de Mareis maakte het de schutter moei lijk. Zijn poging verdween over de achterlijn, de Mareis konden opge lucht naar het scorebord kijken: 34- 33. De polonaise werd ingezet door collega-center Pieter Dogger en even leek het alsof de Mareis het kampioensschap al binnen hadden. De zwaarbevochten zege werd als een compliment beschouwd aan de nieuwe trainer Ruud Verstraten. Hem komt de eer toe dat Kikkert zijn schottechniek vanaf de vrije worplijn aanzienlijk heeft verbeterd en dat de Mareis, vooral aanvallend, een herbo ren indruk maken. Scores Nico Kikkert 13. Chris Schlepers 8. Ene Heijenk 4, Eric Venneker 3, Paul Inpijn 2, Pieter Dogger 2, Ruud Verstraeten 2 i eerste overwinning van De els, afgelopen zondag op HBC, tekenend voor de wijze waarop basketbalvereniging dit seizoen Igestart. Eerst wat moeizaam, jar na verloop van tijd is de weg koog is gevonden. De club mag 1 verheugen in een flinke aan- bij de Jeugd. vereniging telt 45 leden, van wie groot deel jeugdigen. Ze trainen ^der leiding van oefenmeester ihael Groot, die voor zijn opleiding n stage volgt bij Sportservice Texel, sed kunnen basketballen en les ren zijn twee verschillende dingen, kunt aan de trainingen duidelijk n dat Michael ervaring heeft op het bied van sport en spel', vertelt Nico (kert, sinds september voorzitter i De Mareis. Groot geeft op dins- •j vier trainingen aan de jeugd van ot 15 jaar. Ze zijn naar leeftijd on verdeeld in benjamins, mini's, as- anten en gevorderde aspiranten, 's onds trainen de junioren en de se- iren onder leiding van Ruud Vers ten. Alleen de senioren spelen tot sver wedstrijden, voor de jongere elers is nog geen wedstrijd- igramma, omdat dit nog teveel geleiding vanuit Den Helder vergt, ntoch te kunnen spelen, worden irnooien en oefenwedstrijden ge ilden. Omdat het damesteam is geheven, trainen de overgebleven mes met de heren mee. Het morenteam speelt in competitie band tot en met Hoorn en Heerhugowaard aan toe. Het nieuwe bestuur, dat naast Kikkert bestaat uit penningmeester Jaap de Wijk en wedstrijdsecretaris Eric Heijenk, spant zich op meerdere fronten in om de club nieuw leven in te blazen. Zo verschijnt er regelmatig een nieuws brief en is een sponsorcommissie in het leven aeroepen. Dankzi| een zeer ruime overwinning (9-1) op Texel'94 heeft Klif de kop positie in de hoofdklasse zaalvoetbal heroverd op J'elleboog. Ook Ooster end maakte geen fout. De ploeg ver sloeg De Krim 1 met 6-1 en is nu medekoploper. Opvallend was de winst van De Krim 2 op Mantje 3, dat vorige week Mantie 1 nog wist te ver slaan. Mantje 1 herstelde zich enigs zins en won met 5-3 van Mantje 2. Klif en Oosterend staan na zeven ronden bovenaan met negentien punten. J'elleboog volgt met zeventien pun ten op de derde plaats. Mantie heeft er zestien en staat vierde. Komende vrijdag staat een volledig ronde op het programma, met als uit schieter de wedstrijd tussen de kop lopers Klif en Oosterend, die om 19.55 uur begint. Uitslagen De Krim D3-De Krim D2 2-6; De Krim C1-De Koog C1 2-4; Klif C1-Klif C2 2-1; Texel'94 7- Texel 5 0-6, Texel'94 4-Mantje 4 6-5; J'elleboog E1-De Krim E1 0-5; Texel'94 6-Texel"94 8 2-12, De Krim 4-De Krim 5 4-2; J'elleboog 4-Klif 2 5- 2; J'elleboog 3-De Krim 3 11-3, Texel'94 2- Oosterend 2 2-8; De Krim 2-Mantje 3 3-2; Klif 1-Texel'94 1 9-1, De Krim 1-Oosterend 1 1-6, Mantje 1 -Mantje 2 5-3, Texel'94 3-NIOZ 1 