Oudeschilders weten wel raad met komedie 2 Lachsalvo's in dorpshuis 't Skiltje De Koog onderuit tegen koploper Dirkshorn SpQrt teso .TEXELSE COURANT" Wat ik zeggen wou... Leden Sportschool naar Rotterdam De Doorstoot wordt overklast Opgevoerde bromfietsen Winst voor Tevoko Loek van Vliet wint veldrit Dakloos Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon "M*«a Avondroodvlinder Zangworkshop Lizzie Kean Sportvissen oud Papier Zomerkampen in de natuur DINSDAG 27 JANUARI 2004 Hardrocker Rocky (Piet Smits) omhelst huisvriend Walter (Dick Witte) en de Franse tante Suzet Duvalier (Mia Groenhof). (Foto Joop RofTvrwtsl Leven geen enkele zwakke schakel De rol van de bedriegende echtge noot werd gespeeld door Martien de Vries. Hij deed dat voortreffeli|k en bleek ook goed in staat de gebroken man te acteren voor wie het leven niets meer waard is. Zijn smeekbede 'laat me alsjeblieft in vrede sterven' werd door het Oudeschilder publiek met bulderend gelach begroet Emmy Zijerveld was zijn echtgenote en ook zij liet knap spel zien. Opval lend was haar koele houding na de ontdekking dat haar man haar heeft bedrogen. Je zou ie kunnen voorstel len dat ze een razende furie was ge worden, maar ook op deze manier maakte ze duidelijk tot in het diepst van haar ziel gekrenkt te zijn. Debu tant Colette Zijerveld stond samen met haar moeder op het toneel. In dubbele zin, want als Chris Snoek was ze ook in het stuk de dochter. Ze viel op met overtuigend en kalm spel, al had ze in haar boosheid nog wel wat feller mogen zijn. Yvonne van de Pijpekamp maakte een valse, teme rige maitresse van Julia Rozeblom, precies het tegenovergestelde van de lieve tante Suzet Duvalier met het Franse accent die Mia Groenhof neerzette Casper de Graaf debuteerde vlot en verdienstelijk als vertegenwoordiger Bodo Hazelaar, een man die zich wel heel opdringe rig opstelt, maar ten slotte ook de kwaadste niet blijkt. Met twee dicht geslagen ogen stamelde hij 'mijn le venskrachten vlieden heen', een zin netje dat opnieuw voor groot tumult zorgde in de zaal. De kleinste rol was voor Ed Witte, die als agent aan het eind van het stuk zijn opwachting maakt. Hij maakte er een autoritaire ambtenaar van, die zich echter met het kleinste kluitje in het riet liet stu ren. ■nWlijUicJ wo Je rrJjvlK Lachsalvo's daverden zaterdag in vele toonaarden door dorpshuis 't Skiltje, waar Nieuw Leven de ko medie Het Gekkenhuis van Frank Ziegler opvoerde, door de Oude schilder vereniging omgedoopt in Kortsluiting. De spelers wisten wel raad met het stuk en bezorgden het publiek een bijzonder genoeg lijke avond. Het Gekkenhuis is typisch zo'n stuk dat een toneelvereniging met moet onderschatten. De onwaarschijnlijk heden rijgen zich er in aaneen, het zit vol persoonsverwisselingen en per sonages moeten zich voortdurend bliksemsnel verstoppen in kasten en bedden om niet ontdekt te worden Succes gegarandeerd, zou je zeg gen, zeker wanneer de meeste toe schouwers gek zijn op kluchten en het liefst blauw van het lachen van hun stoel afvallen. Maar zo'n stuk kan net zo gemakkelijk op een teleurstel ling uitlopen wanneer de spelers on voldoende komisch talent hebben of hun rol met uitstekend kennen, waar door de vaart uit de voorstelling ver dwijnt. Bij Nieuw Leven was Het Gekkenhuis zaterdag in goede handen. De vere niging telt flink wat spelers met erva ring, die er een eer in scheppen om een knappe voorstelling af te leveren en daarom veel tijd in de voorberei ding steken. Bovendien heeft ze in Piet Smits en Dick Witte twee leden die de lach aan hun kont hebben, spelers om wie het publiek al begint te lachen wanneer ze het toneel be treden. Maïtresse Het verhaal van Het Gekkenhuis stelt niet bijster veel voor. De voorstelling begint op het moment dat Ernie Snoek haast heeft om zijn maitresse Julia Rozeblom de deur uit te krijgen nadat ze de nacht bij hem heeft door gebracht. Echtgenote Merel Snoek is naar een begrafenis