Snelle counters beslissen spannende derby Texel'94 platgewalst door Vrone Tevoko wint derby tegen Helderse buren Enerverende strijd SVO en J'elleboog De Koog onderuit tegen Jisj .TEXELSE COURANT Doelpunten Dekker bezorgen ZDH zege Tessa Betsema trefzeker voor meiden Texel'94 Goede generale De Doorstoot Darttoernooi in Oudeschild Voetbalprogramma Tevoko 3 verliest van koploper Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Hoge scores bij bowling KNRM DINSDAG 25 NOVEMBER 2003 De snelle Michiel Dekker bezorgde ZDH met tweo doelpunten de overwinning. (Foto Gentrd Timmerman) Twee messcherpe counters in de slotfase brachten zondag in Den Hoorn de beslissing in de derby tussen ZDH en Oosterend. Het was een spannende wedstrijd, waarin de technisch vaardige gasten iets vaker de bal hadden, maar de thuisploeg fel weerwerk leverde, de verdediging gesloten hield en ten slotte net iets doortastender was. Middelpunt van het Hoornder feestje was aanvoerder Michiel Dekker, die beide doelpunten voor z'n rekening nam. Hoewel de competitie nog niet hal verwege is en de winterstop nog op zich laat wachten, was het alweer de tweede keer dit seizoen dat er een wedstr.|d tussen ZDH en SVO op het programma stond De eerste werd vonge maand in Oosterend gespeeld en bleef zonder winnaars. ZDH nam destijds verrassend de leiding, maar kon met verhinderen dat de thuis ploeg met eén speler minder toch nog op gelijke hoogte kwam. Ondanks het gelijkspel van toen was SVO zondag licht favoriet. Net als in de afgelopen seizoenen doen de mannen van de nieuwe trainer Jitze Beintema het goed. Achter het onge naakbare Dirkshorn strijden de Oosterenders met Vesdo, Knollen dam en WSW om de tweede plaats, die waarschijnlijk het recht geeft om aan het eind van het seizoen extra wedstrijden om promotie naar de zesde klasse te spelen. Oosterend won tot zondag zeven wedstrijden, speelde er één gelijk en verloor er twee. Beintema moest de gebless eerde Jan-Jaap Hin en Alexander Witte en de geschorste Rutger Zoete lief missen, maar kon toch beschik ken over een vrij sterk elftal, met bo vendien de talentvolle junioren Edwin Boon en Marcel Zegers als reserve krachten naast zich in de dug-out. Slachtbank ZDH was evenwel niet van plan zich zomaar naar de slachtbank te laten voeren. Na enkele magere jaren is het team van Henk de Ruyter inmiddels rijp genoeg om met elke tegenstan der in de zevende klasse de strijd te De meiden van Texel'94 hebben zondag de tweede wedstrijd op rij gewonnen. Het team van trainer Ruud Nooij won in Bergen met 6-4 van Berdos. Uitblinkster was Tessa Betsema, die alle Texelse doelpun ten maakte. Texel'94 beleefde een uitstekende zondag. Ondanks regen en wind zat de verdediging goed in elkaar en vooral Margot Schagen speelde erg goed. In de aanval was Tessa Betse ma de meest opvallende speelster. De strijd ging eigenlijk gelijk op, maar zij scoorde steeds op onverwachte momenten, waardoor haar ploeg uit eindelijk aan het langste eind trok. Het bal werd na ongeveer een kwar tier geopend, toen Betsema 1-0 scoorde Een paar minuten later kwam Berdos terug tot 1 -1maar de Texelse meiden lieten het er niet bij zitten en scoorden in de persoon van Betsema al gauw een tweede treffer. Tien minuten voor rust wist Berdos opnieuw terug te komen, maar vijf minuten later scoorde Betsema al weer haar derde doelpunt. Na de rust leek Berdos voor de derde Met matig spel maar veel inzet heeft het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko zater dag de derby tegen WSOV gewon nen. In de 'eigen' sporthal Ons Genoegen werd het tegen de buren uit Den Helder 3-1. Tevoko had een overdonderende start tegen WSOV. Dankzij een goede passing kon spelverdeelster