5-1 Zaterdag 15 november Texel'94 A1 -Zwaluwen'30 A1 13.30 Texel'94 B2-JVC B3 13.30 LSW B2-Oosterend B1 13.30 Koedijk B4-De Koog B1 13.30 Oosterend C1 -ZAP C2 13.45 VIOS W. C1 -Texel'94 C1 14.00 Winkel C1-Texel'94 C2 14.00 BKC C2-De Koog C1 12.45 DWOW D1 -Texel'94 D1 11.30 Texel'94 D3-Oosterend D1 11.45 Texel'94 D4-ZAP D3 11.45 Den Helder D4-Texel'94 D5 10.00 De Koog E1 -ZAP E4 11.30 Texelse pupillencompetitie ZDH F1-Liverpool 9.30 SVOF1-SVCF1 9.30 SVO F2-Real Madrid 9.30 De Koog F1 -Barcelona 9.30 Texel'94 E3-Texel'94 E2 10.30 Texel'94 MD2-SVC E1 10.30 Texel'94 E5-SVO E1 10.30 Texel'94 E4-Texel'94 E1 10.30 Zondag 16 november Texel'94-LSW 14.00 ZDH-Jisp 14.00 Oosterend-Zuidermeer 14.00 Twisk-De Koog 14.00 Texel'94 2-Spirit'30 2 12.00 Bergen 3-Texel'94 3 13.30 Den Helder 4-Texel'94 4 12.00 Oosterend 2-W'waard 12.00 Meisjesvoetbal Texel'94 MA1 -RKEDO MA1 12.00 Recreatievoetbal Snerttoernooi in De Koog, het pro gramma staat elders in deze krant. i drie nederlagen op rij was er ndag eindelijk weer eens een ccesje voor Texel'94. In itjenhorn boekte de ploeg van «ner John Rep een geiijkspel (1 - tegen Hollandia T. Vriend en vij- d waren het er over eens dat de slag recht deed aan de krachts- rhoudingen. was zowel Texel'94 als Hollandia veel aan gelegen om te winnen, «ner Gerard van Stralen van de stheren had zijn ploeg afgelopen ek voorgehouden dat na de lessenreeks van de afgelopen ten een nieuwe overwinning de nsluiting met de middenmoot zou tekenen. Texel'94 had de winst 'd nodig om na nederlagen tegen fdos, Schagen en Koedijk de ge renzone van de ranglijst te ont- ichten en het zelfvertrouwen wat te vijzelen. John Rep kon op ortpark De Kuil met over zijn volle- Ie selectie beschikken. Martin orn, Maarten Broekman en nejan Kruithof ontbraken in ver- id met vakantie en blessures en Pieter List was nog niet beschik- sr Hun plaatsen werden opgevuld or Nico Schot, Jacob Krijnen en de Iers Pim en Ben Siebinga. tt zon en wind in de rug brachten bezoekers om precies twee uur, tiet beginsignaal van scheidsrech- Bijvoet uit Amsterdam, de bal aan 'rollen. De eerste kansen waren voor de thuisploeg. Na vijf minuten kreeg de thuisclub in kansrijke posi tie een vrije trap toegekend. Deze liep op niets uit. Amper een minuut later mochten de gastheren het wegens een handsbal van een van de spelers van Texel'94 voor de tweede keer proberen. Ditmaal schoot aanvaller Tom Dekker de bal hard en zuiver langs de Texelse muur en via de bin nenkant van de paal in het doel (1 -0). De gasten lieten zich met ontmoedi gen en vanaf de zijlijn coachte Rep zijn ploeg met de woorden 'vooral te blijven voetballen'. Verder dan enkele afstandsschoten kwamen de Texelaars vooralsnog echter met. In de vijftiende minuut dreigde het doek te vallen voor Texel'94 toen Hollandia T. voor de tweede maal scoorde. Ter wijl heel Tuitjenhorn juichte, bleef de Texelse grensrechter John Sessink zijn vlag in de lucht houden, ten te ken dat hij buitenspel had gesigna leerd. Gelukkig voor de Texelaars nam de scheidsrechter Sessinks waarneming over en bleef het dus 1 - 0. Na de wedstrijd verklaarde de scheidsrechter in de bestuurskamer uit dat hij verblind was geweest door de zon en de grensrechter in een betere positie verkeerde. Texel'94 bleef doorgaan. En met suc ces. In de negentiende minuut kopte Jacob Krijnen de gelijkmaker in de touwen (1-1). Enkele