Texelaars die het nieuws haalden in 2003 'TEXELSE*#^ COURANT, Januari Februari Maart April Mei Schrik blikseminslag zit er goed in Topjaar bergbeklimmer Piet Huisman Juni Juli Augustus September Oktober November Burgemeester vindt draai in Hattem December Stormachtig jaar Dennis Vonk DINSDAG 30 DECEMBER 2003 Ook 2003 was een jaar waarin veel Texelaars in het nieuws waren. Bijvoorbeeld omdat ze met pensioen gingen, iets bij zonders deden, onderscheiden werden, een jubileum vierden, overleden of voor wat anders. Een terugblik op Texelaars die afgelopen jaar in de kranten kolommen verschenen. Accountant Wim Eelman treedt terug bi) accountantsbureau NBC. Zijn loopbaan begon in 1966 toen hij in dienst trad bi) Fred Standaart die destijds een boekhoudkantoor had aan de Witte Kruislaan. Op don derdag 9 januari overlijdt Martin van der Wal op 72-jarige leeftijd Van der Wal was één van de oprichters van het Rondje om Texel. Oud- Texelaar Tuur Elzinga doet mee aan de Tweede-Kamerverkiezingen. Hi) komt met in het parlement. Op zondag 12 januari overlijdt Ben Beumkes op 88-|arige leeftijd. Jacob Bakker van de Zilvermeeuw krijgt een onderscheiding omdat hi| vijfentwintig jaar vrijwilliger is bij de KNRM. Bakker is chauffeur van de wippertruck. Truus Kalis, Ger de Jong en Nel Rentenaar worden be noemd tot ereleden van GVO tijdens het 50-|ang bestaan. Ed Moojen gaat met pensioen na bijna vi|fen- twintig jaar bij de Texelse politie. Moojen was |arenlang samen met Nico Drenth hét vaste gezicht aan de balie bij het bureau in Den Burg Martha Witte, Axel Lap en Siemen Dijkshoorn krijgen van Harry de Graal het Lokaal Com- pliment. Marit de Porto wordt benoemd tot raadsgriffier. Piet Schneider neemt na 38 jaar afscheid als gymnastiek leraar op de basisscholen. Gerrit Boot gaat na 44 jaar met pensioen als opzichter bij Natuurmonumenten. Op maandag 10 februari overlijdt ome' Piet Vlaming op 85-jarige leef tijd. Vlaming was jarenlang de uitbater van strandpaviljoen Paal 9. Willem 'Parel' Roeper wordt op de vakbeurs van de stichting Activiteiten Fastfood en IJsbedrijven uitgeroepen tot Nederlands kampioen ijsmaken. Op zondag 23 februari overlijdt op 79-jarig leeftijd Han 'van de Luite nant' Bakker van de Scholleboe. Bakker was een fervent wandelaar. Oud-Texelse Jolanda Beuving wordt benoemd tot bondscoach bodyfitness. Harry Jonk en Hans Glandorf blijven ongedeerd, nadat zij in een weiland een noodlanding ma ken met de PH-1073 van de motor- zweefvliegclub. Aris van der Slikke start met zijn ac tie om de bouw van de nieuwe veer boot ongedaan te krijgen. Maarten Hoogenbosch begint met de ont manteling van de Elisabethhoeve. Yoeri Eilers wordt onderscheiden omdat hij in 2002 een man van de verdrinkingsdood redde. Sacha van den Brakel en Piet Zoon worden gekozen als Statenleden bij de pro vinciale verkiezingen. Corrie Boon viert haar verjaardag op bijzonder wijze door met een groep mensen bomen te rooien in het duinpark langs de Randweg. Arie Dijker vindt op het land van Theo Bakker van de Amaliaweg het eerste kievitsei. Simon Daalder wordt de nieuwe ei genaar van het binnenvaartschip Linsi. Eeke Vrieswijk houdt na 25 jaar op met haar werk bij de Thuis zorg. Arjen Trap neemt het Cafeetje in Oosterend over en veran dert de naam ervan in De Kroonprins. Geertje Roeper stopt na 38 jaar met haar vrijwilligerswerk voor de soos in Oosterend. Fen Schilling rondt de ingrijpende renovatie van het Aquariumgebouw van het NIOZ af. Koningin Beatrix heropent het verbouwde en uitge breide instituut. Op zondag 6 april overlijdt op 81-jarige leeftijd 'ome' Sieme Keijzer. Hij was een van de drijvende krachten achter SVO. Martha Witte, Axel Lap en Simon Dijkshoorn krijgen van Harry de Graaf het Lokaal Compliment 