Jubilerende volksdansgroep strijdt tegen oubollig imago 'Fantastisch trimmen op opzwepende muziek' m 5 Rechter verklaart beroep broers Kuip ongegrond 'Persoonlijk én tweetalig...' ■TEXELSE COURANT' Dansfestijn in De Koninghal Wat ik zeggen wou. Gif Spannend slot Dartmasters Zaalvoetbal G-voetballers boeken winst Huis- en hypotheekadvies 36 77 33 Rabobank DINSDAG 27 JANUARI 2004 Volksdansers hebben een beetje een imagoprobleem. Inlinedanceverenigingen bloeien, dankzij leden die het leuk vin den om met een cowboyhoed op het hoofd en een lege holster op de heupen op een rijtje allemaal dezelfde danspasjes te maken op weinig oorspronkelijke countrymuziek met een disco- beat. Maar dansen die niet uit Amerika komen, maar bijvoor beeld uit Roemenië, Armenië of Ierland, die veel ingewikkelder in elkaar zitten en een eigen verhaal vertellen, zijn een stuk minder populair. Toch timmert een groep Texelse enthousiastelingen nog stevig aan de weg. Interdans Texel, de voormalige Volksdansgroep Texel, bestaat binnenkort veertig jaar en viert dat komend weekend met een groot, twee dagen durend feest. 'Ons groep bestaat uit een vaste kern van zo'n 24 mensen. Veel nieuwe aanwas is er niet. Dat is lammer, want volksdansen is leuk, gezellig en inter nationaal. We proberen geregeld nieuwe dansen uit, halen docenten van de overkant, er zijn uitwisselingen met andere groepen. We doen er best veel aan', vertellen Corrie Maas, Wim Loning en Gatske Ykema, die alledrie al jaren lid zijn van Volksdansgroep Texel. Het jubileum willen ze niet al leen gebruiken om samen met leden en oud-leden terug te blikken, maar vooral om het volksdansen te promoten. 'Ter bestrijding van het oubollige imago, als stimulans voor de toekomst. Zodat mensen gaan denken: hé. dat ziet er leuk uit, datis misschien wel wat voor mij. Het leuke van volksdansen is dat je er lang mee door kunt gaan. Sommige dansen zitten behoorlijk ingewikkeld in elkaar en vragen veel van je conditie. Maar als het erg zwaar wordt, smokkel je wat en laat je bepaalde snelle passen gewoon even weg', lacht zestiger 1 Loning. Om het imago te veranderen, voert de groep sinds vorig jaar de naam Interdans Texel. 'Niet officieel, maar gewoon, om eens uit te probe ren of het werkt.' Trimmen Lid zijn van Interdans Texel kan om diverse redenen. Tk zie zelf het volks dansen als een fantastische vorm van trimmen: afwisselend huppelen, hol len, sprinten, springen en stilstaan, en dat allemaal op zeer gevarieerde, oorspronkelijke muziek uit allerlei lan den en in goed gezelschap. Wat kan er nog mooier zijn', schrijft Mark Fonds in het boekje dat ter gelegen heid van het jubileum onder leden wordt verspreid. Corrie Maas noemt de 'opzwepende muziek', die niet al leen om naar te luisteren is, maar uit nodigt 'om creatief mee aan de gang te gaan'. Ook de interesse in andere culturen en de betekenis van de dan sen spreekt haar aan. 'Sommige ho ren bij een oogstfeest, andere worden vooral op bruiloften gedaan. Veel dansen gaan over de liefde. Bijvoor beeld over een jongen die een meisje ziet en zich afvraagt: hoe kom ik bij haar? Moet ik het aan haar vader en moeder vragen? Of juist niet?' Oprichting Volksdansgroep Texel werd op 11 februari 1964 officieel opgericht. Maar al lang daarvoor was er een groep actief, opgericht in 1951 en voor een groot deel samengesteld uit leden en oud-leden van de Texelse afdeling van de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie, schrijft Andri Binsbergen in het jubileumboekje. De groep werd geleid door Paul Kooistra, onderwijzer op de openbare lagere school in Den Burg. 