minuten later was het bijna weer raak, toen Ralph Koning op fraaie wijze een vrije trap nam. Maar de aanvaller die zijn voor bereidende werk had moeten afron den was in geen velden of wegen te bekennen. In het vervolg probeerden beide teams door hard te werken verandering in de stand te brengen, maar de verdedigers gaven geen ca deautjes meer weg. Na de rust verhoogde de thuisclub de druk, om een tweede treffer te force ren, maar de vanuit de dug-out door Rep gecoachte Texelse verdediging gaf geen krimp. De aanvallen van de thuisclub via de zijkanten leken ge vaarlijker dan ze in werkelijkheid wa ren. Bovendien stond keeper Heer schap steeds op de juiste plaats. Ondertussen probeerden de Texelaars hün aanvallers aan het werk te zetten, maar ook de verdedi ging van Hollandia leverde strijd om elke meter en wipt met van wijken. Zo'n twintig minuten voor het einde verdween een schot van de goed mee opgekomen verdediger Barry de Vries net over het doel van de gast heren. Vlak daarna werd Ton Dubbelt gewis seld voor Maurice de Groot. De spits kreeg al snel een mooie kans om de wedstrijd te beslissen, toen Jacob Krijnen vanaf de rechterkant een af gemeten voorzet gaf. De kopbal van De Groot was echter niet zuiver ge noeg, zodat de doelman redding kon brengen en de stand 1-1 bleef. Zondag speelt Texel '94 thuis tegen LSW uit Langedijk. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko heeft zaterdag een teleurstellende ne derlaag geleden. Tegenstander Zaanstad 2 bleek in sporthal Ons Genoegen een maatje te groot voor de Texelaars. De Zaankanters bewezen een sterk collectief te zijn, dat fel speelde en duidelijk van plan is snel terug te keren naar de derde divisie. Tevoko startte sterk. Spelverdeelster Conme Joling bediende haar aanvalsters met goede passes en snelle set-ups, terwijl het Zaanse blok geregeld haperde. Scherpe services stelden de veldverdedigmg van Zaanstad op de proef Het Texelse blok sloot wel goed en zorgde voor de nodige punten. Ondanks een sterke eindsprint van Zaanstad trok Tevoko aan het langste eind (28-26). In de tweede set bleek Tevoko al veel te hebben gegeven, terwijl Zaanstad de touwtjes nog aan kon trekken Moeilijk verwerkbare services haal den de angel uit het Texelse aanvals- spel, waardoor de Zaanse ploeg de kans kreeg haar eigen agressieve aanval scorend te bekronen (17-25). Ondanks een verdienstelijk debuut van nieuwkomer Eline Feldbrugge wist Tevoko het tij in de derde set met te keren De sterke veldverdediging van de Zaanse dames ving de Texelse aanval goed op en bracht de eigen aanvalsters in de gelegenheid om punten te scoren (11 -25). In de vierde set trok Tevoko nog eens alle registers open. Ivette de Ruyter sloeg haar smashes goed naar de vloer en de blokkering sloot beter, maar het was niet voldoende. De killersmentaliteit van de Zaanse aanvalsters zorgde voortdurend voor keihard afgeronde aanvallen en be slissende punten. Scheidsrechter Koos Doeven noteerde een 1 -3 ver lies voor Tevoko, waarmee Zaanstad de concurrentie wellicht nu al defini tief heeft afgeschud in de race om het kampioenschap. Herenteam Na twee jaar afwezigheid speelde het heropgerichte herenteam zijn eerste thuiswedstrijd. Tevoko begon voort varend tegen Dinto 5, dat met slechts vijf spelers was komen opdagen. Tot de stand van 5-5 konden de gasten het nog bijbenen, maar na een goede serie