geweest en kan elk moment binnenstappen Wanneer Merel eerder arriveert dan hij had gedacht, verstopt hij Julia in bed, met de deken over haar heen. Het is met de eerste keer dat een snelle inval uitkomst moet bieden. Nadat Merel heeft verteld dat ze een onbekende tante heeft ontmoet die nog op zoek is naar een goed doel om haarfortuin aan weg te geven, bedenkt het echt paar Snoek in de gauwigheid dat ze haar wel kunnen voorspiegelen dat ze een opvanghuis voor verstande- lijk-gehandicapten hebben. Natuurlijk staat de tante plotseling op de stoep en moeten alle zeilen worden bijge zet om erger te voorkomen. Onder tussen komt dochter Chris thuis met een onbehouwen hardrocker die stel lig niet in de smaak zal vallen en pro beert een opdringerige vertegen woordiger in stofzuigers net zijn nieuwste product te slijten wanneer dat het minst gelegen komt. Dieper kan hier op de inhoud niet worden ingaan, omdat het stuk komende zaterdag nogmaals wordt opge voerd. Zeker is wel dat het einde ver rassend is, al zal het geen verwonde ring wekken dat alles goed komt en iedereen elkaar weer in de armen valt. Afgelopen zaterdag kende Nieuw Toppers De toppers van de avond waren Piet Smits als hardrocker Rocky en Dick Witte als de warrige huisvriend Wal ter, die te hulp wordt geroepen om de crisis in huize Snoek te bezweren, maar ten slotte alleen met behulp van heel veel jenever de klus weet te kla ren Timing, mimiek en het vermogen om met een komisch accent te spre ken, beiden hebben veel in hun mars en zijn geknipt voor een rol in een klucht als deze. Ook ditmaal kropen de toeschouwers naar het puntje van hun stoel wanneer Smits of Witte zijn opwachting maakte en ze werden niet teleurgesteld. Belangrijke mensen op de achter grond waren regisseuses Karin Somers en Ria Buisman, die de luiste personen de juiste rol hadden gege ven en ook verder overal aan hadden gedacht. De twee zorgden ook voor de grimering. Souffleur Dirk Roeper moest af en toe bijspringen, maar had geen overdreven drukke avond. Henk Barhorst zorgde voor de techniek. Joop Rommets De Koog heeft het zondag in de eerste wedstrijd na de winterstop op eigen terrein niet kunnen red den tegen Dirkshorn. Dat was geen schande, want de koploper heeft nog geen punt verloren en in Dirkshorn werd het destijds 8-1. Een verdedigend ingestelde thuis ploeg hield de schade ditmaal be perkt (1-4). Vergeleken met de eerste wedstrijd tegen Dirkshorn bracht De Koog bijna een geheel ander team op de been. Dennis Rebronja is verhuisd en Tony de Jonge wegens een slepende bles sure gestopt. In het doel staat nu Ste ven van Beek, die hier zijn plaats ge vonden lijkt te hebben en Joris Ellen maakte een goede comeback na een geslaagde knieoperatie. Trainer Bep Vonk had zijn ploeg met een zwaar verdedigende tactiek het veld in gestuurd, maar na vijf minu ten ging het al bijna mis, toen een aanvaller alleen op Van Beek kon af gaan. Met zijn voeten wist de keeper de inzet te keren Enkele minuten la ter was het aan de andere kant wel raak. Sher Atroshy bereikte met een pass de attente Joris Ellen, die alleen op de keeper af kon gaan. Met een subtiele beweging passeerde hij de keeper en bracht De Koog verras send op voorsprong: 1-0. Enkele minuten later was Dirkshorn dichtbij de gelijkmaker, toen er van korte afstand op doel werd gescho ten. Verdediger Arjan van Benthum bracht redding op de doellijn, waarna dezelfde speler van Dirkshorn in de herkansing keihard over schoot. In het vervolg hield de Koger verdedi ging, onder leiding van Dennis Vonk, de zaak goed onder controle en had Dirkshorn moeite in het spel te ko men. Het duurde dan ook tot de vijfentwintigste minuut eer de gelijk maker viel. Bij een inworp was de Koger verdediging even niet alert, waardoor de bal hard voorgezet kon worden. Via een uitgestoken been van een Dirkshorn-speler werd de bal verlengd naar de verste hoek, waar door keeper Van Beek kansloos was: 1-1. Voor