iliartende oudjes zijn hun club trouw 'Het is gewoon ?en leuke hobby' #T Schaken goede sport voor bedrijfsleven' .TEXELSE y COURANT' en Koomen goed op dreef Kager bezig aan inhaalslag Kopwerk telt 21 scholen na fusie Misverstand over BTW-nummer Geen onderzoek gevolgen straling mast Den Burg Randstad Eilandcompetitie Bedrijfsvoorlichting Sportvissen Fysiotherapeuten naar Binnenhof Wat ik zeggen wou... Vernielingen 'Protest tegen uitholling vak' VRIJDAG 21 NOVEMBER 2003 Den Hoorn heten ze de oude- menclub of kortweg de oudjes. re woensdagavond komen ze het restaurant van camping idsmansduin bij elkaar om te il art en Ze zijn trouw. Honds- iiiw mag je ook zeggen, zo blijkt jjlde lijst die sinds de oprichting ;jg jaar geleden is bijgehouden iedereen die zich ooit bij de niging heeft aangesloten. Wie it meer speelt, heeft daar ■estal een uitstekende reden or. Achter de namen van de leste oud-leden prijkt een risje. Biljarten doe je tot je echt •tmeer kunt. es Kok werd lid in 1972, Klaas de suw in 1962 en Ane Dijker was er )s bij de oprichtingsvergadering lig jaar geleden al bij. Maar hij be niet nodig, want het dorp telde per slot van rekening maar één zo'n ver eniging. Ook toen er jaren later een tweede biljartclub werd opgericht, bleef het gezelschap naamloos. Om het onderscheid te maken, werden ze vanaf dat moment de oudemannen- club of ook wel de oudjes genoemd. En zo heten ze anno 2003, bij het vijftigjarig bestaan, nog steeds. Ledenstop en ballotagecommissie hielden lang stand, maar zijn nu met meer van deze tijd. De jongste van al lemaal, Ruud Bakker, is 52 jaar oud. Ook Henk de Ruyter is nog 'maar' 57, de anderen zijn zestigers en zeventi gers. 'Er zijn de laatste jaren nogal wat leden overleden. Allemaal men sen die jarenlang lid zijn geweest. Daardoor zijn we nu nog met z'n twaalven. We zouden nog wel een paar nieuwe kunnen gebruiken', ver- nkte acht jaar later en koos voor de in net opgerichte jongemannen- ,6. om in 1978 weer op het oude ;t terug te keren. Theo Dogger was eveneens vroeg bij. Hij werd lid in 59, maar bedankte in 1964. Pas in 97 kreeg hij voldoende vrije tijd om oude passie weer op te pakken, oudste, 'letterlijk en figuurlijk, in iftijd en in jaren lidmaatschap', is 76-jarige Cees de Jager, die zich 1957 bij de club aansloot en nooit er is weggeweest. 'Indertijd gold 3 een ledenstop. Er waren achttien len en vóór er een nieuwe bij kon, est er eerst iemand anders af. En n moest |e ook nog door de ilotagecommissie. Als die negatief rdeelde, dan kon je het vergeten', innert de nestor zich. Onderwijzer gaan al jarenlang als de oudjes m het leven, al was het een jong 1, de mannen die op 19 oktober J53 op initiatief van onderwijzer C. ft|ttschal een biljartvereniging op- itten in Den Hoorn Een naam was 53c 'KttSC ■me telt Cees Kok. 'Tlen, twaalf jaar gele den stonden ze nog te trappelen. Maar de animo is duidelijk afgeno men.', constateert ook De Jager. Hoewel de meeste leden van de jonge mannen - officieel Krijt op Tijd - inmiddels oud genoeg zijn om met meer op te vallen bij de oudjes, is er van doorstroming eigenlijk geen sprake. 'Die vereniging bestaat nu ook al weer jaren. De leden zijn ge hecht en gaan daar met meer weg.' Beginjaren Biljarten was in die beginjaren een populaire bezigheid. 'Het was niet zo gek dat er een vereniging werd opge richt. In het café werd toch al gebil jart. Ik speelde er ook vaak toen ik jong was', vertelt bestuurslid Klaas de Leeuw. De meeste biljarters voet balden, herinnert Piet de Wit zich, die zelf overigens pas in een later sta dium lid werd. 