opslagen van Eric Ie Roux werd de eerste set gemakkelijk met 25-8 binnengehaald. In de tweede set kreeg Dinto meer greep op het spel van de Texelaars en ontstond er een leuke wedstrijd. Joram Tromp, die voor het eerst in de basis stond, speelde een verdienstelijke wedstrijd en zijn set-ups werden goed afge maakt door de aanvallers van de thuisploeg. De winst ging met 25-15 naar Tevoko. Daarna kreeg de jeugdige Bart Loos de kans om in te vallen en ervaring op te doen. Hij begon met een goede opslagbeurt en kwam ook aanvallend goed uit de verf. Na een eenvoudige winst in de derde set (25-14) werd het uiteindelijk nog spannend. In de vierde set ging de set gelijk op. Dui delijk was dat Dinto niet van plan was om helemaal met lege handen naar huis te gaan. Door een paar onnodige fouten van Tevoko namen de gasten zelfs een voorsprong en tot 17-18 bleef het erg spannend. Toen nam Tevoko het heft weer in handen en kregen de spelers met 25-19 toch de vijf punten die ze verdienden. Hier door leidt het team nu met de maxi male score uit vijf gespeelde wedstrij den. Hoog tempo Het tweede damesteam kon het niet bolwerken tegen Los'82. dat er een hoog speeltempo op nahield. De Texelaars begonnen vol overtuiging en scoorden door sterke buiten- aanvallen van Joanne Schaapman. Kitty Bakker en later Desirée van Faassen de nodige punten. Er werd gevarieerd gespeeld en spelverdeelsters Mieke van der Bent en Onnoline van Helden konden dankzij gerichte passes de aanvallers in positie brengen. Mary Koorn en Vivian Kareis maakten als midden aanvallers veel punten met hun smashes en geplaatste tactische ballen. Ondanks heftige tegenstand van Los'82 ging de overwinning met 25-23 naar Tevoko. In de tweede set werd de ervaren spelverdeelster Koelewijn bij de te genstander ingebracht Dit had on middellijk consequenties voor het speeltempo Los'82 kwam daadwer kelijk los en Tevoko kon het tempo met bijbenen. De aanval liep met meer en er werden te veel individuele foutjes gemaakt, waardoor de sets tand 15-25 werd. De derde set ver toonde hetzelfde beeld. Los'82 speelde georganiseerd, met snelle aanvallende en goede verdedigende acties. Deze set ging met 18-25 naar Los'82. Daarna kwam Tevoko terug, met las tige services, goede aanvallen en sterke bloks en de spannende vierde set werd door de Texelaars met 25- 23 gewonnen. Het vertouwen in ei gen kunnen was terug en vol enthou siasme werd aan de laatste set be gonnen. Het werd echter een anticli max. Koelewijn begon met serveren en maakte elf punten op rij. Het lukte de dames van Tevoko maar niet om deze reeks te doorbreken. En was de pass dan eindelijk goed geplaatst, dan mislukte de eigen aanval. Het werd uiteindelijk 3-15, waarmee een katterig eind aan een aantrekkelijke wedstrijd kwam. Time-outs Het derde damesteam van Tevoko trad thuis aan tegen een lager team van Los'82. Margit Boer uit het vierde team was als wisselspeèlster aan de selectie toegevoegd om extra erva ring op te doen. De tegenstander beschikte met over die weelde en moest vanaf de derde set wegens een rugblessure met vijf spelers ver der, Tevoko was een stuk sterker, maar vergat vaak dat het spel ruim moest worden gehouden. Door op zulke momenten time-outs te nemen werd de wedstrijd echter vrij eenvou dig gewonnen. De passes kwamen steeds goed aan, waardoor spelverdeelsters Gertha Wessels en Leontme Verseput de