'Er werd gedanst in de jeugdherberg en in Casino, veel Engelse dansen, maar ook wat Nederlands, Frans Duits, Scandinavisch en de eerste Israëlische en Joegoslavische dan sen. De muziek kwam voor een deel uit de blokfluit van Geb Boogaard en voor de rest uit grammofoonplaten.' De groep was zeer actief en trok de dorpen langs om demonstraties te geven en leden te werven. Binsbergen vond een bericht in een Texelse Courant van 1955 waarin wordt gesproken over een gezamen lijk optreden met de volksdansgroep uit Eierland, die dus kennelijk ook bestond. Wanneer die eerste groep ophield te bestaan, is onbekend. De huidige vereniging komt voort uit de folklore- markten die de middenstand van Den Burg voor het eerst in 1962 organi seerde, om te voorkomen dat de toe risten vanaf de nieuwe veerhaven bij 't Horntje over de Pontweg naar De Koog zouden snellen. In een Texelse Courant van oktober 1962 vond Binsbergen een berichtje waarin 'plm twintig jongens en twintig meisjes in de leeftijd van 6-12 jaar en vijftien dames en vijftien heren' werden ge vraagd 'voor het vormen van dans groepen in klederdracht', die in 1963 zouden gaan optreden. Het initiatief had succes, want een paar jaar lang werd gedurende het seizoen vrijwel elke woensdag op een verplaatsbaar podium opgetreden op de Groene- plaats. Er werden hoofdzakelijk Hol landse dansen gedemonstreerd- Jeugdherberg Al gauw bleek een deel van de groep ook geïnteresseerd in internationale volksdansen. Initiatiefnemers waren onder anderen Ber van Aalderen, Nieteke Roeper, Wim Loning en Dinl en Andri Binsbergen. die op dat mo ment allemaal nog met zo lang op Texel woonden en elders al dans ervaring hadden opgedaan. Dans- leiders in de beginjaren waren het echtpaar Binsbergen en vooral Freek Veldwisch, 'vader' van jeugdherberg Panorama, waar in die tijd ook werd gedanst. Veldwisch kende vooral veel Engelse dansen, zodat de groep zich logischerwijs daar het meest op richtte. 'Maar we deden ook wel Ne derlandse, Franse en Israëlische dan sen. Het was allemaal nog vrij een voudig', herinnert Loning zich. Binsbergen ontdekte een lijstje van 3 december 1965, waarop toch al achtenzestig dansen uit negen lan den stonden. De meeste leden bleven daarnaast actief voor de folklorestichting. 'Die optredens op de Groeneplaats waren een hele happening', vertelt Binsbergen. 'De vrouwen traden op in oud-Texels kostuum, waar ze zich in hezen in de kledingzaak van de familie Dekker op de hoek van de Steenenplaats en de Waalderstraat. "Tante" Door zorgde ervoor dat ieder een de juiste maat aankreeg en dat de Texelse kap met zilveren attribu ten goed zat. Na afloop werd alles weer ingeleverd in de winkel. De mannen kleedden zich thuis om of bij de familie Brügemann Na afloop van het optreden werd er onder leiding van "Vader" Veldwisch. die vaak een hele stoet "trekkers" uit de jeugdher berg meenam, met het publiek ge danst. Misirlou. Majim en dat soort dansen. Daarna gingen wij dansers naar de ijssalon van de familie Swarthoff in de Weverstraat.' De in breng van de groep verdween toen de Dansgroep Oude Dansen werd opgericht, die vanaf omstreeks 1970 de optredens op de Groeneplaats overnam. Binsbergen: 'Toen niet meer het vrolijke gehups van de in blauwe boerenkielen gestoken man nen en wat deftiger geklede vrouwen van onze groep, maar het meer be zadigde dansen van de Valeta van in deftig zwart pak gestoken heren en hun ingetogen dames.' Gerhard Smeenk De volksdansgroep bleef zich onder tussen ontwikkelen, vooral dankzij onderwijzer Gerhard Smeenk uit De Cocksdorp, die een jaar lang iedere vrijdagavond naar Alkmaar reisde om er op zaterdag een 'voorbereidende leiderscursus' te volgen. Zijn reper- lijk leidersopleiding, die twee jaar duurde en waarvoor hij naar Amersfoort moest. Hij leerde er in totaal 80 dansen, vooral Israëlische en Amerikaanse, maar vond toen dat hij er nog steeds te weinig kende, zodat hij besloot nog enkele kader cursussen en later ook kerst- en paascursussen te volgen, waardoor het repertoire verder uitbreidde met Hollandse, Amerikaanse, Bulgaarse, Roemeense en Turkse dansen. Mark Fonds, die in 1972 lid werd, verwon derde zich destijds over het uithou dingsvermogen van Smeenk, dat hij 'verbazingwekkend' noemt. 