Muzikaal talent in Ensemblefestival \\7at ik zeggen wou... <^>teso groot succej Feest voor alcoholmatiging Reünie Jozefschool na veertig jaar Bedrijvig/ietó Super de Boer snel verbouwd Agenda Raadhuis (2) Historische inloopmiddag Rommelmarkt ETJ oud Papier Hoogwater te Oudeschild Wat ik zeggen wou... COURANT ■TEXELSE 2 Colofon Milieuweekend Scouting Texel Avondwandeling Raadhuis (3) Het thema van dit 24ste milieu weekend van Scouting Texel was Filmfestival. Alles stond in het teken van de film. Zaterdagmiddag moes ten de scouts op diverse locaties in en rond Den Burg een film opnemen en 's avonds werd een heus 'film festival' gehouden met een show, een quiz en entertainment. In groepjes kon gestreden worden om het Gou den Lam. De avond werd afgesloten met een spetterende discoparty Zondagochtend vroeg kregen de scouts een filmontbijt. Daarna wer den de tenten opgeruimd en kon ie dereen terugzien op een geslaagd milieuweekend. Door met het voltallige personeel de bouwvakkers bij te staan is Su per de Boer slechts drie dagen gesloten geweest wegens een ver bouwing. De supermarkt aan de Vogelenzang in Den Burg heeft de ruimte aangepast naar de eisen van de tijd en de wensen van de consument. Bij binnenkomst valt gelijk op dat de supermarkt is veranderd. Waar be zoekers eerst tegen een dode muur opliepen, staat nu een ruim ingerichte informatiebalie. 'Een hele vooruit gang', oordeelt mede-eigenaar Paul Esselman Vooral in koelruimte is de supermarkt er op vooruit gegaan. We zijn weer in beeld bij het college van b en w. Naast de Europese ver kiezingen, mogen we op 10 juni onze stem uitbrengen voor een locatie van het eventueel nieuw te bouwen ge meentehuis. Mijns inziens zou de vraag eerst moeten zijn of een nieuw gemeentehuis wel gewenst is. Het college presenteerde vol enthou siasme de zogenoemde kanier- projecten (lees: prestigeobjecten), waaronder nieuwbouw van het ge meentehuis, waarvan de kosten voor lopig op 13 miljoen zijn begroot Het lijkt mij dat de cijfers iets te florissant worden voorgesteld. Nieuwbouw is nodig wegens ruimte gebrek, volgens het college. Maar waarom nieuwbouw, wat is er mis met het bestaande gemeentehuis? Toegegeven, het is niet moeders mooiste, maar bouwtechnisch kan het natuurlijk nog jaren mee. Daarom is het ook te zot voor woorden om dit gemeentehuis te slopen. Beter is het, als uitbreiding echt noodzakelijk is, een vleugel aan de achterzijde te bouwen, het park in. Dat zal een min der grote kostenpost zijn dan totale nieuwbouw. Wat het park betreft, ga eens poolshoogte nemen en u zult constateren dat er van het park toch al weinig over is. Geachte lezer, let wel, het gaat hier om kosten die wij met ons allen moe ten opbrengen. En het college heeft nog meer dure projecten voor ons in petto. En met nieuwbouw is het zo: wat krijg je voor een ontwerp terug? Zie het geplande zorgcentrum aan de Pontweg. Door de futuristische bouwstijl (wat dus gewoon heel duur bouwen is) komt dat ook niet van de grond, omdat de deelnemers in dat project (met uitzondering van de ge meente Texel) het een veel te kost baar ontwerp vinden. Misschien toch iets om over na te denken. Sterkte. A. Daalder, De Cocksdorp. De Historische Vereniging Texel houdt zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur een inloopmiddag in Tusse de Banke op de Groeneplaats. Er wordt gelegenheid geboden oude edities van de Texelse Courant, foto's, bid prentjes-en-doop- en-plakboeken in te zien. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg wordt zondag van 10.00 tot 15.00 uur rommelmarkt gehouden. De toegang is gratis. Er zijn nog enkele kramen beschikbaar. Kosten voor deelname bedragen €7,-. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met M. Jansen, tel. 316577. Dinsdag 30 maart: In het gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg begint om 20,00 uur een nieuwe bijeen komst in de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft'. De FNV Vrouwenbond komt om 20.00 uur bijeen in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. In Cinema Texel draaien Something's gotta give (aanvang 20.00 uur) en Along came Polly (20.30 uur). Woensdag 31 maart: In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur), Brother Bear (15.00 uur), Something's gotta give (20.00 uur) en Along came Polly (20.30 uur). Donderdag 1 april: Om 20.00 uur begint in Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjas- drive. In Cinema Texel draaien Along came Polly (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Something's gotta give (19.00 uur) en Shouf shouf habibi (21.45 uur). Vrijdag 2 april: In Cinema Texel draaien Along came Polly (aanvang 19.00 en 21.30 uur). Something's gotta give (19.00 uur) en Shouf shouf habibi (21.45 uur). Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beieren- straat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan. Di. 30 1.55 en 14.44 u. Wo 31 3.14 en 15.57 u. Do. 1 6.44 en 19.05 u. Vr. 2 7.55 en 20.10 u. Za. 3 9.05 en 21.06 u. Zo. 4 9.55 en 21.55 u. Ma. 5 10.45 en 22.35 u. Di. 6 11.15 en 23.05 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 4 april op om 5 07 uur en gaat onder om 18.08 uur, 5 april volle maan DINSDAG 30 MAART 2004 l'h'Yhl kk 'l Om de drukte de baas te kunne- zet TESO in het rond het weet einde geregeld een extra boot in Dat gebeurt vrijdag van 6.30 tj 20.00 uur, zaterdag en maandj van 9.30 tot 16.00 uur en zondai van 14.30 tot 20.00 uur. De veer dienst verzorgt dan ieder half uu een afvaart, zowel vanaf Texel ai vanuit Den Helder. Automobiliste moeten desondanks rekenii* houden met wachttijden. Die be dragen vrijdag op Texel tusse 9.00 en 13.00 uur en in Den Hd der tussen 10.00 en 19.00 uurna; schatting een half uur. Zaterds moet in Den Helder tussen 9.00e 16.00 uur mogelijk een half ue worden gewacht. Datzelfde gelj zondag op Texel tussen 14.00e 18.00 uur. Op maandag 5 aprils, de afvaarten van 10.00 uurvami Den Helder en 13.30 uur van: Texel uitsluitend bestemd voorl* vervoer van gevaarlijke stoffen. 0 1 april gaat de zomerdiens regeling weer in. Die houdt in i op zon- en feestdagen de eers afvaart vanaf Texel om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uy De zomerregeling duurt tot 1 ot tober. Nadere informatie kan w» den verkregen via tel. 022) 369600 of e-mail info@teso.nl. C veerdienst heeft ook een eiga website: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bur, Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 665C| Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentlecontracten en aorbiedingenB toe zijn van toepassing de Regelen voor het Advenl wezen van de Stichting ROTA gevestigd te A zoals gedeponeerd bf) de Kamer van Kcophandtrfl briekon te Amsterdam onder nummer 41198ES'i| exemplaar van de Regelen voor het Advertence wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (auto* Per jaar 65,60 63,50 (auto* Bij verzending naar het buitenland zijn I portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voer afloop van de abonnementspenode. van Little Girl uit de musical Annt\ gehore had gebracht begon gen 100 Alcoholkennisquiz, rr> gepresenteerd door Erwin Terp van caravan Jamaica van de Al buurt. Schrama: 'Dat was meer gen 200. Maar hoe lang het duurde, de burgemeester bleel tot het einde van de quiz en dal den de meeste jongeren wel cm Geldorp reikte ten slotte aan s! vaardigden van de drie jonge caravans een digitale alcoholteS waarmee de caravangangers promillage kunnen meten alvorens zich in het uitgaansleven bege' 'Die zijn net op de markt, dus gadgets waren best ge»' Schrama denkt al na over een thi voor een volgend project met je en alcohol. 