2003. Martin Warnaar neemt na 27 jaar af scheid als directeur van De Krim. Vlak voor zijn vertrek wordt De Krim uitge roepen tot Maatschappelijk Onder nemervan 2003. Paul van Dijk en Nico Grundemann worden de uitbaters van discotheek De Toe komst. Greetje Bakker-Zijm en Theo Witte worden benoemd als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Jan Koolhof wordt Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hoofdredacteur Gerard Timmerman van de Texelse Courant wordt onderscheiden met een eervolle vermelding bij de uitrei king van de Prijs voor de Nieuwsblad- journalistiek. De krant krijgt ook een eervolle vermelding voor een speciale advertentiebijlage. Oud-Texelse Judith Hin promoveert op onderzoek naar democratie in Georgië. Carla Duinkerken wordt de nieuwe dominee van de doopsge zinde gemeente. Petra Barnard wordt de nieuwe dominee bij de SOW Waddengemeente Texel. Op zater dag 10 mei overlijdt op 38-jarige leef tijd Ron Braaksma. Kees Dros volgt Bob Bakker op als president commissaris van Teso. Lucy Zijm, Jenneke Wassink en Ilse Dros komen na een wandeltocht van 3500 kilome ter aan in Santiago de Compostela Een heel hevig onweer was het niet, maar de twee klappen die vielen wa ren genoeg om grote schade te ver oorzaken bij de familie Albers in de Warmoesstraat. Daar sloeg in juni van dit jaar de bliksem in. Bewoonster March Heijnen, die achter de compu ter zat te werken, kreeg een flinke schok, haar dochter Anna die op zol der was werd door de drukgolf opge licht. Het dak zette uit, de plafonds raakten beschadigd en de computer begaf het. Ook in de omgeving van de getroffen woning richtte de inslag materiële schade aan. 'Het was heel hectisch', kijkt Heijnen terug op de inslag. 'We moesten zoveel regelen. Alles was kapot. De tv's, de video's, de computer, wasmachine en de hele elektrische installatie op de verdie ping waar mijn moeder woont. En het stonk vreselijk in huis. Het heeft we ten geduurd, voordat die geur van rerbrand plastic was weggetrokken De paniek net na de inslag staat haar log goed voor de geest. 'Ik was zo in paniek dat ik met wist waar mijn tinderen waren. Alleen Anna was huis, maar dat wist ik op dat moment ven met meer. Toen dat weer duide- 'i|k was, werd ik wat rustiger. Net als .ex. Die is alti|d de rust zelve. Maar 'oen was hij ook in paniek. Dat naakte de situatie voor mij alleen naar erger.' Lichamelijk hebben leijnen en haar dochter geen blij- iend letsel aan de inslag over gehou den 'Ik was aan een kant van mijn lichaam heel erg stijf. Dat heeft een paar dagen geduurd. Anna is hele maal onderzocht, maar ze man keerde gelukkig niks.' Het huis is in middels weer hersteld. Het dak is gerepareerd, net als de plafonds. Al les is opnieuw geschilderd en alle apparatuur is vervangen. 'Het is he lemaal niet leuk om op zo'n manier nieuwe spullen te kopen. Ga je met de fietskar naar Schoorl en laadt je in de winkel je kar vol. Doe die maar, en die ook en die. Er is niks aan als je je er met op hebt verheugd en er niet voor hebt gespaard', vertelt de bewoonster. Het huis is dus weer in orde, maar met het gezin is het nog met goed. 'Ik denk dat het bij ons nooit meer helemaal goed komt. De eerste keer dat er na die tijd weer onweer was, waren we allemaal erg overstuur. Ik vond onweer al nooit zo prettig, maar nu ben ik er echt bang voor En daar schaam ik me nu ook met meer voor. Vroeger had ik nog wel eens zoiets van ach, stel je niet aan Maar dat is over.' Statistisch gezien is de kans dat het huis ooit nog door een ramp wordt getroffen klein. 