'Hij danste nieuwe dansen eerst drie keer voor, danste dan mee met ons suk kelaars en als het dan nog niet lukte, deed hij ze nog eens voor. Je werd al moe als je er naar keek en ik begon te vermoeden dat ik zelf enigszins thuisbasis de sportzaal van dorps huis De Wielewaal in De Waal. In 1981 gaf Smeenk te kennen te wil len stoppen, onder meer omdat hij last begon te krijgen van zijn knieën. Een 'kritieke fase', volgens Fonds, want kon het hoge niveau zonder Smeenk wel worden gehandhaafd? En wat zou het wegvallen van Smeenk betekenen voor het leden aantal? Zou aan de overkant een docent moeten worden gezocht? Uit eindelijk lukte het om het probleem binnen de eigen gelederen op te los sen. Corrie Maas, Wim de Bruin en Gatske Ykema, die nog niet zo lang lid was, bleken bereid om de dans opleiding te volgen. De eerste twee vielen na een tijdje af, maar Ykema ging door. Ze deed tijdens deze twee jaar veel 'nieuwe inspirerende con tacten' op, uiteenlopende mensen Volksdansgroep Texel organiseert geregeld dansdagen. In 1980 werden in sportzaal De Ferrever Ierse dansen geoefend. (foto arctvet Texe toire werd er met veertig uiteenlo pende dansen door vergroot, waar van hij op zijn beurt een groot deel doorgaf aan de andere leden van de Texelse groep. 'Ik ging vroeg in de avond met mijn bandrecorder achter op de fiets van De Cocksdorp naar Den Burg, waar we in de Ferrever dansten en dan 's avonds laat weer terug. Soms reed Wim Hoogewoning dan een stuk met me mee voor de gezelligheid. Als de weersomstandig heden heel bar waren bleef ik bij de familie Hoogewoning slapen en dan 's morgens met de bus terug om weer op tijd op school te kunnen zijn. Want dat was per saldo mijn werk!', schrijft Smeenk in het jubileumboekje. Nadien volgde Smeenk ook de eigen- motorisch gestoord was.' Het enthousiasme van Smeenk had zijn weerslag op het ledental. Steeds meer mensen ontdekten dat de groep lang niet zo oubollig was als het woord volksdansen hen had doen vermoeden. 'Op de top hadden we ongeveer vijftig leden. We barstten uit de zaal en begonnen ons af te vragen of we ons niet moesten opsplitsen.' Door de groei moest enkele malen een andere locatie worden gezocht De groep danste onder meer in de Ferrever, de gymzaal van de Thijsseschool en zelfs een tijdje in de Burgemeester de Koninghal. Cafés de Twaalf Balcken en In den Grooten fungeerden lange tijd als plaats om na te praten. Sinds jaar en dag is de met hun eigen specialisme die het leuk vonden om een weekend les te geven op Texel. In die tijd organi seerde de Volksdansgroep zelfs twee druk bezochte dansdagen per sei zoen. Spraakmakend was het 25-jarig be staan in 1989, dat werd gevierd met een grootse, zelfgeschreven voor stelling over de gedaanteverwisseling van Sneeuwwitje, Assepoester en Roodkapje. 'Het verhaal hing van gekkigheid aan elkaar, en dat ook nog allemaal op rijm, met volksdansen en muziek, een hele klus', aldus Fonds. Toen bleek dat er te weinig mannen en te veel vrouwen voorhanden wa ren, bedacht regisseuse Karin Somers dat de rollen maar moesten worden omgedraaid. De voorstelling zou worden gegeven in de bollen schuur van Arie Lap in Den Hoorn. Alles verliep op rolletjes, maar tijdens de generale repetitie viel de in de kle ren van Vrouw Holle gehulde hoofd rolspeler Gerhard Smeenk vanaf de zolder van de schuur enkele meters naar beneden. Hij werd met een heupfractuur afgevoerd naar het zie kenhuis in Den Helder en het feest werd afgelast. Maanden later kon het alsnog doorgaan. Niet in de schuur van Arie Lap, want die stond inmid dels vol bollen, maar in kampeer boerderij Jonkersbergen. De laatste jaren heeft de groep wat te lijden van vergrijzing. Dat is met te wijten aan de dansleidmg, want on danks de beperkte omvang van de groep lukte het toch steeds weer om in eigen gelederen enthousiaste men sen te vinden die bereid waren zich te scholen. Tegenwoordig staat Henk Janssen voor de groep, die toch nog ruim twintig mensen telt. Onder hen zijn opvallend veel mannen. 