Sinterklaas op Texel ■L Tien romantische komedies I 9 VW/n Aura tekenen en meditatie Agenda ;xcursies t. Akenburg teso Hoogwater te Oudeschild .TEXELSE COURANT" aterdag 22 november olonisten an Catan lanifestatie exel zingt' olleybalderby Ons Genoegen Voor TexelAi - Kerstmarkt in Den Burg Tekenexpositie leerlingen van Mien van As SVC speelt komische klucht Vrijdag 21 november Zaterdag 22 november Zondag 23 november Maandag 24 november Dinsdag 25 november Party Night Open Darttoernooi uesiinn f^atlicu'malwwe 1Vint"'*1 k\} ITJJte KART1NG TEXEL tOOO m' a kampeer- en ruitersportartikelen Vrouwen van Nu krijgen lezing over waterbeheer Russische gast bij Vogelwerkgroep Jan Heethuis neemt afscheid VRIJDAG 21 NOVEMBER 2003 aatsbosbeheer verzorgt geregeld ndleidingen door de Geul, de jyen de Slufter. Opgave en inlich ten bij EcoMare, tel. 317741. n 15 00 begint een rondleiding or de Texelse Bierbrouwerij aan Schilderweg. Deelname: €6,-. teerste open Texels inpioenschap Kolonisten van tan, dat zondag 23 november in rpshuis De Waldhoorn in Den iorn wordt gehouden, kan nog kele deelnemers gebruiken, igave is tot en met zaterdag gelijk via tel. 319439 of e-mail trich@wxs.nl. Het evenement gmt om 12 00 uur en is naar latting rond 19.00 uur afgelopen der het motto 'Texel zingt' vindt :erdag 14 februari een grote igmanifestatie plaats in de rvormde kerk van Den Burg. middels hebben zich acht koren ngemeld. Maar er is nog ruimte er, zodat de organiserende jlzijnsstichting ook andere igliefhebbers en (gelegen- ids)koren oproept om mee te en. Van solist tot close harmony, n smartlap tot psalm, iedereen is 'Ikom. Woensdag 26 november is in d'Ouwe Ulo een bijeenkomst ;tde deelnemende gezelschap- n. Deze begint om 20.00 uur. or meer informatie en opgave kan ntact worden opgenomen met de ganisatie, tel. 315582 of e-mail: ilzijnsstichting@hotmail.com. eerste damesteam van Tevoko tvangt zaterdag WSOV uit Den !der. Bij deze jaarlijkse derby spe- l(iiet alleen de volleybalcapacitei- een rol, maar zeker ook de rela- tussen de Texelaars en de buren de andere kant van het irsdiep. De vooruitzichten zijn ed voor Tevoko, dat gedeeld Bede op de ranglijst staat. De Iderse vrouwen van coach Cusell iden alleen in thuiswedstrijden tten breken en staan op de gende plaats. Gunstig is ook voor Texelaars dat ze over een vrijwel mplete selectie kunnen schikken. Alleen Céline de Graaf vegens vakantie afwezig. De dstrijd wordt gespeeld in Drthal Ons Genoegen en begint 15.00 uur. gelijkertijd begint een wedstrijd isen de B-jeugd van Tevoko en J'94 2. Vóór die tijd ontvangen t tweede en het vierde mesteam al Ardea respectievelijk rpoen. Deze wedstrijden ginnen om 13.30 uur. Hij is weer onderweg naar Texel. Zaterdag om 13.00 uur arriveert Sinterklaas in de haven van Oude- schild. Onder begeleiding van muziek van het Koninklijk Texels Fanfarecorps wordt hij binnenge haald. Als de goedheiligman aan wal is, gaat hij een huzarenstukje uithalen, zodat hij in één middag in zowel Den Burg, De Cocksdorp, Den Hoorn als Oosterend zijn opwach ting kan maken. Het fanfare begint rond 12 30 uur met het spelen van liedjes op de haven, zodat de Sint weet welke kant hij uit moet varen. Burgemeester Joke Geldorp en de drie wethouders staan klaar om hem samen met alle kinderen en ouders een hartelijk welkom te heten. Om de Sint goed duidelijk te maken hoe hard er op hem wordt gewacht, worden de kinderen (en de ouders) verzocht uit volle borst mee te zingen met de Sinterklaas liedjes Als de goedheiligman er is, volgt een feestelijke programma op de haven. Rond 13.45 uur vertrekt