'De boot voer toen nog op Oudeschild, een paar keer per dag. Dus als we naar een uitwedstnjd moesten, dan wasje eigenlijk altijd te vroeg en moest je wachten. Je weet hoe dat gaat in die Noordhollandse dorpjes. Die hebben een kerk en een café, die staan tegenover elkaar En het voetbalveld ligt achter de kerk óf achter het café. Dichtbij dus. Als je moest wachten ging je naar binnen om te biljarten.' De thuishaven van de biljarters was lange tijd Loodsmanswelvaren De uitbaters speelden zelf ook mee. Dirk Rotgans behoorde tot de oprichters, zijn opvolger Arie Bakker behoorde eveneens lange tijd tot de vaste kern. Toen hij ziek was, nam zijn dochter Ineke een seizoen lang voor hem waar. Zij was de enige vrouw die ooit tot het mannenbolwerk wist door te dringen. Wél waren er af en toe acti viteiten waarbij ook de echtgenotes welkom waren, al was niet iedereen daar even enthousiast over. Een be kende anekdote dateert van de jaar vergadering van 20 september 1966, toen Meindert Kikkert vroeg of die voddebalen ook mee moesten op het jaarlijkse reisje. Het voorstel werd goedgekeurd, maar toen puntje bij paaltje kwam, gingen de dames toch niet mee. Joegoslaaf Toen Loodsmanswelvaren in 1972 werd omgebouwd tot discotheek de Spyker, verhuisden de biljarters naar Happy Days, waar ze gastvrij werden ontvangen door de familie Drijver en later door 'moeder' De Ruwe. Enige tijd werd in Balkan-sferen gespeeld, toen Happy Days restaurant Plitvic werd, door Hoornders meestal de Joegoslaaf genoemd. In 1980 sloot Happy Days tijdelijk en werd terugge keerd naar de Spyker (met uitbaters Geuko Haikens en Willem 'de Sjeik' Bakker), dat twee jaar later werd ge kocht door Wil van Hintum en z'n oorspronkelijk naam terugkreeg. In 1992 werd Loodsmanswelvaren een wat exclusiever restaurant en ver dween het biljart. Niet voor éen gat te vangen weken de biljarters op nieuw uit naar Happy Days, dat toen inmiddels Het Wapen van Texel werd genoemd. Twee laar geleden rees een heus probleem, toen eigenaars Henri van der El en William Pijnacker besloten zich toe te leggen op café De Zwaan, hun andere horecapand. en hun opvolger, Jef Schuur, het café gedeelte en daarmee het biljart af stootte. Een oplossing werd geboden 'De oud/es'zijn hun jubilerende biljartclub trouw In Den Hoorn. Aan stoot Cees de Jager, lid sinds 1957. Tegenstander Arie Dijker woonde de oprichtingsvergadering vijftig jaar geleden al bij. (Foto Joop Rommets) door Roel Buijs en Nelia Vlaming van het restaurant van Loodsmansduin, die in het kader van de seizoens verbreding alledrie de biljart verenigingen uit het dorp een toe vluchtsoord boden en zich ook zelf enthousiast op het biljarten stortten. Dat deden ook Henk en Jolanda Knol, die nu de scepter zwaaien in het campingrestaurant. Toegewijd Zo trouw als de 'gewone' leden zijn, zo toegewijd zijn ook de bestuursle den Joop Vroom, die in 1957 oprich ter Gottschal als voorzitter opvolgde toen deze naar Julianadorp vertrok, voerde het bestuur 25 jaar lang aan. Het secretariaat en het penning meesterschap werden in die vijftig jaar maar door enkele leden behar tigd, onder wie Gerrit Wilner, Dirk Timmerman, Cees de Jager en Cees Kok Een belangrijke rol speelde daarnaast Cees Slegtenhorst, die vanaf de oprichting tot begin dit jaar lid was, jarenlang competitieleider was en samen met Cees de Jager en Cees Kok ook het veertigjarig jubi leum organiseerde. 'We zijn gewoon een gezellige club', zegt iedereen die je vraagt waarom ze al zo lang iedere woensdagavond hun keu onder de arm nemen om naar het clublokaal te gaan. Dat zal ongetwijfeld waar zijn. gezien ook de lange lijst activiteiten die in de loop der jaren zijn ondernomen en die uit eenlopen van de jaarlijkse uitwisse lingen met de zusterverenigingen uit eigen dorp en die van Oudeschild en café De Zwaan tot de mossel avonden in november, de bingo dansants en de reisjes. Wat echter vooral opvalt is de serieuze manier waarop de biljarters hun partijen spe len. Echte toppers telt de vereniging met, al weert Henk de Ruyter zich altijd kranig bij de jaarlijkse Texelse kampioenschappen Maar gecon centreerd en met beleid proberen de spelers hun caramboles te maken Op de avond dat de verslaggever zijn opwachting maakt, wordt de alles- beslissende wedstrijd tussen Neder land en Schotland gespeeld. Het is echter nauwelijks te merken. Nie mand heeft vanwege het voetbal af gezegd en hoewel beide televisies in het restaurant op de voetbalinterland staan afgesteld, gaat de meeste aan dacht uit naar het biljarten, ook bij de leden die zelf niet aan de beurt zijn. 