Ooggetuigen vertellen gruwelijke verhalen 'Ouwe Sunderklaas heeft in Den Burg stimulans nodig' Russenoorlog onderwerp Duitse film 2 Koolhof krijgt speciaal schema .TEXELSE COURANT' y/ jyi-wyf ÊBÊ Tusse de Banke Festen voorzitter Werkwijze Raad Medische zorg Hulpverlening j}3 Kerkdiensten oud Papier Radio Texel I06.il Colofon VRIJDAG 12 DECEMBER 2003 nogal ongeloofwaardig verhaal is van Artemidze. één van de Georgische kopstukken van destijds, die tegen woordig in Tbilisi een eigen museum pje over de opstand heeft. Volgens hem zou de Georgiër Melikia niet betrokken zijn geweest bij de plannen rond de opstand, omdat gevreesd werd dat hij de boel zou verraden. Tegelijkertijd vertelt hij dat Melikia de opdracht had gekregen de Zuid-Bat- terij te veroveren, maar dat hij daar Texelaar, Georgiër of Duitser, bij al lemaal heeft de Opstand van de Georgiërs (beter bekend geworden als de Russenoorlog) diepe won den gemaakt, die zelfs na ruim een halve eeuw nog steeds niet hele maal zijn geheeld. Dat blijkt op nieuw uit Die nacht der Georgier, een documentaire van Volker Dittrich en Wolfgang Brod, die vo rig jaar voor het eerst werd uitge zonden door de Duitse televisie en nu op video verkrijgbaar is. In de film komen vele Texelaars, maar ook Duitsers en Georgiërs aan het woord om hun visie op de feiten te vertellen. Dat levert even bekende als gruwelijke verhalen op. Over de Georgiërs die in de vroege ochtend van 6 april 1945 alle Duitsers uit hun bataljon met messen en bajonetten om het leven brachten. Over de daarop volgende beschieting door de Duitsers van Den Burg, waarbij tien tallen onschuldige mannen, vrouwen en kinderen om het leven kwamen, terwijl anderen door een groot geluk overleefden. En over de jacht die de woedende Duitsers daarop over het hele eiland organiseerden om de Georgiërs eén voor één op te sporen en - in veel gevallen - ter plekke te do den. Hoe dat in zijn werk ging, wordt in de film verteld door de destijds 17-jarige Klaus Borgmann één van de Duitse soldaten die opdracht kregen het ei land uit te kammen. Een probleem was met alleen dat de Georgiërs uit stekende schutters waren, maar ook dat ze het uniform van de Duitse Wehrmacht droegen, zodat het on derscheid tussen vriend en vijand moeilijk te maken viel. Om elkaar te herkennen, kregen de Duitsers witte armbanden uitgereikt. In de noorde lijke polders van het eiland volgde een operatie die volgens de regels van de jacht letterlijk een drijfjacht kan worden genoemd. Met een ba jonet op het geweer trokken de Duit sers in een lang lint in noordelijke richting, met een afstand van tien meter tot elkaar, zodat geen Georgier hen zou kunnen ontgaan, leder bouwwerk dat op hun weg kwam, kreeg hun volle aandacht, omdat ze een schuilplaats van de vijand kon den vormen. Schuren en boerderijen werden in brand geschoten, in ber gen hooi en stro werden bajonetten gestoken, om er zeker van te zijn dat er niemand verstopt zat. Dat er des ondanks Georgiërs ontsnapten, blijkt uit het verhaal van Texelaar Dirk van Heerwaarden, die nog een jonge jon gen was in de oorlog. Hij vertelt in de film dat een onderduiker onontdekt bleef omdat de bajonet met zijn lichaam raakte, maar precies tussen zijn benen werd gestoken Gedocumenteerd Maker Volker Dittrich heeft zich voor deze film uitgebreid gedocumen teerd. De journalist hoorde van het eerst van de Russenoorlog tijdens een vakantie op Texel in 1986, toen hij bij Theo Timmer van Het Open Boek de toen net verschenen Duitse vertaling van Sondermeldung Texel kocht, gebaseerd op de documen taire die Dick van Reeuwijk eerder maakte voor de Nederlandse televi sie. Dittrich raakte zeer onder de in druk van het drama, dat in Duitsland nauwelijks bekend was. Hij verdiepte zich er verder in. kwam in contact met Texelse en Duitse overlevenden en maakte verscheidene reportages over de opstand voor de Duitse ra dio. In 1990 verscheen de roman Operation Texel, over een jonge Duitse vrouw die in conflict komt met haar vader wanneer ze ontdekt welke rol hij heeft gespeeld tijdens de be zetting van Texel. Vijf jaar later werd Dittrich door de bevriende filmmaker Wolfgang Brod