'Alcoholmatiging li meer voordelen dan verkeersve heid, zoals gezondheid en operi orde. We zouden bijvoorbeeld om naar de discotheek kunnen hal» meespeelden verkleed op het po dium verschenen. Het publiek leefde hartstochtelijk mee. Toen de jeugdige percussiegroep De Geeks hun op wachting maakten, moedigde ie mand uit de zaal één van de leden aan met de kreet: 'Hup Krijn!' Dat had kennelijk succes, want met een marimba, pauken, een djembé en twee drumstellen leverden Bob Keyzer, Teun Soeverein, Gijs de Graaf, Krijn Kooger, Jork Bot, Oliver Banfort, Timo Meskens en Tom Hendriks een spetterend optreden af, dat door de jury werd beloond met de aanmoedigingsprijs. De tweede prijs werd gedeeld. Eén van de winnaars was het Desmond Trio, dat bestond uit trompettist Adriaan de Boer, pia nist Janko Duinker en drummer Bob Ran, die een swingende versie van het bekende Take five ten gehore brachten. De andere tweede plaats ging naar de Fluitgroep, gevormd door Saskia Rijk, Laura Graaf, Alise van Heerwaarden en Rense van Raaphorst. Meest opvallend daarvan (Foto Mc*1 Een deel van de percussiegroep De Geeks, die de aanmoedigingsprijs van de jury kreeg toegewezen. 'Er is absoluut muzikaal talent op het eiland.' Dat zei jurylid Jaap Dros bij de beoordeling van de elf gezelschappen die zaterdagavond in theater De Kiekendief om de prijzen streden in het vierde Ensemblefestival. Kennelijk is er zelfs zó veel talent, dat de jury niet tot een eensluidend eindoordeel kon komen en een stemming no dig had om de winnende groep aan te wijzen. Het werd het trio Phivifio, dat bestaat uit Renske van Raap horst (dwarsfluit), Hedwig Ens (harp) en Riëtte Olthof (viool en piano). 'Muziek maken is samenspelen.Vol gens dat credo van directeur Maaike Deckers organiseerde de Muziek- en Dansschool alweer voor de vierde maal een ensemblefestival. In tegen stelling tot de voorlaatste voorronde, die in 2001 werd gehouden en waar aan ook toneelspelers en dansers meededen, was het alleen een festijn voor groepen van twee of meer mu zikanten. Geen vreemde keuze, om dat het al moeilijk genoeg is om mu zikale optredens onderling te vergelijken, nog afgezien van dans en toneel dus. 'Je hebt hier elf groepjes, waarvan het niveau sterk uiteen loopt. Want hoe vergelijk je muzikan ten die al vijf of zes jaar les hebben en drie jaar met elkaar spelen met heel jonge kinderen die één of twee jaar op de muziekschool zitten en nog maar een paar weken samen zijn? Je kunt de ervaren muzikanten de prijs gunnen, ervan uitgaand dat die jonge kinderen nog wel vaker de kans zul len krijgen te winnen. Aan de andere kant is het natuurlijk heel knap als jonge kinderen al zo goed presteren', legde jurylid Jaap Dros uit. Uiteinde lijk werden een midden gekozen tus sen beide principes. De prijswinnaars waren al zeer ervaren, maar er was ook een aanmoedigingsprijs voor een (Foto Joop Rommets) percussiegroep die uitsluitend uit tweedejaars leerlingen bestond. Deckers: 'En bij de voorrondes zijn eerder groepen afgevallen die beter waren dan andere, maar die beston den uit oudere leerlingen. De beste van elk niveau gingen door naar de finale. Dat is een stimulans voor de kleintjes, die anders geen kans zou den maken. Want dit festival is nu eenmaal opgezet om samenspel te stimuleren. Daar gaat het om.' Aan de drie voorrondes, die eerder deze maand werden gehouden, deden in totaal 22 ensembles en in totaal zo'n honderd kinderen mee. Daarvan viel dus ongeveer de helft af. De finale werd een alleraardigst eve nement. De ook in