de rust kreeg De Koog nog een uitstekende kans via Andreas Schraag. Hij werd aangespeeld door Joris Ellen, kapte zijn tegenstander uit en kon van dichtbij uithalen. Op het moment dat hij inschoot, werd hij door een tegenstander onderuit gehaald Hierdoor was het schot met scherp genoeg en kon de keeper nog net redding brengen. De scheids rechter had op dat moment alsnog een penalty kunnen en moeten ge ven, rapporteert onze correspondent Jan van Beek. In de tweede helft zette Dirkshorn van meet af aan meer druk en werd keeper Van Beek enkele malen be hoorlijk op de proef gesteld. Na tien minuten was het raak. Na enkele goede combinaties wist Dirkshorn een speler goed vrij te spelen, die eenvoudig van dichtbij in kon schie ten: 1-2, Vijf minuten later haalde Eddy Witte net buiten het strafschop gebied een aanvaller onderuit, wat hem een gele kaart opleverde. De vrije trap werd hard naast geschoten. Halverwege de tweede helft kwam Dirkshorn op 1-3, toen de scheids rechter een buitenspelsignaal van grensrechter Aad Eelman negeerde en een speler op rechts door mocht gaan. Omdat laatste verdediger Den nis Vonk bleef staan, kon de doorlo pende spits gemakkelijk worden aan gespeeld en eenvoudig intikken: 1-3. Dirkshorn had zijn ritme hervonden en zette De Koog nog meer onder druk. Keeper Van Beek voorkwam met enkele uitstekende reddingen een grote nederlaag, hoewel hij nog wel een keer hulp nodig had van Eddy Witte, die op de doellijn een inzet keerde. Het werd toch nog 1-4 toen Witte mooi wilde uitverdedigen. Dat kwam hem op balverlies te staan, wat door een tegenstander genade loos werd afgestraft. De Koog kreeg nog een scoringskans via Jip Frank, die rakelings over schoot. Zondag komt het eveneens laag geklasseerde Twisk naar De Koog. Leden van Sportschool Texel doen zaterdag 31 januari in Rotterdam mee aan de actie 'Fietsen voor Sophia', een marathon van drie uur 'spinning' voor het goede doel. Deze actie gaat uit van het Sophia Kinderziekenhuis en de opbrengst komt ten goede aan chronisch zieke kinderen en kinderen met kanker. De deelnemers leveren zelf een bijdrage aan het evenement (zowel fysiek als financieel), maar het is ook de bedoeling dat ze sponsors zoeken. Dat veel Texelaars zich direct bij het doel betrokken voelden, mag blijken uit het feit dat al na een paar dagen extra machtigingskaarten moesten worden bijbesteld. In totaal verwacht de organisatie rond de 1200 deelnemers, die zich in drie blokken van drie uur op ruim vier honderd 'spinning'-fietsen in het zweet zullen werken. In ieder blok doen ook enkele bekende Nederlan ders mee De biljartvereniging van In den Grooten Slock uit Den Burg heeft de ontmoeting De Doorstoot uit De Cocksdorp met overtuiging gewon nen Waren de Doorstoters in hun thuiswedstrijd nog de betere, in Den Burg werden ze van het biljart ge veegd. Alleen Herman Laan wist zijn partij te winnen, Joost Smit en Martien Boon speelden remise. De rest van de wedstrijden werd gewon nen door de spelers van De Slock. Martijn Former (De Doorstoot) had het hoogste gemiddelde van de avond. De hoogste series waren voor Piet Zijm (De Doorstoot) en Jeroen (De Slock) met zeven caramboles. De eindstand over twee ontmoetingen is 26-16 voor De Slock. Twee bromfietsers hebben zaterdag een bekeuring gekregen omdat ze op een opgevoerde brommer reden. De eerste reed over de Waalderweg, de ander over de Schilderweg. Beide bekeurden waren Texelaar en zeven tien jaar oud. Een onwennig spelend Tevoko werd zaterdag in de De Koninghal verrast voor een overrompelende start van volleybalvereniging De Schulp uit Egmond. Deze ploeg serveerde sterk, terwijl de Texelse dames naar de vaste lijnen zochten. De pass van de Texelaars kwam met goed aan en Egmond profiteerde van het ontbre ken van de verdediging en won de eerste set met 19-25. In de volgende sets had Tevoko de verdediging be ter op orde. Spelverdeler Connie Joling wist haar aanvallers met