gevraagd samen een documentaire te maken. De eerste opnamen dateren van 4 mei 1995, van een druk bezochte herdenking op de begraafplaats op de Hogeberg, waarbij ook een omvangrijke Georgische delegatie aanwezig was. Nadien interviewde hij vele Texelse, Georgische en later ook Duitse getui gen en in 1998 bracht hij een bezoek aan Georgië, om nog meer verhalen vast te leggen. In mei 2002 werd de film voor het eerst uitgezonden op de Duitse televisie. Om ook Texelaars de kans te geven de film te bekijken, zetten Dittrich en Brod de driekwart ier durende film op verzoek van Theo Timmer in een beperkte oplage op video. De band isvoor EUR21.50 te koop bij Het Open Boek. De film is niet ondertiteld, maar voor de meeste Texelaars ongetwijfeld redelijk tot goed te volgen. Jammer is wel dat de In 1990 publiceerde Volker Dittrich de roman 'Operation Texel'. (Foto archiet Tete<sa stemmen van de Texelse geïnter viewden zijn nagesynchroniseerd. Die Nacht der Georgier is het bekij ken zeer waard. Natuurlijk, de be langrijkste feiten zijn maar al te be kend, terwijl ook de meeste verhalen van getuigen geregeld opduiken. Toch bevat de documentaire genoeg opmerkelijke elementen, nog afge zien van de sfeervolle plaatjes die over het hele eiland zijn geschoten. Een merkwaardig en tegelijkertijd met in was geslaagd. Volgens de ge schiedschrijving had deze Melikia in derdaad de Zuid-Batterij moeten ver overen, maar was hem dat met gelukt omdat zijn legertje van tachtig tot honderd manschappen te klein was om het zwaar versterkte bolwerk bij paal 9 ook maar te kunnen naderen. Curieus is dat Artemidze vertelt dat Melikia de commandant van de Zuid- Batterii was, een onwaarschijnlijke mededeling, aangezien de door de Duitsers ingelijfde Georgiers geen sleutelposten binnen het leger be kleedden. Jammer is dat de film makers, waarschijnlijk gedreven door hun wil om alleen te registreren en met te oordelen, zijn opmerkingen laten voor wat ze zijn Volgens Artemidze is Melikia, eenmaal terug in Georgië, op zijn aanwijzing gear resteerd door de KGB Dagboek Een opmerkelijk verhaal wordt ook verteld door Tjip Huisman en zijn zus Anneke de Bruin-Huisman. Hun moe der, Boukje Huisman, komt aan het woord in de fragmenten uit haar dag boek die door de gehele film terug keren. Daarin maakt ze melding van een Georgiër die bij haar gezin in de Kogerstraat in Den Burg zat onderge doken en met wie ze kennelijk een seksueel avontuur beleefde. Want geruime tijd na de oorlog schreef ze in een brief aan een vriendin dat ze met begreep dat haar man maar niet in de gaten had dat hun dochter he lemaal niet op hem leek en dat ze dus niet zijn kind kon zijn. De brief werd bij toeval gelezen door Huisman, die op het postkantoor werkte en zijn nieuwsgierigheid met kon bedwingen toen hij het handschrift van zijn vrouw op een envelop ontwaarde. De ge beurtenis maakte direct een einde aan het huwelijk. Het is een bijzonder verhaal, niet zozeer vanwege de ver houding tussen de Georgiër en de Texelse vrouw, want die kwamen vaak voor, maar wel omdat broer en zus Huisman er zo openhartig over vertellen in de film. Schuldig? De makers legden aan de geinter- viewden de vraag voor wie er schul dig was aan de honderden doden die in de laatste oorlogsmaand op het verder zo rustige Texel zijn gevallen. Dat leverde verrassende antwoorden op. Zo is er begrip voor de Georgische opstand bij de Duitser Tocher, die aan de slachting ont snapte doordat hij kort voor 6 april het eiland verliet wegens andere werkzaamheden, maar die nader hand meehielp bij de drijfjacht op de Georgiërs, De Texelse Veronica Halsema vertelt een grotere hekel te hebben aan de Georgiërs dan aan de Duitsers, omdat zij de rebellen ver antwoordelijk acht voor het drama. En ten slotte vertelt Jo Schuurman- Maas dat ze begrijpt dat de Georgiërs weinig keuze hadden, wilden ze ten minste niet naar het front worden gestuurd of na de oorlog door Stalm als verraders worden gestraft. Maar, voegt ze er direct aan toe, dat Texelaars met slachtoffers in de fami lie daar heel anders over denken, is net zo begrijpelijk. Joop Rommets Ouwe Sunderklaas is nog springlevend, maar vertoont in som mige dorpen toch slijtageverschijnselen. De groei van het aan tal deelnemers die in het begin van de zestiger jaren begon is tot staan gekomen en in Den Burg tekent zich zelfs achteruit gang af. Zijn nieuwe impulsen nodig om de animo weer op te voeren? Harry de Graaf (62) uit De Koog vindt van wel. In een lezing die hij woens dag gaf voor een betrokken publiek in de openbare bibliotheek probeerde hij aan te geven dat het oeroude feest op 12 december van belang is voor eigenheid en zelfrespect van de lo kale gemeenschap. 