aanvallers in stelling konden brengen. Tevoko won met 4-0 (setstanden 25-17, 25-21, 25-22 en 25-19) en veroverde daar mee de volle vijf punten. Komende week speelt het team in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend tegen Smash'68. De jeugd van Tevoko ontmoette De Boemel. De ploeg uit Tuitjenhorn bleek meer ervaring te hebben en won met 1-3. Lange tijd leek ZDH zondag middag zijn tweede competitie overwinning te boeken. Na hun openingstreffer sprongen de Zwa luwen echter te slordig om met de kansen, waardoor een ongeschre ven voetbalwet in werking trad. Zuidermeer wist vlak voor het eindsignaal wél te scoren en stuurde de gasten enigszins teleur gesteld met één punt huiswaarts (1-1). Ondanks de afwezigheid van Joop Rommets, Sjoerd Oosterhof, Ivar van Elk en Jacco Kager was ZDH de eer ste helft gevaarlijker dan de thuis ploeg. Zuidermeer had meer balbezit, maar creëerde nagenoeg geen kan sen. Verdedigers Ruud Beerling, Fedor van Elk en Jan-Willem Bakker zaten hun persoonlijke tegenstander dicht op de huid en bij foutjes bracht laatste man Erwin Kleinveld redding. Aanvallend hanteerde ZDH vooral de lange bal en dat resulteerde in enkele snelle counters, waarbij Zuidermeer enkele keren ontsnapte door optre den van de doelman. Tegenvaller was het snelle uitvallen van Erik Zijm. Hij werd met rugklachten vervangen door Peter Eelman. Met de brilstand op het scorebord kreeg ZDH tijdens de rust bezoek van voormalig topscheidsrechter Jan Kei zer, die zijn Texelse kennissen enkele bemoedigende woorden toesprak. Na de thee steunden de Zwaluwen op een solide defensie en begonnen zij onder impulsen van routinier Henk Knol ook aanvallend aan te dringen. Dit resulteerde na een kwartier in een doelpunt van Mike de Bruijn. De spits werd door Peter Eelman de diepte in gestuurd. passeerde vakkundig de keeper en schoof de bal in het lege doel Zuidermeer leek wakker geschud en startte een offensief op het doel van Christiaan Stolk. Hierdoor kregen de Hoornder spitsen meer ruimte en ont stonden er kansen om de wedstrijd te beslissen. Vooral Michiel Dekker toonde zich niet koelbloedig genoeg en hielp meerdere mogelijkheden om zeep. Zuidermeer werd ook gesteund door de eigen grensrechter, die het zelfs presteerde voor buitenspel te vlaggen terwijl de betreffende ZDH- speler zich op de eigen veldhelft be vond. Vijf minuten voortijd sloeg het nood lot toe, toen de ploeg van coach Henk de Ruyter de bal met wegkreeg na een mislukt schot en een oplet tende gastheer kon binnentikken. Met de 1 -1 eindstand moesten beide ploegen zich tevreden stellen. De Zwaluwen moeten zich nu richten op het thuisduel met Jisp, dat zondag wordt gespeeld. De Koog heeft het verrassende gelijkspel van vorige week tegen Vesdo geen gunstig vervolg kun nen geven. Zondag werd op eigen veld verloren van middenmoter Knollendam, dat vooral na rust uit stekend op dreef was. De optimistisch gestemde thuisploeg moest het stellen zonder Peter Koorn, Eddy Witte en Maicel Blom. Coach Bep Vonk kon daarentegen wel beschikken over recreanten Wally van Beek. Michel Mast en Rossano Marei. Tot hun schrik begon Knollen dam sterk aanvallend. Een eerste grote kans was er voor de spits van de gasten, die keeper Ötefan Tunderman zag missen maar te ver rast was om te profiteren. In het ver loop van de eerste helft kwam De Koog wat beter in het spel en kreeg het