'Dat is heel bijzonder, ontdekken we steeds weer bij uitwisselingen. Bij de groep van Terschelling danst bijvoorbeeld met één man meer.' Joop Rommets Om uit te dragen hoe leuk volksdan sen is en wellicht wat nieuwe leden te werven, pakt Interdans Texel het 40-jarig jubileum groot aan. Vrijdag is er een dansfestijn in de Burgemees ter de Koninghal met de internatio nale groep Yduna, die in traditionele kostuums dansen demonstreert uit onder meer Nederland, Roemenië, Bulgarije, Griekenland, Slowakije en Hongarije. In de kleedpauzes van Yduna brengen veertien leden en oud-leden van de Texelse groep sa men met twee muzikanten een sprookjesmusical voor het voetlicht, 'met veel zang. dans en onverwachte momenten'. Het dansfestijn begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt EUR5,-; kinderen betalen EUR2.50. Zaterdag worden van 13.00 tot 16.30 uur workshops Grieks en Nieuw-Ne- derlands gegeven in herberg Pano rama van Stayokay. Deze zijn vooral bedoeld voor leden, maar ook andere danslustigen zijn welkom. Deelname kost EUR5,-. Óm 16.30 uur begint een muziekcafé en om 20.00 uur een jubileumbal, met medewerking van dansorkest FerdivedOnsje. In beide gevallen is de toegang gratis. Tussen door wordt gedineerd. Zondag geeft Ferdivedunsje van 11.00 tot 12.30 uur een afscheidsconcert in strand paviljoen Paal 9. Informatie staat ook op de website www.interdanstexel.nl en is verkrijg baar via tel. 314583 en 313333 en e- mail info@interdanstexel.nl. De bestuursrechter in Alkmaar heeft het beroep van de gebroe ders Dirk en Cor Kuip inzake het horecacomplex De Nieuwe Toe komst ongegrond verklaard. De broers ageerden tegen het besluit van burgemeester en wethouders om aan bouwbedrijf TBZ BV een bouwvergunning en vrijstelling te verlenen voor de realisatie van het Toekomst-complex, dat er inmid dels al geruime tijd staat. Door de eisers was gevraagd om een distributie-planologisch onderzoek, waaruit onder meer de noodzaak voor een dergelijk grootschalig com plex zou moeten blijken. De rechter oordeelde dat de gemeente zich te- recht op het standpunt heeft gesteld dat zo'n onderzoek op basis van de voorschriften in het bestemmings plan niet verplicht is en in dit geval ook met nodig was. Verder heeft de gemeente de vrijstelling volgens de rechter voldoende onderbouwd. Die oordeelde bovendien dat er slechts in geringe mate wordt afgeweken van het bestemmingsplan, zodat ook op die grond geen aanleiding is om aan de gemeentelijke besluitvorming te tornen. Dirk Kuip was maandagavond nog niet op de hoogte van de rechterlijke uitspraak. 'Wij zullen ons beraden op een mogelijk hoger beroep. Dat hangt onder meer af van de precieze moti vatie van de rechter. Als er mogelijk heden zijn, gaan we beslist verder met deze zaak.' U zult ze wel kennen... de sprekers die, met een klein kreukelig briefje in de hand bij de microfoon gekomen, beginnen met: 'Dames en heren, zo als u weet ben ik geen groot spreker en ik zal het dan ook kort houden, ook al in verband met de tijd.' En dan begint er een twee en een half uur durende toespraak over de spreker zelf en hoe hij het allemaal in al die jaren heeft ervaren om... Nou ja, de rest horen we al niet meer, want we zijn met zijn allen ter plekke van ver veling in slaap gevallen. Heel fijn. Je hebt ze ook die beginnen met: 'Zoals u allemaal weet ben ik een in ternationaal erkend deskundige, al leen met op het gebied van het vol- De finale om de Masters van de Texelse Dart Organisatie kende zondag in café De Zwaan een spannende ontknoping. In de finale bleek titelverdediger Jelle Visser te sterk voor de winnaar van de Mas ters in