'I Spanning bij Texelse artkampioenschappen -d Jelle Visser en Patricia Keijser kampioen .TEXELSE /courant' a^tBAL5/>> Zwemdiploma's Programma zaalvoetbal Weinig punten Texelse ruiters Uitslagen zaalvoetbal Caspers en Veeger opnieuw klaverjaskampioen Tevoko trekt aan kortste eind Voetbalprogramma Van Elk wint menwedstrijd PR voor zwemster Simone de Wit Sjoelen in Oudeschild Playbackshow groot succes De Doorstoot wisselvallig College trekt eigen kapaanvraag in DINSDAG 2 MAART 2004 Darter Jelle Visser heeft zaterdag avond voor de derde maal de -Texelse kampioenstitel opgeëist. Bij de vrouwen verdedigde Patricia Ü<eijser met succes de hoogste eer. Bij de jongste jeugd won Bonita itte, beste darter bij de oudere gd was Sander Legierse. In lorthal Ons Genoegen streden 204 deelnemers afgelopen zater- ig op het Texels Open 501 om de Is bij de Texelse kampioen- ihappen. ■vliddags gingen 54 kinderen, die in <51 twee categorieën (9 t/m 11 en 12 15 jaar) de strijd met elkaar aan, )|Eerst werd er in poules gegooid. De beste nummers één en twee gingen ke hierna verder in de knock outrondes. v; Bij deiongste jeugd had Bonita Witte >0 meer tegenstand dan er van te voren p was verwacht. In de finale moest ze c het opnemen tegen Robin Braaksma. p, jRobin wist van geen opgeven en Tcht tot de laatste dart. Dit was te- Ins een mooie, want Bonita kon al leen met dubbel 13 finishen. Dit deed ijj ook. Ze won de finale met 3-2. iCjerde werd Barry Boersen. Hij ver sloeg om de derde plaats Ruben Legierse. Bij de oudste jeugd hadden S/l deelnemers zich van te voren op- even. Vorig jaar werd deze klasse ig afgelast, omdat er maar vijf deel- imers waren. Dit jaar had de Ixelse Dart Organisatie de leeftijd (et één jaar verlaagd en de maximumleeftijd van 17 naar 15 jaar verlaagd. Achteraf gezien een goede zet. In de voorrondes sneuvelde de grote favoriet Lesley Koning. Dit had tot gevolg dat de halve finales erg spannend waren. Jimmy Vlaming versloeg Shadie Smits met 2-0 Shadie had wel enige kansen gehad. In de andere halve finale was Sander Legierse de meerdere van Kevin Koenen. Het werd een 2-1 uitslag. De derde plaats ging naar Shadie Smits, hij was beter dan Kevin De finale ging om de beste van vijf legs. Het leek wel of beide spelers hadden afgesproken dat ze alle vijf de legs wilden spelen. Ze gaven elkaar geen strobreed ruimte en na een 2-2 tussenstand moest de laatste leg de beslissing brengen. Sander won verdiend deze leg en mag zich een jaar Texels kam pioen noemen Knock out 's Avonds kwamen 29 dames en 121 heren in de dart-arena om hun gesle pen darts in het bord te gooien. De heren speelden dit jaar voor het eerst in de geschiedenis van het Texels Open 501 meteen knock out met een winnaars- en verliezerronde. Dit om dat vorig jaar het tijdstip van de finale pas tegen drie uur 's nachts werd ge haald. Door in k.o.-rondes te spelen ging het wedstrijdverloop sneller. Niet iedere deelnemer was gewend aan dit fenomeen en dacht dat hij er na één verloren partij meteen uit lag. De organisatie heeft dan ook verschil lende darters dit systeem moeten uit leggen op de avond zelf. Bij de dames moest Patricia Keijser haar titel verdedigen. Er waren ver schillende dames die de afgelopen maanden veel hadden getraind om Patricia te kunnen verslaan. Dat deze trainingsarbeid resultaten had bleek wel uit het feit dat het allemaal niet meer zo makkelijk ging bij Patricia. Toch slaagde ze erin om de finale te bereiken ten koste van Elma Spits baard. In de finale moest ze het op nemen tegen Mariska Wesdorp, die in de halve finale haar teamgenote Monique Booy had verslagen. Het leek een eenzijdige partij te worden omdat Mariska met op haar normale