Bewoners Witte Kruislaan tegen tweezijdig parkeren F Versterking voor praktijk van dokter Vos 'Contact met mensen leukste van dit werk' 'Lekkende gifvaten terug in zee gooien' Extra ruimte nodig voor appartementen m mi m Verontwaardiging over nieuwe chalets De Krim F amilieberichten J—TEXELSE j couRANT" Amber Coen rJexelaartjes VRIJDAG 27 FEBRUARI 2004 Voeger was het zo: de dokter '-■eet wel wat het beste is voor de ^tlënt. De moderne huisarts is in -lijn ogen een deskundige die in jrnenspraak met de patiënt be vist welke medische weg het best san worden bewandeld. Daarvoor ioet je als arts ook weten hoe een (jënt in het leven staat. Het con- met de mensen vind ik één van leukste kanten van dit werk.' larts Anouk den Breejen ver- .kt vanaf maandag 1 maart de [ktijk van Willem Vos in Den V' 7ie huisarts wordt in een drukke Jandpraktijk die 's avonds en in het o'eekend met of beperkt kan terug willen op een huisartsenpost die de 'iensten waarneemt, heeft óf een liefde voor het werk óf is gek iet eiland. Bij Den Breejen (29), jren te Nijverdal, is beiden het ll. 'Ik kom al van kinds af aan op liland en bracht de laatste jaren weekenden door op het eiland, in mi|n voormalige woonplaats jm. Ik ben een echt buitenmens, ils mijn man (Robbert de Jong, .J,), die enthousiast catamaranzeiler We zijn al jaren lid van Kustzeil- mmging De Cocksdorp. Zo ken ik 'ijvèorbeeld Jacquelien Dros en Jan ®tstra. Ze vertelden wel eens iets hoe het was om huisarts op ll te zijn.' illen dus voor de charme van het ld, maar ook een bewuste keus ner aan de slag te gaan als huis- Ze volgde hetzelfde opleidings- ct als Willem Vos. Na de middel- school begon ze in 1992 aan een lie Algemene Geneeskunde aan lijksuniversiteit in Groningen. Ze liep onder meer stage (co-schap) in Medisch Spectrum Twente, een zie kenhuis in Enschede. Nadat ze haar studie in 1999 met succes had vol tooid, werkte ze twee jaar in het Diaconesse Ziekenhuis in Drenthe. 'Op de afdeling eerste hulp. Ik heb daar van alles gedaan en gezien. Onder meer op het gebied van chi rurgie, neurologie en verloskunde. Die ervaring vind ik achteraf gezien een perfecte basis voor een huisarts.' Gaandeweg besefte ze dat het werk op de eerste hulp niet haar voorkeur had. 'We bedienden daar een groot gebied. Je ziet en doet veel, hebt met veel mensen te maken, maar zodra iemand is behandeld of door verwezen, zie je hem of haar met meer terug. Het contact verdiepte zich met. Terwijl ik graag de diepere beweegredenen van mensen wil we ten. Hoe ze hun ziekte of kwaal bele ven, hoe ze ermee omgaan Als huis arts is het belangrijk om dat te weten. Bijvoorbeeld als iemand ernstig ziek is. Een behandeling is wellicht moge- lijk. Maar wil die patiënt dat ook? Blijft hij of zij liever thuis om rustig te ster ven, in plaats van het ondergaan van een therapie die weliswaar het leven verlengt, maar ook ten koste gaat van de kwaliteit van het leven. Om dat soort afwegingen te maken, is het belangrijk om de patiënt goed te ken nen. Ik vind de geneeskunde een prachtig vak. maar het contact met de mensen is voor mij minstens zo belangrijk.' Reden om na haar werk in Twente aan de Vrije Umverstiteit in Amsterdam de huisarstenopleiding te volgen, die ze vorige week met suc ces heeft voltooid. 