de twee voorgaande jaren, Bas van Elk. Bij de dames ging de titel eenvoudig naar Patricia Keijser-Knol, die geen kind had aan tegenstandster Mariska West dorp. Om aan de Masters te kunnen deel nemen moesten de darters zich kwa lificeren in een aantal voortoernooien. Uiteindelijk bleven er 32 heren en 8 dames over. Bij de heren startte titel verdediger Visser met een gunstige loting. Hij zat in dat deel van het schema waarin slechts twee kanshebbers zaten. Visser bereikte de finale dan ook relatief makkelijk door in de halve finale Roel Keijzer te verslaan. Hij won met 6-1In het an dere schema kwam de uitschakeling van kanshebber Mare Prins als een grote verrassing. Hij verloor in de eerste ronde van Dennis Jaspers, die vriend en vijand verraste met con stant spel. In de tweede ronde finishte Jaspers zelfs in dertien darts, een prestatie van formaat. Pas in de derde ronde werd hij gestuit door Ron van der Slikke, die pas in de laatste set de winst pakte en won met 5-4. In zijn halve finale trof Van der Slikke Bas van Elk, die terug is op zijn oude niveau. In een spannende partij zet ten beide darters een goede presta tie neer en werd er meerdere malen 180 gegooid en waren er meerdere finishes van boven de 100. Van Elk won tenslotte met 6-3. De finale werd gespeeld om de beste van vijf sets, waarbi| iedere set bestaat uit vijf legs. Visser pakte de leiding door de eer ste twee sets met een nipte 3-2 voor sprong te winnen. In de bloedstol lende beslissende set, waarin beide spelers moeite hadden hun dubbels te gooien, was het Visser die pres teerde op het goede moment en met dubbel twee de winst naar zich toet rok. Bij de dames kon titelverdedig ster Patricia Keijser-Knol eenvoudig haar titel prolongeren. Zonder veel tegenstand bereikte ze de finale, waarin ze een maatje te groot bleek voor opponent Mariska Westdorp. Op 15 februari is in café Sjans in De Koog het eerste toernooi dat meetelt voor de Masters van volgend jaar. gende onderwerp, waarover ik niettemin graag een halve pagina volschrijfOpnieuw heel fijn. Vooral de geruststellende mededeling dat de concentratie arsenicum in de oceaan lager is dan 1 mg per liter. Verder blijkt, volgens deze niet-des- kundige, de grens tussen gevaarlijk en ongevaarlijk te liggen bij 25 mg per liter water. Toen ik dat las was mijn eerste reactie Jan Boon uit te dagen midden op de Groeneplaats een be kertje water met daarin slechts 10 mg per liter arsenicum, dus absoluut ongevaarlijk, leeg te drinken om te bewijzen dat het geen kwaad kan. Maar dat zou flauw zijn, want het ging hier duidelijk om een foutje van de Texelse Courant. Hier had natuurlijk steeds ji of microgrammen moeten staan (ASCII-code alt-230), duizend keer minder. Want het voorgestelde bekertje bevat genoeg om bij wijze van spreken honderd paarden om te leggen. Dat brengt ons bij de realiteit. Op het zand van de zeebodem hier vlakbij ligt nogal het een en ander. En nie mand schijnt zich er druk over te maken, behalve dan Marcel Wernand, op wiens stukje in de krant van vrijdag 9 januari het verhaal van Jan Boon als 'aanvulling' volgde. Waar blijven ze allemaal? Waar blijft bijvoorbeeld Joop Rommets, toch regelmatig auteur in de Texelse Cou rant en op het NIOZ jarenlang verant woordelijk geweest voor de juiste opslag en afvoer van giftige stoffen? En dan hebben we een hele afdeling chemici op het NIOZ, als die al zwij gen als het graf wat moeten wij dan verder? En Han Lindeboom, strijder voor een ongerept gesloten natuur gebied op de zeebodem? Kan die zich binnenkort verheugen in een ongerept onderwater-maan landschap tot aan de Doggersbank? En zijn er op de OSG geen scheikundeleraren? Toch ook alle maal gestudeerd? Waar zit toch ie dereen? Vertel ons eens duidelijk wat we van die giftroep moeten denken. Want vertrouwen in de berging heb ben we echt met meer. Aanvankelijk zou het een