D RUIM 1500 ARTIKELEN IN PRIJS MET HONDERDEN NIEUWE PRIJSVERLAGINGEN SS PLUS Opgeteld de beste! iaadsleden gaan wat minder vergaderen .TEXELSE g courant- 3ij Jef' start traiteur service Regen persoonlijke records bij crossloop - m Bedrijvig he id John Boy speelt in De Kroonprins Open avond bij Badmintonclub Tai chi bij Shima Deze Franse nieuwe is bij PLUS extra voordelig en heerlijk van smaak!" ZZZXjli 4 f dinsdag 18 NOVEMBER 2003 it dit idee liep ik al tien jaar rond. tyjl de gasten thuis gerechten ibieden van dezelfde kwaliteit jn het restaurant.' Culinaire vrennerij Bij Jef in Den Hoorn vanaf 1 december met een ,teur service. Initiatiefnemer Jef iuur denkt een goede zet te in: 'Thuis eten zoals in het res- rant, maar niet lang in de keu- staan.' idee van Schuur kreeg gestalte n gasten in het restaurant vroegen leeens iets thuis konden proeven, ze een keer gerechten wilden enemen, werd dat wel verzorgd, hebben ook wel eens wat ■ring gedaan en soms partijtjes ils huwelijksfeesten. Maar som- je gasten vroegen we te bellen en werd dan niet gedaan. Ze voel- i zich bezwaard omdat we een laurant waren.' Dat is nu verleden Op de website van Bij Jef wv.bijief.nl) kan men met het res- irant vergelijkbare gerechten be llen De bestelling wordt vervol- is telefonisch bevestigd, tuur benadrukt dat de traiteur ser- jgeen alledaagse is. 'We zijn geen zalijn. Mensen moeten het liefst dagen van tevoren bestellen en men de gerechten op het afge- oken tijdstip bij ons ophalen. Alle tedlënten zijn dan klaar om op een d te doen, zeg maar. Alleen de iste hand moet nog gelegd wor- zoals dressing over een salade ets volgens een bijgevoegde om- irijving opwarmen. Naast het itelformulier op internet is een jp mogelijk. Je kunt ook alleen voorgerechten of desserts krijgen. In overleg kunnen we van alles maken, ook wat toegankelijker gerechten.' Bij Jef bereidt de gerechten volgens de kenmerkende wijze van het Hoornder restaurant, dat overigens in het culinaire blad Lekker opnieuw in de lijst van 500 beste Nederlandse restaurants is opgenomen 'Het blijft natuurlijk wel Bij Jef. We voegen iets toe van onszelf, want iedere kok heeft zijn eigen stijl. Wij laten groenten, kruiden, vlees en vis in hun waarde. Bovendien trekken we niks uit een pakje of blik. Tot aan de bieslooksaus bij vis is het zelf gemaakt', meldt Schudr trots. De restaurateur heeft geen hoogge spannen verwachtingen van zijn ini tiatief. 'Ik verwacht niet dat het booming business wordt We zitten niet in het segment waarin het elke dag topdrukte is. Ik vind het leuk om te doen, maar ik ben ondernemer en wil er ook iets aan overhouden We zien wel hoe het loopt. Veel extra's hoef ik er niet voor te doen, want het zijn dezelfde gerechten als in het res taurant. De medewerkers en basisproducten zijn aanwezig, dus het is makkelijk in te weven. Vijf of tien liter visbouillon maakt dan met uit.' Ter introductie houdt Bij Jef op zon dag 23 november van 14.00 tot 18.00 uur een proeverij. Voor €12,50 kun nen gasten zelf testen of een traiteurgerecht met bijpassende wijn van gelijke kwaliteit met het restau rant is. raads- en commissieleden in wat minder vergaderen. In ats van één keer in de maand rden volgend jaar een keer in de weken commissievergade- jen gehouden. Dat geldt ook irde raadsvergaderingen. gemeente creeërt daardoor wat