'Texel trok ons erg. Ik weet dat zo'n praktijk op het eiland best een hoop drukte met zich mee- brengt. Daar komt nog bij dat ik nogal perfectionistisch ben ingesteld. Mis schien wil ik het wel te goed doen. Maar ik heb in mijn vrije tijd de knop altijd goed kunnen omzetten. Lekker naar buiten, op Texel heb ik daar alle gelegenheid voor.' TT s Kruislaan in Den Burg kan nu maar aan één kant worden geparkeerd. iwoners van de Witte Kruislaan Den Burg zijn ongelukkig met jannen van de gemeente om zijdig parkeren in te voeren in straat. De gemeente wil bij de richting van de straat negen parkeervakken aanleggen de nieuwe appartementen die Bouwbedrijf aan de Witte laan wil bouwen. extra plekken zouden aan de kant komen waar nu nog niet kan len geparkeerd. De bewoners iang dat hun straat daardoor idert van een vriendelijke woon- it in een parkeerstraat. 'In plaats egen een enkele auto gaan we twee rijen auto's aankijken', 'óordde Wiepke Noordhoff idagavond tijdens de een verga- ig van de raadscommissie idgebied de bezwaren van veel itbewoners. 'Het woongenot It beduidend minder en de Ie van de woningen ook. Dat ipteren we niet.' ns de bewoners wordt de straat ëezijdig parkeren onevenredig ir belast om de parkeer- Jemen op te lossen. Volgens 'dhoff werken de bewoners al fi door zelf op het eigen erf te par- j[j/ren, waardoor anderen in de irkeervakken kunnen staan. De n iwoners vrezen ook dat de straat iveiliger wordt voor fietsers als de daan smaller wordt gemaakt. De jtoaan wordt een meter smaller. Vol- i-'ins een woordvoerder van de ge beente is dat mogelijk omdat de itte Kruislaan ruimte heeft voor 'eenchtingsverkeer, terwijl er een- ihtingsverkeer geldt, gemeente is verplicht voor vol doende parkeerruimte voor de negen nieuwe appartementen te zorgen. Dat is het gevolg van een gerechte lijke uitspraak. De bestuursrechter in Alkmaar zette vorig jaar een streep door de bouwplannen, omdat de gemeente niet voldoende concreet had aangegeven waar de toekom stige bewoners van de appartemen ten zouden moeten parkeren. Het college was er eerder vanuit gegaan dat er genoeg plek in de buurt was. De bouw van de woningen is tot nu toe niet hervat. De herinrichting van de Witte Kruis laan is direct na de Pasen gepland. De bewoners, die woensdag tijdens een informatieavond van de ge meente op de hoogte werden ge bracht, hebben burgemeester en wethouders per brief gevraagd het tweezijdig parkeren te heroverwegen. Ook hebben ze een nieuw bezwaar ingediend tegen de bouwvergunning voor de appartementen, omdat er feitelijk een nieuwe situatie is ont staan. Wethouder Corrie Heijne be loofde tijdens de commissie vergadering nog een keer met de bewoners in gesprek te gaan. Zij had den eerder ook al een ontmoeting met Heijne waarin ze hun bezwaren uiten. Leeg Volgens de bewoners is er op zich plek zat in hun straat voor negen nieuwe auto's, omdat 's avonds en op zondagen veel parkeerplaatsen leeg zijn. Doordeweeks en op zaterdag staat het echter wel vaak vol met auto's van mensen die naar de tand arts gaan, winkelpersoneel en winke lend publiek. Als handreiking naar het college voor nieuw overleg hebben ze voorgesteld om voor de helft van de Witte Kruislaan een parkeerverbod in te stellen, met uitzondering voor vergunninghouders. 