snelle set-ups te bedienen de blokkering te verrassen. Aglaia Westra en Ivette de Ruyter scoorden vooral op de linker kant de nodige punten (25-16). Met scherpe services werd De Schulp onder druk gehouden en via 25-17 en 25-21 behaalde Tevoko vier winst punten, goed voor een met Dinto gedeelde tweede plaats. In de voorlaatste veldrit meetellend voor de wintercompetitie van Wielervereniging Texel heeft Loek van Vliet zaterdag na een span nende strijd de wedstrijd in de A- poule gewonnen. Hij pakte de zege door in de slotfase zoon Ruben met een banddikte te kloppen. Er werd rustig gestart. Jan Zijm reed de eerste ronden aan de leiding. Op het moment dat Ruben van Vliet zijn eerste versnelling plaatste, konden slechts vader Loek van Vliet, Rien Brouwer en Theo Boom de aanslui ting behouden. Brouwer wilde zich dit keer niet bij de suprematie van de 'Van Vlieten' neerleggen en viel aan. Na enige aarzeling wist het tweetal zich bij Brouwer aan te sluiten. Die viel nogmaals aan, maar werd in de laatste ronde gegrepen door Loek en Ruben van Vliet, die voor de overwin ning gingen sprinten. Deze eindsprint werd met een banddikte verschil ge wonnen door Loek van Vliet. In de B-poule nam Joost Hoogen- Allereerst gaat mijn bewondering uit naar de daklozen op Texel die in het artikel in de Texelse Courant van vrijdag 20 januari aan het woord komen, en naar alle anderen die weten wat dit is. Wat moeten jullie een doorzettingsvermogen hebben. Ik voel sympathie voor deze mensen omdat ik zelf in een soortgelijke situatie heb gezeten en mijn vriend zit nu ook in zoiets. In 1998 ben ik op Texel getrouwd en in 2001 gescheiden. Het huis moest worden verkocht. Ik bleef op Texel. Ik kom hier niet vandaan, maar ik ben in mijn 31 -jarige leventje nu al 21 keer verhuisd en wil wel eens ergens blij ven. Ik ben geen mens voor een grote stad waar je misschien makkelijker aan een huis komt, want daar word ik dus echt gek van de drukte. Op Texel heb ik rust gevonden, althans nu ik een woning heb met een eigen voordeur. Daar is eerst heel wat aan vooraf gegaan... Na de scheiding had ik geen kans op een huis en urgent was ik ook niet. Omdat ik bij een bungalowverhuurder werkte, kon ik tijdelijk in een chalet. Ik moest er in het voorjaar weer uit en kon toen drie weken bij een vriend wonen, anders had ik echt in een kartonnen doos kunnen gaan slapen. Ik had me natuurlijk laten inschrijven bij de Stichting Wonen Texel (SWT), maar maakte nog geen schijn van kans. Een huis kopen kon niet, ik ver diende in mijn eentje veel te weinig. Via een particuliere verhuurder kon ik een veel te duur en veel te klein ap partement huren waar nog dne ande ren woonden. Ik moest zelfs de bad kamer, de tuin, de voordeur en de wasmachine delen voor dat hoge bedrag En dan te bedenken dat deze verhuurder pochte over zijn gewel dige aanbod, want via hem konden er tenminste jongeren een betaalbaar huisje huren op Texel, want ja er was al zoveel vergrijzing en bla bla. Nou ammehoela, ik was bijna 30 en had het gevoel weer op kamers te wonen. Totaal geen privacy en maar dokken. Ik had een dak boven mijn hoofd, maar daar was alles mee gezegd, een extreem duur dak. Mijn ex en ik had den een hond en twee katten. Omdat hij op de grote vaart werkte, en om dat er van de huisbaas geen dieren mochten wonen, kon ik mijn lieve vriendjes de deur uit zetten Wat een rottijd was het. Ik heb diverse geestelijke klachten gehad toen, ik voelde me depressief, overspannen en onbegrepen. En dan moet je ook nog even een echtscheiding verwer ken en gewoon elke dag naar je werk. Ik liep helemaal vast en zat in een ziekmakende situatie. Ik werkte in de zorg, waar ik veel te weinig verdiende voor dit huisje. Een beter betaalde baan zoeken was geen optie, omdat ik dan werk zou moeten doen wat me totaal niet lag, ik bleef dus in de zorg met de hoop op promotie. Ik heb mijn spaargeld bijna helemaal moeten opeten, omdat ik anders met kon le