Connie Joling haar aanvalsters snel bedie nen. Het blok van de Helderse ploeg kreeg hier geen vat op. waardoor de thuisploeg een ruime voorsprong kon nemen. Aan het einde van de set werd het Texelse spel slordiger, wat WSOV de kans gaf zich te herpakken, maar de winst in de eerste set kwam niet meer in gevaar (25-19). Coach Cusell bracht in de tweede set zijn tweede spelverdeelster in en dat resulteerde in een snellere aanval. De vechters van WSOV grepen hun kan sen en konden Tevoko daardoor goed bijbenen. De Texelaars serveer den matig en maakten onnodige fou ten, waardoor de tweede set naar de ploeg uit Den Helder ging (23-25). Gemotiveerd door dit onnodig verlies ging de Texelse ploeg op zoek naar herstel. Het spel bleef echter erg wis selend. Sommige combinaties verlie pen vlekkeloos, maar vaak ook ont brak het de passers en aanvalsters aan nauwkeurigheid. Hard werkend bleef Tevoko WSOV wel voor (25-13), vooral dankzii de over links veel sco- kunnen aangaan. Alleen Dirkshorn was een maat te groot, van Knollen dam en WSW werd pas na zware strijd verloren, terwijl verdienstelijke remises werden geboekt tegen Oosterend en DESS. Ook tegen Zuidermeer en Jisp werd het een gelijkspel, maar tekenend voor de huidige staat van het team was dat de Hoornders daar alleen maar te leurgesteld over waren. Van Twisk werd met maar liefst 5-0 gewonnen. Ook bij de thuisploeg waren enkele spelers afwezig Erik Zijm was met vakantie, Ruud Beerling en Sjoerd Oosterhof waren geblesseerd. Dat gold ook voor routinier Henk Knol, die gekneusde ribben heeft, maar hij ver beet de pijn en begon toch aan de wedstrijd. Bernard Ipenburg. die ge stopt is maar nog geregeld meetraint, versterkte de gelederen. Initiatief De wedstrijd kwam pas laat op gang voor de toeschouwers, die ondanks de regen toch in groten getale waren opgekomen. Het vaardig combine rende Oosterend had in de eerste helft het meest de bal en nam onder impulsen van middenvelders Ger Vla- maal op gelijke hoogte te komen. Liske Slaats maakte hands in het strafschopgebied en de scheidsrech ter kende een penalty toe. Deze werd echter keurig gestopt door keeper Marit Tuitman. Een paar minuten la ter werd het alsnog 3-3. Na een half uur in de tweede helft kreeg Betsema de bal in haar voeten gespeeld. Ze rende richting het vijan delijke doel en schoot de bal van grote afstand met een mooie boog in de hoek: 4-3. Toen dezelfde speels ter even later opnieuw wist te scoren, dachten de Texelaars al dat ze er waren. Maar vijf minuten voor het einde werd het nog 5-4 en moesten ze nog hard knokken om de voor sprong vast houden. Dat lukte, terwijl Betsema in de slotfase ook nog voor een zesde treffer zorgde, gescoord uit een keihard schot. Biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp heeft donderdag op de competitieavond een goede generale gehouden voor de uitwisseling met de club van In den Grooten Slock. Er werden prima partijen met hoge sco res en series gespeeld. Raymond Steenhuizen wist al zijn drie partijen te winnen. In de partij tegen Herman rende Marianne Boekei De Helderse ploeg zette in de laatste set nog even stevig aan. Er ontstond veel commo tie over een beslissing van de scheidsrechter, maar Tevoko liet zich niet van de wijs brengen en won (21 - 25), waardoor de eindstand in sets 3- 1 werd. Maatje te groot Het tweede damesteam van Tevoko miste in de wedstrijd tegen koploper Ardea maar liefst vier basisspeelsters. Gea Pape, Yvonne Vlaming en Leontine Verseput, die normaal uitkomen voor het derde team, toonden zich uitstekende ver vangers, maar moesten wel vaststel len dat Ardea een maatje te groot was. Met Leontine Verseput en Mieke van der Bent als spelverdelers