'Dan kunnen tien auto's altijd plek vinden, ook als de De politieke partijen zijn verdeeld en verontwaardigd over een ver zoek van burgemeester en wet houders om de nota Openlucht recreatie aan te passen, zodat de plaatsing van de veertig nieuwe chalets bij vakantiepark De Krim volgens de regels mogelijk wordt gemaakt. De chalets zijn 50 vierkante meter groot in plaats van het maximum van 45 vierkante meter dat volgens de nota in het geval van De Krim is toe gestaan De extra 5 vierkante meter wordt in beslag genomen door een berging die onderdeel is van het cha let. Het college heeft voorgesteld de maxima voor stacaravans te vergro ten naar respectievelijk 40 en 50 vier kante meters. Met name GroenLinks, WD en PvdA voelden zich voor het blok gezet, omdat de eerste chalets al op het vakantiepark staan. De Krim begint volgens haar website in april met de verhuur. Het park had van de ge meente nog geen vergunning gekre gen om de chalets al neer te zetten. Van Maria van der Spek (WD) mocht De Krim de huisjes desnoods alle maal weer inpakken en verwijderen. Ze had geen medelijden met de kos ten die dat met zich mee zou bren gen Ook een meerderheid van de Vissers die op de Noordzee een gif vat van de Andinet vangen, moeten deze weer overboord zetten als ze lek zijn. Dat heeft de Kustwacht gisteren meegedeeld. Lekkende vaten moeten veilig in een grote plastic tas worden afgesloten, waarna de vinders moeten melden waar ze het vat terug in het water hebben gegooid. Dat is een van de maatregelen die het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft genomen om de 63 vermiste gifvaten van de Ethiopische vracht vaarder alsnog terug te vinden. Vol gens een woordvoerster van Rijkswa terstaat directie Noordzee hebben vissers ook de instructie gehad de vangst overboord te zetten als zij een lek gifvat in hun netten vinden. 'Er wordt daarna een schaderegeling getroffen voor de gederfde inkom sten. Vissers die melden waar zij een vat overboord hebben gezet, krijgen bovendien een premie.' Vissers die een gifvat boven water halen dat nog intact is, zijn verzocht zo'n vat in een overmaatse bak te bewaren en aan land te brengen. Het ministerie heeft kledingadvies ver strekt aan de vissers om zo veilig mogelijk met de vaten om te gaan. De inhoud, arseenpentoxide, is een kankerverwekkende stof. Als er een vat wordt gevonden, wil het ministe rie op die locatie verder zoeken naar de vermiste vaten. Een uitgebreide zoekactie van de marine die vorig week werd beëindigd, leverde niks op. Verkeer en Waterstaat heeft in overleg met diverse andere ministe ries besloten voorlopig geen nieuwe zoekacties op te stellen. Het ministe rie heeft op het moment geen idee waar de vaten zijn. Het negatief vangstadvies dat het ministerie na het ongeluk met de Ethiopische vrachtvaarder uitvaar digde is beperkt tot de kleine gebie den waar een hydrografisch schip van Rijkswaterstaat nog circa zestig overgebleven objecten onderzoekt. Anouk den Breejen: 'Als huisarts moet je weten hoe een patiënt in het leven staat.' (foto Gerard Timmerman) tandartsen aan het werk zijn of de winkels open zijn.' De gemeente wil na de herinrichting betaald parkeren en vergunningparkeren invoeren in de Witte Kruislaan. In die plannen kun nen de bewoners zich wel vinden. Noordhoff: 'Daardoor zal de door stroming sneller worden en hebben we geen auto's meer voor halve da gen in de straat staan.' De gemeente wordt aangeraden een hoger parkeergeld dan op de grote parkeer terreinen in te voeren en ook betaald parkeren in de Wagemakerstraat en de Schoonoordsingel in te voeren, zodat er een einde komt aan rondrij dende auto's die op zoek zijn naar een parkeerplekje. Raadslid Arthur Oosterbaan van GroenLinks vond dat de extra par keerplaatsen moeten worden aange legd, zodat de bouw van de appar tementen door kan gaan. 