'Het is één van de dingen waarmee we ons onder scheiden. Juist in deze tijd van mondialisering moeten we dat koes teren. Een probaat middel tegen het oprukken van eenheidsworst en Coca Cola-cultuur'. De Graaf denkt dat vooral de jeugd daarvan doordrongen moet worden en ziet een taak voor ouders en scho len, maar ook voor de commercie. 'In gezins-, klasse-, verenigings- of bedrijfsverband meedoen aan Ouwe Sunderklaas is erg leuk en voor de onderlinge banden minstens zo ef fectief als een schoolreisje, bedrijfs uitje of overlevingsweekend' De spreker zei mogelijkheden te zien om het publiek tijdig in de juiste inspire rende sfeer te brengen. Op het ge bied van publiciteit kan nog wat meer gebeuren en dat geldt ook voor bednjfsreclame die veel meer zou kunnen inspelen op 12 december. 'Naast of in plaats van een Sint Nicolaas- of kerstetalage zou je ook een Ouwe Sunderklaasetalage kun nen maken'. Beschut speulen Een andere organisatie van het feest zou volgens De Graaf ook positief kunnen uitwerken, vooral in Den Burg. 'Het spelen moet beter tot zijn recht komen en minder afhankelijk zijn van het weer. Zoals altijd met veel succes wordt gespeeld in de huiska mers van De Cocksdorp en in som mige dorpshuizen, zou je in Den Burg een stuk van de Groeneplaats met een tentzeil kunnen overkappen, zo dat iedereen daar beschut en in alle rust zijn nummertje voor het publiek kan opvoeren. Mensen die veel werk hebben gemaakt van een voorstelling willen publieke waardering. Als dat mogelijk wordt gemaakt blijft de mo tivatie op peil'. Van toehoorder Frits Langeveld kwam woensdag de klacht dat met name de voorstellingen die gebruik maken van grote wagens met trek kers in Den Burg onvoldoende in de aandacht komen. 'Ze moeten lang durig wachten op de Elemert voordat ze het centrum in mogen en komen dan nauwelijks aan spelen toe'. Anoniem In tegenstelling tot vergelijkbare vie ringen op andere eilanden kent Ouwe Sunderklaas op Texel geen verplicht démasqué. Spelers kunnen in de anonimiteit blijven en dus met worden aangesproken als hun uitbeelding onnodig kwetsend, lasterlijk of sma keloos is. De Graaf vind dat hier geen misbruik van mag worden gemaakt, maar zou met willen dat het feest aan geschreven regels wordt gebonden. 'Er moet veel kunnen. Texelaars zijn over het algemeen geen fijnbe snaarde lieden en dat mag best blij ken uit de voorstellingen Die mogen wat mij betreft grof zijn, en er mag ook flink worden overdreven bij het aan de kaak stellen van mensen en toestanden. Waar de grenzen liggen, kan iedereen best zelf aanvoelen. Als je je schaamt als tijdens het spelen je masker afvalt, zit het meestal met goed'. De Graaf noemde enkele voorbeelden van voorstellingen uit het verleden waarbij de grenzen vol gens hem werden benaderd of over schreden. Hij gaf ook nog wat tips maak een voorstelling met te ingewik keld en werk met korte opschriften. Vooral in Den Burg moet het allemaal snel te doorgronden zijn, zonder mi nuten lang te hoeven luisteren en kij ken, want daar is geen gelegenheid voor. Naklazen Als meest ongewenste bijverschijnsel van Ouwe Sunderklaas noemde hij het zogeheten naklazen. 