sr ruimte tussen de vergaderin- waardoor vergaderstukken irtaan op tijd aangeleverd moeten Nu moeten regelmatig nog vlak de commissievergaderingen kken worden nagezonden. Ook nter meer tijd om opmerkingen uit commissievergaderingen in de kken voor de raadsvergaderingen 'erwerken. meerderheid van de politieke ijen heeft tijdens de raads- gadering ingestemd met het ver- perde schema. CDA en D66 wilden er om de vier weken blijven ver leren. Volgens Jan Koolhof (CDA) Haat het risico dat er anders vaak diep in de nacht moet worden gaderd vanwege lange agenda's dat komt de Texelse gemeen- ép volgens hem niet ten goede. IA gaf aanvankelijk de voorkeur i vier weken, maar ging later ak- ird met zes. Texels Belang en lenLinks willen de verandering irlopig voor een jaar bezien. De 3 ging ronduit akkoord, maar vond dat de langere tijd tussen verga ingen niet vertragend mag gaan rken. gemeester Joke Geldorp be lde de raadsleden dat zij vanaf 9end jaar voortaan hun stukken npleet krijgen thuisgestuurd. 'Het lege mag het niet meer presteren u nog met nazendingen te verras- i. De organisatie hoort zich daar aan te passen.' Het nieuwe lema leidt overigens met tot een istische vermindering van verga ingen Er staan voor volgend jaar jen vergaderrondes gepland, dat «n minder dan nu het geval is. De nerstop ven/alt. commissie Werkwijze Raad, een l-reguliere commissievergadering arin de raadsleden onder meer men praten over het functioneren i de raad, kwam er wat bekaaid Ifaf. De WD vond de commissie I meer nodig, PvdA, CDA en oenUnks willen deze alleen bij el- ar laten komen als het nodig is. Het afstellen van de agenda voor de idsvergadering, ook een taak voor 1 commissie, kan volgens Texels 'ang en GroenLinks net zo goed e-mail worden geregeld, opinies over de commissie Werk- In café De Kroonprins in Oosterend speelt zaterdag de feestband John Boy and The Waltons. Deze vier mansformatie speelt vooral muziek uit de jaren vijftig, uit het repertoire van Elvis Presley, Chuck Berry en Buddy Holly. Daarnaast worden hits uit de jaren zestig niet geschuwd, zomin als vlotte countrynummers en hits uit later jaren. De band bestaat al sinds 1989 en trad dit jaar op in Spanje, Duitsland en Engeland. In mei 2002 verscheen de tweede CD - Family values - met 25 pseudohits uit het verleden van de rock 'n roll. Spe- Badmintonclub Texel houdt maandag 24 november een open avond. Belangstellenden vanaf 13 jaar kun nen dan kennismaken met badmin ton en vrijblijvend tegen de shuttle slaan De open avond vindt plaats in sporthal Ons Genoegen en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. cialiteit van de band zijn de nummers van de Beatles, die alle in de originele toonsoort worden gespeeld, wat de ware liefhebber onmiddellijk hoort. 'thuun 'Ik verwacht niet dat het booming business wordt. wijze Raad waren opmerkelijk, omdat in die commissie ook een aangewe zen plek is om te praten over het dualisme. Dat werd vorige maand nog aangewezen als de boosdoener van de frictie tussen het college en de raad over de onderlinge communica tie en het functioneren van het col lege. Toen werd het idee geopperd om de commissie Werkwijze Raad toe te voegen aan de commissie Mid delen, zodat er vaker over het dua lisme kon worden gesproken. Tijdens de raadsvergadering kwam dat alle maal met meer aan de orde. Geldorp