Tafelkleden, sokken en 57ste deken voor Roemenië Vrijwilligers Welfare vieren jubileum lollege: dorpswacht ook op het strand? w w ■H urgemeester spreekt bezoekers websites toe Schaker Jaap Dros beleeft nachtmerrie TEXELSE y COURANT' Modelracers geven raadsleden applaus Kruising mogelijk eerder aangepakt 1 A A A A Zwemmers snel in Zuid-Oost Beemster Zware tijden jeugd Tevoko Marsenfestival VRIJDAG 14 NOVEMBER 2003 itje Roeper uit de Prins Hendrikpolder breit geanimeerd aan it rood vierkantje voor weer een deken voor Roemenië. Het ordt haar zevenentachtigste. Door Witte borduurt aan een oot tafelkleed en Truus Hin-Koedooder is de schortenmaker. it is vrijdagmiddag in De Gollards. Terwijl drie dames hand- >rken voor het Rode Kruis, schenkt Ina Gerritsen van de Wel- e (tegenwoordig Zorg en Welzijn) een kopje koffie in. Zater- g vieren vrijwilligers en deelnemers in de Buureton het 35-jarig jileum. Ze kunnen wel wat versterking gebruiken. 1968 startte de afdeling Texel van Rode Kruis onder leiding van de ee maanden geleden overleden Wil ilse met zestien vrijwilligers. Nu, zeel jaren later, is het vrijwilligers- ntal nog niet veel groter. Trouwe «en, die veelal een staat van dienst itien, twintig en zelfs dertig jaar op conto hebben staan. Het aantal elneemsters (bezoekontvangsters) rond de zevenenveertig. standvastig als de vnjwilligers zijn, vaak wisselt de naam. Coordina- Nel Boersen uit Den Burg: 'Nu len we Zorg en Welzi/n. Geen mens et toch wat dat is? ledereen denkt je iets van het ministerie bent of ets Daarvoor was het heel kort dale Activiteiten. Toen werd het rg voor Elkaar. Daar zijn ze geluk- al heel gauw van afgestapt, want snapte helemaal niemand. We •men onszelf eigenlijk nog steeds Welfare. Die naam is een begrip en kennen de mensen ons. Zo kun- ize ons vinden en weten ze waar voor staan. We hebben trouwens i verzoek ingediend om onze oude im weer terug te krijgen en ik denk het wel gaat lukken. Er is van er kanten over gepraat. Ik ben voorzitter van de club, maar heet nu dus coördinator,' zegt ze schouder ophalend. Vrijwilligers Wat hetzelfde gebleven is door de jaren heen, zijn de werkzaamheden van de Welfare. Altijd present met een broodje en koffie bij de bloedafname- avonden. En wie kent niet de ver trouwde marktkraam bij heel wat ge legenheden, waar een vanouds bekend assortiment handwerken wordt verkocht, ten bate van het goede doel. Niemand hoeft zich af te vragen of dit nu de stand van het Rode Kruis is, want dat is in éen oog opslag te zien aan de traditioneel ge borduurde tafellakens en de grote partijen handgebreide sokken, die gretig aftrek vinden. De handwerken worden vervaardigd door een groot aantal deelneemsters, die hiertoe door de vrijwilligers worden bezocht. Door bezig te zijn. blijven mensen actief en door de regelmatige contac ten die hieruit voortvloeien, of omge keerd. wordt voorkomen dat men in een sociaal isolement terechtkomt. 'Wij laten ons niet door een huisarts sturen, vertelt Boersen. 'In het verle den is dat wel eens gebeurd, maar dat beviel met. Van beide kanten niet. De mensen vroegen zich af wat we in vredesnaam kwamen doen, zo onge vraagd. We komen nu alleen als de mensen ons dat zelf vragen.' Jonge aanwas Het is opmerkelijk dat zowel de vrijwilligsters als de deelneemster uit sluitend vrouwen zijn. De grote na druk van het vervaardigde werk ligt op handwerken, maar het is met zo dat er geen andere dingen kunnen worden gedaan tijdens de bezoeken. Als de bezoekvrager bijvoorbeeld wil rummikubben of dammen, dan zou dat ook kunnen. Net zoals samen een rondje gaan, eens boodschappen doen, wat voorlezen of gewoon een praatje maken. 