niveau kwam. In de derde leg her vond zij zichzelf en won deze. Hier door kwam de spanning terug en moest Patricia alle zeilen bij zetten. Ze won de finale met 4-1. Door dit resultaat heeft ze de afgelopen twee jaar zowel het Texels Open 501 als de Masters gewonnen. Heren Bij de heren viel het op dat de spe lers van 't Vooronder goed vertegen woordigd waren bij de laatste acht. Pieter Mosk, Jeroen Rouwenhorst en Ed de Vries waren dat. In de compe titie spelen ze een bescheiden rol. De finalisten van dit jaar hadden in het begin van het spelschema een rede lijk makkelijk tegenstander geloot, Ook bij jeugdige deelnemers aan het Texels maar vanaf de achtste finales moes ten ze vol aan de bak. Mark Ooster huis (vorig jaar verliezend finalist) trof achtereenvolgens Jeroen Huizinga, Ed de Vries (kampioen van 2002) en Bas van Elk (ook een oud-kampioen). Jelle Visser moest het vanaf de acht ste finales opnemen tegen Marcel dartkampioenschap viel de concentratie van Verhagen, Mare Prins (kampioen 2003) en Jeroen Schouwstra. In de finale begon Oosterhuis overdonde rend en won de eerste leg met 3-0. De twee volgende sets werden door Jelle gewonnen. In de vierde set leek het erop of Visser Oosterhuis hele maal uit de wedstrijd had gespeeld. de gezichten af te lezen. Toch wist Oosterhuis deze set met 3- 2 te winnen. De final leg moest dus de beslissing brengen. Visser nam wederom een 2-0 voorsprong, en weer kwam Oosterhuis terug omdat Visser zijn dubbels op dat moment miste. Toch pakte hij de vierde leg en zodoende de vijfde set met 3-1 en (Foto GfrrarO Timmerman) werd zo voor de derde maal kam pioen van Texel. Visser gooide in de finale vijf maal de maximale score van 180 punten. De winnaar van de verliezerronde werd Arie Eelman. Hij versloeg in de finale Bart Graaf. lazwemparadijs Calluna werd deze week afgezwommen voor de ver- arSChillende diploma's. Daarbij behaal- n den de volgende deelnemers een di- ploma. /«diploma: Brian Brooken, Christiaan i van Tatenhove, Cor Bijpost. Crisie io During, Debby Kuiter, Dennis van der Dp Kooi, Joop Bonnet, Judith Kikkert, r Jürn Goënga, Linda Fieret, Marijn or Kuipers, Marijn Vlaming, Mant Daal- e der, Matthijs Blankevoort, Milan de ;r. Jonge, Niels Jalving. Rowan Brok- t ken, Satya van Schelt, Silke Drevel, al Tamsha Wetsteen, Thomas Kuip, Tim »n Arends, Youri Slik. at ■diploma: Alex Daalder, Amanda et Do urn a Annouk Eldering, Anouska ei Zagers, Bianca van Pel, Chris r Harting, Cornells Smit, Daisy de t Jong, Floor Schuit, Hidde Brons, la Hielke van Breukelen, Job Vermuë, e: Kevin Abma, Laura de Vries, Merel a, Verus, Mike Dorst, Nadjesta Wijtten, 3i Richard Bakker, Rico Douma, Sam Leenders, Twan van IJsseldijk. ir Zwem-ABC: Imme van der Velde. eJ Bij zwem-en poloclub TX'71 haalden in februari de volgende kinderen een diploma: m ^jtoemvaardigheid 1Melenie Bakker; Martijn de Vries; Niek Leppink; Ruben 1 van Tatenhove; Iris Agter; Liesbeth Kbrtenhoeven; Stefanie Hin; Anoek 3'Seegers; Sabine v/d Wal; Stacy Zillen; Simone Blauw. Snorkelen 3: d Lucie Burgman; Marit Verkaart. Bal- :l vaardigheid 1 en 2: Debbie Bakker. Balvaardigheid 2 en 3: Joerie van Mierlo. Balvaardigheid 2: Joyce Vla ming; Sverre Eschweiler; Yessica Haker; Vera Seegers. Zwem- vaardigheid 3: Rick van der Wal. Bal vaardigheid 1Evelien Dekker; Bram Inpijn; Rosa-Lynn de Boer; Marielle Blauw; Mandy Groszpietsch; Corina Kamst. Snorkelen 1; Jessica van 't Hoeft; Mischa Kiewiet; Yeffrey Haker; Sharli Coutinho. Snorkelen 2; Thamayka Barhorst; Marita Kaspers; Sjoerd Hessel Stapersma; Marijn Betsema, Tim Witte. Woensdag 3 maart 18.00 De Krim d3 - De Krim De Krim 18.45 Klif c1 - Texel c1 Hoogendijk 19,30 Klif dames 20.20 