'In de oorlog is dit huis geraakt door een voltreffer. Dat huis moeten we hebben, zei Lex toen we het koch ten. Daar gebeurt nooit meer wat mee. Dat klopte dus niet. Maar nu ook de bliksem is ingeslagen, zullen we wel safe zitten. Toch?' Hij heeft dan wel niet de top gehaald, maar voor Piet Huisman is 2003 toch een zeer geslaagd jaar geworden. In januari beklom hij met zes andere le den van Klimploeg Terschelling de Aconcagua in het Zuid-Amerikaanse Argentinië. De van het buureiland af komstige Texelaar trainde zeer se rieus en was vastbesloten om de 6962 meter hoge top te bereiken. Ondanks de barre omstandigheden verliep de beklimming voorspoedig. Tot aan de laatste etappe. Op de dag dat de expeditie de laatste vijfhon derd meter naar de top zou overbrug gen, werd Huisman ziek Doodziek Daardoor was hij fysiek met in staat om de beklimming af te ronden met de vlag op de top Met drie andere leden van zijn ploeg bleef de Texelaar achter en keerde hij noodgedwongen terug naar het laatste kamp Terug kijkend is Huisman toch zeer tevre den over zijn prestatie. 'Het was ge woon pech dat het met is gelukt. Andere leden van onze ploeg werden in het begin ziek, ik had het op het eind. Als ik het door conditiegebrek met had gehaald, had ik wel gebaald Dan had je er zelf wat aan kunnen doen. Dit was overmachtHij herin nert zich de eerste nacht na de beklimming nog goed. 'Weer eens onder de douche. Heerlijk was dat. Op die berg slaap je beroerd en kun je je ook met wassen en scheren. Ik had een gigantische baard. Dan is het geweldig als je je weer eens lekker kunt opknappen.' Zijn fysieke herstel kostte weinig tijd. 'Drie dagen later speelde ik alweer een voetbal wedstrijd in de zaal. Mijn lichaam was snel bijgetrokken Het jaar had nog meer grote gebeurtenissen voor Huisman in petto In de herfst zegde hij zijn baan op bij Mantje Sport en begon hij met collega Edwin Schot anus een cateringbedrijf in Oude- schild. 'Daar gaat nu natuurlijk veel tijd en energie in zitten. Maar ik ga volgend jaar wel enkele kleine beklimmingen doen. Bergen van drie tot vierduizend meter in Oostenrijk.' De volgende grote bergexpeditie van het Terschellmger team laat Huisman aan zich voorbijgaan 'In 2005 gaan ze de Elbroos in Rusland beklimmen Die is zesduizend meter hoog en het is daar verschrikkelijk koud. Dan ga ik niet mee. Ik heb nog wel even ge twijfeld, maar met ons nieuwe bedrijf heb ik nu te kort tijd. Bovendien heb ik m'n vriendin beloofd dat ik niet meega, dus dat kan ik met meer te rugdraaien', voegt hij daar haastig aan toe. Toch zal ook de komende jaren het bergbeklimmen een belang rijke rol in zijn leven blijven spelen. Zo staan onder andere de gevreesde K2 en de Mount Everest op zijn verlang lijstje 'Ach, misschien in 2007?' Piet Plug beëindigt een loopbaan van 33 jaar bij de gemeente. Mart Zijm gaat na veertig jaar met pen sioen bij Rijkswaterstaat. Dirk de Lugt wordt gekozen in de Raad van Bestuur van voedingsmiddelen concern Royal Cosun. Wim Grismgt en Arie Lap worden gekozen in het bestuur van hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier. Bob Bakker en Jacques Dijt wor den onderscheiden met de prestigieuze Paul Harris Fellowship van de internationale Rotary. Rob Wortel krijgt massale steun van het eiland om de nieuwe veerboot, de Dokter Wagemaker, te bestellen. Vibeke Roeper krijgt een Zilveren Griffel voor haar boek Zwarte Peper, scheurbuik. Theo Dogger, Joost Swarthoff, Dirk Timmer, Willem Vlas, Jo Thijssen en Theo Dijt openen het nieuwe schietsportcentrum aan de Emmalaan. Hetty van Dijk gaat samen met haar zoons Berend en Joppe zeven weken naar Malawi om er als huisarts te werken. Cor van Poelje vertrekt na 28 jaar als concierge bij de OSG. Gerrit Ter- windt brengt zijn eerste CD uit met voornamelijk zelfgeschreven liedjes. Paul van Heerwaarden en Erwm van der Linde leggen een tijdelijk maisdoolhof aan voor Oosterend Present. Pieter