'Bedenk maar iets. Maar we moeten het wel allebei leuk vinden. En je moet elkaar liggen. Het is een enkele keer voorgekomen dat een aanvraag met gehonoreerd werd omdat de persoon een erg moeilijk karakter had. We konden niemand vinden die een regelmatig contact wilde opbouwen. Gelukkig was dit een uitzonderingsgeval. De meeste contacten blijven jarenlang tot grote tevredenheid van beide parti|en be staan. We zouden ook best mannen willen bezoeken die behoefte hebben aan contact en ook mannen in onze groep willen hebben om die bezoe ken af te leggen. In het verleden heb ben we één keer kort een man in de groep gehad.' Boersen betreurt het dat de Welfare geen jongere aanwas heeft. 'We zouden best wat nieuwe leden kunnen gebruiken. Er wordt nu wel veel van de vrijwilligers gevraagd. Handwerken voor het Rode Kruis. Door Witte, Welfare-helpster Ina Gerritsen, Antje Roeperen Agaath Hin. In principe bezoeken we de mensen iedere veertien dagen en soms vaker.' 87 dekens Verschillende oudere dames hebben er veel plezier in om voor het Rode Kruis te handwerken. 'Breien voor de kleinkinderen hoeft met meer en je moet toch wat met je tijd. Met de ar men over elkaar zitten, geeft geen bevrediging en nu weet je waar je het voor doet,' aldus één van de thuisbreisters. Iedere vrijdagmiddag is er van half twee tot vier uur een werkster van de Welfare in zorg instelling De Gollards te vinden. Deze vrijdag, wanneer de verslaggeefster een bezoek brengt, is er maar een klein groepje aanwezig. Maar de animo is er niet minder om. Rode- Kruismedewerkster Ina Gerritsen is present om met voorkomende moei lijkheden te helpen en zorgt onderwijl voor een lekker bakje koffie. Antje Roeper uit de Prins Hendrikpolder breit geanimeerd aan het rood vier kantje voor weer een deken voor Roemeniè. Ze is blind, maar kan na dat de steken voor haar zijn opgezet, zonder problemen een mooie lap breien, gesteund door jarenlange er varing. 'Dit wordt voor mijn zevenentachtigste deken,' meldt ze. 'En schrijf er maar bij in de krant dat we voor ons handwerk best nog wat wol kunnen gebruiken. Als mensen soms nog wat hebben liggen, laten ze het dan bij De Gollards voor ons af geven En er bij zeggen dat het voor het Rode Kruis is hoor, anders gaat het op de grote hoop voor het ge wone handwerken. Zeg maar: voor kamer 17, dan komt het wel goed.' Door Witte borduurt aan een groot 'tafelkleed en Truus Hin-Koedooder is de schortenmaker. 'Ik doe liever de kleinere dingen Niet van die grote tafelkleden. In de vitrine in de hal lig gen zelfgemaakte wenskaarten. Die maak ik voor Artsen zonder Grenzen.' Haar schoonzuster, Agaath Hm. die tegenover de Gollards woont maar iedere vrijdagmiddag de oversteek maakt naar de gezellige woonkamer van de instelling, heeft een blauw gemêleerde sok op de pennen staan. Ze is de tel van de door haar vervaar digde sokken allang kwijt, maar me nige Texelse voet wordt warm gehou den door haar breisels. 