de Sint met de A-Ford van Jan Geus en een bus naar Den Btirg, waafr hïjëerèt 'rijn' vertrouwde ronde door het dorp maakt, voordat hij rond 14.45 uur op de Groeneplaats arriveert, De stoet, die rond 14.00 uur vertrekt, gaat via de Elemert, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Keesomlaan, Elemert, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Waal- derstraat, Burgerhoutstraat, De Zes, Gasthuisstraat, Hogerstraat, Stenen plaats en Binnenburg naar de Groeneplaats. Sint is van plan om op de hoek Elemert/Parkstraat, Stenenplaats/Waalderstraat, bij De Gollards en de hoek Stenenplaats/ Binnenburg even te stoppen om kinderen een handje te geven De optocht wordt aangevoerd door KTF. Op de Groeneplaats begint de band Make me Smile al van tevoren met het spelen van muziek. Als de Sint gearriveerd is op de stoep van het raadhuis wordt hij opnieuw welkom geheten door de burge meester en het ontvangstcomité. Er worden onder meer Sinterklaas liedjes gespeeld en een paar kinde ren mogen even bij Sinterklaas komen. Om 14.30 uur maakt Sinterklaas zijn opwachting in Oosterend bij het óócfe brartdweerlTursje aan'dê Achtertune. Sint en Piet worden binnengehaald door de leden van Excelsior, die rond 14.15 uur spelend vertrekken bij het dorpshuis. Onder begeleiding van de fanfare maakt de Sint daarna zijn ronde door het dorp, waarna het feest wordt voort gezet in dorpshuis De Bijenkorf. In Den Hoorn vertrekt DEK om 14.55 uur bij De Waldhoorn voor een rondgang door het dorp om Sinterklaas op te halen, die bij Martha's Hoeve op Diek het dorp binnenkomt Om 15.45 uur komt de stoet aan bij het dorpshuis, dat vanaf 15.00 uur geopend is. Om 16.00 uur begint er een feestelijk programma. Er wordt gezongen en gastvrouw Janien de Bruijn heet de Sint van harte welkom Het programma duurt tot 17.00 uur. Als het slecht weer, gaat de rijtoer van de Sint met door en begint het bin- nenprogramma wat eerder. De Cocksdorp ziet Sinterklaas om 16.00 uur verschijnen bij de rooms- katholieke kerk aan de Molenlaan. Daarna is een feestelijke bijeenkomst in het Eierlandsche Huis, waar iedereen welkom is. De intocht in De Waal gaat dit jaar niet door. Op boerderij Veldheim aan de Schorrenweg in Het Noorden gaan in januari twee cursussen van start. De eerste is aura tekenen, verspreid over zes woensdagavonden van 20.0 tot 22.00 uur, te beginnen op 28 januari. Een speciale begaafd heid is volgens de organisatie geen vereiste. 'Je gaat steeds meer zien en de betekenis van de kleuren leren kennen, door de uitgebreide kennis die je krijgt over aura's en over hoe de aura zich ontwikkelt in de loop van je leven.' Ter sprake komen onderwerpen als de mense lijke ziel, het ego, spirituele ontwik keling en verlichting, communicatie, het innerlijke kind en meditatie Op tien maandagavonden (te beginnen op 26 januari) van 20.00 tot 22.15 uur is er een cursus medi tatie Cursisten leren inzicht te krij gen in hun eigen leven, hoe ze 'met de kracht van liefdevolle aandacht een innerlijke vrede kunnen ontwikkelen'. Ook ontwikkelen ze vaardigheden om zichzelf te bevrij den van spanningen en gedachten die ervoor zorgen dat ze geestelijk en lichamelijk niet goed kunnen functioneren. En tenslotte leren ze 'het creatieproces beheersen om nieuwe ideeën tot werkelijkheid te maken', op materieel vlak, maar ook van gezondheid en welzijn Voor een uitgebreide folder en opgave kan contact worden opgenomen met Tanja van Arkel, tel. 318114 In manege Akenburg aan de Akenbuurt worden zondag dressuurwedstrijden gehouden. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en duren tot ongeveer 17.00 uur Net als voorgaande jaren orga niseert de Stichting Folklore Texel een kerstmarkt in het cen trum van Den Burg. Deze wordt gehoudeh op zondag 21 december van 13.00 tot 17.00 uur, wanneer ook de winkels (vanaf 12.00 uur) open zijn Er staan allerlei activiteiten op het programma, er is levende muziek en de bezoekers worden getrakteerd op een ver snapering. Filmnieuws love actually', die met ingang van deze week bij Cinema Texel draait, s niet zomaar een romantische komedie. Het zijn er eigenlijk tien n één. In de film zijn verschillende hartverwarmende en hilarische verhalen verweven, die zich allemaal afspelen in het hedendaagse Londen in de weken oor Kerstmis. Het overkoepelen de thema is dat liefde de drijfveer is in het leven, of dat nu van een minister-president, een grijze rock ster, een keiharde schooldirectrice of een Portugese huishoudster is. En zoals een romantische komedie doorgaans eindigt met een romantisch hoogtepunt, kent deze film er vele, allemaal op kerstavond. 'Love actually' is 9eschreven en geregisseerd door Richard Curtis en kent sterren als Hugh Grant, Emma Thompson, Liam Neeson en Rowan Atkinson. Nieuw maar met nostalgie omge ven is 'Pipo en de P-p-parelridder'. De film grijpt terug op de succesvolle serie die in de jaren zestig en zeventig rond de populaire clown op de televisie werd uitgezonden. In het verhaal maakt Pipo een wandeling door een ruine en wekt daar een ridder die al vijfhonderd jaar slaapt. Pipo herenigt de ridder met zijn grote liefde, die al die tijd op hem heeft gewacht, en weet daarna het lief despaar uit handen te houden van Dikke Deur en Snuf en Snuitje, die heel andere plannen hebben Pipo brengt de twee bij tovenaar Miriardo, die hen terug moet stu ren naar het verleden, omdat déar hun toekomst ligt. Geprolongeerd is 'The Matrix Revolutions', het derde en laatste deel van de Matrix-trilogie, waarin de machines Zion weten binnen te dringen. De oorlog tussen de mensheid en de machines wordt in de rokende resten van de echte wereld uitgevochten. De film is geregisseerd door Andy en Larry Wachowski en kent sterren als Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie-Anne Moss. Ook nog een weekje te zien is 'Drakenheuvel', een spannend en mysterieus sprookje Het speelt zich af in een land hier ver vandaan en gaat over een verbor gen schat, die door bijzondere krachten naar een geheime plaats is getoverd en wordt beschermd door vier poorten: vuur, water, aarde en lucht Simon van der Zee, Ellie Duinker, Sarah van der Vis en Marina Brouwer exposeren zaterdag 22 en zondag 23 november in Mien's Atelier in de De Ruyterstraat 24 in Oudeschild. De exposanten zijn allemaal tussen 12 en 15 jaar oud en volgen sinds onge veer vier jaar tekenlessen bij atelier- eigenaar Mien van As. De tentoon stelling is op beide dagen geopend van 10 00 tot 17.00 uur. 'Een schat van een buste' is de naam van een komische klucht in drie bedrijven, die zaterdag 29 en zondag 30 november wordt opgevoerd door toneelvereniging SVC. Het stuk gaat over een weduw naar van middelbare leeftijd, die in geldproblemen verkeert en alle moeite heeft om de fabriek die hij van zijn grootvader heeft geerfd draaiende te houden. Binnen de familie wordt gesproken over een schat, maar niemand weet waar die verborgen is Een rijke maar nogal bazige vrouw uit het dorp heeft een oogje op de weduwnaar, maar hoe wel de onderneming met haar geld zou zijn gered, heeft hij grote bedenkingen tegen een huwelijk. Bijzonder detail is dat de woonkamer van de man wordt gesierd door een buste van zijn grootvader, die