Lord of the rings M 9 Westerkerstkoor en Alex Verburg teso Agenda Excursies Hoogwater te Oudeschild Straatvoetbal In De Koog Crossloop .TEXELSE COURANT* Hoornder senioren vieren Kerstmis Knutselmiddag Adventsdienst verstandelijk gehandicapten toeris fWi Balletschool opent Texelse dependance Ouwe Sunderklaas in Question Plaza Volkskerstzang Koopzondagen Lezing over antisemitisme Bestemming Texel KARUNG TEXEL Weft alles 1000 m kampeer- en ruitersportartikelen Kerstmis bij FNV Vrouwen Adventsmiddag Jan en Paula 'Leer een leven te ontwerpen' Rommelmarkt bondag 14 december In de Slufter gaat om 11.00 uur de ixcursie 'Door het zout van de zee' ran Staatsbosbeheer van start Opgave en inlichtingen bij EcoMare, iel. 317741. Woensdag 17 december n de Geul gaat om 14.00 uur de •xcursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, el. 317741. Jonderdag 18 december n de Muy gaat om 14.00 uur de ixcursie 'De wereld van de Muy' van itaatsbosbeheer van start. Opgave n inlichtingen bij EcoMare, tel. 17741. VRIJDAG 12 DECEMBER 2003 figjuUASiMËlsIw ie Soos, de ANBO en de Zuster- ringen van Den Hoorn verzorgen loensdag 17 december een kerstvie- mg in dorpshuis De Waldhoorn, ewoners van 55 jaar en ouder uit )en Hoorn en omgeving zijn wei- om vanaf 15.30 uur. De organisatie leeft een afwisselend programma oorbereid, met onder meer muziek, ledichten, een kerstverhaal en smenzang van bekende kerstliede en. Tot slot wordt een broodmaal- ijd geserveerd. Deelname kost €4,-, voldoen bij binnenkomst. )pgeven (liefst zo spoedig mogelijk) an bij Irene de Wit (tel. 319542) en lel Broersma (tel. 319385). inderen die graag knutselen, kun- en zich uitleven tijdens de kerst- nutselmiddag die woensdag 17 ecember van 14.00 tot 16.30 uur /ordt gehouden in eetcafé Ploff-lnn an de Binnenburg in Den Burg. bngens en meisjes vanaf 7 jaar zijn r welkom om kerstlichtjes te schil- eren, kaarsen te versieren, te genie- en van een spannend toneelstuk en e smullen van een kersttraktatie. Dok komt de kerstman op bezoek. Jeelname kost €6,-. Opgave is lC ogelijk via tel. 31478 en 320548. Er splaats voor een beperkt aantal kin teren. peciaal voor mensen met een ver- tandelijke handicap wordt zondag december een adventsdienst lehouden in de gereformeerde kerk fan Den Burg. De dienst begint om 6.30 uur en wordt geleid door ds. J. !iers, predikant van Noorderhaven, let thema is: 'De Heer wil bij je zonen, dan ben je nooit alleen'. De lezoekers van de dienst zingen lekende kerstliederen en maken lok zelf muziek. Naast de bewoners an de Texelse Rede en Noor-derha- ren zijn ook mensen van het kaartenhuis, begeleid-wonenden, jehandicapten die thuis wonen en ndere belangstellenden welkom. r Hotel Den Burg verzorgt zondag 14 december een culturele middag. Alex Verburg leest voor uit eigen werk en het Westerkerstkoor zingt klassieke kerstliederen. Het repertoi re is internationaal. Zo wordt het Nederlandse 'Hoe leit dit kindeken' gezongen, het Engelse 'The three kings', het Franse 'Cantique de Noél' en het Duitse 'O Jesulein süss'. Het Westerkerstkoor is een gelegen heidskoor, dat ieder jaar in een wis selende samenstelling concerten geeft rond kerstmis. De meeste leden zijn (oud-)studenten van het conservatorium in Amsterdam Onder hen ook twee Texelaars: sopraan Saskia Eelman en bas Gerard Witte. Het koor bestaat uit acht zan gers en wordt begeleid door pianist Jos Smits Alex Verburg is geen onbekende op het eiland. Van 1973 tot 1974 maak te hij deel uit van de redactie van de Texelse Courant. Ook runde hij enige tijd een platenwinkel in Den Burg Daarna werkte Verburg tientallen jaren bij het tijdschrift 'Libelle', waar hij vooral bekend werd door zijn interviews met prominente Nederlanders. In 1998 werd hij door de Nederlandse Uitgeversbond genomineerd voor de titel Journalist van het Jaar Twee jaar geleden debuteerde hij als schrijver van boe ken met de biografie 'Het voorlopi ge leven van Liesbeth List'. Vorig jaar verscheen zijn tweede boek, 'Het huis van mijn vader', een autobio grafisch getinte roman over een opgroeiende jongen die ontdekt dat hij misschien wel homo is. De middag bij Hotel Den Burg duurt van 15.