roerde de vorig jaar ingevoerde be stuursvorm nog wel aan. Zij merkte op dat in de betreffende commissie de laatste tijd weinig meer gedaan is aan het dualisme. Arthur Oosterbaan (GroenLinks) vond het beter om daar over te praten met alle raadsleden bij elkaar. In de commissie Werkwijze Raad zitten alleen de fractievoorzit ters. De burgemeester vond ook dat de raadsleden hun eigen manier van vergaderen nog wel eens kritisch te gen het licht mogen houden. Tegen D66 en het CDA merkte ze op dat minder vergaderen ook onderdeel is van het dualisme. 'U moet erop ver trouwen dat het college doet wat u heeft vastgesteld in de raads vergaderingen. U heeft meer een controlerende taak.' De commissie Werkwijze Raad wordt nu nog voorgezeten door Geldorp. Een voorstel om een raadslid aan te wijzen als nieuwe voorzitter strandde tijdens de vergadering Eric Hercules (PvdA) kandideerde ter plekke Henny Festen (GroenLinks) als voorzitter. Festen stelde daarop Hercules kan didaat en Oosterbaan liet even later weten dat Festen niet beschikbaar was als voorzitter, maar wel als vice- voorzitter. Geldorp greep in. Zij vond dat er te nonchalant met de positie werd omgesprongen en dat de par tijen eerst maar met een unanieme kandidaat moesten komen. Budovereniging Shima verzorgt elke donderdagavond lessen tai chi in sporthal Ons Genoegen. Tai chi is een oude Chinese bewegingskunst, be staande uit rustige, ineenvloeiende bewegingen, die zowel ter bevorde ring van de gezondheid als als medi tatie kan worden beoefend. De lessen worden gegeven van 20 00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: tel. 322637. Maar liefst twaalf persoonlijke re cords sneuvelden tijdens de tweede editie van de Bos en Duin- crosslopen, die zondag werd ge houden. Er stond nauwelijks wind in de Dennen en ook de tempera tuur was prima, zodat sommige lopers achteraf lieten weten liever in korte broek te hebben gelopen. De winst op de langste afstand ging naar Amsterdammer André Roukema, die alle concurrenten te snel af was. Bij de jeugdcross kwamen er negen atleten aan de start.- Lysanne Vermeulen won bij de meisjes afge tekend in een nieuw persoonlijk re cord van 5.22 minuten. Ook Stijn Vis ser en Bas Hopman verbeterden zich. Visser was 24 seconden sneller, Hop man wist 16 seconden van zijn oude record af te snoepen. Bij de jongens won Erwin de Ridder, die deze af stand voor het eerst liep. Hij eindigde in 5.20, een prachtige tijd, die voor lopig ook als parcoursrecord geno teerd staat. Ook in de loop over 2,9 kilometer werd hard gelopen. De jongens van 13 tot en met 17 jaar maakten er een spannende strijd van. Jelle Lubach werd eerste in 11.12, een verbetering van zijn persoonlijk record met 29 seconden. Jozef Pieter Buijsman was 11 seconden sneller dan de vorige keer en finishte in 12.29. Bij de da- mes-veteranen eindigde de niet he lemaal fitte Laurien Bakker op de eerste plaats. Jaap Witte won bij de heren in 10.35. Monique Lubach en Frans Kamphuis liepen een persoonlijk record over 5,8 kilometer. Beiden waren een volle mi nuut sneller dan de vorige keer. Bij de dames-veteranen won Riny Roeper. Ook zij was tevreden met haar tijd (30.42). Bij de heren-veteranen legde trainer Cees Timmer beslag op de eerste plaats. Zijn eindtijd, 27.45, was sneller dan de winnende tijd bij de heren (27.57), waar John