'En de sokken moeten steeds groter, want de Texelaars leven tegenwoordig op grote voet.' Geïnteresseerden in het werk van de Welfare kunnen contact opnemen met Nel Boersen. tel. 313016. Tekst en foto Corrie Timmer. De gemeenteraad krijgt vaak kri tiek te verduren, maar dinsdag avond klonk applaus. Bij zo'n twin tig leden van Model Racing Texel (MRT) gingen de handen op elkaar nadat de politiek groen licht had gegeven voor de aanleg van het vurig gewenste modelracecircuit bij Akenbuurt. Lang had MRT vastgehouden aan 't Landje van Kaan aan de Pontweg, maar de provincie wilde hier niet aan. De verwachting is dat Gedeputeerde Staten wel akkoord gaan met het beoogde terrein bij de kartingbaan. Met uitzondenng van de PvdA gingen alle raadsfracties akkoord met het plan voor een circuit aan de Aken- tbuurt. De fractie van Alfred Schaatsenberg vond dat de agrari sche bestemming van het terrein, waaraan hoge cultuurhistorische waarden worden toegeschreven, het met geschikt maakt als circuit 'Soort gelijke aanvragen zijn in het verleden ook afgewezen.' De ambitieuze plannen van MRT, dat onder meer ook een clubgebouw wil realiseren, stemde de financieel on derlegde Frans Visman (D66) wat bezorgd. 'Want het is met de bedoe ling dat de club een zware wissel op de gemeente trekt.Wethouder Anme Hin nam het voor de club op. 'Ze kunnen, net als andere verenigingen, een aanvraag indienen voor investeringssubsidie.' De provincie versnelt mogelijk het groot onderhoud aan de Pontweg bij de kruising met de Redoute. Ge deputeerde Cornelis Mooij (Ver keer) van de provincie Noord-Hol land gaat bekijken of hij daarvoor al volgend jaar werkzaamheden kan laten verrichten. college denkt nog steeds aan 's nachts afsluiten van het id van De Koog om een eind te :en aan diefstal, vandalisme en r wangedrag. Alvorens tot rigoureuze maatregel te be en, wil men nagaan of met pa- «■llerende dorpswachten het- ®|ae doel kan worden bereikt, zou betekenen dat het huidige kgebied van de dorpswacht ■zienlijk wordt uitgebreid. extra kosten wil het college op de ;ende wijze dekken: tweederde t ir rekening van de gemeente en de t Ivoor rekening van de belangheb- ide horeca. Mocht toch worden rgegaan tot het 's nachts afsluiten het strand, dan zou dat gelden ir het gedeelte tussen de palen 5 en 21 van 3.00 tot 6.00 uur in juli augustus. ar het fraaie weer hingen de afge- en zomer veel mensen rond op het In md. Er waren daar meer vernie- lu én en andere vormen van overlast vorig jaar. Strandexploitanten agden steen en been over tiental- opengebroken en min of meer vtnielde huisjes en in brand gesto- e (vuilnisbakken. Blijkens een door bij de gemeente afgeleverd over- hi|ht beloopt de totale schade meer €30.000,-, inclusief de uren die nmige exploitanten noodgedwon- in nachtelijke bewaking moesten hlken. Exploitant Gerard Zoetelief b akte ook melding van emotionele iade en negatieve reclame die uit te situatie voortkomenzowel voor exploitanten als voor de gasten hun spullen niet meer veilig in een sje kunnen achterlaten en daarom "•fier elders een huisje huren, k in de (woon)straten van De Koog het 's nachts drukker en de over- was navenant. Toch is het ge meentebestuur niet ontevreden over de gang van zaken in het afgelopen seizoen, zo blijkt uit de evaluatie die dinsdag in de b en w-vergadering werd behandeld. Er is dan ook geen aanleiding om het ordebeleid op an dere belangrijke punten te wijzigen. De dorpswacht was dit seizoen voor het eerst in handen van Resco Security, waarmee onder gunstiger condities dan met het vorige bedrijf een contract van drie jaar is geslo- ten.Voor het eerst is onderscheid gemaakt in uren die aan de horeca en die aan de woonwijken zijn gerela teerd. Laatstgenoemde uren worden nu volledig door de gemeente be taald. De gemeente ontving dertig meldin gen die betrekking hadden op seizoensoverlast en aanverwante zaken. Dat is minder dan vorig jaar, wat niet wil zeggen dat er ook min der last is geweest. Meestal ging het over (geluids)overlast en vernielingen. Het aantal jongeren onder het