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt €8,50. Bezoekers krijgen voor dat bedrag tevens een warme- wijnpunch aangeboden. Martine Goedegebuure van de Helderse Balletschool overweegt een dependance op Texel te vesti gen. Hoewel ook Muziek- en Dansschool Texel al balletlessen op het eiland verzorgt, vermoedt Goedegebuure dat er voldoende animo voor zal zijn. De Helderse Balletschool geniet aan zien, volgens Goedegebuure. Diver se leerlingen stromen door naar de Balletacademie in Amsterdam, waar mee zij een samenwerkingsverband heeft. Goedegebuure vestigde eer der al dependances van haar school in Leeuwarden en Julianadorp In de Friese hoofdstad verzorgt de school binnenkort een voorstelling met honderd jonge leerlingen. Goedegebuure wil diverse lessen geven op Texel. Het betreft klassiek Discotheek Question Plaza in Den Burg zet tijdens Ouwe Sunder klaas en de dag erna een groot aantal disc-jockeys in om te feest vreugde te vergroten. Vrijdag 12 december draaien DJ's Paul, Harry, Niels, Marcel en Peter-Paul vanaf 18.00 uur in twee zalen. De dag erna is er vanaf 15.00 uur 'nakla- zen' met Harry Plaza en vanaf 20.00 uur met Peter-Paul. DJ Cor, 'de bekendste party-DJ van Nederland', draait platen vanaf 23.00 uur. De toegang is steeds gratis. ballet voor kinderen vanaf 5 jaar, peuterballet (vanaf 2,5 jaar), jazz en streetdance (vanaf 6 jaar) en callane- tics voor volwassen vrouwen. De cur sisten krijgen ook de gelegenheid mee te doen aan een voorstelling die jaarlijks in Den Helder wordt gege ven. De lessen worden wekelijks op donderdagmiddag gegeven, te beginnen op 8 januari. Wéér de les sen plaatsvinden, staat nog niet vast en hangt onder meer af van het aan tal inschrijvingen. Opgeven, liefst zo snel mogelijk, kan via tel. 0223- 647171. De katholieke kerk in Den Burg biedt woensdag 17 december onderdak aan de jaarlijkse Volkskerstzang. De bezoekers zingen liederen onder begeleiding van The Singers of the Lord (met dirigente Nelleke Schreur- Visser), Rachel Barnard (piano), Riëtte Olthof (viool), Nisheeta Barnard (slagwerk), The Gospeltrain (met dirigent Hans Kievits) en muziekvereniging DEK (met dirigent Mathieu Vulto). De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Filmnieuws Cinema Texel beleeft woensdag 17 december de wereldpremière van 'The return of the king', het derde deel in de serie van de heroïsche queeste 'Lord of the rings', geba seerd op de bejubelde trilogie van J.R.R Tolkien. Het is een moment waarnaar miljoenen liefhebbers over de hele wereld hebben uitge keken, want op deze dag komt een eind aan 'de reis' en wordt onthuld 'hoe je met genoeg moed, toewij ding en vastberadenheid de wereld kunt veranderen'. Sauron voert het bevel over zijn laatste belegering en de mensheid kijkt steeds wan hopiger uit naar de terugkeer van hun Koning. De reisgenoten, even als de krachten die zich achter hen verenigd hebben, zijn eindelijk gearriveerd bij het grootste gevecht uit hun leven. Ze hebben geen kans om te winnen, hun strijd dient slechts één doel: Sauron aflei den en Frodo volgen om zijn opdracht te volbrengen in dit laat ste, beslissende moment. Nieuw is ook 'Kill Bill' van Quentin Tarantino, de maker van 'Pulp Fiction'. Ook deze film staat bol van actie en geweld Hoofdpersoon is de zwangere huurmoordenaar Uma Thurman, ook wel bekend als 'The Bride'. Zij wordt neergescho ten op haar bruiloft De dader is Bill, haar eigen opdrachtgever, die wordt bijgestaan door enkele handlangers. Ze overleeft de aan slag, maar door een kogel