Jan, Monica, Samantha en Richard Kooger en Laura en Thera Tjepkema spelen mee als figurant in de film De Schippers van de Kameleon. Co Mechielse plaatst de haan terug op de grondig gerenoveerde toren van Oosterend. Arnold Langeveld wordt onderschei den met een zilveren speld van de WLTO Corrie Timmer maakt een boek over Oosterend. Peter Bongaards en Dirk Barends scoren een tiende plaats in de haringtest van het Algemeen Dagblad. Martien van de Wetering heeft een privé- zwembad voor eenden in zijn tuin staan. Het predikantenechtpaar Ria van Zessen en Marco Roepers verruilt Den Burg voor het Groningse Ontswedde. Ad Guldemond ver dwijnt bijna in een van de gaten langs de kade van de haven. De hengst Pacific Valley van Nico van Heer waarden doet mee aan het EK voor dravers in het Italiaanse Treviso. Fried en El Kortenhoeve worden door de KNRM naar de haven van Oude- schild gesleept, nadat hun boot Alle gaartje op de Waddenzee motor problemen heeft gekregen. Jaap Dros brengt een CD uit met een ver zameling van twaalf nummers die hij over een periode van dertig jaar schreef. Op zondag 20 juli overlijdt op 91-jarige leeftijd Jan Zwan Op woensdag 23 juli overlijdt op 73-ja- rige leeftijd Gerard Monen. Hij was schoolhoofd in De Cocksdorp. Een mobiele telefoon van Edo en Theo Rutten zit vier maanden in de grond als pootaardappel Joop en Maarten Steenvoort reizen op een Harley Davidson door Amerika om de eeuwviering van het befaamde motormerk bij te wonen. Op zon dag 10 augustus overlijdt op 62-ja- rige leeftijd horecaman Piet Evers. Jan 'Buks' Veken vangt de handdoek van Keith Richards op tijdens een concert van de Rolling Stones. Wally en Anmemiek van Beek en Chris en Ellis de Lussanet verbouwen eikaars woning voor het tv-pro- gramma In Holland staat een huis. Peter Haker zwemt in zeven uur tijd over het IJsselmeer van Stavoren naar Medemblik. Oud-internatio- nal Johnny Rep gaat aan de slag als trainer bij Texel'94. Hans Eelman vindt tot zijn afgrijzen twee gedumpte accu's in een kolk op zijn land. Henk, Liesbeth, Joel en Suki Veld huizen voeren in Taiwan campagne om van adoptie een bespreekbaar onderwerp te maken. René Hovestad en Sjaak Hofstra mogen met de PH-1073 van de Motorzweef- vliegclub bij wijze van grote uitzonde ring opstijgen van de Kaagbaan op Schiphol. PietVerbeme ontbreekt op de Schapenfokdag. omdat hij vasthoudt aan het traditioneel coupe ren van de staarten van ooien. Hovenier Jan Zoetelief gaat met pen sioen. Pieter Jan Koorn viert zijn 70-jarig lidmaatschap van KTF. 'Tante' Door van Sambeek-Schrama wordt door de Ezelvereniging uitge roepen tot Ezel van het Jaar. Gerrit en Ina Hoogerheide sluiten na drie kwart eeuw de schoenenzaak aan de Weverstraat. Het boek Sisa van Joyce Pool wordt uitgeroepen tot beste historische kinderboek van 2003.Toos Witte ontvangt de pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifici. Oud-Texelse Imme Dros krijgt de prestieuze Theo Thijssen-prijs voor haar kinder- en leugdboeken. Piet Flens maakt een zweefvlucht van 3,5 uur van Ameland naar Texel. Wilma Eelman maakt een inventarisatie van alle 388 stolpboerderijen op het ei land. Daan en Carry Welboren mogen van de rechter niet permanent in hun woning aan de Pontweg wo nen. Christiaan Schlepers rondt zijn helikopter-opleiding in Amerika af. Wim Ploeg wordt de nieuwe eigenaar van Noorderbuurt. Anton en Boite Witte staan met Texelse schapenkaas op een slowfood beurs in het Italiaanse Bra. Erelid Cees Drijver opent het nieuwe clubhuis van de watersport vereniging. Maarten Boon wordt benoemd tot erelid bij SVC. Op zaterdag 11 oktober komt Biem van der Vis op 43-jarige leeftijd om het leven door een ongeval op de Lancasterdijk. Fokker Stendert Tjepkema overlijdt die dag op 80-ja- rige leeftijd. Op zondag 12 okto ber overlijdt op 57-jarige leeftijd Elias Hordijk, directeur van De Akker in Oosterend. Brand verwoest de monumentale boerderij De Laagte van Martin Tromp Cor Smit vol tooit een 2900 kilometer lange voet tocht naar Rome. Op donderdag 23 oktober overlijdt op 93-jarige leef tijd Liesbeth van Rijsselberghe, oprichtster van Sint Donatus en het Maartenhuis. Jan, Kees en Wally van Beek en Nanning Kikkert winnen de 24ste editie van de Wampex. 