uitgaanspubliek is verder afgenomen, maar deze categorie was nu meer gespreid. De Brink-Ruijslaan blijft een locatie waar relatief veel hinder wordt ondervonden door rumoerig uit gaanspubliek, al dan niet in groeps verband. Op deze route komen ook veel vernielingen voor, maar het aan tal aangiftes daarvan was met groter dan vorig jaar. De ingebruikneming van De Nieuwe Toekomst bracht de capaciteit van de horecavoorzieningen in De Koog op het oude peil.Voor de openbare orde heeft dat geen gevolgen gehad. Door aanzuigende werking van het nieuwe bedrijf trokken andere natte horeca bedrijven minder klanten, vooral op doordeweekse dagen In Den Burg was het iets minder druk, maar Question Plaza lijkt toch een plaats te hebben veroverd onder het uitgaans publiek. Dat betekent wel dat de po litie naast De Koog ook aandacht moet geven aan Den Burg, terwijl daarvoor dezelfde capaciteit be schikbaar is. De horeca hield zich over het alge meen goed aan de sluitingstijden. Wel is enkele keren opgetreden tegen overtreding van de geluidsvoor schriften Drie bedrijven kregen daar voor een bekeuring. Het aantal geweldsincidenten in horecabedrijven in de Dorpsstraat lijkt te zijn afgenomen, mogelijk een gevolg van de duidelijke aanwezig heid van portiers, politie en dorps wacht. Aan de aan- en afvoer van het uitgaanspubliek valt nog wat te ver beteren Steeds vaker wordt de taxi standplaats gemeden. Publiek wordt op allerlei andere plaatsen opgehaald of afgezet, wat overlast geeft in het gehele dorp Het blijkt niet mogelijk te zijn om daarover met alle taxi bedrijven harde afspraken te maken. Het college heeft inmiddels besloten het tijdelijke urinoir tegenover het politiebureau te verplaatsen naar de andere kant van de Brink. Ook zal de straatverlichting op de Brink worden uitgebreid. In overleg met de sector wordt nage gaan of in De Koog een 'verlengde dorpswacht' mogelijk is. De portiers van de horecabedrijven zouden na sluitingstijd op straat kunnen patrouil leren, zodat de dorpswacht zijn werk terrein kan verplaatsen naar de woonstraten. Het college betwijfelt of moet worden doorgegaan met de nachtbus naar Den Burg De klandi zie is klein in verhouding tot de kos ten. De afspraken over vertrek, aan komst en begeleiding van de bus van Question Plaza worden in elk geval gecontinueerd Ook met de inzet van jeugdscouts wordt doorgegaan. 'Het is een belangrijk middel geweest om jongeren meer bij het beleid te be trekken, bovendien levert het belang rijke informatie op waarmee ook een andere kijk op de problematiek ont staat', aldus het evaluatierapport. Jaap Dros heeft het moeilijk in de interne schaakcompetitie van En Passant. Hij speelde sterk tegen Piet Bakelaar, maar zag mat in één zet over het hoofd en verloor. Zijn naaste concurrent Thomas Richter won van Frans Eigenraam en gaat Dros het vuur nog na aan de sche nen leggen dit seizoen. Piet Bakelaar keek vol ongeloof naar het bord Tegenstander Dros had de sterren van de hemel gespeeld en leek de partij te gaan winnen, maar nam vervolgens te weinig bedenktijd, waardoor hij één zet later mat stond. Het is de nachtmerrie van elke scha ker, maar dat uitgerekend Dros, sinds jaar en dag de sterkste schaker van Texel, het zou overkomen, zal nie mand hebben durven voorspellen. Het was al zijn tweede nederlaag in een paar weken en Thomas Richter, die met sterk spel won van Frans Eijgenraam, zit hem inmiddels op de hielen. Steeds meer leden van En Passant fluisteren dat Richter Jaap Dros dit jaar van zijn troon kan sto ten. Hoe het ook zij, het is