in haar hoofd ligt ze vier jaar in coma Als ze bijkomt, is ze compleet over de rooie en vastbesloten wraak te nemen. Ze gaat op zoek naar de bendeleden om ze één voor éen te vermoorden. Bill bewaart ze voor het laatst. Geprolongeerd is 'Love actually'. Het is niet zomaar een romantische komedie, eigenlijk zijn het er tien. In de film zijn verschillende hartver warmende en hilarische verhalen verweven, die zich allemaal afspe len in het hedendaagse Londen in de weken voor Kerstmis. Het over koepelende thema is dat liefde de drijfveer is in het leven, of dat nu van een minister-president, een grijze rockster, een keiharde schooldirectrice of een Portugese huishoudster is. En zoals een romantische komedie doorgaans eindigt met een romantisch hoog tepunt, kent deze film er vele, alle maal op kerstavond. 'Love actually' is geschreven en geregisseerd door Richard Curtis en kent sterren als Hugh Grant, Emma Thompson, Liam Neeson en Rowan Atkinson. 'Op zoek naar Nemo' is de nieuwste - Nederlands gesproken - Disney- film van de makers van 'Toy Story' en 'Monsters Co' en gaat over de clownvis Marlin, die samen met zijn enige zoon Nemo een veilig leven tje in het Great Barrier Reef bij Australië leidt. Wanneer Nemo onverwachts in het aquarium van een tandarts belandt, is het aan Marlin om hem te redden. Hij krijgt hierbij hulp van Dory, 'de vis met het slechtste kortetermijngeheu- gen en het grootste hart van de hele oceaan'. Met nostalgie omgeven is 'Pipo en de p-p-parelridder'. De film grijpt terug op de succesvolle serie die in de jaren zestig en zeventig rond de populaire clown op de televisie werd uitgezonden In het verhaal maakt Pipo een wandeling door een ruïne en wekt daar een ridder die al vijfhonderd jaar slaapt. Pipo herenigt de ridder met diens grote liefde, die al die tijd op hem heeft gewacht, en weet daarna het lief despaar uit handen te houden van Dikke Deur en Snuf en Snuitje, die heel andere plannen hebben Pipo brengt de twee bij tovenaar Miriardo, die hen terug moet stu ren naar het verleden, omdat déér hun toekomst ligt. Er blijkt verwarring te zijn over de tijden waarop de winkels tijdens de aanstaande koopzondagen geo pend mogen zijn. Het college heeft in meerderheid als volgt besloten: op de zondagen 21 en 28 december mogen alle winkels op Texel geo pend zijn tussen 12 00 en 18.00 uur. Verder is 14 december een koopzon dag uitsluitend voor de tuincentra, ook tussen 12.00 en 18.00 uur. Midden-Oostenspecialist Wim Kortenoeven houdt maandag 15 december een lezing voor het Leerhuis met de titel 'De oorsprong en manifestatie van het nieuwe anti semitisme - Israel als de Jood onder de volken.' Hij brengt de status van Jeruzalem en de betwiste gebieden (West Bank) daarbij uitgebreid aan de orde. Kortenoeven (1955) is als onderzoeker en publicist werkzaam bij het Centrum Informatie en Documentatie Israel. Tevens is hij redacteur van de nieuwsbrief van de 'European - Middle East Information Service' (een onderdeel van de bin nen Europese instellingen werkzame European Coalition for Israel) en van het maandblad 'Christenen voor Israel Aktueel', waarvoor hij onder meer politieke analyses schrijft. Begin komend jaar verschijnt van zijn hand het boek 'De kern van de zaak - feiten en achtergronden van het Arabisch-Joods conflict over Palestina. Kortenoeven houdt zijn lezing in de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Meer informatie kan worden gewonnen bij Jan Vlaming (Burgerhoutstraat 6, tel. 313193) en Peter Tromp (Weverstraat 57, tel. 315238). Zondag 14 december zendt RTL4 een herhaling uit van het tv-programma Bestemming Nederland, waarin Texel centraal staat. Het is de tweede aflevering van een 13-delige toeristi sche serie, die al eerder dit jaar werd uitgezonden en nu integraal wordt herhaald De Texelse aflevering draait om een gezin dat