RAB 1 - J'boog 3 v. Noordende 21 10 Oosterend 2 - J'boog 4 v Putten Zaaldienst: Mantje Donderdag 4 maart 18 15 De Krim c2 - O'rend c1 Molanus 19.00 De Krim 6 - De Koog 1 Molanus 19.50 Oosterend 4 - Klif 3 v. Putten 20.40 NIOZ 1 - Klif 2 Kuipers 21 30 Mantje 4 - De Krim 3 H. Kuipers Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 5 maart 17.30 J'boog e2 - De Koog e1 J'boog 18.15 Texel 8 - Texel 6 v. Noordende 19.05 Mantje 3 - De Krim 2 Hoogendijk 19.55 Texel 1 - Klif 1 W. Sangers 20.45 Mantje 2 - Mantje 1 v. Beek 21.35 Texel 2 - Texel 4 T. Bakker 22.25 ZDH 1 - Jelleboog 1 H. Kuipers Zaaldienst: Klif De Texelse delegatie ruiters die zater dag in Middenmeer in actie kwam, kon maar weinig punten mee naar Texel nemen. Annemarie van de Linde reed met Pride Silvano Texel in de klasse Z2 naar een vierde plaats, met maar net te weinig punten voor een winstpunt Marloes van de Vis behaalde met Newton wel een winst punt, maar moest in de klasse Z1 genoegen nemen met een zevende plaats. De overige Texelse amazones Tessa van Daalen, Bea Dekker en Eva van de Linde eindigden in de verschil lende klassen in de middenmoot. De Koog d1 - De Krim d1 1-2 De Koog c1 - Oosterend c1 4-1 Klif c2 - De Krim c1c 1-13 De Krim 5 - De Krim 4 6-4 Klif 2 - Texel 4 5-5 Jelleboog e1 - De Krim e2 4-8 De Krim d3 - De Krim d2 2-3 De Koog 1 - Klif 4 3-2 De Krim 3 - NIOZ 1 10-4 Jelleboog 4 - RAB 1 6-5 Texel 4 - Texel 3 1 4-5 Mantje 1 - Mantje 3 3-4 Oosterend 1 - De Krim 1 8-1 Casino 1 - Jelleboog 2 3-7 ZDH 1 - Mantje 2 2-5 Jelleboog 3 - Texel 2 3-3 e Het koppel Fenny Caspers en lij Gerda Veeger is voor de derde keer i op rij klaverjaskampioen van Texel geworden. In de laatste ronde in - het gebouw van Kotex behaalden i ze vrijdagavond 6611 punten, wat •3 net genoeg was voor de eindover- i winning. Fenny Caspers, die op va- >|3 kantie was, werd prima vervangen r, door Els Ooyevaar. Het is niet veel voorgekomen dat een ppel drie jaar achter elkaar de over winning pakt. Winnaar van de laatste inde werd het koppel Gisela en uwe van der Veen, die onverwacht n gooi naar de eerste plaats deden, behaalden de hoge score van 7900 punten, wat hen op de derde plaats in het klassement bracht. Tweede van de avond werden Piet Moree en Bart Weidt met 7079 pun ten waarmee ze achtste werden in de eindstand. Op een prima derde plaats eindigden de dames Annie Vermuë en Antje Bakker met 7027 punten. Met de goede score van 6699 punten werd het koppel Frans Stark en Carlo Bos vierde van de avond. Dankzij deze prestatie ver drongen ze het koppel Tiny Zwaneveld en Theo Witte van de tweede plaats, die ook Gissela en Lieuwe van der Veen voor moesten laten gaan. Op zaterdag 24 april wordt er in het Eierlandse Huis een klaverjas- marathon gehouden. Deze komt in de plaats van de klaverjasnacht die kampte met een teruglopende be langstelling. Deze marathon begint zaterdagmiddag om 14.30 uur en duurt tot 's nachts rond 01.00 uur Opgave bij Els en Nico Ooyevaar tel. 316507 Eindstand kampioenschap 1 Fenny Caspers - Gerda Veeger (34569). 2. Carlo Bos - Frans Stark (34361), 3. Gisela - Lieuwe van der Veen 34090.4 Tlny Zwaneveld - Theo Witte (33931), 5 Roel de Zwart - Hans Westdorp (33687). 6 Nico Ooyevaar - Freek Veeger (33220), 7. Chris Schraag - John Vla ming (32856). 8 Ban Weidt - Piet Moree (32834). 9 Jan-TheoZijm(32193). 