voor het eerst in jaren weer spannend Dick van Barneveld kreeg een prach tige stelling tegen Paul Eelman. Drie centrumpionnen leken Eelman het leven zuur te maken, maar Van Barneveld maakte een fout, waarvan Eelman dankbaar profiteerde. Daarna werd het een slijtageslag en kreeg Eelman te kampen met een gebrek aan bedenktijd. Toen de rook was opgetrokken, bleek Van Barneveld de gelukkigste en mocht hij een punt bijschrijven. Dirk Rijneker is bezig met een sterk seizoen. Ditmaal maakte Willem Otten kennis met zijn solide spel. In een Engelse opening ging de partij i 1 fei -*yt SKMi Zwemmers Wouter Dogger, Simone de Wit en Sverre Esch- weiler hebben afgelopen week einde bij zwemwedstrijden in Zuid- Oost Beemster opnieuw van zich doen spreken. Alledrie vielen ze meer dan eens in de prijzen. Op het programma in Zuid-Oost Beemster stond het tweede deel van de B-competitie, waaraan dertig zwemverenigingen uit heel Neder land meedoen. De drie Texelaars zijn allemaal lid van Zwemvereniging Hoorn, die voor aanvang op de der tiende plaats stond. De vereniging zakte in deze tweede wedstrijd vier plaatsen, maar dat kon de Texelaars met worden aangerekend. De 18-jarige Wouter Dogger begon met een persoonlijk record op de 200 meter vrije slag. De tijd, 2.08.63 mi nuten, was goed voor de zevende plaats. Ook op de 100 meter rugcrawl vestigde hij vervolgens een persoon lijke toptijd In 1.05.62 werd hij tweede. Met de estafetteploeg 4x50 meter wisselslag voor heren zwom Dogger tenslotte opnieuw naar een tweede plaats Op dit slotonderdeel nam de Texelaar de vnje slag voor zijn rekening. Simone de Wit (17) snelde in de estafetteploeg 4x100 meter vrije slag dames naar de tweede plaats. Op de 100 meter rugcrawl zette zij een tijd neer van 1 13.94, goed voor een tweede plaats. De 200 meter rugcrawl voltooide ze in 2.39.01wat haar de derde plaats bezorgde, op minder dan 0,7 seconden van de winnares. Sverre Eschweiler (10) behaalde bij de mimoren 5&6 zelfs twee overwin ningen. De 100 meter vrije slag vol tooide hij in 1.17.85, de 50 meter rugcrawl in 40.85 seconden, en dat was te snel voor alle andere deelne mers. Tussendoor werd hij tiende op de 100 meter vlinderslag in 1.33.74. aanvankelijk gelijk op, maar toen Otten in het middenspel verzuimde de sterkste voorzetting te kiezen, kreeg hij daarvoor de rekening gepre senteerd. Rijneker won een stuk en daarmee de partij. Ferry van Taten- hove en Auke Terpstra toverden wild- westtaferelen op het bord, met kansen voor beide spelers Na zware strijd won veteraan Terpstra uiteinde lijk. De schaakpuzzel van twee weken geleden was waarschijnlijk wat aan de moeilijke kant, want er kwamen slechts twee goede oplossingen bin nen. Toch kan wit zelfs op twee ma nieren winnen. In beide gevallen be gint hij met 1 .h5+. Zwart moet slaan en speelt 1Kxh5. Vervolgens kan wit winnen met 2.Th1 Kg6, gevolgd door 3.Txh6+ en mat. Als tweede zet kan wit ook 2.Dxf5+ spelen, waarna zwart de keuze heeft uit 2Tg5 en 2. Pg5. Beide zetten worden ge volgd door 3.Lxg4+ en mat. De opgave van deze week is minder moeilijk. Vraag is: hoe krijgt wit win nend voordeel? Het gaat dit keer dus niet om een matcombinatie. Oplos singen kunnen worden bezorgd bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45 in Den Burg. Dat kan ook per e-mail: redactie® texelsecourant.nl Komende maand wordt onder de juiste oplossingen een schaakklok verloot. Burgemeester en wethouders heb ben met Mooij gesproken over de kruising. Daar had in november 2002 een dodelijk ongeluk plaats, toen een automobilist een fietser op het fiets pad over het hoofd zag. De situatie ter plekke is onoverzichtelijk, omdat verkeer dat van de Pontweg de Redoute op rijdt geen goed zicht heeft op het fietspad dat naast de Pontweg loopt. Het fietspad en de W&weg liggen er niet op gelijke hoogte. ••Nadat eind juni een bromfietser was ^aangereden op de kruising, plaatste dëgemeente er al tijdelijk stop borden. Op welke manier de situatie het beste kan worden aangepakt, moet vol gens Mooij nog worden bekeken. 