Daalder de rest van het veld aftroefde. Hanneke Lemstra was snelste dame in 30.10. Haar werd aangeraden de eerste ronde voortaan minder snel te lopen, zodat ze in de tweede ronde nog wat kracht over heeft. Op de langste afstand hadden zich achttien lopers ingeschreven. André Roukema uit Amsterdam was in 31.21 verreweg de snelste. Hij liep op spikes en wist alle Texelaars minstens twee minuten voor te blijven. Jan Zijm kwam als tweede binnen in een per soonlijk record van 33.21 en won daarmee de race bij de veteranen. Ook Corrie de Jager, Peter Witte, Remko Nagtegaal en Arie de Ridder waren sneller dan ooit. In totaal ver schenen 51 enthousiaste atleten aan de start. Uitslagen 1200 meter - Meisjes: 1.Lysanne Vermeulen, 5.22; 2.Sophie Witte, 6.02; 3Mant Zijm. 6.10; 4.Marit Daalder. 7.42; 5 Thirza Goslinga. 7.44. Jongens: 1 Erwin de Ridder. 5.20; 2.Bas Hop man. 5.47; 3Jonathan Udding. 5.50; 4.Stijn Visser. 6.11 2.9 km - Jongens: 1.Jelle Lubach, 11.12; 2 Hendrik Tromp. 12.06, 3.Eldin Honingh. 12.10; 4.Jozef P Buijsman. 12.29, 5-Hans van Franeker. 13.00; 6.Robert Witte. 13.21 Heren: I.Jaap Witte. 10.37 Dames-veteranen: 1.Laurien Bakker. 15.38; 2.Mananne Hilhorst. 16.50 5.8 km - Heren 1 .John Daalder. 27.57 Heren veteranen: 1 Cees Timmer. 27.45; 2.Richard Bakker. 27.54 3.Jan Dogger. 28.40. 4.Theo Schraag, 28.47. 5.Peter Bakker, 29.40; 6.Andri Bmsbergen. 30.47; 7 Maarten Smit. 31.31; 8.Frans Kamphuis, 32.02; 9.Chiel de Boer, 32.40, 10.Ruud Meedendorp, 35.05. Dames 1 Hanneke Lemstra. 30.10. Dames-veteranen. I.Riny Roeper. 3042; 2.Lyda Bakker. 31.41; 3.Momque Lubach. 34.01. 8.7 km - Heren: 1.André Roukema (Amster dam). 31.21; 2.Remko Nagetegaal, 34.16; 3.Jurgen Kok (Leiden). 37.29; 4 Sjoerd Groeskamp, 40.56; 5.Thomas Richter, 41.37. Heren-veteranen: I.Jan Zijm. 33.21; 2.Dirk Vinke. 39.20: 3.Arie de Ridder. 41.00; 4 Rob Teisman. 41.08; 5 Rmus Kooger. 43.38; 6.Ed Zegers. 43.517.Cees Goslinga. 44.02; 8.Joop Groeskamp, 44.58; 9.Jan van Dijk. 47.30; 10.Geert v.d. Steeg, foutgelopen. Dames. 1 .Sylvia de Vries (Leiden). 37.24 Dames-vete ranen: 1 .Corrie de Jager. 43 34 GEGARANDEERD ERGENS GOEDKOPER GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER Beaujolais Primeur Domaine de Russel 4.49 Beaujolais Primeur Villages 3.99 of Beaujolais Primeur Fles 75 cl. Varkensfilet Aan het stuk of in lapjes Kilo GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER Gert van der Zee, medewerker kruidenierswaren PLUS Fischer in Klazienaveen PLUS Sinaasappelsap Literpak Grote bloemkool Jê Per stuk PLUS Boerenkool Zak 250 gram Roomboter appel-, abrikozen of kersenflap Vers uit eigen oven Per stuk 0.70 NERGENS NERGENS Voordeelpak Witte Reus of Color Reus Wasmiddel Vloeibaar. Flacon 3 liter of compact poeder 36 wasbeurten/ 3600 gram Witte Reus tabs 64 stuks O M jvJVG1- PLUS Hooyschuur Kikkertstraat 11-13, 1795 AA De Cocksdorp Tel. 0222 - 316426, Fax. 0222 - 316753 www.plussupermarkt.nl Openingstijden: maandag 8.30-18.00 dinsdag 8.30-18.00 woensdag 8.30-18.00 donderdag 8.30-18.00 vrijdag 8.30-19.00 zaterdag 8.30-18.00 47/03 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers Geldig van donderdag 20 t/m zaterdag 22 november 2003 Pnjswijzigmgen erVof zetfouten voorbehouden Wij verkopen alléén alcohol aan personen ouder dan 16 jaar

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9