'Dat levert stuitende taferelen op van mensen die de volgende dag en soms ook nog daarna half bezopen in cafes en op straat rondhangen. Pure verloede ring! Ik ben blij dat het gemeentebe stuur dat ook inziet'. Bekend zijn de verhalen over een ander ongewenst bijverschijnsel: ne gen maanden na Ouwe Sunderklaas zou er op Texel sprake zijn van een geboortepiek. De Graaf: 'Als dat al ooit waar is geweest, nu in elk geval met meer. Ik weet het zeker, want ik heb jarenlang gelet op het aantal geboorteadvertenties in de kranten van september' Ouwe Sunderklaas lokt overigens wel 'vrijmoedig seksueel gedrag' uit. Menig mannelijke speuler benadert vrouwen en meisjes op een manier die in normale omstandigheden als een ongewenste intimiteit of erger zou worden gezien. Antropologen hebben hetzelfde geconstateerd bij de vieringen op andere Wadden eilanden Andere eilanden Op Texel is weinig bekend over deze verwante vieringen. De Graaf ging er daarom uitgebreid op in en vertelde over het Opkleden op Vlieland op 5 december, het Sunderum op Ter schelling op 6 december, het Sundeklaasfeest op Ameland op 4 en 5 december en het Kloazenfeest op 3,4 en 5 december op Schiermonnik oog. Er zijn overeenkomsten maar ook grote verschillen met het Texelse feest Het meest afwijkend is het ri tueel op Ameland, dat zijn heidens- demonisch karakter het best heeft bewaard en allesbehalve vrouw vriendelijk is. De Graaf kon er alle details over geven aan de hand van een scriptie die antropoloog Peter Abrahams erover had gemaakt na een onderzoek ter plekke van één week. Op alle eilanden wordt het feest als een besloten aangelegenheid be schouwd, waarbij toeristische be langstelling dus niet op prijs wordt gesteld. Op Schiermonnikoog wordt het feest zelfs verplaatst als de datum op een vrijdag of zaterdag valt, om dat men er geen overkantse weekendgangers bij wil hebben. VW-directeur Winter van Terschelling kreeg het met zijn leden aan de stok toen hij in zijn VW-blad een artikel over Sunderum opnam. 'Laat Sunderum voor onszelf blijven, we doen al genoeg voor de gasten', was het commentaar. Bij een telefonisch rondje dat De Graaf maakte langs plaatselijke des kundigen op de andere eilanden kreeg hij te horen dat het feest overal springlevend is met opmerkelijke betrokkenheid van de jeugd. Meer dan op Texel ziet men het feest als een historische verworvenheid die van belang is voor de gemeen schapszin. Kunstenaars kunnen zich nog tot woensdag 24 december aanmelden bij de gemeente om Tusse de Banke te huren De aanmeldingstermijn is met een week verlengd. Professio nele kunstenaars hebben hun voor keur al aangegeven De gemeente lijke expositieruimte moet minimaal een week worden gehuurd. Meer in formatie en aanmelden: Elly Rutten tel. 362218. Raadslid Henny Festen (Groen- Links) is benoemd tot nieuwe voor zitter van de raadscommissie Werkwijze Raad. Eric Hercules (PvdA) wordt plaatsvervangend voorzitter. De commissie, die werd opgericht na de invoering van het dualisme, werd tot nu toe voorgezeten door burge meester Joke Geldorp. Vanwege het dualisme verhuist de voorzitters hamer naar een raadslid. In de com missie wordt onder meer gesproken over het dualisme en de wijze waarop de raad wil werken. De commissie krijgt vanaf volgend jaar dezelfde re guliere status als commissie vergaderingen Grondgebied. Welzijn en Middelen, maar het is geen van zelfsprekendheid dat ze om de zes weken bijeen komt. Dat gebeurt al leen als de leden dat nodig vinden. De raad ging unaniem akkoord met de benoeming van Festen en Hercu les. Raadslid Jan Koolhof weet volgend laar precies wanneer alle raads- en commissievergaderingen worden ge houden. De fractievoorzitter van het CDA werd tijdens de raads vergadering door burgemeester Joke Geldorp verrast met een placemat waarop het hele vergaderschema van 2004 staat. Koolhof zat vorige maand te mopperen op het plan om de raadscommissies volgend jaar nog maar één keer in de zes in plaats van in de vier weken te laten vergaderen. Hij was bang daardoor zijn vaste en vertrouwde ritme kwijt te raken en hij had ook geen agenda om de gewij zigde vergaderdata in op te schrijven. Geldorp liet die opmerking niet aan zich voorbij gaan en pakte Koolhof dinsdagavond ludiek terug. Volgens haar kan het CDA'er met de speciale placemat komend jaar al bij zijn ont bijt zien wanneer hij moet vergade ren. De burgemeester had ook maar meteen een nieuwe agenda voor hem meegenomen. Koolhof was er blij verrast mee. 'Dit doet me deugd.' (Foto Jeroon van Hallum) Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen. zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld 313086. 