publiek enkele kansrijke uitbraken te zien. Na een kwartier werd het 1- 0, toen Arjan van Benthum een dieptepass verzond naar de snelle Sher Atroshy. die de keeper met een harde schuiver passeerde. Hierna kreeg Knollendam enkele kleine kansen op de gelijkmaker, maar keeper Tunderman hoefde zich niet bovenmatig in te spannen. Na een half uur kwamen de gasten als nog op gelijke hoogte. De bal werd op de rand van het strafschopgebied slecht weggewerkt en belandde in een mêlee van spelers voor de voe ten van één van de Knollendammers, die keihard uithaalde. Buiten bereik van de keeper belandde de bal in de uiterste hoek. Voor rust kregen beide teams nog enkele goede kansen om op voorsprong te komen, maar erg trefzeker was men niet. in de tweede helft nam Knollendam het initiatief en dat betekende het einde van de aanvallende aspiraties van De Koog. In de twintigste minuut werd het 1-2, nadat Gerard Witte op de rand van het strafschopgebied hands had gemaakt en de vrije trap langs de muur in de hoek werd ge schoten. Kort erop moest De Kóog met tien man verder, nadat Dennis- Vonk zijn ongenoegen liet blijken over een arbitrale beslissing. De scheidsrech ter toonde zich weinig lankmoedig en zond de routinier met een tweede gele kaart van het veld. Toen Knollen dam een paar minuten later op 1-3 kwam door een eigen doelpunt van Michel Mast. was het gedaan met De Koog. In de slotfase werd het zelfs 1 - 4, nadat de gasten een knap opge zette combinatie goed uitspeelden. Zondag gaat De Koog op bezoek bij Twisk, dat eveneens niet al te hoog op de ranglijst staat. Ondanks pech heeft Natascha van der Vis zaterdag bij mountain bikewedstrijden in Dijkgatbos bij Den Oever toch een tweede plaats veroverd. Lange tijd leek ze op haar vierde achtereenvolgende overwinning af te stevenen, maar toen kwam ze in botsing met één van de mannelijke deelnemers, die op hetzelfde parcours als de vrou wen reden en een onverwachte beweging maakte. Het voorwiel van Van der Vis raakte zwaar beschadigd, waardoor ze moest afstappen. Pas nadat ze een wiel had geleend, kon de Texelse de race vervolgen. Door het oponthoud was ze inmiddels teruggezakt naar de zesde plaats, maar Van der Vis finishte sterk en snelde toch nog naar de tweede plaats. Ilse Pastoor reed een verdienstelijke wedstrijd en ein digde als vierde in deze wedstrijd, de derde die meetelt in de strijd om het Rabobank Noord-Hollandklasse- ment. De jongste Texelse deelnemer was Mike Brouwer. Hij finishte in de leeftijdscategorie van 11 - en 12-jari- gen in de achterhoede. Zijn neef, Ferry van der Vis, kwam uit in de ca tegorie van 13- en 14-jarigen en ein digde daar als zevende. In de funklasse deden vier Texelaars mee. Rien Brouwer toonde aan over de beste conditie en de meeste erva ring te beschikken. Als geen ander wist hij dat een goede start in het grote deelnemersveld zeer belangrijk zou zijn en dat leverde hem uiteinde lijk de negende plaats op. Robbert Boersen stelde enigszins teleur en werd zestiende. Kilometervreter Rob van Beurden werd zevenentwintigste, Han Pastoor zesendertigste. Door met 5-0 van Jutter te winnen verstevigde Visvogels donderdag de koppositie in de avondleague van de Texelse bowlingcompetitie. Visvogels heeft nu drie punten voorsprong op De Koogel. dat met 41 van Speel kwartier won. In deze wedstrijd gooide Marcel Witte een game van 204 en een serie