'Er ligt een gerechtelijke uitspraak en de ge meente moet dus zorgen voor die parkeerplaatsen GroenLinks kiest ervoor dat die woningen er komen.' Oosterbaan zag, in tegenstelling tot andere raadsleden, weinig heil meer in een nieuwe gesprek tussen de wethouder en de bewoners. Wethou der Heijne liet weten dat bekeken wordt of de Witte Kruislaan mogelijk slimmer kan worden heringericht voor de parkeerplaatsen. Op die manier kan het mogelijk wel eenzijdig parkeren blijven. Een paar raadsle den leken er moeite mee te hebben dat de bewoners de inspraak mogelijkheid van de commissie vergadering gebruikten om hun be zwaren kenbaar te maken. Noordhoff liet weten weinig anders te kunnen, omdat Pasen achter de rug is als de officiële behandeling van hun bezwa ren aan de orde komt. andere partijen in de raadscommissie Grondgebied kon zich aanvankelijk in die gedachte vinden Na een pittige discussie tussen de vertegenwoordi gers van de partijen en wethouder Nel Eelman waren Texels Belang en D66 bereid toch in te stemmen met de aanpassing van de nota. Het CDA en de WD hielden slagen om de arm en PvdA en GroenLinks bleven mordicus tegen. Wethouder Nel Eelman begreep met waarom er zo hevig over het onder werp moest worden gediscussieerd. Volgens haar zijn de chalets een kwaliteitsverbetering vanwege de in gebouwde berging De directie van De Krim zegde haar toe dat er na plaatsing geen aparte bergingen meer komen. Volgens de wethouder heeft De Krim wel op eigen risico gehandeld door de chalets alvast te plaatsen, terwijl er nog een beleids wijziging moest worden doorge voerd. Als een meerderheid van de raad het college geen toestemming geeft om de nota te 'repareren' op het gebied van stacaravangrootte, moet De Krim volgens Eelman de al ge plaatste chalets weer verwijderen. Volgens de wethouder is het de be doeling om het onderwerp op de agenda van de raadsvergadering van dinsdag 23 maart te krijgen. Bijna iedereen heeft in zijn leven een s til verdriet, en moet ermee leren leven. Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze vader, opa en overgrootvader Willem Pieter Geus weduwnaar van Marie Roeper in de leeftijd van 85 jaar. Tilburg: Wil en Ton Janssen-Geus Jurgen en Menan Kevin, Sven Birgitte en Hans Bas, Marieke Patricia en Eric Evy, Meike Kjeld Geldrop: Jaap en Paulien Geus Ingrid en Simon Merel, Roos Ronald en Joyce Saskia en Richard Tilburg, 20 februari 2004 Correspondentie-adres: Borodinstraat 108, 5011 HD Tilburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen van vader op woensdag 25 februari van 17.30 tot 18.30 uur in het uitvaartcentrum van Dela, Karei Bodden- weg 3 te Tilburg. (Ingang via de parkeerplaats van het crematorium.) De afscheidsdienst zal plaatsvinden op donder dag 26 februari om 10.30 uur in aula Aurora in het crematorium. Karei Boddenweg 5 te Tilburg. Samenkomst in het crematorium, alwaar gele genheid bestaat tot schriftelijk condoleren. Persoonlijk condoleren is mogelijk na de dienst in de koffiekamer van het crematorium. Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat ze voor ons betekend heeft, geven wij kennis van het overlijden van onze moeder en oma D. van Boven-Huizinga (Duw) weduwe van H. van Boven 16-2-1934 25-2-2004 Hans, Janneke en Eric Peter, Annette en Ruud Marcel, Petra, Naomi en Robin Barry t Correspondentie-adres: Kogerstraat 83 1791 ER Den Burg Moeder is thuis op Boogerd 1 U kunt afscheid nemen op zaterdagavond 28 februari van 19.00 - 21.