'Tja, waarom doe je dit?', vraagt Klaas de Leeuw zich af. 'Het is voor mij gewoon een leuke hobby, zoals een ander ergens anders van houdt. Ik weet met wat je er meer van moet zeggen.' Cees Kok denkt wel dat de sfeer anders is dan bij andere vere nigingen, maar waar 'm dat precies in zit, vindt hij moeilijk te zeggen. 'Maar het is nu ook heel anders dan toen ik lid werd, in 1972.' De meeluis terende Cees de Jager lacht: 'Ja, 1972, dat is dertig jaar geleden. Toen waren wij ook anders...' Weijdt en Willem Koomen lij serieus van plan zich te men- in de strijd om het kampioen- van Klaverjasclub Den Burg. winst in de zevende ronde is toppositie binnen bereik. In het Iemeen klassement nemen my en Rob Caspers de leiding r van Gerda en Freek Veeger. it Weijdt en Willem Koomen bewe- ook deze week hun uitstekende m door in vier regelmatige spelle- 7118 punten bij elkaar te spelen, doende voor de rondewinst. Zij an nu derde in het klassement. De ïstante vorm van het winnende jpel hebben John Vlaming en Erik Geus nog met te pakken. Beha- zij de ene keer minder dan 6000 Ten, een andere keer komen ze ruim boven de 7000. Deze keer ging de slinger de goede kant op en pak ten zij met 7067 punten een tweede plaats. Hierdoor stijgen zij van de tiende naar de negende plaats in het klassement. Fenny en Rob Caspers slaagden er voor de derde achtereenvolgende week in de 7000-grens te doorbre ken, al lukte dat pas in blessuretijd. Met een score van 7033 werd het succesvolle duo derde. Maar met drie maal meer dan 7000 punten kon dit duo de eerste plaats in het klasse ment niet meer ontgaan. Bij Chris Schraag en Rosa Harbers loopt het wat minder dan vorig jaar, maar met een vierde plaats lijken de dames de weg naar boven weer te hebben ge vonden. Zij scoorden 6687 punten. Winst in het klassement leverde dat nog niet op. zij blijven vijftiende. Freek Veeger moest het zonder vaste maat Gerda Veeger doen, maar ook met Jos Veeger lukte het prima, gezien de vijfde plaats in de ronde met 6482 punten. Zij moesten weliswaar de eerste plaats inleveren, maar de ach terstand is met ruim 200 punten nog maar klein. Het gemiddelde was met 6346 pun ten een stuk lager dan de topscore van vorige week. Ook het aantal mar sen was met 31 fors minder. Het algemeen klassement wordt aan gevoerd door Fenny en Rob Caspers. vóór Gerda en Freek Veeger. Bart Weijdt en Willem Koomen bezetten de derde plaats, met slechts 8(!) pun ten voorsprong op Erik Boogaard en Rob Stapersma. Gerard en Theo Witte maken de top vijf vol. Al deze koppels kunnen nog een serieuze gooi doen naar de gecombineerde periodetitel, waarvoor nog zes spel len gespeeld moeten worden. gaat goed met En Passant. On- auspiciën van de enthousiaste uwkomer Dick van Barneveld, die ti ten doel heeft gesteld de laakclub nieuw leven in te blazen, sinds september diverse Texelse drijven hbereid gevonden een bij- ige te leveren voor een schaak- ik. Het materiaal was aan slijtage derhevig. De 'ouderwetse' mecha- che klokken moesten worden ver- ngen en voor de bondscompetitie nen digitale klokken wenselijk. Uit- idelijk kwam genoeg geld binnen or viiftien mechanische en acht digitale klokken, zodat En Passant weer een tijdje vooruit kan. De laatste sponsor die werd gewor ven was Kees de Waal uit Den Burg, die twee digitale klokken betaalde, volgens hem om 'een gebaar' naar de club te maken. 