van 74. Badweg Sportief, vorig jaar nog kampioen, raakte door van TZN te verliezen de aansluiting met de kop kwijt. Schouwstra Transport won nipt van Automatiek PP en staat op dit mo ment derde. Spannend was de wed strijd tussen All Stars en Eduardo's. Trijn Stiggelbout van Eduardois gooide 203, maar moest haar meer dere erkennen in Will Rovers van All Stars. Zij gooide met 210 de hoogste game van de dag en bracht haar team met een serie van 709 de over winning. De teams in de damesleague geven elkaar geen duimbreedte toe Vorige week stonden nog drie teams boven aan, dankzij een overwinning van WBZ op TForts heeft dit team nu een punt voorsprong op De Pins Laatst genoemd team won van Juttertjes, terwijl Flair een gelijk spel moest in casseren tegen Klaver 4. Deze week wordt de derde plaats gedeeld, maar dit kan volgende week eenvoudig weer veranderen. Uitslagen: Ochtendleague Flair-Klaver 4 2-2; Juttertjes- de Pms 1-3 TForts-WBZ 0-4. Avondleague Automatiek PP-Schouwstra Transport 2-3, Badweg Sportief-TZ.N 1-4 Sommeltjes-Hek- senketel 0-5, de Koogel-Speelkwartier 4-1de Jutter-Visvogels 0-5, Eduardo's-AII Stars 1-4. Met 286 centimeter vis in vier wed strijden is Nico Tessel kampioen ge worden van Sportvisclub Texel. Tweede werd Rein Kuyper met 160 cm in zes wedstrijden, derde Frans Bos (117, 7). Er werden tien wedstrij den gehouden. Zondag werd de derde bootwedstrijd gevist vanaf de Rival. Acht leden de den mee, waaronder één jeugdlid, dat elf vissen met een totale lengte van 289 cm wist te vangen. Winnaar bij de senioren werd Map van der Zwaag met 25 vissen en 686 cm. In totaal werden 123 vissen gevangen, met een gezamenlijke lengte van 3451 cm. De volgende wedstrijd is de eerste in de winterserie, die zaterdag 15 no vember gehouden wordt op het strand bij paal 12. Uitslagen: Kampioenschap. 1 Nico Tessel. 286 cm, 4 wedstrijden; 2 Rem Kuyper. 160, 6; 3 Frans Bos, 117,7,4 Map van der Zwaag. 1113. 5 Poul Verhagen, 77, 4; 6. Theo Buren. 31, 3; 7 Jos Tielemans, 28,1Jeugd 1 Daan Hopman, 812. 2 Robin Eelman, 73, 6. 3 Dennis Witte, 0,3. Bootwedstnid: 1Map van der Zwaag, 25 vissen, 686 centimeter; 2 Nico Tessel. 20.579; 3. Kees Kalis, 16. 444, 4. Pierre de Kroon, 15, 428; 5. Johan Hopman, 13, 414; 6 Poul Ver hagen, 14. 362; 7. Theo Buren. 9. 249 De elfjarige Robin Waerts uit De Koog werd zaterdag derde in zijn klasse tij dens het eerste Nederlands kam pioenschap van de Stichting Karate Nederland, waarbij ook de Texelse vereniging Shima is aangesloten. Naast Waerts, die uitkwam in de zwaargewichtklasse tot twaalf jaar, waren ook de Texelse karateka's Axel Gommans, Ellen van Andel, Nick Smit en Eduard Terpstra op het toer nooi aanwezig. Er werd in drie poules gestreden, waarna de deelnemers zich via een verliezersronde terug in de finale konden vechten. De tegen stander mocht worden geraakt, maar met rechtstreeks op het gezicht en ook niet hard. Axel Gommans be haalde via de verliezersronde een tweede plaats in de lichtgewicht klasse tot twaalf jaar. Ellen van Andel had de pech om direct tegen de la tere winnaars van de damesklasse te moeten strijden en was al snel uitge schakeld. Ook Nick Smit (heren bo ven de 1,80 meter) en Eduard Terps tra vielen buiten de prijzen. De elfjarige Robin Waerts behaalde een derde plaats in de zwaargewichtklasse tot twaalf jaar.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7