10 Erik Jan Geus - Willem Koomen (31380). Ampioensklaverjassers Gerda Veeger en Els Ooyevaar, de vervangster van Fenny Caspers. Hier nemen ze het op tegen Annie Vermuë i Antje Bakker. (Foto Garard Timmerman) Na twee zeer spannende sets werd duidelijk dat volleybalvereniging Zaanstad de topwedstrijd in de regio klasse tegen Tevoko in haar voordeel zou beslissen. Hoewel de ploegen elkaar voortdurend met sterk volley bal in evenwicht hielden, was het Zaanstad dat domineerde. Tevoko vocht naar vermogen, maar zag zich met 25-23 en 28-26 de setwinsten ontglippen. Een sterke servicedruk en een goede rallyverdediging vorm den de basis van de Zaandammers. Tevoko verdedigde minder goed, waardoor het aanvallend vermogen niet ten volle kon worden benut. Ver der in de wedstrijd was het vooral het Texelse blok dat gaten liet vallen. Foutjes op beslissende momentert deden de motivatie geen goed. waar door Zaanstad vleugels kreeg. Na 25- 15 en 25-15 zijn de vijf winstpunten hoogstwaarschijnlijk beslissend voor het kampioenschap van de jonge fa natieke Zaanse ploeg. Tevoko kan zich richten op de regiobeker, in welke competitie het op 13 maart aantreedt tegen Odin. Zaterdag 6 maart Bergen A1 - Texel'94 A1 14.00 Oosterend B1 - De Koog B1 13.45 Con Zelo B1 - Texel'94 B2 14.00 Koedijk MB2 - Oosterend MB1 14.30 Texel'94 C1 - Den Helder C1 11.45 Helder Den fc C2 - Oosterend C1 14.30 Texel'94 C2 - Hollandia T. C1 13.30 Texel'94 D1 - Den Helder D1 11.45 HIS G2 - Texel'94 G1 11.00 Zondag 7 maart Texel'94 - VIOS W. 14.00 Oosterend 1 - Vesdo 1 14.00 Texel'94 2 - DTS 2 12.00 Oosterend 2- Geel Zwart 30 4 12.00 Succes 4 - Texel'94 3 14.00 JVC 4 - Texel'94 4 11.00 Texel'94 MA1 - ZAP MA1 12.00 Texelse pupillen competitie Real Madrid - ZDH F1 Liverpool - De Koog F1 Barcelona - Arsenal Texel'94 E1 - Texel'94 E5 SVO E1 - Texel'94 MD2 Texel'94 E2 - Texel'94 E4 Wendy van Elk heeft zondag in ma nege Akenburg met 50 strafpunten de menwedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Tweede werd Frits van der Gracht met 52 strafpunten. Op verzoek van de deel nemers was voor de tweede maal de heer Van Benschop uit Warmen- huizen gevraagd de wedstrijd te jureren. Deze zag een duidelijk stij gende lijn in de verrichtingen van de koetsiers. Er werd met name op de rechte lijnen en voltes beter gereden. 'Aan de onderdelen stelling en bui ging moet nog gewerkt worden', al dus Van Benschop. In het klassement staat Van Elk nu op een tweede plaats, direct achter Frits Witte. Uitslagen: Eerste proef: 1 Wendy van Elk. 50; 2. Frits van de Gracht. 52; 3. Tanja Kroon en Greet van de Spruijt 54; 5 Henk Spigt, 57 Tweede proef: 1 Frits Witte. 53, 2 Cor de Lugt. 55; 3. Robert Frido Boom. 57; 4 Anke Vingerhoed. 61; 5. Hans Boom. 63 Klassement: 1 Frits Witte. 164; 2 Wendy van Elk. 179; 3 Greet van der Spruijt, 184; 4 Cor de Lugt, 185; 5. Robert Frido Boom. 186. Zwemster Simone de Wit heeft zater dag bij de Van Pijkeren Bokaal in Kampen een persoonlijk record op de 50 meter vlinderslag (32.65 secon den) behaald. Een opvallende pres tatie, omdat het zwembad in Kampen 50 meter lang is. Door het ontbreken van een keerpunt wordt hier meestal langzamer gezwommen dan In een bad van 25 meter. Bij de zwemwedstrijden mochten al leen de twee snelste zwemmers per leeftijdsgroep van een vereniging meedoen. Voor De Wit was dit de categorie dames D1 /D2. Zowel op de 100 meter vrijeslag (derde plaats) als de 50 meter schoolslag (zesde) zwom de Texelse slechts tienden boven haar beste tijd. De Wit zwom ook mee in de 4x100 meter wisselslag (vierde) en de 8x100 meter vrijeslag (vijfde). Zwemvereniging Hoorn werd uitein delijk derde in het algemene klasse ment. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt donderdag de jaarlijkse sjoelwedstrijd gehouden. Zoals ge bruikelijk is ook de gymzaal open, voor kleine kinderen en voor degenen die even genoeg van het sjoelen heb ben. 