'Spelletjes zijn van alle tijden, dus ik dacht: een klok past bij die gedachte. Andere sporten, zoals voetbal, krijgen meer aandacht, maar ook deze vorm van sport en spel is voor veel mensen een bron van ple zier.' En met een grijns: 'Bovendien, als ondernemer hoop ik dat ook mijn medewerkers gaan schaken. Dat spel geeft tenminste geen blessures en dat is weer goed voor mijn bedrijf.' Ook in ander opzicht gaat het En Pas sant voor de wind. De kleine vereni ging doet er veel aan om het leden aantal te vergroten. De jeugdafdeling, die al lang geleden ter ziele ging, werd heropgericht en inmiddels ko men zeven schakers in de leeftijd van 6 tot 12 jaar iedere maandag bij el kaar in de Witte Burcht om les te krij gen. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Jaap Dros (tel. 312821) of Piet Bakelaar (tel. 313843). de Waal (links) schonk twee digitale klokken aan schaakclub En Passant. Rechts initiatiefnemer Dick van Barneveld. tFoto Joop Rommots) Na een aantal weken acht games achter te hebben gelopen in de com petitie van het bedrijvenbowling, is het team van Kraanverhuur Kager met een inhaalslag bezig Met nog maar vier games achterstand staat het team nu op de derde plaats. Tweede staat Vliegveldrestaurant Texel en eerste Archïtechten Bureau Honingh, dat vorig jaar winaar werd. Marijn Beumkes van het team van Cinema Texel gooide dinsdag twee games van boven de 200 en zette en een serie van 724 pins neer. Samen De stichting Kopwerk, de overkoe pelende organisatie van onder meer protestants christelijke ba sisscholen De Akker in Oosterend en De Fontein in Den Burg, fuseert volgend jaar met twee onderwijs- verenigingen in de Kop van Noord- Holland en West-Friesland. Daardoor ontstaat een nieuwe orga nisatie, die doorgaat onder de naam Kopwerk. waar 21 basisscholen on der vallen. Het huidige Kopwerk telt twaalf scholen waarvan twee op Texel, zes in Den Helder, twee in Schagen, één in Anna Paulowna en èén in Stroet. De twee verenigingen zijn de Meander uit West-Friesland en De Kring uit Wiermgen en Wiermger- meer. Bestuurlijk is de fusie al rond, het wachten is alleen nog op het laatste woord van de leden van beide vere nigingen Naar verwachting gaan die er ook mee akkoord De mede zeggenschapsraden hebben al inge stemd met de fusie. Kopwerk be strijkt vanaf volgend jaar een gebied dat zich uitstrekt van Texel tot Medemblik en Andijk. 'We zitten dan van kust tot kust', vertelt directeur Jan Bot van de stichting Kopwerk. 'En mogelijk komen er nog twee scholen bij Daar zijn we nog mee in gesprek De Texelaar blijft na de fu sie directeur van de nieuwe organisa tie. De leerlingen van De Akker en De Fontein merken in de praktijk nauwe lijks iets van de fusie. De scholen behouden ook hun eigen zeggen schap over de manier van lesgeven en hun budget. Kopwerk houdt zich bezig met bovenschoolse zaken, als bijvoorbeeld een nieuwe onderwijs financiering die eraan zit te komen. Volgens Bot ontstaat door de fusie een nog sterkere organisatie met veel kennis van zaken. 'Doordat we gro ter worden, wordt er ook meer ken nis ingebracht. Maar we willen groot zijn in kleinschaligheid met de scores van Erik Witte leverde dit vier punten op. De wedstrijd tus sen Hordifood en TCA Automatise- nng bleef lang spannend. Fred Poede van TCA gooide drie mooie games, maar doordat Frans Hopman van Hordifood een game van 184 pms neerzette, werd het 3-2 voor Hordifood. Bij de jeugd gooide Annemiek Groot- ien twee games van 144 tegen het team van Park So What en pakte sa men met broer Henk de volle over winning voor Taxi Grootjen Uitslagen: Arch Bur Honmgh-Vliegveldrest. Texel 4-1; Hordifood-TCA Automatisering 3-2; Loon bedrijf Plaatsman-Primera Mets 1-4; Pannekoekenhuus Binnenburgh-Cinema Texel 1-4; App.verh Land en Zeezicht-Skilied 4-1, Kraanverhuur