startte Tevoko goed. Al snel bleek dat er een goed middenblok gezet moest wor den tegen de harde aanvallen van Ardea. Gea Pape bleek hier diverse keren goed toe in staat. En ook Mary Koorn deed het in het midden erg goed. Toch was Ardea sterker en met harde services en smashes wisten de gasten de eerste set binnen te halen scoren (14-25). In de tweede set werd Yvonne Vla ming in de Texelse ploeg ingezet In het begin liep het helemaal met en bij een 0-6 achterstand vroeg coach Rita Dogger een time-out aan. in de hoop de nervositeit uit het spel te kunnen ming en Bob Witte en de regelmatig meekomende verdediger Eddy de Vries het initiatief. Probleem voor de gasten was dat aanvallers Ad Guldemond en Sil van Dijk fel op de huid werden gezeten door hun di recte tegenstanders Fedor van Elk en Jan-Willem Bakker, waardoor bijna iedere aanval al buiten het straf schopgebied van ZDH strandde. Met name Van Elk had een uitstekende dag. Hij speelde vrijwel foutloos en liet de gevreesde goalgetter Guldemond kansloos. Aan de andere kant kreeg ook ZDH weinig kansen. Het middenveld van ZDH was de meest geroutineerde linie op het veld. maar Ronald Biesboer (33), Bernard Ipenburg (36). Joop Rommets (36) en Henk Knol (42) hadden hun handen te vol aan het verstoren van de Oost- erender aanvallen om aanvallers Michiel Dekker en Mike de Bruijn van bruikbare passes te voorzien. Het logische gevolg was dat kansen schaars waren. Dat veranderde ook met nadat Knol zich had laten vervan gen door de veel jongere Ivar van Elk. Beide ploegen kregen een paar cor ners en SVO probeerde het een paar maal met een afstandsschot, maar In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt zaterdag 6 december een darttoernooi gehouden waarbij pun ten zijn te behalen voor de Masters. Er wordt in drie categorieën ge speeld. De jeugd van 9 tot en met 11 jaar speelt vanaf 13.00 uur 301 met enkele uitgooi, de jeugd van 12 tot en met 15 jaar speelt vanaf 13.00 uur 501 met dubbele uitgooi. De volwas senen (vanaf 14 jaar) spelen vanaf 20.00 uur. Deelname kost €1,- voor de jeugd en €2,- voor volwassenen. Inschrijven kan tot donderdag 4 de cember, 20.00 uur bij Dirk en Marjo lein Barends, De Wittstraat 6 (tel.315334, e-mail: dirkenmarjolein® quicknet.nl) en bij Ron van der Slikke en Marjolein Schoo, De Wittstraat 21 (tel. 310913, e-mail: marjolein. schoo@planet.nl). Laan had hij slechts zeven beurten nodig. Tevens had hij met twaalf caramboles de hoogste serie van de avond. Martien Boon liet met twee overwinningen zijn goede vorm zien. Uitslagen: J Smit-W Homan 1-1. M Boon-H Laan 2-0, F Klok-R. Steenhuizen 0-2, J Smit-H. Laan 2- 0, F. Klok-M Boon 0-2, R. Steenhuizen-W Homan 2-0. M Boon-J Smit 0-2, H Laan-R Steenhuizen 0-2, F Klok-W Homan 0-2 halen. Daarna lukte het beter. Met slimme balletjes van Kitty Bakker en goede smashes van Joannie Schaapman wist Tevoko elf punten te scoren in deze tweede set. In de derde set liep het nog beter en nam Tevoko zelfs twee keer een voor sprong. Verdedigend waren de ploe gen aan elkaar gewaagd, aanvallend en serverend was Ardea echter beter, waardoor het 18-25 werd. De vierde set had hetzelfde verloop als de derde (16-25). zodat de goed spe lende Texelse vrouwen hun meerdere moesten erkennen in Ardea, dat on getwijfeld kampioen wordt in de promotieklasse. Sinterklaas De intocht van Sinterklaas speelde het vierde damesteam parten. Er was slechts één basisspeelster beschik baar en de vervangers konden het ondanks veel inzet niet bolwerken tegen Harpoen. Geen wonder, want opgeteld bedroeg het leeftijdsverschil met de tegenstander uit Schagerbrug meer dan 200 jaar Het werd uitein delijk 0-4. De meeste speelsters van Tevoko speelden