vakantie viert op bungalowpark Sluftervallei. Samen met een presentator bezoekt het gezin onder andere EcoMare, het Maritiem en Jutters Museum, Vrijdag 12 december Ouwe Sunderklaas Een programma met aanvangstijden per dorp en andere bijzonderheden over Ouwe Sunderklaas stond in de krant van dinsdag jl. Cinema Texel is in verband met Ouwe Sunderklaas gesloten Zaterdag 13 december Van 15.00 tot 20 00 uur wordt in de straten rond de kerk van Oosterend een kerstmarkt gehouden. In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 20.00 uur een line- dance-avond van de Indian Summer Linedancers, met medewerking van Nick Mcalley. Toegang €3,-. In Cinema Texel draaien Pipo (aan vang 13.30 en 16.00 uur), Op zoek naar Nemo (13.45, 16.15 en 19.00 uur), Love actually (18.45 en 21.45 uur) en Kill Bill (21.30 uur) Zondag 14 december In het gebouw van KSV Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt van 10.00 tot 15 00 uur een rommel markt gehouden. In de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop over diverse afstanden en voor diverse (leeftijds)categorieèn van start. Inschrijven kan vanaf 10 30 uur bij hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugdclub van De Koog houdt van 12.00 tot 17 00 uur kerstmarkt in dorpshuis De Hof. Tussen 13.00 en 14 00 uur kan bij Het Turfveld aan de Nattevlakweg ge start worden voor de eerste wandel tocht in de winterserie van Het Gouden Boltje Hotel Den Burg verzorgt van 15.00 tot 17.00 uur een culturele middag. Alex Verburg leest voor uit eigen werk en het Westerkerstkoor zingt kerstliederen. Entree €8,50, inclusief traktatie. In restaurant De Texelse Luwte in de Warmoesstraat komt vanaf 15.00 uur de voorleesdub De Zwoegende Boezems bijeen. Deze maand wordt voorgelezen door Bernhard Chris tiansen, Florence Tonk, Carel Helder en Theun de Winter. De muzikale omlijsting is van 'Naar Tevreden heid'. Jan en Paula Brouwer verzorgen een adventsmiddag in de Granaatappel, Haffelderweg 18, Den Burg. Aan vang 16.30 uur. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 16 30 uur een adventsdienst voor mensen met een verstandelijke handicap. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur een voor stelling van het Oberufer Paradijs- spel door de groep Dohesa Het stuk wordt geschikt gevonden voor kin deren vanaf 9 jaar en volwassenen. In Cinema Texel draaien Pipo (aan vang 13.30 en 16.00 uur), Op zoek naar Nemo (13.45, 16.15 en 19.00 uur). Love actually (18.45 en 21.45 uur) en Kill Bill (21.30 uur) Maandag 15 december Midden-Oostenspecialist Wim Kor tenoeven houdt een lezing voor het Leerhuis met de titel 'De oorsprong en manifestatie van het nieuwe anti semitisme - Israel als de Jood onder de volken'. Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg, aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Love actual ly (aanvang 20.00 uur) en Kill Bill (20.30 uur). Dinsdag 16 december Het Katholiek Vrouwengilde viert het 50-jarig bestaan. Locatie is de Witte Burcht, aanvang 14 30 uur. De FNV Vrouwenbond komt om 17 30 uur voor een kerstviering bij een in de Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. De afdeling Texel van de NBvP houdt een kerstviering in de kantine van De Bolder aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg Aanvang 18.30 uur Bij Gery Commandeur (op het adres Schoorwal 11 in Den Burg) begint om 20.00 uur een informatieavond over een cursus die helpt 'dat in het leven te krijgen wat diep in je hart leeft' Informatie en opgave bij John Groot, tel. 06-12710731. In Cinema Texel draaien Love actual ly (aanvang 20.00 uur) en Kill Bill (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten Er worden geen wachttijden verwacht. Met ingang van zondag 14 december ver trekt de boot vijf minuten eerder: vanaf Texel op het hele uur en vanuit Den Helder op het halve uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso nl. Vr. 12 9.47 en 22,25 u. Za. 13 10.20 en 22.57 u. Zo. 14 10.30 en 23.34 u. Ma. 15 11.20 en - u. Di. 16 0.14 en 11.50 u. Wo. 17 0.55 en 12.50 u. Do. 18 2.04 en 13 40 u. Vr. 19 3.17 en 15.07 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 14 december op om 8.40 en gaat onder om 16.26 uur 16 december laatste kwartier. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 den burg fitfCNRUURT 11 TEL. 313921 T 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Kampeercentri Spinbaan 14 Den Burg Tel 0222-313163 De Texelse afdeling van de FNV Vrouwenbond viert dinsdag 16 december kerst in de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg De leden eten en drinken samen en luisteren naar een boekbe spreking van mevrouw Harting. De bijeenkomst begint om 17.30 uur. Jan en Paula Brouwer verzorgen zondag 14 december een tweede adventsmiddag. Deze wordt gehou den in de Granaatappel, Haffel derweg 18 in Den Burg en begint om 16.30 uur. Tijdens een ongedwongen samenzijn van klein en groot wordt er gezongen en uit de Bijbel verteld. 'Leren hoe je de juiste carrière en levensstijl ontwerpt', 'ervaar de kracht van nieuwsgierigheid om nieuwe deuren te openen', 'leer hoe een leven te ontwerpen dat in lijn is met je natuurlijke aard en hart', 'ontdek verborgen talenten' en 'kom in contact met je behoeftes en wen sen'. Het zijn de doelen van een trai ning die in het weekend van 10 en 11 januari in Amsterdam wordt georga niseerd Op Texel wordt dinsdag 16 december van 20 00 tot 21.30 uur een informatieavond over deze trai ning belegd bij Gery Commandeur, Schoorwal 11 in Den Burg. Daar wordt onder meer de stellig gepo neerd dat wie een huis bouwt de hulp van een architect vraagt en dat de trainer van de cursus ook een soort architect is, die helpt om 'dat in het leven te krijgen wat diep in je hart leeft'. 'Als je doet wat bij je natuur past, ga je werken als een magneet Vitaliteit en energie neemt dan toe, je kunt bergen verzetten.' Deelname aan de informatieavond kost €3,50. Voor informatie en opga ve- John Groot, tel 06-12710731 of e- mail mtuzar@uwnet.nl. A I I -1 A I I A A A I A A A A a4 Jeugdvoetballers binden maandag 30 december op ouderwetse wijze de strijd met elkaar aan in het Biervat- straatvoetbaltoernooi, georgani seerd door SV De Koog. Het toernooi wordt gehouden op het pleintje voor discotheek De Toekomst in de Dorpsstraat. Er zijn twee catego rieën. voor jongens en meisjes van 8 tot en met 10 jaar en van 11 tot en met 14 jaar. Een team bestaat uit drie spelertjes en eventueel één wissel speler. Deelname is gratis, maar teams moeten zich wel van te voren opgeven, mét vermelding van de naam Dat kan bij Andrè Schoo, tel 317706. Er is plaats voor maximaal 24 teams Deelname is gratis. Bovendien krijgen de deelnemers chocolade melk en patat aangeboden Paracentrum Texel, jutter Maarten Boon en natuurgebied de Schorren. De uitzending begint om 9 10 uur en duurt tot 9.40 uur In het gebouw van kleindierensport- veremging Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt zondag van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de vereniging. Atleten van uiteenlopend niveau wagen zich zondag aan de vierde van in totaal zeven Bos-en- Duincrossen De oudere jeugd en de senioren bepalen zelf of ze 2950, 5900 of 8850 meter lopen. Zij lopen hetzelfde parcours als vorige keer, dus zonder paardenpaden. De route is goed gevallen, maar na exacte meting wel 25 meter langer geble ken dan de oude, zodat het moeilij ker is geworden persoonlijke records te breken. Het rondje bestaat gro tendeels uit onverhard pad, met een enkele heuvel. De jeugd tot en met 12 jaar loopt een wedstrijd over 1200 meter De (eerste) start is om 11.00 uur, inschrijven kan vanaf 10 30 uur bij hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9