Kager-Verhuurbedrijf H Bruining 4-1 Jeugd. Bowling de Koogel-Horeca Groothan del Kossen 1-3, team 6-De Oorzaak 2-2; Taxi Grootjen-Park So What 4-0 Veel ondernemingen op Texel krijgen momenteel brieven van bedrijven waarin om de BTW-nummers wordt gevraagd Dit omdat nieuwe Euro pese wetgeving het zou verplichten dat ook het BTW-nummer van de klant op de factuur wordt vermeld. Dit is onjuist. Het BTW-nummer van de geadresseerde moet alleen worden vermeld als het om export gaat of als de BTW wordt verlegd, wat in verre kening tussen aannemers en onder aannemers nog wel eens het geval is. De verzender van de factuur is wel verplicht zijn of haar BTW-nummer op de rekening te vermelden. Burgemeester en wethouders ge ven TNO geen opdracht om onder zoek te doen naar straling rond de antennemast in Den Burg. Het col lege is niet bereid in te gaan op een verzoek dat Arie Heerschap uit Oosterend heeft gedaan. Heerschap heeft het sterke vermoe den dat straling van de antennes in de mast ten koste gaat van de ge zondheid van mensen in de omge ving. Burgemeester en wethouders vinden het echter geen taak van de gemeente om een onderzoek aan te vragen op verzoek van één inwoner. Volgens hen kan Heerschap wel zelf een verzoek indienen bij TNO. Uit informatie over de mast die de gemeente opvroeg bij KPN blijkt dat er twintig verschillende (schotel)- antennes in hangen. De zwakste be vindt zich op veertien meter hoogte, de sterkste (de semafoonzender voor brandweer en politie) op 75 meter. Volgens KPN is er vlak onder mast slechts een geringe veldsterkte meet baar, omdat de antennes allemaal een horizontale zendrichting hebben. De telefoonaanbieder schat de veld sterkte op de grond en in omringende bebouwing op niet meer dan 1 volt per meter De blootstelling van men- Na 9 december is de eerste helft van de volley balcompetitie voorbij, Daar na wordt er nog een afvaltoernooi gespeeld op 16 en 23 december. Alle deelnemende teams van de Rand stad Eilandcompetitie worden hier voor automatisch ingeschreven. Team die niet willen meedoen, dienen zich af te melden bij de wedstrijd leiding. Daarnaast zijn gelegenheids teams welkom. Deelname is gratis. Inschrijven en afmelden is mogelijk tot woensdag 10 december. Programma 25 november Veld A, gemengd 18.30 Rabobank-NIOZ 2 Beverdam 19.15 Beverdam-L&R Rabobank 20.00 AH-De Wit Wessels 20 45 Wessels-Lindeboom Bocksberg 21.30 Bocksberg-Rab Lindeboom Veld B, dames en heren 18 30 Otto's-Bruintje Beer Zeilmakerij 19.15 Zeilmakerij-B&B Bruint|e Beer 20.00 Smash-Smash K. Salon Martme 20.45 Westerlaken-Salon M Smash 21.30 Tevoko (j)-Ecotiem TESO 22.15 TESO-Agrifirm Ecotiem Veld C, dames 18.30 Haarstudio-lepe Durper Drup 19.15 Durper D.-Beverdam 2 lepe 20.00 Klif 12-De Krim Beverdam 2 20.45 Sportshop 1-Natuurwinkel Krim 21.30 Eierl. H.-Jozefsch. Natuurw. 22 15 Rival-NBC Jozefschool Wedstrijdleiding Rabobank en Kees Uitslagen 11 november NIOZ 2-Albert Heijn 3-0: De Wit InstaJIatie- techniek-L&R 2-1; Slagerij Beverdam-Rabo bank 2-1; Zandbank-De Lindeboom 0-3; Remco Oostra de schilder-De Rival 2-1Salon Martme/De Oorzaak-NBC Eelman 1 0-3, OSG- Tevoko jeugd 2-1Agnfirm-Ecotiem 3-0; KJrf 12- Natuurwmkel 1-2, Timmer's Bakkeni-Eierland- sche Huis 2-1. Slagenj lepe de Boer-Jozef school 3-0; Slagerij Beverdam 2-De Knm 1-2; Zeilmakerij Texel-Otto's Tweewielershop 1-2. Op de bijeenkomst van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting (VvB) die maandag in De Pelikaan wordt ge houden spreekt Hans Scholte van het accountants- en advieskantoor van de LTB uit Schagen over het nieuwe subsidiebeleid van de EG. Daarmee samenhangend zal gesproken wor den over de te verwachten bedrijfs ontwikkelingen in de akkerbouw en de veehouderij. Er heerst nog veel onduidelijkheid over het nieuwe be leid en daarmee over de toekomstige mogelijkheden. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur, geïnteresseerden die geen lid zijn van de VvB betalen €7,50 toegang. Op het strand bij paal 12 werd zater dag de zesde wedstrijd in de winter- sene van Sportvisclub Texel gehou den. Er waren.slechts drie deelne mers, waarvan alleen Rein Kuyper succes had. Hij ving vier vissen met een totale lengte van 113 centimeter. De volgende wedstrijd voor de sport vissers is de Sinterklaaswedstrijd van De Snoek uit Hippolytushoef. Deze wordt op 22 november gehouden nabij Groote Keeten sen aan radiogolven bedraagt een duizendste van wat volgens de nor men toelaatbaar is, aldus KPN. De normen zijn opgesteld door de Natio nale Gezondheidsraad. Volgens de telefoonaanbieder is de veldsterkte van de schotelantennes op de grond niet eens te meten vanwege de rich ting waarin ze zijn afgesteld. Burge meester en wethouders hebben de informatie van KPN voor kennisge ving aangenomen. Heerschap is te leurgesteld over de houding van het college. 'Ik vind het vreemd en diep- treurig. Ik praat met alleen voor me zelf, maar voor heel Texel.' De 'lieverdjes' zijn weer eens in de Langeveldstraat bezig geweest. Ik heb een grote ligusterhaag langs de tuin staan, waar tot mijn schrik grote gaten in geslagen zijn. Het zal heel lang duren voor deze zijn hersteld, zo het al mogelijk is. Ook bij diverse buren zijn de hagen vermeld. Dat geeft flinke onkosten en ergernissen. De namen van de daders staan er helaas met bij. Zo nu en dan worden hier de nodige vernielingen aange richt, meestal in de avonduren. Poli tie zien we nooit. Op deze manier hebben vernielers de vrije hand en gaat het van kwaad tot erger. Ik vraag mij af of er in de weekeinden niet eens wat controle kan zijn. A. Boon-van der Linden, De Cocksdorp. Hoge werkdruk, tarieven die veel te laag zijn en bezuinigingen die voor een verdere uitholling van het vak zorgen. Het zijn verwijten van Texelse fysiotherapeuten aan het adres van het kabinet Balkenende, dat als klap op de vuurpijl de fysio therapie uit het basispakket van het ziekenfonds heeft gehaald. De spreekwoordelijke druppel en re den voor een aantal fysiotherapeu ten dinsdag deel te nemen aan een landelijke demonstratie in Den Haag. De afgelopen jaren is het vak van fy siotherapeut behoorlijk verschraald. In 2001 gaven de overheid, de zorg verzekeraars en het Koninklijk Neder lands Genootschap voor Fysiothera pie (KNGF) opdracht tot een onderzoek. Dat leverde de conclusie op dat de tarieven voor fysiotherapie vijftig procent te laag zijn 'Onverant woordelijk laag en ver beneden de kostprijs', zeggen de fysiotherapeu ten. Reden voor Henk de Steur, Henriëtte Timmermans en Gerard Arkenbout dinsdag met hun mede werkers naar het Binnenhof te gaan. Hun praktijken zijn die dag gesloten. Het Fysiotherapeutisch centrum is solidair en is - met uitzondenng van de FITT-afdeling - ook dinsdag dicht. Ze zijn boos dat de uitkomst van het onderzoek met heeft geleid tot verho ging van de tarieven. Integendeel Nieuwe bezuinigingen zorgen er vol gens de therapeuten voor dat het steeds moeilijker wordt de kwaliteit overeind te houden. Zo verdwijnt bij voorbeeld het Nederlands Para medisch Instituut, dat de databank beheert De Steur: 'Hier kunnen wij terecht voor relevante artikelen en andere gegevens.' Ook de beroeps organisatie KNGF, die onder meer nascholing verzorgt en de kwaliteit registreert, dreigt het loodje te leg gen Het besluit om fysiotherapie uit het basispakket van de verzekenng te halen, heeft tot gevolg dat minder bedeelden buiten de boot vallen. De Steur: 'We kampen met minder in komsten. gestegen kosten en een hogere werkdruk. We komen steeds minder aan de vakinhoudelijke kant toe, terwijl dat nu juist de reden is waarom we fysiotherapeut zijn ge worden.'

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7