daarna voor hun eigen (leugd)team tegen VCJ'94, Hun inval beurt bleek een goede warming-up, want de Texelse meiden speelden knap samen en kwamen tot mooi af geronde aanvallen. De tegenstander uit Julianadorp kon hier weinig tegen over stellen en verloor met 4-0. keepers Chris Stolk (ZDH) en Marco Daalder (SVO) hoefden zich niet on gerust te maken. Ander beeld De tweede helft gaf een ander beeld te zien. Oosterend bleef naarstig naar een gaatje in de defensie van de te genstander zoeken, maar ZDH kreeg de kansen. Michiel Dekker en Mike de Bruijn hadden van positie gewis seld en dat zorgde voor onrust bij de verdedigers van Oosterend, die meermalen verrast werden door messcherpe counters. Met name Dekker kreeg een paar goede kan sen. Hij was zijn tegenstanders voort durend te snel af, maar oog in oog met keeper Daalder kon hij - zoals vaker dit seizoen - niet de rust op brengen om de bal in het doel te schieten. Ook De Bruijn was eenmaal dichtbij een doelpunt, maar Daalder ranselde de bal uit zijn doel. Met nog een klein kwartier te gaan, juist toen de toeschouwers aan een doelpuntloos gelijkspel begonnen te denken, viel de openingstreffer toch. Aan de basis stond Ivar van Elk, die sober maar veel beter dan de afge lopen tijd speelde. Hij gaf een mooi Zaterdag 29 november Texel'94 A1-Den Helder A1 13.30 Texel'94 C2-Den Helder C2 13.30 HCSC C2-De Koog C1 12.45 Texel'94 D1 -GeelZwart D1 11.45 W'meer D1 -Texel'94 D2 9.00 Kreileroord D1-Texel'94 D3 12.00 Texel'94 D4-HCSC D2 11.45 JVC D6-Texel'94 D5 12.30 BKC D2-Oosterend D1 12.45 SRC E4-De Koog E1 10.00 ZDHE1-SRCE5 11.45 Meisjesvoetbal Texel'94 MA1 -W'meer MA1 11.45 Grashoppers MB1- Oosterend MB1 10.00 G-voetbal Voorland-Texel'94 11.30 Het derde damesteam van Tevoko 3 heeft het maandag in Den Helder met kunnen bolwerken tegen koploper HCSC De Texelaars speelden heel aardig. Ze speelden brutaal en gaven steeds een diepe opslag, waardoor de ploeg uit Den Helder moeite had de aanval op te zetten. Duidelijk werd dat Tevoko op de goede weg is. De thuisploeg was echter een klasse be ter en won alle sets met overtuigend verschil: 25-17, 25-9, 25-17 en 25- 16. Tevoko heeft nu even rust. De vol gende wedstrijd is pas op 29 novem ber tegen VC Niedorp. Zaterdag 22 november De Koog B1-Texel'94 B2 3-1 Succes C1-Oosterend C1 2-4 De Koog C1-W'waard C1 2-1 Oosterend D1-SVAP'74 D1 4-0 ZDH E1-Oudesluis E2 17-0 De Koog E1-Vesdo E1 3-1 De andere wedstrijden werden afgelast. G-voetbal Texel'94-Eendracht'82 afgelast Texelse pupillencompetitie SVO E1-Texel'94 E4 0-1 De andere wedstrijden werden afgelast. Zondag 23 november Vrone-Texel'94 6-1 ZDH-Oosterend 2-0 De Koog-Jisp 0-2 Duinrand S. 2-Texel'94 2 1-3 Texel'94 3-Watervogels 3 afgelast Texel'94 4-WGW 5 afgelast Meisjesvoetbal Berdos MA1-Texel'94 MA1 3-5 passje op Dekker, die voor de derde keer door de verdediging sneed en nu wel rustig bleef: 1-0 Ondanks deze klap weigerde Ooster end zich al bij een nederlaag neer te leggen Het elftal verhoogde het tempo, maar miste daardoor ook de zuiverheid om een goede aanval op te zetten, te meer daar de voorhoede spelers nog steeds geen vuist kon den maken. Toch werd het nog bijna 1-1, toen Eddy de Vries uit een cor nervan Bob Witte steenhard inkopte, maar keeper Stolk een prachtige red ding verrichtte. Enkele minuten later viel de beslissing Opnieuw stond Ivar van Elk met een slim voorzetje aan de basis. Schutter was wederom Michiel Dekker, die - kennelijk van een last bevrijd - keeper Daalder kansloos liet: 2-0. Treuren De Oosterenders treurden met te lang na over de nederlaag 'Wij vielen aan, maar ZDH was feller en scoorde en is daardoor een terechte winnaar', meldde aanvoerder Jan Bloem na afloop nuchter. Zijn ploeg heeft nu 22 punten uit 11 wedstrijden en staat daarmee vierde, vlak achter Knollen dam en WSW, die evenveel punten behaalden maar een wedstrijd min der speelden. Vesdo staat met 20 punten uit 10 wedstrijden op de vijfde plaats. Dirkshorn is met 33 punten uit 11 wedstrijden de onbedreigde kop loper. Komende week is Oosterend vrij, de week erop moet het bij het laaggeklasseerde GSV winnen om in de race te blijven. Bij ZDH was de tevredenheid groot. 