'En ik moet er het geld voor kunnen vrij maken. Als we dit naar voren halen, betekent het dat iets anders naar achteren moet worden geschoven.' De gemeente adviseerde de provin cie eerder dit jaar om de kruising te reconstrueren. Het fietspad zou iets moeten worden verlegd, zodat ver keer op de Pontweg er beter zicht op heeft en de assen van de Redoute en de Pontweg zouden meer haaks op elkaar moeten staan. Bedoeling is dat de kruising een stopkruising wordt. De jeugd van Tevoko beleeft zware tijden. De jonge volleyballers ver loren afgelopen week beide wed strijden. Tweemaal werd het 3-1 voor de tegenstander. toekers van de website van de meente Texel (www.texel.nl) irden sinds deze week persoon- welkom geheten door burge meester Joke Geldorp. Het filmpje anderhalve minuut werd ensdag opgenomen in de studio John Smit. De welkomst- e odschap vormt de link naar zijn 3 len website (www.texeltv.nl). burgemeester verkondigt haar ifodschap tegen een achtergrond ll! 'duinen, de vuurtoren, dartelende ïmetjes en andere typisch Texelse c elden, vakkundig gemonteerd or Smit. Het is één van de zestig oi lelse filmpjes die momenteel zijn te n op zijn website. Het grootste sl van de beelden heeft een imotioneel karakter, wat de reden voor de gemeente om via de bsite door te linken naar Smits te/TV. 'Een belangrijke toege- sgde waarde. Fraaie beelden van o toeristisch eiland, een mooi *je Texelpromotie. Goed voor het led n dus goed voor de ge- énte', verklaart burgemeester Geldorp de reden waarom in navol ging van de link naar de website van de WV nu ook kan worden door geklikt naar de website van Smit. Zijn digitale filmpjes, die sinds maart op het internet zijn te zien, mogen zich in een groeiende belangstelling verheugen. Meest populair is het film pje van EcoMare, dat 16.000 keer is bekeken, zo'n 400 keer per week. Maar ook beelden van Grand Hotel Opdum, die sinds 1 juli zijn te zien, doen het met 7000 kijkers goed. Het is de bedoeling van Smit dat er op korte termijn 150 filmpjes over Texel zijn te zien. Het merendeel zal infor matief zijn. 'Het moet geen potpourri van reclame worden Ik wil de kwali teit van de website hoog houden.' Hij is blij met de link vanaf de ge meentelijke site. 'Een stukje erken ning. En het maken van links is een belangrijk aspect van internet. Als vakantie-eiland moeten we daar ons voordeel mee doen. Via mijn filmpje kun je bijvoorbeeld doorlinken naar de eigen site van EcoMare, net als omgekeerd.' Een statistiek toont aan dat een aanzienlijk deel van de be zoekers van die EcoMare-website via TexelTV komt. Hetzelfde effect ver wacht Smit van de koppeling met de website van de gemeente. De exploi tatie van de website is in korte tijd uitgegroeid tot een belangrijke pijler in het filmbedrijf van Smit. John Smit maakt opnamen voor het welkomstwoord van burgemeester Joke Geldorp. Het filmpje is te zien op de websites van de gemeente en van Smit zelf. (FoioGerord Timmerman) De opnieuw door Fenny en Rob Caspers gewonnen zesde ronde van de klaverjascompetitie was een waar marsenfestival. Met 