grootte uiteenlo pende groepen lieten diverse stijlen horen, variërend van klassiek en jazz tot pop en volksmuziek. Opvallend was dat nogal wat muzikanten veel werk hadden gemaakt van hun pre sentatie en alsof ze in een toneelstuk was dat Van Raaphorst met andere muzikanten ook de eerste prijs vero verde. De jury werd gevormd Jaap Dros, Michiel Drijver, Dyo Wassink, de in Oudeschild wonende Duitse pianiste Sabme Harlander en Dirk- Jan Schilt, directeur van de muziek- en dansschool in Amstelveen. Betty Bakker presenteerde het programma, de organisatie was in handen van Imme Wassink. Een aparte vermelding verdient het Kinderkoor van de muziekschool, dat nog niet zolang actief is, maar voor afgaand aan de pauze (buiten de wedstrijd om) onder leiding van do cent Mathieu Vulto een sfeervol op treden verzorgde, met zowel traditio nele kinderliedjes als een mooie uitvoering in canon van de klassieker The lion sleeps tonight. Een hoogte punt was een rap, waarbij Vulto (die onder meer ook docent is van fanfarekorps DEK) zijn veelzijdigheid bewees door de jonge stemmen rit misch te begeleiden als human beat box. Zestig scouts, in de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar, afkomstig van Texel, uit Julianadorp en Den Helder, heb ben zaterdagochtend het noordelijk ste gedeelte van de Slufter opge ruimd. Omdat dit gebied het afgelopen jaar een paar keer onder water is komen te staan, lag er veel troep. In samenwerking met Staats bosbeheer is de meeste rommel ge ruimd. De behendigheidstest was zater dagavond populair onder jongeren die de BOB Roadshow bezochten in Question Plaza. Bij iedere onge controleerde beweging met het autostuur gaf de spiraal een geluid af, waaraan de alertheid van de deelnemer werd afgemeten. De avond in het kader van het ge meentelijke project Alcohol, Jeugd en Veiligheid was een groot suc ces, zo meldt jongerenwerker Carla Schrama. 'Probeer jongeren maar eens uit huis te krijgen voor alcoholvoorlichting', zegt Schrama achteraf. 'Ons is het gelukt. Op een gegeven moment was het bomvol en waren er 200 jongeren in Question. Ze hebben het allemaal geweldig naar hun zin gehad.' De Roadshow is onderdeel van de infor mele reclamecampagne, die moet aanzetten tot alcoholvrije verkeers- deelneming door de Bewust Onbeschonken Bestuurder (BOB). In samenwerking met verkeersorgani- satie 3VO, de politie, het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de horecabond en sportkoepel NOC" NSF kwam de show naar Texel met een presentator en een dj. Na de opening door burgemeester Geldorp kregen 92 jongeren hun di ploma voor de cursus Instructie Ver antwoord Alcoholgebruik (IVA). Ver volgens konden zij bij verschillende stands informatie verkrijgen over al cohol in het uitgaan en meedoen aan spelen over alcohol. Enkele biologie leraren van de OSG hadden bewegingstesters en behendigheidmeters meegenomen. Ook traden de rappers Per C, Rubbah, De D en Gewoon Bert op. Zij hadden ter ere van het project een rapnummer over alcohol gemaakt. Schrama: 'Ik sprak ook jongeren in de zaal die niets met rapmuziek hadden, maar toch stijl achterover sloegen van de performance.' Nadat Ariane Standaart haar versie Drukte bij de behendlgheidstest, zaterdag tijdens de BOB Roadshow. J.A. Does, Oosterend. De IVN-afdeling Texel houdt donder dag 15 april een avondwandeling bij de Horsmeertjes. Deze begint om 19 30 uur bij het parkeerterrein. De zesde klas van 1962/1963 van de Jozefschool. Boven van links naar rechts: Tonny Barhorst, Piet Schrama, Tineke Bakker, Tineke Witte, Hans Peetoom, Ria Witte, Tiny Veeger, Wim Veeger, Nelly Zijm, Kees Witte, Catrien de Vey, Johanna Zijm, Ina Veeger, Maarten Voeger, Peter Neijens en Rein Witte. Midden vlnnAnkie