fluitje van een cent wor den, maar dat werd het dus met. Vooral die vervloekte 63 losse vaten, die worden natuurlijk nooit allemaal gevonden. Sterker, de marine en Rijkswaterstaat, met al hun mooie schepen en superapparatuur van ons belastinggeld, hebben nog niet één los vat gevonden. Gelukkig staat de reststroom zo'n beetje van ons af, maar wat als de vaten doorroesten en de wind een keer draait, denken we dan dat we na het eerste aanspoelen van al die dooie beesten op het strand nog veel badgasten krijgen? Mensen, wordt het geen tijd een grote demonstratie te organiseren met als thema: wij zijn ongerust en boos over zo'n totaal gebrek aan ac tie van de kant van de autoriteiten, waar een snel en adequaat optreden dringend gewenst is? Bouwe Kuipers, Den Burg. Naschrift redactie: Wat de verwisseling van milligram men met microgrammen betreft, moeten wij de schrijver gelijk geven; dat is een fout onzerzijds. Ten overvloede willen wij echter wel onderscheid maken tussen Joop Rommets senior, jarenlang verant woordelijk voor de opslag en afvoer van giftige stoffen bij het NIOZ en zijn zoon Joop Rommets junior, al jaren lang verantwoordelijk voor een groot gedeelte van de inhoud van onze krant. Programma Woensdag 28 januari 18.00 Texel D1 -De Krim D2 Texel 18.45 Texel C1 -De Krim C1 H'dijk 19.30 Klif C2-De Knm C2 Hoogendijk 20.20 Klif 3-Texel 7 Kuipers 21.10 De Koog 1-Texel 5 Kuipers Zaaldienst: Jelleboog. Donderdag 29 januari 18.15 J'boog E1-J'boog E2 J'boog 19.00 De Krim 6-Texel 8 Noordende 19.50 De Krim 4-SVO 4 Hoogendijk 20.40 Klif 4-Texel 6 Van Beek 2130 Jboog 3-SVO 2 Van Beek Zaaldienst: ZDH. Vrijdag 30 januari 18.15 Texel 3-RAB 1 Van Putten 19.05 SVO 1-Mantje 3 Molanus 19.55 Klif 1-ZDH 1 Sangers 20.45 J'boog 2-De Krim 1 Bakker 21.35 Texel 1 -Mantje 2 Van Beek 22.25 J'boog 1-De Krim 2 Kuipers Zaaldienst: Oosterend Uitslagen De Koog E1-De Knm E2 1-6; De Krim D3-De Krim D1 0-8; Oosterend C1-De Koog C1 3-9. Klif dames-MTW 8-7; Texel'94 5-De Krim 5 4- 3; De Knm 3-Mant|e 4 3-7, J'elleboog 3-RAB 1 3-2. De Koog D1-De Krim D2 4-0, De Krim 4- Texel'94 6 6-4, Texel'94 7-De Koog 1 1-8; Klif 2-NIOZ 1 10-1 J'elleboog 4-Oosterend 2 5-8 (Advertentie) Hoewel de ploeg enkele spelers miste en door de slechte weers omstandigheden de laatste weken nog niet had'getraind, zijn de G- voetballers van Texel'94 het nieuwe jaar met een overwinning begonnen. Zaterdag werd op eigen veld met 2-0 gewonnen van HIS uit Haarlem. De overwinning was een meevaller, want HIS heeft een sterk team, dat vorige week nog een zaalvoetbal toernooi in Emmen won. Texel'94 was over de gehele wedstrijd sterker. De gastheren kregen veel kansen, maar de keeper van HIS bracht meestal redding, hoewel hij het met lage schoten nog wel eens moeilijk had. De thuisploeg kwam op voor sprong na een mooie combinatie van Martijn Verbeeke en Raymond Mol anus, die door laatstgenoemde knap werd verzilverd (1-0). Ook na rust had Texel'94 een groot overwicht. Jimmy Ponmah kreeg meerdere kansen, maar schoot meestal te zacht, en Robert Eelman en Paul Bakker mikten beiden een maal naast. Toch werd het 2-0, toen Ponmah een schot eenmaal wel de juiste kracht en richting meegaf. In de achterhoede kwam Texel'94 maar zelden in problemen. Verdedigers Jos Bakker, Raymond Molanus en Peter Breuer waren goed op dreef en ook keeper Frans Bos kweet zich van zijn taak. Gabriele Wickbold, hypotheekadviseur Rabobank Texel 'Een persoonlijk contact met de cliënt vormt de basis van mijn werk. Daardoor ben ik in staat maatwerk te leveren en krijgt u uiteindelijk de hypotheekvorm die het beste bij u past. Daarbij komt het mooi uit dat ik oorspronkelijk uit Duitsland kom en dus tweetalig ben. Zo kan ik ook Duitse klanten in hun eigen taal adviseren als het om bijvoorbeeld de financiering van hun recreatiebungalow gaat'

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5