'We hebben keihard gewerkt en dat heeft nu eindelijk eens een mooi re sultaat opgeleverd', vond trainer Henk de Ruyter. Komende zondag spelen zijn mannen thuis tegen Schellinkhout, dat nog maar twee keer won dit seizoen. Om de moed erin te houden, moeten de Hoornders eigenlijk winnen. Dat zal nog niet meevallen, want in de favorietenrol voelen ze zich doorgaans met thuis, terwijl er bovendien een heel legertje spelers ontbreekt. Texelse pupillencompetitie SVC F1-Real Madrid 9.30 ZDH F1-Arsenal 9.30 SVO F2-Barcelona 9.30 SVO F1-Liverpool 9.30 Texel'94 E3-SVO E1 10.30 Texel'94 E5-De Koog E1 10.30 Texel'94 E4-SVC E1 10.30 Texel'94 E2-Texel'94 E1 10.30 Zondag 30 november ZDH-Schellinkhout 14.00 De Koog-WSW 14.00 Texel'94 2-Zeevogels 2 12.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Waal 10.30 De Koog-Texelse Boys 10.30 Door met 7-1 te winnen van Mantje 2 is Klif in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal twee punten uit gelopen op de concurrentie. J'elle- boog en Oosterend, de nummers twee en drie van de ranglijst, speel den tegen elkaar en maakten er een spannend en aantrekkelijk schouw spel van, met aanvallers Paul van Exel (J'elleboog) en Eddy de Vries (Oosterend) in de hoofdrol. De Gortbuken namen direct na het be gin een voorsprong, maar nog geen minuut later was het alweer gelijk. Dit was typerend voor het vervolg, want geen van beide teams kon een voor sprong lang vasthouden. Na een enerverende strijd leek het er uitein- Texel'94 heeft zondag alle hoeken van het (hoofd)veld van Vrone ge zien. In Sint Pancras werden de mannen van trainer John Rep vol ledig platgewalst en stond er na negentig een 6-1 stand voor de thuisploeg op het scorebord. Om dat diverse concurrenten wonnen, zullen de Texelaars ervoor moeten waken dat ze niet in de degradatie zone belanden. Doordat keeper Bart Heerschap vlak voor de wedstrijd door een griep aanval werd geveld, was het noodza kelijk te wachten op reservedoelman Bart Graaf, die 's ochtends met het tweede elftal al in Schoorl tegen Duinrand S. had gespeeld. Hierdoor kon scheidsrechter De Boer pas een kwartier na het geplande tijdstip het beginsignaal geven. Texel '94 begon nog wel hoopge vend De ploeg viel aan en kreeg als eerste een vrije trap. Gevolg was al leen dat Vrone wakker werd geschud en al in de zevende minuut scoorde. Doelpuntenmaker was spits Maarten de Vries, die vanuit een corner fraai inkopte. Edgar Klippel probeerde vervolgens het doel van de thuisclub onder vuur te nemen met een schot van afstand, maar de bal ging hoog Woensdag 26 oktober 18.00 Texel C1 -Klif C2 v. Putten 18.45 Krim C1-Krim C2 Noordende 19.30 Klif dames-Zeemacht 1 Klif 20.20 SVO 4-Texel 5 Douma 21.10 J'boog 3-J'boog 4 Hoogendijk Zaaldienst: Texel. Donderdag 27 oktober 18 15 De Krim D3-De Koog D1 Krim 19.00 Texel 8-De Koog 1 Hoogendijk 19.50 Texel 6- Klif 3 Hoogendijk 20.40 RAB 1-NIOZ 1 Kuipers 21.30 Texel 4-Klif 2 Kuipers Zaaldienst: Jelleboog. Vrijdag 28 oktober 17.30 De Koog E1-J'boog E1 De Koog 18.15 Texel 3-De Krim 3 Molanus 19.05 ZDH 1 -De Krim 2 v. Beek 19.55 Klif 1-J'boog 1 Kuipers 20.45 Mantje 1-SVO 1 Sangers 21.35 Texel 1 -Casino 1 Hoogendijk 22.25 Texel 2-Mantje 4 Bakker Zaaldienst: De Krim. De verwachtingen waren hoog ge spannen na de eerste seizoens overwinning tegen Twisk, vorige week. Tegen Jisp liepen de zaken zondag echter beduidend minder voorspoedig. Zonder de geschor ste spits Dennis Rebronja miste De Koog duidelijk stootkracht, terwijl de gasten wél twee keer wisten te scoren. De eindstand werd daar door 0-2. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd op het gladde, doch goed bespeelbare veld. De eer ste scoringskans was voor De Koog. Arjan van Benthum kreeg binnen het strafschopgebied, maar met zijn rug naar het doel, de bal aangespeeld. Hij draaide zich bliksemsnel om en schoot. Zijn inzet ging enkele centi meters naast. Het duurde ruim twintig minuten voordat Jisp de eerste goede kans kreeg. Na een klutsbal net buiten het strafschopgebied kon een aanvaller alleen op doel afgaan. Hij schrok waarschijnlijk van deze enorme kans, want hij schoot enkele meters naast. Enkele minuten later reageerde keeper Stefan Tunderman uitstekend op een hard afstandsschot, dat hij uitstekend pakte. Vijf minuten later zette De Koog een snelle uitval over de linkerflank op. Peter Koorn speelde diep op Sher Atroshy. die direct voorzette op de in komende Arjan van Benthum. Hij schoot hard op doel, waarna een verdediger de bal nog toucheerde, waardoor deze naast het doel over de achterlijn ging. Enkele minuten later stelde Dennis Vonk de keeper van Jisp op de proef met zijn specialiteit: de kanonskogel. De keeper kon nog net redding brengen. Aan de andere delijk op dat Oosterend toch zou win nen. maar in de geest van het voor afgaande kwam J'elleboog in de slot fase nog op gelijke hoogte. Na het laatste fluitsignaal stond er 6-6 op het scorebord, een terechte uitslag, waar geen van beide ploegen echter iets mee opschiet. Klif is koploper met 25 punten uit 9 wedstrijden. J'elleboog behaalde 21 punten. Oosterend heeft er 20. Op vallend was het verlies van het als vierde geklasseerde Mantje 1 tegen De Krim 1dat de laatste plaats daar door overdeed aan Casino, dat het restant van de gestaakte wedstrijd tegen ZDH met 4-2 verloor. Vrijdag treffen Klif en J'elleboog el- over. Enkele minuten later belandde een schot van een van de spitsen van Vrone in het zijnet van het doel van Bart Graaf. Texel'94 had gewaar schuwd moeten zijn, maar even later werd het alsnog 2-0, wederom door spits De Vries. De club uit Sint Pancras toonde in het vervolg aan over een technisch goed voetballend team te beschikken, ter wijl de Texelaars slordig speelden, veel balverlies leden en daardoor steeds achter de feiten aanliepen. Het dreigde dan ook een moeizame middag te worden, al kreeg Marcel Ris vlak voor rust uit één van de spaarzame Texelse aanvallen de kans nog eens op doel te schieten. Ook zijn schot miste evenwel doel. Lichtpuntje Na de rust kwam Ben Siebinga in het veld voor Leon Zijm. Texel'94 trok direct fel van leer, maar verder dan twee hoekschoppen en een schot van Martin Koorn in het zijnet kwa men de mannen van Rep niet. Toen De Vries na vijf minuten zijn derde treffer scoorde en daarmee de stand op 3-0 bracht, speelde Texel'94 in feite al een verloren partij. Er ontston den diverse hachelijke momenten voor het doel van Graaf en nadat in In de bowlingcompetitie werden dot derdag hoge scores behaal! Karelien Schouwstra van Schouvuj tra Transport gooide een serie va 222 en een serie van 671Mede daa door wist haar team te winnen va Eduardo's. Maarten Roeper was na een game van 196 en een serie va 652 medeverantwoordelijk voor d overwinning van TZN op Van Beel Byjoux. De hoogste serie van avond, 707, werd gegooid door Ede Witte van De Jutter André Koop ook spelend voor De Jutter, gooij een serie van 688. Ondanks een si rie van 676 kon