er zo als het ware nog altijd bij is. Wanneer de huishoudster de buste bij het Van 15.00 tot 18.50 uur is er in dis cotheek Question Plaza in Den Burg een receptie ter gelegenheid van het afscheid van gemeentesecretaris Piet Zoon. Peter Romanov uit Moskou vertelt in het gebouw van het Rode Kruis aan de Jonkerstraat in Den Burg over de flora en fauna van het Tien Shon-gebergte in Kirgizië. De voert aal is Duits Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis Klaverjasclub De Doormars houdt een drive voor het goede doel in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild Aanvang 20.00 uur Het Cabaret-café, dat vanavond zou worden gehouden, wordt verscho ven naar volgende week vrijdag. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 18.30 en 21.30 uur) en Love actually (19.00 en 21 45 uur). In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.30 uur een snuffelmarkt gehouden. Jeugdige kunstenaars exposeren vandaag en morgen van 10.00 tot 17.00 uur in Mien's Atelier (De Ruyterstraat 24 in Oudeschild). Van 10.30 tot 14.00 uur staat de openbare bibliotheek in Den Burg in het teken van het nieuwe boek van Harry Potter. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal een competi tieavond van Model Racing Texel. In café De Kroonprins in Oosterend speelt vanavond de rock 'n roll- feestband John Boy and the Waltons. In Gnema Texel draaien Draken- heuvel (aanvang 13 30 uur), Pipo (14.00 en 16.00 uur), Love actually (15 30, 19.00 en 21.45 uur), en The matrix revolutions (18.30 en 21 30 uur).1 In manege Akenburg aan de Aken- buurt worden de hele dag dressuur wedstrijden gehouden. Aanvang 9.00 uur DOK Toer uit Den Helder en de Toerfietsclub Texel houden een toertocht voor ATB-rijders over het eiland. De start vindt om 9.00 uur plaats bij DOK aan de Guldemond- weg in Den Helder Texelaars kunnen om 10 00 uur aansluiten op de veerhaven van 't Horntje. Jeugdige kunstenaars exposeren ook vandaag nog van 10.00 tot 17.00 uur in Mien's Atelier (De Ruyterstraat 24 in Oudeschild). Om 12 00 uur begint in de hervorm de kerk van De Waal een koffiecon cert. Loes Bakker, Jeanny Beerkens en Jussi Paananen spelen instru mentale muziek met een Fins accent. Iedere zondags van 12.00 tot 13 00 uur en iedere woensdag van 11.00 tot 12 00 uur en is er op golfbaan De Texelse een introductieles voor iedereen die kennis wil maken met de golfsport. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt van 12.00 tot 19.00 uur het eerste open Texels kampioenschap Kolonisten van Catan gehouden. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Jezus' van Helmert Woudenberg. Toegang €13,50. In Cinema Texel draaien Draken- heuvel (aanvang 13.30 uur), Pipo (14.00 en 16.00 uur), Love actually (15.30, 19.00 en 21.45 uur), en The matrix revolutions (18.30 en 21 30 uur). In dorpshuis De Wielewaal komen het college van b en w en de dorps commissie van De Waal om 19.30 uur bijeen voor een openbare vergadering. Badmintonclub Texel houdt van 19.30 tot 22.00 uur een open avond in sporthal Ons Genoegen. In hotel De Pelikaan aan de Peli- kaanweg nabij De Koog spreekt vanaf 20.00 uur Hans Scholten voor de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting. Onderwerp zijn de gevol gen van het EG-beleid en de finan ciële resultaten Akkerbouw- en Veehouderijbedrijven. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 20.00 uur) en Love actually (20.30 uur). In de Blauwe Zaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder begint om 19.00 uur een voorlichtingsavond over bevallen in het ziekenhuis. Aanmelden bij het Patiënten Service Bureau, tel. 0223-696346. Ir. Jan Steenis van het Hoogheem raadschap houdt in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp een lezing voor de NBvPA/rouwen van Nu over waterbeheer. Aanvang 20.00 uur. In Hotel Den Burg begint om 20.00 uur de jaarvergadering van Koninklijke Horeca Nederland, afde ling Texel In Tusse de Banke aan de Groene plaats in Den Burg komt om 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien The matrix revolutions (aanvang 20 00 uur) en Love actually (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel 0222-369600 of e-mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 21 5.36 en 18.07 u. Za 22 6.36 en 19.26 u. Zo. 23 7.15 en 20.04 u Ma. 24 8.25 en 20.54 u. Di 25 9.15 en 21.35 u. Wo. 26 9 55 en 22.14 u. Do. 27 10.50 en 22.45 u. Vr 28 11.17 en 23.40 u. c t\ schoonmaken stuk gooit, ontstaan grote problemen. De klucht wordt gespeeld door Yvonne Boom, Dick Tijms, Wilma Laan, Leo Saai, Ria Zoetelief, Sabrina Veldman, Sabine Beijert, Magda Buddelmeijer en Gerhard Smeenk. De regie is in han den van Els Ooijevaar, José Walbeek souffleert. De voorstelling op zater dag begint om 20.00 uur; de zaal is open vanaf 19 30 uur. Kaarten wor den bij de deur verkocht en kosten €4,- voor volwassenen en €3,- voor kinderen tot en met 12 jaar De dag erop wordt de voorstelling herhaald voor ouderen Deze begint om 14 30 uur (deur open vanaf 14.00 uur) De toegang is gratis, zij het dat de ver eniging hoopt op een vrijwillige bij drage. Opgave is mogelijk bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag: „eerst komt Sinterklaas". Afvaart 14.00 uur, zondag 12.45 uur en woensdag 12.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 IZ0i23 NOV I v.a. 13.00 uur leeftijd tot 1 a jaar dioeedeeij /eelluus Met vernieuwde menukaart! Geopend: woensdag t/m zaterdag v.a. 16.00 uur. Zondag va. 12.00 uur Maandag en dinsdag gesloten. Rozendijk 17, Q 312156 den burg AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elekcrokarcbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgotf speeltuin Kampeercentr|im( Sptnbaan 14 Den Burg Tel. 0222-313163 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 23 november op om 8.12 en gaat onder om 16.37 uur. 23 november nieuwe maan. Ingenieur Jan Steenis van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier houdt dinsdag 25 november een lezing voor de afde ling De Cocksdorp/Eierland van de NBvPA/rouwen van Nu. Hij zal spre ken over waterbeheer in het algemeen en het Masterplan Water in het bijzonder. De bijeenkomst wordt gehouden in het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 uur. Vogelwerkgroep Texel ontvangt vrijdag 21 november een Russische gast, in de persoon van Peter Romanov uit Moskou. Hij verzorgt een lezing en diapresentatie over de flora en fauna van het Tien Shon-gebergte in Kirgizië. De voert aal is Duits. De lezing vindt plaats in het gebouw van het Rode Kruis aan de Jonkerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, ook voor niet-leden. Hij werkte 43 jaar in het onderwijs, waarvan 28 jaar op de Thijsseschool in Den Burg, waar hij bovendien lange tijd schoolhoofd was. Vrijdag 28 november neemt Jan Heethuis wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid, 's Ochtends doet hij dat van zijn leerlingen, tijdens een fees telijk programma in sporthal Ons Genoegen, 's Middags is er een receptie waar iedereen welkom is. Ouders, oud-leerlingen, vrienden en andere belangstellenden kunnen Heethuis tussen 16.00 en 18.00 uur de hand schudden in de school zelf.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9