'Het gaat uitstekend. Ondanks al die feestdagen heb ik hier al aardig een ritme gevonden. Ik ben nog zoe kende naar een huis, maar dat zal wel lukken. Ik heb al iets op het oog.' Al dus de eerste reactie van burge meester Piet Zoon op de vraag hoe het hem in Hattem vergaat. De Texelse gemeentesecretaris werd op 1 december van dit jaar benoemd tot burgemeester van de Hanzestad. Zestien jaar lang was hij de belang rijkste ambtenaar op ons eiland en sleepte hij door zijn uitgebreide net werk in Haarlem, waar hij namens de WD ook deel uitmaakte van Provin ciale Staten, de ene subsidie na de andere naar het eiland. De kersverse burgemeester verblijft tot hij een ei gen woning heeft gevonden op een studentenkamer. Zijn echtgenote Els woont nog op Texel. 'Ach, als ik doordeweeks alleen ben heb ik niet veel nodig. Een schoon bed en een douche zijn voldoende.' De laatste weken van het jaar vertoeft hij in de woning van een wethouder die met vakantie is. 'Anders had ik misschien wel met de feestdagen naar Texel gekomen, maar allebei de wethou ders zijn er met, dus dat gaat met', vertelt hij via zijn mobiele telefoon, terwijl hij naar het gemeentehuis van Hattem wandelt. 'Dat moet je echt eens'zien, dat is prachtig. En mijn kantoor lijkt wel een balzaal.' Eenvou dig was zijn start als eerste burger niet. 'Er staan grote bezuinigingen op stapel. Er moet een half miljoen euro worden omgebogen en dat is niet mis.' Zijn eerste wapenfeit was ech ter het ontslaan van de Hattemse gemeentesecretaris. Al geruime tijd stond diens functioneren ter discus sie. Voorlopig brengt de oud-Texelaar zijn tijd vooral door met het leren ken nen van inwoners en organisaties. 'Daar heb ik het nu heel druk mee, maar ik denk dat ik straks bij wijze van spreken wat werk er bij moet zoeken, want anders hou ik tijd over', grapt Zoon verwijzend naar de lange werkweken die hij op Texel maakte in combinatie met zijn politieke carrière. Het feit dat Hattem elf kerken heeft, is volgens Zoon, die van huis uit Ne derlands hervormd is, wel even wen nen. Net als de oorspronkelijk tafel schikking van de gemeenteraad. 'Hadden ze de fractievoorzitters van het CDA en de PvdA pal naast me gezet. Dat praat natuurlijk met. Dat heb ik veranderd.' Hoewel hij Texel nog steeds een warm hart toedraagt, is het gevoel veranderd. 'Als ik nu in de weekends naar Texel rij, krijg ik bij Den Oever al het gevoel dat ik hier niet meer thuishoor. Ik kan met meer meepraten. En als ik niet mag mee praten, kun je me beter doodslaan, want dat kan ik toch met!' Piet Verberne ontbreekt op de Schapenfokdag. Niek Schoo opent in de Dennen het Paadje van Schoo Wout Stam is veertig jaar in dienst als trouw ambtenaar. Monica Maas maakt het kinderboek Joupy, de kleine zee hond. Nathal de Wijn is met 741 Co Mechielse plaatst de haan terug op de toren van Oosterend. kilo C02 de grootste spaarder van de OSG-leerlingen die meedoen aan energieproject van Duurzaam Texel. Roelf Siebinga wordt door de Anbo benoemd tot lid van verdienste voor zijn -enorme inzet voor de Texelse gemeenschap. Chef-kok Aart Wijker en zijn assistent Peter de Bruijn van Opduin worden eerste bij een internationale Waddenkook- wedstrijd. Joop Groen neemt het nieuw reisbureau en postkantoor aan de