53 stuks werden bijna twee keer zo veel marsen gespeeld als in de hoogste marsenscore tot nu toe. Alle koppels speelden minimaal één mars, wat nog niet eerder is gebeurd. Gerda en Freek Veeger behouden de leiding, maar zien het ontketende duo Caspers steeds dichterbij komen. Erik Boogaard en Rob Stapersma staan op de derde plaats. Fenny en Rob Caspers weten de goede vorm uitstekend vast te hou den. Voor de tweede achtereen volgende keer wisten zij een speel ronde op hun naam te schrijven. Dat is op zichzelf al zeldzaam, maar zij slaagden er ook nog in om dat met precies dezelfde score te doen. Net als vorige week behaalden zij 7429 punten. Zij schuiven hiermee op nieuw een plaatsje op in het klasse ment. De achterstand op de nummer één is inmiddels geslonken tot min der dan driehonderd punten. i^Hv: la^^ di Marsen werden er vooral behaj door het tot nu toe niet bijster geli kige duo Wil Maas-Jan Middai Mede dankzij hun zes marsen speel den zij 7039 punten bij elkaar. Door alle tegenslagen was het duo op de laatste plaats beland, maar met deze goede score wisten zij die over te doen aan de concurrentie. Ook Theo Stoelinga was met zijn nieuwe maat Rick Fokkema op dreef Ondanks dat zij tegen de kampioen en de nummer drie van vorig jaar moesten spelen, behaalden zij 7010 punten Theo en Gerard Witte herstelden zich goed van de kleine dip van vorige week. Zij behaalden 6953 punten en verstevig den daarmee hun vierde positie in het algemeen klassement Arend Dijker en Piet Moree zijn, na twee duidelijk mindere seizoenen, weer op dreef. Met 6841 punten wonnen zij een plaatsje in het algemeen klassement. Het mag duidelijk zijn dat met zoveel marsen het rondegemiddelde met 6408 punten ook hoog was. Opval lend was dat zelfs het laagste koppel nog bijna 5700 punten wist te beha len. Het klassement wordt nog steeds aangevoerd door Freek en Gerda Veeger, op kleine afstand ge volgd door Rob en Fenny Caspers. Zaterdag speelde Tevoko-team, dat werd gevormd door Kees Olthof, Bart Loos, Ciske Veltkamp, Inge van der Bent, Iris Baas en Karina Kalaidjan, een thuiswedstrijd tegen De Boemel. Al in de eerste set bleek dat de gas ten een zeer geroutineerd team op de been hadden gebracht. Tevoko wist aanvankelijk goed stand te houden, maar kon niet voorkomen dat de winst in de eerste set naar De Boemel ging (23-25). In de tweede set had den de gasten duidelijk de overhand, "evoko had geen antwoord op de Ivaak harde smashes van onder an deren nummer 4 van De Boemel, Janneke Blom. De derde set gaf een ander beeld. Nu was het Tevoko dat door degelijk spel de set wist te win nen. De laatste set ging echter naar De Boemel, zodat Tevoko slechts één winstpunt mocht bijschrijven. De tweede wedstrijd werd maandag in Den Helder gespeeld. Tegenstan der was WSOV 2, met een selectie die uit tien jongens bestond. Tevoko speelde met Esther Duvekot, Kees Olthof, Ruben Maas, Danny Goènga, Inge van der Bent, Iris Baas, Anne van Egmond en Rachelle Snijders. De eerste set werd vrij gemakkelijk ge wonnen door WSOV. De thuisploeg serveerde hard en scoorde daarmee veel punten. Ook in de tweede set slaagde Tevoko er met in de pass naar het midden op orde te krijgen, waardoor de aanval onder de maat bleef. In de derde set lukte dat ein delijk wel en wist Ruben Maas enkele keren goed te scoren. Tevoko kwam op voorsprong, maar in de slotfase ging het alsnog mis, waardoor het 25- 19 voor WSOV werd. In de laatste set hield Tevoko wél stand en werd ge wonnen met 25-18

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7