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dinsdag 2 maart om 10.00 uur in crematorium „Schagerkogge", Hannghuizerweg 3 te Schagen. Door tranen van verdriet schijnt de glimlach van herinneringen Lieve Duw dankbaar dat verder lijden je bespaard is geble ven, maar intens verdrietig dat we je nu al moe ten missen, nemen we afscheid van ie. Maar je blijft voor altijd in ons hart. Dag zus, schone zus Jan Rita We wensen |e jongens met hun gezinnen veel sterkte met het verlies van jou in hun leven. De afstand tussen leven en dood. was niet moeiteloos af te leggen. Maar wij kunnen zeggen, jouw moed was wel bijzonder groot. Te vroeg, te snel, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzus en tante Duw J. Jellema-van Boven J Jellema Trudy en Jan Bea en Siep Al|a en Frans Lieve tante Duw bedankt voor alles wat u voor ons heeft betekend. Wij zullen u nooit vergeten. Dave Willemijn Stephan Marit On-be-grij-pe-lijk: 3 maanden geleden lagen we nog op een warm strand en nu... Duw wat zal ik je missen. Dag wijfie. Sonja Witte, De Koog Son Duw is er niet meer. Maar de mooie herinneringen blijven. Bedankt voor wie je was. We leven mee met de familie die zij achterlaat. Heel veel sterkte. Medewerksters van de „Spinboet" Uw medeleven en uw betoonde belangstelling na het overlijden van onze lieve zuster WILLY KEIJSER heeft ons veel troost en steun gegeven. Wij hebben gemerkt in hoeveel harten van mensen Wil een warme plek heeft. Wij willen u daarvoor hartelijk danken. Uit aller naam van de familie Keijser, M. Keijser Den Burg, februari 2004 Wij rijn blij met de geboorte van onze dochter 20 februari 200A-. Dennic Huizinga en Sandra Pozema Vaargeul 29 I79I HB Den Burg Een nieuw leven, een klein wonder Het klinkt zo gewoon maar voor ons zo heel bijzonder broertje van Isa* 25 februari 2004 ik weeg 3110 gram mijn papa en mama zijn: cas v.d kerkhof Sz renate daman beatrixlaan S3 1791 gb den burg wil je mij komen bewonderen bel dan even 0222-315373 Deze baby is vandaag 600 maanden oud. Voor uw massage gaat u naar BodyCare Texel Burgwal 15. Tel. 31 52 06. Pruiken! Pruiken? Heeft u misschien ergens een oude (sunderklaas-) pruik'? De theaterweek van de OSG zal dan zeker een succes worden! Na 19 00 uur kunt u bellen- 320231. Blikken tuinlantaarns. sie raden, shawls in nieuwe voorjaarskleuren Audrey H&G. Burgwal 45. Heeft u een bruiloft, of zin in een lekkere brunch? Wilt u uw visite eens verrassen met een heerlijke salade of lekkere hapjes? H&S Cateraars, tel. 310079. Geen zin om te koken? Kant en klare menu's v.a. 4.20 H&S Cateraars, tel. 310079. Te koop: Shetlandpony, ruin, 8 jaar, kleur vos, stam boek en gechipt, maat 110 m. Geschikt voor de wat meer ervaren benjder(ster). B. Oostra, tel. 313478/06- 20428041 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Te koop: showroom opstelling keuken Meu belmaker Casper de Graaf. Juttersverhalen met Maarten Boon incl. 3- gangenmenu €19.50. Restaurant De Gasterij Landal Sluftervallei. Zater dag 28/2 Aanvang 18 30 uur. Reserveren gewenst. Tel. 0222-316819 Zaterdag Hot House Party www.questionplaza. com. Wij repareren alle merken TV, Radio, Video, DVD, CD, PU. Camera, Scanner, etc. (ook met door ons ge leverd) met 3 maanden ga rantie - Service Center Texel - 311 777 Geef eens een cham pagne-ontbijt cadeau. Texel Catering Service Ruud Boom, tel 313791, www.texelcatering.nl. Te koop: ijzeren trap met gegalv. treden (steil mo del). Tel. 319213.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3