Parkstraat in gebruik. Cor van Trigt neemt na bijna dertig jaar af scheid van de adviescommissie Kunst en Cultuur. Horeca Texel benoemt Piet Evers postuum tot lid van verdienste. Ook scheidend voor zitter Jook Nauta krijgt de onder scheiding. Hij wordt opgevolgd door Rein Stam. Michiel Dekker schittert bij ZDH door in bijna eike wedstrijd meerdere ke ren te scoren. Bas van Rijswijk volgt Sjaak Severs op als comman dant van de Joost Dourleinkazerne. Klaas Lap toont op zijn 90ste ver jaardag hoe tuinwallen moeten wor den gebouwd. Jan Staal neemt afscheid als kapitein bij Teso. Kees. Maria en Lucas Witte van Zuid- Haffel winnen de wedstrijd van Harry Bakker waarbij de omtrek van een reuzepompoen moet worden gera den. De nog geen maand oude Mees den Boer wordt ingeschreven als jongste lid van schaakvereniging En Passant. Rint de Vries start de bouw van de nieuwe Dokter Wagemaker door in het Roemeense Galati de kielplaat vast te lassen. Henri van Maldegem en Harry Weten kamp brachten de kiel naar Roeme nië. samenstelling Louise van der Sluis en Jeroen van Hattum Roelf Siebinga wordt gehuldigd voor zijn enorme verdiensten. Voor Dennis Vonk, voormalig exploi tant van de Kippenkar. was 2003 bijna letterlijk een stormachtig jaar: hij riep de hulp in van televisie bekendheid Pieter Storms van het programma Breekijzer. Vonk verkocht in 2001 vanuit een mobiele kraam gebraden kip op het dorpsplein in De Koog. De verkoop kwam echter in het gedrang doordat aannemer Tebo met toestemming van het college een hek rond het terrein van de standplaats had neergezet, ter bescherming van de naastgelegen bouwwerkzaam heden. Volgens Vonk heeft hij daar door twee maanden lang met kunnen werken en ontstond er financiële schade. Hij eiste €5200,- van de ge meente als schadevergoeding. Hoe wel de Beroeps- en Bezwaar schriftencommissie hem in het gelijk stelde, wees het college van B&W de bezwaren van de hand. waarop Vonk Storms inschakelde Die stormde met draaiende camera het Texelse gemeentehuis binnen, alwaar hij vriendelijk werd opgevangen door Piet Zoon en loco-burgemeester Nel Eelman. Achter gesloten deuren werd de zaak besproken, maar bij een tweede bezoek van Storms hield het college voet bij stuk. Er werd niet van het eerder ingenomen standpunt af geweken. 'Het verhaal is nog steeds niet afgelopen', reageert Vonk des gevraagd. 'Volgende week vrijdag komt de zaak voor de rechter Maar het duurt allemaal veel te lang om me er nog erg druk over te maken.' Op advies van Storms stapte hij kort na de uitzending naar de rechter. 'Het viel nog niet eens mee om een advo caat te vinden. Als je bij Storms bent geweest, hebben de meeste advoca ten er geen trek meer in. Pieter Storms heeft wel aangeboden om mijn advocaat te zijn, maar dat heb ik afgewezen. Dat lijkt me met zo ge schikt. Ik ga zelf het verhaal wel ver tellen. Niemand kan dat beter dan ikzelf, ja toch?' Hoewel de uitzending niet het gewenste resultaat bracht, is Vonk niet ontevreden 'De burge meester heeft wel toegegeven dat de gemeente fouten heeft gemaakt, maar dat is met uitgezonden omdat de geluidsband te slecht is. dat was erg jammer.' Hoewel het hem naar eigen zeggen niet om het geld gaat, wil hij wel via de rechter zijn gelijk halen. 'Dat is gewoon een principe kwestie geworden. Heb ik eens een keer gelijk, krijg ik het niet. Dat kan natuurlijk niet. Ik kan nu niet meer terug Vonk werkt inmiddels al ge ruime tijd als glazenwasser. 'Dat be valt goed. Ik doe zelfs het gemeen tehuis. Alleen de ruiten bij de burgemeester doe ik niet. Dat vertik ik. Daarvoor komt een collega uit Den Helder, want ik doe het echt niet. Ze moet gewoon eerlijk zijn. Dat moeten we toch allemaal?'

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9