ven. Zonde. En nu is er niet genoeg over om alsnog een huis te kopen omdat de prijzen zo idioot hoog zijn. Snap je wat ik bedoel? Daarom kan ik me zo goed inleven in de mensen die het nu meemaken. Ik ben er gelukkig uit, omdat ik uitein delijk een klein huisje kreeg van de stichting, met een eigen voordeur, lekker alles van mezelf en nog goed koper ook. Toen kreeg ik ook nog een beter betaalde functie binnen de zorg. Dus voor mij begon eindelijk de zon te schijnen. Dinsdag 27 januari: In de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 20.00 uur de jaarvergadering van de afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu. Gastspreker Kees Dros vertelt over de Texel Academie. In Eben Haezer aan de Julianastraat 11 in Den Burg be gint om 20.00 uur een bijeenkomst van de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft', naar aanlei ding van het Lucas-evangelie. Het thema is 'Prioriteiten in het leven'. Informatie bij Ds. Sipkema, tel. 323019 In Tusse de Banke in Den Burg komt vanaf 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereni ging bijeen. In Cinema Texel draaien Lord of the Rings III (aanvang 19.30 uur) en De Passievrucht (20.00 uur). Woensdag 28 januari: In de bibliotheek in Den Burg wordt in het kader van de Natio nale Voorleesdagen van 14.00 tot 14.30 uur voorgelezen aan peu ters. In Cinema Texel draaien Op zoek naar Nemo (aanvang 14.30 uur), Pietje Bell II (15.00 uur), Lord of the Rings III (19.30 uur) en De Passie vrucht (20.00 uur). Donderdag 29 januari: In expositiecentrum Tusse de Banke is van 14.00 tot 17.00 uur een de verkooptentoonstelling van Javaanse batikschilderijen te be zichtigen. In Cinema Texel draaien Scary Movie III (aanvang 19.00 uur), Lord of the Rings III (19.30 uur) en De Passievrucht (21.00 uur). Vrijdag 30 januari: In Tusse de Banke aan de Groene- plaats zijn van 14.00 tot 21.00 uur Javaanse batikschilderijen te zien en te koop. Leden van de Reisclub van dj ANBO kunnen zich tussen 15 0! en 16.00 uur in de (nieuwe) Buurt ton in Den Burg aanmelden voer de vakantie van dit jaar. In de Burgemeester de Koninghj begint om 19.30 uur een groc dansfestijn ter gelegenheid va: het 40-jarig jubileum va- Volksdansgroep Texel. Met medt werking van onder meer de inter nationale groep Yduna. Entre €5,- voor volwassenen en €2,51 voor kinderen. In theater Klif 12 in Den Hoon begint om 20.30 uur de voorstel ling 'Joep!' van Joep Onderdel inden. Toegang €12,50. In Cinema Texel draaien Scaij Movie III (aanvang 19.00 uur). Lort of the Rings lil (19 30 uur) en Di Passievrucht (21 00 uur). Di. 27 0.06 en 11.30 u. Wo. 28 0.24 en 11.20 u. Do. 29 1.00 en 11.40 u. Vr. 30 1.20 en 12.25 u. Za. 31 1.47 en 13,50 u. Zo. 1 2.44 en 15.20 u. Ma. 2 3.45 en 16.40 u. Di. 3 4.55 en 18.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 1 februari op om 7 27 uur en gaat onder om 16.20 uur; 29 januari eerste kwartier. In verband met de dokbeurt var de Molengat verzorgt TESO to vrijdag 6 februari geen extra al vaarten. Er worden geen wachtt» den verwacht. Nadere informatu kan worden verkregen via tel 0222-369600 of e-ma info@teso.nl. De veerdienst heel ook een eigen website www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl I Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onze advertentiacontracten en aanbiedingen dai toe »|n van toepassing de Regelen voor het AdvertenS» wezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdr. zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en F» brieken to Amsterdam onder nummer 41198699 exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32.10 (auiomowct' Per jaar 65,60 t 63,50 (autcmawrr, Bi| verzending naar het buitenland zijn J portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Momenteel kan ik me erg goed inle ven in de situatie van mijn vriend, want die woont nu in mijn oude ap partementje Hij betaalt nog meer huur dan ik destijds en baalt als een stekker van te