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp. zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44. Den Burg. tel, 321461. j - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 090Q 4636549. Spreekuur elke werkda van 9 00 tot 17.00 u. Voor vrage over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werlt dag van 8 30-17 00 uur. tel 0223 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Parenta Zorg. tel. 0223 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszoij en voor opname in verpleeg- er verzorgingshuis: Stichting RIO Texe Wieringen. Opvragen via tel. (0223j 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95. Der Burg; tel 312112. Maandag t/m vrf dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17 00 u. Bui- Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen; 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11. Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tq 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaar) 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel; 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775, Jongeren Informatie Punt: voo: vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwt Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, te! 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voo opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10 1793 EH De Waal. Zondag 14 december 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9,30 u. ds. C. der Neder landen. De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u ds. P.C. Barnard, Heilig Avondmaal; 19.00 u. ds. C. der Nederlanden, vesper en Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Barnard. Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr. D. Muurling uit Barneveld. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.M. van Dijk DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. A. Moussault. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 u. ds. G Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. herenkoor. Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Geef van res pect en liefde in uw huwelijk blijk Wachttorenstudie, 11.20 u.: Ge trouwe christelijke getuigen - Waai devolle aanbidders. Beste speulers, zat alleen de ander fout? In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel geen oud pa pier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers bij het club gebouw aan de Bernhardlaan Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschi|nt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie<8texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al ooze advcrteniieconiracten on aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor hot Advertontio wozon van de Stichting ROTA, gevostigd to Amsterdam zoals gedeponeerd bi| do Kamer van Koophandel on Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Eon exemplaar van de Regelon voor het Adverlentiewozon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half |aar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Kerststukjes. Bloemist Bert van der Wal vertelt over het maken van kerst stukjes en bakker Cossen over kerst kransjes. In de voorleeswedstrijd. Janró Mattner. 18 00 u Muziek met Marco 19.00 u De harde kern 21 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Goud van Noud (Nederlandstalig 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bur; Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 20 00 u Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeen tehuis. aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Talking to the moon (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Volkslied. Met een voorstel voc een Texels volkslied, sluitingstijden en h(X het nu verder moet met de subsidies Dt Sommeltjes zijn op zoek naar woonruimte en in het feuilleton zit men nog even op he? terras. Het afscheid van Piet Zoon en an dere prominenten en veel muziek, op eigen teksten en op tekst van Huis 'de Rijmelaar' Femjn. Uitzending van de avond van 25 november (herhaling). 21.00 u.. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2