's Avonds wordt een dartstoer- nooi gehouden. De sjoelwedstrijden vinden in twee categorieën plaats: 's middags van 15 00 tot 17.00 uur speelt de jeugd tot en met 14 jaar. Deelname kost €0,25 per beurt, de prijsuitreiking vindt plaats om 17.30 uur. Oudere sjoelers kunnen terecht van 20.00 tot 21.30 uur en betalen €0,50 per beurt. De gymzaal is open van 15.00 tot 16.30 uur. Het dartstoernooi begint 's avond som 19.00 uur. Er wordt alleen een jeugdcompetitie gespeeld. Deelname kost €1,-. Opgeven kan bij de familie Barends, tel. 315334, of per e-mail dirkenmarjolein@texel.com In dorpshuis De Hof in De Koog werd zaterdag een zeer succesvolle playbackschow gehouden. De volle zaal genoot van 22 voorstellingen in vier categorieën. De kwaliteit was hoog, alle deelnemers hadden duide lijk veel geoefend. Ook door het knappe kap- en schminkwerk had de jury een moeilijke taak. Iris en Irma Agter en Joyce Middelbos kwamen met het nummer Funky Monkey van M-Kids als besten uit de bus in de categorie basisschool onderbouw. Bij de basisschool bovenbouw stalen Thomas Wassenaar. Jorik Heijenk en Robin Waerts de show met Grease Lightning uit de filmmusical Grease Zij gingen ook met de publieksprijs aan de haal. Bij het voortgezet onder wijs werd Nicole van Beek eerste met Hey boy van Kim Lian en bij de vol wassenen was het Veronica van Beek die als Edith Piaf met de hoogste eer ging strijken Het lied Non, je ne regrette rien viel zowel bij jury als bij publiek in de smaak. De spelers van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp hebben deze week weer in hun thuisbasis De Rog gespeeld, na twee maanden in het Eierlandsche Huis gespeeld te hebben. Het was wel weer even wen nen aan de nieuwe omstandigheden, wat resulteerde in wisselvallig spel Vooral Nadat Fred Klok kansloos van Wil Homan had verloren, wist hij in zijn volgende partij met een gemid delde van drie Herman Laan te ver slaan. Martien Boon liet in een span nende partij tegen Raymond Steenhuizen zijn goede vorm zien. Steenhuizen had de hoogste serie van de avond met negen caramboles. Uitslagen: J Smit-R Zijm 2-0, H. Laan-M. Boon 0-2, F Klok-W Homan 0-2, J Smit-R. Steenhuizen 1- 1, F. Klok-H Laan 2-0 P Zijm-W Homan 2-0. M Boon-R. Steenhuizen 2-0, J Smit-F. Klok 0- 2. P. Zijm-M. Boon 1-1, R Steenhuizen- W Homan 2-0, H Laan-P.Zijm 2-0. De gemeente had zichzelf ge vraagd om een kapvergunning voor vier abelen en wat onder beplanting op de hoek Kamer- straat/Epelaan in De Koog, maar heeft deze aanvraag weer inge trokken. De bomen blijven dus staan, maar zullen wel worden op geknapt. De gemeente vond aanvankelijk dat ze weg moesten, omdat enkele exemplaren nogal scheef groeien en over enige jaren gevaar zullen ople veren voor de verkeersveiligheid. Ook komt er steeds meer dood hout in de bomen, wat ook gevaarlijk kan zijn. Na het kappen zouden nieuwe bo men worden geplant. Aanleiding om van het kappen af te zien, was het bezwaar dat bewoners van de Epelaan en de Kamerstraat indienden toen de aanvraag in de krant stond. Ze vonden het jammer dat er niets meer overblijft van de groensingel, die tegen eerdere toe zeggingen in al is weggekapt, en von den dat het met het gevaar wel mee valt. De bomen bieden in esthetisch opzicht een tegenwicht aan de veel heid van strakke kale daken en mas keren ook enigszins het transformatorhuisje op de hoek. Ook werd aangevoerd dat de bomen on derdak geven aan vogels die door de rigoureuze kap al veel rustplaatsen hebben verloren. Dat ze scheef staan werd met erg gevonden. 'Een door de westenwind scheef staande boom is op Texel juist een karakteristiek landschapselement'. De bomen zullen nu worden ge spaard en bijgesnoeid zolang het verantwoord is. De onderbeplanting rond het trafohuisje zal wel worden aangepast zoals gepland.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7