Tiny Plaatsman va Sommeltjes hier niet tegenop. Uitslagen: Ochtendleague Flair-T-Forts'3-1; Klaver i Juttertjes 3-1de Pins-WBZ 2-2 Avondleagn Schouwstra Transport-Eduardo's 4-1Badvn Sportief-Automatiek PP 4-1van Beek Byoii TZN 1-4; de Jutter-Sommeltjes 4-1, All Star Speelkwartier 2-3. Visvogels-HeksenketelJ ZONDER LI REDDEN WE HET NIET. KONINKLIJKE NEDERLANDSE REDDING MAATSCHAPPIJ TEL. 02SS S10JOI \l WW KNRM NL kant kreeg Jisp vervolgens nog twt uitstekende kansen. Beide kert redde keeper Tunderman uitsteken In de slotfase van deze boeiend eerste helft kreeg Peter Koorn no een kans, nadat de uitkomend keeper van Jisp werd verrast door h effect van het gladde veld. De b stuitte net over hem heen, waarde de inkomende Koorn in kansnjl maar lastige positie belandde. In a reflex kopte hij op doel, helaas vck hem echter net naast. In de tweede helft namen de gasti al snel de leiding. De bal werd uit ei vrije trap van nabij de hoekvlag ha voor het doel geplaatst. Keep Tunderman tastte mis en tikte h kleinood in eigen doel: 0-1 De Kogers gaven zich niet gewo nen, maar leverden nog meer striji Al binnen enkele minuten leverde een uitstekende kans op de gelij maker op. De sterk spelende Pet Koorn schoot van dichtbij keihard! de lat. Aan de andere kant raakte a Jisp ook nog een keer de lat, zij f via de handen van de keeper. In het verloop van de tweede hl had Jisp meer balbezit en kwam I Koog minder aan aanvallen toe. I afwezigheid van spits Rebronja v, duidelijk merkbaar. Het gevaar mo nu vooral komen van Sher Atrosi die nog een keer dichtbij een treil was. Zijn harde schuiver kon doori keeper nog net onschadelijk word gemaakt. Vijf minuten voor tijd vieli beslissende tweede goal voor Jis Een vrije trap, van net buiten het str schopgebied, werd keurig over t muurtje gekruld en de bal beland: in de uiterste bovenhoek: 0-2. lm slotfase kreeg Arjan van Benthumi kans de eer te redden, maar opniet stond de keeper van Jisp in de we kaar (aanvang 19.55 uur). In de we strijd erna spelen Oosterend i Mantje 1 tegen elkaar. In verband rr de viering van Sinterklaas en Ouv Sunderklaas wordt er op de eers vrijdagen van december met geza: voetbald en hebben de hoofdkla sers dus twee vrije weken. Uitslagen Texel'94 Dl-De koog D1 2-4, De Koog C1-I C2 10-0; Oosterend C1 -Klif C1 4-2, De Krim Klif 4 10-6; De Krim 3-Texel'94 4 1-9; De Ki E1-J'elleboog E2 7-1; De Krim 6-Texel'94 7 2. De Krim 5-Klif 3 6-4; Oosterend 2-RAB1 2; Klif 2-J'elleboog 3 4-1; NIOZ-Texel'94 2 4; Casino 1-ZDH 1 2-4. Mant|e 3-J'elleboa 5-1. Oosterend 1-J'elleboog 1 6-6; Mantje Klif 1 1-7, Mantie 1-De Krim 1 1-3. Mantje Texel'94 3 2-14. verband met het donkere weer lichtmasten waren ontstoke scoorde De Vries zijn vierde treff Inmiddels waren Roelf Siebinga i Maarten Broekman in het veld gek men voor respectievelijk Ralph Kt ning en Barry de Vries. Een handstl van Martin Koorn in het eigen stn schopgebied werd bestraft met ei penalty, die door vrije verdediger Pa Snoek onberispelijk werd benut (5-f Pas twaalf minuten voor het eind toen Vrone wat gas had teruggen men, konden de Texelaars eindel iets terug doen. Na een goede aa' val schoot Jacob Krijnen net naa Twee minuten later werd het 5-1tof Maarten Broekman een voorzet vi aanvoerder Martin Koorn verzilverd Ook in de slotfase viel nog het éém ander te beleven. Vrone kreeg e tweede penalty toegekend nadat v( dediger Joost van Heerwaarden i opponent binnen het strafscho; gebied tegen het gras had gedund Snoek benutte ook deze. Ten slot werd Texel'94-speler Edgar Klipp wegens commentaar op de leidu met een rode kaart van het veld ff stuurd. Komende zondag is Texel'94 vrij,

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6