Huisman, Ans Segen'nk, Ria Witte, Tiny Commandeur, DinieZijm, Carla Schrama, Ans de Graaf, Marijke Jannes, Els Dijt, Elly Barhorst, Yvon de Graaf, Henk Kuip (achter De Graaf en Schulte), Hanneke Schulte, Orfa de Porto (half verscholen), Dick Witte, Peter Ran, Margriet Spigt, Piet Swarthof. Voor: zittend Marga Witte, Loek Timmer, staand Suze Dijt (voor Dinie Zijm en Carla Schrama) en meester Luyckx. tFoto March Hai/nan) Sommige zien elkaar nog steeds regelmatig, anderen zagen elkaar veertig jaar geleden voor het laatst. Negenendertig oud-leerlingen uit de zesde klas van het schooljaar 1962/1963 van de Jozefschool wa ren zaterdag weer even bij elkaar voor een reünie. Voor het ontvangstcomité was het volgens Ria Witte uit Oudeschild soms goed kijken wie wie was. 'De genen die op het eiland zijn blijven wonen, waren geen probleem, maar dat was soms anders bij mensen die naar de overkant zijn gegaan.' De oud-leerlingen verzamelden zich aan het begin van de middag in de Witte Burcht. Tegen het eind van de mid dag werd een bezoek aan de school gebracht om een klassenfoto te ma ken. De lokalen van weleer waren er volgens Witte nog steeds, maar daar was dan ook alles mee gezegd 'Het was niet meer te herkennen.' De zesdeklassers waren destijds ver deeld over meester Luyckx en mees ter Zegers. Luyckx. die aanwezig was op de reünie, nam de klas destijds halverwege het schooljaar over van meester Riteco, nadat hij hoofdon derwijzer was geworden. Zegers kon er vanwege ziekte niet bij zijn. Ook eenentwintig leerlingen lieten verstek gaan. 'Maar we hebben wel brieven gehad van Dick Lexmond die in Ame rika woont en Ria Witte die uit Austra lië kwam en destijds twee maanden bij ons in de klas heeft gezeten. Trudy Zoetelief, die in Denemarken woont, liet telefonisch weten dat ze niet kon.' Hanneke Schulte, woonachtig in Bel gië, was wel naar het eiland geko men. Van de zestig leerlingen van weleer wonen er drieëndertig op Texel. Eén van de leerlingen was overleden. De reünie werd afgesloten met een etentje. Antonio Juredo Zapata Is één van de medewerkers die drie dagen in touw was om de supermarkt op tijd te verbouwen. Ook Texel blijft volgens Esselman met achter bij de prijzenoorlog. 'De prijs van artikelen is landelijk vastgesteld. Ik vind het op zich geen slechte ont wikkeling, maar de hele markt ver schuift. Als supermarkt moet je soms gewoon bijleggen op acties van A- merken als Coca Cola, Lays en Douwe Egbers. Je omzet haal je dan vooral uit je versgroepen en ie eigen merken.' Met betrekking tot de locatie voor een eventueel nieuwe raadhuis heeft Teun Eelman in zijn ingezonden brief in de Texelse Courant van 23 februari de enig juiste vraag gesteld. Is het wel noodzakelijk dat er een nieuw raad huis komt? Maar het antwoord hierop zullen we waarschijnlijk nooit verne men, want dat zou bepaalde mensen wel eens onwelgevallig kunnen zijn. 'Meer vissoorten, sappen, groente, verpakte kazen en vleeswaren en vooral kant- en klaarmaaltijden. Men sen eten steeds vaker iets snellers. Ze zijn laat thuis en hebben minder tijd en zin om uitgebreid te koken.' Super de Boer heeft eveneens nieuwe kassa's met chipmogelijkheid laten installeren en ook de brood afdeling is opgeknapt. De verbou wing is mede dankzij inspanningen van het eigen personeel in hoog tempo geklaard. Regelingen van hoofdconcern Laurus maakten mo gelijk dat de supermarkt zelf de ver bouwing coördineerde. Esselman: 'Er is wel enige ondersteuning van bovenaf, maar je moet het ook zelf financieren Ik wilde zo veel mogelijk Texelse bedrijven laten helpen. Die mensen komen hier ook boodschap pen doen en bovendien steun je de Texelse economie.'

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2