weinig privacy. Maar laat ik na deze narigheid ook eens wat positiefs noemen: Wij heb ben elkaar via het verhuizen ontmoet en zijn sindsdien onafscheidelijk (en ondertussen reageren we ons suf op alles wat los en vast zit natuurlijk, dat kun je wel begrijpen) Hopelijk gaat het idee van de nood opvang door, want het is echt nodig! Ik hoop dat er meer permanent bewoonbare woningen gerealisef kunnen worden voor de Texelaars plaats van een bouwvergunning vo weer een bungalowpark. Want rc mening is - na eigen ondervindm; dat alleen de aanhouder wint. Wiet langst op zijn tandvlees loopt, kri- een woning en dat mag wel eens eerder gebeuren. Laat onze mei) burgers niet verloederen. Ik wens iedereen in zo'n situatie h veel liefde en kracht, Chantal Nathalie van Nijnatte Den Bir Bij het artikel over de 'tropische' avondroodvlinder in de krant van vrij dag is per abuis een afbeelding van het groentje geplaatst. Hiervoor onze excuses. Bijstaand een foto van de echte avondroodvlinder, die even eens is getekend door Sytske Dijk- sen. bosch direct vol zelfvertrouwen de kop. Alleen klassementsaanvoerder Thomas Boom kon zijn wiel houden. Hoogenbosch bleek zichzelf te heb ben overschat en viel gedurende de race steeds verder terug. Markus Bakker had voor een rustige start gekozen, maar kwam gestaag terug. Boom bleek echter al een te grote voorspong te hebben opgebouwd, waardoor hij onbedreigd naar de overwinning reed. Markus Bakker werd tweede, voor de eveneens sterk rijdende Toon Koopman. Klaas Uitgeest greep opnieuw de overwinning bij de jeugdrenners. Hij bleef Rick van der Vis en Jelle Schouwstra, de nummer twee en drie in de uitslag, ruim voor. Op uitnodiging van de damesgroep Anyway, die bestaat uit Irisabella Bakker, Ruthie Vazana en Anneke Brons, geeft Lizzie Kean van No place for Jennifer in het weekend van 13, 14 en 15 februari een zangworkshop in Klif 12 in Den Hoorn. De workshop is bedoeld voor maximaal dertig deel nemers, mannen en vrouwen met zangervaring. Er wordt vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur gewerkt, zaterdag van 10.30 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur en zondag van 11.00 uur tot de lunch. In overleg met de deel nemers kan zondagmiddag een pre sentatie worden gehouden. Deel name kost €70,-, inclusief drankjes en lunch op zaterdag en zondag. Deelname aan het diner kost €50,- extra voor twee maaltijden. Opgeven kan tot zondag 8 februari via e-mailadres info@tesselhof.nl. Drie leden van Sportvisclub Texel namen zaterdag bij de asfaltmolen deel aan de tweede wedstrijd in de wintersene. Na twee uur vissen had Poul Verhagen twee vissen gevangen met een totale lengte van 41 cm. Frans Bos eindigde op de tweede plaats met één vis van 19 cm. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 7 februari, vanaf 18.00 uur bij de asfaltmolen Donderdagavond haalt Scoutr Texel oud papier op in Den Burg. kt wordt verzocht dit vóór 19.00 uurs de straat te zetten, in niet te git' bundels of een kartonnen doos (ge plastic zak). Gelieve er op toe te® dat het papier niet gedurende lan tijd in de regen staat. De papierwag komt in de volgende straten: 1Be: hardlaan, Beatrixlaan. Voor jongeren tussen de 8 en 16 it houden EcoMare en de Sticht- Veldstudie Hei- en Boeicop zont kampen op Texel en in Amerongf- Hei- en Boeicop, Zeeland en <- Ardennen. De kosten voor een vo* dig verzorgd kamp van vijf dag bedragen tussen de €155,- en €2ï afhankelijk van de lokatie. Voorat meldingen en meer informal-' EcoMare, tel. 317741 of wwwf' mare.nl, of de Stichting Hei- Boeicop, tel. 0347-342085. Of via-:' websites www.natuurkampen.nl t' www.lizard-point.com. Mensen i' als begeleider aan een van de ktf' pen willen meewerken, kunnen co" tact opnemen met Pierre Bonnetvt' EcoMare voor de kampen op Texelf1 met Geert van Giethuysen vanf' Stichting Veldstudie Hei- en Boeid' voor de overige kampen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2